Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) quailstorm válasza rauschie (#41348) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jól érted.
De nem tudom mit kell kajtatni a magyar telepítőket. Annyira nem nehéz őket megtalálni.

(#41352) rauschie válasza quailstorm (#41351) üzenetére


rauschie
senior tag

Tudnál esetleg linkelni egy magyar x64-es Home Premium képfájlt? :B

(#41353) szabonagyur válasza rauschie (#41348) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jol latod, kezdheted elolrol.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41354) quailstorm válasza rauschie (#41352) üzenetére


quailstorm
nagyúr

[link]
Egyébként magyar privát torrent trackerekről szoktam leszedni.
Nem mintha itt nem oda vezetnének a linkek...

Regisztráció nélkül a link nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#41355) klambi


klambi
addikt

szevasztok!

Hogyan tudok billentyűzeten a gombok kiosztását megváltoztatni?
pontosabban a numerikus kiosztásnál a ne vesszőt írjon hanem pontot a del billentyű?
kerestem megoldásokat de sajna nem voltak jók vagy kimondottan microsoft bill-hez volt.
Ötlet valakinek? :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#41356) Doky586 válasza klambi (#41355) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

vezérlőpult - Terület és nyelv - Formátumok - További beállítások - Tizedesjel: pont/vessző

Ez hatással lesz a programokra, excelre, adatbáziskezelésre is...

(#41357) klambi válasza Doky586 (#41356) üzenetére


klambi
addikt

végül ez is egy megoldás :)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#41358) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Windows 7-hez van olyan skin pack amiben csak a mattos színek és a szögletes ablakok vannak?

Nézegetem a netet, de nem találok skin pack-okat.

A Windows 8-ban csak a színek, az ablakok szögletessége és az integrált másolás közbeni plusz információk tetszenek a többi nem.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41359) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valaki be tud tenni egy win7-es snipping tool-t?

(#41360) brd válasza klambi (#41355) üzenetére


brd
nagyúr

A topictárs megoldásánál itt egy sokkal barátságosabb: Sharpkeys.

The only real valuable thing is intuition.

(#41361) szabonagyur válasza Ice&Lime (#41359) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mire gondolsz?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41362) Ice&Lime válasza szabonagyur (#41361) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Magára a progira, .exe.

(#41363) klambi válasza Ice&Lime (#41362) üzenetére


klambi
addikt

ez?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#41364) Ice&Lime válasza klambi (#41363) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem, a windows7-é.

(#41365) Doky586 válasza Ice&Lime (#41359) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"snipping tool"
Erre gondolsz?

(#41366) klambi válasza Ice&Lime (#41364) üzenetére


klambi
addikt

tessék fiam, már ott is van!
C:\Windows\System32\SnippingTool.exe

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#41367) #56474624


#56474624
törölt tag

Eszközkezelőben miért nem maradnak úgy a beállítások, ahogy azt beállítom? Egyrészt billentyűzetnél beállítom, hogy felébreszthetem vele a gépet, rendszerint visszaállítja előbb-utóbb arra, hogy nem ébresztgethetem vele a gépet. Másrészt az SSD-nél és a HDD-nél is az írási gyorsírótárazást nem engedélyezem, azt is visszaállítja előbb-utóbb. Milyen amatőr dolog ez? :F

(#41368) brd válasza #56474624 (#41367) üzenetére


brd
nagyúr

Mindegyiknél arról lehet szó, hogy az eszköz, vagy a drivere felülbírálja a Windows-os (eszközkezelő) beállítást.
Nagyon. De manapság nem szokás magas minőséget előállítani, így ez az átlagos. Az a furcsa, ha minden jól működik.
Esetleg azt megpróbálhatod, hogy megnézed, hol tárolja a beállítást a registry-ben (ntregmonnal mondjuk), és miután beállítottad, elveszed mindenkitől (a SYSTEM-től is!) az írási/módosítási jogot.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#41369) Ice&Lime válasza Doky586 (#41365) üzenetére


Ice&Lime
veterán

no comment.

(#41366) klambi: én is tudom hol van-lenne, azért kérem, mert nincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#41370) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#41369) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Végre megvan, visszamentettem egy régi, törölt pendrive-ról.

klambi: azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#41371) klambi válasza Ice&Lime (#41370) üzenetére


klambi
addikt

nem is értem hogy minek nyúlkálsz hozzá, hogy tűnhet el?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#41372) Puma K válasza Puma K (#41358) üzenetére


Puma K
veterán

Senki nem használ Win8 vagy ahhoz hasonlító kinézetet Win7 alatt?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41373) DS39 válasza Puma K (#41372) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem akinek bejön az a megjelenés, már rég váltott 8/8.1-re.
(csempét nem kötelező használni ugye, és start menü is fabrikálható)
de létezik ilyen skin, google első találat.

(#41375) Puma K válasza DS39 (#41373) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönöm a linket.
Úgy látszik bénáztam... hogy nem találtam :B

]Elsősorban játékok miatt maradok még Win7-en, viszont tetszik a Win8 kinézete (nem a csempés része :DDD )

Korábban olvastam valami olyasmit, hogy Win8 alatt régebbi játékok nem futnak semmilyen szinten. Win7 alatt is van pár játék amit anno utoljára XP-Vistàn játszottam, de azért nem akarom szűkíteni mégjobban a kört :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41376) #41133696 válasza #41133696 (#41374) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az iménti link esetében a második kép alatti szöveg erre a képre értendő:

(#41377) coolrob


coolrob
aktív tag

Hello!

Számtekboltba dolgozok, és egy cég megkeresett minket hogy Microsoft termékeket lehet tőlük vásárolni, jóval olcsóbban. Mert cégektől megveszik pl a Win7 licenszet, miután már azoknak nem kell és azt árusítják tovább.

Létezik ilyen legálisan? Mert ha jól tudom a MS minden ilyesmit tilt, és nem újrafelhasználhatóak ezek a termékek.

Vki esetleg tud erről infót?

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#41378) VoidXs válasza coolrob (#41377) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Még azt sem engedik, hogy egy második gépedre felrakd, nemhogy továbbadd...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#41379) coolrob válasza VoidXs (#41378) üzenetére


coolrob
aktív tag

[link]

itt az oldalukhoz a link. Eléggé megvan csavarva a szöveg rajta, de ott vannak az MS termékek rajta.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#41380) #51177472


#51177472
törölt tag

Sziasztok!
Nem tudom jo helyre irok e. Olyan problemam lenne, hogy Win7 telepitesnel nem engedett telepiteni a particiokra. ACHI-t bekapcsoltam BIOS-ban. Onnantol kezdve amikor ramegyek bootolas utan hogy Telepites, nem jutok tovabb mert tolt, es kidob egy szoveget: "nem ez az optimális mód. Ajanlott mod: xy."
ACHI-t kikapcsoltam, de meg mindig ez az uzenet fogad. Tud valaki segiteni?

(#41381) Doky586 válasza #51177472 (#41380) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"xy"? biztos nem állt keresztbe a szemed mikor leolvastad? :F

[ Szerkesztve ]

(#41382) #51177472 válasza Doky586 (#41381) üzenetére


#51177472
törölt tag

1920x1080 60Hz.

(#41383) szabonagyur válasza #51177472 (#41380) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Eddig nem volt ilyen hibád amikor Win7 települt? Amit kiír az a monitor miatt van, az írja ki.
Ha rámész, hogy telepítés mi történik? Kép fekete lesz?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41384) VoidXs válasza #51177472 (#41380) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Telepítsd IDE módban, és utána állítsd át AHCI-re (ami úgy megy, hogy csökkentett módba bootolásra állítod normál módban, reboot, BIOS, AHCI, boot, csökkentett módot kiveszed, reboot, boldogság).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#41385) #51177472 válasza szabonagyur (#41383) üzenetére


#51177472
törölt tag

Eddig nem volt ilyen gond.
Most valamiert bedobta a telepitot, kiraly.
Viszont nem enged telepiteni, formaztam es toroltem is a particiot. Ilyenkor megoldas az ACHI ugye?

(#41386) HollyBoni válasza Doky586 (#41381) üzenetére


HollyBoni
veterán

Te minek írsz prohardverre? Akármelyik topikban látom a hozzászólásodat, általában csak valami hülyeséget írsz, kötekedsz, segíteni nem tudsz. És még tőlem kérdezted egyszer hogy "ennyire unatkozok?" :DDD

(#41387) szabonagyur válasza #51177472 (#41385) üzenetére


szabonagyur
félisten

De mit ír ki? Valami infót kidob nem, hogy miért nem lehet telepíteni? Milyen a Win7 telepítőd? Mivel készült? Milyen a gép? Valami infót néha...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41388) #51177472 válasza szabonagyur (#41387) üzenetére


#51177472
törölt tag

Nem vagyok otthon ebben, sry, azt hittem ez ilyen "atlag hiba" googlebol kiindulva.
"A Windows nem telepíthető erre a lemezre".
De igen, ACHI volt a megoldas, ha valakinek hasonlo problemaja lenne.
Koszi a segitseget.:)
A monitoros hibat pedig nem tudom mire velni.

(#41389) Doky586 válasza HollyBoni (#41386) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Elnézésed kérem hogy ilyen tréfás hangnemben vezetem a megoldás felé az illetőket..
Ha ez nem tetszik javaslom segíts TE nekik, engem megelőzve a hozzászólásban, ne csak kötekedj..

(#41390) #51177472


#51177472
törölt tag

Ujabb hiba...
Feltelepult, pontosabban a "Telepites befejezese"-nel kidobott egy hibauzenetet, majd ujra is indult (nem tudtam elolvasni).
Bekapcsolom a gepet, kivalasztom a csokkentett modot majd ezt az uzenetet kapom:
"A windows nem tudja befejezni a telepitest csokkentett modban. A telepites folytatasahoz inditsa ujra a tendszert".
Na de amikor ujrainditom, akkor ugyan az a hiba jon elo ahonnan idultam: "windows inditasa" szoveg utan ujraindul a gep..

(#41391) AxBattler


AxBattler
félisten

üdv!

a win7 ulti x64 nem akarja kezelni az usb2-es portokat, mit kellene tennem, hogy újra működésre bírjam?

bios alatt rendben megy

most ps2-es egérrel kattintgatok... :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#41392) tpeter77 válasza Doky586 (#41389) üzenetére


tpeter77
addikt

ezt muszáj itt?

kérem a modikat, az ilyen hsz-okat töröljék.
köszönöm.

(#41393) BigManus válasza HollyBoni (#41386) üzenetére


BigManus
addikt

Hozzászólást gyűjtöget...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#41394) Amur


Amur
addikt

Ha feltolom a virtuális memóriát(SSD winyónál gondolom nem lassít sokat a rendszeren ha winyóról is dolgozik),és egy memóriaéhes alkalmazásnak magas priorítást adok,akkor esélyes hogy az alkalmazásnak több memória marad, a win7 meg dolgozik winyóról?
Azt olvastam hogy csak a rendszer winchesteren engedélyezzem a virtuális memóriát,és azt 400 és 2500 mb közzé szorítsam,mert felette inkább lassítja a rendszert.
Nos nekem ha a win7 kicsit lassabb lesz amíg az adott alkalmazás fut,nem probléma.
Müködhet?
Meddig tolhatom fel a virtuális memóriát? 120gigás az SSD és kb. 90giga szabad rajta.
Adhatok akár 10giga felső határt is neki?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#41395) kispx válasza Amur (#41394) üzenetére


kispx
addikt

Azt vettem ki a hsz-ból, hogy a háttérben akarod futtatni. Így nem fog "több memóriát" kapni és a prioritás amúgy sem számít, az inkább a process ütemezésénél jön szóba.

[ Szerkesztve ]

(#41396) Amur válasza kispx (#41395) üzenetére


Amur
addikt

Nem a háttérben futna.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#41397) #51177472 válasza #51177472 (#41390) üzenetére


#51177472
törölt tag

Erre senki semmit?
Konfigom:
Proci: DualCore Intel Core 2 Duo E8500, 3166 MHz (9.5 x 333)
Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3L

(#41398) Amur válasza kispx (#41395) üzenetére


Amur
addikt

ebből gondolom hogy több RAM marad az alkalmazásnak:
"Bekapcsolt virtuális memória esetén, a Windows úgy gazdálkodik az operatív memóriával, hogy abból mindig legyen elég a jövőben indítandó feladatok, programok, munkafájlok számára. Ennek érdekében a memóriában lévő, pillanatnyilag nem szükséges adatokat, programkódokat a merevlemezre írja (swap file) és azok helyére feltölti az éppen szükséges adatokat, kódokat."

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#41399) kispx válasza Amur (#41396) üzenetére


kispx
addikt

Ha csak az az egy program fog futni, akkor az oprendszer elkezdi kilapozni a többi programhoz tartozó memórialapokat. Viszont ha valamilyen tevékenységet folytatnak, akkor a lemezről be fogja tölteni az a lapot amire szüksége van. Így ha csak az az egy program futni, és a többit leállítod, akkor annyi memóriát fog biztosítani az oprendszer neki, amennyit tud.

(#41398) corvette
Igen ez igaz. Így rendben van a dolog. Csak a "Nos nekem ha a win7 kicsit lassabb lesz amíg az adott alkalmazás fut,nem probléma." mondatot úgy értelmeztem, hogy közben mást is csinálni szeretnél mellette, és ez esetben viszont mindkét tevékenységnek memóriát kellett volna biztosítani.

[ Szerkesztve ]

(#41400) brd válasza Amur (#41394) üzenetére


brd
nagyúr

A CPU használat prioritása nincsen hatással a memória kiosztásának prioritására. Arra van külön beállítás Win7 alatt. A beépített toolokkal nem tudom, hogyan lehet szabályozni, de a Process Lasso-ban van erre lehetőség. Némileg csökkenti a memória-prioritás használhatóságát, hogy alapból sajnos minden task a maximum prioritást kapja. Biztos nehéz lett volna értelmesen megoldani..

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.