Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) szabonagyur válasza Djuree (#41200) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esetleg nézd meg, hogy ugyanabba a munkacsoportba vannak e, mást nem tudok már kitalálni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41202) Djuree válasza szabonagyur (#41201) üzenetére


Djuree
félisten

azt hol látom?

jah megvan, nézem.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41203) Djuree válasza szabonagyur (#41201) üzenetére


Djuree
félisten

ó sikerült, kösz, ez volt a baj. :R :R :R :R :R :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41204) #68216320


#68216320
törölt tag

Átállítottam a betűméreteket minden helyen ahol lehetett, mégsem változott meg a Windows-ban az összes.

Pl: A vezérlőpult ablakában felül az útvonal kijelzés nagyobb lett, de a többi az ablakban nem.

(#41205) LámaZ válasza tarej (#41196) üzenetére


LámaZ
addikt

Mindkét lemezen lett egy BOOT mappa, abba van a kutya elásva.
Nem jó ötlet törölni az egyikről, mint tettem én.

Legyen minden jó!

(#41206) katikaaaL


katikaaaL
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Már ezerszer telepítettem op. rendszert, turkáltam a BIOS-ban és eddig mindig sikerült maradéktalanul telepítenem. Most viszont egész egyszerűen be sem tudom indítani, mivel nem ismeri fel a klaviaturát . Még addig sem tudok eljutni, hogy elindítsam a telepítőlemezt. :( USB-s és hagyományos (tüskés dugóval) vezeték nélküli billentyűzettel sem működik. :W Mi lehet a gond és lehet-e csinálni valamit? :F

Köszi, Kati

(#41207) Amur


Amur
addikt

milyen drivereket érdemes feltétlen felraknom? alaplapi dolgokra gondolok.
Hangkártyára emlékszem hogy amit a win7 rak fel alapból nem jó(halk lesz minden), de a többinél hagyatkozhatok a win-re?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#41208) LonGleY válasza Amur (#41207) üzenetére


LonGleY
veterán

Az mindig jó, ha a chipset, hangkártya és videokártya drivereket frissen pakolsz a netről.

(#41211) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

ezek kellenek nekem windows 7-re. help.

(#41212) kispx válasza bobalazs (#41211) üzenetére


kispx
addikt

Amit linkeltél, azok moder app-ok. Ezek csak Win 8-tól futnak el, így nincs meg 7-en.

5 percen belül tudod szerkeszteni a hozzászólásodat, nem kell újat csinálni.

(#41213) szabonagyur válasza bobalazs (#41211) üzenetére


szabonagyur
félisten

Légyszíves ne linkelj ilyen gyökér módon, 3szor is...

Windows 8 appok, állj át windows 8-ra, más megoldás nincs.

Te pedig légyszíves ne személyeskedj!

[ Módosította: Qru ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41217) CJ4567 válasza bobalazs (#41211) üzenetére


CJ4567
veterán

Webhely, Rainmeter, gadgetek.

No Sana No Life

(#41218) Bjørgersson válasza LonGleY (#41208) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Chipsetet sem érdemes már, ha SSD-t használ az ember.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41219) brd válasza Bjørgersson (#41218) üzenetére


brd
nagyúr

Csak olyat nem, ami nem rendesen működik. Persze időnként időigényes lehet kideríteni, hogy melyik a jól működő...

The only real valuable thing is intuition.

(#41220) Bjørgersson válasza brd (#41219) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Működéstől függetlenül a TRIM funkciót általában mindegyik kikapcsolja, aztán meg utólag kell vele mókolni, hogy engedélyezve legyen.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41221) brd válasza Bjørgersson (#41220) üzenetére


brd
nagyúr

Az Intel-ek nem, vagy legalábbis nekem volt eddig szerencsém...

The only real valuable thing is intuition.

(#41222) Bjørgersson válasza brd (#41221) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem neked volt szerencséd. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41223) LemPetya


LemPetya
csendes tag

Szép napot mindenkinek !
Egy olyan gondom támadt, hogy usb-ről telepítenék win 7-et egy régebbi gépre. Az én gépem amivel csináltam a telepítő usb-t rendesen működik, tesóm laptopjánál már nem és a régi gépen se.. Következett a következő próba dvd-ről win 7 telepítése a gond az volt hogy nem bootolta be azt se. Következő dolog amit csináltam vinyó ki a régi gépből bele az enyémbe arra rátelepítettem a win 7-et be a régi gépbe és azt írja nincs oprendeszer ... A biosban is van furcsaság. Nem látja a sata portra kötött dolgokat de a boot beállításoknál látja a merevlemezt.

(#41224) LemPetya válasza LemPetya (#41223) üzenetére


LemPetya
csendes tag

A probléma Megoldódott már megy a telepítés!

(#41225) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Üdv az lehetséges, hogy nincs audio driver Asus P4P800 SE alaplaphoz?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41226) LonGleY válasza Cyberpunk (#41225) üzenetére


LonGleY
veterán

Simán. Sőt, egyértelműen látszik, hogy hivatalosan nincs hozzá.
Gondolom a Windows Update-et már lefuttattad és nem talált semmit...

Amit megpróbálhatsz: DriverPacks csomagok. A hangcuccokra vonatkozó darabjait tömörítgesd ki, és abban kerestess manuálisan meghajtóprogramot az eszközkezelőből! 32-bites Win 7-tel lehet, hogy több esélyed lesz (értelemszerűen ahhoz az x86-os készletet töltsd!). Ha így sem jön össze, akkor marad a kártya-vásárlás - szerencsére pár ezerből megúszható, és még minőségben is ugorhatsz egy szintet. De a fenti csomag nagyon sokszor segít, úgyhogy good luck!

[ Szerkesztve ]

(#41227) quailstorm válasza Cyberpunk (#41225) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt nézd meg.

Az egy ősrégi cucc. Nekem volt 2006-os LGA775-ös asrockom amihez nem volt Vista támogatás se.

32bites W7 elfogadhatja az XP driver is épp, de jobb ha aidával megnézed mi van a gépben, és beszerzed a chipsetgyártótól a legújabbat.

A realtek-ek azok elég jól működnek új rendszeken.

[ Szerkesztve ]

(#41228) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mit kéne csinálni hogy a Windows gyors maradjon? 7-et használok mióta kijött (8.1-el is tettem próbát de ott is ez volt a helyzet), felrakás után szép gyors 1 hónapig, aztán 1,5-2 hónap után már csomó minden nagyon lassú. Próbálok csak olyan programokat használni ami tényleg kell, néha futtatok CCleanert, de nem hat. SSD lenne a megoldás? Pár helyen olvastam hogy azzal nem csak gyorsul a oprendszer, de gyors is marad.

Konfigom i7 920, 4GB ram, meg valami 5 ezer forintos NV kártya ideiglenesen.

[ Szerkesztve ]

(#41229) LonGleY válasza HollyBoni (#41228) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyáltalán nem kéne, hogy érezz lassulást, főleg egy olyan gépen. A HDD milyen? Volt defragolva egyébként? Ha nem, akkor MyDefrag, azon belül pedig system disc > monthly.

Az tény, hogy SSD-vel megröpülne (értelme mindenképp van, ha kihasználod), de a lassulgatás nem indokolt ettől függetlenül (kivéve, ha tényleg szakadék lassú a HDD-d). Kiexportálod esetleg (akár nekem privátban), hogy mik vannak most fent? CCleaner, eszközök fül és jobb mentés szövegfájlba.

[ Szerkesztve ]

(#41230) HollyBoni válasza LonGleY (#41229) üzenetére


HollyBoni
veterán

Amióta az eszemet tudom és Windowst használok, sosem olyan gyors 1 hónap után mint egy teljesen friss Windows, hanem zavaróan lassú. :( Defragolni nem szoktam, kipróbálom.

Most éppen egy 5400rpm-es WDC WD10EARS-00MVWB0 1 terrás HDD van, nemrég egy WD800JD 7200rpm-es meghajtót használtam, különbség nem sok volt.

Átküldöm a progikat.

(#41231) Djuree válasza HollyBoni (#41228) üzenetére


Djuree
félisten

ott vmi gond van. én 3 éve nem raktam ujra win7-et, ugyanolyan gyors mint egy friss win. se virusirto, se ccleaner se semmi. automatikus updatet kapcsold ki, nekem az lassitotta be mindig ha frissített. amiota kikapcsolom nem lassult be.
érdemes lenne a winyot megnézni hdsentinellel.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41232) LonGleY válasza HollyBoni (#41230) üzenetére


LonGleY
veterán

Jó, hát akkor ennyi. 5400... i7-hez... dzsízösz! Nyilván van egy kis különbség a full friss és a belakott rendszer sebessége közt, de ezt nem kellene, hogy észrevedd már egy normális HDD-val sem (SSD-vel meg nyilván nem fogod). A defrag valamit lehet, hogy most segíteni fog, aztán szemügyre veszem a programokat is majd, amiket használsz. De az biztos, hogy a meghajtó cserére érett.

5400-as winyót csak adattárolásra szoktak használni, de inkább még arra se. Kinőne a hajam (ami amúgy már nem igazán van) a szimpla másolgatások közben... HDD-ből ami még elmegy, az egy 7200-as WD Black (vagy valamelyik normálisabb márkatársa), de ha már most akarnál a rendszer alá újítani, mindenképp SSD legyen!

[ Szerkesztve ]

(#41233) quailstorm válasza LonGleY (#41232) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Alátámasztom. 5400RPM az egyenként tölti befele az ikonokat élményt adja.
100MB/sec alatt nincs normális élet. XP-vel se nagyon.

WD blue is elég azért. Nem muszáj a black.

(#41234) szabonagyur válasza HollyBoni (#41230) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Az 5400-as HDD minden csak nem gyors, laptopban is utáltam, kegyetlen lassú tud lenni...

A WD vinyód meg szintén nem túl új típus volt ahogy nézem, kb hasonló mint az újabb 5400-as.

ha nem tervezel HDD vásárlást/cserét akkor SSD-t vegyél előbb vagy utóbb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41235) szabonagyur válasza Djuree (#41231) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Azért hülyeséget ne írj, hogy kapcsolja ki az updatet mert lassítja. Telepítés után le kell futtatni, hogy felrakjon minden addig megjelent frissítést, utána pedig minden nap egyszer telepít frissítést, egy keddig napon ha automatán hagyod. ha manuálison van a Windows Update akkor meg max felajánlja neked, hogy telepítsd.

A vírusírtó dolog meg ahogy érzed....

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41236) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Amit írtam 7200-as WD még meg van, de szinte semmi különbséget nem éreztem. SSD-t már rég tervezgetem szóval az lesz. :R

Szerk.: A 80-as elég régi, mostani 1 terrás kb 3 éves körüli lehet. Most nincs fent sentinel de nem rég volt, 100%-os volt mindkét HDD, már ha ér valami ez a progi.

[ Szerkesztve ]

(#41237) LonGleY válasza HollyBoni (#41236) üzenetére


LonGleY
veterán

Jó, hát egy 80 GB-os is kb. ugyanolyan lassú, mint egy 5400-as... Legalább 500 GB vagy fölötte fogod érezni az előnyt az adatmennyiség sűrűsödése miatt.

Ha normális méretűre van szabva a C (és csak a rendszer, esetleg a játékok terpeszkednek rajta), illetve még defragolva is van egyszer a belakás után, akkor egy normális 7200-assal sem lenne gond. Így a tartalomtól függően 35-120 GB között ideális a C mérete, és az sem árt, ha az uTorrent-tel nem az adott meghajtóra töltesz, hanem egy másikra (ez az SSD-nél is így lesz).

[ Szerkesztve ]

(#41238) szabonagyur válasza HollyBoni (#41236) üzenetére


szabonagyur
félisten

És mikori az a HDDM Google szerin 80Gb-os, gondolom nem mai azért.... HD sentinek mit mond erről? Szerintem túl régi a HDD-d, nekem is van egy 6 éves 160Gb-os HDD, HD Sentinel szerint hibátlan, erre tetű lassú...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41239) LonGleY válasza szabonagyur (#41238) üzenetére


LonGleY
veterán

Igaz, ezt eddig észre se vettem, hogy ősi, 80 gigás modellről van szó, mint 7200-as drive... eszerint módosítottam az előző hsz-emet is.

[ Szerkesztve ]

(#41240) szabonagyur válasza HollyBoni (#41236) üzenetére


szabonagyur
félisten

1 terrás az 5400as amit most használsz? Na akkor itt a bibi, az valami kegyetlen lassú, az 500Gb-os 5400-am megeszi reggelire, pedig lassú... Laptopból maradt meg ez a vinyó amúgy?

A 80-as meg régi nagyon, ne lepődj meg.

@(#41237) LonGleY: az a vicces ezeknél az 5400-as vinyóknál, hogy 1TB lassabb mint az 500GB. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41241) HollyBoni válasza szabonagyur (#41240) üzenetére


HollyBoni
veterán

(#41242) szabonagyur válasza HollyBoni (#41241) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajna a WD Green alapból nem sebességre van kitalálva, de így, hogy 5400-as csak adattárolásra való.
A 80-as meg régi, vegyél SSD-t legalább 64GB-ot és megváltja a világot ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41243) HZoli87 válasza szabonagyur (#41240) üzenetére


HZoli87
veterán

Azért egy új, 1 terrás HDD nem is olyan lassú. Természetesen adattárolásra vannak kitalálva, de akár OS alá is mehet (ha éppen nincs más). Ez egy WD Green (1TB/1tányér/5400rpm):

(#41244) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy a külső táramat sehogy nem tudom lekapcsolni oprendszeren belül, pedig már minden létező alkalmazást bezártam ami kapcsolatban állhat vele:

Már idegesítő mert már napok óta ezt csinálja :(
Hogyan tudnám mégis szabályosan az óra mellől a jobb alsó sarokból ahogy régen is kikapcsolni a külső táramat?
Köszönöm előre is! :R

(#41245) szabonagyur válasza HZoli87 (#41243) üzenetére


szabonagyur
félisten

De látod, hogy mégis lassú a kollégánál....

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41246) Nexti


Nexti
csendes tag

Sziasztok!
Egy hete vettem egy új PC-t, elég korrekt konfig.

Lap: ASROCK B85 Pro4
Proc: INTEL Core i5-4670 3.40GHz 1150 BOX
Mem: PATRIOT 8GB Viper 3 DDR3 1866MHz CL9 KIT
Vga: SAPPHIRE 11217-00-20G R9 270X 2GB GDDR5 VAPOR-X OC with Boost PCIE
Táp: CHIEFTEC GPS-650A8 650W
HDD: WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX
SSD: SAMSUNG 120GB SATA3 2.5" 840 EVO MZ-7TE120BW

A 6. napon, megnyitottam egy Youtub videót, és random kék halál. Ma megnyitottam 8 hd videót + még párat, más oldalakon, sőt streamet is néztem s nem volt kék halál.
Az info: ==================================================
Dump File : 071314-5616-01.dmp
Crash Time : 2014.07.13. 19:23:46
Bug Check Code : 0x1000007e
Parameter 1 : ffffffff`c0000005
Parameter 2 : fffff880`0f552dbb
Parameter 3 : fffff880`040ba228
Parameter 4 : fffff880`040b9a80
Caused By Driver : atikmdag.sys
File Description : ATI Radeon Kernel Mode Driver
Product Name : ATI Radeon Family
Company : Advanced Micro Devices, Inc.
File Version : 8.01.01.1390
Processor : x64
Crash Address : atikmdag.sys+c7dbb
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\071314-5616-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 7601
Dump File Size : 275 440
Dump File Time : 2014.07.13. 19:24:30
==================================================
Eddig, egy hét alatt egyszer csinálta. Utána olvastam külföldi fórumokon, normális választ nem írtak, csak találgattak.
Valakivel fordult már elő ilyesmi?
Természetesen driverek a legújabbak. Mivel eddig egyszer fordult elő, nem vészes, viszont jobb lenne orvosolni, ha esetleg még egyszer előfordulna.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
Nexti

(#41247) szabonagyur válasza Nexti (#41246) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Keress másik AMD drivert :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41248) brd válasza quailstorm (#41233) üzenetére


brd
nagyúr

Igazából az elérési idő az érdekes, a szekvenciális átvitel nem annyira. Pl. a Green WD-nek sem sokkal marad el a szekvenciális sebessége a Black-től (sőt, akár gyorsabb is lehet benne), felhasználói élményben mégis igencsak észrevehető a különbség.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#41249) HollyBoni válasza szabonagyur (#41245) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak miután belaktam. :))

(#41250) brd válasza bluobluo75 (#41244) üzenetére


brd
nagyúr

Telepítsd az Unlockert (csak az Explorer extension-t, semmi mást ne telepíts belőle, vedd ki a pipákat, ill. a ne telepítsére nyomj!), majd jobbgomb a meghajtón, és Unlocker menüpont, az kiírja, hogy milyen alkalmazás tart nyitva rajta valamit.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.