Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) olloczky válasza Doky586 (#61345) üzenetére


olloczky
senior tag

Feltelepítettem az updateket.. ugyanolyan lassú.. egy hülye kérdésem még lenne: azért, mert merül az elem a gépben nem okozhat ilyen gondokat ugye?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#61352) dugo_ válasza olloczky (#61351) üzenetére


dugo_
veterán

Nem, akkor csak a bios beállításokat felejtené el.

Intel 430 mi? i5-430M vagy Celeron 430? Ha utóbbi, akkor 2GB RAM-mal és egy lassú HDD-vel megspékelve persze hogy lassú a gép.

[ Szerkesztve ]

(#61353) olloczky válasza dugo_ (#61352) üzenetére


olloczky
senior tag

Celeron :) igen de ennyire lassu nem volt elotte. Indokolatlanul miert van a proci 80-100 terheltsegen.. Na mindegy koszonom

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#61354) dugo_ válasza olloczky (#61353) üzenetére


dugo_
veterán

Az helyre fog állni, amint lefrissült minden. Sikerült manuálisan felrakni azt a pár frissítést? Utána viszonylag hamar megtalálja kb 3 lépésben azt a ~250 frissítést ami hiányzik. Le fog állni a tekerés, ha minden kész van.

(#61355) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne telepíteni szeretném a WindowsInstaller-KB893803-v2-x86 és azt írja ki hogy a parancs végrehajtásához nincs elég hely. Pedig van elég hely 100 GB nem értem.

(#61356) seger


seger
addikt

Ma egy dodge telefon jelent meg a hálózati helyeknél!! De hogy a francba....?!?!

Nézte nekem valaki hogy tapasztal-e ilyet?

(#61357) szabonagyur válasza seger (#61356) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kapcsold ki a felderítést és téged sem fognak látni, meg te sem őket.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61358) seger válasza szabonagyur (#61357) üzenetére


seger
addikt

Ezt értem! De hogy kerülnek oda? Családi ház! Wifi pass volt hogy naponta változtattam. Akkor is..... de hogy?

(#61359) szabonagyur válasza seger (#61358) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valószínűleg a hálózati beállítások nem megfelelőek a szolgáltatónál. Anno nekem is volt, hogy láttam tök sok gépet, sőt volt megnéztem poénból be is engedett mivel nem volt jelszavazva.

De a többit inkább a hálózatos témában folytassuk. Itt ez OFF és nem Win7 probléma.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61360) dragonfx


dragonfx
veterán

nem tudom mi történt de tavaly április után most vasárnap este 5 perc alatt behuzta az összes elérhető frissitést a win7.probáljátok ti is most. nem tudom mi történhtett de happy vok tőle. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#61361) brd válasza dragonfx (#61360) üzenetére


brd
nagyúr

Te egy edény vagy?

The only real valuable thing is intuition.

(#61362) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Az előző laptopom már nem használható, viszont jogtiszta Windows7 Pro van rajta, az alján a matrica.
Lehetséges lenne (bármilyen módon) "elválasztani" a géptől? Gondolom értitek mire gondolok.
Noob vagyok a témában, nem tudom, hogy az az adott licensz kulcs milyen módon van a géphez "kötve" (és hogy ha egyszer hozzárendelték, akkor lehetséges-e bárhogy "elválasztani")
Pls don't lynch me for this :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#61363) Doky586 válasza koshmar (#61362) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#61364) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Miért nem indul el egy program ha msconfignál is ki van pipálva a automatikus indítás,indítópultban is ott van?
Mit csináljak hogy bootolásnál elinduljon?

(#61365) brd válasza koshmar (#61362) üzenetére


brd
nagyúr

Jó eséllyel az a laptophoz (mint HW-hez) kötődő licence, így jogilag sehogy. Innentől meg van egyszerűbb megoldás is.

The only real valuable thing is intuition.

(#61366) brd válasza konci79 (#61364) üzenetére


brd
nagyúr

Ha az indítópultban lévő ikonra rákkattintasz, akkor elindul (UAC ablak megjelenik, ha kell a programnak ilyen jogosultság)? Nem lehet, hogy valamilyen függősége van, ami a rendszer indítása folyamán még nem létezik/nem indult el? Milyen programról van szó?

The only real valuable thing is intuition.

(#61367) konci79 válasza brd (#61366) üzenetére


konci79
őstag

Easy tune 6,ventiszabályzásra használnám.
Ha elindítom mindig kéri az engedélyt,az a gond?
Mit állítsak át?

(#61368) brd válasza konci79 (#61367) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, az gond, vagy legalábbis nem szép. :) Önmagában az UAC kérés nem lenne gond, csak ha automatikusan indul a startupból, akkor is kéri, az úgy nem kényelmes, mert mindig rá kell nyomni. Ezt csak pl. emelt szintű ütemezett feladatként lehet szépen elindítani (hogy ne kérjen UAC promptot is). De a Gigabyte cuccával + még az a probléma, hogy ha jól rémlik, elindul egy szolgáltatás, vagy driver is és ha az még nem fut (vagy nincsen készen), akkor addig a GUI sem indul, így egy kicsit várakoztatni kellene a GUI indítását (ezt is meg lehet adni, ha ütemezett feladatként veszed fel, a fél perces várakozás valószínű, elég lesz).

The only real valuable thing is intuition.

(#61369) krealon válasza sarkan (#61350) üzenetére


krealon
veterán

"Szeretnék bluetooth-os fejhallgatót csatlakoztatni, az eszközt felismeri, de a drivert nem találja, hibát ír ki."

Telepitened kell egy olyan bluetooth stack-et, amiben az eszkoz meghajtasahoz szukseges profilok (Handsfree, Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), stb) elerhetoek.

Ha ez egy notebookba epitett gyari vezerlo, akkor a megfelelo opciokat tartalmazo drivert a gyartotol (pl Dell support) tudod letolteni.

(#61370) koshmar válasza brd (#61365) üzenetére


koshmar
őstag

Egyszerűbb? Fejtsd ki, kérlek! :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#61371) brd válasza koshmar (#61370) üzenetére


brd
nagyúr

Ezen a fórumon az tiltott. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#61372) koshmar válasza brd (#61371) üzenetére


koshmar
őstag

Jah vágom :D

Csak azért kérdeztem, mert állítólag szoktak árulni ilyen refurbished Windows-t, és gondoltam, hogy ki tudnám bányászni a kulcsot, akkor egy 10k-ért eladhattam volna a DVD-t. ;]
Legalábbis a beárazósban azt mondták, hogy így lehetne, HA valamilyen módon el tudom választani a kulcsot a hardvertől.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#61373) konci79 válasza brd (#61368) üzenetére


konci79
őstag

Ok,akkor holnap kipróbálom hogy késleltetem,az is az msconfig-nál van?
És köszi!

[ Szerkesztve ]

(#61374) brd válasza koshmar (#61372) üzenetére


brd
nagyúr

Létezik ilyen, de az tudomásom szerint úgy működik, hogy egy használt géppel együtt lehet értékesíteni a Microsoft által nyilvántartott használtgép-értékesítőnek (Registered Refurbisher), és onnantól ugyanúgy annak a része lesz, mint az a Windows, amit te most a laptopról akarnál eltávolítani. Innentől az a kérdés, hogy regisztrált használtgép-értékesítő-e vagy (ha az lennél, nem kérdeztél volna :D ), ill. jogosult vagy-e számlát kiállítani? ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#61375) brd válasza konci79 (#61373) üzenetére


brd
nagyúr

Nem. Ott ugyanaz lesz a baj, hogy nem admin joggal indul el. A taskschd.msc-t (Feladatütemező magyar win-ben asszem') elindítva tudod ezeket beállítani (vagy parancssorból, de az bonyolultabb ;) )

The only real valuable thing is intuition.

(#61376) koshmar válasza brd (#61374) üzenetére


koshmar
őstag

Egyik se, szóüval ezt a gépet max. a MÉH-telepen fogom értékesíteni :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#61377) Abrion


Abrion
senior tag

Csináltam valamit a Windows Xpben az egyik partícióval, még jó a Win XP-ben , de a Windows 7-ben nem látom és a lemez kezelőben nem tudok betűt adni a partíciónak, feltelepitetem egy partíciós programot, és az látja a partíciót és a benne lévő könyvtárat is de azzal sem tudok betűt adni neki.
Segítsetek

(#61378) szabonagyur válasza Abrion (#61377) üzenetére


szabonagyur
félisten

1. Mit csináltál?
2. Mivel?
3. Miért?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61379) quailstorm válasza Abrion (#61377) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csináltam "valamit" a Windows Xpben Ennek fuss neki újra. Mondjuk fényképes leírással. Különben két hét múlva szidhatod a mamikánkat miért nem válaszolt senki :U

Mellékesen multioprendszeren mindig a legfrissebb Windowsról gányolunk lemezkezelővel, de leginkább Minitoollal vagy gparteddel.

[ Szerkesztve ]

(#61380) Abrion válasza quailstorm (#61379) üzenetére


Abrion
senior tag

Nem volt hozzáférésem a partícióhoz és a hálózatban megoldtam a dolgot :D, ennyit csináltam.

(#61381) dragonfx válasza brd (#61361) üzenetére


dragonfx
veterán

??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#61382) bacus


bacus
őstag

Hátha itt találkozott valaki ilyen jellegű problémával: egy refurbished szgép, rá win7 64 bit pro refurb.

Egy éve adtam el egy ügyfélnek, az utóbbi egy hónapban random újra aktiválást kér. A gép az eredeti hardver, egy külső usb hdd van rácsatlakoztatva néha mentés céljára (ezt szerintem képesek néha bekapcsolás előtt rádugni), de minden más változatlan.

Azt mondja az ügyfél, szól hogy 3 nap az aktiválásig, rákattint, online aktiválja 10ból 9x gond nélkül.., ha nem sikerül, akkor másnap aktiválja.

Van valakinek ötlete miért kér mindig újra aktiválást? CCleanert használ, de ezt évek óta, az előző gépével és eleinte ezzel sem volt ilyen probléma.

Minden ötletet megköszönök előre is, mert sok 10, de inkább 100 gépet adtam már így el, de még soha egyikkel sem volt ilyen jellegű probléma.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#61383) Darkness válasza bacus (#61382) üzenetére


Darkness
aktív tag

esetleg a kb971033 "frissítés" nincsen fent véletlenül a gépen?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#61384) bacus válasza Darkness (#61383) üzenetére


bacus
őstag

Nem tudom. Most nincs hozzáférésem a géphez, de valószinű, hogy mindent feltettek.

Ez okozhat ilyet?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#61385) ecchphoto


ecchphoto
csendes tag

Van egy döglött win7 amit nem szeretnénk lenullázni mert olyan program van rajta, amit telepiteni kell, de nincs meg a telepítője
Nem indul el az explorer exe, de nem is lehet szentháromsággal feladatkezelőből, mert nem az jön be, hanem valami más (kapcsolatbontása, kiléptetés, semmi új feladat, fejléce annak az ablaknak nincs)
Win7 lemezről meg ugye nem engedi frissíteni mert közli, hogy a meglévő alól futtassam. Mit lehet tenni?
Visszaállítási pontok sajnos nincsenek a rendszerben.

-=ecchphoto=-

(#61386) quailstorm válasza ecchphoto (#61385) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Parancssorból be tudod indítani a setup.exét? Az megmenthet esetleg...

(#61387) Darkness válasza bacus (#61384) üzenetére


Darkness
aktív tag

A KB971033 eredetiség-ellenőrző frissítés.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#61388) adsl


adsl
aktív tag

Frissen telepített Win 7 Home premium (32bit) Nem működik a FF.Mi lehet a próbléma?IE-vel minden jó.

(#61389) adsl válasza adsl (#61388) üzenetére


adsl
aktív tag

Meg van a probléma,az Adguard beállítással volt a gond.

(#61390) #93794560 válasza adsl (#61388) üzenetére


#93794560
törölt tag

A gond valószínűleg a google-nál van, mert a múlt héten elég érdekes módon nálam a google böngészője, a chrome jelezte, hogy a google oldala nem biztonságos. De csak egy ideig. Fél óra múlva már ment.

Nálam nem volt reklámblokkoló, de mégis előfordult ez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#61391) ecchphoto válasza quailstorm (#61386) üzenetére


ecchphoto
csendes tag

A parancssort hogy lehet ilyen esetben elérni?
a kopott feladatkezelőben mást sem lehet elinditani nem csak az explorer-t, bár az F8-ban lévő csökkentett parancssorost még nem próbáltam na majd mindjárt

-=ecchphoto=-

(#61392) quailstorm válasza ecchphoto (#61391) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Arra gondoltam én is, a csökkentett módra, vagy a futtatásra.

(#61393) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Ebben a hónapban kimaradnak a frissítések?!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#61394) Gubek-Einste válasza Winnie The P (#61393) üzenetére

Csak jövő héten esedékesek, mindig 8-14. közötti kedden jönnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61395) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Egy meglevo rendszert szeretnek koltoztetni egy uj gepbe. A rendszer egy SSD-n van, ez atkerulne az uj gepbe, valamint a koltozteteshez fel tudok hasznalni egy, az SSD-nel lenyegesen nagyobb HDD-t ideiglenes tarolonak. Hogy a legfajdalommentesebb a koltozes, es hogyan erhetem el, hogy a legtobb adatot vissza tudjam allitani telepites utan, ne kelljen ujra beallitgatni mindent?

A Windows 7 backup&restore funkcioja alkalmas erre?

Lenovo T400 (Core 2 Duo) -> Dell E5430 (Ivy Bridge) koltozesrol lenne szo. Nem riadok el attol sem, hogy safe modban eltuntessek minden regi drivert, es egyesevel felrakjam azokat, amiket a Dell oldalarol leszedek. De csak akkor, ha nincs mas buktatoja a koltozesnek.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61396) Winnie The P válasza Gubek-Einste (#61394) üzenetére


Winnie The P
őstag

De eddig nem úgy volt, hogy minden hónap második keddjén adták ki?!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#61397) Doky586 válasza r4z (#61395) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"De csak akkor, ha nincs mas buktatoja a koltozesnek."
Az ilyen költözésnek mindig vannak buktatói, de valószínű nem fogod tudni hogy emiatt van, és találni fogsz más bűnbakot a hónapokig tartó szívásra.. ezért jobb új alaplapon újrainstallálni a rendszert.

(#61398) fordfairlane válasza Winnie The P (#61393) üzenetére


fordfairlane
veterán

A hónap második keddje a "patch-kedd". 14-re esik.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#61399) Winnie The P válasza fordfairlane (#61398) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ja, elnéztem. Azt hittem ma még "csak" kedd van.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#61400) konci79 válasza Winnie The P (#61399) üzenetére


konci79
őstag

Rád fér a frissítés,2napja csak töltesz,de nem frissülsz? ;]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.