Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42551) krealon válasza Samus (#42535) üzenetére


krealon
veterán

"Tehát ha a forrás mappát is megosztom (lévén egy partícióról van szó), akkor miután a fájl/mappa átkerül a célmappába, elvileg elérhető lesz?"

...ha ugyanolyan jogosultsagokkal osztod meg, igen.

"Tehát a másolás és áthelyezés két külön fogalom megosztás esetén?"

A megosztasnak csak a hozzaferesi jogokhoz van koze. A hozzaferesi jogok, viszont maskepp alakulnak masolaskor es athelyezeskor.
Ezek utan dontsd el, hogy mi a valasz a kerdesedre.

"Ha a forrásmappából másolással kerülnének át a fájlok, nem lenne gond "

Pontosan.

(#42552) krealon válasza Lenry (#42542) üzenetére


krealon
veterán

Csak abban az esetben all at a windows a kabeles kapccsolat hasznaltara a wifi helyett, ha mindket interface azonos alhalozatban van.

(#42553) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#42539) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Up ! :F

[ Szerkesztve ]

(#42554) Lenry válasza krealon (#42552) üzenetére


Lenry
félisten

igen, ezt elfelejtettem hozzátenni, bár feltételeztem, hogy ez áll fenn :R

(#42553) Freddy TNT attól, hogy két óránként upolod, nem fogjuk tudni a választ. ha majd lesz, aki igen, akkor valószínűleg írni fogja.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42555) Doky586 válasza Samus (#42535) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

TC-ben berakható a pipa..:

Megjegyzem a jog másolódik nem a megosztás (a kettő nem ugyanaz).
Ezenkívül másik gépen vagy másik telepítés esetén hiába ugyanaz a usernév, hiába ugyanaz a jelszó, az egy másik user, tehát másik jog van ott letárolva (csak smb-n látszik ugyanannak)...

[ Szerkesztve ]

(#42556) vodika válasza LonGleY (#42550) üzenetére


vodika
tag

Szia, (én szokatm köszönni...)

Köszi az építő hozzászólást!

Nem szeretnék udvariatlannak tűnni (veled ellentétben), de:
1., nem tudtam hogy nem lehet részletes esetleírást csatolni (ahogy te írod novellákat), amennyiben van csatolható adatkorlát azt semmi esetre sem léptem át és haszontalan infókat sem írtam a hozzászólásomba.
2., Ezen a rendszeren minden normális és frissített! Ha mókolva lenne és nem megy akkor nem parádéznák itt mi lehet a baj. Amennyiben meg a 32 bites Win7 Prof-al van bajod, kíváncsi lennék te mit használnál?
3., Nem barkohbázok (bocs nem vagyok nyelvtannáci de rosszul írtad...), hanem hibát keresek és egy olyan közösséghez fordultam amiben szerencsére azért többségben vannak a jóindulatú, segítőkész és nem okoskodó alakok. ha érted mire célzok... :D
4., szeretném megspórolni a telepítési időt illetve tanulni a hibából amit esetleg elkövettem egy szar rendszerrel... (illetve idióta tool-ok alatt sem tudom mit értesz...? ami fixen fent van a gépen az a Malwarebytes, meg a Bitdefender a többi azért kellet hogy adott leírások alapján ellenőrizzem a rendszert vírus után vagy esetleges sérül fájlok után...)

Ennyi...

Üdv:
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#42557) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#42539) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Up

(#42558) kraftxld válasza Freddy TNT (#42557) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Down?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42559) Freddy TNT válasza kraftxld (#42558) üzenetére


Freddy TNT
őstag

jaj, de mekkora vicc volt :(( Most miért baj az ha én is próbálok megoldást találni ?

(#42560) LonGleY válasza vodika (#42556) üzenetére


LonGleY
veterán

A fórumon egész nap köszöngethetnénk, de nem tesszük. Itt nincs ilyen kötelező illendőség. Ha új vagy, rég jártál itt, köszönni akarsz, tedd. Whatever.

Egyedi hibának tűnik a tied, ezért nincs itt semmiféle tanulnivaló vagy biztos tanács. A biztos az, ha újratelepíted a rendszert (ahogy ezt már egyszer leírtam).

[ Szerkesztve ]

(#42561) vodika válasza LonGleY (#42560) üzenetére


vodika
tag

Szia,

Na geht doch!

Ha ezt ilyen formában tolod az arcomba (értem itt a második bekezdést) simán megköszönöm és kussolok!

Azért vannak alapvető együttélési/kommunikációs szabályok, amiket szerintem be kell tartani attól függetlenül hogy valaki PH! atyaúristan vagy csak tegnap regelt... A köszönés már csak kihegyezett példa volt arra hogy mondjuk úgy "szerintem" nem kimondottan udvariasan "válaszoltál" a kérdésemre.
De min1 is, egyéni szocprobléma már ez nálam nem untatok másokat ezzel.

Köszöntem ismét a válaszod! :R
Üdv:
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#42562) LonGleY válasza vodika (#42561) üzenetére


LonGleY
veterán

Kötekszel, vagy problémát akarsz megoldani?
Kimondottan unom a fölös rizsázást.

[ Szerkesztve ]

(#42563) vodika válasza LonGleY (#42562) üzenetére


vodika
tag

Hali,

Privátban fofytathatjuk, a technikai részt már lezártuk azt hiszem! :K

Üdv:
vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#42564) brd válasza Freddy TNT (#42559) üzenetére


brd
nagyúr

Az miért megoldáskeresés, hogy beírod: UP? Ráadásul többször? :U Egyébként cserélj drivert, ill. a VGA gyártóját üsd, mert a Windows teljesen a VGA (drivere) alapján számozza a monitorokat.

The only real valuable thing is intuition.

(#42565) Freddy TNT válasza brd (#42564) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Azokban a fórumtémákban ahol naponta több üzenet is feltorlódik olykor nem találni meg magát a kérdést mert meg kell magyarázni mindenkinek mindent ami nem is ide való. (lásd itt feljebb)

Ezzel önmagában nem lenne gond, mert egy Up továbbra is a megválaszolatlan problémára mutat.

A VGA gyártójával kapcsolatban nem találtam hasonló anomáliát ezért molesztálom az itt lévőket hátha valaki szagolt már ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#42566) Samus válasza kerekfej (#42510) üzenetére


Samus
addikt

Anno én is szívtam ezzel, mert normál esetben nem lehet három százalék alá állítani (hogy nálad miért 14, az kéréses). Namost. Parancssorban ezt meg lehet oldani, rendszergazdaként kell indítani, az és bepötyögni ezt: powercfg -setdcvalueindex SCHEME_CURRENT SUB_BATTERY BATACTIONCRIT 0 Ilyenkor a gép addig megy, amíg az akku elektronikája le nem lövi, akkor viszont instant kikapcs.

Forrás: [link]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#42567) #22145024 válasza brd (#42522) üzenetére


#22145024
törölt tag

értem, köszi!

(#42568) Krystal_s válasza vodika (#42545) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, talán még nem raktad újra a rendszert. :)
Vannak programok, amik felülbírálják a rendszer beállításait. A Bitdefender is kiszokta kapcsolni az automatikus frissítést, amikor game mode-ra van állítva. Nézd át a BD beállításokat.

(#42569) Gyárfás válasza Gyárfás (#42496) üzenetére


Gyárfás
tag

Ezt esetleg tudja valaki?

(#42570) LonGleY válasza Gyárfás (#42496) üzenetére


LonGleY
veterán

Aha, jó.

(#42571) Werkly


Werkly
őstag

Nem csináltak még semmit a Free Download Manager és más letöltésvezérlők esetén semmit az IE-el? A legutóbbi IE frissítés "ütötte" ki a letöltésvezérlők társítását. Kösz!

(#42572) DS39 válasza Werkly (#42571) üzenetére


DS39
nagyúr

próbáltad már újratelepíteni?

(#42573) Werkly válasza DS39 (#42572) üzenetére


Werkly
őstag

Mármint mit?

(#42574) DS39 válasza Werkly (#42573) üzenetére


DS39
nagyúr

a Free Download Manager-re gondoltam.

egyébként miért ragaszkodsz az IE-hez? Chrome, Firefox, Opera, Maxthon, stb, van választék.

[ Szerkesztve ]

(#42575) Werkly válasza DS39 (#42574) üzenetére


Werkly
őstag

Még nem!

(#42576) gabo89


gabo89
senior tag

Van egy kis problémám egy Windows 7-es géppel. Ha alvó állapotba rakom, majd bekapcsolom a gépet, elindul, felpörög a HDD, majd lekapcsol a gép, utána megint elindul, majd lekapcsol... és így tovább. Mi lehet a baj? :( Az ACPI S3-on van a BIOS-ban.

indul a sörös aludni

(#42577) Doky586 válasza gabo89 (#42576) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én ilyesmivel akkor találkoztam amikor a UPS vezérlőszoftverét áramkimaradás eseménykori 'altatás'-ra állítottam. Hiba volt. Pendrive-ról bútolva kellett törölnöm a programot hogy helyreálljon..

[ Szerkesztve ]

(#42578) Gyárfás válasza LonGleY (#42570) üzenetére


Gyárfás
tag

Na akkor leírom még egyszer, mert látom nem érthető.

Legyen egy tartomány: GROUP
egy felhasználónév: Felh
és egy munkaállomás: Felh-PC

Amennyiben a mi felhasználónk, egy lokális felhasználó, akkor a következő elérési úttal jelentkezhetnék be a gépbe: Felh-PC\Felh . Ebben az esetben a bejelentkezés után azt látom, hogy egy munkacsoportban vagyok, tehát még véletlenül sem tartományban.

Abban az esetben ugyanis, ha az adott felhasználó tartományban van és nem lokális felhasználó, akkor nem tudok bejelentkezni vele Felh-PC\Felh módon, csak GROUP\Felh módon és utóbbi esetben azt kell látnom a vezérlőpultban, hogy tartományban vagyok és nem munkacsoportban, különben nem lehetne tartományi felhasználó.

Nem jelentkezhetek be lokális felhasználóval, és láthatom azt, hogy az tartományban van, mert akkor nem lenne lokális... Mégis ezt tapasztalom. Bejelentkezek a következő módon: Felh-PC\Felh és azt látom, hogy GROUP tartományban van a Felh-PC\Felh.

(#42579) bunygyi válasza CJ4567 (#42492) üzenetére


bunygyi
tag

MBAM. Ez amit ajánlottál csak akkor fut ha megnyitom,
és ha kikapcsolom akkor csak egy bezárt mappa?
Vagyis nem használja a gépet!

(#42580) CJ4567 válasza bunygyi (#42579) üzenetére


CJ4567
veterán

Igen

No Sana No Life

(#42581) C$abi


C$abi
aktív tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni. Adott egy AMD Brazos-os gép, amely Win7-et futtat, és nagyrészt netezésre valamint Excel és PDF-ek olvasására van használva. A Windows hivatalos oldalán azt olvastam, hogy a Win7 támogatása 2015 januárjában lejár, azonban mellette az is ott van, hogy meghosszabbított támogatás 2020-ig. Kell-e frissítenem a gépet egy másik OS-re pl. Win8-ra? Csak ugye a Win8 támogatása 2 évig fog már csak tartani, és ha esetleg frissítem rá, de a Win8.1-et már nem engedi, akkor meg nem jövök ki túl jól, mint ahogy pár másik ember. Szóval maradhat 2015 januárja után is a Win7 vagy menjek át Ubuntura?

[ Szerkesztve ]

(#42582) LonGleY válasza C$abi (#42581) üzenetére


LonGleY
veterán

Biztonsági frissítéseket 2020-ig kap, szóval nem kell cserélni. De egy ilyen gépen az Ubi is megfontolható majd, nem vesztesz vele semmit - sőt.

[ Szerkesztve ]

(#42583) C$abi válasza LonGleY (#42582) üzenetére


C$abi
aktív tag

Rendben, köszi! Ja még annyi, hogy akkor mi történik 2015 januárban? Mert ha semmi akkor nem értem a logikát, hogy minek írják azt ki hogy támogatás vége?

[ Szerkesztve ]

(#42584) kispx válasza C$abi (#42583) üzenetére


kispx
addikt

Új dolgokat már nem fog kapni. Kizárólag csak biztonsági frissítéseket.

(#42585) LonGleY válasza kispx (#42584) üzenetére


LonGleY
veterán

Újabb dolgok alatt amúgy mi értendő? Mert most is javarészt csak security patch-eket látok az update-ben.

(#42586) kispx válasza LonGleY (#42585) üzenetére


kispx
addikt

Windows 8 megjelenése után hanyatlott sorsú lett a 7. Új dologként egyedül a update utáni törlést, meg az ie11-et kapta meg a rendszer. Még service packet sem kapott (és a vele járó frissített lemezképet) A 8 azóta több nagyobb pathcet is kapott. (8.1, update 1; augustust update [amit visszavontak.])

(#42587) LonGleY válasza kispx (#42586) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem is baj, szerencsére vannak jó frissített release-ek, amik használhatóak eredeti kulcssal is. Akkor eszerint tényleg nem ér változás minket 2015 januárja után.

[ Szerkesztve ]

(#42588) bunygyi válasza CJ4567 (#42580) üzenetére


bunygyi
tag

Köszönöm
:R

(#42589) brd válasza Gyárfás (#42496) üzenetére


brd
nagyúr

Nem jól vágod, csak úgy is lehet. Attól nem tűnnek el a helyi felhasználók, hogy tartományba kerül.

The only real valuable thing is intuition.

(#42590) kerekfej


kerekfej
addikt

Az energia gazdálkodásnál a kritikus töltöttségi szintet, hogy lehet átállítani (WIN 7 SP1), hogy ne 14% legyen, hanem 1, de inkább 0?

Az a cél, hogy a laptop ne kapcsoljon ki, ha lemerült az akkumulátor arra a szintre, hanem maximálisan használja ki benne ami még van. Próbáltam átállítani, de nem engedi 14% alá.

Köszi előre is!

Még nem kaptam választ

(#42591) DS39 válasza kispx (#42584) üzenetére


DS39
nagyúr

az a 2015-ös dátum nem az SP1 nélküli Win7-re vonatkozik? a 2020-as meg az SP1-esre?

kerekfej: úgy tudom a Li-Ion-os aksiknak nem tesz jót ha teljesen lemerülnek, én mindig 16-20% környéken adok neki enni, eddig meghálálta élettartam tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#42592) kispx válasza DS39 (#42591) üzenetére


kispx
addikt

(#42593) szabonagyur válasza LonGleY (#42587) üzenetére


szabonagyur
félisten

IE 12 lehet újdonság még ha 2015 januárra csúszik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42594) DS39 válasza kispx (#42592) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi az infót. :)

(#42595) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.

Winrarban hogy lehet úgy tömöríteni egy fájlt, hogy abból 1db, általam meghatározott méretű rar fájl legyen?

Üdv.: Aszti

(#42596) LonGleY válasza aszti93 (#42595) üzenetére


LonGleY
veterán

Eszerint nem darabolni akarsz, hanem konkrétan megnövelni egy fájl méretét a kívánt szintig?

(#42597) aszti93 válasza LonGleY (#42596) üzenetére


aszti93
aktív tag

Nem megnövelni, hanem lecsökkenteni.

Üdv.: Aszti

(#42598) Doky586 válasza aszti93 (#42595) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem inkább erre gondolsz?

(#42599) sfdrakex válasza aszti93 (#42595) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sehogy, másban sem, nem akkorára tömörítenek amekkorára te akarod, hanem amennyire lehetséges.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42600) Doky586 válasza sfdrakex (#42599) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hacsak nem valami video vagy képfileról van szó... (persze NEM RAR progival!)

Pl.: egy 2órás film esetén megmondható hogy elférjen 100MB méretben, a tömörítő progi pedig a minőség rontásával (veszteséges módon) biztosítja ezt.
vagy a Jpeg2000 szabványú állókép-tömörítéssel szintén bitre pontosan megadható mekkora legyen a file mérete...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.