Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) velizare


velizare
nagyúr

noob kérdés, de kifogytam az ötletekből.
jelenleg két kijelzőt használok felváltva. mindkettőt ugyanarról a videokariról etetem. azt szeretném valahogy megoldani, hogy bootnál csak az egyik legyen engedélyezve, viszont a win+p kombinációval a másik is bekapcsolható legyen (emiatt ugye kiesik az eszközkezelős tiltás).
az oprendszer win7.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#41402) velizare válasza velizare (#41401) üzenetére


velizare
nagyúr

megoldva.

(displayswitch.exe vezérléssel startupban)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#41403) krealon válasza Amur (#41394) üzenetére


krealon
veterán

"a win7 meg dolgozik winyóról?"

LOL. Ezen besirtam.

"Nos nekem ha a win7 kicsit lassabb lesz amíg az adott alkalmazás fut,nem probléma.
Müködhet?
Meddig tolhatom fel a virtuális memóriát? 120gigás az SSD és kb. 90giga szabad rajta.
Adhatok akár 10giga felső határt is neki?
"

Ha memoria intenziv alkalmazst akarsz futtatni, akkor
- allits le minden felesleges programot
- tegyel tobb RAM-ot a gepbe

A Virtualis memoria, ahogy a neve is mutatja, csak latszolagos.
Az operacios rendszer zsonglorkodik a memorialapokkal a hattertarolon kijelolt fajl vagy particio, es az operativ memoria kozott. Az adatbusz (SATA) savszelessege, amin a lapok cserelgetese tortenik, 1 nagysagrenddel kisebb a memorianal.

Ebbol vilagosan latszik, hogyha a program altal aktivan hasznalt memoria nem fer el az operativ memoriaban, akkor a lapozas miatt a memoria "sebessege" drasztikusan lecsokken.

(#41404) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Van rá esély, hogy a Windows energiagazdálkodási (vagy mi a pontos neve) beállításai miatt teker folyamatosan 3.1-3.4Ghz között a procim (i5-4460 + Asrock Z97 Extreme3)?

Vagy inkább ez UEFI beállítás kérdése?

Ott viszont mivel a tápom nem "Haswell ready" így nem érdemes bekapcsolnom a C6 és C7 energiatakarékossági szintet viszont a C3 engedélyezve van, de mégsem csökken az órajel.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41405) razorka777 válasza velizare (#41402) üzenetére


razorka777
veterán

Leírnád pontosan, hogy csináltad?
Hasonló az én gondom is. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#41406) AxBattler válasza AxBattler (#41391) üzenetére


AxBattler
félisten

Megoldva... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41407) LonGleY válasza Amur (#41394) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha SSD-d van, akkot miért szórakoznál winyóról egyáltalán? A rendszernek más dolga sincs, mint kiszolgálni a rajta futó programokat. Ha belenyúlkálsz, azzal nem fog semmi se gyorsabban futni. Egyáltalán nem kell ilyenekkel foglalkoznod, azért van az oprendszer.

[ Szerkesztve ]

(#41408) Visormail válasza Puma K (#41404) üzenetére


Visormail
addikt

Van rá esély, ha pl a teljesítménycentrikus séma van ott kiválasztva. UEFI-nek semmi köze hozzá. C3 csak egy plusz mód, maga a szabályzás a biosban speedstep néven van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#41409) velizare válasza razorka777 (#41405) üzenetére


velizare
nagyúr

kicsit noob módon a feladatütemezővel tudtam rábírni csak az alkalmazást, hogy azt csinálja, amit szeretnék. amikor indítópultba raktam vagy registryből kényszerítettem futásra, akkor valószínűleg túl hamar indult volna, ezért le sem futott, és nem csinált semmit.
feladatütemezővel létrehoztam egy taszkot, ami minden bejelentkezéskor lefut (ez egy otthoni gép, egy userrel, ami mindig belép boot után).
a parancsfile, amit le kell futtania: C:\Windows\System32\DisplaySwitch.exe
argumentumok: /internal
a displayswitch a windoze 7 (lehet korábbi/későbbi verziókban is benne van) beépített programja, ami nagyon buta módon képes 2 képernyő (az elsőt ő internalnak (beépítettnek), a másodikat externalnak (projektornak/kivetítőnek) hívja) üzemmódjai között váltogatni (csak az egyik, mirror, kiterjesztés, csak a másik). ez manuálisan a WIN+P kombóval megy, de meg lehet hívni az alkalmazást is, illetve paraméterekkel is meg lehet vezérelni. (/internal, /mirror, /extended (? ebben nem vagyok biztos) és /external)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#41410) #51177472


#51177472
törölt tag

Újrapróbáltam ma is párszor, és sikerült elkapnom a hibaüzenetet:

Egészen az első restartig oké a dolog, újraindul, konfirugrálna aztán jön a hiba: "A Windows Telepítő nem tudta kopnfigurálni a Windows rendszert ezen számítógép haredverén való futásra".

Eddig sosem volt probléma, már vagy 10 telepítettem windowst erre a gépre.
Viszont pár napja Mac OS-t is telepítettem egy másik vinyóra, az nincs is most csatizva a gépre. Macről amikor kiléptem, átmentem Windowsra egyszercsak újraindult a Windows, azóta nem bootol be és írja ki ezt a hibát telepítéskor..
Lapom: Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3L

Köszönöm..

(#41411) Puma K válasza Visormail (#41408) üzenetére


Puma K
veterán

Megnéztem az UEFI-t és a Speedstep engedélyezve van.

Windows alatt a teljesítmény centrikus módnál pedig így van beállítva:

Mi az amit még érdemes lenne néznem UEFI-ben vagy bárhol máshol?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41412) Doky586 válasza BigManus (#41393) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HollyBoni, laca026: épp itt az ideje hogy segítsetek sdforlife-nak a problémájában, ha már egyszer nem szeretnétek hogy én segítsek neki..

(#41413) Puma K válasza Puma K (#41411) üzenetére


Puma K
veterán

Megoldódott! :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41414) krealon válasza Puma K (#41413) üzenetére


krealon
veterán

Es vegul mi ette a gepedet?

(#41415) Puma K válasza krealon (#41414) üzenetére


Puma K
veterán

Az hogy valószínűleg mikor legelőször összeraktam a gépet akkor már turkáltam valamit az UEFI-ben... és kikapcsolhattam valami funkciót ami miatt maxon ment a proci és nem vette le az órajelét.

Toltam egy UEFI visszaállítást alapértelmezett módba, majd utána konfigoltam végig ésszel :B :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41416) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Használtam egy portable progit, amit letöröltem, de a jobb egér gombos menübe beépült. Ezt hogyan tudom eltüntetni onnan?

köszi szépen előre is!

(#41417) kispx válasza default. (#41416) üzenetére


kispx
addikt

Akkor nem volt portable :(
A CCleanerrel lehet registry hibákat keresni.

(#41418) default. válasza kispx (#41417) üzenetére


default.
őstag

pedig azt hazudták rá.. :( na azért köszönöm a választ!

(#41419) #51177472 válasza Doky586 (#41412) üzenetére


#51177472
törölt tag

De ne másnak magyarázz már, nem azzal van a baj, hogy segíteni akarsz.
Sőt, ha tudsz segíteni, akkor meg segíts már, itt szenvedek vele tegnap óta folyamat..

(#41420) westcoastog


westcoastog
veterán

Playstation 1 emulátorral játszok a gépen, de az a problémám, hogy 10 perc után ugyanúgy kikapcsolja a rendszer a monitort mintha csak hagynám és hozzá sem nyúlnék a géphez, és nem futna semmi. :F
Ezt hogyan tudnám megoldani? nem tudom miért látja jónak kikapcsolni a monitort, miközben fut valami a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#41421) föccer válasza westcoastog (#41420) üzenetére


föccer
nagyúr

Energiagazdálkodásban kapcsold ki.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41422) westcoastog válasza föccer (#41421) üzenetére


westcoastog
veterán

Végül is igen. :DDD
Használom mikor otthagyom a gépet, had kapcsoljon ki, de lehet inkább be sem kapcsolom. :)

(#41423) HollyBoni válasza Doky586 (#41412) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nincs életed. :N

(#41424) #51177472


#51177472
törölt tag

Ahoz, hogy Windows telepítő pendrivet tudjak készíteni, mire kell formázni az alábbiak közül (tiszta Legyen Ön is milliomos :DDD):

köszönöm.

(#41425) kispx válasza #51177472 (#41424) üzenetére


kispx
addikt

Leginkább NTFS-re, amit nem látok a listában.

(#41426) #51177472 válasza kispx (#41425) üzenetére


#51177472
törölt tag

MS-DOS (FAT) volt a jó megoldás végül.

(#41427) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem, remélem sikerül rá megoldást találni, adott egy Lenovo B590 laptop most lett újrarakva a Windows, ennél a gépnél a hangerőt lehet szabályozni úgy hogyha megnyomom az "Fn"-t és a jobbra vagy balra nyilakkal lehet hangosítani és halkítani egy 0-50-íg terjedő skálán. És most jön az érdekesség, néha megjelenik a képernyő alján ez a hangerő szabályzó és kiírja hogy 5-ösön van a hang, de csak úgy random meg jelenik, és nem tudom hogy miért, régebben is csinált ilyet még amikor még nem raktam újra a gépet, de aztán abba hagyta, szerintetek érdemes ezzel foglalkozni, vagy majd abba hagyja?

[ Szerkesztve ]

(#41428) Visormail válasza westcoastog (#41420) üzenetére


Visormail
addikt

Nem tudom miért nem érzékeli, hogy fut, de pl a process lasso ingyenes változatával is be lehet állítani minden programra külön.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#41429) westcoastog válasza Visormail (#41428) üzenetére


westcoastog
veterán

Jó kis anomália ez, de inkább kikapcsolom a monitort kézzel ha nincs rá szükség.
Nem ragaszkodom én semmihez. :)

(#41430) Visormail válasza westcoastog (#41429) üzenetére


Visormail
addikt

Te tudod, de a progival 2 klikk.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#41431) westcoastog válasza Visormail (#41430) üzenetére


westcoastog
veterán

Így egyszerűbb. :DDD
De azért kösz. :R

(#41432) DS39 válasza kispx (#41425) üzenetére


DS39
nagyúr

inkább FAT32 vagy exFAT, nem? ha esetleg nem csak Windows telepítő lenne rajta, ezek univerzális megoldások.

(#41433) kispx válasza DS39 (#41432) üzenetére


kispx
addikt

A Windows USB Creator mindig NTFS-re formázza meg a pent, meg a leírásokban is erre kell. De (#41426) sdforlife válaszában megtudtam, hogy FAT32-vel is működik.

[ Szerkesztve ]

(#41434) Doky586 válasza #51177472 (#41410) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Na mostanra kiderült hogy a többiek csak személyeskedni akartak, de neked segíteni nem volt szándékukban..

Szerintem a HDD-t először töröld
(W7 telepítőlemezről bootolva amikor megjelenik a területi beállítások ablak, akkor üss egy SHIFT+F10-t.)
DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK x
CLEAN
-parancsal. (semmi más hdd ne legyen bedugva)

Ezután telepítőt újraindítva MBR módban telepítsd a W7-et, esetleg érdemes teljes (nem gyors) formatot alkalmazni (lehet hogy futni fog egy napig is). Előtte egy bios default betöltés se ártana.

Telepítő ISO-t pedig Rufus-al érdemes kiírni pendrivera FAT32-re.

[ Szerkesztve ]

(#41435) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdvözlet!

A segítségetek kérném a következőben: olyan beállítást szeretnék eszközölni, amivel egy a saját gépemen újonnan létrehozott fiók felhasználjója csak egyetlen bizonyos megosztott mappát képes elérni. Be lehet állítani ezt, és ha igen hogyan?
W7 Pro x64.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41436) szabonagyur válasza Doky586 (#41434) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Rufus szép és jó lenne de neki csak OS X áll rendelkezésére, azért mutatta a korábbi ablakot.
BIOS default is volt neki nem egyszer, telepítés végig megy kivéve a vége.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41437) krealon válasza Atlantisz48 (#41427) üzenetére


krealon
veterán

"néha megjelenik a képernyő alján ez a hangerő szabályzó és kiírja hogy 5-ösön van a hang, de csak úgy random meg jelenik, és nem tudom hogy miért, régebben is csinált ilyet még amikor még nem raktam újra a gépet, de aztán abba hagyta, szerintetek érdemes ezzel foglalkozni, vagy majd abba hagyja?"

nem "meg jelenik", hanem megjelenik
nem "abba hagyta", hanem abbahagyta

Az OSD szoftver, tapasztalatom szrint, video driver frissites utan valik hatastalanna a Lenovo notebookokon.
Meg a gyari System Update-tel vegrehajtott videokartya meghajto frissites utan is megszunt nalam a hangero es egyeb feliratok megjelenese.

[ Szerkesztve ]

(#41438) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

Sziasztok !
Az a problémám, hogy valamiért állandóan kikapcsol az automatikus windows update :(

pedig így van beállítva:

és mégis egy random idő múlva kapom a műveleti központ figyelmeztetését, hogy ki van kapcsolva !

eredeti win7 pro x64, vírus és egyéb fertőzés a Bitdefender IS 2015 és a Malwarebytes Anti-Malware szerint nincs !

nem tudom mi lehet :U

(#41439) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Azt be lehet állítani, hogy a Win ne tegye be a Start menübe az olyan programok ikonját, amit nemrég használtam?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#41440) Visormail válasza koshmar (#41439) üzenetére


Visormail
addikt

start gombra jobb egér, tulajdonságok, van 2 pipád

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#41441) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok! Nemrég telepítettem a Windows 7 Home Premiumot a gépemre és a következő hibát tapasztaltam: A Microsoft Visual 2010 C++ nem települt. Ezt ugy vettem észre hogy amikor a videókártyát akartam telepíteni hiányolta a gép a fent említett programot hibával ugyan de telepítette a drivert azóta van egy felkiáltójeles eszközöm az eszközkezelőben és a videókártya sem dolgozik megfelelően. Keresgettem a neten de csak a Visual C++ 2010 Redistributable packages találtam ennek meg előfeltétele a Visual C++ 2010. Honnan tudnám letölteni? Csak egyszerűen telepíteni kell?

ps: A Windowsom ugyan egy torrentről letöltött service pack1 es verzió de a gépem alján ott a hivatalos serial lemezt nem kaptam hozzá ez az első win7 telepítése a laptopnak.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#41442) #51177472


#51177472
törölt tag

Egy fokkal előrébb a problémában.

A probléma forrása a másik vinyóra telepített OS X rendszer lehet, mivel:
A probléma röviden annyi, hogy a Windows (még MAC telepítése után működött, majd egyszer csak használat közben újraindult, és onnantól kezdve) nem tudott bebootolni. Gondoltam újratelepítés megoldja a problémát, de nem. Le volt választva mindig a Win-es vinyó, amíg a Mac-et telepítettem. De úgy néz ki, hogy olyan bootloadert, vagy valamit telepített fel a Mac, ami nem tetszik a Windowsnak. BIOS reset is volt, clean install is.

Próbáltam másik telepítővel, XP-vel is (hosszú évek óta szolgálnak már engem ezek a lemezek, nem velük van a gond), és azzal is hiba fogadott, még mielőtt a telepítő elindult volna: "A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.
Ha először látja ezt a hibaképernyőt, akkor indítsa újra a számítógépet
", stb.

Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3L

Tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#41443) koshmar válasza Visormail (#41440) üzenetére


koshmar
őstag

Megvan, köszönöm. :R

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#41444) Doky586 válasza #51177472 (#41442) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"probléma forrása a másik vinyóra telepített OS X rendszer lehet"
Ha kivetted volna a gépből és betetted volna az asztalfiókba akkor már nem okozna problémát..

"olyan bootloadert, vagy valamit telepített fel"
Ha csináltál volna DISKPART CLEAN -t akkor már nem lenne rajta bootloader..

(#41445) #51177472 válasza Doky586 (#41444) üzenetére


#51177472
törölt tag

Ki van veve es DISKPART CLEAN is volt, ugyhogy akkor nem a bootloader lesz a problema..

(#41446) Doky586 válasza #51177472 (#41445) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem még olyasmi rémlik hogy OS X-et nem lehet BIOS-ra telepíteni, neki valami más kell.. (nem vagyok MAC-en járatos). Lehet hogy a gyári bios újrarakása is szükséges emiatt nálad, mert lecserélted valami másra.. Esetleg a MAC topicban érdeklődj még.

[ Szerkesztve ]

(#41447) Werkly


Werkly
őstag

Egy régebbi laptopba tettem egy 1TB HDD-t. A gondom az, hogy egyébb eszköz néven marad egy ismeretlen eszköz! PCI-memóriavezérlő. Ha felteszem az RST drivert akkor eltűnik de win update nem működik. Vagy valami más drivert hiányol? Wifi, USB stb.? Ötlet? Kösz!

(#41448) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok,

elso kerdes: hol tegyem fel a masodik kerdesemet?
masodik kerdes: a ceges vindoz peccsek egy csigalassu szerverrol jonnek, akar orakon keresztul is. tudok-e felloni egy sajat patch-servert, ami hatterben leszedegeti a patch-eket es az en gepem mar errol frissitene?

koszi,
&rew

(#41449) krealon válasza #25954560 (#41448) üzenetére


krealon
veterán

(#41450) #25954560 válasza krealon (#41449) üzenetére


#25954560
törölt tag

koszi.

szoval ez csak windows serverre teheto fel es a win7 tamogatas azt jelenti, hogy win7 frissiteseket es win7 klienseket is tamogat?
akkor valszeg turelemmel kell lennunk a ceges halo es a csillio gepet kiszolgalo egyetlen szerver fele :( most pl 34kbyte/s sebesseggel rohan lefele a patch...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.