Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) szabonagyur válasza javorszky (#41900) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Rendszert indítsd el akár csökkentett módban, majd a Bluescreenview progit indítsd el, a feldobott ablakot meg rakd be ide.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41902) LonGleY válasza makoss (#41896) üzenetére


LonGleY
veterán

Például faszán fagyasztja a win 7-et, aham-aham.

(#41903) javorszky


javorszky
tag


Segítsetek légy szíves.Frissen újratelepítve.Hol bejön 10 perc múlva kapom ezt,hol ezzel kezd.

[ Szerkesztve ]

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#41904) makoss válasza LonGleY (#41902) üzenetére


makoss
addikt

És mivel?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#41905) szabonagyur válasza javorszky (#41903) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg szerencse, hogy leirtam mit rakj be ide ami mutatja a hibat...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41906) javorszky


javorszky
tag

Nemtudtam azt megcsinálni amit írtál,most is dolgozom itt a mukahelyi gépről tettem fel amit tegnap lefotóztam.És akkor mi lehet a gond?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#41907) CJ4567 válasza javorszky (#41903) üzenetére


CJ4567
veterán

Egy fontos rendszerdolyamat, vagy rendszerszál hirtelen le lett állítva, vagy kilépett, szerinten kerestess kártevőt egy MBAMmal.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#41908) szabonagyur válasza javorszky (#41906) üzenetére


szabonagyur
félisten

Anélkül nem lehet megmondani....
Kezd el szétszedni a gépet, mivel valószínűleg valamelyik hardvered hibázik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41909) javorszky


javorszky
tag

Ok köszönöm én valamelyik ramra gyanakszom.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#41910) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!
A Chrome (de más böngésző) indításakor is az alábbi oldallal nyílik meg:

Nem tudom hol "szereztem" ezt, de szeretnék megszabadulni tőle.....hogyan lehet?.....már újratelepítettem a Chrome-ot.....de ez megmaradt. :( ....a Chrome beállításaiban sem találok erre megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#41911) szabonagyur válasza fireman123 (#41910) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Programok telepítésében nézd meg, hogy ez vagy ehhez hasonló "bar" települt e fel, ha igen szedd le mivel mindig vissza fogja állítani.

A chromeban pedig itt tudsz kezdőlapot állítani:

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41912) fireman123 válasza szabonagyur (#41911) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi a segítséget....úgy tűnik sikerült "kiírtani"... :R

(#41913) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
A laptopomon előtelepítve volt a Windows 7, közel három éve használom így a gépet, azonban szeretném már újrarakni, mivel ráfér. A gép alján van egy matrica, rajta a termékkulccsal. Ha újratelepítem, akkor elfogja fogadni ezt a termékkulcsot? Végtelenszer újratelepíthetem így a gépet?
Egy másik dolog. Adott a laptopon két meghajtó, C: és E:. C:-t formázom, rájön az új Windows. E:-vel semmi dolgom? Az oda feltelepített játékok, valamint adatok (film, könyv, képek stb.) szuperül fognak működni? Nem lesz gond abból, hogy a C:-n egy új Windows használja az régi által "megcsinált" E:-t?

(#41914) Doky586 válasza Vardar (#41913) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NEM így kell. Boot alatt nyomni kell egy F9-et (manualban benne kell legyen melyik gomb), és a gép megcsinál mindent. Neked NEM kell semmit se formázni, ő maga megcsinál mindent, serialt se kell olvasgatni. Fél óra után megkapod mint a boltban új rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#41915) Met válasza Doky586 (#41914) üzenetére


Met
nagyúr

Jó eséllyel egy partició van a vinyón, ha csinál egy gyári újratelepítést akkor az adatok ugranak, akkor is ha közben kettéosztotta a vinyót és csak a nem rendszer particióra mentett.

Vardar letöltesz egy megfelelő képfile-t, újratelepíted és a matricán található termékkulccsal tudod aktíválni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41916) Winnie The P válasza Met (#41915) üzenetére


Winnie The P
őstag

"Adott a laptopon két meghajtó, C: és E:"

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#41917) szabonagyur válasza Winnie The P (#41916) üzenetére


szabonagyur
félisten

Attól, hogy most adott nem írta, hogy vásárláskor is adott volt e. Legtöbb gyártó gyárilag egybe rakja az egész partíciót, a gyári recovery is ilyenre állítja vissza, csak erre akarta felhívni a kolléga figyelmét.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41918) Winnie The P válasza szabonagyur (#41917) üzenetére


Winnie The P
őstag

ok

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#41919) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy ilyen Kolink HDSUB3B5B külső merevlemez ház, benne egy 2 Tb-os Toshiba HDD, a HDD külön a gépbe kötve tökéletesen működik, de a külső házban a gépre dugva ismeretlen eszközként jelenik meg. Mit lehet ezzel kezdeni, a gyártó saját honlapján nem is található meg a termék, bár van márkaként coolink és kolink is ugyanaz a típusú termék, de a házon a Kolink szerepel, gondoltam szednék le hozzá drivert, de semmi. :F

Köszönöm!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#41920) LonGleY válasza Tybee21 (#41919) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem kell hozzá driver. Szar a cucc.

(#41921) javorszky


javorszky
tag

Két ramot kivettem,így tökéletesen működik idáig.Már csak azt kell kiderítenem melyik nem jó.Köszönöm a segítséget!!! !

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#41922) Tybee21 válasza LonGleY (#41920) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Én is arra gondoltam, főleg, hogy először működött, és pár használat után már nem...

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#41923) Werkly


Werkly
őstag

Mitől van, hogy fölteszem az oprendszert és mikor a hálózatot kiválasztom, hogy otthoni akkor jelszót kér nem pedig kiír egyet mint egy műltkori telepítésnél? Mit csinálok rosszul? Kösz!

(#41924) kraftxld válasza Tybee21 (#41922) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Általában ezek a tünetei annak ha valami elromlott :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41925) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Bár nem igazán Win 7-es kérdés de hátha valakivel előfordult már esetleg. ez lenne a hibajelenség Van amikor kb bekpacsolás után kb 1 percre csinálja van amikor meg kb 2 óra után szóval teljesen változó . Remélem valaki tud segíteni a témában mert elég idegesítő tud lenni.

(#41926) vikcsi


vikcsi
aktív tag

Sziasztok,

Valaki találkozott már az alábbival?:

Egy laptopból kivettem egy winyót, külső rack-be raktam és átmásoltam minden egy másik gépre.
Viszont nem látszódik minden fájl! Ami a dokumentumokban volt, mondjuk a képek mappa, teljesen üres.

Rejtett fájlokat is másoltam és cakk-pakk kijelöltem a C meghajtót, amin a rendszer volt. Másik meghajtó nem is a gépben, tehát eredetileg máshova nem kerülhettek a másolatok.

A legnagyobb probléma pedig az, hogy már amiről másoltam, le lett formázva. Még ha sikerülne is mindent visszahozni, gondolom ugyanúgy nem látszódna, laptopba visszarakva meg nem tudom, hogy működne-e a windows.

Egyébként mindkét oprendszer Win 7.

Köszi előre is!

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#41927) föccer válasza vikcsi (#41926) üzenetére


föccer
nagyúr

Előbb saját használtra kellett volna venned a mappát és úgy kimásolni belőle a cuucokat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41928) CloZee


CloZee
aktív tag

Éppen újra kellene tennem egy gépen a Windows-t, mert szét lett fertőzve (ismerős gyereke) és a következőket szeretném megcsinálni, de nem tudom megoldható-e és ha igen hogyan?

- Ne férjen hozzá a rendszer dolgaihoz a felhasználó.
- Ne tudja módosítani a Windows mappa tartalmát a felhasználó.
- Ne tudjon olyan dolgokat feltenni, amik rendszerszintű dolgokhoz akarnak hozzáférni.
- Tudjon a rendszer magától frissíteni, rendszergazdai beavatkozás nélkül.
- Tudjanak a feltelepített programok maguktól frissíteni (Chrome,Java,Vlc,Avast v. 360 TC).
- Tudjon programokat telepíteni (főként játékok)

A lényeg az lenne, hogy minden olyan dologhoz, ami módosítja a rendszert (a frissítéseken kívül) kérje be a rendszergazdai a jelszót a gép. Ha 8.1-el megoldható, de 7-el nem, akkor az is érdekelne.

Köszi

(#41929) kispx válasza CloZee (#41928) üzenetére


kispx
addikt

Hozz létre neki korlátozott felhasználói fiókot, így nem fog tudni rendszerszintű dolgokhoz hozzáférni. Viszont telepíteni sem fog tudni. Az utolsó két pontod üti az előtte lévőket. (Chrome tudni fog magától frissülni, de pl a Java nem.)

(#41930) LonGleY válasza CloZee (#41928) üzenetére


LonGleY
veterán

Külön boot, esetleg külön winyó, akár külön gép.

(#41931) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Üdv!

Segítségeteket kérem. Win7-em van, naprakészen frissítve, pár napja lett telepítve. A tünet a következő: Asztalon jobb klikk a lomtárra, lomtár ürítése....erre nem történik semmi. Majd ezek után akár hová akarok kattingatni az asztalon jobbal vagy ballal....csak ezt a 'csengő' hallatja a masina és semmireakció. Valakinek van valami ötlete?

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#41932) vikcsi válasza föccer (#41927) üzenetére


vikcsi
aktív tag

És visszamenteni hogy kellene? Lehet az üresre formázott winyót saját használatúvá varázsolni és utána a getdataback-et ráengedni?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#41933) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Szeretném újratelepíteni a win-t de az alábbi hibába ütköztem. Vezérlőpult/Helyreállítás A számítógép gyári állapotának visszaállításával működött eddig, de most az újraindulás, bootolás, nyelv kiválasztás után 2 hibaüzenetet dob ki: ERROR: fail to copy NAPP7x64.exe to ram és ERROR: fail to copy WIMGAPI.dll to ram Ezek leokézása után újraindul és betölt rendesen a rendszer. A géphez van recovery DVD-m de sajnos nem mostanában tudok érte menni. Sajnos a liszenszkód lekopott a gép aljáról, ki lehet valahogy nyerni és egy rendes telepítővel újrarakni? A gép egyébként egy ACER Aspire 5740g.
Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#41934) Maszki


Maszki
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a képen látható 2 ismeretlen eszköz, és az sm buszvezérlő mi lehet? Nem mint ha baj lenne a rendszerrel, csak idegesít!
Előre is köszönöm!

◄ Maszki ►

(#41935) quailstorm válasza Maszki (#41934) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jobbklikk, tulajdonságok, PID és VID mint eszközleíró, ezt kérnénk.

(#41936) LonGleY válasza flegga92 (#41933) üzenetére


LonGleY
veterán

ProduKey + adatmentés + partíciók törlése + rendes telepítő az új partíciók kialakításával. Én ezt csinálnám. Nincs szükség a beépített helyreállítós cuccokra.

[ Szerkesztve ]

(#41937) flegga92 válasza LonGleY (#41936) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszönöm!
Egyébként valószínű a recovery partíció törlődött valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#41938) Maszki válasza quailstorm (#41935) üzenetére


Maszki
tag

Köszönöm a segítséget, ezen kép alapján ezek a kódok!

1 : PCI\VEN_8086&DEV_1C3A&SUBSYS_1C3A1849&REV_04

2 : ACPI\INT33A0

3 : PCI\VEN_8086&DEV_1C22&SUBSYS_1C221849&REV_05

[ Szerkesztve ]

◄ Maszki ►

(#41939) quailstorm válasza Maszki (#41938) üzenetére


quailstorm
nagyúr

2-es: Intel Smart Connect Technology Application

1-es: Intel Management Engine

3-as a chipset driver.

Intel Z68 vagy P67-ed van ugye? Alaplapod honlapján nincsenek fenn ezek? Azért a Win7 nem oly régi.

(#41940) Maszki válasza quailstorm (#41939) üzenetére


Maszki
tag

És baj, hogyha nem rakom el ezeket? A lapom gyártói honlapján nézetem, de nem találtam. :(

◄ Maszki ►

(#41941) szabonagyur válasza Maszki (#41940) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez komoly, hogy nem találtad őket? Megnyitottam a linket:
Intel Management: 3. sor
Intel Smart Connect: 5. sor
Chipset driver: 2. sor

Ezek közül a Smart Connect nem szükséges, kikapcsolnám BIOS-ban is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41942) Maszki válasza szabonagyur (#41941) üzenetére


Maszki
tag

Próbáltam a listán szereplő összeset, de nem segítettek, megtalálni megtaláltam őket.

◄ Maszki ►

(#41943) quailstorm válasza Maszki (#41942) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Magyarán telepítetted az egészet és még mindig ilyen?
Amúgy elvileg nem kéne nagy gondot okozni hogy nincsenek felrakva, stabilitásit legalábbis.

(#41944) Maszki válasza quailstorm (#41943) üzenetére


Maszki
tag

Igen, olyan mint volt, amúgy mire valók ezek a driverek?

◄ Maszki ►

(#41945) quailstorm válasza Maszki (#41944) üzenetére


quailstorm
nagyúr

The Intel(R) Chipset Device Software installs Windows INF files to the target system. These files outline to
the operating system how to configure the Intel(R) chipset components in order to ensure that the following features
function properly:

- Core PCI and ISAPNP Services
- PCIe Support
- IDE/ATA33/ATA66/ATA100 Storage Support
- SATA Storage Support
- USB Support
- Identification of Intel(R) Chipset Components in the Device Manager

The Intel® ME software components that need to be installed depend on the system's specific hardware and firmware features. The installer detects the system's capabilities and installs the relevant drivers and applications.

Additional Notes

If the Intel® Management Engine (Intel® ME) driver has not been successfully installed, you may see an error on a "PCI Simple Communications Controller" in Device Manager.

Intel Smart Connect:

While your computer is asleep, Intel Smart Connect Technology wakes the system periodically and re-establishes network connectivity. This enables your applications that receive data from the Internet—such as your e-mail and social network sites—to quickly sync with the cloud service and update your system. After the content is updated, the system automatically transitions back to sleep mode.

(#41946) Maszki válasza quailstorm (#41945) üzenetére


Maszki
tag

Köszönöm még egyszer a segítséget, szerintem hagyom az egészet, mert stabil a rendszer, és tényleg nem olyan fontosak ezek a driverek!

◄ Maszki ►

(#41947) quailstorm válasza Maszki (#41946) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Esetleg az INF driver lenne fontos. Reboot volt a driver telepítés óta?

(#41948) Maszki válasza quailstorm (#41947) üzenetére


Maszki
tag

Igen, ez volt a sokadik is, és most jónak tűnik. Az Intel Smart Connect-et kikapcsoltam, így már csak az intel management engine-t kéne felimádkozni. Ember legyen a talpán aki logikát lát ebben! :W

◄ Maszki ►

(#41949) szabonagyur válasza Maszki (#41948) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem hanyagold a dolgot inkább... majd legközelebbi újratelepítéskor ezekkel kezded.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41950) Maszki válasza szabonagyur (#41949) üzenetére


Maszki
tag

Egyetértek, hanyagolom mert kezd felidegesíteni.

◄ Maszki ►

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.