Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) Met válasza Rico45 (#41299) üzenetére


Met
nagyúr

Az alaplap gyártó oldalán nézz szét a fórumban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41302) Rico45 válasza qqcqqc (#41300) üzenetére


Rico45
őstag

Megnézem este! Melóból írok!

Köszi a válaszokat!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#41303) Doky586 válasza olivera88 (#41296) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"És ha igen akkor mindkét partícióról v csak arról amit méretezek? "
Arról készíts bekapot ami jobban fájna egy válrándításnál ha elvész, bárhol is legyen az..

(#41304) donmackó válasza Rico45 (#41299) üzenetére


donmackó
őstag

Nincs esetleg biosban állítható vírus védelem? Nekem vista után azért nem engedte felrakni a 7-et.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#41305) Rico45 válasza qqcqqc (#41300) üzenetére


Rico45
őstag

Nem találtam ilyent :-(

Itt egy kép a bios beállításról!

Kép

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#41306) qqcqqc válasza Rico45 (#41305) üzenetére


qqcqqc
őstag

milyen alaplap, konfig?

(#41307) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék abban kérni, hogy lehet azt megvalósítani hogy egy adott meghajtót pl: a G merevlemezen beállítani azt hogy ne lehessen olvasni akkor hogyha mondjuk egy Linux CD-t beletesznek a gépbe, és arról be bootolnak, és ott egy fájlkezelővel bele próbálnak nézni. Meg úgy szeretném még beállítani hogy csak egy adott felhasználó (Admin) láthassa, illetve tekinthessen bele :D úgy is jó lenne ha mondjuk nem a mappát hanem egy adott mappával lehetne ezt megcsinálni

Előre is köszönöm!

Üdv:
Zoli

(#41308) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! A sorokat hol tudom módosítani ha jobb gombal nézek 1 fajlt? Nem tudom a nevet ... van sok felesleges opció azokat törölném! köszi

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#41309) DrojDtroll válasza zeusz55 (#41308) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Azt pontosan nem tudom hogy hogy lehet megcsinálni, de:

- ha "jobb gombbal nézel 1 fajt" azt helyi menünek hívják.

- nem lehet hogy sok fölösleges program van a gépeden ami berakta ezeket az opciókat? pl a win rar kapásból 4 et teszbe.

(#41310) Rico45 válasza qqcqqc (#41306) üzenetére


Rico45
őstag

Msi h61m-p20 (g3)
Intel core 2.6ghz
4gb dd3 ram
Nvidia vga Nem tudom a típust.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#41311) Doky586 válasza Atlantisz48 (#41307) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez már a winXP prof-ban is benne volt, az utódaiban is benne van. Ntfs-en EFS-nek nevezik..

(#41312) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok

HELPet kérek :)

3 napos a win7-em, professional sp1 hun 32bit.
install után frissitette magát majd lefuttattam a nod32-t, minden rendben van!

csak nod32, office2010, vlc és winamp van rajta.

ma azt csinálja, hogy pár perc után elmegy alvóba, vagy hibernál...
de folyamatosan ám!, fájlmásolás közben is!

mi lehet a baj?
eddig xp-t használtam 3 évig oprendszert se raktam újra, csak ugyanazt a 8-10 progit szoktam használni.

kérlek segitsetek. Peti

(#41313) g4b3n


g4b3n
tag

Helló!

Hoztak egy gépet melyen win8/8.1 van, nem tudom, ezt kéne cserélnem win7-re. Sokat olvastam a témában. UEFI BIOS/legacy BIOS, Secure Mode, MBR, GPT fogalmak a helyükre kerültek, de a telepítés még mindig nem sikerült.

Ezen végig mentem [link], , majd próbáltam Rufus-szal az boot USB-t elkészíteni -MBR-t BIOS-hoz vagy UEFI-hez és GPT-t UEFI-hez -, de semmi.

A Secure Mode kikapcsolása után sikerült bootolásra bírnom a pen drive-ot.

A hiba jelenség: kép

Próbáltam USB3.0-s és 2.0-s interfészhez is csatlakoztatva.

A gép Acer Aspire E1-510

Ami érdekesség:
Ha boot menüből választom ki a meghajtót, akkor nincs ott az UEFI előtag, mely a leírás 5. pontában olvasható.
A BIOS-ban a Boot Mode-ot nem tudom, csak UEFI-ben használni, sehogy se vált át Legacy-ra.

Igazából nincs szükség UEFI módra, szóval sima BIOS-szal és MBR-rel is jó lenne a működésre bírnám a gépet. Ami nehézésget okoz, minimális az angol tudásom...

Köszi a válaszokat előre is!

(#41314) premete válasza g4b3n (#41313) üzenetére


premete
veterán

Formázd meg a merevlemezt külső meghajtóként másik gépen mbr-re, utána fel kell mennie a w7-nek legacy módban is.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#41315) vlevi válasza g4b3n (#41313) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én a telepítő USB-ket mindíg az Universal USB Installererrel csinálom ( [link] ). Alapvetően Linuxos, de ismeri a különböző Windowsokat is.
Ha nincs Windows ISO-d, csak telepítő lemezed, akkor imgburn-el, vagy tetszés szerinti DVD író progival le tudod menteni a telepítő lemez tartalmát ISO-ba.

Még annyi, hogy ugye a telepítésre használt pendrive még véletlenül sincs leformázva NTFS-re? Mert az UEFI kizárólag csak FAT32-ről működik.

(#41316) zeusz55 válasza DrojDtroll (#41309) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszi, igazából A nero van csak ami berakott egy párat meg egy régi POWEr DVD amit kiszednék, de a progi már nincs fent... szóval valaki helyi menüben hol tudok módosítani!? :D

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#41317) LonGleY válasza zeusz55 (#41316) üzenetére


LonGleY
veterán

1. felrakod megint a progit és rendesen uninstallálod

2. ShellExView Type -> Context Menu

[ Szerkesztve ]

(#41318) zeusz55 válasza LonGleY (#41317) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszi a 2. variációt választom, mert pl a NERO az kell csak a hülye menüsorai nem kellenek... :) :R

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#41319) LonGleY válasza zeusz55 (#41318) üzenetére


LonGleY
veterán

Avagy még inkább ShellMenuView (bocsánat, kicsit kevertem a NirSoft programokat). Ezzel a kettővel biztosan mindet kinyírhatod. A letöltés az oldal alsó egyharmadánál található.

[ Szerkesztve ]

(#41320) krealon válasza tpeter77 (#41312) üzenetére


krealon
veterán

"ma azt csinálja, hogy pár perc után elmegy alvóba, vagy hibernál..."

Nem kap toltest a notebook.
- Kicsuszott a halozati kabel csatlakozoja az adapterbol. (Nem rohog, lattam mar ilyet.)
- Tonkrement az adapter
- Tonkrement a tapelekronika a notebookban.

A felsorolas sorrendjeben egyre dragabb a javitas.

(#41321) g4b3n válasza vlevi (#41315) üzenetére


g4b3n
tag

Az USB készítő progi(Rufus) gondoskodik róla, hogy FAT32 legyen, előtte manuálisan is úgy csináltam. Legelőször amikor próbáltam ,,zöldfülűként" NTFSsel, akkor nem is látta, tehát nem a creatorral van a gond.

És természetesen a win7 x64-es, ez kimaradt a főposztból.
Megnéztem egy másik win7-elvileg ez 32bites, ami nem lenne jó- telepítőben ezt a bcd fájlt ott is 256kB-os(bitre azonosak), kicseréltem és ua. a hiba jelenség.

#41314 Ez nem biztos, hogy menni fog, de megpróbálom végsőként. Egyelőre várok további válaszokat. Köszi!

(#41322) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

A hp notebookomhoz win7 pro OA liszensz van, ami magát aktiválja.
Tudtok mondnani ehhez a liszenszhez emgfelelő ISO-t, amivel biztosan nem lesz gond a kulcs megadásakor? (ne az N verziót)

[ Szerkesztve ]

(#41323) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség, és hátha valaki tudja a megoldást.

Mégpedig, adott egy OR nélküli Toshiba notebook ami csak is kizárólag uefi boot-ot tud, nincs benne lehetőség arra, hogy "normál" boot-ra át lehessen állítani.

Van arra bármiféle lehetőség, hogy ilyen esetben Windows 7 kerülhessen a notebook-ra, vagy erre semmi esély sincs?

Véleményem szubjektív...

(#41324) LonGleY válasza hackeeeee (#41323) üzenetére


LonGleY
veterán

Google, kb. 2. találat?

(#41325) hackeeeee válasza LonGleY (#41324) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őszinte leszek, mivel sürgős, nem keresetem, kérdeztem.

Köszi. :R

Véleményem szubjektív...

(#41326) g4b3n válasza g4b3n (#41313) üzenetére


g4b3n
tag

Megoldva!

BIOS frissítés kellett csinálni, acer.hu oldalról töltöttem le. Még angol -képekkel illusztrálva- leírás is volt mellé. Utána már simán átlehetett Legacy BIOS módba kapcsolni és a rutinosan feltenni a win7-t alapjárton volt 7 partícó én gyalultam mindet és a megszokott 3 -100MB rendszerindító, OS és adat- lett belőle.

(#41327) tpeter77 válasza krealon (#41320) üzenetére


tpeter77
addikt

de ez rendes PC, nem notebook...

(#41328) LonGleY válasza tpeter77 (#41327) üzenetére


LonGleY
veterán

Első körben a NOD32-t felejtsd el!
Tiszta rendszerrel nézd, hogy mit művel.
Milyen forrásból került fel a rendszer?

(#41329) krealon válasza tpeter77 (#41327) üzenetére


krealon
veterán

Akkor pedig az energiagazdalkodassal vagy az UPS beallitasokkal van gond.

(#41330) zeusz55 válasza LonGleY (#41319) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszi, nem nagyon értettem a progit, de a DISABLE rész az ment :) igazából mind a kettővel tudtam kiiktatni... szóval lényeg hogy ami ott volt most már nincs ott! :) Köszi szépen!!!!!! :R :R :R :R :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#41331) hackeeeee válasza LonGleY (#41324) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megpróbáltuk működik viszont a gond az, hogy hardware error-ral (fekete alapon fehér szöveg - pontos hibaüzenetet nem látom sajnos, mert nem előttem van a gép) megáll a telepítő.

Előtte GPT-be kellene tenni a vinyót?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#41332) zeusz55


zeusz55
senior tag

Bocsi még egy lenne, asztalon jobb gomb/ÚJ és az ide bepakolt dolgokat hogy tudnám limitálni?? XPnél volt egy TweakUI program ennek megtaláltam a Ultimate Windows Tweaker win7es verzióját de ebe ilyen fület nem találtam!? :R :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#41333) LonGleY válasza zeusz55 (#41332) üzenetére


LonGleY
veterán

Ugyanúgy NirSoft...

ShellMenuNew

[ Szerkesztve ]

(#41334) zeusz55 válasza LonGleY (#41333) üzenetére


zeusz55
senior tag

adósod vagyok! :R :K

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#41335) tpeter77 válasza LonGleY (#41328) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

milyen viruskeresőt javasolnál nod32 helyett?

a gépen win7 van

már 3 órája megy a gép.
youtube, outlook, fórum.
egyelőre semmi gond, minden OK

indulásnál bementem a biosba.
proci hőfok 37 fokról indult és 15 perc elteltével felment 48 fokra.
Vcore 1.252V, DDR18V 1.904V
+12V = 12.112V
+3.3V = 3.344V jut a memóriára.
aztan aida64 terhelésteszt 10 percre, gyorsan biosba lépve 52fokos a cpu.

Tuti nem melegedés túláram vagy feszültség lesz a gond.

De mi lehetett a gond vajon tegnap?!

[ Módosította: mukibuci ]

(#41336) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Nem tudja valaki honnan lehetne beszerezni ezt a windows 7 témát?
[link]
Privátot is elfogadok! :K
Köszönöm előre is! :R

(#41337) CJ4567 válasza bluobluo75 (#41336) üzenetére


CJ4567
veterán

Kell hozzá egy Rainmeter, a videó leírásában megtalálod a Download links alatt, a mediafiressel próbáld először.

No Sana No Life

(#41338) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy laptopról hogyan tudom lejátszani a filmeket a tv-én össze dugtam usb kábellel és nem látja a tv, halottam hogy van valami allshare program de nem tudtam letölteni sehonnan. Egyébként 3D filmet le tudok játszani laptopról? köszönöm

(#41339) krealon válasza vadasz70 (#41338) üzenetére


krealon
veterán

A TV-re altalaban USB-n pendrive-ot vagy USB-s HDD-t lehet kotni, ha a TV-nek van beepitett lejatszo szoftvere.

Notebookrol altalaban DLNA protokol segitsegevel, halozaton keresztul lehet filmet lejatszani. A TV-n kell hogy legyen halozati kapcsolodasi lehetoseg (WiFi vagy UTP kabel).

Ezek utan legyszives ismeteld meg a kerdesedet erthetoen!

(#41340) vadasz70 válasza krealon (#41339) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Ennél érhetőbben nem tudom. Mire gondolsz.

(#41341) Doky586 válasza vadasz70 (#41340) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Se a TVn se a laptopon nincs USB TypeB csatlakozó ezért nehezen képzelhető el hogy kötötted össze a kettőt... Esetleg a kábelt kötélnek használva masnival kötötted rá?

(#41342) DS39 válasza Doky586 (#41341) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem HDMI-n köthette össze őket.

(#41343) Doky586 válasza DS39 (#41342) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

USB-t ír...

(#41344) DS39 válasza Doky586 (#41343) üzenetére


DS39
nagyúr

láttam, de az fura lenne.

egyébként az általa említett AllShare cucc, Samsung only.

(#41345) bluobluo75 válasza CJ4567 (#41337) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi! :R

(#41346) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Bocs ha rossz helyre írtam volna de lenne, drájverek frissítését tervezem és olyan kérdésem lenne, hogy ezt rábízhatom a driver booster nevű programra? Nem értek az efajta frissítésekhez sajnos ezért fordultam hozzátok :(
Feltelepítettem ennek a programnak a Pro változatát és 15 hibát talált és az lenne a kérdésem, hogy ezek közzül mit frissíthetek?
[link]
[link]
[link]
A hardvereim listája a nevem alatt található...
Köszönöm előre is! :R

(#41347) Doky586 válasza DS39 (#41344) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is van olyan USB3-as kábelem amin mindkét végén TypeA csati van (USB-HDD-hez adták), fizikailag össze lehetne kötni vele a TV-t a laptoppal, de működni nem működne.

[ Szerkesztve ]

(#41348) rauschie


rauschie
senior tag

Sziasztok, valószínűleg ki lett párszor vesézve, de az alábbi problémával mit lehet kezdeni?

Adott egy gép OEM W7 Home Premiummal, amin eredetileg magyar rendszer volt.
Telepítő CD vagy nem volt hozzá vagy elhagytam, cserébe jól tele volt barmolva gyári bloatwarel meg valami trágya recovery szoftverrel+partícióval, ami az 5200rpm-es vinyóval ment is a francba, és egy SSD-re egy háztáji bootlemezről feldobtam egy angol rendszert (mert nem volt kedvem magyar ISO-t kajtatni), jól elfelejtve hogy a nyelvet utólag a Home Premiumon nem változtathatom meg.
Jól értem, hogy az egyetlen legális módja annak, hogy megint magyar legyen a rendszer az, hogy leszedek egy magyar ISO-t, csinálok egy bootlemezt, és nulláról újrahúzom az egészet?

(#41349) HollyBoni válasza rauschie (#41348) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem csak windows update-el le kell tölteni egy magyar language packet.

[ Szerkesztve ]

(#41350) rauschie válasza HollyBoni (#41349) üzenetére


rauschie
senior tag

Sajna csak Ultimate meg talán Pro és Enterprise verziónál lehet language packeket tölteni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.