Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Erről tud nekem valaki nyilatkozni??
Mennyire kell komolyan venni és mire lehet számítani a közeljövőben?

(#41102) LámaZ válasza King Unique (#41098) üzenetére


LámaZ
addikt

Én kb. 10 éve a Microsoft Security Essential-on kívül semmilyen más vírusirtót nem használok.
Nem is kell.
Kaptam a napokban egy Pentium 4-es asztali gépet, amelyen rajta volt az AVG2014.
Azt is törölni szerettem volna, de lehetetlen volt. Hazavágta a gépet, végtelen újraindítási loopba került. Nem csak nálam, amúgy, tele van a net az AVG-t átkozókkal. Monjuk nálam utoljára 2004-ben volt AVG, akkor is alig tudtam levakarni a gépről. Ezek a nagyon hájpolt vírusirtók maguk is vírusok.
Végül újra kell telepítenem az egész oprendszert. Persze, új gépnél ez ajánlott is.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#41103) King Unique válasza Gubek-Einste (#41100) üzenetére


King Unique
titán

Erre google több találatot is ad, talán ezek használhatók vmire [link], [link].
Esetleg egy sfc /scannow parancsot kiadva talán használ vmit.

(#41102) LámaZ : AVG-n kívül is van számtalan (ingyenes) antivírus, ami jó. Ráadásul egy AV-t célszerű mindig a saját uninstall tooljával leszedni, AVG-nek is van...én azzal csináltam anno és problémamentes volt.
"Ezek a nagyon hájpolt vírusirtók maguk is vírusok." - ez eleve hülyeség, ilyet azért nem kéne kijelenteni.
Ajánlott figyelmedbe Vírusirtó topic látogatását, ott is számtalanszor le lett írva, h nem ajánlott MSE használata és volt rá sok usertől elrettentő példa is.

(#41104) CJ4567 válasza LámaZ (#41102) üzenetére


CJ4567
veterán

Az MSE-t váltsd le valamire, pl. 360 Total Security, vagy Internet Security, igaz néha picit túl érzékeny, pl. játékra ráugrott a HIPS, vagy az Omnimo Uninstallerjére trójait mondott, de inkább legyen túl érzékeny, mint hogy semennyire és vírus kapjon az user.

No Sana No Life

(#41105) qqcqqc válasza Mustármag (#41101) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez a sp1 nélküli rendszereket érínti szerintem.

(#41106) Gubek-Einste válasza King Unique (#41103) üzenetére

El tudnád magyarázni, hogy mit is tegyek? Nem akarom, hogy valamit elrontsak és nagyobb baj legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41107) krealon válasza Gubek-Einste (#41106) üzenetére


krealon
veterán

Ez a google elso tallatabol idezet:

Windows Update error 80070308 solution

First, use FixIt for Windows update and try delete or rename %windir%/SoftwareDistribution

If rename SoftwareDistribution not solve the problem, try this:

1. Open Regedit
2. Go to HKLM\Components
3. Delete or rename REG_DWORD "pendingrequired=1"
4. Profit!

En egyebkent ezt a
wu_repair.bat
fajlt szoktam elso korben hasznalni Windows Update hibak eseten:

net stop CcmExec
net stop wuauserv
net stop BITS
rd /s /q %systemroot%\SoftwareDistribution\Download
net start wuauserv
net start CcmExec

Az elso es az utolso sor adhat hibat, ha nincs System Management Server-hez kapcsolva a gep.

(#41108) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Az Asztalról nem tudom, hogy, de "sikerült" az összes ikont, mappát törölni. A Thunderbirdből töröltem leveleket előtte. Érdekes módon a Sajátgépből látszik az Asztal minden eltűnt eleme. Mielőtt visszamásolnám, megkérdezném, hogy tűnhetett el minden, illetve, hogy lehet visszaállítani? Esetleg valamilyen billentyűparanccsal?

(#41109) CJ4567 válasza pinnacle (#41108) üzenetére


CJ4567
veterán

Jobb egér/nézet/asztali elemek megjelenítése.

No Sana No Life

(#41110) Gubek-Einste válasza krealon (#41107) üzenetére

Kipróbálom, remélem semmi baja nem lesz a gépnek tőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41111) pinnacle válasza CJ4567 (#41109) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! :) Nem tudom, hogy csinálhattam, ha nincsen erre billentyűparancs, mert azért ez nem egy kattintás.

[ Szerkesztve ]

(#41112) Gubek-Einste válasza krealon (#41107) üzenetére

Kipróbáltam és:

Az első módszer:
First, use FixIt for Windows update and try delete or rename %windir%/SoftwareDistribution
Nem működött mert a gép nem engedte az átnevezés vagy törlést.

A második módszer:
If rename SoftwareDistribution not solve the problem, try this:
1. Open Regedit
2. Go to HKLM\Components
3. Delete or rename REG_DWORD "pendingrequired=1"
4. Profit!

Működött, a törlés után szépen telepedett a 9 frissítés. Köszi szépen a segítséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41113) krealon válasza Gubek-Einste (#41112) üzenetére


krealon
veterán

"Az első módszer:
First, use FixIt for Windows update and try delete or rename %windir%/SoftwareDistribution
Nem működött mert a gép nem engedte az átnevezés vagy törlést.
"

Persze, hogy nem engedte a muveleteket, mivel hasznalatban van legalabb ket szolgaltatas alltal.
Ezeket a kovetkezo parancsokkal lehet lealltani.

net stop CcmExec
net stop wuauserv
net stop BITS

Utana mar ment volna az atnevezes / torles

(#41114) Mustármag válasza qqcqqc (#41105) üzenetére


Mustármag
őstag

Még egy kérdésem van.
Nekem OEM van és nem SP1 alapból, de friss OS-nél Windows Update-al minden frissítést föltelepítek, ez működni fog a jövőben is, vagy szereznem kell egy telepítőt ez SP1-hez?(ha van egyáltalán olyan)

(#41115) quailstorm válasza Mustármag (#41114) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van SP1 integrált MSDN-es telepítő, de felmegy windows update alatt is.

(#41116) Mustármag válasza quailstorm (#41115) üzenetére


Mustármag
őstag

Jobban érzem magam ha van egy SP1 telepítőm, találtam a régi hozászolások között egy linket ez működik az én verziómmal is? (mert sikerült letölteni)
Ezek univerzálisak?
Windows 7 Home Premium 64x OEM

(#41117) Gubek-Einste válasza krealon (#41113) üzenetére

Most már mindegy, a másodikkal sikerült és ez a fontos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41118) quailstorm válasza Mustármag (#41116) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem hiszem. De nem értek hozzá. Én sose vergődtem termékkulcsokkal meg eredeti winekkel.
Általában a kulcsok minden verzióhoz és service packhoz mások csak hogy egyszerű legyen :W
Utólagos telefonos aktiválás esetleg amit meg tudsz csinálni.

ilyen is van ám

[ Szerkesztve ]

(#41119) szabonagyur válasza Mustármag (#41116) üzenetére


szabonagyur
félisten

Természetesen univerzális az Sp, és itt a kulcs is sem olyan bonyolult mint Win8 esetében. Sp nélküli kulcs simán aktiválja a Sp1-et.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41120) quailstorm válasza szabonagyur (#41119) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mindjárt telepítésnél is vagy csak utólag? Hogy én is tudjam.

(#41121) szabonagyur válasza quailstorm (#41120) üzenetére


szabonagyur
félisten

Telepítésnél is utólag is. Windows 7 esetében telepítéskor sem fontos kódot megadni, de ott is megadhatod, illetve ha elkészült a telepítés 3 napig megy minden féle aktiválás nélkül. Itt is arra kell figyelni, hogy megfelelő verziót rakj fel, mivel utólagos aktiválásnál nem tudod módosítani, hogy Home, Pro vagy Ultimate legyen a veriód. A win7 Sp nélküli és Sp1 kulcs is használható bármikor, nincs generic kulcs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41122) quailstorm válasza szabonagyur (#41121) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Értettem, köszönöm. Még sose hagytam ki kulcsot installkor, inkább beírtam valami warezt és utólag korrigáltam.

(#41123) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Egyik napról a másikra meghülyültek a minialkalmazások(2-3 napja). Nagyítást nem használok, IE 11 frissítés már 1 hónapja fent van. Frissítéseket tegnap tett fel Office 2013-hoz, de a probléma már előtte előjött. 6.30-án tett fel két frissítés még visualhez.

(#41124) LámaZ


LámaZ
addikt

Esetleg, ha vki nagyon ért a BIOS-okhoz, vessen egy pillantást erre is.

Legyen minden jó!

(#41125) szabonagyur válasza csucsbicep (#41123) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kifejtenéd a meghülyülést? Mi változott vagy mi tűnt el?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41126) szabonagyur válasza LámaZ (#41124) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ahogy a kolléga is írta a Startup Sequence részt kellene figyelned, ott van ilyen, hogy first/second/thirs startup device. Ez a videó ilyesmit mutat legalábbis: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41127) csucsbicep válasza szabonagyur (#41125) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ennyi maradt belőlük.

(#41128) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Napok óta ez idegesít folyamatosan. Kiveszem a proxy elől a pipát, kilépek, majd visszanavigálok ugyanoda, a két pipa magától visszakerül. :F
Még a registryben is csináltam ezt-azt, de semmi sem használt eddig.
És természetesen emiatt a Chrome-ban sem tudom letiltani.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#41129) #41133696


#41133696
törölt tag

Megszűnik a Windows 7 támogatása (kiterjesztett támogatás lép érvénybe)

[ Szerkesztve ]

(#41130) donmackó válasza #41133696 (#41129) üzenetére


donmackó
őstag

Meredjenek ki Redmondban. Azért sem váltok csempékre. Majd meglátjuk milyen lesz a win 9.

Release the cable hounds!

(#41131) #41133696 válasza donmackó (#41130) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hehe :D

Összehasonlításként, erre számíthatunk Windows 7-en is:

Mennyiségi, és minőségi eltérés:

E havi Vista frissítés ( már csak a kiterjesztett támogatás él 2017-ig, tehát csak biztonsági frissítéseket kap a rendszer)

Windows 7 szintén e havi frissítő csomagja, stabilitási és egyéb nem biztonsági frissítésekkel fűszerezve

(#41132) donmackó válasza #41133696 (#41131) üzenetére


donmackó
őstag

És vajon a win 8 vagy 8.1 (ki tudja) mikor fog lejárni? Jövőre? Jövőre meg majd mindenkit a 9 felé akarnak terelni? Kezdenek elég rosszul hozzá állni a saját rendszereikhez.

(szerk:) OFF

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#41133) kispx válasza donmackó (#41132) üzenetére


kispx
addikt

A Win7 bejelentésekor is lehetett tudni, hogy mikor fog lejárni a támogatás és mikor a kiterjesztett támogatás. (2020) Csak szelektiv az emberek memóriája. Ebben a cikkben semmi új nem volt.

(#41134) #41133696 válasza donmackó (#41132) üzenetére


#41133696
törölt tag

A 8.0-t két évig támogatja a Microsoft, de úgy egyébként a 8.x 2017 októberéig lesz támogatva általános támogatással, onnantól pedig a kiterjesztett támogatás fog élni 2023 tavaszáig.

Szerk: A Windows 7 debütálásakor is le volt fektetve, hogy meddig milyen támogatást nyújt neki a vállalat. XP-nél volt eltérés az, hogy tovább támogatták.

[ Szerkesztve ]

(#41135) donmackó válasza #41133696 (#41134) üzenetére


donmackó
őstag

Pedig én tökre úgy emlékeztem hogy a 7-esét is kitolták.

Release the cable hounds!

(#41136) DS39 válasza donmackó (#41135) üzenetére


DS39
nagyúr

az SP1-es 2020-ig lesz támogatva, a sima nem. de aki update-re vágyik, miért ne telepítené fel az SP1-et? :D

(#41137) mekker


mekker
őstag

Új hdd,m van 7200.14, de az előző is csinálta ezt:
energia gazdálkodásnál minden ki van kapcsolva, csak a monitor kikapcsolása nem. Fél óra múlva, amikor visszaültem, nem akart magához térni. Ez mitől lehet??
Hdparm megoldhatja?(vagy nem is hdd propléma?)
Hdd alaplap ran win telepítés új.
Sztem a vga, hdd energiagazd., vagy a Win okozhatja.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41138) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Tudok olyat csinálni? hogy egy bizonyos folyamatra "játék" ha elindul, akkor ne normál prioritást adjon a windows hanem mondjuk magast?

(#41139) #93794560


#93794560
törölt tag

Az támogatás megszűnéséről szóló hírt nem mindenki olvassa el figyelmesen. Az általános támogatás szűnik meg, ami azt jelenti, hogy a Windows 7-re új fejlesztések, illetve olyan frissítések, amik nem biztonsági frissítések, hanem általános célúak, azok nem lesznek. De a kiterjesztett támogatás, ami 2020-ig szól, az még él. Így Windows 7-re januártól még a biztonsági javítások, frissítések jönni fognak. Úgyhogy aki besz@rt, hogy mi lesz a Windows-ával, annak nem kell megijednie, mert a biztonsági frissítések 2020-ig lesznek.

(#41140) kispx válasza #93794560 (#41139) üzenetére


kispx
addikt

Összekeverik a pár hónappal ezelőtti xp támagatásának a megszünésével.
Tegnap egyik ismerős ezt linkelte: Link ;]

(#41141) #93794560 válasza kispx (#41140) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az az ominózus Windows 7-es támogatás megszűnéséről beszámoló cikk elég gyengére sikeredett. Összevissza vannak benne kuszálva a szálak, a Windows-ok, stb. Alig lehet kihámozni közülük a lényeget. S mindezt betetőzték egy bulváros, szenzációhajhász címmel, hátha ráugrik a jónép, mint varjú a zöld tak*nyra. Aki nem olvassa el figyelmesen, csak a címet látja, persze, hogy tévesen informálódik.
A forrás, ami ezt közzétette, már jó ideje elindult a lejtőn lefelé. Egykor méltán voltak híresek, elismertek, de ma már.... :W

[ Szerkesztve ]

(#41142) kispx válasza #93794560 (#41141) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem normálisan leírta, csak sokan a hatásvadász cím elolvasása után szeretnének kommentelni.

"Az általános támogatást a Microsoft alapesetben 5 évig biztosítja ingyenes javítások keretében. Ezután a kiterjesztett támogatás lép érvénybe, aminek keretében már csak a biztonsági javítások maradnak meg"

De a lényeget is kiemeli.
"Az OS kiterjesztett támogatása ennek ellenére 2020 január 14-ig él, tehát addig a biztonsági foltozásokról gondoskodnak, ha valaki nem váltana rendszert. "

Nem tudom, hogy akik a 7 végét vizionálták, azok az első 3 bekezdést elolvasták-e. Ezután, már csak a többi féltucat MS szoftverről szól a cikk.

[ Szerkesztve ]

(#41143) #93794560 válasza kispx (#41142) üzenetére


#93794560
törölt tag

A cikkírók, nemcsak a nyomtatott sajtóban, hanem a neten is pont arra játszanak, hogy nagyon sokan vannak, akik elolvassák a címet, aztán a cikk elolvasása nélkül ugranak is tovább.
Erre van is egy teszt. Először az egészet figyelmesen el kell olvasni, és a benne lévő utasításokat végre kell hajtani. Tök egyszerű, sokan mégis elbuknak rajta.

Valami ilyesmi a teszt:

1. Olvassa el a tesztet, mielőtt bármit is csinálna!
2. Írja fel a nevét a lap jobb felső sarkába!
3. Rajzoljon egy háromszöget a lap közepére!
4. Rajzoljon bele egy négyszöget! Stb....
5. stb.
6. blablabla
7-9. különféle utasítások...
10. A második pont elolvasása után a többi utasítást ne hajtsa végre!

A végén kiderül, hogy tíz emberből legalább kilenc végrehajtotta az összes leírt utasítást, pedig ha elolvasta volna végig, akkor rájöhetett volna, hogy csak az első kettőt kell megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#41144) quailstorm válasza #93794560 (#41143) üzenetére


quailstorm
nagyúr

általános iskolában mi ezt élesben kikaptuk

én voltam az egyetlen akinek leesett :DDD
többiek meg dobogtak a lábukkal meg csilingeltek :))

(#41145) #93794560 válasza quailstorm (#41144) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én elkezdtem rajzolni a kört, ami az utasításban volt, de egy ív után abbahagytam, és továbbolvastam az egészet, mire rájöttem, hogy semmit nem kell csinálni. De a megkezdett körből az a kis ív ott maradt a lapon. :D

[ Szerkesztve ]

(#41146) Lenry válasza #93794560 (#41143) üzenetére


Lenry
félisten

egyébként maga a teszt hülyeség, mert igazából, aki végrehajt minden utasítást, azt sem bukik el semmin, egyszerűen csak az emberek túlnyomó többsége fölöslegesnek tartja kvázi kétszer végigolvasni az egészet, ezért "on-the-fly" csinálja, amit leírnak.
hogy az életben 100000-ből 1 alkalommal egy tesztet direkt úgy írnak meg, hogy ne ez legyen a jó módszer... nos, ezt nehezen fogom föl jellemhibának

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41147) LámaZ válasza szabonagyur (#41126) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!

Megtaláltam a Startup Sequence részt, és mindent beállítottam szépen, ennek ellenére a gép csak az első bekapcsolásnál ismeri ezt.

Tehát:
A) beállítok mindent „jól” a BIOS-ban, kilépek, a gép simán indul, és betölti a windows-t.
B) Kikapcsolom a Win-t, majd újra bekapcs a gépet, de BIOS-ba már nem megyek bele. 1962-es hibát ad, mert nem találja az oprendszert.
Újraindítom Ctrl-Alt-Del-lel, és ezúttal megnyitom F12-vel a boot menüt. A Hard Drive az első helyen van, ráütök egy Enter-t, és szépen bootol a gép.

A bootolási szekvenciám amúgy HDD 0, HDD 1, Removable és CD.
Az automatikus bootolást is engedélyezem hiba esetén. Ott a sorrend HDD2, HDD3, Removable és CD.
Mégsem akar jó lenni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#41148) szabonagyur válasza LámaZ (#41147) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vinyó HD sentinel szerint hibátlan? esetleg elem csere is ráférhet, nem mai alaplap már.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41149) LámaZ válasza szabonagyur (#41148) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, így legyen ötösöm a lottón!
A néninek én is azt mondtam, hogy CR2032-es gombelemet kell vennünk, bár a dátumot pl. jól kijelzi, tehát az elemben még van valamennyi szufla, több, mint 5 éves működés után is..

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#41150) szabonagyur válasza LámaZ (#41149) üzenetére


szabonagyur
félisten

És vinyó? Milyen állapotú?
Mondjuk volt bent cégnél olyasmi gép mint a nénié lehet és ott is az egyikkel mindegy mit csináltak nem mentette el a BIOS beállításait.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.