Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61651) krealon válasza szajmon1001 (#61650) üzenetére


krealon
veterán

"Egy win7 telepítést szeretnék elvégezni, egyik ismerősöm gépén. A probléma ami miatt rendszert szeretnék telepíteni, hogy a windows folyamatosan betöltés után pár másodperc múlva fogta magát és újraindult.
Majd ezután már a win se töltött be....folyamatosan újraindult.
"

Egy ismerosom Rambus-os Pentium4-es gepen hasonlo tunetek jelentkeztek.

Egyszeruen kiszaradtak az elektroit kondenzatorok az alaplapon igy tizen par ev hasznalat utan.

(Az elso inditaskor meg eljutottam addig, hogy a kekhalalkori ujrainditast le tudtam tiltani, es a gep ezutan a 0x00000050-es hibaval (PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA) allt meg, ami memoria hibara utal, de az egyre rovidebb mukodesi idokbol (nehany ujraindulas utan mar a Windows boot-ig sem jutott el a gep) tudni lehet, hogy a tapellatasi problema all fenn.)

(#61652) szajmon1001 válasza krealon (#61651) üzenetére


szajmon1001
csendes tag

Akkor ez mit is jelent pontosan? Ez egy hat éves Acer gép...Intel Pentium P6100

[ Szerkesztve ]

(#61653) akaido válasza szajmon1001 (#61652) üzenetére


akaido
addikt

Kb. annyit jelent, hogy nagy valószínűséggel az Acer géped életciklusa vége felé közeledik sajnos.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#61654) #73959936 válasza sz.j (#61648) üzenetére


#73959936
törölt tag

csincs mit--- :N

(#61655) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogyan tudnék letörölni programokat amik nincsenek bent a program eltávolítása listába, illetve nincs uninstalljuk, és a fájlokat sem engedi törölni az intéző, mert hogy valami program futtatja.
A lényeg, hogy valami kínai xar telepítődött, és ezeket szeretném kiírtani. A böngészőbe is berakta magát.
A CCleaner-t már futtattam az sztem kevés ehhez.
Előre is köszönöm.

(#61656) Pécsi gyerek válasza mdk01 (#61655) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Szia.Próbáltad már csökkentett módban?Nekem az is szokott segíteni.De ha nem,akkor ráeresztem a malwarebyte-ot meg a hitmanpro-t.Na azok elintézik amit kell :K
U.i : senior tag lettem most nézem.Jól ki is tiltottak a ryzen proci topikból :C

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#61657) mdk01 válasza Pécsi gyerek (#61656) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi, megnézem.
Fut egyébként minden prg. csak van amikor felugranak ilyen vackok, aztán mikor kinyomoztam melyik az a program ami szerencsétlenkedik akkor meg nem engedte magát uninstalállni, meg törölni a fájljait.

Grat. a senior tagsághoz, meg a kitiltáshoz. :DDD

(#61658) Lenry válasza mdk01 (#61657) üzenetére


Lenry
félisten

keress rá a program nevére Google-ben, szinte minden esetben lesz leírás, hogy mit, hol, merre kell törölni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61659) mdk01 válasza Lenry (#61658) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi, igaz szoktam is ilyet néha.

(#61660) Marius


Marius
újonc

Helósztok!
Lenne egy problémám amivel nem bírok mit kezdeni...
Teljesen lefrissített Win7-em van fent. Az a problémám, hogy egyszerűen nem hagyja letölteni amit szeretnék.
Naszóval: nem a böngészőkkel van baj, mert egyik sem hagyja. Vagyishogy hagyja, de amint letölti, le is törli. Pedig nem is ilyen csupavírusos dologról van szó, csak a Cheat Engine nevü progit próbálom leszedni a hivatalos oldaláról és annak elég nagy közössége van. De bizonyára lenne még több dolog is aminél így járnék...
Ha az internetbeállításoknál minden védelmet a totál leggyengébbre húzok, akkor sem változik a helyzet. Ha a vírusírtót kikapcsolom akkor sem. Ha a "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Attachments"-el játszok akkor sem tudom rávenni hogy megengedje.
Mi az istennel tudom rávenni a nyavalyást hogy azt tegye amit mondok neki?

(#61661) sfdrakex válasza Marius (#61660) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vírusirtódat kapcsold ki és próbáld úgy.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#61662) Marius válasza sfdrakex (#61661) üzenetére


Marius
újonc

A Commodo Antivírust kikapcsoltam, de hiába. Amúgy már úgy fél éve ezt használom, de eddíg nem volt ilyen gond. A Windows tűzfal is ki van kapcsolva, de sehogy sem engedi. De most megpróbáltam az Internet Download Manager-el leszedni és az egy olyan üzit ír ki, hogy:
"IDM has received "Access Denied" error while assembling file parts. It might happen becouse the file was opened by another application like antiviral software or you tried to open it yourself."
Szóval a Windowsban kell legyen valami beállítás. De elképzelni nem tudom hogy hol és mi. Sikerült zippelt verziót találnom, amit nem törölt, de nem hagyta elindítani azt sem amikor kicsomagolta, mert indítás helyett letörölte.
Valami okosságot nem tud valaki ezügyben?

(#61663) Redneck


Redneck
veterán

Egész nap felvillan hogy a frissítés ki van kapcsolva, holott be van, csak akkor tölti le és telepíti mikor én akarom.
Most visszapipáltam az ajánlottakat is, erre felugrott hogy van frissítés. 1db fontos frissítés elérhető:

INTEL - System 10/3/2016 12:00:00 AM - 10.1.1.38 Méret : 58 KB
INTEL System driver update release in October 2016
Közzétéve: 2017.01.01.

Ez most valami bug, vagy valami trójai trükk? Eddig nem volt gondom az updattel a telepítés utáni bugon kívül...
Az tény, hogy mostanában nem nagyon láttam frissítést.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#61664) Pécsi gyerek válasza Marius (#61662) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Comodo sandbox kikapcsolása tünteti el a dolgokat.Ki kell kapcsolni.Nem a comodot,hanem az auto sandboxot.Itt van a topic ja.Kérdezz rá a beállításokra.[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#61665) Marius válasza Pécsi gyerek (#61664) üzenetére


Marius
újonc

Köszönöm.
Mint kiderült hiába állítotam le az egész vírusírtót vagy kapcsoltam ki a sandbox-ot, vagy másik részét, mert attól még maradt valami védelem. Csak úgy tudtam a dolog végére járni hogy letöröltem az egész Commodo-t ahogy volt és felraktam helyette valami mást.
Úgy tűnik mostanság raktak bele valamit ami miatt menthetetlenül túlérzékeny, mert az előző fél évben meg semmi ilyen gondom nem volt vele...

(#61666) brd válasza gyimger (#61632) üzenetére


brd
nagyúr

Hát, én itt írtam ilyesmit. ;) Csak azóta nem olvastam a topicot, ezért a TC-s másolásodra nem reagáltam. Utózöngének annyit, hogy ne a TC-hez kösd a dolgot, minden, nem szándékosan úgy készített/indított (admin módban) software ilyenkor a saját cuccait látja, és nem a valódi rendszerét.

The only real valuable thing is intuition.

(#61667) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok,rendeltem egy ilyen lapot[link]
Egy pentium 4560 lessz benne még.A kérdésem az,hogy a gyártó honlapján van említve egy usb program amivel ha jól nézem,lehet win7 telepítőt csinálni kaby lake procihoz.Jól nézem?Gondolom avval elkészítve egyszerű lehet a win7+kaby proci összehozása.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#61668) dugo_ válasza Pécsi gyerek (#61667) üzenetére


dugo_
veterán

Vagy azzal megpatcheled a telepítőt, vagy szerzel netről olyan all in one iso-t, amit Win8/10 alapú telepítésvezérlőre építettek fel.

(#61669) Redneck


Redneck
veterán

Írták a Haswell topikban, hogy a 4 mag 4 szálas CPU-ról 4 mag 8 szálasra váltva lehet a Win7 msconfigban kell valamit állítsak. Tudtok erről valamit?

Tényleg csak ennyi? Ha nem muszáj kihagyom a reinstallt.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#61670) Doky586 válasza Pécsi gyerek (#61667) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"van említve egy usb program"
inkább ezt linkelted volna..

(#61671) brd válasza Redneck (#61669) üzenetére


brd
nagyúr

Azt biztosan nem, amit linkeltél, mert az korlát meghatározásra jó, felszabadításra nem. ;) Alapból ott nincs beállítva semmi, és az úgy is van jól, az átállítással csak rontani lehet a CPU képességein. Ha ugyanabban az alaplapban cserélsz CPU-t és a régi nem egymagos volt, akkor 99.999%, hogy nem kell semmit tenned ahhoz, hogy jól működjön. Ha kell is, az inkább a CPU-k eltávolítása legyen az eszközkezelőből (ha kérdezi, ne indítsd mindegyik után újra, hanem csak az utolsó után).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#61672) Pécsi gyerek válasza Doky586 (#61670) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Azért linkeltem a lapot,mert aki veszi a fáradságot,és válaszol,az lehet rátud nézni a lap weboldalján azon részre ahol a leírásban megemlítik ezt a programot ;)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#61673) Pécsi gyerek válasza dugo_ (#61668) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#61674) Redneck válasza brd (#61671) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm a segítséget! Írtam privátban annak aki ugyanígy cserélt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#61675) Pécsi gyerek válasza Doky586 (#61670) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

De erről van szó[link]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#61676) Doky586 válasza Pécsi gyerek (#61672) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

értem. tehát ITT le van írva mit csinál. csak meg kell keresni.. :((

(#61677) Laraxior


Laraxior
titán

Ha magyar telepítőm van es német oprendszerre lenne szuksegem, akkor az megoldhato telepites utan egy nyelvi csomag letoltesevel, vagy teljesen uj telepítőt kell szereznem?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#61678) Zoz válasza Laraxior (#61677) üzenetére


Zoz
őstag

Win 7-nél csak az Ultimate vagy Enterprise verziókra tudsz nyelvi csomagot rakni. Ha nem ilyened van, akkor szerzel egy megfelelő verziójú német telepítőt, a sorozatszámot el fogja fogadni, de lehet, hogy nem megy majd az automatikus aktiválás, a telefonosat kell majd használni.

(#61679) Pécsi gyerek válasza Doky586 (#61676) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

A google a barátom,de te.....😕

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#61680) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Hogyan tudom megoldani azt, hogy egy könyvtárba mappolom be a hálózati megosztást?
pl. a \\szerver\mappa megosztást a D:\Dokumentomok mappa alól szeretném elérni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61681) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Windows 7 Home Premium 64-bit szeretnék telepíteni egy gépre. Legálisan, rajta is van a matrica. Ehhez kerestem letöltési lehetőséget. Idáig jutottam, innen letölthető
https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows7
lenne. Mert nem az.
Beírtam a kódot, és azt írta ki, hogy egy másk géphez van rendelve a kulcs. Hát persze vazze. Ha egy letörölt HDD-re akarom újra telepíteni, akkor hogyan másképp tudnám letölteni, ha nem egy másik számítógépről indítva a letöltést? :P

Szóval légyszi segítsetek, honnan tudom letölteni a fent nevezett verziót?
(az összefoglalóban nem találtam erről semmit)

[ Szerkesztve ]

(#61682) #51002624 válasza Rodzser Mór (#61681) üzenetére


#51002624
törölt tag

Hali.

Innen letöltöd a Windows ISO downloader progit, amivel a hivatalos OS-okat tudod letölteni egyenesen a Microsoft oldaláról. Az oldalon lejjebb, bemutassa,hogy kell lépésbe, sorba haladni a kívánt cél felé.

(#61683) Doky586 válasza Rodzser Mór (#61681) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az összefoglalóban két letöltési link van. Te az egyiket próbáltad. Na most próbáld ki a másikat.. :K

(#61684) Rodzser Mór válasza #51002624 (#61682) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Szia.
Köszi. Rábökök a Windows 7-re, aztán nem történik semmi.
Csodálkozik a microsoft, hogy illegális verziók vannak használatban, mert legálisan sem lehet hozzáférni.
Mi a francért kell ezt így megbonyolítani, nem értem.

(#61685) #51002624 válasza Rodzser Mór (#61684) üzenetére


#51002624
törölt tag

Ráböksz W7-re . Kiválasztod a kiadást, utána a nyelvet, de persze mindegyik után a megerősítés gombot kell nyomni,és a végén ott lesz 32bites letöltési linkje, és a 64bitesé is.

(#61686) #51002624


#51002624
törölt tag

Hali. Hogy lehet a LowDiskSpaceWarningot kikapcsolni a Win-ben? 7-esben, és 10-esben?

(#61687) #51002624 válasza #51002624 (#61686) üzenetére


#51002624
törölt tag

Vagy lehet nincs a regeditben, az arra való fájl? mert ugyanis most kopiztam át direkt 80gb-t a c-re, és maradt pirosba szabad hely 1.88 gb, de viszont értesítést nemdobott fel,hogy kevés a helyem. Lehetséges ez így?

(#61688) cigam válasza Rodzser Mór (#61684) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Pedig de:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61689) Rodzser Mór válasza #51002624 (#61685) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Ráböktem én. Onnantól kezdve semmi nem aktív, csak a FAQ gomb.
Emelett a proccesszort pörgeti ez a folyamat 30 % körüli értéken: Windows_ISO_Downloader.exe, miközben nem történik semmi.
Na lelövöm a processzt.

(#61690) #51002624 válasza Rodzser Mór (#61689) üzenetére


#51002624
törölt tag

Várj pár mp-t, van,hogy nekemis tart addig.

(#61691) Rodzser Mór vagy a géppel van valami. mert pedig ha mindenkinek jó,akkor nekedis mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

(#61691) Rodzser Mór válasza cigam (#61688) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nálam nem így van sajnos. Szürke pusztaság ez az egész nagyobb baloldali ablak. Pedig még a .NET vackot is felraktam, amit kívánt 4.6.1-et.

GáßorGáßor: 10-15 percig hagytam. vűrtam hogy történjen valami. De nem történt.

[ Szerkesztve ]

(#61692) Top cat válasza #51002624 (#61686) üzenetére


Top cat
őstag

Így[link]

(#61693) #51002624 válasza Top cat (#61692) üzenetére


#51002624
törölt tag

és ahol nincs explorer? mer a 10esbe nincs.

sorry, téves. még is van, de érdekes akkor,hogy pár napja meg nemvolt,. vagy rosszul néztem? na mindegy.és 32 vagy 64 bites értékbe kell létrehozni?

[ Szerkesztve ]

(#61694) Top cat válasza #51002624 (#61693) üzenetére


Top cat
őstag

DWORD tehát 32 bites.

Rodzser Mór

Nekem akkor csinált ilyet amikor aktív volt a Host fájl blokkoló.
Lehet, hogy nálad is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#61695) cigam válasza Rodzser Mór (#61691) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem használsz valami biztonsági programot ami megakadályozza, hogy kimenjen a netre? (vírusíró/tűzfal/rézfán fütyülő bármi)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61696) #51002624 válasza Top cat (#61694) üzenetére


#51002624
törölt tag

Oké,köszi szépen a helpet. :R

(#61697) #93794560 válasza cigam (#61688) üzenetére


#93794560
törölt tag

Előbb a bal oldalon a legördülő menüben ki kell válaszani a kiadást, majd a megerősítés gombra kattintani, és utána jelenik meg a többi. Windows 7 alatt ez a program csak akkor hajlandó működni, ha az IE11 is fel van telepítve.

Bocs, nem neked ment a hsz, hanem a 61691-re, Rodzser Mór számára.

[ Szerkesztve ]

(#61698) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Blokkoló, vírusirtó nincs, vagy legalábbis nem tudok róla. Viszont ami tuti, hogy IE11 nincs a gépen. Akkor bizonyára ez a baj. Jó tudni! Köszi a segítséget nektek! Közben letöltöttem máshonnan, ha úgy nem sikerül aktiválni, akkor felteszem az IE11-et, hátha úgy már jó lesz.

(#61699) #93794560 válasza Rodzser Mór (#61698) üzenetére


#93794560
törölt tag

Amikor én használtam ezt a programot, indításkor kiírta a figyelmeztetést, hogy a megfelelő működéshez IE11 szükséges és telepítsem föl.

(#61700) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehetne kideríteni az eseménynaplóból hogy a windows elindulásakor mi miatt írja ki vagy fél percig hogy várjon és csak uána enged bejelentkezni.
Próbáltam az összes nem microsoftos szolgáltatás letiltását de úgy is ugyanúgy írja egy rakat ideig a várjon feliratot. Ha az msconfigban a "Hibakeresési indítást" állítom be, amivel csak a legfontosabb szolgáltatásokat és drivereket tölti be, akkor nem írja a várjont és gyorsan bebootol a windows.
Sajnos nem sikerül rájönnöm mi okozhatja a problémát. Lehet elvileg driver vagy valamelyik szolgáltatás. Drivereket újraraktam mindegyiket de ez persze nem garancia hogy nem driver okozza.
Tartományban lévő laptopról van szó. Akkor is csinálja ha fel van dugva a hálóra és akkor is ha nincs.

Ötlet hogy mi okozhatja a problémát vagy hogy hogy tudnám megtudni eseménynaplóból vagy másból? Ez a kb fél perces várjon felirat idegesítő. I5 ös laptopról van szó ssdvel. szóval nem a laptop sebességével van alapvetően gond.

Köszi a segítséget előre is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.