Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) DS39 válasza robagp (#41749) üzenetére


DS39
nagyúr

nem kell semmiféle rejtett rendszergazdai fiók.
a Win7 telepítésénél megadott felhasználó lesz egyfajta korlátozott rendszergazda, de ha az UAC-ot kilövöd, ezen felhasználó által telepített programok rendszergazdai joggal futnak (persze ez nem minden esetben szerencsés), és írhat/menthet bárhova, akár a C gyökerébe is.
ez alól van pár kivétel de azokhoz nem hiszem hogy nagyon szükséges átlag felhasználóként hozzányúlni, ilyen például a System Volume.. mappa, ahol a rendszer-visszaállítási pontok tárolódnak, ide csak akkor tudsz belekukkantani manuálisan, ha adsz magadnak hozzáférést a Biztonság fül alatt. (illetve engedélyezed fájlkezelőben, hogy lásd az OS védett fájljait, mappáit.)

szóval sokkal valószínűbb, hogy akinek segíteni próbálsz, már elcseszett vmit a rendszeren, mielőtt hozzád fordult, mert normál esetben nincsenek ilyen problémák.

[ Szerkesztve ]

(#41752) kispx válasza King Unique (#41750) üzenetére


kispx
addikt

Egyszer a haver hozta át verziójú windowsnál láttam élőben ilyet. (nincs elegendő szabad memória hibaüzenettel megtarkítva). 90 napos próbánál simán megcsinálta.

(#41753) robagp válasza King Unique (#41750) üzenetére


robagp
tag

Hello!
Megnéztem én vagyok a tulajdonos /eredeti felhasználóként vagyok most bent/, rendszergazda vagyok, hiszen láthatóvá tudtam tenni a rejtett rendszergazda fiókot.

Vírus: azt se tudom mi az, nekem mac-em van ott vírus nem létezik!

(#41754) King Unique válasza robagp (#41753) üzenetére


King Unique
titán

Igen, de egy próbát megérhet az újbóli tulajdonba vétel, mert amit írsz, saját rendszer és partíciók alatti fájlműveleteknél kicsit furán hangzik, h nem engedi.
Azért érdemes lehet egy Malwarebytes lefuttattása, mert ha MSE van azon a Win7-en, az pláne hajlamos bekapni ezt-azt...

Mac alatt is létezik, utóbbi időben egyre jobban támadják azt is, pl. a Safarit, ezért is használ almások egy része Firefox-ot, egyre több gyártó készít OS X alá is AV-ket. Max még nem futottál bele, de én már láttam Mac-en is police vírust... :D

(#41752) kispx : elhiszem, én még szerencsére nem találkoztam ilyennel, kopp-kopp. :)

(#41755) Doky586 válasza robagp (#41753) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nekem mac-em van"
Ez itt pedig a Windows topik.. :F talán a mac topikban jobb ötleteket adnának..

[ Szerkesztve ]

(#41756) King Unique válasza Doky586 (#41755) üzenetére


King Unique
titán

"Mielőtt az lenne akkor miért használom, nem használom, mac-em van! Csak segítenék egy windows-osnak."

Csak más nevében kérdezte meg.

(#41757) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Hi!

Adott egy PC, amin eddig Win7 volt telepítve, megkértek, hogy telepítsem újra a rendszert.
Próbálkozom is vele, de mindig ezt a hibaüzenetet kapom a végén: "A Windows Telepítő nem tudta konfigurálni a Windows rendszert ezen számítógép hardverén való futásra."
Alaplap MSI 945P Neo 5, SATA-s merevlemezzel, és SATA-s DVD meghajtóval.

Milyen megoldással tudnám ráerőszakolni a 7-et, ha eddig is az volt rajta?

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#41758) robagp válasza King Unique (#41754) üzenetére


robagp
tag

Hello!
Megpróbáltam újra tulajdonba venni, de nem tudom, mert az enyém és szürke az "ok", ki is van írva az én tulajdonom.
Mi az a link? Nem tudom mi az, és nem is ingyenes.

(#41759) King Unique válasza robagp (#41758) üzenetére


King Unique
titán

Értem, akkor passzolom.
Az MBAM egy spec malware eltávolító eszköz és van ingyenes verziója, direkt azt linkeltem. Ez megtalál mindent a gépen és el is távolítja, mert a konkurens HitmanPro free verziója csak keresni tud

[ Szerkesztve ]

(#41760) robagp válasza King Unique (#41759) üzenetére


robagp
tag

Talált objektumokat, de hogy mi, az fogalmam sincs, mert nekem az kínai.
Ha csak 1 is volt közte ami elállítgatta a rendszert akkor lehet az a hibás, így tényleg a teljes rendszer visszarakás lehet a megoldás... hátha ennyi a baj.
Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#41761) King Unique válasza robagp (#41760) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg a screenshotot mutasd meg Vírusirtó topic közösségének. De, ha nem vmi rendszer mappákra mutató bejegyzések vannak a listában, akkor törölhető mind.
Nem biztos, h ez okozta a problémát, de elképzelhető. Azért újrarakás előtt ezt, vagy rendszer visszaállítást is érdemes lehet kipróbálni, de ha más nem segít, akkor valóban csak az marad.

(#41762) brd válasza kinghaxor (#41741) üzenetére


brd
nagyúr

Irtsál kártevőt, TDSSKiller a rootkitekhez, Malwarebytes Anti-Malware(free, a teljes trial verziója nem kell a telepítéskor), meg valamilyen, legalább többé-kevésbé normális vírusirtó, pl. Avira Free. Ha az első talált valamit, akkor utóbbi kettővel érdemes offline (másik OS alatt nézve) is átnézetni a rendszerpartíciót.

The only real valuable thing is intuition.

(#41763) brd válasza #54715584 (#41743) üzenetére


brd
nagyúr

Nem lett bekapcsolva véletlenül valamilyen frameduplázós deinterlace, pl. Yadif?

The only real valuable thing is intuition.

(#41764) #54715584 válasza brd (#41763) üzenetére


#54715584
törölt tag

A szokásos beállításokkal használom a bsplayert + coreavc progi + reclock.
Külön nem nyúltam semmihez.

(#41765) brd válasza #54715584 (#41764) üzenetére


brd
nagyúr

A hang is 2x-es sebességgel megy? Akkor esetleg a ReClock lehet még elállítva. Másik lejátszóval is probléma van, vagy csak a BSPlayerrel? Ha utóbbi, akkor abban nem tudok segíteni, mert én nem használom, biztos van saját topicja.

The only real valuable thing is intuition.

(#41766) #54715584 válasza brd (#41765) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem, a hang az jó.
Megnézem, van-e topicja. Köszi :)

(#41767) degu


degu
senior tag

Van Valakinek infója,hogy hol lehet a legolcsóbban jogtiszta win7-hez jutni?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#41768) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Win7-et tettem pendrive-ra (16Gb) és úgy csináltam meg hogy rejtettek legyenek a Win7 mappák/fájlok. Azért mert a kiegészítő progikat is erre a pendrivére másolom és minden egy helyen van.
Valami oknál fogva mikor telepíteni akarok friss Win7-et akkor a lemez particionálásakor nem hozza létre azt a 100mb-os system particiót. Viszont ha lemezről telepítem és particionálok akkor megcsinálja (pendriven is ugyan az a Win7 van). Lehet azért mert rejtett fájlként van? Vagy mi lehet a hiba?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#41769) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Az utóbbi időben (1-2 hónapja) több céges gépen is napi több alkalommal előfordul, hogy a proci felszalad 20%-ra, a RAM megtelik (4-8Gb van a gépekben), a merevlemez teker (a rendszernek mindenhol SSD van, tárolásra pedig sima HDD-k). Ilyenkor az egér akadozik, a billentyűzet pedig gépeléskor ki-ki hagy betűket. Roppant mód idegesítő. Az érdekes az egészben, hogy a feladatkezelőben a folyamatoknál látszólag semmi sem terhel CPU-t, és RAM-ot sem fogyaszt. A Teljesítmény fül alatt mégis 20% felett van a CPU terhelés, és 99%-on a RAM. Csupán irodai alkalmazásokat használunk, word, excell, outlook, böngészők... ehhez képes elég erős gépek vannak (i5, 4-8Gb ram...). Elképzelésem sincs mi lehet. Van valakinek hasonló tapasztalata, ötlete?

:)

(#41770) Sub-ZeRo válasza Az-X (#41769) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Valamelyik program memory leak-es. Azt kellene kideríteni hogy melyik az.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41771) Bjørgersson válasza Sub-ZeRo (#41770) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem régebben a VirtualBox csinát ilyet.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41772) Az-X válasza Sub-ZeRo (#41770) üzenetére


Az-X
őstag

Esetleg van valami javaslatod, hogy erre hogyan tudok rájönni?

:)

(#41773) castiels


castiels
addikt

Szasztok. Milyen progival tudom megnézni pontosan mi zabálja a RAMOT? 98% valami DLLHOST.EXE. De pontosan ki akarom deríteni mi ez ami ennek álcázza? Vírusírtó nem talált semmit.

(#41774) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Szerk.: Megoldódott közben, bocsánat!

[ Szerkesztve ]

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#41775) kraftxld válasza castiels (#41773) üzenetére


kraftxld
nagyúr

ProcessExplorer

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41776) castiels válasza kraftxld (#41775) üzenetére


castiels
addikt

köszi.

Ez mi lehet vagy miért lehet? Megnyitok egy mappát ( vagy magát a D meghajtót vissza és nincsennek mappák.)és visszalépek és nem jeleníti meg a miniatűröket és csak tölt és tölt megy a zöld csík. A ram használat az egekben. 98 %. És fut ez a DLLhost.exe bazi nagy erőforrást használva..

Belassítja a gépet. Ha kilövöm feladatkezelőből jó lesz de 2 perc mulva megint előjön..

Itt találtam róla valamit csak nem tudok angolul.

[link]

Aki tud kérem segítsen! Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#41777) kraftxld válasza castiels (#41776) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hibás kép / videófile okozhatja amit megpróbál indexelni / indexképet csinálni hozzá.
A progi társával, a Process Monitorral meg lehet találni, hogy konkrétan melyik file okozza: [link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41778) castiels válasza kraftxld (#41777) üzenetére


castiels
addikt

Megtaláltam melyik kidbota legelőre, mit tegyek töröljem vagy valami mást?

[ Szerkesztve ]

(#41779) kraftxld válasza castiels (#41778) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szűröd a DLLhost.exe-re, meg arra az időre amikor teker a proci.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41780) castiels válasza kraftxld (#41779) üzenetére


castiels
addikt

hogyan tudom szűrni?

(#41781) kraftxld válasza castiels (#41780) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A menüben a filter lehet elég nagy sikerrel járna :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41782) castiels válasza kraftxld (#41781) üzenetére


castiels
addikt

hozzáaadtam a dllhost.exe-t de ugyanúgy csinálja még nem állt le.

Itt melyiket?

[ Szerkesztve ]

(#41783) Sub-ZeRo válasza Az-X (#41772) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hu, hát lehet a böngésző, office, stb. Sajnos csak azok jöhetnek szóba, amik el vannak indítva és akkor telik meg a ram.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41784) kraftxld válasza castiels (#41782) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne exclude-ra rakd a dllhost-ot hanem include-ra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41785) castiels válasza kraftxld (#41784) üzenetére


castiels
addikt

Akkor nagy fehérség és nincs semmi a listán. Process name vag mi legyen a név?

[ Szerkesztve ]

(#41786) castiels


castiels
addikt

Most így néz ki dea a problléma továbbra is fenn áll a lassulás és a ram pörgetés.

(#41787) castiels


castiels
addikt

A problémám megoldódott.

Ha valaki azzal küzd hogy valami nevezetesen egy Dllhost.exe 100% ig pörgeti a RAM-ját akkor a megoldás:

[link]

A 2-dik hozzászólásban megtalálja a megoldást.

A probléma az hogy amikor Dllhost.exe megpróbál létrehozni egy miniatűr mp4 fájlt, de valamilyen oknál fogva nem tudja befejezni a feladatot, és elkezdi olvasni a merevlemezt, non-stop, és kitölti az összes Ramot, és elindítja a lapozófájlt, ezután lassítja vagy fagyasztja a számítógépet.
A hiba a beépített mp4 Windows codec-ekkel van.

[ Szerkesztve ]

(#41788) Az-X válasza Sub-ZeRo (#41783) üzenetére


Az-X
őstag

A kérdés csak az, honnan tudom meg, hogy melyik zabálja a RAM-ot? Mert ugye a feladatkezelőben a folyamatoknál semmi irreális nem látszik. Mégis valami felemészti a 8Gb-ot. Fut egy csomó program a gépen. Nincs valami olyan alkalmazás amelyik a feladatkezelővel ellentétben korrekt adatokkal szolgál?

:)

(#41789) Az-X válasza kraftxld (#41775) üzenetére


Az-X
őstag

ProcessExplorer

Ezt leszedtem, hátha, de azóta nem jelentkezett a hiba :)

:)

(#41791) #93794560 válasza #41133696 (#41790) üzenetére


#93794560
törölt tag

Várható volt, hogy az XP-sek inkább az elterjedtebb, népszerűbb 7-es felé nyitnak, nem pedig a 8.x felé, ami nekik túl nagy ugrás lenne. Elvégre aki évekig XP-s maradt, valószínűleg szereti az állandóságot, a megszokásokat.

Bár a cikkíró egy kicsit pontatlanul fogalmaz, amikor azt állítja, hogy az XP-t mostantól már semmivel sem lehet megvédeni, mivel nem teszi hozzá, hogy csak az ezután felfedezett sérülékenységek esetében igaz ez.

[ Szerkesztve ]

(#41792) #41133696 válasza #93794560 (#41791) üzenetére


#41133696
törölt tag

A 7-es az új XP, népszerűségében is ezt tükrözi. Személy szerint én nagyon örülök neki, ha szépen váltanak és tállnak, egy még mindig igen korszerű, népszerű, és még sokáig támogatott OS-re :K

Rendben kezeli az SSD-ket is, és még nincsenebek benne olyan szigorítások CPU utasítákészletek terén mint a 8.x-ben, ahol már a nyilván alacsony piaci részesedéssel bíró, de még jelenlévő 32-bites CPU-k elvéreznek. Így aztán 2003-as Athlon XP-s rendszerekre is telepíthető.

[ Szerkesztve ]

(#41793) brd válasza #93794560 (#41791) üzenetére


brd
nagyúr

Nem hiszem, hogy túl nagy ugrás lenne, egyszerűen sokaknak kényelmetlen a felülete. Nem az XP/Win7-hez, hanem ahhoz képest, hogy asztali OS. Elég sok OS-t használok ilyen-olyan adminisztrációs szinten, de eddig a Win8 vezet kényelmetlenségben...

The only real valuable thing is intuition.

(#41794) quailstorm válasza #41133696 (#41792) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mintha olyan irtó sok értelme lenne Win7-et rakni Athlon XP-re...
Ahhoz kellene egy komolyabb, legalább Vista driveres VGA is, ami sokszor nincs is meg. Aztán meg jó nem lesz. XP sokkal gyorsabb, múlt hónapban próbáltam.
Túl azon hogy az alaplapot ugye hivatalosan nem támogatja. De az MS igen és minden alapból ment is rajta.

[ Szerkesztve ]

(#41795) #41133696 válasza quailstorm (#41794) üzenetére


#41133696
törölt tag

Képzeld szomszédomban egy Athlon XP-n használta XP mellett a W7-et is 1,5 GB RAM-mal a tulaj, és nem volt sokkal lassabb a 7 rajta. Elfogadható sebességgel bootolt, és nem volt Aero Glass mivel GF4 MX 440 a VGA kártyája. Új gépet meg nem akar venni, ameddig bírja a masinája, a Linuxtól meg kiveri a víz.

(#41796) quailstorm válasza #41133696 (#41795) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És milyen VGA drivert használt?
Nálam a böngészés SOKKAL lassabb volt, mert vagy software renderer, vagy XP driver hibája. Plusz játék helyett kékhalál.

Maga a rendszer tűrhető sebességgel felállt. Nálam is megvan a 1,5GB RAM, de 4200Ti van benne.

FX5200+Vista driverrel már jó lenne.

Egyébként Debian 7-et használ rajta anyám, de az SSE onlyt már kivezetik. Linuxon Chrome 32, Windowson Chrome 34 a vége. Többi meg LASSSSÚÚÚÚ.

[ Szerkesztve ]

(#41797) King Unique válasza #41133696 (#41790) üzenetére


King Unique
titán

Ez már eleve várható volt, mivel túlságosan elterjedt a "szaracsempézés" és beivódott a hírhedt Windows-mítoszok közé és a köztudatba is...ahogyan pl. ki kell kapcsolni a frissítést, nem kell vírusírtó, v ha igen, elég az MSE és társai...
Ez alapján sokan egy-egy netes cikk, v "okos" haverja tanácsára ki sem próbálta a 8-cat és úgy alkotott róla ő is véleményt.
8.1 U1 óta meg pláne nem kell csempét nyomogatni, start menüt is lehet tenni bele, olyan könnyen, ahogyan skype-ot Win7-be, pusztán hozzáállás és megszokás kérdése.

(#41798) LonGleY válasza King Unique (#41797) üzenetére


LonGleY
veterán

Attól még az ablakok és az azokon megjelenő random címkék, feliratok nem lesznek kevésbé elb**ttak. Oké, hogy nagyjából kikerülhető a csempézés, de a felület akkor is egy katyvasz. Egyszerűen nem akarok hozzászokni. A szuper stabilitás sem oly szuper, mint mondják, az U1 teszt alatt több kikerülhetetlen hibába is akadtam, végül úgy szétfagyasztottam a gépet vele, mint Win 7-tel még soha. Majd a 9...

(#41799) King Unique válasza LonGleY (#41798) üzenetére


King Unique
titán

Vannak benne xy hibák az igaz, azok az objektív ellenérvek.
De desktop ablakok, címkék, gombok picit más megjelenése nem hiba, nem indok, pusztán csak szubjektív dolog, ízlés kérdése...ha vkinek annyira hiányzik, rakjon fel egy Win7 skint, van rá egy rakás. Ha metrós appokra értetted, azoknál meg max a reklámok zavaróak, már amelyiknél van.
Egyéni hibák produkálása megint más dolog, másnál meg nem fordult elő, v ugyanúgy elő lehet idézni Win7 alatt is akár.
A W9 meg ki tudja milyen lesz...

[ Szerkesztve ]

(#41800) Sub-ZeRo válasza #93794560 (#41791) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Elvégre aki évekig XP-s maradt, valószínűleg szereti az állandóságot, a megszokásokat.

Nem feltétlen igaz. Nekem van egy eredeti win8 a szekrényben, de ott rohad meg. A sima 8 még jó volt, az update-tel csak elk&rták, a többi frissítésről nem is beszélve. Vegyítik az asztalt a metro részel. Menjenek a pi..... Szóval majd a 9-nél visszanézek, addig marad a 7...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.