Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) Bjørgersson válasza LonGleY (#42650) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem linkelte senki, magamnak kerestem, mert tudom, hogy a Windows 7 gyárilag nem támogatja az usb3-at, nekem meg csak olyan pendrive-om van itthon. Ettől a Rufustól támogatni fogja, vagy miért kellene ezt használom? Parancssorból ugyanúgy meg tudom csinálni a bootolható pendrive-ot egy perc alatt.

(#42649) CJ4567: Szerinted ha lenne, akkor már nem telepítettem volna fel róla?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42652) LonGleY válasza Bjørgersson (#42651) üzenetére


LonGleY
veterán

USB2-ben mennie kell minden további nélkül.

(#42653) Bjørgersson válasza LonGleY (#42652) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Próbáltam utána ugyanezt az összeállítást 2.0 porton, nem volt jó.
Próbáltam mókolatlan telepítőt is 2.0 / 3.0 porton, nem volt jó.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42654) LonGleY válasza Bjørgersson (#42653) üzenetére


LonGleY
veterán

Rufus-sal pakoltad ki? Merthogy én erre a kombinációra utaltam.

(#42655) Bjørgersson válasza LonGleY (#42654) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem, évek óta parancssorral csinálom. Nem tudom ez a Rufus mit csinálna máshogy, de azért majd kipróbálom.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42656) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#42655) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Rufus-szal sem jó.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42657) LonGleY válasza Bjørgersson (#42656) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor ideje kipróbálni azt, amit küldtem.

(#42658) Bobbacsi válasza #73959936 (#42648) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Tedd fel a Serviio nevü programot a gépedre [link] és dugd rá a külső vinyódat is
Ezzel meg tudod osztani a külsö vinyón levö filmeket és nem kell állandóan cipelned :).

(#42659) Doky586 válasza Bjørgersson (#42655) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem akar összejönni"

Ez a hibaüzenet a képernyőn ami megakadályozza a telepítést ???
Ha a hibáról nem mondasz többet akkor akár az is elképzelhető hogy elfelejtetted bedugni a gépet a konnektorba :O

[ Szerkesztve ]

(#42660) Bjørgersson válasza Doky586 (#42659) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Látom nagy szakértő vagy a témában.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42661) Doky586 válasza Bjørgersson (#42660) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Látom nagy szakértő vagy a témában..

(#42662) Bjørgersson válasza Doky586 (#42661) üzenetére


Bjørgersson
félisten

15 hozzászólást kellene visszaolvasnod, de szakértsél akkor tovább. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42663) Doky586 válasza Bjørgersson (#42662) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt pont a TE hozzászólásodból idéztem, az a TE hozzáértő hibaleírásod...

(#42664) Bjørgersson válasza Doky586 (#42663) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Részletezem alatta mi a probléma, már csak szöveg értelmezni kellene megtanulod.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42665) DS39 válasza Bjørgersson (#42664) üzenetére


DS39
nagyúr

de nem írtad le, mi a hibaüzenet, van-e egyáltalán vagy a telepítési folyamat, mely részénél akadtál el.

[ Szerkesztve ]

(#42666) Bjørgersson válasza DS39 (#42665) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hogyhogy mi a hibaüzenet? Több is van usb3-nál? Én csak erről az egyről tudok...

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42667) DS39 válasza Bjørgersson (#42666) üzenetére


DS39
nagyúr

bios-ban az usb-vel kapcsolatban minden jól van beállítva?
mert ha 2.0-s portba dugod, mennie kellene, 3-as pendrive-val is, csak értelemszerűen a port sebességével.

(#42668) Bjørgersson válasza DS39 (#42667) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha a legacy supportra gondolsz, az engedélyezve van. De egyébként én sem értem, miért nem megy 2.0 portban, valamiért nagyon utálhat a pendrive.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42669) Poo válasza Bjørgersson (#42668) üzenetére


Poo
aktív tag

A biosban a sata beállítást kell compatablére tenni vagy megadni neki a chipset inf fájlát amibe a vezérlő drivere van és akkor ki lehet választani majd a vinyót.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#42670) Bjørgersson válasza Poo (#42669) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Compatible beállítást nem találok, ezt a chipset dolgot meg nem tudom hogy kellene. Az előbb megnéztem, 2.0 pendrive-val se jó. :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42671) Werkly


Werkly
őstag

Media Center nem villan be ha AVI-t játszik. WMP-el viszont képváltáskor mintha egy csík beugrana. Ez a kodekcsomag miatt van? Notin van a jelenség. A beépített Media Center ezek szerint jobb mint a K-Lite-vel egybefűzött WMP? Vistan van a "dolog".

(#42672) VoidXs válasza Werkly (#42671) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem igazán értem a jelenséget. Nálam nem K-Lite van, csak a dekódere (ffdshow), de nincs hiba.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42673) kraftxld válasza Bjørgersson (#42647) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ennek köze sincs az USB porthoz.
Nem ismeri fel a telepítő a SATA vezérlőt amin a vinyó van. Töltsd le ezt: [link]
Majd kitömörítve rakd rá a pendrive-ra egy külön mappába, és amikor jön a "hibaüzenet" amit linkeltél akkor tallózd be a driver mappáját vagy az .inf file-t.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42674) szabonagyur válasza kraftxld (#42673) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sok gep van amin az USB2.0 port hasznalata a 3.0 helyett megoldotta a dolgot. Elsosorban akkor ha az 3.0 nem intel gyartmany hanem noname dolog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42675) kraftxld válasza szabonagyur (#42674) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De a telepítő egyértelműen a vinyót nem látja.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42676) vlevi válasza szabonagyur (#42674) üzenetére


vlevi
nagyúr

Win7 alapbol semmilyen usb3-t nem ismer. Ezert celszeru usb2-es csatlakozoba rakott pendriverol telepiteni.
Sata driveren kivul pedig meg az lehet a merevlemez problema, ha az alaplap uefi-vel bootolt, es mar van mbr particios tabla a hdd-n, akkor oda nem hajlando telepulni. Vagy forditva, hagyomanyos bios fel sem ismeri a gpt particios tablat. O!yanrol, hogy egy hdd vezerlot nem is ert fel a win telepito, nagyon regen hallottam utoljara. De ettol meg termeszetesen elofordulhat

(#42677) Addeladdel válasza premete (#42494) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Köszi. Most AVG-t használok. Nem lesz káros a gépre, ha kettő fut?

(#42678) LonGleY válasza Addeladdel (#42677) üzenetére


LonGleY
veterán

Vannak az aktív védelmek (antivírus és tűzfal) és az egyszeri keresők. Az előbbiből nem szokott egészséges lenni, ha több van, míg az utóbbiak nyugodtan lefuttathatóak bármikor, amennyiben nem kapcsolod be az automata rendszerrel indulást, aktív védelmet bennük - de az általában úgyis a fizetős részük szokott lenni (SUPERAntiSpyware, Malwarebyte's AntiMalware, AdwCleaner stb.).

Az AVG mellett nincs szükség másra, főleg a Windows-osra nem (de ha akarod, a fent sorolt egyszeri takarítókat néha bevetheted). Viszont warez jellegű kérdésekre itt ne várj választ!

[ Szerkesztve ]

(#42679) Bjørgersson válasza kraftxld (#42673) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm szépen!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42680) Doky586 válasza Addeladdel (#42677) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Két AVG egyszerre egy gépen... Normális ember nem csinál ilyet..

(#42681) LonGleY válasza Doky586 (#42680) üzenetére


LonGleY
veterán

Bizonyára nem így értette... :D

(#42682) DS39


DS39
nagyúr

ez miért lehet?

ritkán szoktam a Feladatütemezőbe belépni, de most megtettem és ez fogadott.
ha ezután rákattintok az említett Frissítés gombra lett, ismét ezt a hibaüzenetet kapom.
és az van kiírva alul hogy az Adatok beolvasása nem sikerült.
a reboot nem segített a dolgon, illetve kijelölt feladat sincs, mivel nem jelenik meg egy sem.

az Eseménynaplóban ezzel kapcsolatban ez szerepel:
A Feladatütemező szolgáltatás bizonyos feladatokat nem tudott betölteni a szolgáltatás indításakor. További adatok: Hibakód: 2147942402. - Eseményazonosító: 413

felhasználói szemmel működési hibát ugyan nem okoz, de azért jó lenne tudni mi a problémája.

[ Szerkesztve ]

(#42683) hviiick


hviiick
csendes tag

Helló!!

Windows 7re keresnék egy olyan programot, ami megmutatja nekem, h a nem lekódódolt, wifimet, ki használja éppen!!

Köszi a segítséget!!

(#42684) kispx válasza hviiick (#42683) üzenetére


kispx
addikt

Belépsz a router admin felületére és megnézed..

(#42685) LonGleY válasza hviiick (#42683) üzenetére


LonGleY
veterán

Wireless Network Watcher - kis egyszerű NirSoft cucc

Androidon (és iOS-en): Fing - Network Tools

[ Szerkesztve ]

(#42686) LonGleY válasza LonGleY (#42685) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezzel azért egyszerűbb lesz, mint állandóan a rooterbe belépkedni. A NirSoft programoknál a letöltés az oldal közepe tájékán található.

Van még egy komoly egyébként (15 napos trial): MyLanViewer

[ Szerkesztve ]

(#42687) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Win7-et raktam ma, számomra új asus lapba I3-as 4150-es proci került.

Na valaki elmondhatná, hogyan is van az, hogy az élményindex a grafikus teljesítményre kemény 1.0-át adott.

Mit és hogyan kell állítani, vagy kell-e egyáltalán (lehet-e) Ha jól tudom hd4400-as kártya van integrálva a prociba, az nem olyan rossz,

Remélem valaki küzdött hasonlóan...

Választ :R

[ Szerkesztve ]

(#42688) LonGleY válasza #73959936 (#42687) üzenetére


LonGleY
veterán

(#42689) #73959936 válasza LonGleY (#42688) üzenetére


#73959936
törölt tag

és az hol lehet ?
asus honlapján ?

:R

(#42690) LonGleY válasza #73959936 (#42689) üzenetére


LonGleY
veterán

Az ASUS holnapján legfejlebb a chipset drivert találod meg, a proci grafikus magjához valót külön kell letöltened az Inteltől. Az előző hsz-be beleszerkesztettem.

[ Szerkesztve ]

(#42691) #73959936 válasza LonGleY (#42690) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem tudod, mennyire hálás vagyok :R :R :R

(#42692) LonGleY válasza #73959936 (#42691) üzenetére


LonGleY
veterán

Siker?

(#42693) #73959936 válasza LonGleY (#42692) üzenetére


#73959936
törölt tag

Dolgozom, a géppel napközben addig jutottam, hogy op. rendszer, meg védelem.

Neten sem volt, lehet h.egyből kezdi majd keresgetni a magáét, ha kieresztem, de ez csak 4 óra után.
Ti.munkaidőben nem csinálgathatom, akármennyire is el vagyok ragadtatva tizenéves gép után az asus h87 pro/I3 4150/4 gb 1333-as dd3-as ram miatt....

Majd megírom, remélhetőleg reggelre minden oké lesz...
A többi érték 7 körüli :DD :DD :DD

(#42694) LonGleY válasza #73959936 (#42693) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha ez nem válna be, akkor is olyasmit kell keresned, hogy Intel Graphics Media Accelerator. De szerintem jó lesz. Meg ugye Intel chipset driver kell még. De ezeket amúgy valószínűleg a Win Update is befrissíti (bár jobb külön felrakni általában).

(#42695) #73959936 válasza LonGleY (#42694) üzenetére


#73959936
törölt tag

oké, majd figyelem ;)

(#42697) King Unique válasza #41133696 (#42696) üzenetére


King Unique
titán

Vsz ez sokaknak nem fogja kedvét szegni, h továbbra is felpakolják így-úgy a gépeikre... :D

(#42698) #41133696 válasza King Unique (#42697) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja :DDD ... nekem a kisebbik gépen ez a legmodernebb rendszerem, a 8.0 még felment volna rá, de a 8.1 már nem :)

(#42699) CJ4567 válasza #41133696 (#42698) üzenetére


CJ4567
veterán

Mi a kisebbik géped?

No Sana No Life

(#42700) King Unique válasza #41133696 (#42698) üzenetére


King Unique
titán

Az meg a másik, a szigorított hardverkövetelmények... kíváncsi leszek Win9-nél mi lesz ilyen téren, mert azt kétlem, h felmegy majd akármelyik régi gépre?
Amúgy cégek, oktatási intézmények, akik az XP nyugdíjazása miatt nemrég álltak csak át, jobbára Win7-re, kétlem, h csak azért, mert itt lesz az új Windows, majd tömegesen beruháznának Win9-re....jó lesz még a 7-es 2020-ig, v majd, mint második XP-nek, annak is kitolják x évvel a támogatását :D
A jövőbeli Windows-ok meg maradnak majd, a magunk fajtáknak, akik tudják értékelni az újdonságokat. :))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.