Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) LonGleY válasza Kékes525 (#42450) üzenetére


LonGleY
veterán

De minek...

Én ebben a userhack-ben már nem bízom. Az alap is bőven elegendő.

---

kraftxld: :D

[ Szerkesztve ]

(#42452) Kékes525 válasza LonGleY (#42451) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontosan azért, amiért az alapot használod. Azok a programoknál jó amelyek alapból benne van, akkor miért hagyjuk ki a többieket? Az emberek jó része több programot használ mint amennyi az alapban benne van. Így ha nem használod azok szemetei a gépen maradnak. Ne haragudj, de ezzel a logikával az alapot is fölösleges használni.

Miért nem bízol benne? Olyat is töröl amit nem kellene? Ellenőrizni tudod. Vagy talán rosszindulatú? Nem hiszem ez már kiderült volna.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42453) LonGleY válasza Kékes525 (#42452) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért, mert az ilyen mindentbele dolgokkal a rizikó is nagyobb, hogy olyat töröljön, amit nem kéne. Nekem megborította 1-2 programom (igaz, nem mostanság próbáltam). Marad az alap.

A logika rendben van, csakhogy ezek már teljesen jelentéktelen méretű különbségek. A nagy cache-termelőket ismeri az alap is. Az, hogy 1-2 logfájl megmarad valami egzotikumnál, a fenét nem érdekli. :]

És ez a hsz még csak nem is ellene szól, hiszen ha nem volt eddig problémád vele, használd egészséggel. Én személy szerint kihagyom.

[ Szerkesztve ]

(#42454) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy noti, ssd-vel, Win 7-tel amin volt egy linux is. Sikerült nagy nehezen levakarnom az ubuntut, de a szabad terület partícióját nem szeretném külön meghajtóként használni, hanem hozzá szeretném csatolni a C meghajtóhoz. Hogyan tudnám ezt kivitelezni?

Köszi!

(#42455) LonGleY válasza r3dsnake (#42454) üzenetére


LonGleY
veterán

Egymás mellett van a két partíció?

A lemezkezelő Extend (Kötet kiterjesztése) funkciójának nézz utána!

[ Szerkesztve ]

(#42456) r3dsnake válasza LonGleY (#42455) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sikerült, köszönöm! :)

(#42457) VÁMpír válasza kraftxld (#42447) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

" saját tulajdonba kell majd venned a másik gépen."

--> ez pontosan mit jelent?
érdemes lehet a my pictures mappát lementeni egy sima folderbe? (csak elég nagy méretű)

(#42458) draco31


draco31
veterán

Hogyan kell live DVD-t csinálni Win7-ből? Nincs HDD a gépemben, és nem találok leírást sehol sem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#42459) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Van egy laptopban egy 320 GB-os HDD. A filekezelő 100 GB szabad helyet mutat, a fájlok és mappák mérete összesítve (TC-vel, kijelezve a rejtett- és rendszerfileokat is) szintén 100 GB.

Mi lehet a maradék 100 GB-tal? Hogy hogy nem jelzi ki sem foglaltként, sem szabadként?

Másik partíció nincs, rejtett partíció nincs.

(#42460) Doky586 válasza DeFranco (#42459) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sok rendszer- filehoz-könytárhoz nincs jogosultságod. ezek méretét 0-nak hiszi..

(#42461) DeFranco válasza Doky586 (#42460) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egy über-rendszergazdai belépéssel (van erre mód?) megoldható, hogy lássak-listáztassak minden filet, pontosabban minden file méretét?

[ Szerkesztve ]

(#42462) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok.
Eddig Windows 7 Ultimate 64 bit-es rendszert használtam.
Most Professionalt telepítettem fel.
És a Windows Update azt írja ki hogy nem tud frissíteni.
Olvastam hogy lehet az ESET miatt is, de letöröltem és nem.
Itt egy kép:

kép

Valakinek valami ötlete?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#42463) Doky586 válasza DeFranco (#42461) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen LIVE-CD -ről bootolsz (vagy live-usb) és onnan nézed át a fileméreteket. WinPE vagy Linux (Hiren's Boot CD vagy System Rescue CD)..

[ Szerkesztve ]

(#42464) akos3


akos3
addikt

részben ide is tartozik a problémám, így felteszem: [link]
remélem tudtok segíteni!

(#42465) krealon válasza tothjozsi96 (#42462) üzenetére


krealon
veterán

wu_repair.bat
tartalma:

net stop CcmExec
net stop wuauserv
net stop BITS
rd /s /q %systemroot%\SoftwareDistribution\Download
net start wuauserv
net start CcmExec

Az elso es az utolso sor elhagyhato, amennyiben System Management Service szolgaltatas nincs a gepre telepitve (vallalati kornyezetben szokas hasznalni).

A wu_repair.bat futtatasahoz rendszergazda jogosultsag szukseges!

(#42466) krealon válasza draco31 (#42458) üzenetére


krealon
veterán

"Hogyan kell live DVD-t csinálni Win7-ből? Nincs HDD a gépemben, és nem találok leírást sehol sem."

Nincs Live Windows, csak korlatozott kepessegekkel biro Windows PE.
Windows PE 2.0 szerviz CD/USB-memória készítése

(#42467) tothjozsi96 válasza krealon (#42465) üzenetére


tothjozsi96
addikt

THX mester! :C

(#42468) akos3 válasza akos3 (#42464) üzenetére


akos3
addikt

csináltam egy rendszervisszaállítást, így nem aktuális már :)

[ Szerkesztve ]

(#42469) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok.
Nem tudom eltüntetni a keresőből a
"hu.1getit.com" valamit!
tudnátok segíteni?

(#42470) #63761920


#63761920
törölt tag

Ez a agresszív kereső csak úgy jött,hu.1getit.com
rá klikkeltem az oldalra majd tovább mentem és
5 perc múlva az vettem észre hogy a google chrome
helyett ez jön be.

[ Szerkesztve ]

(#42471) VoidXs válasza #63761920 (#42469) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hát állítsd át a kezdőlapod! Opcionálisan a keresőt is, valahol alatta van minden böngésző beállításaiban.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42472) #63761920 válasza VoidXs (#42471) üzenetére


#63761920
törölt tag

Eszközkezelő-beállítás-internetkezdőlap..
töröltem a rosszat beállítottam a google chrome-t
és 2;3; klik és megin szar.
És ez mind úgy, hogy nem telepítettem semmit
csak ráklikkeltem az egyik oldalra,(nem xxx).
Szakkönyv keresés közben.

(#42473) DeFranco válasza #63761920 (#42472) üzenetére


DeFranco
nagyúr

spybotot neki.

(#42474) Bross


Bross
csendes tag

Sziasztok.

Telepitési problémám lenne.
Ugye amikor telepitjük a windowst, akkor újra szok indulni 1-2 szer a rendszer.
Nekem amikor újraindul kidobja a windows telepités elejét. Szóval kezdhetem elölről az egészet.
Ez ellen lehet orvosolni valamit?
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#42475) DeFranco válasza Bross (#42474) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vedd ki a lemezt újrainduláskor.

(#42476) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Van néhány munkahelyi gép, windwos 7-tel. Tűzfalat nem tudok rá rakni technikai okokból, viszont bármilyen más programot igen. Olyan programot szeretnék felrakni, amellyel le lehet tiltani szelektíven egyes weboldalak elérését bármely böngészőből (pl.: facebook), de az is jó lenne, ha alapból lenne valamilyen listája például a játékoldalak kiszűrésére. Tudnátok ilyen programot ajánlani?

Előre is köszönöm segítségeteket!

(#42477) Bross válasza DeFranco (#42475) üzenetére


Bross
csendes tag

És ha akkor már kiveszem amikor ki van pipálva a fájlok másolása?

(#42478) DeFranco válasza Bross (#42477) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mondom újrainduláskor.

(#42479) CJ4567 válasza #63761920 (#42470) üzenetére


CJ4567
veterán

Ezt és egy MBAM-ot.

No Sana No Life

(#42480) brd válasza kalapacsolok (#42476) üzenetére


brd
nagyúr

Van a Windowsban egy ún. hosts file (a %systemroot%\system32\drivers\etc könyvtárban találod), ezzel meg lehet oldani, hogy egy domainnévhez tartozó IP-t, amit az adott gép egyébként a DNS servertől kérdezne meg, ne attól kérdezze meg, hanem ebből a hosts file-ból vegye, pl. beleírod, hogy
127.0.0.1 www.facebook.com
akkor az adott OS azt hiszi, hogy a www.facebook.com oldalt saját magán kell keresse (nem töltődik be az oldal).
Ennek a file-nak a módosításhoz viszont rendszergazdai jog kell. Továbbá a normális vírusirtók védik ezt a file-t, hogy ne tudd módosítani (ezt többnyire állítani lehet bennük, az átírás idejére), ez egyrészt jó, mert így akármilyen program (kártevő) nem tudja átírni, másrészt rossz, mert ha nem figyelsz oda, és a vírusirtó nem szól, hogy valami éppen módosította volna, akkor lehet, nem fogod érteni, miért nem tudod átírni.

The only real valuable thing is intuition.

(#42481) betyarr


betyarr
veterán

ha pl. kinyiffant a telepítő médiám (w7 ultimate),akkor hol tudok beszerezni egyet?letölthető ez valami legális helyről ingyen?

(#42482) VoidXs válasza betyarr (#42481) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Persze, a Microsoft oldalán is fent a lemez.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42483) betyarr válasza VoidXs (#42482) üzenetére


betyarr
veterán

tudsz adni egy linket?én a download centerben nem lelem.

(#42484) VoidXs válasza betyarr (#42483) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sajnos én sem találom, nekem MSDN-ről van az iso, mert fejlesztő vagyok, de esküdni mernék rá, hogy valahol mindenkinek hozzáférhető.

Szerk: hoppá!

Szerk 2: ja, ehhez be kell jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42485) Kékes525


Kékes525
félisten

Új biztonsági frissítés érkezett:

Biztonsági frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB2993651)

Telepítés dátuma: ‎2014.‎08.‎28. 3:22

Telepítés állapota: Sikeres

Frissítés típusa: Fontos

Egy Microsoft szoftvertermékben a rendszere épségét veszélyeztető biztonsági problémát azonosítottunk. A Microsoft ezen frissítésének telepítésével megvédheti a rendszert. A frissítésben szereplő hibák teljes listáját a Microsoft Tudásbázis kapcsolódó cikke tartalmazza. A frissítés telepítése után szükség lehet a számítógép újraindítására.

További információk:
http://support.microsoft.com/kb/2993651

Súgó és támogatás:
http://support.microsoft.com

Eddig nincs hiba. (lekopogom: kopp-kopp-kopp). :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42486) kalapacsolok válasza brd (#42480) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi, de ez elég bonyolultnak tűnik. Nincs vmi program erre? Biztos van, pl szülőknek is szűrni a tartalmat...

(#42487) jani-wan


jani-wan
tag

Le tudná írni valaki hogy kell Win7-ben HDMI kapcsolatot beállítani?

(#42488) medica válasza Kékes525 (#42485) üzenetére


medica
senior tag

rettegve telepítettem

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#42489) Sub-ZeRo válasza jani-wan (#42487) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Alapértelmezett hangeszkoznel a hdmi-t kell beállítani. A tv-n, vagy az erősítőnel be kell állítani a hdmi-n Menjen a hang.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42490) DS39 válasza betyarr (#42481) üzenetére


DS39
nagyúr

leszedhetsz bárhonnan egy megfelelő verziójú, érintetlen, msdn-es iso-t, ha az eredeti kulcsoddal aktiválod, legális lesz.

(#42491) bunygyi válasza CJ4567 (#42479) üzenetére


bunygyi
tag

Köszönöm.
A vírus védelmet mellőzném csak a legvégső esetben,
mert P4 gép, és így még "hasít" elég gyors a Win 7.

(#42492) CJ4567 válasza bunygyi (#42491) üzenetére


CJ4567
veterán

MBAM az csak kerestet, meg eltávolítja, a Pro verzió a védelmes.

No Sana No Life

(#42493) Addeladdel


Addeladdel
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne hozzátok:

1) A Windows7-em egy éve van fenn, akkor is egy 2009-est raktunk fel, úgyhogy máig eljutottunk odáig, hogy a frissítések kb.10 GB memóriát elvettek. Hogyan tudnám (biztonságosan, úgy, hogy a gépemnek ne legyen baja) törölni ezeket? Fel szeretném szabadítani a lemezt a feleslegtől, de nem akarom újra telepíteni. 64 bites ultimate, most 23,5 gigát eszik.

2) Van egy havi frissítés. Ez: rosszindulatú windows szoftverek eltávolítására szolgáló eszköz, x64- augusztus.
Ezt a frissítést letölthetem, ha uloaderrel tört a windows-zom? Nem veszi észre, hogy nem eredeti? Egyáltalán érdemes letölteni?

Köszi a válaszokat előre! :)

(#42494) premete válasza Addeladdel (#42493) üzenetére


premete
veterán

360 total security leszedi a felesleget, a másodikat passzolom, olyant nem használok.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#42495) betyarr válasza VoidXs (#42484) üzenetére


betyarr
veterán

igen.nekem sajnos csak dreamspark hozzáférésem van és ott csak professional verziót látok.gondolom ahhoz nem jó az ultimate kulcs.

DS39: no,ennek utána nézek valahol,köszi!

(#42496) Gyárfás


Gyárfás
tag

Sziasztok!

Egy számomra érdekes dolgot találtam, talán itt kapok magyarázatot.

Van egy windows 7 rendszer, amibe SZGNÉV\felhasználó elérési úttal lehet bejelentkezni, viszont bejelentkezés után a vezérlőpult->rendszer -ben nem munkacsoport van megadva, hanem tartománynév. Ha jól vágom, akkor ilyen esetben TARTOMÁNYNÉV\felhasználó -val kellene bejelentkezni.

(#42497) kraftxld válasza Gyárfás (#42496) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mindkét módon be lehet lépni a gépbe, helyi felhasználóként is és tartományi felhasználóként is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42498) Krisz86


Krisz86
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy olyan kérdésem,hogy ki lehet kapcsolni azt,hogy az aero ne kapcsoljon ki mikor a monitor elsötétül? Vagy ez nem baj,hogy így van? Nem lesz belőle gond?

(#42499) VoidXs válasza Krisz86 (#42498) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hogy mi? Ha arra gondolsz, hogy elindítasz egy DirectX-alkalmazást, és visszavált klasszikus felületre, az a teljesítményért történik, és normális.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#42500) Krisz86 válasza VoidXs (#42499) üzenetére


Krisz86
csendes tag

Azt írom,hogy nem nyúlok a géphez és 10 perc múltán elsötétül a monitorom.Majd mikor hozzá nyúlok vissza kapcsol ugye a monitor és látom,hogy az aero is,avagy ezek szerint kikapcsol elsötétült monitornál.Az a érdekes,hogy nem mindig van így,sokszor nem kapcsol ki az aero ez idő alatt,de jó párszor igen.
Remélem így érthetőbb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.