Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) szabonagyur válasza LonGleY (#42850) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lehet Win7 alatt kikapcsolni? Vista alatt is ki lehetett... Na keresek egy Win7 gépet mindjárt és megnézem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42852) krealon válasza Storms (#42808) üzenetére


krealon
veterán

Ha valoban [Ctrl] + [Shift] + [Enter] -t nyomtal volna, akkor a prompt igy nezne ki:

C:\Windows\system32>

A masik megoldas jobbkattintasz a cmd-n --> Futtatas rendszergazdakent.

A fenti prompt utan kell beirni a ket sort.
A cd .. elrontja az utvonalat.

Ha mar elbaltaztad, akkor a parancs valtozik:
regsvr32 /u C:\Windows\system32\dui70.dll
es
regsvr32 /i C:\Windows\system32\dui70.dll

(#42853) #41133696


#41133696
törölt tag

Lehet volt már ?:)

(#42854) OverKiller válasza #41133696 (#42853) üzenetére


OverKiller
tag

Erre valaki valami ötlet? :(

(#42855) Gyárfás


Gyárfás
tag

Haló!

Én úgy tudom, hogy egy tartományos felhasználói fiókba bejelentkezhetek SZGÉPNÉV\Felh és TARTOMÁNYNÉV\Felh módokon, de mégis azt tapasztaltam hogy bizonyos tartományos fiókok csak SZGÉPNÉV\Felh módon érhető el, pedig a vezérlőpult->rendszer azt írja hogy tartományban van nem pedig munkacsoportban. Ez miért lehet?

Ezen kívül tapasztaltam egy olyat, hogy létrehoztam egy felhasználói fiókot és eleve tartományba került, pedig sehol nem adtam meg ezt. Amikor kilépek az aktuális fiókból és belépek az újba és átállítom munkacsoportra, akkor kilépteti az előző felhasználót is tartományból, de azt tartományvezérlő nélkül nem tudom elérni, míg az újba be tudok lépni ugyanazzal a jelszóval és elérési úttal.

Ezt valaki elmagyarázná, hogy mi történik? :) Vagy dobjatok egy linket ahol ilyesmiket is leírnak.

(#42856) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok ilyen bajom van. Egyszer beállítottam, feltöltésnél, hogy ilyen nézetben legyen, azóta nem tudom visszaállítani. Valaki tudja a módját, hogy ne legyen preview? Már letöröltöm, újraraktam, de semmi. Egyéb ötlet?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42857) szabonagyur válasza Sub-ZeRo (#42856) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

Kérdőjel melletti bal ikonra katt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42858) krealon válasza Gyárfás (#42855) üzenetére


krealon
veterán

"Én úgy tudom, hogy egy tartományos felhasználói fiókba bejelentkezhetek SZGÉPNÉV\Felh és TARTOMÁNYNÉV\Felh módokon"

Rosszul tudod.
A felhaszmaloi fiokoknak van egy Biztonsagi Azonositoja (Security IDentity, SID), ami egy szamitogep azonosito (munkacsoportnal szamitogep, tartomanynal a tartomanyvezerlo) es egy sorzam (Relative ID, RID) egymasutanja. A ketto nem egyezhet meg, igy ugyanabba a fikoba 2 kulonbozo nevvel (GUID-al) nem lehet belepni.

Security Identifier

(#42859) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#42857) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt tudom 1000 éve, hogy az a gomb mire való. Az a gond, hogy úgy maradt, de már megoldódott. Egy operát feldobtam és már nincs preview-m. :D Nem tudom, lehet akkor írta át magát a regisztriben, vagy mit tudom én. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42860) Dark Archon válasza brd (#42819) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi szépen! :R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#42861) nubreed


nubreed
veterán

Tudnátok ajánlani egy olyan Hash calculatort, ami beépül a context menübe, ingyenes és működik win 7 64 bit alatt is?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#42862) Franky1987


Franky1987
újonc

Miert latszik a 100 mb particio es miert kapott betut?
Windows telepites utan nem ismer fel bizonyos usb drivereket

(#42863) joecontra válasza nubreed (#42861) üzenetére


joecontra
addikt

Esetleg winMD5Sum?

Üdv,
J

(#42864) krealon válasza nubreed (#42861) üzenetére


krealon
veterán

"Tudnátok ajánlani egy olyan Hash calculatort, ami beépül a context menübe, ingyenes és működik win 7 64 bit alatt is?"

HashCheck Shell Extension

(#42865) nubreed válasza joecontra (#42863) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, közben már találtam egy jót. :)

Teljesen más kérdés: Létezik olyan program amivel ki lehet listázni egy adott munka menetben mondjuk időrendi sorrendben az elinduló processzeket, de még azokat is, amik csak mondjuk 1-2 mp -ig futnak, aztán befejezik a futást? Erre alkalmatlan a task manager és próbáltam összehozni egy ilyen listát az Eseménynaplóban, de nem igazán sikerült vagy nem olyan lett, mint amilyen nekem kell.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#42866) mclane_


mclane_
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám amit sajnos nem tudtam megoldani. Általában inkább túrom a netet amíg nem találok valami segítséget rá, de most tanácstalan vagyok....

Az a jelenség, hogy bizonyos oldalakon az ékezetes karakterek nem jelennek meg, hanem helyettük valamilyn pót karakter szerepel, teljesen olvashatatlanná téve a szöveget. Nem minden oldalon, pl. origo, mobilaréna, itcafe rendben van, de pölö filmbuzi,facebook nem jó.
Nem böngészőfüggő, mert IE és Chrome alatt sem jó. Karakterkódolást néztem UTF-8on van.
Mit tudok még kipróbálni?

Köszönöm szépen előre is a segítséget.
Üdv!

(#42867) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Nem tudom, hogy használja a Win7-et az aki szerint 1GB RAM-mal tolja... Van nekem most egy virtuális rendszerem és véletlenül nem raktam át többre, és elindult a frissítés is... erre az utolsó 10-et rakja 2 órája mivel állandóan elfogy a memória.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42868) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy Win7-et akarok pendrivéről telepíteni de nem tudom. Rufus előző verzióval , parancssorral és Windows7-USB-DVD-tool-al is próbáltam feltenni. Fel is megy szépen. El is kezdi a partícionálásnál törlöm az elsődlegest ("C") és újat hozok létre. Na itt kezdődik a hiba. Már nem hoz létre 100Mb-os rendszer partíciót sem. Lemezről (amit pendrivére tettem) simán jól csinálja de pendrivére téve azt írja hogy válasszak másikat mert nem tudja feltenni. Próbáltam már úgy is hogy DVD ről megcsináltattam a rendszer (100Mb-os) és az elsődleges partíciót és USB-ről akartam folytatni. Nem sikerült. Nem értem mi lehet a baj? 16Gb Kingstone USB3 pendrive (eredeti). Próbáltam asztali gépet és notebookot is (USB2-re kötve) de ugyan az a hiba.
Azért 16Gb pendrive mert külön mappába feltettem a szükséges kiegészítő programokat (8Gb-os USB2 pendrivével régebben működött). Ha csak a Win-t teszem a pendrive-ra akkor is ez van.
Segítsetek!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#42869) LonGleY válasza dewil666 (#42868) üzenetére


LonGleY
veterán

Én csak azt tudom javasolni, hogy új Rufus-szal told fel az ISO-t még egyszer. Rendesen formázással, és hagyd alapbeállításon, amit felajánl! A kötetcímke átírható, a többi maradjon. Az, hogy másolsz még pluszban a pendrive-ra, nem gond. Amíg nem írsz felül semmit, addig a plusz fájlokhoz nem nyúl a telepítő, a jelenlétük nem zavar semmit.

Manuálisan nyilván nincs értelme létrehozni a 100 megás partíciót, annak automatikusan kell mennie. Küldök még egy telepítőt is. Ha ezek után sem jó, akkor más pendrive-ot, avagy más gépben kéne kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#42870) dewil666 válasza LonGleY (#42869) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm szépen!
Megkaptam!
Kipróbálom és beszámolok mi lett! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#42871) kispx válasza szabonagyur (#42867) üzenetére


kispx
addikt

Nálam 2 Gb memória mellett fagyott ki az update úgy, hogy az ajánlott frissítéseket is bepipáltam. Azóta csak több lépcsőben merek frissíteni.

Szer.: SP1-es CD-ről történt a frissítés. Nem volt más frissítés beleintegrálva.

[ Szerkesztve ]

(#42872) szabonagyur válasza kispx (#42871) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt is SP1-es Win7 HP X64 MSDN-ről. Elindult a 138 frissítés ami alapból feldob, az ajánlott benne sincs.
Én csak arra utaltam, hogy 1GB RAM-ra már tényleg nem fogok csak Linuxot ajánlani, hiába hivatalosan elég de nagyon lehúzza a gépet minden téren.

Ami nekem érdekes, és meg fogtok kövezni, ugyanilyen virtuális rendszerre felraktam a Vista SP2 Business X64-et, frissítés nélkül és annál bezzeg nem fagyott ki a Windows Update.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42873) LonGleY válasza szabonagyur (#42872) üzenetére


LonGleY
veterán

Ahelyett, hogy normális integrált telepítőből dolgoznátok, ahol kb. 10 update-et kell csak felrakni, ami megvan negyed óra alatt... :]

[ Szerkesztve ]

(#42874) szabonagyur válasza LonGleY (#42873) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kösz a hozzászólást... de nem viccből rakom így. Az ajánlottakból van 2 ami blokkol egy programot nálam, azt akarom kiszűrni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42875) *Frenszisz*


*Frenszisz*
újonc

Üdv!

Hétfőtől vasárnapig futtatnék egy programot 14-től 22-ig óráig.
Auto Power programot használok hibernáláshoz, illetve a win7 elindulásakor az indítópultban a beállításokhoz Mouse and Keyboard recordert.
A gép előtt nem tudok ott ülni, minden automatikusan történne. A problémám az hogy hibernálás után a Zárolva képernyő jelentkezik be, hiába kapcsoltam ki a jelszavas védelmet is, tehát ilyenkor rá kell kattintani a kis ikonra és csak után jön be az asztal és az indítópult.
Hol lehetne ezt is kikapcsolni? gpedit.msc-ben is próbálkoztam de semmit nem találtam.

(#42876) IOStream válasza *Frenszisz* (#42875) üzenetére


IOStream
csendes tag

Nem volna egyszerűbb, ha folyamatosan menne a gép? Elég nehezen kivitelezhető a teljes automatizálás.. Nem tudom milyen programról van szó, de linux alapú disztrón nem gondolkoztál?

Windows is opensource, you just have to know how to read assembler..

(#42877) szabonagyur válasza *Frenszisz* (#42875) üzenetére


szabonagyur
félisten

Energiagazdálkodásnál ha beállítod bal oldalt a "Főkapcsoló funkciójának megadása" résznél, hogy jelszavas védelem ébresztéskor - nem szükséges, akkor sem jó?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42878) Franky1987


Franky1987
újonc

Koszonom szepen a sok segitseget.

(#42879) Doky586 válasza dewil666 (#42868) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"törlöm az elsődlegest ("C") és újat hozok létre"
Nyilván itt rontottad el... nem kell semmit létrehoznod (elég törölni minden partíciót róla), a telepítő önállóan mindent létrehoz és megcsinál ezután (ujraindítás után). Ha kézzel létrehozol valamit azzal kikapcsolod az automatikáját és ez az eredménye..

(#42880) *Frenszisz*


*Frenszisz*
újonc

IOStream
szabonagyur

Nem akarom hogy feleslegesen menjen a gép 22-től 14ig, ezért ebben az időben hibernálnám (ami ugye majdnem olyan mintha kikapcsolnám), linuxhoz nem igazán konyítok.
Viszont a "Főkapcsoló funkciójának megadásánál" kikapcsoltam a jelszavas védelmet ébresztéskor, így hibernálás után nem kell rákattintanom a felhasználó név alatti Zárolva ikonra a belépéshez.
Köszönöm a segítségeket! :)

(#42881) dewil666 válasza Doky586 (#42879) üzenetére


dewil666
őstag

Na most akkor saját magad ellen beszélsz.
Ha törlöm a partíciót ami a "C" elsődleges akkor marad a "D" amin adatokat tárolok. Nyilván nem akarom ezt törölni mert akkor minek is ketté osztani.
Akkor csak létre kell hozni a törölt partíciót ami ismét "C" jelet kapja. És ekkor nem tudok rá tenni Win7-et. DVD-vel telepítve működik pedig hajszál pontosan ugyan úgy csinálok mindent. És ezt a DVD-t teszem pendrive-re. Itt a gebasz. De amit kaptam segítséget majd megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#42882) szabonagyur válasza *Frenszisz* (#42880) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szívesen, felesleges pazarlás amúgy is a 0-24-ben működés, ha elég csak 1/3 időben ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42883) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Win7 operációs rendszert használok. Létezik olyan alkalmazás, amellyel magyar kereskedelmi adók műsorait weblap elérhetőségükről meg lehet tekinteni külföldről? A hely (RO) Bosszantó, mivel műsorokat csak magyar IP címmel enged megtekinteni. Gondolom le van korlátozva. Köszönöm.

J.M

[ Szerkesztve ]

(#42884) nubreed


nubreed
veterán

Windows 7 alá milyen file/data recovery program a legajánlottabb?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#42885) #73959936 válasza nubreed (#42884) üzenetére


#73959936
törölt tag

Én ezt használom klónozásra, úgy tudom másra, sőt majd mindenre (?) képes és ingyé van....

Ez itt nem a reklám helye... :N

(#42886) Doky586 válasza dewil666 (#42881) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig semmiféle "D"-ről nem volt szó.. Ha eggyesével csepegteted az információkat akkor sose kapsz jó választ. Nyilván bármi javaslatot kapnál: eszedbejutna még valami.., pl. mégegy hdd vagy hasonló bedobása a tények közé amit "nem tudtam"...

Hogy melyik beállítást rontottad el (pendrive-írást / partícionálást / bios-beállítást) azt neked kell kikövetkeztetned..

(#42887) dewil666 válasza Doky586 (#42886) üzenetére


dewil666
őstag

A "D" meghajtónak semmi köze az egész történethez. Azért nem is említettem. A lényeg hogy a DVD-n levő Win7-et felteszem a leírtak szerint pendrive-ra és azzal nem tudom telepíteni. DVD-ről meg igen. És mindent ugyan úgy csinálok. Ha törlöm azt a partíciót amin a rendszer van akkor az a 100Mb os is törlődik vagyis egybe hozza a "C" vel.
Mikor Újat hozok létre akkor ezt nem csinálja (100Mb Rendszer számára fenntartott) meg csak ha DVD-vel akarom telepíteni.
De szerintem a 16Gb-os pendrive lesz a hunyó.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#42888) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A képernyő billentyűzetet alkalmassá akartam tenni a ciril betűk használatára. Letöltöttem az orosz betűket, vagy gondolom azt csináltam este. Most bekapcsolltam a gépet, frissült az OS, aztán az OS ezen fiókja kínai szövegre váltott. A tálcán a HU van kijelölve. De minden kínai, a Start menű, ha jobb egérgombbal ráklikkelek valamire akkor az a menű is. Hogyan csináljam vissza magyarra? Ha a másik OS fiókkal jelentkezek be ott minden normális.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#42889) Doky586 válasza dewil666 (#42887) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"mindent ugyan úgy csinálok"

Nem hallasz recsegő hangot mikor behúzza a DVD tálcája a pendriveot? :DD

(#42890) dewil666 válasza Doky586 (#42889) üzenetére


dewil666
őstag

:DDD
Akkor azért nem jó ;]

Most komolyan! Maga a pendrive típusa okozhat ilyen jellegű problémát?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#42891) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali
Az lenne a kérdésem hogy hogy lehet egy hardver ID-ját megtudni? Szotveresen vagy vagy valahol fel van tüntetve a hardveren?

(#42892) Doky586 válasza metaldog (#42891) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen a hardveren is fel van tüntetve: [link] [link], telefonokon is az aksi alatt vagy pár gombnyomás és kiírja. De amíg nem tudjuk konkrétan miről beszélsz nehéz konkrétumot mondani..

(#42893) metaldog válasza Doky586 (#42892) üzenetére


metaldog
aktív tag

Pl. Nyomtató

(#42894) Doky586 válasza metaldog (#42893) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] [link] [link]
de egy lopott printert hogy a rendörség mrgtalál-e az nem biztos..

[ Szerkesztve ]

(#42895) metaldog válasza Doky586 (#42894) üzenetére


metaldog
aktív tag

Leltári szempontból kell.

(#42896) mastodon


mastodon
aktív tag

Hogyan lehet beállítani a Win7-et (64bit-es), hogy csak akkor mutassa meghajtóként a Delock kártyaolvasó slot-jait, ha azokban van valami?

(#42897) sjozsika


sjozsika
csendes tag

Sziasztok,
Van egy fura problémám. Egyik nap észrevettem, hogy számítógép-jobb egér/tulajdonságok és ahol a RAM mennyiségét írja ott az van írva hogy 3,75 Gb használható, pedig 4Gb van a gépben. Persze nem integrált VGA van, és a BIOS-ban is a diszkrét kártya van beállítva alapnak. Nem tudtam mire vélni a dolgot, hát újraraktam a rendszert. Telepítés után minden OK, 4Gb, aztán megint ugyanez. Nem tudom valamilyen program, esetleg windows frissítés művelheti ezt? Valami ötlet?

(#42898) VoidXs válasza sjozsika (#42897) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A 32 bites Win a GPU dedikált memóriájával együtt képes a 4-et kezelni, ebben semmi furcsa nincs.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42899) sjozsika válasza VoidXs (#42898) üzenetére


sjozsika
csendes tag

De ez 64 bites win7, látnia kellene az egészet nem?

(#42900) #93794560 válasza sjozsika (#42899) üzenetére


#93794560
törölt tag

Vannak olyan alaplapok, amelyeknél az integrált cucc akkor is lefoglalja a memóriát, ha le van tiltva. Nekem is volt már ilyen gépem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.