Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) LonGleY válasza szabonagyur (#42750) üzenetére


LonGleY
veterán

Pontosabban Játékosnak címezve:

Ha nem WAT Remover lett alkalmazva, hanem a szokásos DAZ Loader, akkor az az újbóli futtatással minden további nélkül uninstallálható. Van még ezeken kívül is egy aktivátor, de azt nem ismerem.

Az remélem megvan, hogy céges környezetben minimum telepített és legálisan aktivált Professional verzióra van szükség, és még céges licensz díj is kell évente pluszban, különben nem lesz legál...

[ Szerkesztve ]

(#42752) szabonagyur válasza LonGleY (#42751) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért is írtam, hogy derítse ki mivel csinálta a dolgot... mivel ha ilyen KMS dolog vagy társai nem biztos, hogy egyszerű, de ebben nem vagyok otthon.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42753) Játékos


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#42754) zuzu000 válasza kraftxld (#42717) üzenetére


zuzu000
őstag

Van ilyen 'MSR' típusú is, ezt is törölhetem? Illetve van egy névtelen, 450 megás, OEM típussal.

(#42755) zuzu000 válasza zuzu000 (#42754) üzenetére


zuzu000
őstag

Siker, felment, csak túl elővigyázatos voltam:D

(#42756) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Mivel a skype topik nagyon nem pörög, feltenném itt is a kérdésem.
Van erre valami ötletetek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42757) Cube576


Cube576
tag

Sziasztok!
Abban kernék segítséget, hogy win7 van a gépemen,és bekapcsolás után ez az üzenet jelenik :

Tudja valaki mi lehet ez és miért jelenik meg?

Köszönöm,Norbi

The truth is out there...

(#42758) LonGleY válasza Cube576 (#42757) üzenetére


LonGleY
veterán

Keress rá google-ben az exe vagy a dll nevére!

(#42759) Cube576 válasza LonGleY (#42758) üzenetére


Cube576
tag

köszi megtettem,de semmi használhatót nem találtam...

The truth is out there...

(#42760) bunygyi


bunygyi
tag

Windows 7 allá a Facebook mellé milyen védelem ajánlot?

(#42761) vlevi válasza bunygyi (#42760) üzenetére


vlevi
nagyúr

Váltóáramú IP címet adjál meg, az a legjobb :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#42762) krealon válasza Cube576 (#42757) üzenetére


krealon
veterán

"Abban kernék segítséget, hogy win7 van a gépemen,és bekapcsolás után ez az üzenet jelenik :
Tudja valaki mi lehet ez és miért jelenik meg?
"

A 719.exe egy komponense megserult.
Lehet, hogy ez egy malvare es a gepeden a biztonsagi szoftver felismerte es blokkolta a DLL-jet, ezert nem indul.
Meg kene tudni, hogy hol van ez az exe es kigyomlalni.
Ehhez a legegyszerubb eszkoz a ProcessExplorer, aminek a celkereszt ikonjat radobva a fenti hibauzenet-ablakra, megmutatja, hogy melyik folyamathoz (processz-hez) tartozik es a tulajdonsagai kozott megtalalhato, hogy melyik konyvtarban van.

Esetleg HijackThis-el kilistazod az automatikusan indulo dolgokat es kiirtod vele ezt az exe-t.

(#42763) #73959936


#73959936
törölt tag

Hello....

Úgy emlékszem, win7 alatt valahol meg lehet nézni, hogy többmagos processzor esetén hányat használ a rendszer és át is állítható

Légyszi hol van ?

Másrészt: rendszereszközök alatt van 2 hiba, usb meg valami sm akármi...Tudna valaki konkrét segítséget adni mit hiányol az új rendszer ?

:R :R :R

(#42764) Cube576 válasza krealon (#42762) üzenetére


Cube576
tag

Nagyon szépem köszönöm a segítséget, ma délután kipróbálom, remélem eredményes lesz :)

Üdv, Norbi

The truth is out there...

(#42765) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. (ide fordulok, mert a vonatkozó live mail topik igen kihalt)

Windows Live mail-t használok és mostanában rengeteg kéretlen levél érkezik és pár naponta más e-mail címről. Amikor felvettem a nem megbízható listára vagy tartományba, akkor sem volt megoldás, mert az új e-mail miatt újra jöttek, valamint ami bosszantóbb volt, hogy így a letiltással volt olyan levél melyet bár nem tiltottam, mégis levélszemétbe ment.
Mit javasoltok, mit lehet tenni ezek ellen?

F.K.T.

(#42766) LonGleY válasza psg5 (#42765) üzenetére


LonGleY
veterán

1. normális levelezőprogram (Thunderbird, eM Client stb.) vagy csak simán a webes felület használata (a WLM mindenesetre instant kuka)

2. normális email cím használata, ahol a spameket már a szolgáltatás kiszűri

+ új email cím, ha a mostanit annyira bombázzák (azt persze nem érdemes minden vacakra használni, meg nyilvános oldalakra kipakolni)

[ Szerkesztve ]

(#42767) psg5 válasza LonGleY (#42766) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
- Win7 alá milyen levelezőt érdemes? (látom közben írtad is)
- t-online-os, bérelt tárhelyes e-mailokat használok, az ingyenes email címekről már lemondtam vagyis marad az új levelező? Mert gondolom ezeken azért megoldott valamennyire a szűrés.

Ki tudom menteni a leveleket WLM-ből simán pl egy thunderbird-be?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#42768) kraftxld válasza psg5 (#42767) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hajtsd át a t-online-os leveleket gmail-on keresztül, és azt használd mondjuk Thunderbird-el vagy Outlook-al.
Esetleg Outlook.com-os email is szóbajöhet, az se rossz otthoni felhasználásra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42769) psg5 válasza kraftxld (#42768) üzenetére


psg5
veterán

Ez mit jelent pontosan?:
"Hajtsd át a t-online-os leveleket gmail-on keresztül, és azt használd mondjuk Thunderbird-el vagy Outlook-al."

F.K.T.

(#42770) animatrix11


animatrix11
őstag

Ezmiez?

Adott egy msi am2-el alaplap nem mai darab
xpről frissítettem win 7re és kapott 2gb memóriát,
de azt írja ki hogy memória 2gb (1gb használható) és többi hova lett?
bios frissítés megvolt, msconfigban beállítottam hogy 2gb a memória, biosban elvileg nincs erre beállítás (amúgy az elem el van szállva mindig default setting-el indul), újra indítás után már rendesen látja a memóriát és gyorsabb is, az int. vga csak 64 mb-ot vesz le

ha valaki tud erre megoldást köszi!

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#42771) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Van egy terem, benne 16 egyforma géppel. Az egyik megadta magát, 0xc000000e hibakóddal megáll a Win 7 betöltése. Gondoltam egy másik működőről lementem a rendszert (Macrium Reflect), és arról visszaállítom, de ugyanúgy nem indul ezzel sem. Nézem, hogy van egy rejtett Backup partíció, rajta többek közt egy méretes install.wim fájl. Túrom a netet egy ideje, de nem világos, hogyan tudnám innen visszaállítani, illetve miért nem jó a másik gépről lementett rendszer. Ötletek?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#42772) Doky586 válasza Tamy (#42771) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bootoláskor F9-et kell nyomkodni emlékeim szerint és bolti alaphelyzetbe állítja magát (ha nem cseszted szét Macriumozással)..

(#42773) Storms


Storms
őstag

üdv

Ezt a hibát írja folyton ki a gép, amikor a vezérlőpultba megyek.

Mi ennek az oka? És akkor kiírja hogy a windows intéző újraindul. Mindenből a legfrissebb driver van fent.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#42774) Tamy válasza Doky586 (#42772) üzenetére


Tamy
senior tag

F8, F9-et mindig keverem, de F8-al néztem, szerintem Te is arra gondolsz. Ott van ilyen, hogy csökkentett mód, javítás, meg hasonlók, bár alaphelyzetbe állítás nincs. F9 meg a system info. Illetve ha akkor nyomom le, miután túllép rajta, akkor bejön egy lista, de ott csak azt tudom választani, hogy "Windows 7 Home Premium (helyreállított)". Ezt választva megint a hibaüzenet jön.

A Macrium a backup partícióhoz nem nyúlt.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#42775) #19617792 válasza psg5 (#42769) üzenetére


#19617792
törölt tag

beállítasz egy automatikus forward-ot gmailes címedre, majd a gmail accountot állítod be Thunderbirdben, outlookban.

(#42776) Tamy válasza Tamy (#42774) üzenetére


Tamy
senior tag

Volt még egy ötletem, ami lényegében megoldotta a dolgot: BIOS-ban a Satás winyó IDE módban volt, átállítottam AHCI-re, most simán indul. Elképzelhető, hogy valaki katatott a BIOS-ban (iskolai gép), és IDE módra állította, majd megnézem a többi gépen mi van belőve, de gyanítom azokon is IDE módban van. Még ha át is állította valaki, szerintem a Win 7 már nem omlik össze ennyitől. A minap a fordítottját játszottam el: IDE módban telepített Win 7 alatt állítottam át a satát AHCI-re, az gond nélkül elindult.

Viszont a visszaállítás továbbra sem világos hogyan működik, bár most szerencsére nem lesz rá szükségem.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#42777) Doky586 válasza Tamy (#42776) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Előszöris örülök hogy megoldottad..

Nem, én valóban az F9-re gondoltam, nem az F8-ra. A gyárilag előtelepített oprendszer esetén itt indítható a helyreállítási eljárás. (saját telepítésű win esetén semmi hasznos nem jön elő ekkor). A gyári helyreállítás használja a rejtett partíciót a wim fileokkal, és visszatelepíti kompletten az oprendszert (az extra progikkal együtt).

[ Szerkesztve ]

(#42778) Tamy válasza Doky586 (#42777) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, itt az is bekever, hogy az F9 alapból a System info, de mint említettem ha akkor nyomom le, miután ezen túlvan, akkor előjött ugyan egy "Windows 7 Home Premium (helyreállított)" választási lehetőség, de semmi más.

A Win nem saját telepítés, géppel együtt jött, ott a backup partíció a fájlokkal, de használni sehogy se tudtam. Esetleg még azt megnézem, hogy egy másik működő gépen működik-e, bár a Macriummal csak a C meghajtót mentettem/állítottam vissza, a backup partícióhoz nem nyúltam, és egyébként is ugyanaz minden gépen.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#42779) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,lenne egy fura kérdésem azokhoz akik használnak/használták a sysprep nevezetű progit.
Van egy kész win 7 pro x64-em egy desktop gépen amiről szoktam készíteni az image-t de ha ezt notebookra akarom feltolni akkor a notebookon nem indul el csak desktopon.Van valakinek ötlete hogy miért?Bootkor kékhalállal újraindul a notebook.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#42780) #93794560 válasza Poo (#42779) üzenetére


#93794560
törölt tag

Azért nem működik a noteszgépen, mert a mentés az asztali gép hardverkörnyezetét tartalmazza.

(#42781) Storms


Storms
őstag

Erre valaki? Ötlet? [link]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#42782) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van a gépemen egy win7 64 bit.
500 Gb-os winyó van felosztva 200gb (C meghajtó) és egy 270gb (F meghajtó).
Ha az F meghajtóról törölök mindent, van arra mód, hogy egyesítsem a két partíciót, anélkül, hogy formázni, sérülne a C meghajtó adatai?

(#42783) Poo válasza #93794560 (#42780) üzenetére


Poo
aktív tag

A sysprepnek pont az a lényege hogy kigyalulja a drivereket és bármilyen hardweren elindul ami desktopon működik is csak a notebooknál van gond.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#42784) #93794560 válasza Poo (#42783) üzenetére


#93794560
törölt tag

A drivereket legyalulja, de a Windows rendszerállományaiban az alatta lévő gép memória és procikonfigurációit is eltárolja a driverektől függetlenül, ezeket a telepítés folyamán állapítja meg, és építi be. Ha a két processzor esetleg eltérő gyártótól, esetleg más generációból származik, okozhat gondokat.

[ Szerkesztve ]

(#42785) Tamy válasza Tamy (#42778) üzenetére


Tamy
senior tag

A többi gépen is AHCI-re volt állítva, így szinte biztos, hogy az IDE mód miatt nem indult a Win. Érdekes, hogy fordítva ez nem jelent gondot neki. Hogy ki állította át, az rejtély, gyakorlatilag bárki megtehette.

Viszont az F9-es visszaállítás más gépeken se csinál semmi értelmeset, ha rákattintok a "Windows 7 Home Premium (helyreállított)" opcióra, akkor simán betölt a Win, tehát valahogy más módon lehet ezt előcsalogatni. Laptopokon olvastam többféle billentyűkombinációról gyártófüggően.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#42786) Poo válasza #93794560 (#42784) üzenetére


Poo
aktív tag

Ez mind rendben van de akkor sem magyarázza meg azt hogy desktopon az 1 magos géptől elkezdve az i7-g pöpecül megy mindég viszont ha notebookra csinálom akkor nem indul el.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#42787) krealon válasza Storms (#42773) üzenetére


krealon
veterán

"Access Violation ... DUI70.dll"

Elvileg ez a DLL a "Windows Small Business Server 2011 Essentials" resze.
Megrpobalhatod ujraregisztralni
Start --> cmd --> [Ctrl] + [Shift] + [Enter] -->
regsvr32 /u dui70.dll
majd
regsvr32 /i dui70.dll

Tovabbi javaslatok itt:
How To Fix Dui70.dll is Missing / Not Found Error Messages

(#42788) Doky586 válasza Tamy (#42785) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudom.. esetleg elképzelhető hogy ezek már mégsem előtelepített oprendszerek, vagy valami spéci lemezről kell bootoltatni. A user manualban kell utánaolvasni, ha nincs akkor goto 1. ;]

(#42789) kraftxld válasza Silious (#42782) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, a windows-ba beépített lemezkezelővel is simán meg tudod csinálni. Törlöd az F meghajtót, a C-t pedig kiterjeszted az üres helyre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42790) Tamy válasza Doky586 (#42788) üzenetére


Tamy
senior tag

User manual nincs, hozzám legalábbis nem jutott el. Lemezt kért valamelyik opciónál, de Win 7 telepítőnél a javítás opció azt mondja, hogy nem megfelelő lemez. Persze Win 7 telepítőből is van annyiféle, mint égen a csillag (kétfélével próbáltam). Szerintem ez inkább valami más lesz.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#42791) #93794560 válasza Poo (#42786) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én csak arra tudok tippelni, hogy a notebook-okon lévő speciális alaplapokkal lehet kapcsolatban. Azért gondolom ezt, mert ha a notimon az AIDA-val megnézem az alaplap adatait, akkor ott az alaplap neve megegyezik a gép típusnevével. Nálam például az alaplap neve Acer Aspire 5349. Míg az asztali gépeimen a gyártó neve és az alaplap pontos neve, típusa volt megjelenítve, pl: Gigabyte GA-945GZM-S2.
Acer alaplapról még nem hallottam, bár lehet, hogy notebook-okhoz gyárt.

[ Szerkesztve ]

(#42792) Poo válasza #93794560 (#42791) üzenetére


Poo
aktív tag

Megvan már a bibi csak a megoldás kell. valami miatt a ghostolás és sysprep után a d az aktiv partició és nem a c ezért nem indul a win.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#42793) psg5 válasza #19617792 (#42775) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Picit laikusabb nyelven?

F.K.T.

(#42794) Silious válasza kraftxld (#42789) üzenetére


Silious
tag

Köszönöm a válaszod.
Addig sikerült is a dolog, hogy a meghajtót zsugorítottam.
Sajnos azonban a C meghajtóhoz nem tudok hozzáadni, nem engedi a "kötet kiterjesztését"

(#42795) kraftxld válasza Silious (#42794) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy képernyőmentés jó volna a lemezkezelőből, mert így csak vaktában lövöldözünk :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42796) kraftxld válasza Silious (#42794) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ennél laikusabban már nem nagyon lehet :) Ha nem megy akkor inkább kérj meg valakit aki megcsinálja neked a gépeden.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42797) OverKiller


OverKiller
tag

Sziasztok!

Volna egy felmerülő probléma a Windows 7-emmel, eléggé gyanakszok a rendszerleíró adatbázisra.

A probléma ott indult, hogy az Office telepítése közben a 1406-os hibára hivatkozva futott a telepítő, folyamatosan nyomkodtam a "kihagy" gombot, de egy idő után már ez se ért semmit, megakadt a telepítés, többször próbáltam több kompatibilitással és rendszergazdai jogokkal indítani, a jelenség nem szűnt meg. A 1406-os hibának utánanézve próbáltam manuálisan fixelni a hibát, viszont a megadott elérési út nem volt benne a regedit-ben, tehát szerintem valamiért nincs joga beleírni.
A másik program aminél szintén ez lehet a gond, az iTunes. Minden iTunes indításnál kiírja, hogy "Az iTunes telepítése nem volt megfelelő.", az Apple oldalán található utasításokat, miszerint írjak bele egy sort a regeditbe, majd restart, nem oldotta meg a gondot.
Esetleg valakinek ötlet ennek kiküszöbölésére?

(Windows 7 Ultimate x64, DELL notebook: Core i7-4500U, 8Gb RAM)

Szerk.: iPhone-t kábellel rádugva a laptopra kiírja, hogy sikertelen volt a telepítés, iTunes nem ismeri, töltés nem indul be. Miután beleírtam regeditbe az Apple által ajánlott sort, restart után az eszközkezelő egy sárga háromszöggel jelezte problémáját a DVD író és a Virtuális DVD olvasó felé (Daemon Tools), majd a sort kivéve és gépet újraindítva újra életrekelt mindkettő. Ezt próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#42798) Atii91


Atii91
tag

Sziasztok!
Windows 8.1 megutàlása után felakartam rakni lemezről a régi win7emet és amikor rákattintok arra a lemezre ami az sd kártya(előtte töröltem itt a win telepítőben az sd kártyáról a rendszert) nemtudom feltenni rá a rendszert, ezt írja:
A windows nem telepithető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti.
Mi lehet a gond? Lemezen lévő win 7et át kellene alakítani vmilyen más formátumúra? Mindenképp az sd kártyára akarom rátenni. Van még egy 1tb-os wd red vinyóm arra felengedné tenni de azon fontos dolgok vannak és amúgy is ha rámegyek ezt írja:
a windows nem telepithető a megadott helyre. Hiba: 0x80300024.
Ha leformáznám akkor engedné? De semmiképp nem akarom formázni.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#42799) donmackó válasza Atii91 (#42798) üzenetére


donmackó
őstag

Vagy ez , vagy a formázás másik (lehetőleg win7) gépen biztos megoldás.

Release the cable hounds!

(#42800) spiritex


spiritex
veterán

Szerintetek ezeket a hibákat mi okozza? Gond egyáltalán? Mert az eddig leellenőrzött 4 gép közül mindegyiken vannak ilyen controller hibák, gondolom nálatok is, és minden win7 gépen. A Harddisk utáni szám 1 és 3 között, míg a DR utáni szám 1 és 11 között mozog, mikor milyen párosítással.

Controller error

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.