Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) akos3 válasza szabonagyur (#61250) üzenetére


akos3
addikt

Négy emeletes panel. Csak aza fúti h ugyanabban a helyiségben ahol az említett pc van, a tobbin simán lehet netezni.
Meg a panelnak esetleg a gyengébb jelet tudnám be. De azt nem értem, hogy latja a halozatot akkor miért nem.kepes felmenni rá?

(#61252) kispx válasza akos3 (#61251) üzenetére


kispx
addikt

A szomszéd wifije nem ugyanazon a frekvencián van?

(#61253) Blue Eagle válasza brd (#61237) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Pontosítsunk. A "valamiféle lapozással " nem pont szakmai kifejezés és meghatározás. Maradjunk a lapozófájl használatnál. Windowsosan nevezve: pagefile.sys. Nos ez való arra az esetre, ha nem elég a memória mérete és az adott feladatok pedig több RAM-ot kívánnának az elérhetőhöz képest. Az Isten tudja a Windows mi alapján dönti el azt, hogy szükség esetén mit rak ki a RAM-ból a lapozófájlba annak érdekében, hogy helyet szabadítson fel, de egy bitzos, HDD esetén a rengeteg swap folyamat bitangul lassítja a rendszer sebességet. A többit szerintem hagyjuk. Bocs ha esetleg félreértéseket hoztam létre, de amit leírtam az nagyjából úgy van.

(#61254) akos3 válasza kispx (#61252) üzenetére


akos3
addikt

Gondolom de. Itt mindenki upc-s ketlem hogy bárki állítgatott volna bármit is. Nekem is alapból 2,4 gigahertzes frekvencián működik. Elolvastam a cikket nekem kicsit bonyolultnak tűnik. Kezdjük ott hogy hol tudok bemenni a router agyába? Felek ki fog rajtam 👀

(#61255) akos3 válasza kispx (#61252) üzenetére


akos3
addikt


Ennyi info van a routeren. Nekem a 2,4-est állította be a szaki.

[ Szerkesztve ]

(#61256) szabonagyur válasza akos3 (#61254) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezekkel szerintem már UPC téma inkább, ott tudnak benne segíteni :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61257) brd válasza Blue Eagle (#61253) üzenetére


brd
nagyúr

A "valamiféle lapozással " nem pont szakmai kifejezés és meghatározás.

Nem is szántam annak. ;) Nem néztem utána, mi történik a háttérben (nem igazán érdekel), csak azt tudom, hogy lapozásnak kell a háttérben történnie, mert az egész VGA RAM-ot tudja használni a gép, annak ellenére, hogy az OS általi 4 GB-os korlát létezik és nem a központi memória címtartományából kerül lefoglalásra a VGA RAM-ja.

Maradjunk a lapozófájl használatnál.

Teljesen más témakör, nem releváns, a pagefile.sys a virtuális memória része, arra való, hogy az OS oda szükség esetén elhelyezzen adott memórialapokat.

Nos ez való arra az esetre, ha nem elég a memória mérete és az adott feladatok pedig több RAM-ot kívánnának az elérhetőhöz képest.

Ez erős egyszerűsítés, hogy mást ne mondjak, akkor is jól jön, amikor a címtartomány egy része töredezett (csak kisebb egybefüggő területek találhatóak benne), ekkor azt ki lehet helyezni a pagefile.sys-be és a nem töredezett részt lehet használni a fizikai RAM-ban.

Az Isten tudja a Windows mi alapján dönti el azt, hogy szükség esetén mit rak ki a RAM-ból a lapozófájlba annak érdekében, hogy helyet szabadítson fel,

Hát, egy számítógép működése eléggé determinisztikus és az "Isten tudja" kitételnek egészen pontosan 0 a szerepe benne (sőt hibának hívjuk, ha a működésében ez megjelenik). ;)

Nem büntetik ám, ha érted is azt, amilyen témában oktatást tartanál. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#61258) Blue Eagle válasza brd (#61257) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Huha!

(#61259) brd válasza Blue Eagle (#61258) üzenetére


brd
nagyúr

Ilyen meglepő a valóság? :D

The only real valuable thing is intuition.

(#61260) #18193920 válasza brd (#61257) üzenetére


#18193920
törölt tag

A releváns, determinisztikus, stb. szavak használata önmagában kevés ahhoz, hogy tényleges információt kapjunk valamiről is.
Ettől sem értelmesebb, sem értékesebb nem lesz a hozzászólás vagy esetleg visszaszólás
:R

(#61261) brd válasza #18193920 (#61260) üzenetére


brd
nagyúr

Tökéletesen egyetértek. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#61262) Blue Eagle válasza brd (#61259) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A Te "valóságod" ? Tudod... az nem! ;) y Bocs

(#61263) brd válasza Blue Eagle (#61262) üzenetére


brd
nagyúr

Nem csak az enyém, mindenkié, aki elolvasta és megfigyelte a működést, és a kettő egyezett neki. ;) Ha leírod, melyik nem úgy van szerinted, szívesen elmondom (adok linket, ahol leírják), miben tévedsz. Kezdésnek egy hozzászólásom, amiben szerepel egy kép, amit még XP-n készítettem. Ha megnézed a saját gépeden az eszközkezelődet és összeadod a VGA-hoz rendelt címterületet, te is hasonlót láthatsz, mint én, számtalan gépen, hogy a VGA max. 300MB körüli területet foglal le, bármennyi memória is van rajta.

The only real valuable thing is intuition.

(#61264) quailstorm válasza Blue Eagle (#61253) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Attól, hogy valamit nem értesz, ne próbáld meg rávetíteni közeli, hasonló tudásodra, vagy nemtudásodra. Első három mondatod picit fáj.

Segíteni akarok, nem parasztkodni, itt egy mediafire folder: [link]

Ugyan ez UNIX rendszerekről szól, de a 09-es diasoron elolvashatsz néhány "Isten tudja mi alapján" lapcserélési algoritmust.

A lapozás lényege:
A program egységes virtuális címtartományt lásson, ne a fizikait, ami töredezett, meg ugye sebezhető.
Ne kelljen az egész programnak egyszerre a memóriában lennie a futáshoz.
Ne kelljen a lapoknak sorban lennie a futáshoz.
Ne legyen akkora korlát a fizikai memóriamennyiség, ilyenkor van használva a virtuális memória és a lapozófájl.

Nyilván a lapok fizikai címre konverziója az plusz munka, de így is megéri.

Amiről brd beszélt az csak annyi, hogy a hardvereknek nem foglal le akkora címtartományt, mint ami a VGA memória mérete, értelemszerűen itt a lapozást a VRAM és az OS címtartománya közt értette.

[ Szerkesztve ]

(#61272) 52utas


52utas
csendes tag

Üdv
Leci tudna valaki valamilyen útmutatást adni ha új partíció szeretnék létrehozni a C: HDD, van egy Q partíció és egy S: de nem tudom hogy jött létre :
win 7

(#61273) quailstorm válasza 52utas (#61272) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mondjuk itt van ez.

Mutass képet mert nem értem mi van. UEFI esetén van több kisebb partíció, azokat hagyd békén.

(#61280) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Felesleges hozzászólások törölve, az XP - itt erőltető kolléga a topikból kitiltva.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#61281) seger


seger
addikt

Lenne egy kérdésem. Igaz nem csak Windows 7 alatt észleltem. Miért van az ha hálózatokra kattintok, akkor telefonok jelennek meg a hálózatnál? A jelenség win7, 8, 10, de még server2012-őn is találkoztam vele, akár digi, akár telekom, de inviteles netnél is. random eltűnnek, majd megjelennek, és nem csak 1-2 tipus.... legtöbbször olyanok, amilyenek nincsennek a közeli ismeretségemben. Kipróbáltam azt is, hogy a wifi kódot naponta változtattam, és elég bonyolultakat, szóval kizárt hogy valaki megtudná, illetve nem csak az itthoni netemnél tapasztaltam. Szolgáltatót hívtam, de teljes mértékben hülyének néztek.

Megtennétek hogy figyelgetitek más tapasztal-e ilyet? Ha megtehetitek, akkor ne csak w7 alatt, ha van akkor akár w10 alatt is!
Hálózat felderítés be van kapcsolva!

(#61282) efi99 válasza seger (#61281) üzenetére


efi99
senior tag

Nem lehet, hogy azért, mert legalább egyszer valahol, valamikor volt ilyen teló a hálózatodon és megjegyezte?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#61283) Gézengúz válasza seger (#61281) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem vagy veletlenul Nat-olva?

(#61284) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Újra tettem a win7 64-bit rendszert,régebben is a sumatra pdf olvasót használtam de akkor nem tudom már hogyan de sikerült beállítanom a a pdf fájlok bélyeg képét lehessen látni.Most nem sikerül esetleg valaki tudja a megoldást rá,ha nem akarok más pdf olvasót használni?

(#61285) kispx válasza qwertly (#61284) üzenetére


kispx
addikt

A telepítésnél pipáld be, hogy előnézet/bélyegkép megjelenése az Intéző/Explorerben. Nem tudom, hogy hogyan van magyarul, de ez a tartalma.

[ Szerkesztve ]

(#61286) qwertly válasza kispx (#61285) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Köszönöm a tanácsot :C tényleg ez volt a megoldás.

(#61287) seger válasza Gézengúz (#61283) üzenetére


seger
addikt

nem vagyok natolva!!

(#61282) efi99!

talán 1 eszköz volt a hálózaton eddig ami nem saját!

(#61288) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Windows 10-hez hol találok (a Win 7-esnél annyira a szívemhez nőtt :B ) asztali minialkalmazásokat?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#61289) kispx válasza newmoonlight (#61288) üzenetére


kispx
addikt

Inkább 10-es topikban kérdezd, mert odavaló. De a google első találata szerint 3rd party alkalmazásokat kell használnod, mint pl. 8GadgetPack

[ Szerkesztve ]

(#61290) newmoonlight válasza kispx (#61289) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi, már megtörtént. :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#61291) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Tudtok esetleg olyan programot javasolni, ami megtudja jeleníteni az összes futó programot (nem a feladatkezelőre gondolok) és pl ha felrakom Windows telepítés után azonnal és majd csak később a driver-eket meg a programokat amiket használok akkor tudja nyomon követni és jelezni mely folyamatok mikor indultak el és milyen további folyamatokat indítottak el?

Lényegében monitorozni szeretném a friss Windows telepítéstől kezdve az összes telepített és futó programot név, elérés és dátum szerint.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#61292) Glaz-dozfhut válasza Puma K (#61291) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Szerintem ez a Microsoft féle Process Monitor olyan. Pár hónapja használnom kellett egy probléma miatt. Leírás alapján be tudtam állítani úgy a szűrőket, hogy az eszközkezelőben való állítgatásnál (energiagazdálkodás ki/be) kijelezze a számomra egyetlen lényeges folyamatot. De csak érdekességképp említem. Most elindítottam és megnéztem van benne lehetőség fájlba menteni is. Mondjuk a súgó file szerint "native PML format as it captures it" ami nekem nem mond semmit.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#61293) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

beirom a rearm parancsot , kiirja hogy sikeres inditsam ujra. ujrainditás után 3 nap van hátra.
Miért nem jó?
/win7x64 prof./

üdv

(#61294) #93794560 válasza nagyfejü (#61293) üzenetére


#93794560
törölt tag

Vannak olyan Windows 7 licencek, Professional és Enterprise egyes változatai, amelyeknél már telepítéskor is ennyi a határidő, nem 30 nap, mint a többinél. Pedig léteznek 30 napos professional verziók is. Hogy miért van így, azt nem tudom, de már találkoztam ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#61295) nfsu17


nfsu17
veterán

Hellosztok!

Tegnap érdekes dolog történt, ami eddig még soha.
Netezek, majd egyszer csak nem jönnek be oldalak, csak pörög az ikon. Eddig még semmi extra, mondom nincs net, de csak nem akart jönni a szokásos szöveg, hogy 404 stb, ellenőrizze....csak pörgött, nem csinált semmit.
Bezárom FF-ot, de utána nem indul el a böngésző. Se Total commander, de chrome, semmi, mintha nem kattintottam volna rá. Se ctrl shift esc, se crtl alt del, semmi.
A start menü újraindításra, vagy leállításra semmi. De a sajátgépbe bement, mappákat láttam, vezérlőpult elindult, és ami érdekes, az alvó módot tudta, tehát úgy leállt.
Azt hittem valaki átvette a gépem fölött az irányítást.
Mi a fene történhetett?
Restart után, gép elején, minden újra működött.
Látott már vki ilyet?
Win7, és semmit nem töröltem, telepítettem napok, hetek óta.

(#61296) #93794560 válasza nfsu17 (#61295) üzenetére


#93794560
törölt tag

Valamilyen folyamat leterhelhette a procit, ami így nem tudott válaszolni. Bár ez csak egy teória a részemről.

(#61297) trialboj


trialboj
őstag

Vírus problemaa?!

freelancer oldalon egy projeknél volt egy csatolmány amit letöltöttem, és mivel még reggel van, nem figyeltem eléggé... egy kép volt benne aminek a nevében benne volt a .jpg de exe fájl volt. megnyitott egy képet de egyben egy command ablakot is.

Egyből kiugrott a szemem és letiltottam a net kapcsolatot. Töröltem a fájlt, de egy másik command ablak felugrott teljesen üres: c/users/nev/appdata/roaming/folderw/windrt.exe van a felső menüben.

Mit tehetnék ellene... nagyon be vagyok tojva, mert ha kicsinálja a fontos dokumentumaimat akkor világ vége.

...megtalaltam a könyvtarat, és töröltem azt is. Mit erdemes futtatni ilyenkor hogy biztos legyek benne nem hagyott semmit hatra ami netkapcsolat segítsegevel, szetbarmolhatja a nyugodt napjaimat?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#61298) dugo_ válasza trialboj (#61297) üzenetére


dugo_
veterán

Malwarebytes esetleg. Plusz a használt vírusirtód legalaposabb vizsgálatát lefuttathatod.
A fontos dokumentumokról pedig van (kéne lennie) offline backup, ha nincs, akkor az nem fontos dokumentum.

(#61299) peti_s


peti_s
addikt

Üdv! 8 GB RAM-om van, a 7 mégis azt írja hogy 7 GB használható. Nincs integrált VGA-m, rég óta adott a jelenség, mindig elfelejtettem megkérdezni ez miért van. :D Köszönöm előre is, üdv. peti_s

(#61300) Doky586 válasza peti_s (#61299) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez (így ilyen kerek számokkal) nem túl hihető..
Mutass screenshotot a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Rendszer oldalról..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.