Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) flegga92 válasza LonGleY (#41936) üzenetére


flegga92
senior tag

Újratelepítettem a gépet viszont nem fogadja el a liszenszt 0xC004E003 hibakóddal

(#41952) vlevi válasza Maszki (#41948) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem azt is hanyagolhatod. Gyorsan rákerestem a wikin, és, hacsak nem akarod távolról menedzselni a gépedet. [link]

(#41953) CloZee


CloZee
aktív tag

Frissen telepített rendszer update-kor ez a hibakód fogad: 80072EFE
Leszedtem egy automatikus fixálót az ms oldaláról, elméletileg 3 hibát javított is, most azt írja az update, hogy teljesen friss a rendszer, ami lehetetlen mivel áprilisig integrált verziót tettem fel. Megoldás?
Mielőtt valaki elkezd pampogni, rendes licence-el rendelkezem.

(#41954) Vardar válasza szabonagyur (#41917) üzenetére


Vardar
tag

Én csináltam az E meghajtót. Szóval akkor az F9-et factory reset az nem működik, rendesen fel kell telepíteni mindent.
A matricás kód meddig él? Évek vagy újratelepítések számától függ? Vagy örökké jó?

[ Szerkesztve ]

(#41955) szabonagyur válasza Vardar (#41954) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel te csináltad így eredetileg egyben volt a vinyó, így a recovery, tehát a gyári lemezkép is 99%, hogy arra állítaná vissza, nem sok esélyt látok, hogy megkérdezne bármit is...
Igen telepíts fel rendesen mindent, lehet jobb is mivel ha vannak frissebb driverek lesznek fent, illetve nem lesz tele gyári próba verziós lommal a gép.
A kód lényegében örök élettartalmú, de előfordulhat, hogy bizonyos telepítési mennyiség (esetleg gyakoriság) után csak telefonon tudod véglegesen beaktiválni vele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41956) #41133696


#41133696
törölt tag

Esti frissítés adag Windows 7 SP1 rendszerekhez:

143,3 MB

Méretes javításokról van szó. Ne felejtsétek el telepíteni Qket, illetve utána karbantartani, azaz véglegesíteni:

(#41957) Maszki válasza vlevi (#41952) üzenetére


Maszki
tag

Akkor nem is baj, hogy nem sikerült feltenni őket. :)

◄ Maszki ►

(#41958) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Problémám: Bluetooth-on szeretnék gépemre küldeni fényképeket az egyik telefonomról. Párosítás megtörtént, kép küldése elindul, de valamiért megszakad. A telefonra tudok képet küldeni a gépről, a telefonról másik telefonra átmegy, arról a telefonról már áttudom küldeni a gépre. Tehát a kép nem sérült, nincs olyan hibája, ami miatt hiúsulna meg a küldés.

Valami ötletetek, esetleg megoldásotok?

Köszi előre is a segítséget!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#41959) szabonagyur válasza HoTaZo (#41958) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ha nincs extra bluetooth programod akkor csak úgy kell, hogy amielőtt küldesz egy fél pillanattal rámész az ikonra, jobb gomb és fájlok fogadása.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41960) HoTaZo válasza szabonagyur (#41959) üzenetére


HoTaZo
őstag

Úgy csinálom, hiszen elkezdődik a küldés, de megszakad. Valamiért nem csípik egymást, de csak az egyik irányba.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#41961) Aphrodite


Aphrodite
újonc

Sziasztok!

Nagy segítségre lenne szükségem!
Windows 7 telepítés után olyan probléma volt a géppel, hogy amikor nem nyúltam hozzá 20 percig akkor alvó módba lépett, de felébreszteni nem tudtam csak újraindítással. Ilyenkor kikapcsolt az egér és a billentyűzet is. Most is alvó módba lépett, viszont újraindítással se jön vissza.

Mi lehet a probléma?

Áramtalanítás, integrált vga-ra kapcsolás, paklizás a ramokkal megvolt.

Most szereztem ps2 egeret és bill-t, így az egér már világít a bill pedig bekapcsoláskor felvillan de ennyi.Benyomom csipogás nincs, monitoron semmi reakció egy pixel sem, narancssárgán világít de nem ír no signalt.Áramot minden kap mert a ventik pörögnek.Próbáltam azt is, hogy lehúztam a vinyókat és telepítőcdt betettem hátha de így sincs semmi reakció.Elem kiszedést is próbáltam továbbra is semmi.

Monitort teszteltem másik gépen működik.

Igazából ötletem nincs, hogy hogyan lehetne életet lehelni bele mert ilyennel még nem találkoztam.

Windows 7 64bit a rendszerem

(#41962) szabonagyur válasza HoTaZo (#41960) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen eszközökről van szó?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41963) szabonagyur válasza Aphrodite (#41961) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Driverek fent vannak mind? Nekem Asus laptopnál volt ilyen, hogy hiányzot egy ACPI driver.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41964) Aphrodite válasza szabonagyur (#41963) üzenetére


Aphrodite
újonc

Slim drivers-el szedtem le az összeset de sajnos most a biosig sem jutok el újratelepíteni se tudom.Eddig ragyogóan működött semmi probléma nem volt.

(#41965) szabonagyur válasza Aphrodite (#41964) üzenetére


szabonagyur
félisten

És miért nem gyártói honlapról szedted le? Ezek a driver töltögetők nem mindig a legjobbak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41966) Aphrodite válasza szabonagyur (#41965) üzenetére


Aphrodite
újonc

Igen, ezt már én is tapasztaltam de már nem tudom visszacsinálni viszont a probléma továbbra is fennáll.Hogyan tudnám alvó módból kizökkenteni?

(#41967) kraftxld válasza szabonagyur (#41965) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És még eléggé kulturáltan fogalmaztál :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41968) szabonagyur válasza Aphrodite (#41966) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy kikapcsolod vagy felrakod a drivereket újra...
BIOS-ban esetleg a stand by mód nincs elállítva? Esetleg a gombok, hogy mi keltheti fel?

De simán lehet szoftver hiba is... Múltkor videókártyám 1-2 alkalommal úgy elaludt, hogy a gépet sem lehetett felkelteni..aztán régebbi driver és minden jó.

@(#41967) kraftxld: lehet használni őket csak nagy fenntartással és ésszel. Régi laptopomhoz talált a driver genius olyan drivert amit amúgy nem lehetne hála a csodás Asus szerverek miatt. De ez csak egy eset, ugyanezen laptop Win8 drivereihez már hülyeséget csinált.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41969) Aphrodite válasza szabonagyur (#41968) üzenetére


Aphrodite
újonc

Hogyan rakjam fel újra amikor nem kap jelet a monitor meg a bill sem?

(#41970) szabonagyur válasza Aphrodite (#41969) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja, hogy ennyire halott a dolog? Táp egységed milyen gyártó? HA benyomod minek hallani a hangját?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41971) Aphrodite válasza szabonagyur (#41970) üzenetére


Aphrodite
újonc

450w ATX...semmi hangot nem ad viszont minden kap áramot.Alaplap világít,procihűtő,videokártya pörög egér világít de csak ps2be.

(#41972) DS39


DS39
nagyúr

ez mi?

Win7 (x86) SP1-gyel integrált rendszeren jelent meg a mostani frissítő keddi dátummal, és a leírása szerint 30 percet vesz igénybe a telepítése. kérdezem én, miért jelent meg, ha alapból SP1-es a rendszer, ha csak egy update hozzá, 2 MB telepítése miért fél óra, és egyébként is, az másik x64-es rendszeremen ilyen nem volt :D

[ Szerkesztve ]

(#41973) Csöves válasza DS39 (#41972) üzenetére


Csöves
senior tag

Nálam gyorsan megcsinálta. Nem néztem hány perc, de hamar megvolt.

Aquila non captat muscas.

(#41974) MrBushman


MrBushman
újonc

Sziasztok!

Egy gyors segítségre lenne szükségem. A problémám a következő:
Valaki találkozott e már ezzel a problémával? Mi lehet a megoldás?

A hálózati beállítások ablakban -> IPV4 protokol kijelölése után a tulajdonságok fül SZÜRKE (elérhetetlen). Illetve az eltávolítás gomb szintén. Adminisztrátor ként vagyok bejelentkezve.

WIN 7

Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv.: MrBushman

(#41975) vlevi


vlevi
nagyúr

Nálam meg ma is van frisssítás.
Egy februári fontost most talált meg. Furcsa. Kezdődik megint elölről, valamikor nemolyanrég volt olyan, hogy 1-2 frissítést állandóan fel akart rakni, fel is ment, de következő alkalommal megint elkezdte...

(#41976) Iflow


Iflow
csendes tag

Helló !
Segítsetek légyszi !
Ma bekapcsoltam a gépet ,és indításkor a WIN7 frissítette magát.
Utána betöltéskor eljut a világoskék képernyőig és ott kiírja , hogy " A felhasználói profil szolgáltatás szolgáltatás nem tudott bejelentkezni. A felhasználói profilt nem sikerült betölteni. " És egy OK gomb. Ha megnyomom kijelentkezik és megjelenik a felhasználóválasztós képernyő, de ha rákattintok a felhasználó kockára ugyan az a szöveg jön elő. Ha újraindítom a gépet F8 csökkentett módban betöltődik a WIN7.
Jó lenne ha nem kellene újra telepíteni.
Segítsetek !

(#41977) quailstorm válasza Iflow (#41976) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Első körben csinálj egy új fiókot. Valami csúnyán elszállt...

(#41978) Iflow válasza quailstorm (#41977) üzenetére


Iflow
csendes tag

Időkozben kiderítettem hogy pont 1 éve telepítettem (másolt).
Lehet ,hogy ennek is köze van hozzá ?

(#41979) quailstorm válasza Iflow (#41978) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nincs, nem lehet

(#41980) Iflow válasza quailstorm (#41979) üzenetére


Iflow
csendes tag

Ok.
Kösz a segítséget .
Még 1 kérdés , hogy tudnám kimenteni a bukott felhasználói fiók mozillájából a könyvjelző tartalmát ?

(#41981) quailstorm válasza Iflow (#41980) üzenetére


quailstorm
nagyúr

%APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\

Tehát a felhasználó appdatájában.

[link] [link] [link]

(#41982) Iflow válasza quailstorm (#41981) üzenetére


Iflow
csendes tag

Nincs a keresésnek megfelelő elem .
Ez a válasz.

(#41983) quailstorm válasza Iflow (#41982) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De ne az aktuális felhasználónál keresd. A másikban.
C:\Users\kecske\Appdata\Local :U

(#41984) Iflow válasza quailstorm (#41983) üzenetére


Iflow
csendes tag

Local
LocalLow
Ezeket irta ki . :F

(#41985) Bjørgersson válasza Iflow (#41984) üzenetére


Bjørgersson
félisten

C:\Users\<felhasználónév>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\<random>

Itt keresd már.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41986) quailstorm válasza Iflow (#41984) üzenetére


quailstorm
nagyúr

most már megkeresheted bennük a firefox mappáját is akár...

Amúgy nekem az a bajom hogy próbáltam már sokszor a könyvjelzőket kipakolni de nem sikerült.

Magyarul az nem ment hogy egyik gépről áthajítottam a másikra a profilt, nem vette be itthon. Létrehozott egy újat inkább ha az előzőt kitöröltem.

[ Szerkesztve ]

(#41987) Iflow válasza quailstorm (#41986) üzenetére


Iflow
csendes tag

Kösz a segítséget és a türelmet.
Ha a beszart fiók egyben a rendszergazda is volt, és sikerülne csinálnom 1 másik fiókot, meg lehet-e csinálni azt hogy az új legyen a rendszergazda és a régit töröljem ?

(#41988) quailstorm válasza Iflow (#41987) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A beépített rendszergazda fiókra gondolsz? Azt nem lehet pótolni sajnos.

(#41989) klambi


klambi
addikt

Szevasztok,

Nem tudom, hogy 7-ben vagy szerveren kell-e beállítani, mert még nem állítottam be ilyet, ezért itt teszem fel a kérdésem.

Rém egyszerű a helyzet, adott 1 meetingroomban használatos gép, cél hogy ne telítődjön szeméttel, a meetingroom user log off vagy restart után törölje az adatokat, a böngészési nyavajákat ilyeneket, azonban néhány beállításnak és webhelynek meg kellene maradnia.

Ezeket hol tudom beállítani? :F
(szerver 2008r2)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#41990) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Tudom, hogy van Windows Media Center topik de eléggé kihalt...

Tudja valaki, hogy lehet a sorrendet módosítani vagy esetleg törölni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41991) HoTaZo válasza szabonagyur (#41962) üzenetére


HoTaZo
őstag

A problémás telefon: Nokia 225
az okés: Alcatel 918
egymásközt megy az átvitel.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#41992) kzs27


kzs27
újonc

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom a kérdésemet. Már régóta fennálló problémám, hogy mióta az integrált videókártyámat PCIE-sre cseréltem, azóta vacakol a hang (szakadozott, recsegős). Amint visszaváltok BIOS-ban az integrált vga-ra azonnal megszűnik a probléma. Az első javaslat mindenhol, ahol felvetettem a kérdést, hogy keressek másik drivert mind a hangkártyához, mind a vga-hoz. A második pedig, hogy tiltsam le BIOS-ban az integrált vga-t, de erre sajnos nincs lehetőség, csak kiválasztani, hogy melyik vga-t használja a gép (bár értelem szerűen ez a másik letiltását is jelenti). Egyik sem hozott sikert.

Elkeseredetten kérem a segítségeteket!
Köszönöm

(#41993) mezis válasza kzs27 (#41992) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

BIOS upgrade ?

mezis

(#41994) brd válasza kzs27 (#41992) üzenetére


brd
nagyúr

A chipset driver telepítve lett? (Tudom, hogy egyes "szakértők" szerint ez az ördögtől való, de pont ilyenkor segíthet.)

The only real valuable thing is intuition.

(#41995) kraftxld válasza klambi (#41989) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41996) Doma88


Doma88
tag

Miért van az, hogy x idő után belassul a Windowsom? Tudom, tudom, nagyon sokan kérdezték már, használjam a Google-t stb., de mindenhol ugyanazt írják és semmi olyasmi nincs a gépemmel mint amit az egyes oldalakon problémaként írnak. 2 hónapja tettem fel a Windows-t, 32 program van feltéve, amik tényleg az alapok (Adobe, JAVA, driverek, WinRar, vírusírtó stb.) A partíción, amin a Windows van, 250 GB-os ebből 201GB szabad. Van még egy 1TB vinyóm, azon 400GB szabad hely van. (nem tudom, hogy ez a számít-e) Lényeg az, hogy azt vettem észre, hogy a böngészés egyre lassúbb, egyre lassabban tölti be az oldalakat, képeket a böngésző. (Chrome/Opera) Maga a startup is belassult valamelyest, kell kb. egy perc ahhoz, hogy miután bejött az Asztal, utána bármilyen programot el lehessen indítani és ez elég idegesítő, mivel alig van program a gépen, ami belassíthatná és szerintem egy pöccre kellene működnie mindennek, de ennek ellenére ez mégsincs így. Töredezettségmentesítés is megvolt, mind a két vinyón úgyhogy az se lehet probléma. Remélem valaki tud valami megoldást erre a problémára. :)

A konfigom: 4Gb RAM 800Mhz, HD4850, C2D E7300

[ Szerkesztve ]

(#41997) DS39 válasza Doma88 (#41996) üzenetére


DS39
nagyúr

pöccre akkor fog működni minden, ha SSD-n fut a rendszer.
egyébként függ attól is hogy milyen vírusirtód van, azok közül néhány eléggé meg tudja fogni a gépet.

(#41998) Doma88 válasza DS39 (#41997) üzenetére


Doma88
tag

Egy időben ESET Smart Security-t használtam, azt lecseréltem Avast Internet Security-re, aztán most AVG Internet Security-t használok. Nem tudom, hogy ez milyen mértékben szipkázza a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#41999) klambi válasza kraftxld (#41995) üzenetére


klambi
addikt

ez domain user-nél is működik?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#42000) kraftxld válasza klambi (#41999) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért ne működne?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.