Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) sjozsika válasza #93794560 (#42900) üzenetére


sjozsika
csendes tag

De akkor miért van az, hogy ez a jelenség nem észlelhető egy "pucér" windows alatt, csak valamelyik program, vagy esetleg frissítés telepítése, illetve a gép újraindítása után?

(#42902) tknof1871 válasza tknof1871 (#42888) üzenetére


tknof1871
őstag

Közben megoldottam
Megnyitottam a Terület és nyelv ablakot, a Billentyűzet és nyelvek fülön a Megjelenítési nyelv kijelölése részen magyar-ra állítottam és most jó. De ezt egy olyan gépen, amin a Megjelenítési nyelv kijelölése kínaira volt állítva.

Hogyan kell a képernyő billentyűzeten magyarról más nyelvűre váltani? De úgy, hogy ne járjak megint úgy, hogy az egész gépen a Megjelenítési nyelv kijelölése kínaira vált?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#42903) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Elég sokszor lefagy a gépem a Windows 7 indításakor a "Windows indítása" képnél. Ez mitől van és mit tehetnék ellene? Előre is köszönöm!

(#42904) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Rég jött elő ez a problémám, de win7 újratelepítést követően megint gond.

Ez a driver van fent a Dell oldaláról:

nVidia Nvidia Geforce 310M -Discrete, v.8.16.11.8921

Mit lehetne tenni?

20 éve a Prohardveren

(#42905) LonGleY válasza AkosAkos (#42903) üzenetére


LonGleY
veterán

Úh... ki kell szűrni pár dolgot:

1. túlmelegedés
2. gyenge minőségű táp
3. halódó alaplap / memória / stb.

Ha bebootol, akkor elsőnek nézz hőmérsékleteket (AIDA64 vagy Open Hardware Monitor), aztán írd meg, milyen tápod van és alkatrészeid, és hogy mióta csinálja! Egy bootolható memória-tesztelővel is érdemes rámenni a gépre (ilyen van pl. bármelyik Ubuntu telepítőben, vagy külön a Memtest86+ oldalán, szintén ISO formátumban - ezeket amúgy az Universal USB Installer-rel tudod pendrive-ra pakolni). Ezek nélkül közelebbi dolgot tippelni sem tudnék.

A következő lépcső lehet, ha a táp és a hőmérsékletek rendben vannak, hogy egy szűz rendszerrel vizsgálod a működést a továbbiakban. Ha ott is gond lesz, akkor marad a hardveres csere-bere...

[ Szerkesztve ]

(#42906) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv!
Olyan problémám lenne hogy merevlemezemen kötetet akarok zsugorítani, de csak 2000 mb-ot enged.

Olvastam rendszer miatt vannak át nem helyezhető fájlok és emiatt, de tényleg nem lehet megoldani újratelepítsen kívül? Ennyire peches vagyok hogy csak ennyit tudok zsugorítani? :((

(#42907) brd válasza krisz4b70 (#42906) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, a beépítettet eszköz ennyit tud, komoly felhasználásra nem alkalmas. Valami normális programot kell erre keresni, pl. Paragon Partition Manager, vagy EaseUS Partition Master.

The only real valuable thing is intuition.

(#42908) krisz4b70 válasza brd (#42907) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

és ezekkel a programokkal tudok többet is zsugorítani?

(#42909) brd válasza krisz4b70 (#42908) üzenetére


brd
nagyúr

A szabad hely terhére bármennyit (a képen lévő fordítás nem pontos, én a valós szabad helyre gondolok).

The only real valuable thing is intuition.

(#42910) krisz4b70 válasza brd (#42909) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Sikerült! Köszönöm a segítséget:)

(#42911) gti16v


gti16v
őstag

sziasztok,mit tudok tenni,hogy a ctrl+alt+del együttes lenyomásakor az ablakom,újra a "régi" legyen...köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#42912) kispx válasza gti16v (#42911) üzenetére


kispx
addikt

Kattints duplán a szürke területre.

[ Szerkesztve ]

(#42913) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnapi adag:

(#42914) Findzs


Findzs
addikt

sziasztok

adott egy win7 -es telepítő pendrivon

hogy tudom a legegyszerűbben átmásolni egy másik pendrivra?
próbáltam total commanderrel, windows intézővel de amire másolom utána nem bootol, nem lehet telepíteni róla

létezik valamilyen pendrive másoló program? mint anno volt floppy másoló program ami egy az egyben átmásolta a lemezt

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#42915) DS39 válasza #41133696 (#42913) üzenetére


DS39
nagyúr

máris visszavontak egyet?
nálam a KB2952664-eset nem mutatja.

(#42916) szabonagyur válasza DS39 (#42915) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elmúlt 2 frissítő kedd nem volt valami túl minőségi ha megint visszavontak volna egyet... se a Win7 se a Win8 esetében, illetve megint akkorák a frissítések, hogy na..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42917) premete válasza Findzs (#42914) üzenetére


premete
veterán

Először formázd meg a pendrive-ot bootolhatóra, utána másolj rá.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#42918) spiritex válasza odrif (#42904) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem volt már hasonló gondom Dell Optiplex géppel, és ott másik vga driver megoldotta a problémát.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#42919) HZoli87 válasza DS39 (#42915) üzenetére


HZoli87
veterán

Én tegnap este 8-kor telepítettem a frissítéseket, de nincs közte ilyen (KB2952664).

(#42920) DS39 válasza HZoli87 (#42919) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor lehet Windows 7 verziótól függ az a patch. (pl. Pro nem kapja, de az Ultimate igen)

[ Szerkesztve ]

(#42921) kispx válasza DS39 (#42920) üzenetére


kispx
addikt

Az nem áprilisi frissítés?

(#42922) gti16v válasza kispx (#42912) üzenetére


gti16v
őstag

nagyon köszönöm

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#42923) DS39 válasza kispx (#42921) üzenetére


DS39
nagyúr

tényleg. de látod, GoodSpeed képét, hogy most jelezte nála.
(lehet múltkor a visszavont update-k törlésénél ezt is törölte)

mindenesetre feltolom most ami van, aztán reménykedek, hogy ezúttal minden frankó lesz velük. :)

[ Szerkesztve ]

(#42924) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok, valami elállítódott a Win7-emben, és nem tudom visszacsinálni.
Jogosultságot kér ott, ahol eddig nem tette.

Mikor a Program Files-ban egy program mappájában ügyködöm, vagy ha parancsikont akarok egy ottani programról csinálni, írja, hogy oda nem tud, kívánom-e a desktopra.
Na, ilyet eddig nem csinált, mindig megcsinálta oda a parancsikont, oda, ahonnan csináltam (az adott program mappájába).
Videokártya-bizgeráló programot telepítettem, és egy videobios-macerátort, lehet, ezek kavartak be, de mit tehetek, hogy a régi legyen?
Adminként vagyok bent, UAC ki van kapcsolva.

(#42925) lorcsi


lorcsi
veterán

induláskor futtatni akar egy setup.exe-t (a scanner telepítésekor kerülhetett fel)
c:/users/XY/Appdata/Local/temp/7zS1B8/setup/reset

hogy lehet ezt teljesen kitörölni?

(#42926) LonGleY válasza lorcsi (#42925) üzenetére


LonGleY
veterán

Törölj tempet! Manuálisan is mehet a temp mappa tartalma, amúgy CCleaner-rel egyszerűbb a későbbiekben.

Illetve a futtatás > msconfig > Startup résznél törölhető az automata indulás.

[ Szerkesztve ]

(#42927) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#42924) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elmúlt magától.

(#42928) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Olyan problémám van, hogy a munkahelyemen Rendszergazdai jogaim vannak.

Valamelyik gépen a saját adataimmal léptem be és benne maradt abban a gépben, és a felhasználó próbálkozik vele belépni, de természetesen sikertelenül, ami miatt engem a rendszer folyton zárol.

Meg van a gép amelyről próbálkozik belépni, de hogyan tudom az adatokat: jelszó, felhasználó név, stb törölni vagy alapra visszaállítani, hogy ez ne történjen meg? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#42929) Findzs válasza premete (#42917) üzenetére


Findzs
addikt

köszi ez nekem is megfordult a fejembe
de akinek kellene az nemigen ért a dos -os parancsokhoz még az is művészet neki, hogy egyáltalán elindítsa a gépet úgy hogy usb -ről bootoljon

de ki fogom próbálni :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#42930) DS39


DS39
nagyúr

asztali gép, vezetékes nethez kapcsolódik, win update után (nem közvetlenül) vettem észre, hogy nem mutatja, hogy csatlakozok hálózathoz, miközben net van.


a Műveleti központ is bugos, sokkal több mindent kellene mutasson, van-e aktív tűzfal, vírusvédelem, stb.

arra gondoltam vmi szolgáltatás elszállt, de nem tudom, a biztonsági központ fut, tűzfal aktív, vírusvédelem aktív, net is van, ha új kapcsolatot akarok létrehozni, akkor ezt közli is velem.

egyéb érdekesség, hogy az ipconfig-ban nem mutatja a külső ip címet, miközben a Speccy-ben látszik és írja is hogy helyi hálózathoz csatlakozik a gép. :U

[ Szerkesztve ]

(#42931) #73959936 válasza DS39 (#42930) üzenetére


#73959936
törölt tag

Már csak úgy megkérdezném, hogy ha az aktív hálózatok megtekintésénél semmilyen hálózathoz nem kapcsolódik a gép honnét veszed, hogy van net ?

(#42932) DS39 válasza #73959936 (#42931) üzenetére


DS39
nagyúr

egyszerű, mert arról az internetkapcsolatról írok most, amit nem mutat. :D
(tehát nem hálózati hiba, szoftveres bug lesz)

standard hiba ellenőrzési dolgok megvoltak: reboot, gép/net ki-bekapcsolása, szolgáltatások leállítása/újraindítása.

[ Szerkesztve ]

(#42933) kraftxld válasza DS39 (#42932) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vírusirtó, hálózati babráló program volt piszkálva mostanában?
A network location awareness szolgáltatás fut? Nem lőtte ki valami optimalizálóprogi?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42934) #73959936 válasza DS39 (#42932) üzenetére


#73959936
törölt tag

Net kapcsolat ellenére nem lehet szolgáltatói hiba ?

Volt már olyan nekem is...

(#42935) DS39 válasza kraftxld (#42933) üzenetére


DS39
nagyúr

Avast-ot frissítettem 8-ről 9-re nem rég. (nem csak ezen a gépen, eddig nem volt vele ilyen gond)

mind a 4 hálózati szolgáltatás fut:

(#42936) kraftxld válasza DS39 (#42935) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az Avast ideiglenes törlése és újraindítás után megjavul?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42937) DS39 válasza kraftxld (#42936) üzenetére


DS39
nagyúr

jó kérdés, ki próbálom aztán majd írok.

(#42938) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Egy kollégám startert telepített, és azt mondja, hogy nem tudja az internet beállításokat módosítani, nem tud nyilvánosról otthoni hálózatra váltani. Ez lehetséges? Nem ismerem a startert... :(

Az esetleg nem járható út, hogy csinál egy új internet beállítást varázslóval, és otthonit jelöl be?

Köszi előre is!

(#42939) DS39 válasza kraftxld (#42936) üzenetére


DS39
nagyúr

nem javult meg. és a Műveletközpont sem sírt, mint ilyenkor megszokott hogy nincs telepítve vírusírtó, kapcsoljam be a Defendert, stb.

gyakorlatilag inaktívak ezek a szolgáltatásai:

szerintem a win update-nél szállt el vmi, lehet egy javító install megoldaná, nem tudom. (vagy ha lehet külön ezt a biztonsági/műveletközpont service-t újrahúzni, de nem hiszem, eléggé a rendszer része)

(#42940) kraftxld válasza DS39 (#42939) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csinálj egy rendszervisszaállítást arra az időpontra ahol még rendesen működött.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42941) qqcqqc válasza DS39 (#42939) üzenetére


qqcqqc
őstag

DHCP-n kapod a netet, vagy felhasználó és jelszó párossal. Ha az utóbbi, akkor rendben van minden.
Nézd meg a hálózati csatlakozók ablakot és ott látsz a lan csatlakozókon kívül egy "széles sávú kapcsolat" csatlakozót is, na azon jön a net és ott látod az ip címed is.

(#42942) Taposo


Taposo
aktív tag

Sziasztok a microsoft webhelyéről lehetséges még digitálisan win7 op rendszert vásárolni, köszönöm :R

(#42943) DS39 válasza qqcqqc (#42941) üzenetére


DS39
nagyúr

UPC-s net, a wifi-s modem DHCP-n osztja ki a belső IP címet, és csak wifi-nél kell jelszót megadni, LAN-on egyből van net.

kraftxld: ha lenne.. ilyen rendszer hiba még XP-n sem volt, bár ettől függetlenül minden zavartalanul megy, ahogy eddig.

[ Szerkesztve ]

(#42944) Szaszati


Szaszati
tag

Sziasztok,

nem tudom jó topikban kérdezek-e, de hátha :) Szerver vásárlását tervezzük többfelhasználós, hálózati könyvelési rendszer kiépítésére. Szervernek a HP ProLiant ML10-et néztük ki, amiben Intel Xeon E3-1220 v2 proci van.

Sajnos a könyvelési szoftver egyik modulja miatt csakis 32 bites operációs rendszeren hajlandó futni. Kérdés, hogy a Windows 7 Professional támogatja ezt a Xenon procit, fog működni a gépen?

Előre is köszi a válaszokat!

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#42945) szabonagyur válasza Szaszati (#42944) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

Windows 7 verziók összehasonlítása ez alapján 2 fizikai processzorig jó a WIn7 Pro

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42946) kraftxld válasza Szaszati (#42944) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vagy rakjatok rá Hyper-V-t, esetleg VMware ESXi 5.5-öt, mindkettő ingyenes, futtathatja a 32bites virtuális oprendszert és később könnyen cserélhető lesz ha a kedves könyvelőprogram írók végre észreveszik, hogy a dátumnál az évezred már 2-essel kezdődik :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42947) kraftxld válasza DS39 (#42943) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kár volt kikapcsolni a visszaállítási pontot :(
Esetleg netsh-val is lehetne adni neki: [link]
Vagy ezzel: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42948) Szaszati válasza kraftxld (#42946) üzenetére


Szaszati
tag

Az egészre még rájön egy AADS Small Terminal Server, azon keresztül lehet majd elérni a könyvelőprogramot. Kezd az egésznek matrjoska-baba kinézete lenni...

Amúgy a Hyper V-hez előbb kell egy 64 bites Win, majd abba a 32-es, igaz? Mert akkor az ugye két licensz vásárlását feltételezi.

Ha esetleg van valakinek tapasztalata 32 bites Win futtatásával Xenon procin, az isteni lenne. Ha a szerver beszerelése után derül ki, hogy nem fut a Win/kell még egy másik, akkor nem lenne természetes a főnök mosolya :DDD

Egyébként a könyvelőszoft fejlesztője állítólag egy zseni. Nem teszem idézőjelbe, mert annyi idézőjel úgysincs.

[ Szerkesztve ]

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#42949) kraftxld válasza Szaszati (#42948) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hyper-V 2012 R2 ingyenes: [link]
Nincs hozzá GUI de elég hamar meg lehet tanulni a használatát.
Ez az AADS cucc használata úgy semmiben sem különb licensz szempontjából mint bármelyik torrentről letöltött verzió. Win7-et nem lehet hivatalosan terminalszerveresíteni.

Elvileg mennie kéne a szerveren a 32bites Win7-nek, de a driverekkel lehet szopás lesz.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42950) DS39 válasza kraftxld (#42947) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ja..
de nem tudom hogy tényleg mi lehetett a kiváltó ok, laptopon ugyanaz a rendszer (bár az 64 bites), rendszerbeállítások, win update-ek, vírusirtó, stb, és hiba nélkül megy.

köszi a linkeket, csekkolom. :)

gugliztam én is közben és találtam hasonló eseteket (LAN-on bugos, WiFi-n jó), ott is említették a TCP/IP-s dolgot, illetve hogy volt akinek az IPv6 letiltás segített.
/ + router reset és kábel csere javaslatokat is írtak külföldi fórumokon /

ami az ikon állapotot illeti az a poén hogy a mostani frissítés előtt rendszeresen előfordult az hogy piros X-es hálózat ikon jelent meg, de rákattintva látszott hogy csatlakozva vagyok, és egy ki-bejelentkezés megoldotta. most fordított lett a helyzet, azóta mindig rendes ikont mutat, azzal nincs hiba, de rákattintva az látszik amit korábban betettem.

mindeközben a másik, Műveletközpontos történet úgy tűnik helyre jött, volt egy néhány perces TrustedInsteller.exe procipörgetés, azóta már megfelelően látszanak a paraméterek. (lekopogom..)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.