Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) quailstorm válasza brd (#41248) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De amikor a kettő együtt gatya, akkor van igazán baj.
5,25-ös 5400-esem még nem volt. 2,5ˇ 5400-at meg az 5,25-ös legolcsóbb 7200-as Toshibám rommá verte.
Igen apró fájlokban és elérési időben is.

SSD, meg még mSATA pendrive méretben is hipertér.

(#41252) LonGleY válasza HollyBoni (#41249) üzenetére


LonGleY
veterán

A programok közt végülis nem láttam semmi kirívót. Sok játék, az azokhoz tartozó keretrendszerek, driverek, ilyesmi. Amit észrevettem, hogy védelmet a Hotspot Shield-en kívül nem használsz (vagy csak átsiklottam fölötte), ami felettébb furcsa (bár gyorsaság szempontjából talán nem lényeges, hisz pont az aktív antivírusok szokták megfogni a gépet). Az egyedüli, amit lecserélnék nálad, az a DAEMON Tools Lite (főleg így, tűzfal nélkül) egy olyanra, amiben nincsenek háttérvackok meg beépülők (pl. Virtual CloneDrive vagy WinCDEmu).

Marad tehát a HDD adott lassúsága, és esetleg némi vírustevékenység. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41253) szabonagyur válasza HollyBoni (#41249) üzenetére


szabonagyur
félisten

Teljesen mindegy, túl van tárgyalva a dolog...ha gyorsulást akarsz SSD és kész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41254) Lenry válasza HollyBoni (#41228) üzenetére


Lenry
félisten

a CCleaner nem sokat segít, nem is erre való, töredezettségmentesíts

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41255) LonGleY válasza Lenry (#41254) üzenetére


LonGleY
veterán

Ööööh. Nem is volt ilyesmiről szó, hogy kifejezetten segítenie kéne (a töredezettségmentesítést pedig írtam). Egyébként üdítő volt olvasni valakitől, hogy nem advanced ultra mega system tweakerekkel szórta tele a gépét, csak hogy gyorsuljon. De mostmáraztán tényleg túl van tárgyalva a téma. :]

[ Szerkesztve ]

(#41256) King Unique válasza Djuree (#41231) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván szúzen gyors egy Windows, de akkor baromira.
Minél több programot pakol rá az ember, annál inkább lassul, vsz telepített driverek, frissítések is rátesznek erre egy lapáttal.
De, ahogy kollega kifakadt, úgy kicsit én is, mert update kikapcsolását, vírusírtó mellőzését javasolni, azért nem bölcs dolog... :U
Előbbi biztonsági rések, stabilitás befoltozása, javítása végett szinte kötelező és utóbbi is, mert AV nélkül netezni, még, ha odafigyel is az ember, azért veszélyes.

(#41235) szabonagyur: ez is a tipikus híresztelések egyike, h Windows-on ki kell kapcsolni a frissítést és nem kell rá vírusírtót tenni... :D
Bár "úgy hagyva" a dolgokat, tényleg lehet egy kis előnye sebesség terén, de másik oldalról megvan a kockázata....sokaknál láttam már ilyen felállást.

[ Szerkesztve ]

(#41257) bluobluo75 válasza brd (#41250) üzenetére


bluobluo75
őstag

(#41258) brd válasza bluobluo75 (#41257) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, azaz, de az nem tudom, hogy jó-e 64 bitre is (mert ha neked olyan OS-ed van, az kell). Itt az eredeti helye.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#41259) szabonagyur válasza King Unique (#41256) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó de azért a kolléga i7 920-a azért nem kéne, hogy elvérezzen Update alatt... max a HDD miatt.
Tudom lehetne írni cikket/könyvet Windows mítoszok címmel :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41260) vlevi válasza King Unique (#41256) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, sajnos az a gond, hogy aki ért hozzá, és emiatt hajlandó odafigyelni dolgokra (pl azért kézzel csak lefuttatja a frissítéseket, és kézi vírusirtást, nomegpersze backupot is csinál időnkét), az leírja egy teljesen laikusnak, hogy kapcsolj ki minden ilyesmit, akkor van a baj. Mert az a hozzánemértő ember csak addig hallotta, hogy ezek felesleges dolgok, ki kell kapcsolni, meg még a másik haverja mondott valami tűzfalat és UAC-ot, hogy arra sincs szükség...

(#41261) bluobluo75 válasza brd (#41258) üzenetére


bluobluo75
őstag

azt írtad ne a telepítésre nyomjak akkor a portable változatát szedjem le?

(#41262) brd válasza bluobluo75 (#41261) üzenetére


brd
nagyúr

De, a telepítőset szedd le, de az (régen legalábbis) mindenféle felesleges dolgot telepíteni akarna, azokat vedd ki.

The only real valuable thing is intuition.

(#41263) bluobluo75 válasza brd (#41262) üzenetére


bluobluo75
őstag

(#41264) King Unique válasza vlevi (#41260) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon sok ilyet láttam már és amikor megkérdeztem, h mért kapcsolta ki frissítéseket és a többit, akkor többnyire azt volt a válasz, h mert azt úgy kell, azt tanácsolták neki (volt akinek szervíz...) :D
És az a baj, h az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni, mert az átlag user ezt nagyon is komolyan veszi és elhiszi...ahelyett, h megkérdezne egy szakértőt, v vmi szakmai fórumon érdeklődne...

(#41265) brd válasza bluobluo75 (#41263) üzenetére


brd
nagyúr

A Comodo vírusirtó tartja fogva valamiért, a többi elvileg nem kellene gondot okozzon, mert a rendszer része. Jelöld ki a Comodo-s két sort, és Feloldás.

The only real valuable thing is intuition.

(#41266) bluobluo75 válasza brd (#41265) üzenetére


bluobluo75
őstag

király!
Az volt, köszi! :R

Ezzel vagy hasonló progival meg lehetne olyat oldani, hogy a gépem kikapcsolását lerövidíteni?
Mert az meg valami miatt elhűzódik, pedig SSD-t használok rendszerre

[ Szerkesztve ]

(#41267) szabonagyur válasza King Unique (#41264) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj, hogy hiába érdeklődik itt ha pont akkor kérdezi meg amikor kap majd egy olyan választ mint fentebb kollégától és többet nem is néz a fórum tájékára sem... A kolléga is megtudta, hogy SSD kell neki és szerintem ezeket nem is olvassa ahogy sokan, max még elolvasta amit egyből kapott a kollégától.

Általános informatikai tudás része kellene legyen, hogy igen vírusírtó kell, rendszer javítások szintén, ésszel telepítés szintén.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41268) HollyBoni válasza szabonagyur (#41267) üzenetére


HollyBoni
veterán

:P

(#41269) szabonagyur: SSD vétel az még nem most lesz sajnos. Először videókártyát akkarok venni mert meghalt, és most egy 5 ezer forintos cucc van ideiglenesen.

[ Szerkesztve ]

(#41269) szabonagyur válasza HollyBoni (#41268) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kivételesen olvassa :D SSD-t vegyél vagy szerezz kölcsönbe, ha nem javul semmit itt folytatjuk ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41270) brd válasza bluobluo75 (#41266) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos nem igazán, a mai OS-ek még leállítanak ilyen-olyan szolgáltatásokat, bezárnak programokat, és erre kell várni. Maga a háttértárművelet leállításkor minimális.

The only real valuable thing is intuition.

(#41271) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

A cégnél ahol dolgozom aktiválni szerettem volna egy windows 7 prof rendszert úgy hogy van hozzá win 8.1 licenc. Ezzel eddig nem is volt gond, de ma megpróbáltam beadni neki egy termék kulcsot, amire azt írta, hogy nem megfelelő win7 termék kulcs, de aztán még 2-szer beadtam más-más kulcsot és ezután már nem is engedett több kulcsot beadni, valami hibakódot írt ki.

Hogyan tudnám újra próbálni más kulccsal az aktiválást? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#41272) LonGleY válasza atti1848 (#41271) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi köze a Win 7-hez a 8.1 kulcsnak?

(#41273) szabonagyur válasza atti1848 (#41271) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Downgrade akar lenni 8.1 Pro-ról Win7 Pro-ra ugye? Ha nem megy az aktiválás akkor telefonos aktiválással próbáld, ők segítenek neked.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41274) atti1848 válasza szabonagyur (#41273) üzenetére


atti1848
senior tag

Ez ok, hogy telefonos aktiválás, csak odáig sem jutok el, hogy a 9 db számsort kidobja, mert a termékkulcs nem tetszik neki, de van egy másik, ami tuti jó, csak azt meg már nem tudom kipróbálni.

Amúgy igen downgrade -ről van szó, csak win 7 prof + hozzá win 7 termék kulcs.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#41275) szabonagyur válasza atti1848 (#41274) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ha beírod szigorúan rendszergazdaként futtatott parancssorba a következőt elvben a kulcson is eltávolítja amit eddig megadtál: slmgr.vbs -upk

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41276) bluobluo75 válasza brd (#41270) üzenetére


bluobluo75
őstag

Jó csak SSD-hez képest szerintem sokáig variál
vagy másnál is lassan áll le a gép SSD-nél?
Az indítással nincs gond, az gyors....

(#41277) atti1848 válasza szabonagyur (#41275) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszi.Kipróbálom . :)

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#41278) krealon válasza bluobluo75 (#41244) üzenetére


krealon
veterán

"a külső táramat sehogy nem tudom lekapcsolni oprendszeren belül, pedig már minden létező alkalmazást bezártam ami kapcsolatban állhat vele"

Ha van rajata megosztott konyvtar, akkor a Server (magyarul kiszolgalo?) service ujrainditasa segithet. Legalabbis nalam ez a megoldas ilyenkor.

(#41279) Met válasza atti1848 (#41271) üzenetére


Met
nagyúr

Ma én is akartam aktiválni egy win7-et de nem fogadta el a kódot.
Igaz nem arról a lemezről lett telepítve de homepremium 64 bit mindkettő.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41280) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Most telepítettem fel egy windows 7 sp1 hun professionalt, és képernyő felbontás beállításával van gondom.

2 kimenetet használok a VGA kártyámon különböző frekvencián, felbontással és képaránnyal.

1. kimenet DVI - LCD monitor 1600@1000 felbontás (16:10 képarány)
2. kimenet HDMI - Plazma tv 1920@1080 felbontás

A win7 a plazmát akarja használni elsődleges kijelzőnek, gondolom azért, mert HDMI kábelen lóg, de nekem az LCD monitor kell elsődlegesnek, ami DVI-n van a vga kártyára kötve.

VGA kártya egy HD4600 Radeon.

Sajnos a plazmán nem tudom beállítani a full képet, egy fekete keret fut körben, mit és hol kell beállítani?
Tudnátok ebben nekem segíteni?

XP alatt ez is hibátlanul működött :((( tegnaptól használom a win7-et, ezen kivül nagyjából mindent sikerült belőni, de ez idegesít :(

kérlek segítsetek. köszönöm

(#41281) HollyBoni válasza tpeter77 (#41280) üzenetére


HollyBoni
veterán

Fel kell raknod a Catalyst Control Centert, és átállítani ezt: [link]

(#41282) tpeter77 válasza HollyBoni (#41281) üzenetére


tpeter77
addikt

wow!
fel volt téve, de ezt a csúszkát nem találtam meg... pedig XP alatt is így kellett, csak annak 2 éve volt már :)
köszi.

bocs mégvalami!
A tv háttérképe csak egy középre elhelyezett win logó, fekete a kerete körbe.
Ennek hogy tudok full képernyős hátteret beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#41283) bluobluo75 válasza krealon (#41278) üzenetére


bluobluo75
őstag

És azt hogyan, merre kell beállítani?

(#41284) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.
bekapcsolásnál nem tölt be z 1 hete telepitett win 7starter!csökk.módban a helyreállitásnál ezt az észlelt hibát írja:előtöltési szolgáltatás nem fut.
javitani nem lehet.
a pc tulajdonságoknál a belerakott ramokat látja(4x512mb ddr)
microsoft essential a virusirtó
mi lehet a gond?megoldás?újratelepités?
vagy hardveres gond?
a probléma fagyással indult ez miatt kikapcs a gombbal és innentől kezdve nem tölt be a windows.

WoT:jimmbo

(#41285) #52808704


#52808704
törölt tag

Sziasztok!

Van valakinek valami ötlete, hogy ha beállítom a win 7 témát klasszikus windowsra, vagy bármi másra, ami nem aero téma, miért nem működik a V-sync?

[link]

Ezzel a tesztvideóval próbáltam, ha aero téma van beállítva tökéletesen megy, ha klasszikus windows, akkor megjelennek a jellegzetes vízszintes törések, annak ellenére, hogy a driverben beállítottam a függőleges szinkronizációt.

A gépem Acer Aspire V3 571g, Intel HM77 chipset, i5 3210m, Geforce Gt 630m. A legújabb drivereket telepítettem és mindenhol bekapcsoltam a függőleges szinkronizációt. Kb. a win 95 óta ugyanúgy néz ki az asztalom, úgyhogy fura lenne váltani. :)

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#41286) LonGleY válasza #52808704 (#41285) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért, mert az Aero hardvergyorsított, a klasszikus pedig nem az. V-Sync meg HW gyorsítás alatt van. Örülj neki, az a normálisabb felület! Aki kicsit is megszokja, már nem akar visszatérni a régebbi gányokhoz (és ugyanúgy nem esik neki jól a Win 8 féle butított szarság). Teljesen frankón beállítható, ráadásul az átlátszósággal pluszt is ad a használhatósághoz - a használható felületek elvétele nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#41287) krealon válasza bluobluo75 (#41283) üzenetére


krealon
veterán

A server service (magyarul kiszolgalo szolgaltatas?) ujrainditasa:

Jobbkatt a Computer-en --> Manange --> Services and applications --> Services -->
Server kivalasztasa a listabol --> Jobbkatt rajta --> Restart

(#41288) LonGleY válasza #52808704 (#41285) üzenetére


LonGleY
veterán

Sírva hánynám le az asztalom, ha klasszik kékben kellene használom...

[ Szerkesztve ]

(#41289) Peti78


Peti78
őstag

Sziaszttok! Nem tudom jo e a topic a problema szempontjabol. Tegnap raktam ujra a rendszert es a .com oldalakra egyik bongeszovel sem hajlandó csatlakozni. A rendszert alaplap csere miatt telepítettem, de elotte ilyen problema telepítes utan nem volt. Az is erdekes, hogy nem is kellett internetbeallitasokat eszkozolni, anelkul csatlakozott a routerhez. Mi lehet a gond?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#41290) CJ4567 válasza LonGleY (#41288) üzenetére


CJ4567
veterán

Látom újabb Opera user :)) Szép asztal, letisztult de mégse üres :)

No Sana No Life

(#41291) tutis


tutis
őstag

sziasztok!

Találkozott már valaki olyannal hogyha elindul a win, a tálca nem reagál, csak akkor ha pl nyitok egy eszközkezelőt és kilépek belőle?
Illetve ha úgy indul el a laptop hogyha az egeret a tálca fölött tartom, akkor működik a tálca, de hiába nyitok meg bármit, (böngésző stb), az alkalmazás utána nem reagál, kattintok, de nem történik semmi..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#41292) bluobluo75 válasza krealon (#41287) üzenetére


bluobluo75
őstag

Bocs de magyarul nem lehetne? magyar oprendszerem van, köszi! :R

(#41293) DS39 válasza bluobluo75 (#41292) üzenetére


DS39
nagyúr

magyarul és sokkal egyszerűbben: (felesleges végigjárni ilyen menü köröket, használjuk a Windows feature-t)
a start keresőben beírod: szolg majd nyomsz egy entert, ott a lista, kikeresed ami neked kell. :)

(#41294) Krystal_s válasza Peti78 (#41289) üzenetére


Krystal_s
addikt

Digi neted van ? Amennyiben igen, akkor a hiba nem nálad van. Országos gond volt reggel, most olvastam több helyen.

(#41295) Peti78 válasza Krystal_s (#41294) üzenetére


Peti78
őstag

Köszi a választ, már megy is . :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#41296) olivera88


olivera88
veterán

Ha a partíciót méretezem át akkor készítsek róla biztonsági másolatot?( Easeust használok) És ha igen akkor mindkét partícióról v csak arról amit méretezek? Csökkenteni akarom a méretét h legyen hely a Linuxnak.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#41297) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Anyósom vett egy pc-t ,és én raknák fel rá win 7-et!
Nem akar a gép boot-olni dvd-ről/pendrive-ról sem :-( Ilyen még nem volt velem pedig raktam már fel párszor..
Mi lehet e kehéje?Biosban be van állítva szépen hogy elsődleges boot a cd/dvd.
Lemez jó mert a saját pc-ben működik rendesen.

Ha kiveszem a merevlemezt és átrakom az én működő pc-be akkor egyszerűbben fel tudom rá rakni az oprendszert ugye?

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#41298) Met válasza Rico45 (#41297) üzenetére


Met
nagyúr

Másik gép bebootol a pendrive-ról/lemezről?

Másik gépen nem tudod felrakni a win7-et arra a vinyóra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41299) Rico45 válasza Met (#41298) üzenetére


Rico45
őstag

Igen a saját gépem bootol rendesen!

Akkor nem tom mi lehet a gebasz :F Vadi új gép.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#41300) qqcqqc válasza Rico45 (#41299) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az UEFI-ben van Secure Boot beállítás?
HA van, kapcsold ki. Talán menni fog.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.