Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Segítség kéne!

Fájlokat akartam áthelyezni egyik meghajtóról a másikra és ezt az üzenetet kaptam.

"
A cél elérési útja túl hosszú
A célfájl =vagy fájlok) neve túl hosszú a célmappához. Lerövidítheti a fájlnevet és újra próbálkozhat, vagy válasszon rövidebb elérési úttal rendelkező helyet.

Infolink
Létrehozás dátuma: 2011.06.30. 11:54

Melőzés Mégse

O Az összes jelenlegi elem esetén ez történjen (30)
"

Na most akkor ez mit jelent?
Mármint melyik mit eredményez?

Velünk vagytok most vagy soha?
Melyik az igen?
Az igen.
(-Fuszeklik fejedelme-)

(#2102) Воланд válasza utgyuru (#2100) üzenetére


Воланд
titán

Az ntoskrnl-el nem sokmindent lehet kezdeni, az maga a rendszer, viszont az atikmdag.sys az videokártyaillesztő, a tcpip.sys meg hálókártya. Ezeknek a driverét frissítsd.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2103) polonic válasza utgyuru (#2100) üzenetére


polonic
félisten

"Meddig futotta az a memtest? Ugye nem csak 1 körig? És külön-külön is kell tesztelni a modulokat jó hosszú ideig."

Jobb klikk az eseményekre, és lesz olyan menüpont, hogy mutassa a gugli találatokat. Úgy már jobb lesz.

(#2104) Fire/SOUL/CD válasza gekkoXT (#2101) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mindenképp a mégsét válaszd. Ha már átmozgatott fájlokat és mappákat, akkor tedd azt, hogy hozz létre egy egyszerű mappát pl a d gyökérbe pl d:\gekkoXT néven. Abból a mappából, ahova nem sikerült átmozgatni mindent, onnan mozgasd át a fájlokat/mappákat a d:\gekkoXT mappába, majd pedig ugyanide mozgass át mindent, a korábbi helyről (ahonnan alapban szeretted volna átmozgatni a cuccot)

Remélem nem lett túl bonyolultan leírva, és érthető.
(Az útvonal és fájlnév együttesen 260 karakter lehet)

utgyuru
Ha esetleg húzva van a gép, akkor ne legyen...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2105) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok
Force shutdown kapcsoló hol van a gépen? Az a bajom, ha start menü->leállítást nyomok, mindig feljön egy menü, hogy milyen programokat kell még bezárni. Én nem akarom ezt. HA megnyomom a leállítást, akkor álljon le legyen szíves.
Ezt hol lehet beállítani?

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#2106) föccer válasza gabipaci (#2105) üzenetére


föccer
nagyúr

Hátul, a tápnál. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2107) gabipaci válasza föccer (#2106) üzenetére


gabipaci
addikt

Köszi, azt inkább csak a "közepesen gyenge konfig"-on, az enyémen kihagynám ;) :)

Logitech hardware tester

(#2108) Fire/SOUL/CD válasza gabipaci (#2105) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hozz létre egy parancsikont és a parancsikon céljának add meg ezt shutdown.exe -s -t 00 -f

föccer :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2109) gabipaci válasza Fire/SOUL/CD (#2108) üzenetére


gabipaci
addikt

Köszi, működik. :R
Van ebből force restart is?

Logitech hardware tester

(#2110) utgyuru válasza Воланд (#2102) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Driverek a legfrissebbek. Holnap megcsinálom külön-külön a memtestet, ha az se talál hibát, hogyan tovább ?

(#2111) Fire/SOUL/CD válasza gabipaci (#2109) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, csak a -S paramétert cseréld le -R -re (jobb olvashatóság miatt írtam nagy betűvel, bár szerintem úgy is elfogadja)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2112) gabipaci válasza Fire/SOUL/CD (#2111) üzenetére


gabipaci
addikt

Ficsi, működik, köszönöm :R

Logitech hardware tester

(#2113) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jól érzem, hogy hiába fogom megpróbálni az ACER notim alján lévő kóddal aktiválni a szűz WIn 7 hp 64bites windowst? Csak mert engem nagyon taszít az acer köré épülő recoveryn lévő win 7 hp 64bit.

[ Szerkesztve ]

(#2114) gekkoXT válasza Fire/SOUL/CD (#2104) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Köszi! Felraktam a microsoft.hu-ra is hátha átfogalmazzák majd, hogy egyszerűbben lehessen értelmezni.

(#2115) pete_21 válasza utgyuru (#2100) üzenetére


pete_21
addikt

Ahogy írták már, próbáld meg frissíteni a hálókártya, és a videokártyadrivert. Ha még lennének bsod-k, akkor a videokártyaillesztőt uninstalláld, utána csökkentett módban Driver Sweeper (legfrissebb verzióval!), és utána mehet fel az új (normál módban).
Illetve az adatlapodat kitölthetnéd, hogy tudjunk valamit. Pl. lehet, hogy P35-ös platformod van, és kicsit nagyobb feszültség kéne a ramoknak vagy hasonló.

(#2116) Fire/SOUL/CD válasza Kolondrum (#2113) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nézd meg a matricán, hogy milyen változat. Ha OA (OEM Activated), akkor jó eséllyel egy ugyanolyan verziójú MSDN-es W7 telepítő nem fogja a matricán lévő kulcsot elfogadni...

Ha mégis belevágsz, akkor annyit tudok javasolni, hogy egy backup/restore progival a rejtett/rendszer/recovery/data (vagy ahány és amilyen partícióstruktúra van rajta) partíciókat, együtt és sector by sector módban menteni el. Ez a partíciók méretétől függően elég hosszú művelet lehet, de ha esetleg megpróbálkozol egy OEM-el és az nem fogadja el a kulcsot, akkor vissza tudod állítani az eredeti állapotot és nem megy a jogtiszta/eredeti rendszered a levesbe.

Ez leírva egyszerűnek tűnik, de ennek ellenére csak saját felelősségre!

UI: Ha megléped, akkor talán tudok segíteni, privben küldj el, egy a mostani partícióstruktúráról készült képet privbe. Ha ma nem is, de holnap ránézek.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2117) utgyuru válasza pete_21 (#2115) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Erről a gépről van szó:
Alaplap: Gigabyte EP43-DS3L
CPU: Pentium(R) Dual-Core E5200 2.50GHz
RAM: 2x2 Gb Kingston
HDD: Samsung SP2504C
VGA: Gigabyte X1550

A táp asszem 350W-os, holnap megnézem pontosan. (Nem az én gépemről van szó)

(#2118) ekuanszuocsa


ekuanszuocsa
csendes tag

Üdv!
Win 7 -en hol tudom megnézni az aktuális winyóm pontos hardverszámát???

(#2119) kraftxld válasza ekuanszuocsa (#2118) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Parancssorba:
wmic
harddiskdrive get caption,serialnumber

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2120) Krystal_s válasza Fire/SOUL/CD (#2116) üzenetére


Krystal_s
addikt

üdvike ;)
már többször is olvastam a fórumban, hogy sokaknál nem működik a Win7 aktiválás a noti alján található kulccsal. ez csak a retail verzió miatt gond, vagy oem-el sem működik ?
az ilyen előretelepített rendszereknél a gép alján OA kulcsot szoktak megadni, miközben az adott cég egy másik kulccsal aktiválja a telepített rendszert. kérdésem az lenne:
- minek írják rá az OA kulcsot, ha ilyen telepítővel úgyis csak az adott cég rendelkezik és átlag user semmit sem tud kezdeni vele ?
- a telepítő ei.cfg infójában OA-nak vagy OEM-nek kell lennie, amihez érvényes a gép alján lévő kulcs ?

(#2121) kraftxld válasza Krystal_s (#2120) üzenetére


kraftxld
nagyúr

OEM telepítő kell, hogy működjön a gép alján lévő kulcs.
Se az MDSN-es, technet-et, jóskapista féle hiperszuperüberatomkingsájz edition se.
Vagy recovery partíció, vagy OEM telepítő.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2122) Fire/SOUL/CD válasza kraftxld (#2121) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"OEM telepítő kell, hogy működjön a gép alján lévő kulcs."
Pont ez a gond, mert az "OA matricás" kulcsot nem eszi meg az OEM telepítő valamiért, pedig az OA is OEM, csak OEM Activated...

Krystal_s - Szia!
"a telepítő ei.cfg infójában OA-nak vagy OEM-nek kell lennie, amihez érvényes a gép alján lévő kulcs ?"
SymbianOS együttműködésével (ha bevállalja) épp ezt fogjuk kideríteni, Ő is meg szeretne szabadulni az előtelepített OS-től, ami mindenféle utility-t, meg demo progit felpakol, és az OEm telepítő nála sem fogadja el a gép alján lévő "OA kulcsot"...
Privbe elküldtem már neki az instrukciókat, ha lesz a dologból valami, akkor meg lesz itt osztva.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2123) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. ATI Xpress 200M vga-val esélytelen az aero? Most telepítettem újra egy laptopot, vista volt rajta, de most nem működik az aero:(

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#2124) Fire/SOUL/CD válasza syler (#2123) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Legegyszerűbb ha lefuttatod a Windows élményindexet, az majd beállítja, ha alkalmasnak találja rá a VGA-t.
Mielőtt ezt megtennéd, azért indítsd egy windows update-et, hátha jön hozzá valami driver. Ha jönne, akkor a nem kötelező frissítések közt fogod találni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2125) syler válasza Fire/SOUL/CD (#2124) üzenetére


syler
aktív tag

Élményindex lefuttatva 1 pontot kapott. Frissítések közt nincs semmi lecsekkoltam:(

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#2126) HZoli87 válasza syler (#2125) üzenetére


HZoli87
veterán

Ezért nincs aero: Link

" ... AMD’s DirectX 9 ATI Radeon graphics accelerators are not officially supported under Windows 7. If the user chooses to, they can install the ATI Catalyst Windows Vista graphics driver under Windows 7. Please be aware that none of the new Windows 7 graphics driver (WDDM 1.1) features are supported (as the Windows Vista level graphics driver is limited to WDDM 1.0 level support). Using the ATI Catalyst Windows Vista driver under Windows 7 is not officially supported by AMD, and as such AMD will not provide any form of customer support for users running in this configuration. ..."

(#2127) syler válasza HZoli87 (#2126) üzenetére


syler
aktív tag

Ezt azért linkelted, hogy töltsem le vagy azért, hogy lássam, hogy nincs benne az xpress 200?

Egyébként itt lenne egy lehetséges megoldás de a 8. pontnál elakadok: [link]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#2128) HZoli87 válasza syler (#2127) üzenetére


HZoli87
veterán

X300 series tagja a videó-kártya, ezért nincs külön feltüntetve. Azért linkeltem, hogy elolvassad, hogy mért nincs aero W7 alatt ezzel a régi kártyával. Szóval hivatalos drivert nem fogsz hozzá találni, amivel menne az aero.

(#2129) Воланд válasza syler (#2127) üzenetére


Воланд
titán

Első pontban van, ami kell a nyolcas pontban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2130) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Van egy netbook-om OEM installált Win7 Starter op. rendszerrel.

Nekem csak Win7 Professional DVD-m van, Win7 Starter DVD-m nincs.

Kérdésem: a netbook alján lévő product key-el újra tudom installálni az op. rendszert, vagy ehhez mindenképp kell egy Win7 Starter DVD ?

(Rendszer helyreállító DVD-t készítettem, de nem hiszem, hogy abból a 150 MByte-ból az egész op. rendszert újra lehetne telepíten.)

mezis

(#2131) katt777 válasza commanDOS (#2021) üzenetére


katt777
félisten

Hát, illene. Látod, nem is mindig olyan hülye a Windows... :)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2132) syler válasza Воланд (#2129) üzenetére


syler
aktív tag

Esküszöm nem vagyok láma, de az 1-es pontban az van, hogy töltsem le azt a programot. Nos ezt megtettem, de a 8. pontnál nem találom ezt:"Ati Radeon Xpress 200m Drivers By Ishmum" (Dont worry its for ALL ATI Radeon Xpress 200m graphic cards) Szóval ez miatt akadtam el! Ha meg simán a catalyst drivert jelölöm ki, akkor azt írja, hogy nem találom a restore.ini-t:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#2133) azbest


azbest
félisten

Tud valaki megoldást a Win7 (32bit prof) wifi kapcsolódás problémára?

- eduroam, biztonság típusa: WPA-Enterprise, titkosítás típusa TKIP
- tanúsítvány hitelesítés kikapcsolva (csak tudnám miért nem vesznek egy rendes cert-et)
- eap mschap v2 jelszókezelés (nem win felhasználónévvel)
- jelszót bekéri de nem fogadja el.
- Intel 802.11agn(n-disabled) / 4961AG
- más hálózattal megy, csak ezzel volt gondom - de erről neten is sok panaszt olvasni

Egyetemi Eduroam hálózatra nem tudok fellépni a win7 beépített lehetőségeivel. Vistás útmutatót olvastam róla, meg is találtam minden beállítás megfelelőjét a win7-en, de nem fogadja el a felhasználónév/jelszó párost.

A felhasználó adatok jók, mert ilyen beállításokkal probléma nélkül kapcsolódik a mobiltelefonom (maemo).

(#2134) Zolás válasza Fire/SOUL/CD (#2116) üzenetére


Zolás
addikt

Én úgy olvastam hogy az OA az online activated, és nekem is csak neten fogadta el a win7 az oem lemezes kódot, net nélkül érvénytelent írt.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2135) Fire/SOUL/CD válasza Zolás (#2134) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olyannal még nem hozott össze a sors. Azok az OA-k, amikkel eddig találkoztam, azok úgy települnek, hogy a telepítés alatt nem kérik, hogy add meg a kulcsot, és telepítés befejezésekor már aktiváltak (nem kell felmenni a netre)...

Hol találkoztál/milyen gépen stb, olyan, az általad említett változattal?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2136) Zolás válasza Fire/SOUL/CD (#2135) üzenetére


Zolás
addikt

Ebben a fórumban is írtam, tesómnak vettem egy Hp notit, és habár win7 matrica van az alján, de csak xp volt hozzádva rendszerlemeznek. A matricán ott virít az OA jel. Lehúztam egy teljesen oem win7 rendszert, telepítésnél nem fogadta el a kódot, de amikor felmentem a netre, és úgy kértem a kódbeírást-aktiválást rögtön elfogadta, azóta is tökéletesen müködik.
Az xp nem kér kódot, és rögtön úgy is mutatja magát, mint eredeti rendszer.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2137) ace05


ace05
senior tag

Feltettem a gépemre a Win 8at úgy hogy felülírja a win 7etet de nem jött be ezért vissza raktam az előzőt formázás nélkül mert sok dolgom volt rajta. A win7 rendesen fel is ment ,de a gondom a win 8 , mert a darabjai még megtalálhatóak a windows.old mappában. És hiába módosítom az engedélyeket nem véglegesíti az oprendszer mert azt mondja hogy system szintű felhasználóra van szükség! Hogy törölhetem mert vagy 20 gb van a mappában és kéne a hely!

[ Szerkesztve ]

(#2138) Sub-ZeRo válasza ace05 (#2137) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tiszta telepítés. Vagy ubuntu live cd és onnan próbáld meg törölni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2139) Tamás88 válasza ace05 (#2137) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Vagy Windows telepítő dvd-t berakod, majd belépsz a javítóba, és ott bejelentkezel a System felhasználóval, ezután elindítod a parancssort, és végül ezt bepötyögöd:
del c:\windows.old

(#2140) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Sziasztok!

segítségeteket kérném. Feltettem egy 64bites win7-et, frissítései naprakészek. A probléma az, h egyszerűen akármit megnyitok, pl böngésző, my computer stb. random nem tudja ezeket megnyitni és csak homokórázik.... ezt mi okozhatja, mit tudok tenni?

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2141) sfdrakex válasza C.Brigante (#2140) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tiszta telepítéssel tetted fel? Milyen verzió? Milyen gépre ? Beakadva feladat kezelőben nem látszik semmi?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2142) C.Brigante válasza sfdrakex (#2141) üzenetére


C.Brigante
veterán

ultimate x64 / Asus A52JE core i3 / 4GB ram

nagyon idegesít, dolgozni sem tudok így rajta...:/
Feladat kezelőt néztem, semmi rendellenes, csak egész egyszerűen rettentő nehezen nyit meg egyszerű dolgokat. De ha rendesen csinálja, akkor villám gyors minden!!

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2143) sfdrakex válasza C.Brigante (#2142) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem szórakoztál a virtuális memóriával? Memória kezeléssel?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2144) C.Brigante válasza sfdrakex (#2143) üzenetére


C.Brigante
veterán

semmivel, feltettem, ahogy kell, frissítettem up to date és ennyi!
egyébként bitang gyors minden rajta, aztán gondol egyet és a my comp. et homokórázva nyitja meg jó ideig....

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2145) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Win7-en nem lehet valahogy kikapcsolni, hogy ha berakok egy dvd filmet vagy zenei cd-t, a WMP-ben ne álljon le a zene? Enyhén szólva idegesítő.. :(((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2146) Alpachino


Alpachino
veterán

Lenne egy rövid kérdésem :

A rendszer számára fentartott D és G patríciókat hogyan lehetne eltüntetni, ill nem láthatóvá tenni,? ugyanis elég zavaró... :U

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#2147) Locsi válasza Alpachino (#2146) üzenetére


Locsi
senior tag

Eltávolítod a betűjelet a lemezkezelésnél.

(#2148) Воланд válasza Alpachino (#2146) üzenetére


Воланд
titán

Futtatásba diskmgmt.msc beír, enter, jobb klikk az adott particiokon, change drive letter and paths --> remove.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2149) Alpachino válasza Воланд (#2148) üzenetére


Alpachino
veterán

Köszönöm, megoldódott :C

Locsi: :R

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#2150) Sub-ZeRo válasza Bjørgersson (#2145) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha nem a "kompakt" nézetben használod, akkor nem áll meg. De amúgy igen, eléggé idegesítő és ezt az MS rendesen elb@sz@rintott@....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.