Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Netbook-on szeretném újratenni a Windows-t, csináltam egy USB boot pendrive-ot, szépen be is tölti a Windows fájlokat, nyelvet kiválaszthatom, stb, de amikor a lemezeket particionálhatnám, akkor "kifagy", vagyis az egér mozdítható, de karikázik, mintha töltene, úgy hagytam kb 1 órán át, de semmi változás, ott nem tudok rákattintani így a partícióra, hogy hova tegye a Win-t. Valaki tapasztalt már hasonlót, vagy mi lehet a gáz szerintetek?

Matthew 24:42

(#42602) LonGleY válasza @matthew@ (#42601) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem az USB-s bootgyártás nem volt tökéletes. Próbálj másik release-t (most augusztusi a legújabb integrált), és Rufus-szal pakold ki!

[ Szerkesztve ]

(#42603) Doky586 válasza @matthew@ (#42601) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bootolj be a W7 telepítőpendriveról és amikor megjelenik a területi beállítások ablak (nyelv, idő- és pénzformátum, billentyűzet), akkor üss egy SHIFT+F10-t, majd parancssorból:

DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK X (ahol X ezen hdd-d sorszáma, amit a LIST DISK parancsnál látsz)
CLEAN

majd ennek végeztével bezárhatod a parancssort és folytathatod a telepítést. Persze a lemezről minden törlődik..

[ Szerkesztve ]

(#42604) ikarus32


ikarus32
tag

Sziasztok!

windows 7 startert telepíteni szeretnék egy 2,4 GHZ.es 1m5GB ramos gépre de, telepítésre nyomva illesztőprogramot hiányol nem tudom mit és honnan kellene betalloztatnom.

Ha valakinek van ötlete.megoldása legyen szíves megosztani.

Köszönöm

(#42605) #85154688 válasza ikarus32 (#42604) üzenetére


#85154688
törölt tag

Gondolom USB-ről akarod felnyomni a Wint.

(#42606) @matthew@ válasza LonGleY (#42602) üzenetére


@matthew@
őstag

Megcsináltam, Rufus-al még addig sem jutok el :( a Setup is starting résznél áll meg úgy :F

Doky586: megpróbálom ezt a módszert, csak jussak el ismét odáig :)

Matthew 24:42

(#42607) Doky586 válasza @matthew@ (#42606) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egyáltalán x86 procis gépről van szó vagy valami ARM csodáról?
Esetleg valami régi gép?

(#42608) @matthew@ válasza Doky586 (#42607) üzenetére


@matthew@
őstag

Samsung netbook, sztem kicsivel kevesebb mint 15-20 éves :DDD Intel Atom van benne, de vmi nagyon nem kerek, és alapból is W7 Starter volt rajta :K

Matthew 24:42

(#42609) Gyárfás válasza brd (#42589) üzenetére


Gyárfás
tag

Köszcsi!

Használhatom lokálisként a tartományit anélkül, hogy x számú beléptetést követően zárolja magát, ha nem éri el a tartományvezérlőt?
Van valami különbség ilyenkor a lokálisként használt tartományi felhasználó és a rendes lokálisként létrehozott felhasználó közt?

(#42610) @matthew@ válasza Doky586 (#42603) üzenetére


@matthew@
őstag

Nem megy tovább a Setup is starting résznél, kb egy órát vártam megint :/
Amikor azt írta ki, megprobáltam amit írtál, de ez lett belőle: [link]
(Attól most tekints el hogy egymás után írtam be a parancsokat, de csak próbálkoztam, az egymás utáni való beíráskor is ugyan ez volt a helyzet)
Van vmi ötleted?

Matthew 24:42

(#42611) vodika válasza Krystal_s (#42568) üzenetére


vodika
tag

Szia,

Nagyon köszi a tippet! :R :R
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy erre is rákerestem a neten hogy esetleg a Bitdefender nem kavar-e be valahol, mert ezt a software-t nem ismerem, előtte soha nem használtam de a 9 hónapos próba licensznek nem tudtam ellenállni. Sok tesztelő oldalon is elég jókat írtak róla, gondoltam kipróbálom.
Szóval ilyen jellegű konkrét problémát nem találtam (simán lehet rosszul kerestem) sőt nemrég raktam egy másik gépet dettó ugyanilyen software kombinációval (Win7 32 bit + Bitdefeneder + Malwarebytes) és ott minden ment ragyogóan... Ezért maradt a végén a tippem a Win-en illetve esetleg valami víruson. De vírust nem találtam 10+ tool-al így maradt a Win beállítás de abban abszolút nem vagyok profi.... Megnézem ezt az opciót is..
Üdv:
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#42612) Doky586 válasza @matthew@ (#42610) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

ha ennyire PC analfabéta vagy :F akkor vidd el valahova ahol pénzért megcsinálják neked..

(#42613) Krystal_s válasza vodika (#42611) üzenetére


Krystal_s
addikt

Régebben használtam a Bitdefendert, azóta történt pár változás a menüben. Van Game mode, Laptop mode.. lehet nálad véletlenül aktiválódott valamelyik.
Itt is tettek róla említést.
Úgy tudom külön is van beállítás a Win Update-re vonatkozóan.
(talán az Antivirus settings - Vulnerability menüpontban Critical Windows Updates)
Vírusra nem gyanakodnék ilyen frissen telepített rendszeren, meg azok magát a védelmi programot is kiszokták kapcsolni. Ettől függetlenül bármi lehet, de talán csak egy BD beállítás.
Van olyan reg és service beállítás, amivel teljesen vissza lehet kapcsolni a WU-t, de először jobb lenne tudni a kikapcsolás okát.
Sok szerencsét!

(#42614) brd válasza Gyárfás (#42609) üzenetére


brd
nagyúr

Alapbeállítás szerint (azaz, ha az adott tartományban másképpen nem rendelkeztek), az utolsó 10, az adott gépen már belépett tartományi userrel be tudsz lépni elérhető tartományvezérlő nélkül is, tudtommal bármeddig (ill. a tartományban esetleg elrendelt időnkénti kötelező jelszóváltoztatás talán bekavarhat, most nem ugrik be biztosan). Sima userként alapvetően nincs különbség, viszont pl. jogosultságok kiosztásakor/változtatásakor előfordulhat, hogy nem tudod a tartományi usert megadni, mert azt az AD-ben keresné a felület (ez ugyan többnyire megoldható parancssorból, de nem mindig egyszerűen).

The only real valuable thing is intuition.

(#42615) ikarus32 válasza #85154688 (#42605) üzenetére


ikarus32
tag

Nem, dvd-ről

(#42616) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A Foxit Reader-t társítani tudtam a .pdf fájlokhoz a rendszergazda jogú felhasználói fiókon. De a nem rendszergazda felhasználói fiókon nem. Miért?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#42617) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Nem tudom ezt a frissítést telepíteni a laptopra és mióta volt az a hibás frissítés amit kiadott az Ms azóta lassú is lett a laptop.
Lehet összefüggésben ez a két dolog ?

Tiszta hülye aki nem normális

(#42618) kerekfej válasza kerekfej (#42590) üzenetére


kerekfej
addikt

Az energia gazdálkodásnál a kritikus töltöttségi szintet, hogy lehet átállítani (WIN 7 SP1), hogy ne 14% legyen, hanem 1, de inkább 0 vagy ne legyen művelet?

Az a cél, hogy a laptop ne kapcsoljon ki, ha lemerült az akkumulátor arra a szintre, hanem maximálisan használja ki benne ami még van. Próbáltam átállítani, de nem engedi 14% alá.

Köszi előre is!

Még nem kaptam választ

(#42619) DS39 válasza kerekfej (#42618) üzenetére


DS39
nagyúr

Belekattintasz és átállítod.
a telepről opciónál az nem választható, hogy ne kapcsoljon ki. bár ez logikus. viszont a minimum érték állítható.

[ Szerkesztve ]

(#42620) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Ez a Sp1 frissítés mi lehet, vagy mire jó? Ma rakom haver gépét újra, erre megjelent ilyen:
[link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42621) Bjørgersson válasza szabonagyur (#42620) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az aztán print screen. ;]

Nem ez okozta elvileg mostanában az összeomlásokat?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42622) szabonagyur válasza Bjørgersson (#42621) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hűha ebbe kell belekötni tényleg... teló kéznél volt, felrakja drivera is egyből, megosztani is könnyű...
Fogalmam sincs, ezért kérdeztem, hogy mi ez vagy minek...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42623) DS39 válasza szabonagyur (#42622) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem csak a 32 bitesnél volt ilyen, és csak 2 MB-os. valami kiegészítés lehet az SP1-hez, nem jöttem rá. felraktam, nem ez okozta a problémát.

(#42624) szabonagyur válasza DS39 (#42623) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom mivel magam Win8-at használok, csak én is néztem mi ez...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42625) Bjørgersson válasza szabonagyur (#42622) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hűha, ennyire magadra venni, amikor direkt odaraktam a smileyt... :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42626) kerekfej válasza DS39 (#42619) üzenetére


kerekfej
addikt

Pedig nem logikus.

Ezen a laptopon 14% alá nem lehet beállítani, ezért kellene egy kis buhera.

Csökkentett módban tökéletesen üzemel sokkal tovább és a gép hardware-sen kijelzi a töltöttséget is.

[ Szerkesztve ]

(#42627) DS39 válasza kerekfej (#42626) üzenetére


DS39
nagyúr

dehogynem logikus, mert ha engedné hogy aksiról működve csutkára merüljön, az olyan lenne mintha áramszünet lenne, ami nem tesz jót a hardvernek általában. másrészt a Li-Ion-os aksiknak sem tesz jót ha rendszeresen csutkára vannak merítve.

btw nem a Windows tiltja, hogy lejjebb vedd, tehát a megoldást egy - valószínűleg - előre telepített gyártói szoftverben kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#42628) kerekfej válasza DS39 (#42627) üzenetére


kerekfej
addikt

Érdekes a tapasztalataim más mutatnak. Gyári HP akkumulátor hiába volt kímélve, fél évet birt, addig szólt aq gari is rá. Egyébként meg általában 18650-es akksik vannak benne és az elektronikától függ, hogy meddig bírják, mert előre meg van írva (ua. villanykörte összeesküvés elmélet). Régen ilyen hülye beállítások nem voltak.

Szóval még mindig nem az a lényeg, hogy megkímélgessen ezt a régi semmit nem érő akkut, hanem az üzemidő a fontosabb és valami szoftveres buherát keresek.

Egyébként gyanítom, hogy te még nem mérted ki, hogy műszerrel mennyi marad benn a cellákban egyenként.

(#42629) DS39 válasza kerekfej (#42628) üzenetére


DS39
nagyúr

valószínűleg meg lehet oldani egy registry bejegyzés átírásával, viszont ami most tiltja, hogy a grafikus vezérlőn átállítsd, az a következő újraindításkor vissza fogja állítani ezt a beállítást. olyan gyártói szoftverre gondolok amit az ember feltesz, hogy működjenek a funkcióbillentyűk stb.

talán ez segít: [link]

[ Szerkesztve ]

(#42630) kerekfej válasza DS39 (#42629) üzenetére


kerekfej
addikt

Köszi átnézem.

(#42631) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Sziasztok,

meg lehet azt oldani hogy exchange szerver activesync kapcsolatán keresztül normál win op rendszer használatával elérd a leveleidet?

(#42632) brd válasza DS39 (#42627) üzenetére


brd
nagyúr

Maga az áramszünet nem gond a HW-nek, inkább az szokott gondot okozni, amikor visszajön az áram (különösen egy áramszünet után), mert az nem stabilan szokott történni, jöhet egy-két feszültségtüske is. A software szokott inkább szenvedni tőle, bár ma már eléggé védve vannak ez ellen a filerendszerek, komplikáltabb programok. A Li-Ion akkumulátort pedig a saját elektronikája védi a káros lemerülés ellen, ezt sehol nem tudod állítani a Windowsban, ez az akkuval egybecsomagolt elektronika, egyszerűen elveszi az áramot a kimenetről, ha egy bizonyos szint alá csökken a feszültség. Ma már egy RC akksiban is van ilyen, nem hogy egy laptop akksijában. A Windows annyiban hülye, hogy erőszakosan a HW alapján nem enged bizonyos értékeket átállítani, de ez ellen az esetleg segíthet, hogy akku nélkül próbálja az ember beállítani az értékeket.

The only real valuable thing is intuition.

(#42633) brd válasza amdkiller (#42631) üzenetére


brd
nagyúr

A "normál win op" önmagában nem kezeli az activesync-et.

The only real valuable thing is intuition.

(#42634) Cinege45


Cinege45
tag

Üdv.,

A WIN7-ben megnyitok egy weblapot és rákattintok egy cikkre, vissza már nem tudok lépni.

Miért?

(#42635) Doky586 válasza Cinege45 (#42634) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miért érdekel az téged? :F

(#42636) Cinege45 válasza Doky586 (#42635) üzenetére


Cinege45
tag

Jó kérdés, hi...

Ha például az ORIGOn el olvasok egy cikket és utána egy másikat is el akarok olvasni
nem tudok visszalépni hanem újra meg kell nyitni a weblapot.

Ha pedig öt cikket akarok elolvasni, ötször kell újra és újra megnyitni.

Hát csak ezért érdekel (Crome)

Az XP-en ezt nem csinálja!

(#42637) DS39 válasza Cinege45 (#42636) üzenetére


DS39
nagyúr

nem gondolnám hogy ez oprendszer hiba, inkább vmi böngésző kiegészítő kavarhat be, hogy egy ilyen alapvető funkció nem működik. van más böngésző telepítve, vagy IE-vel próbáltad?

(#42638) Cinege45 válasza DS39 (#42637) üzenetére


Cinege45
tag

Sajna IE is ugyanet produkálja.

A gond talán az is nekem, hogy az angol változat van a gépon.

(#42639) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Sziasztok

Remélem valaki tud segíteni. Vettünk páromnak egy Acer Aspire E3-111 lapost, amiben ugyebár nincs optikai meghajtó, de van "remek" limpus linux... Csináltam a Windows 7 Usb Download tools-al pendrive-ot, de nem látja a rendszer F12-vel való boot menüben... Próbáltam másik pendrive-al, win 8.1-el is, de semmi.. Valakinek van tipp esetleg? (Rufus-al is csináltam de ott sem változott semmi...) Nagyon köszönöm a segítséget előre is! :R

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#42640) Doky586 válasza Cinege45 (#42636) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem egyszerűen nem érdemes megkeresni a hiba Miértjét (=okát), inkább másik böngésző telepítésével és beépülőirtással (malvarebytes) próbáld a zavaró jelenséget megszüntetni..

Engem is zavar hogy egy adott méretű dobozba nem fér bele 8db tojás, pedig térfogat szempontjából pont bele kellene férnie. Ha valaki nekem 5oldalon 2órás munkával leírja-bebizonyítja hogy Miért? nem tojik a tyúk szögletes tojásokat, attól még nem leszek elégedettebb. ..attól még a tojások nem férnek bele a dobozba..

[ Szerkesztve ]

(#42641) DS39 válasza Cinege45 (#42638) üzenetére


DS39
nagyúr

miért az angolok nem lépnek vissza böngészés közben vagy hogy gondolod? :D

ha IE-nél is csinálja, akkor oprendszer szintű hiba, viszont nem a 7-esé, hiszen milliók használják világszerte, ellenben lehet kaptál egy "vicceskedő" kártevőt a gépre. vírus, malware, stb irtást ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

(#42642) #63761920 válasza Ti Bo (#42639) üzenetére


#63761920
törölt tag

Bios beálítás boot pendrive.

(#42643) Ti Bo válasza #63761920 (#42642) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Alig állítható valami... Boot sorrend stimmel, de f12-vel felnyitva a boot menüt is csak a hdd látszik.

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#42644) Cinege45 válasza DS39 (#42641) üzenetére


Cinege45
tag

Megtaláltam a megoldást: Alt+ balra nyíl

[ Szerkesztve ]

(#42645) kraftxld válasza amdkiller (#42631) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Windows 8.1 alatt a beépített mail 8.1-el lehet: [link]
Windows7-re nem láttam még értelmes alternatívát. Használj OWA-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42646) Gyárfás válasza brd (#42614) üzenetére


Gyárfás
tag

Na most úgy érzem, tisztában vagyok :) Nagy köszönet!

(#42647) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Adott egy MSI Z77A-G45 alaplap és egy 32 gigás Kingston DT R3.0 pendrive. Windowst 7-et próbálok telepíteni, de nem akar összejönni.

Próbáltam először ezt a módszert, nem volt jó.
Próbáltam utána ugyanezt az összeállítást 2.0 porton, nem volt jó.
Próbáltam mókolatlan telepítőt is 2.0 / 3.0 porton, nem volt jó.

Van valami ötletetek mit tegyek mielőtt szétbszok mindent? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42648) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Adott 1 win7-es gép, router mögött, 1 dlna-s samsung tv, valamint 1 külső hdd.

Az általam a gépre letöltött filmeket át szoktam rakni a külső hdd-re, ami a másik szobában van a tv alatt.

Van ennek humánusabb módja is, mint hogy minden alkalommal fizikailag a géphez mozgatom ?

Remélem érthető, választ köszönöm. :R

Üdv. Csaba

(#42649) CJ4567 válasza Bjørgersson (#42647) üzenetére


CJ4567
veterán

Van DVD meghajtó a gépben?

No Sana No Life

(#42650) LonGleY válasza Bjørgersson (#42647) üzenetére


LonGleY
veterán

Teljesen fölösleges ilyen leírásokat követni, meg manuálisan szórakozni. Nem is értem, hogy kiszúrásból, vagy mi célból kell ilyeneket egymásnak linkelni? Az egyszerű Rufus tökéletesen teszi a dolgát - csak egy normális, frissített iso kell hozzá. 1-2 ócska, régi gépet leszámítva még nem volt olyan, amin ne ment volna a telepítés.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.