Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61751) Rodzser Mór válasza #93794560 (#61723) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszönöm. Még jó, hogy megpróbáltam.

(#61752) ityam válasza istvankeresz (#61736) üzenetére


ityam
senior tag

Telepít a policy flash playert de azt rendesen fel is rakja első alkalommal ami tényleg több időt vesz igénybe, de második indításnál már nem kéne hogy problémát okozzon mert fent van jól.(próbáltam uninstalálni hogy biztos olyan verzió flash player legyen fent amit a policy telepít. Mert régebben volt ezzel probléma hogyha más verzió volt fent régebbi akkor nem tudta a policy telepíteni amit ő akart és akkor is jelentkezett ez a probléma egyes gépeken)
Ha jól emlékszem az eseménynaplóból van egy olyan hibaüzi a rendszerindítás közben hogy nem tud tartományi társat találni. De nem emlékszem pontosan.Ez lehet valószínűleg a probléma, de nem jövünk rá hogy mi okozhatja.Bár csak a policy könyékén kéne tapogatózni, mert ha a sima coputersben van az ADben és nem akarjuk csoportba rakni akkor nem csinálja ezt a lassúságot.A gpupdate /force rendesen lefut és elvileg hibába sem ütközik vele. Csak a windows indításnál. Ami fura és érthetetlen.

(#61753) AlyrArkhon válasza plmdr (#61738) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

+1 tipp: Anomaliat latok a kerdesek kozott. 4 giga van szabadon, 4 gigat lat. Ez ket kulonbozo dolog, ha az elobbi a problema, en a bios korul nezelodnek, alaplapi vagy processzori videokartya kornyeken.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#61754) xcds válasza Pécsi gyerek (#61727) üzenetére


xcds
őstag

Van, de az is csak a minidump tartalmát jeleníti meg. Ha az üres, nem mutat semmit...

(#61755) istvankeresz válasza ityam (#61752) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Próbáld meg kiléptetni, majd vissza a tartományba. Ha ezzel van gondja, akkor lehet, hogy megoldja.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#61756) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Nem igazán ez a topik, de itt sok okos ember van (és a "gazda" gépen Win7 fut)

Szóval hálózatról, network boot-tal telepítenék OS-t. Működik is a dolog Windows 7-nél hibátlanul, viszont a 8.1 és 2012R2 is ugyan azt a hibát adja telepítéskor:

The file 'autorun.dll' could not be loaded or is corrupt. Setup cannot continue. Error code [0xC1]

A célgép teljesen üres. Nem hiszem, hogy mindkét telepítő hibás lenne.
Köszönöm!

(#61757) ityam válasza istvankeresz (#61755) üzenetére


ityam
senior tag

kiléptettem. utána jó lett. vissza is léptettem még mindig jó. beraktuk a megfelelő csoportba és onnantól nem jó. kivettük csoportból vissza a computersbe akkor jó. De nem maradhat a sima computersek között. Csoportba be kell rakni.... :(
A csoport többi gépénél természetesen nem jelentkezik ez a probléma. tehát nem általános csoportbeállítási probléma van. Csak ennél a gépnél valamiért gondot okoz alkalmaznia valszeg a csoportházirendet:(

[ Szerkesztve ]

(#61758) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Egy minidump .dmp file-t megnyitva a 'hozzáférés megtagadva' válasz fogad. Mit lehet tenni, hogy megnyitható legyen?

(#61759) istvankeresz válasza ityam (#61757) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Akkor elég egyedi probléma lesz. Próbálj egy azonos csoportban lévő gépet ghost-olni. Majd sysprep-el új SID-t generálj neki, hogy ne akadjon össze. Így elvileg szoftveresen egy olyan gépet kapsz, ami jól működik a hálózatodon. Kíváncsi vagyok, hogy mi a gond.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#61760) ityam válasza istvankeresz (#61759) üzenetére


ityam
senior tag

Sysprepet kipróbáltam ezen a laptopon. De nem oldotta meg. Ma Újraraktam a windowst így megoldódott a probléma.

Köszi azért a segítő hozzáállást. A probléma sajnos X-akta marad hogy mi okozta. :(

(#61761) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Windows 7 esetén egy régebbi konfignál (amd a4 5300, 500gb hdd) van bármi előnye az uefi boot-nak?

(#61762) akaido válasza DZs (#61748) üzenetére


akaido
addikt

Milyen az UTP kábel amivel a két gépet összekötötted?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#61763) vlevi válasza kory24 (#61761) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megfordítanám a dolgot. Semmi sem szól a bios mellett. Nekem egy ivy bridges intel konfigom van, talán a tiednél nem újabb, mégis megy hibatlanul uefiben win10-el.
Talán a w7 még nem profitál annyit az uefiből, mint az újabb rendszerek, de megy vele.

(#61764) kory24 válasza vlevi (#61763) üzenetére


kory24
őstag

Értem, és egy meglévő hdd ami most mbr c meghajtó és d át lehet konvertálni ugy gpt-re hogy d-n minden adat megmaradjon?

(#61765) dugo_ válasza kory24 (#61764) üzenetére


dugo_
veterán

Külső programok (pl. minitool) általában megoldják adatvesztés nélkül is, de ilyen jellegű lemezműveleteket akkor se végezz mentés nélkül.

(#61766) King Unique válasza kory24 (#61764) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyet UEFI-ben tisztán lenne célszerű újratelepíteni és majd a Windows telepítő újraparticionálja a lemezt GPT partíciós séma szerint. Viszont akkor nyilván előtte le kellene menteni az adatokat róla! Az, hogy külső programok át tudják konvertálni adatvesztés nélkül is, az csak egy dolog. Viszont, ha most jól működik a rendszer Legacy módban, akkor csak úgy kb. felesleges UEFI-re váltani. Főleg egy Win7-nél, ami ráadásul nem is támogatja fullosan, illetve az egyes funkcióit sem tudja kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#61767) kory24


kory24
őstag

A winyó át lett téve másik gépbe, ami már UEFIS.
Mivel más hardver környezet új win telepítés kellett.

AOMEI Partition Assistant Standard Edition 6.1 átkonvertálta GPT-re sikeresen adatvesztés nélkül.

(A Minitool valami config file error hibával elhalt egyébként)

Köszi a segítséget.

(#61768) plmdr


plmdr
tag

Sziasztok!

Nos, ahogy ígértem, egy rövid fejleményt azért írok ... az évtized anomáliája nálam.
Megvettem egy eredeti, Windows10 Prot, amint beléptem, gyári, frissítés nélküli állapotban felismerte és azonnal munkára is fogtam mind a 8GB memóriámat. Nem tudom, hogy mi volt, hogy volt, egy jogtiszta operációs rendszer kellett neki. Hogy ebben tényleg bizonyos legyen, cimborámnak Windows 8.1 van még a gépén, jogtiszta, bepattintottuk egy próba erejéig, láss csodát ... 8GB látható, használható.
Két másik gépen egy Windows 10 Home és Windows 7 Ultimate futott, ezek mókolt oprendszerek voltak, 8GB-ból csak 4et látott ott is ...
Ez valami évtized trükkje, vagy sz*patása, vagy nem tudom, így oldódott meg a problémám, jogtiszta, eredeti operációs rendszerrel. BUMM. :W :DD :R

2006-05-20 15:22 | 203 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése több mint 6000 napja.

(#61769) westlake válasza plmdr (#61768) üzenetére


westlake
félisten

Ilyen nincs. Gondolod, hogy te lennél az első, aki ezt felfedezi? :U

#61770: Oké, hogy azután már nem jelentkezett a hiba, hogy legális oprendszert telepítettél, de nem attól hárult el a hiba, mert legális oprendszert telepítettél.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#61770) plmdr válasza westlake (#61769) üzenetére


plmdr
tag

Márpedig így sikerült megoldjam a problémát, ha van, ha nincs. :)
Nem néztem még utána, hogy ilyen van e, igazából már nem is érdekel, ekkora geek nem vagyok ... eleget téptem a hajamat emiatt. :)

2006-05-20 15:22 | 203 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése több mint 6000 napja.

(#61771) plmdr válasza westlake (#61769) üzenetére


plmdr
tag

Hogy mitől hárult el, mondom, nekem is rejtély, így oldódott meg a problémám ... Nem tudom hova tenni, elhiszed?
Azért az érdekes, hogy 4 gép közül csak annál volt hajlandó megfelelően működni a memória, ahol jogtiszta rendszer volt ... :)
Lesz*arom már, túl sokat kattogtam a megoldáson. Beadta valami. Nem keresem a forrását ... :)

2006-05-20 15:22 | 203 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése több mint 6000 napja.

(#61772) #51002624


#51002624
törölt tag

Hali. W7 Ult x64 . Kérdés a kövi. Ha alkalmazom a Meghajtó tömörítését helymegtakarítás céljából ,és ha utána kiválasztom azt,hogy A változtatások alkalmazása a C: meghajtóra, almappákra, és a fájlokra? Akkor az nekem jólesz? Hasonló végeredmény lesz mint W 10-ben a compact.exe futtatásával? vagy mégtöbb helyt nyerek evvel? Várom a válaszokat, bárkitől,aki ért hozzá. Előre is köszi. :R

(#61773) sfdrakex válasza #51002624 (#61772) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rendszer meghajtóval nem csinálnám, inkább particionáld át a vinyódat ha szűk a C.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61774) xcds válasza xcds (#61724) üzenetére


xcds
őstag

Erre vki?

(#61775) sfdrakex válasza xcds (#61774) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Asztali vagy laptop?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61776) efi99


efi99
senior tag

Márciusban sem lesz patch tuesday vajon ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#61777) HZoli87 válasza efi99 (#61776) üzenetére


HZoli87
veterán

Márciusban nem marad el.

Nálam már tegnap letöltötte és telepítette őket.

(#61778) #51002624 válasza sfdrakex (#61773) üzenetére


#51002624
törölt tag

111GB-t nem particionálok. plusz van 931gb-s hdd is a gépbe.
de kárt nemtesz benne, nem? mi kár lehetne abból,a több hely csinálásból. semmit nemtöröl avval, meg nemkavar össze semmit. vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#61779) sfdrakex válasza #51002624 (#61778) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

111 GB az egy külön vinyó/ssd a rendszernek? Annak elégnek is kellene lennie, ne oda telepítsd a játékokat, programokat hanem másik meghajtóra. Ha tömöríted az nagyon lassítja a működést.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61780) #51002624 válasza sfdrakex (#61779) üzenetére


#51002624
törölt tag

nem. elvileg 120gb-s, csak az isten tudja hova tünt el csak úgy 9gb

(#61781) kraftxld válasza #51002624 (#61780) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A matekosok és a vinyógyártó kapitalisták ellopták!
(keresőbe: GiB vs. GB)
Tőlem is elloptak vagy 700GB-ot, megyek is tüntetni a térre :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#61782) sfdrakex válasza #51002624 (#61780) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem tűnt az el, a hardver gyártók 1000rel számolnak, míg 1024el kellene, pl 1000 megabájtot vesznek 1 gigának, valójában 1024 mega az 1 giga, és már buktál is 24 megát.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61783) #51002624


#51002624
törölt tag

hát ez elég nagy hiba :D milyen matikusok ezek,... :(

(#61784) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Most olvastam arról, hogy valóban a Kaby lake, Sky lake, Ryzen esetében instabil illetve egyes esetekben a Windows 7 nem telepíthető. Lényegében rá van kényszerítve az ember a Windows 10-re? Ez mennyire igaz?

(#61785) xcds válasza sfdrakex (#61775) üzenetére


xcds
őstag

Laptop (Thinkpad T500).

(#61786) Doky586 válasza #51002624 (#61783) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már tucatnyiszor leírtam a matematikai képletet számokkal, de az emberek meg se értették... elméletileg tudják, de gyakorlatban nem tudnák kiszámolni hogy jön ki az a 111, vagy a 1TB-os hdd valóban mekkora..

(#61787) #51002624 válasza Doky586 (#61786) üzenetére


#51002624
törölt tag

jó,.oké. de most engem ez nem érdekel,hanem az,amit fentebb irtam, károsít e valamit a rendszerbe,vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#61788) Doky586 válasza #51002624 (#61787) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A múlt évezredben próbálgattam az ntfs tömörítését utoljára, még NT4 alatt. Akkoriban még a meghajtók kicsik voltak, de a procik is gyengébbek voltak, így jelentősen terhelte őket a tömörítés. Szerintem egész meghajtókra nem érdemes használni, legfeljebb olyan könyvtárakra amelyekbe sok nagyméretű LOG, TXT vagy hasonló file kerül..

(#61789) sfdrakex válasza xcds (#61785) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lehet, hogy koszos, rosszul szellőzik és emiatt melegszik? Memory tesztet futtattál már rajta?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61790) xcds válasza sfdrakex (#61789) üzenetére


xcds
őstag

Nem meleg, 50 fokot se nagyon éri el. Memtest ment vagy 4 óráig hiba nélkül.

(#61791) Ice&Lime válasza xcds (#61774) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Esetleg egy rossz driver, egy update vagy a hdd is okozhatja még a problémát.

(#61792) DZs válasza akaido (#61762) üzenetére


DZs
senior tag

Szerintem cross, mert a 2-es gép csatlakozik az otthoni csoporthoz és látja az 1-es gépet, de nem éri el. Az 1-es is látja a 2-est, csak otthoni csoporthoz nem tud csatlakozni.

(#61793) akaido válasza DZs (#61792) üzenetére


akaido
addikt

Gondolom mind a kettő Win7-es gép azonos nevű Munkacsoportban van. :U
Ha így van, akkor mindkét gépen egy azonos nevű és jelszavú felhasználóval is tennék egy próbát. Létrehoznék egy megosztott mappát a két gépen külön-külön és ehhez a felhasználóhoz full jogot állítanék be.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#61794) #51002624


#51002624
törölt tag

Érdekes, betömörítettem mindent, semmit sem nyertem, 72,8 73gb volt , most vissza kibontottam mindent, hát 78,3gb szabad. nemforditva kéne lenni??? hogyha tömöritesz nyersz, és nem veszitesz? és kibontásnál, nem nyersz hanem veszítesz helyet???? eléggé fura ez,nem?

[ Szerkesztve ]

(#61795) kraftxld válasza #51002624 (#61794) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Legalább sikeresen egy raklap jpg-t, mp3-at meg avi-t tömörítettél? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#61796) #51002624 válasza kraftxld (#61795) üzenetére


#51002624
törölt tag

nem. az mind az 1000gb-s hdd van

(#61797) sfdrakex válasza #51002624 (#61796) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Felejtsd már el ezt a tömörítést. Mi foglal neked sok helyet a rendszer mellett? Nálam C-n csak rendszer meg pár felhasználói program van simán elfér 100 gigán. Többi cucc, játékok, egyebek másik meghajtókon vannak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61798) dugo_


dugo_
veterán

Microsoft Locks System Updates for Windows 7, 8.1 on Ryzen, Kaby Lake Systems
Nagyon erőlködnek. ;]

Nekem egyelőre lefrissül rendesen a Kaby+8.1 konfigom, lekopogom.

(#61799) Grg válasza dugo_ (#61798) üzenetére


Grg
tag

Sajna nem csak így nyomatják a w10-et..:(
Úgy tűnik pár gyártó is beállt melléjük
Pár hete vett acer V15-ös laptopra 8.1-et akartam feltenni, fel is ment rendben, csak két "apró" baja volt, a tapipadot nem kezelte rendesen (driver nem volt hozzá, csak 10-hez), a wifi-t pedig fel sem ismerte a 8.1, és ehhez szintén nem volt, csak 10-eshez driver, amit ugyan fel lehetett tenni, de ugyanúgy nem ment.
(Az más kérdés, hogy a neten keresgélve a wifihez jó volt a Lenovo-s driver, a tapipadhoz viszont semmit sem sikerült találni)
Így végül mégiscsak a 10-es ment fel, azzal persze minden jó...

(#61800) Doky586 válasza Grg (#61799) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én is így jártam. A laptopomhoz nem adtak Win98 drivereket... hát milyen dolog ez?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.