Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) #41133696 válasza quailstorm (#41796) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát a használati élményét tekintve nem igazán vagyok képben, mert nem láttam munka közben, csak bootolni, meg az asztalt betölteni. Viszont azt tudom, hogy a Windows 7 driverét használta.

(#41802) #93794560 válasza Sub-ZeRo (#41800) üzenetére


#93794560
törölt tag

A sima 8-as nekem is jobban bejött, mint a 8.1. De hiába teszem föl a jogtisztán vásárolt 8.1.1-et, és bár teljesen jól tudom használni, valamiért pár nap után úgy érzem, vissza kell tennem a lementett hetest. Valami zavar a nyolcasban, de fogalmam sincs, hogy mi.

(#41803) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Régóta zavar egy dolog Win 7-ben. Mégpedig az, hogy ha pl. megnyitom a sajátgépet, akkor megjelenik a bal felső sarokban egy kis ablakban. Nem lehet valahol ezt állítani, hogy hogy nyissa meg az ablakokat, pl. teljes képernyőn, vagy középen kisebb ablakban?!

(#41804) CJ4567 válasza quailstorm (#41796) üzenetére


CJ4567
veterán

A játék helyett kékhalál nálam egy GMA 950 IGP-vel szerelt notebooknál volt, igaz a Chess Titans egész jól ment rajta.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#41805) #41133696 válasza #93794560 (#41802) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az elég érdekes, hogy valaki nem tudja definiálni mi is az ami egy adott rendszerben zavarja :DDD Mert általában a felhasználók nagy többsége ráfogja valamire, lassú, instabil, x@r a csempe, skizofrén az egész rendszer... :DDD

(#41806) afrojack1


afrojack1
senior tag

Hali!
Alaplap csere után újrakell tenni az op rendszert? és a mostani win7-et le lehet menteni? pl. cd-re vagy pendrive-ra? magyarán ha újra kell rakni akkor így a mostani állapotot tegye fel.. játékal, chromeal, virusirtóval stb.. ne pedig a szintiszta op-t tegye fel..
Tudom hülye kérdés de nagyon nem vagyok otthol az ilyen témákban! :F :U

SC: Herczku_Death

(#41807) #41133696 válasza afrojack1 (#41806) üzenetére


#41133696
törölt tag

Minimum újra kell aktiválni.

(#41808) afrojack1 válasza #41133696 (#41807) üzenetére


afrojack1
senior tag

:F

SC: Herczku_Death

(#41809) #41133696 válasza afrojack1 (#41808) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akár OEM akár dobozos verzió, egy alaplap cseréje ezt vonja magaután.

(#41810) kraftxld válasza afrojack1 (#41808) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pl a Macrium Reflect Free-vel le lehet menteni egy tömörített file-ba az egész OS-t, és visszaállítani egy másik gépre.
Ahogy előbb írták, minimum egy újraaktiválás kell, de gázosabb esetben el se indul és a storage drivert kell offline módban betolni az oprendszer alá, plusz a régi drivereket kukázni és az újakat fel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41811) afrojack1 válasza kraftxld (#41810) üzenetére


afrojack1
senior tag

:R :R

SC: Herczku_Death

(#41812) twine válasza Balázs1621 (#41803) üzenetére


twine
addikt

(#41813) spiritex


spiritex
veterán

Azt meg lehet valahol nézni, hogy előző nap 16 óra óta be volt-e kapcsolva a gépem?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#41814) Bjørgersson válasza spiritex (#41813) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az eseménynaplóban szerintem készül a bekapcsolásról bejegyzés.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41815) spiritex válasza Bjørgersson (#41814) üzenetére


spiritex
veterán

Csak mert, hogy megbolondult a főnök, azt hiszi, hogy nem dolgozunk, és van esély arra, hogy k..lo..er-t (szándékosan nem írtam ki) fog telepíttetni a gépekre... Teljesen őrült, és mégha törvényellenes dolog is, szerintünk meg fogja csinálni (mert már rebesgeti). Azt olvastam, hogy ezek teljesen rejtve dolgoznak a háttérben, és nem lehet őket kiszúrni. Van más mód a kiszúrására, mint hogy minden reggel megnézem, hogy kapcsolták-e be a gépem a tegnapi munkaidő vége óta? :R

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#41816) Met válasza spiritex (#41815) üzenetére


Met
nagyúr

Vannak ilyen anti keylogger programok.

Amúgy ezek a háttérben dolgoznak, naplózzák a bill leütést és képesek képernyőmentéseket is csinálni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41817) Bjørgersson válasza spiritex (#41815) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt hiszem csak akkor legális, ha a beleegyezésetekkel kerülnek fel a gépre. De lehet rosszul tudom, majd valaki megerősít vagy kijavít ezzel kapcsolatban.

Máshogy szerintem nem lehet megnézni, de ebben sem vagyok 100%-ig biztos. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41818) spiritex válasza Bjørgersson (#41817) üzenetére


spiritex
veterán

De mondom, hogy ezt az embert nem érdekli, hogy legális vagy nem!
Legális dolog pl. 4 órába bejelenteni az összes alkalmazottat? Nem, na ugye...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#41819) Bjørgersson válasza spiritex (#41818) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jogász topic

Akkor meg nyissátok ki a kis szátokat, szerintem senki nem tart fegyvert a fejetekhez, hogy eltűrjétek ahogy rajtatok éli ki magát.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41820) Met válasza spiritex (#41818) üzenetére


Met
nagyúr

[link]
Vagy reggel azzal kezdesz hogy átnézed a könyvtárakat és a registry-t.

kovy29 Erre azt fogja mondani a főnöke hogy senki nem tart a fejükhöz fegyvert hogy ott dolgozzanak.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41821) Bjørgersson válasza Met (#41820) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem is arra gondoltam, hogy a főnökkel próbáljanak beszélni. Pont ezért. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41822) szabonagyur válasza spiritex (#41815) üzenetére


szabonagyur
félisten

A k.loggerek azok a gép bekapcsolt állapota közben is folyamatosan küldik a statisztikákat a szokásaidról, semmire nem mész azzal, hogy megnézed be volt e kapcsolva a géped.
Másrészt ez a 4 órás dolog nem tartozik nagyon ide, jó lenne OFF-ba rakni minimum. Amúgy nem kötekvésből....de ha dolgoztok rendesen akkor mit kell félni, hogy megnézi tényleg dolgoztok e? Céges gépen céges dolgot kell intézni és akkor nem kell félni attól, hogy rosszra használja a logger progit.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41823) Met válasza Bjørgersson (#41821) üzenetére


Met
nagyúr

Mit tudnak még csinálni? Semmit.
Odavisznek egy ügyvédet és megkapják a felmondásukat.
Nem nagyon tudnak ugrálni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41824) spiritex válasza Met (#41823) üzenetére


spiritex
veterán

Pontosan így van!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#41825) Bjørgersson válasza Met (#41823) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem tudom, nem volt még ilyen gondom, így nem is vagyok benne otthon.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41826) szabonagyur válasza spiritex (#41824) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy megjegyzem neked, hogy a 4 órába bejelentés önmagában nem bűn... Gondolom úgy érted, hogy 4 óra hivatalosan, de több órában dolgoztok. Ez amíg papíron le van írva normálisan addig nem tudsz tenni ellene semmit. Nem ti vagytok egyetlenek ilyen problémával, szóval kiemelni is felesleges volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41827) Met válasza Bjørgersson (#41825) üzenetére


Met
nagyúr

Örülj neki ;)
Ha megteheti valaki hogy egy ilyen miatt odébb álljon akkor nincs gond, de ha rá van szorulva a munkára akkor tűrni kell sajnos.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41828) spiritex válasza szabonagyur (#41826) üzenetére


spiritex
veterán

Te ilyen kötekedős ember vagy, látom...
Azért emeltem ki a 4 órát, hogy a főnököt rohadtul nem érdekli mi a törvényes és mi nem, mert szóba került, hogy illegális a loggerezés és nem teheti meg a jóváhagyásunk nélkül.
Illetve ha mindenki csak munkával foglalkozna munkaidőben, akkor a ProHardver elnéptelenedne és éhen halna. Szia!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#41829) szabonagyur válasza spiritex (#41828) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt nem arról van szó, hogy mit csinál a többi ember!
De ezek szerint a főnököd jogosan gondolja azt, hogy nem csak dolgoztok munkaidőben. Ezzel nincs is semmi gond, de akkor nem kellene úgy előadni a dolgot, hogy a főnök az őrült, mivel jól látja a helyzetet.
És még egyszer mondom, felesleges kiemelni a dolgot, hogy milyen a főnök vagy mi érdekli, itt nem nagyon van helye a dolognak, OFF-ban még elmegy talán.
Elhiszem, hogy nem kellemes az ilyen munkahely, de ha nincs más lehetőség el kell fogadni és dolgozni és nem azon munkálkodni, hogy lehet kijátszani a főnököt.

@(#41830) spiritex: hiába próbálsz poénkodni, de csak jól el vagy itt és munkaidőben nem dolgozol

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41830) spiritex válasza szabonagyur (#41829) üzenetére


spiritex
veterán

Igenis, őrnagyúr! :R :DDD

(#41829)
Képzeld el azt a helyzetet, hogy minden munka mindig elkészül határidőre, és utána nincs több munka. Ezt te fel tudod fogni? Mert képzeld el, van ilyen!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#41831) quailstorm válasza #41133696 (#41801) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor az nagyon szar lehet ha az alap driverrel dolgozik... XP drivertől meg bugzódik és kékhalál.

(#41804) CJ4567: Azért egy 3Dmark 2001 SE nem túl nagy kérés tőle. Azt tudnia kell. Half-Life 2-őt is. (Már a 4200Ti-től)

(#41832) szabonagyur válasza spiritex (#41830) üzenetére


szabonagyur
félisten

Teljesen mindegy, hogy elvégeztétek e vagy sem, meló hely és kész, ha a főnök nem akarja, hogy ott netezzetek akkor megteheti a tiltását. Ha egész nap nincs meló akkor malmozni kell és kész.

Az a baj, hogy te is itt mondod az okosságot, de ezt nektek kell vele megbeszélni ahogyan a 4 órás bejelentést is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41833) ZetorGumi válasza ZetorGumi (#41757) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Erre valaki?

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#41834) Bjørgersson válasza ZetorGumi (#41833) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pendrive-ról próbálod telepíteni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41835) spiritex válasza szabonagyur (#41832) üzenetére


spiritex
veterán

Utolsó gondolat: ha xarozik velünk, fel fogjuk jelenteni a törvényellenes dolgai miatt. Megyünk inkább munkát keresni. Ezt már eldöntöttük. Nincs abban a pozícióban, hogy xarozzon.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#41836) szabonagyur válasza spiritex (#41835) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hajrá akkor, bár mondom ezt a részét továbbra sem itt kellene neked emlegetni, megbeszélni kéne vele. Szerintem minden lépésetekre lesz egy válasza, a végén meg ti lesztek munka nélkül.

Teljesen offba: szerződésetek gondolom 4 órás ahogy be is vagytok jelentve, innentől kezdve nehéz lesz bizonyítani valamit. Ismerek én is céget aki papíron 8 órát dolgoztat, nem papíron meg 12-15 órát is akár, de mivel papíron rendben vannak a dolgok, meg ha van ellenőrzés ott is, innentől nincs mit tenni.

@(#41837) Doky586: köszi, ezt el is mentem magamnak, kíváncsi vagyok én is az otthoni gépre :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41837) Doky586 válasza spiritex (#41813) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"PC On/Off Time" free progi. 3hétre visszamenőleg percre pontosan grafikusan mutatja mikor voltál bejelentkezve. Javaslat: Hétfő reggel belépsz és Péntek délutánig nem is kapcsolod ki a gépet..

(#41838) ZetorGumi válasza Bjørgersson (#41834) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Igen. Még arról, de már idegesít, szóval kiveszem az ODD-met, és arról próbálom meg. (A gépben lévő odd bajos, gyanús, hogy tele van porral.)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#41839) Bjørgersson válasza ZetorGumi (#41838) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Feltételezem USB3 pendrive-ról van szó, úgyhogy vagy egy USB2-esre lesz szükséged, vagy pedig erre az okosságra.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41840) BBéci


BBéci
titán

Sziasztok!
Tegnap délben 317 GB szabad hely volt a merevlemezen, éjfélkor már csak 309,6. Közben semmit nem töltöttem le. Honnan tudom megállapítani, mi történt?
W7 Ultimate, 64 bit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41841) spiritex válasza BBéci (#41840) üzenetére


spiritex
veterán

Total Commander-rel sorba rakatod (elsősorban a Windows könyvtáron belül) a könyvtárakat (rejtetteket is!) dátum szerint és megnézed melyikek a legfrissebbek. Valószínűleg valami Temp vagy Win update lesz. De a pagefile-od mérete is megnőlhetett, ha automatán van.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#41842) BBéci válasza spiritex (#41841) üzenetére


BBéci
titán

Windowsban 07.25-óta nem történt változás, a pagefile (3,9 GB) és a hiberfil (2,9 GB) mai időpontot mutatnak. Azt sajnos nem tudom, mekkora méretűek voltak tegnap ilyenkor.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41843) Doky586 válasza BBéci (#41842) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már attól hogy bekapcsolod a gépet és elindítasz egy böngészőt: legalább 80db file dátuma változik meg a C: -n, pedig a rejtett fileokat és a cache-t nem számoltam ebbe bele..

TC-vel a C:\ -n ctrl+B -t nyomsz.. és dátum szerint rendezve megszámolod őket. (ha minden érdekel akkor a rejtett+system fileokat is engedélyezd)

(#41844) BBéci válasza Doky586 (#41843) üzenetére


BBéci
titán

Az rendben van, hogy történnek változások, de az előbb arra céloztam, hogy a TC-ben ennek nincs nyoma.
Nyomtan a Ctrl/B kombinációt, szép listát jelenített meg, azt viszont nem tudom, mit nézzek rajta.
Nem tragédia az a 7,5 GB plusz, csupán az okát szeretném ismerni. Déltájban kikukáztam egy halom fényképet, a lomtár mutatta, hogy 1,5 GB, ez után pillantottam rá a TC-re, hogy mennyi a szabad lemezterület.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41845) BBéci


BBéci
titán

Ebben a pillanatban néztem TC-ben a C meghajtó szabad területét, ami 323,4 GB! Ezt végképp nem értem. Negyed órája még 309,6 volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41847) Csillagom


Csillagom
újonc

Csillagom
(újonc)

Talán tud nekem valaki magyarázatot adni az alább leírtakra-nagyon de nagyon megköszönném!

Windows live fótáramból az összes mentett képem eltűnt és a képek helyén különböző országok zászlai kerültek-török, olasz, portugál stb, - megszámolni sem tudom-és fogalmam sincs mi ez?
Nagyon el vagyok keseredve -emlékek sokasága veszett oda!
Ezzel egy időben a mentett dokumentumaimat is szintén a föld nyelte el - azzal a kivétellel, hogy itt a nagy üresség tátong-zászló nincs!
Valaki megtudja mondani mi történhetett? Bízom abban, hogy talán segítséget kaphatok valakitől-

Köszönettel:

(#41848) VoidXs válasza Csillagom (#41847) üzenetére


VoidXs
nagyúr

VoidXs
(őstag)

Az ok egy rossz szinkron, vagy mappaváltás. A lehetőségeid:

a) még mindig ott a gépeden, csak te nem tudod, hogy hol. Keress rá a *.jpg kifejezésre, és nézz végig mindent, ami ennek megfelel.
b) less be a OneDrive lomtárába, ha a szinkronizált gépről törölsz valamit, a Drive speciel lomtárba rakja, és 30 napig ott tárolja - ez alapján ez a pont spekuláció.
c) ha nincs sehol, a Recuva talán egy részét visszaszerzi neked, szintúgy a *.jpg kifejezésre. Ahhoz, hogy jól működjön, viszont kell egy pendrive, amire visszaállítod a dolgokat.

Remélem segítettem:

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#41849) Zolee11


Zolee11
senior tag

Erre valakinek vmi ötlete?

no brain, no problem

(#41850) Kékes525


Kékes525
félisten

Új topik, akit érdekel, aki használja: Far Manager - file and archive manager

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.