Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) szabonagyur válasza ablutor (#42050) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

Amikor írod a hozzászólást a szöveg box alatt van egy lehetőség ahol a fájlt kiválasztod, le okézod majd ha feltöltődik lesznek linkek, ott rámész a beillesztés gombra, majd elküldöd a hozzászólást.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42052) dlaj válasza ablutor (#42050) üzenetére


dlaj
őstag

Mikor hsz-t írsz, akkor a szövegmező alatt fogod látni a következőt: Biztos ami biztos ki szoktam pipálni a konvertálást, utána kiválasztom a képet, majd az ok-val feltölöm. Ezután már csak a Beilleszt gombot kell megnyomni a megfelelő helyen. (Ahol a kurzor villog, ott lesz a kép.)

(#42053) dlaj válasza szabonagyur (#42051) üzenetére


dlaj
őstag

Megelőztél! Akkor most már segíthetnél nekem is ebben. Ha tudsz.

(#42054) szabonagyur válasza dlaj (#42049) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

Energiagazdálkodási lehetőségeken belül van balra egy olyan, hogy "A főkapcsoló..:" ott a jelszavas védelem ébresztéskor legyen "nem szükséges a jelszó".

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42055) Doky586 válasza ablutor (#42050) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

kiválasztod a filet, ok-val feltöltöd, majd megnyomod a "Beillesztés" gombot... :)
Az előzőleg már feltöltött képekhez (nálad ez a helyzet) a "Korábban feltöltött képeim listája" linkre kattints és szintúgy kijelöl és "Beilleszt" gomb megnyomása...

[ Szerkesztve ]

(#42056) ablutor válasza Doky586 (#42045) üzenetére


ablutor
csendes tag

helló akkor megprobálom mégegyszer a két printscreen-t ( az egyik az újra telepített win7 a másik a régi volt gépemen ugyanez a win7 )

remélem sikerült..
szóval az uj telapítésnél miért hiányoznak sorok , mikor ugyanaz a telepitő lemez és és egy ugyanolyan T400-ra telepítettem..

[ Szerkesztve ]

(#42057) dlaj válasza szabonagyur (#42054) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi szépen! :R

(#42058) DS39 válasza ablutor (#42056) üzenetére


DS39
nagyúr

azért amiért a winrar-osak is. ezeket külső progi teszi be a jobb klikk menübe, és még nem raktad fel azt a programot, ami ezt betette oda a régi rendszeren.

szerk: és ahogy így google-ba beírtam, az AutoCAD rakhatta azokat oda.

[ Szerkesztve ]

(#42059) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Újra raktam a win7-et az ssd-re. Minden szépen is megy mind addig amíg fel nem teszem az ati catalys control progit.A vga-hoz kapott driverrel is ugyan ezt csinálja és a netről letöltöttel is. Ha ezt felteszem és újraindítom akkor elinduláskor nem jelenik meg más csak a tálca és ennyi. Ez mitől van ? Máskor is tettem már fel ugyan ezt a wint és akkor jó volt.Már többször is újraraktam a wint most és ugyan úgy nem jó. Mi lehet szerintetek a gond ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#42060) szabonagyur válasza ablutor (#42056) üzenetére


szabonagyur
félisten

Google szerint az AutoCAD-hez köthető ennek a 2 sornak a megjelenése amit hiányolsz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42061) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség, adott egy mezei asztali pc, windows 7 _el, hogyha bekapcsolom, akkor amikor betölti a rendszert, még nem jut el a bejelentkezéshez, és ezzel az üzenettel újraindul

Ott lent elszámol 100 ig és újraindul.
Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy miért csinálja ezt
Előre is köszönöm
Üdv
Zoli

(#42062) szabonagyur válasza Atlantisz48 (#42061) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Csökkentettt módban indítsd a gépet, BlueScreenview progit indít, ami feljön képernyő ide berak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42063) Atlantisz48 válasza szabonagyur (#42062) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Köszönöm az ötletet, de ennek a fele nem világos, tehát akkor csökkentett módban elindítom, és utána mit tegyek ( feltéve ha hajlandó úgy elindulni )

(#42064) szabonagyur válasza Atlantisz48 (#42063) üzenetére


szabonagyur
félisten

A programot amit írtam felrakod a gépedre. Elindítod majd a képernyőt kinagyítva egy prtscreen segítségével berakod ide.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42065) Atlantisz48 válasza szabonagyur (#42064) üzenetére


Atlantisz48
őstag

2 napja még bekapcsolt a gép, de ma már nem lehet elindítani se, sehogy...... :(
Mármint csökkentet módba se

[ Szerkesztve ]

(#42066) szabonagyur válasza Atlantisz48 (#42065) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor hardver hiba.
Van egy nem indul a gépem topik ott többet tudnak segíteni, mivel ez nem igazán Win hiba ha a géped sem jó.
Ki kell próbálni minden hardvert egyesével, ha van benne 2db memória akkor egyik-másik próbálása, külömböző foglalatokban stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42067) Werkly válasza kispx (#42031) üzenetére


Werkly
őstag

Hát ez az! Ha van megoldás légyszíves írd meg akár privátban! Köszönöm!

(#42068) Werkly


Werkly
őstag

Tudtok valami free fájlkezelőt ami a Winrarral egyenértékű? Az IZArc-ot használtam eddig de a toolbar nélküli telepítőset nem találok a 4.1.8 változatból. A Bandizippel szimpatizálok. Ha van javaslat szívesen veszem! Kösz!

(#42069) LonGleY válasza Werkly (#42068) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs más normális, aminek van jobbklikkes húzás közbeni menüje (nekem az pl. alapvetően fontos, hogy az egyik drive-omról a temp mappa kihagyásával közvetlenül egy másikra tudjak kitömöríteni). Van viszont a 7-Zip, az mindent tud ezt leszámítva (normális jobbklikkes beépülői persze vannak). A legújabb alfa verzió nyugodt szívvel alkalmazható. Én e kettőt alkalmazom - WinRAR-t a kitömörítésekhez, 7-Zip-et a ZIP vagy 7z gyártáshoz (RAR-okat nem igazán gyártok, mert jobb a két említett formátum).

[ Szerkesztve ]

(#42070) mezis válasza Werkly (#42068) üzenetére


mezis
nagyúr

Zipgenius ?

mezis

(#42071) szabonagyur válasza Werkly (#42068) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

Leszedtem a gyári oldalról a 4.1.8-at kiváncsi voltam rá milyen, de semmi toolbart nem rakott fel, természetesen fent van a Unchecky is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42072) Werkly válasza szabonagyur (#42071) üzenetére


Werkly
őstag

Hát pedig an már az elején figyelmeztetés rá de ha skippeled akkor is berakja!

(#42073) szabonagyur válasza Werkly (#42072) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondom rakd fel az Unchecky-t, már egy ideje használom és az ilyeneket kiszűri egyből.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42074) Werkly válasza mezis (#42070) üzenetére


Werkly
őstag

Magyarul tud?

(#42075) LonGleY válasza Werkly (#42074) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem k. mindegy? Felrakás után elfelejtheted.

[ Szerkesztve ]

(#42076) ablutor válasza DS39 (#42058) üzenetére


ablutor
csendes tag

köszi a segitséget.
( igy már érthető és logikus )

(#42077) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Úgy tervezem lehet összeraknék egy irodai gépet. Kérdés milyen win menjen rá? és itt most a 7 vagy a 8 közötti különbségre gondolok, hanem a 32 vagy a 64 bites legyen e?
A gépbe 4 GB Ram lenne. és mielőtt még mondanátok, anno ez sokszor előkerült az életemben ez a kérdés és ha rágooglizok, többnyire az a válasz, hogy a 32 bit 4 giga Ramot kezel a 64 bit meg többet :) (32/64 giga). Viszont abban a négy gigában ugye benne van a videokártya Ramja is. (én úgy tudom)
Viszont ma már haladunk a korral. Az egyszerű kis irodai gépbe nem tennék külön diszkrét kártyát, hanem szerintem elég lesz a beépített IGP is. Ebben az esetben akkor jól sejtem simán mehet a win 7/ 32 bites verzio?

(#42078) LonGleY válasza TAKÍÍ (#42077) üzenetére


LonGleY
veterán

Teljesen mindegy. Én már inkább 64-est rakok a normálisabb, mai hardverek alá - sőt, eljutottunk oda is, hogy SSD-re dumálhatom rá a HDD helyett az irodai gépet építőket is (a legtöbben még 10 gigát se tárolnak a melós masinákon). Az IGP tökéletes, nem is kell más.

[ Szerkesztve ]

(#42079) westlake


westlake
félisten

Senkinél nem jelentkezett még a KB298271-es BSOD?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#42080) HoTaZo válasza HoTaZo (#41991) üzenetére


HoTaZo
őstag

Üdv!
Valakinek van gondolata a bluetooth-os problémámra? Link +link

Ha valaki elárulná még, hogyan tudom összecsoportosítani az egymást nem közvetlenül követő hozzászólásokat?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#42081) LonGleY válasza HoTaZo (#42080) üzenetére


LonGleY
veterán

Úgy, ahogy tetted.

(#42082) HoTaZo válasza LonGleY (#42081) üzenetére


HoTaZo
őstag

Tehát, az 1,2,3,4,6,8,10,11 (csak példák) egy oldalra nem hozhatók össze?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#42083) kispx válasza Werkly (#42067) üzenetére


kispx
addikt

Mentettem a könyvjelzők közzé, ha lesz megoldás majd írok, csak most nekem sincs :)

(#42084) Valaki26


Valaki26
csendes tag

Sziasztok. Pendrive kapcsolatba lenne egy olyan problémám,hogy észrevettem windows 7 alatt,hogy leválasztásnál hiába írja ki,hogy biztonságon eltávolítható,ha közbe a LED-je folyamatosan világít..
Ez XP és Win8-nál rendesen megy,leválasztásnál kikapcsol a világítás is.
Win7nél miért nem így működik? Vagy ez nem probléma még?

(#42085) kispx válasza Valaki26 (#42084) üzenetére


kispx
addikt

Leválasztásnál az írásnál használt puffereket üríti. Onnantól biztonságos leválasztani a pent. (Lehet, hogy 7-nél nem kapcsolja le az áramellátását; ezt majd valaki megmondja)

(#42086) föccer válasza kispx (#42085) üzenetére


föccer
nagyúr

Hordozható adathordozók esetében alapértelmezettként egyébként is tiltva van a késleltetett adatvisszaírás, így gyakorlati haszna nincs az eltávolításnak. Mármint a szoftveres eltávolításnak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42087) kraftxld válasza föccer (#42086) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lásd még: "Life is too short to safely remove USB devices" :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42088) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Van egy 64 bites Win 7 professional op-m és 2 HDD. Sajnos mikor telepítettem a rendszert a System reserved partíció a régi HDD-re került a win 7 pedig az újra. A régi már nem működik valami fényesen, de mivel a system reserved partíció azon van ha kiveszem a gépből nem indul el. Hogyan tudnám átköltöztetni azt is az új HDD-re újratelepítés nélkül?

(#42089) joergie


joergie
őstag

halló. win7 hosszabb sleep üzemmód után nem tud helyreállni, mostmár ujraindítás után se, eddig csökkentettben chkdsk és javítás-bootból javítással működött, mostmár semmi sem működik. logó lejátszása után nem tölt tovább. tipp?

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#42090) LonGleY válasza joergie (#42089) üzenetére


LonGleY
veterán

Ne használd a sleep módot...

Régi alaplapoknál / szar tápegységeknél szokott ez lenni.

[ Szerkesztve ]

(#42091) dokee78


dokee78
félisten

Mit állíthattam el a Win7 telepítésnél?
Mert a legtöbb program része csak akkor működik,ha rendszergazdaként futtatom.
Valahogy meg lehet oldani,hogy ne kelljen őket rendszergazdaként futtatni?

(#42092) Werkly válasza kispx (#42083) üzenetére


Werkly
őstag

Köszönöm!
Amúgy a laptopomon Vistan sem megy! Gyanítom, hogy a rosszindulatú eszközöket eltávolítóban van valami......

(#42093) quailstorm válasza #65388800 (#42088) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kiveszed a régi HDD-t, Win7 telepítő be, rendszerindítást megakadályozó blabla javítása. Aztán vagy sikerül vagy nem. Még át lehet rakni a partíciót, de az marha bonyolult.

(#42094) wanted5


wanted5
őstag

Hali!

Tudnátok segíteni nekem, hogy hogyan tudnám beállítani a rendszert, hogy bekapcsoláskor automatikusan csatlakozzon ADSL-re?
Próbáltam indítópultba tenni úgy hogy nem kér felh. nevet meg jelszót, de nem működik.
A net beállítások közül meg, hiányzik az "alapértelmezett kapcsolat tárcsázása"

(#42095) #65388800 válasza quailstorm (#42093) üzenetére


#65388800
törölt tag

köszi remélem sikerül :) nincs kedvem újrarakni a gépet

(#42096) Werkly


Werkly
őstag

A NET keretrendszereket érdemes föltenni frissítéskor? Köszi!

(#42097) kispx válasza Werkly (#42096) üzenetére


kispx
addikt

Ha valamelyik programod nem használja, akkor elég csak a gépen lévő aktuális verzió biztonsági frissítéseit feltenni.

(#42098) Werkly válasza kispx (#42097) üzenetére


Werkly
őstag

Mert én még a választhatóból is föltettem a 4.5-öt is! Gondolom azért nem fogja a rendszert?

(#42099) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Mitől van az,hogy a Windows 7 Professional bebootolásakor az "Üdvözöljük!"felirat megjelenése előtt hosszabb ideig teljesen fekete képernyőt látok?
Régebben is láttam,de most mintha több ideig mutatná.

[ Szerkesztve ]

(#42100) szabonagyur válasza Werkly (#42098) üzenetére


szabonagyur
félisten

Semmi bajod nem lesz tőle.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.