Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61301) peti_s válasza Doky586 (#61300) üzenetére


peti_s
addikt

(#61302) quailstorm válasza peti_s (#61301) üzenetére


quailstorm
nagyúr

erőforrás-figyelő HW számára fenntartott mit mutat?

(#61303) peti_s válasza quailstorm (#61302) üzenetére


peti_s
addikt

7 GB-t. És már meg is telítettem párszor, tényleg elfogy 7-nél. :D

(#61304) quailstorm válasza peti_s (#61303) üzenetére


quailstorm
nagyúr

én nem ezt kérdeztem hanem a HW számára fenntartott blokkot :U

(#61305) peti_s válasza quailstorm (#61304) üzenetére


peti_s
addikt

(#61306) quailstorm válasza peti_s (#61305) üzenetére


quailstorm
nagyúr

na tessék, csak ott van
nekem össz 30MB van fenn tarva a hardvernek, úgyhogy én mégis a BIOS-ban keresnék vagy nem tudom, mert 1GB-ot kb csak integrált VGA eszik meg

(#61307) old-dog


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy van egy régebben legálisan vásárolt ultimate aktiváló kódom, de én pro verziót telepítettem. Lehet-e azzal aktiválni a Win7pro-t?

(#61308) seger válasza old-dog (#61307) üzenetére


seger
addikt

Nem

(#61309) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok! Arra van valakinek valami ötlete, esetleg magyarázata, hogy a Win 7 asztal korábban esetenként, mostanában pedig szinte mindig egyfajta sajátos struktúrába szedve a kint lévő ikonjaimat rendeződik a rendszer újraindításakor? Jelenleg mindent ikont az asztal bal oldalára függőlegesen helyez el, pedig én inkább felül látnám azokat elhelyezve. Ha áthúzogatom is a saját kényemre, akkor sem marad úgy, legfeljebb egy két indításig, de ez is random állapot.

Előre is köszi a segítséget!

(#61310) seger válasza paolinho (#61309) üzenetére


seger
addikt

Autómatikus ikonrendezés ki van pipálva

(#61311) peti_s válasza quailstorm (#61306) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm, akkor BIOS-ban kell turkálni. :D Nincs integrált VGA-m. :N

(#61312) quailstorm válasza peti_s (#61311) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyformák-e a modulok? Van-e még szabad slot?
Valamint msconfig boot fül max memórialimit micsoda?
És milyen kiadású a Win7-ed?

(#61313) peti_s válasza quailstorm (#61312) üzenetére


peti_s
addikt

Igen, 4 DB CSX Hyundai chipes, egyszerre vettem őket, nincs szabad hely. Nem volt bepipálva, pipa után ott 8t jelzett, restart után maradt minden ugyanaz.

(#61314) brd válasza peti_s (#61301) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg az alaplapod (chipseted) max. 8 GB RAM-os támogatása miatt a HW-ekkel fenntartott kommunikációra szükséges címterületet is csak a 8 GB-n belül tudja lefoglalni, ez lesz az 1 GB.

quailstorm: Én még nem láttam olyan VGA-t, ami így, a HW számára fenntartott címterületként foglalt volna 1 GB RAM-ot. De gyanítom, igazából te sem, csak azt hitted. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#61315) quailstorm válasza brd (#61314) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kb ez lesz, próbáltam utánaolvasni a témának, olyan ultimate megoldás nem volt de a kérdéseket bedobtam ami lehetett.
Hát nem. Asszem az Intelek valami 390-et foglalnak le a többi dinamikus, de életemben nem néztem meg a laptopomon az erőforrás-figyelőt. Egyébként meg szerencsére évek óta nincs integrált a közelemben.

EDIT: Egész pontosan 379MB a HD4000. És állítólag 1,5GB-ig dinamikus.

[ Szerkesztve ]

(#61316) brd válasza quailstorm (#61315) üzenetére


brd
nagyúr

Sosem néztem meg pontosan, de a VGA-k a dinamikus RAM-jukat, azt gyanítom, ugyanúgy foglalják le, ahogyan a többi, OS alatt futó driver: elkérik az OS-től a címterületet. Ezért nem is a HW-eknek fenntartott területként jelenik ez meg, hanem simán, foglalt címterületként látszódik.

The only real valuable thing is intuition.

(#61317) Doky586 válasza peti_s (#61311) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem titkos adat, azt is elárulhatnád mi a pontos típusa az alaplapnak amire panaszod van...

(#61318) paolinho válasza seger (#61310) üzenetére


paolinho
őstag

Hmm.. ki volt. Ennyire egyszerű lett volna? Köszi szépen! :R

(#61319) Doky586 válasza peti_s (#61313) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

és persze vannak oprendszerek is amik max 8 GB ramot kezelnek:
- Windows 2000 Advanced Server 32bit
- Windows Vista Home Basic 64bit
- Windows 7 Home Basic 64bit
- Windows Server 2008 R2 Foundation 64bit

(#61320) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Nem tudom jó topikba írok-e, de azért lenne egy kérdésem. Adott két laptop (mind2 hp) amik nem bírnak egy adott wlan-ra felcsatlakozni, de más hálózatokra igen. Más telefon és laptop simán csatlakozik az adott wlanra. A hp laposok azt írják, hogy nem azonosított hálózat, és hogy nincs internethozzáférés. Ami igaz is, tényleg nem lehet netezni vele. Már töröltem az adott hálózatot a tanult listából, de ami furcsa, hogy nem dobja fel a gép (win 7), hogy otthoni/munkahelyi/nyílvános hálózaton vagyok-e, amikor felcsatlakozok. A hálózaton nincs se MAC se ip cím korlátozás.

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#61321) peti_s válasza brd (#61314) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm a választ, megnéztem az alaplapom oldalán "4 x DIMM, Max. 8 GB, DDR2 800/667/533 Non-ECC,Un-buffered Memory" tényleg 8 GB-t támogat. Akkor ezzel nem is tudok mit kezdeni?

(#61317) Doky586, ASUS P5B Premium, de azt hittem a gép kitöltése az adatlapon elég lesz. :) W7 Ultimate 64 bit.
u.i. A W2K AS egy baromi jó OS. :D

[ Szerkesztve ]

(#61322) brd válasza peti_s (#61321) üzenetére


brd
nagyúr

Jó eséllyel sajnos nem, mert HW-es korlát. Hogy ez biztosan kiderüljön, próbáld meg kivenni az egyik modult és úgy megnézni egyrészt ugyanazt a képet, amit betettél, másrészt az Eszközkezelőben a HW-ek által lefoglalt címterületet (Nézet menü és ott Erőforrás szerint, majd kikeresni a VGA-t pl., több is lesz és valószínűleg az ahhoz rendeltek között lesz a legnagyobb). Esetleg, ha van Remap nevű funkció az alaplapon/BIOS-ban, az talán segíthet, de sok reményt ne fűzz hozzá.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#61323) Salmi


Salmi
tag

Sziasztok. Lehet még valahol vásárolni Windows 7-et? Köszi.

(#61324) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Eredeti win7-ről lehet még frissítni 10-re ? Mindenütt azt olvasom, hogy nem, de kollégám pár napja telepített 7et, és azt mondja, hogy neki felajánlotta.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#61325) sz.j válasza alienpapa (#61324) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!
Hivatalosan most már nem lehet, kivéve az akadálymentesítő technológiák felhasználóinak van lehetőségük win 10-re frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61326) alienpapa válasza sz.j (#61325) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm a gyors választ!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#61327) Zoz válasza alienpapa (#61324) üzenetére


Zoz
őstag

Nem hivatalosan meg pont ugyanúgy megy minden mint a határidő letelte előtt.

(#61328) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Minialkalmazást akartam az asztalra tenni de a következő hibaüzenetet kaptam
" Windows asztali minialkalmazások működése leállt"

Részletesebben:

Problémaesemény neve: BEX64
Alkalmazásnév: sidebar.exe
Alkalmazásverzió: 6.1.7601.17514
Alkalmazás időbélyegzője: 4ce7a1c7
Hiba – modul neve: LVPrcInj02.dll_unloaded
Hiba – modul verziója: 0.0.0.0
Hiba – modul időbélyegzője: 4acc50c3
Kivétel – eltolás: 00000000003e91c0
Kivételkód: c0000005
Kivételadatok: 0000000000000008
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 866d
További információk 2: 866d0a7bdb9f4d9f5a1f5420ad626147
További információk 3: 3ff8
További információk 4: 3ff8bdbac474944e50cc9b5cc9961a53

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

Most mit kellene csinálnom a szolgáltatásoknál ki és bekapcsoltam, de ugyanaz a helyzet!

(#61329) old-dog válasza Zolix (#61328) üzenetére


old-dog
aktív tag

Szia.
Ha jól tudom már a gadget-teket nem támogatja a Microsoft.

(#61330) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Egy P8600 Core2Duo processzoros (2 mag, 2.40 GHz, 3 MB L2 cache, 1066 MHz FSB), 4GB DDR2-es laptopra (HP 6530b) szeretném újrahúzni a Windows 7-t, mert a napokban veszek bele SSD-t.

A processzor tudja a 64 bitet és világéletemben 64 bites Windows 7-t telepítettem rá (ahogy Office-ból, VLC-ből, Total Commanderbőll stb... mindenből 64 bitest, amiből csak lehet), de nem vagyok arról meggyőződve, hogy nem lenne gyorsabb a gép 32 bites Windows-zal.

A gépet alapvető dolgokra, internetezésre, filmnézésre, zenehallgatásra, Word, Excel stb. használom, szökőévente játszom, de akkor sem túl nagy erőforrást igénylő játékokkal (fenti sorok fényében talán nem igazán meglepő módon... :) )

Kérdésem az volna csupán, melyik Windows-zal járok jobban, melyik szaladna gyorsabban a gépen (és az SSD-n). A 32 vagy a 64 bites?

szerk:
kieg: Office-ból a 2016-os verziót használom (úgy tudom ott már látványosabb a sebességkülönbség a 32-es és a 64-es változat között, de nem tudom ez nálam megmutatkozik-e).

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:
Péter

[ Szerkesztve ]

(#61331) quailstorm válasza Peterhappy (#61330) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Felejtsd el a 32-bitet mert elavult és inkompatibilitásokba, korlátokba ütközöl.
32-bites Win7-et csak az igazán hulladékokra javaslunk 2GB RAM és rém gyenge proci mellé.

Egyébként valószínűleg alig lenne különbség.

[ Szerkesztve ]

(#61332) Peterhappy válasza quailstorm (#61331) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hűha. Meggyőztél :) Köszönöm szépen a gyors választ! Péter

(#61333) quailstorm válasza Peterhappy (#61332) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lehet, hogy rövid voltam és velős, de 2004 óta folyik az átállás AMD64-re, nem érdemes visszamradni. Egyre több olyan program van (amit akár én is használok), hogy csak 64-bites verzió van belőle. Neked 4GB RAM-od van. Semmi nem szól a 32-bit mellett.
32-bites Win7 arra való, ahol 1-2GB RAM van, max 3GB. A proci core2 celeron vagy gyengébb, és éppenhogy Win7 kompatibilis a VGA.

(#61334) Peterhappy válasza quailstorm (#61333) üzenetére


Peterhappy
őstag

Mondjuk inkább úgy, hogy meggyőző. És hatásos, az életben többet nem fog felmerülni bennem a 32 bit kérdése :)

Még egyszer köszönöm, tényleg sokat segítettél!

Szép estét!
Péter

(#61335) eax1650 válasza alienpapa (#61324) üzenetére


eax1650
aktív tag

Az egyik gépemet próba képen win7-ről a minap frissítettem a Windows10Upgrade28084.exe elindításával és kb. 45 per múlva Win10 1607 lett. Minden ugyan úgy ment, mintha még tavaly tavasszal csináltam volna az ablak ikonra való kattintással. Nem biztos, hogy megmarad, mert nem igazán látom a többletet!

[link]

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#61336) Zolix válasza old-dog (#61329) üzenetére


Zolix
tag

Másik gépemen is windows 7 van és ott elméletileg megy, de ma megnézem biztos ami biztos.

(#61337) old-dog válasza Zolix (#61336) üzenetére


old-dog
aktív tag

Én nemrégen raktam újra a rendszerem 32bit-ről 64bit-re. Azon már a gatgetek nem települtek automatikusan. Persze rá lehet erőltetni, illetve külön telepítve őket.

[ Szerkesztve ]

(#61338) weiss válasza old-dog (#61337) üzenetére


weiss
addikt

Az valami speckó verzió lehetett. Nálam még a Pro-ban is települtek.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#61339) olloczky


olloczky
senior tag

Sziszatok

Friss win 7 home premium x86 telepítés után 100% cpu load. Bekapcsoláskor rögtön terhelve van a proci és alig bír brámit is megnyitni. Összefoglalóban a frissítéskor fellépő processzor terheltségre van gyógyír, itt az update még ki van kapcsolva. Már másodjára lett újratelepítve a rendszer. Eredetileg azért volt, mert az előző valaki aki telepítette 20 GB helyet hagyott a rendszernek.. de attól függetlenül amíg be nem telt, rendben működött.. valami tipp?

A gép: intel 430, 2 gb ram, 250 gb hdd

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#61340) paolinho válasza paolinho (#61309) üzenetére


paolinho
őstag

Sajna nem oldódott meg a problémám az automatikus ikonrendezés pipa kivételével sem. Egy-két indítás után ismét visszarendez minden ikont a bal oldali függőleges sorokra a rendszer. Nincs ennek megszüntetésére valami más ötlet esetleg?

(#61341) Doky586 válasza olloczky (#61339) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A letiltás nem használ.. Frissítened kell. Vagy eszerint vagy az összefoglaló szerint.. :K

(#61342) olloczky válasza Doky586 (#61341) üzenetére


olloczky
senior tag

A te leírásod szerinti első update, x64 rendszerekhez van. Az enyém nem az. Akkor is telepítsem?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#61343) olloczky válasza olloczky (#61342) üzenetére


olloczky
senior tag

illetve a harmadik is :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#61344) dugo_ válasza olloczky (#61343) üzenetére


dugo_
veterán

Itt megtalálod, hogy pontosan mi kell a rendszeredhez:
http://wu.krelay.de/

(#61345) Doky586 válasza olloczky (#61342) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindhárom KB updatenak van x86 és x64 verziója is... (csak jól kell keresni)

(#61346) peti_s válasza brd (#61322) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm! :R Bekapcsoltam a memory remap feature-t, és most jó. :) :)

(#61347) Doky586 válasza Doky586 (#61345) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sőt ahogy nézem azóta a wu.krelay.de is átállt az általam már akkor javasolt módszerre.. :K

[ Szerkesztve ]

(#61348) szabonagyur válasza Doky586 (#61347) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az oldalon a kezdetektől ez a módszer van kint.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61349) Doky586 válasza szabonagyur (#61348) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt van az akkoriban aktuális ajánlásuk: [link], itt pedig az enyim: [link] ..... nem eggyezik, ha viszont a mostani ajánlásukkal hasonlítod össze akkor tökéletes egyezik az enyimmel, csak még hozzáraktak egy azóta megjelent frissítést is (gondolom az azóta bevezetett kommulatív átállás miatt)..

[ Szerkesztve ]

(#61350) sarkan


sarkan
aktív tag

Szeretnék bluetooth-os fejhallgatót csatlakoztatni, az eszközt felismeri, de a drivert nem találja, hibát ír ki.

Tudtok megoldást?

[kép]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.