Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Ombi5


Ombi5
őstag

udv.

Xp gep lecserelesre kerult es most kapott Win 7 Home verzio 32 bitest. Eleddig siman elertuk masik gepekrol a rajta futo programot /gepnev/eleresi uttal. Most azt irja ki x-s gep amirol el akarjuk erni a WIN 7 alatt futo programot,hogy hozzaferes megtagadva. Mar megosztottam a mappat Mindenkivel igy se ment. Csinaltam vendeg felhasznalot ,de igy se tudom elerni a gepet. Hol rontom el? :R

(#2152) Bjørgersson válasza Sub-ZeRo (#2150) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig abba szoktam, úgyhogy Microsoft... :W

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2153) fess


fess
őstag

sziasztok
Tettem fel egy pókerelemző progit,ami csinált egy postgres nevű fiókot. belépéskor azt nem tudom kiválasztani,csak a saját fiókom jelenik meg.megoldható hogy az én fiókommal automatikusan belépjen?

(#2154) Воланд válasza fess (#2153) üzenetére


Воланд
titán

Futtatásba control userpasswords2 beír, enter, innen pipa kivesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2155) fess válasza Воланд (#2154) üzenetére


fess
őstag

beírtam,de nem történik semmi,csak eltűnik a futtatás ablak

(#2156) polonic válasza fess (#2155) üzenetére


polonic
félisten

Biztos a futtatásba írtad be?

(#2157) fess válasza polonic (#2156) üzenetére


fess
őstag

kellékek/futtatás,nem? 64 bites win7 van,az nem zavar be?

(#2158) Воланд válasza fess (#2157) üzenetére


Воланд
titán

Lemaradt egy s.

control userpasswords2

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2159) polonic válasza fess (#2157) üzenetére


polonic
félisten

Igen, ide kell.
Miért zavarna be?

Szerk.: Meg is lett a probléma.

(#2158) woland_y2k

Tényleg, fel sem tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#2160) fess válasza Воланд (#2158) üzenetére


fess
őstag

:) köszi,így már megy is.

(#2161) Dictator^ válasza Ombi5 (#2151) üzenetére


Dictator^
veterán

Pontosan csak megosztott mappákat akarsz tallozni a másik gépről?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2162) Laccoss válasza Ombi5 (#2151) üzenetére


Laccoss
addikt

Vezérlőpult -Hálózati és megosztási központ - Otthoni csoport és megosztási beállítások kiválasztása - Speciális megosztási beállítások módosítása - Jelszóval védett megosztás kikapcsolása (Otthoni és munkahelyi/Nyilvános résznél függően hogy melyikben vagy)

(#2163) qw78er89


qw78er89
aktív tag

Sziasztok!

Most váltanék Win 7-re, de úgy szeretném megoldani, hogy az XP is megmaradjon, elég sok régi programom van. Mi lenne a telepítés menete? Először Xp és Aaztán Win7, vagy fordítva? Lehet, hogy buta kérdés, de ilyenkor külön partícióra érdemes rakni a két oprendszert? Xp-ből 32bites van, de a Win7 már 64 bites, okoz ez összeférhetetlenséget, ha két oprendszer van fönt?

Előre is köszi!

Üdv

(#2164) Воланд válasza qw78er89 (#2163) üzenetére


Воланд
titán

Telepítésnél először xp, majd win7, két külön partícióra. 32-64bit nem okoz összeférhetetlenséget.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2165) qw78er89 válasza Воланд (#2164) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Köszi!

Ilyenkor a két oprendszer látja egymás partícióját? A bootmanager az Xp-é vagy a Win7 azt is átírja?

Üdv!

(#2166) Воланд válasza qw78er89 (#2165) üzenetére


Воланд
titán

A bootmanagert atirja a win7, a particiokat meg latja mindket oprendszer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2167) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Ez a csoda nyelvezet eddig csak nekem tűnt fel? :D

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#2168) Lenry válasza ErosenZold (#2167) üzenetére


Lenry
félisten

"sose futtassa a lemeztöredezettségmentesítőt"

mi ebben a furcsa?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2169) ErosenZold válasza Lenry (#2168) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Legutóbbi futtatás -> SOSE FUTTASSA :D

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#2170) zserbox


zserbox
őstag

üdv!
win7 64bit ultimate-re feltelepítettem egy jogtiszta solid edge-t majd letöröltem most megint fel szeretném rakni de nem telepíti mert azt írja ki hogy már fennt van, pedig nincs.
tudnátok mondani vmi progit ami teljesen kipucolna?
CCleaner se látja a gépen valamint a total uninstall se.

(#2171) riska1982 válasza zserbox (#2170) üzenetére


riska1982
tag

Üdv
Esetleg az Uninstal Goldot próbáltad már?
Ezen felül nézd meg, hogy a dokumentumjaidban illetve a program files-ban maradt e valami belőle.
Ezen felül még javaslom a Slow PC fightert is. Remélem tudtam segíteni.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#2172) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Win 7 Starter változatban van lehetőség az asztal háttér képének változtatására ?

mezis

(#2173) Sub-ZeRo válasza mezis (#2172) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs. Csak regisztri hack-el.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2174) ErosenZold válasza Sub-ZeRo (#2173) üzenetére


ErosenZold
senior tag

szóval van

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#2175) zserbox válasza riska1982 (#2171) üzenetére


zserbox
őstag

sajnos nem sikerült sehol semmi de még se engedi

(#2176) mezis válasza Sub-ZeRo (#2173) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm a gyors választ.
És az a registry babrálás tilos ?

mezis

(#2177) do-Sequence válasza Sub-ZeRo (#198) üzenetére


do-Sequence
tag

hello..

Kérdés: Miért a ccleanert ajánljátok ketten is w7 alá? Mitől jobb mint a Revo uninstall?
Illetve miért tartod "hülyeségnek" ezeket a progikat? - tapasztalati és szakmai véleményed érdekelne...

[ Szerkesztve ]

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#2178) Sub-ZeRo válasza mezis (#2176) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ez jó kérdés. Nem szabadna bele túrni, de saját felelőségre csak![link]

(#2177) do-Sequence: Mert az tuti nem csesz el valamit a rendszerben. Sokan írtak már ide, hogy ez meg ez baja a rendszernek. Kérdeztük mit használsz, ezt meg ezt a takarító progit. Nem használta, letörölte, és a bajok megszűntek ezért ajánljuk. Személy szerint én nem használok ilyeneket, észel használom a gépet. Ami kell azt feldobom, ami nem, az meg nem kerül fel rá.
A revo sem rossz, próbáltam, hogy miért nem ajánljuk, azt passzolom. Mintha valaki írta volna, hogy ott is ésszel kell használni, bár a cc-t is. :DDD
Én hülyeségnek tartom. Mint írtam, ésszel kell használni a gépet, nem 120 féle programot felrakni, majd őket törölgetni. Kétszer meggondolot mit akarsz használni, feldobot és ott hagyod. Nem úgy hogy ezt kipróbálom, meg azt, majd egy ilyen progit előkapsz, ami mindent kitakarít, újraindítod a gépet és azt veszed észre, hogy ez meg ez nem úgy működik ahogy kellene. Majd az lesz a következő, hogy sz@r a 7... Közben meg az ilyen olyan reg tisztító meg hasonló programot "garázdálkodik" a belegyezéseddel.
Meg nem 1 olyan 7-et láttam már, ahol ilyen programokat futtattak előszeretettel. Újratelepítés lett a vége. Hát ezért nem ajánlom az ilyen programokat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2179) Воланд válasza do-Sequence (#2177) üzenetére


Воланд
titán

Csak egyszer toroljon olyat a regisrtybol amit nem kellene, egyreszt. Masreszt en anno hasznaltam ccleanert (meg mindig ez a legnormalisabb program ilyenre), de mar nagyon regota nem es semmi kulonbseget nem veszek eszre, pedig a gepet ugyan ugy hasznalom ezt leszamitva.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2180) do-Sequence


do-Sequence
tag

Sub-ZeRo és woland_y2k, köszönöm a válaszotokat: meggyőztetek :R

muerte revo..

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#2181) mezis válasza Sub-ZeRo (#2178) üzenetére


mezis
nagyúr

A registry-t nem fogom turkálni. (Még egy WinŐSrégi-re ajánlott a CHIP magazin egyetlen reg. bejegyzés módosítását arra, hogy egy CD behelyezésnél ne induljon el az automatikus lejátszás. A dolog működött de onnantól nem észlelte a CD cserét. Megírtam nekik, kaptam egy olyan választ, hogy nekik mégis igazuk van. :F )

Egy kis MSI U135DX a netbook, fejlett ízlésvilággal bíró rokonomé, egyedüli kifogása az asztal háttere.

Csak laza internetezésre használja, azt mondta, hogy tegyek inkább XP-t, ha a Win7 Sarter ilyen smucig. Az XP-nél meg attól tartok, nem lesznek driverek (grafika, WiF,...i), ezért most megpróbálok elsütni egy "Oceanis Change Background W7" programocskát. ( [link])

Közben megtaláltam az MSI rendszermentő programját, remélem szükség esetén még helyreáll belőle az utolsó "eredeti" állapot. (Egészen jó program, a DVD ISO file-okat a lemezre is létre lehet hozni vele. :R )

mezis

(#2182) lsebestyen


lsebestyen
addikt

üdv! egy nagyon furcsa, és bosszantó dolog történt velem! ma bekapcsolom a gépet, láttam, h nem stimmel valami, mert nem hozta be semminek az ikonját, meg a mini alkalmazásokat sem, de azért működött minden. Nos újra indítottam, és basszus, olyan mintha az egész felhasználói fiókom törölve, majd újra létre lett volna hozva :W EZ mégis miért van? minden beállításom eltűnt, ami az asztalon volt eltűnt, hiányzik ~50gb a C:-ről, még nem néztem utána mik azok :(((
Aközött lehet összefüggés, h tegnap frissítettem a DT-t? :R

(#2183) Sandrew válasza lsebestyen (#2182) üzenetére


Sandrew
őstag

Hát valami elromlott :F

(#2184) polonic válasza lsebestyen (#2182) üzenetére


polonic
félisten

Huhh, DT. . .
Nagy selejt program. Inkább virtual clone drive.

Egyébként nem hinném, hogy ettől. De bármi elképzelhető.

Víruskeresés ajánlott több keresővel.

(#2183) Sandrew

Na ez aztán fergeteges hsz lett. :D

[ Szerkesztve ]

(#2185) lsebestyen válasza polonic (#2184) üzenetére


lsebestyen
addikt

az a vicces, h pont tegnap előtt futattam víruskeresést, de nem volt semmi, meg nincs amitől lenne, nem szoktam összevissza böngészni...rohadjon meg, ezzel is csak az időm fog menni :W

(#2186) Sandrew válasza polonic (#2184) üzenetére


Sandrew
őstag

kolléga vette a lapot haver :D

amúgy fogalmam sincs mi lehet :Y

(#2187) lsebestyen válasza lsebestyen (#2185) üzenetére


lsebestyen
addikt

végre beindult ez a r*bancz gép, visszaállítottam 3 nappal ezelőttre, el nem tudom képzelni mi történt vele....vírus meg nincs rajta :)

(#2188) Kolondrum válasza ErosenZold (#2169) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én tudok jobbat! [link]

(#2189) macimeister válasza Lenry (#1786) üzenetére


macimeister
aktív tag

Annyit szeretnék megkérdezni tőled és a többiektől, hogy ez vagy inkább valami más megoldás lenne a jobb a következő feladatra. Olyan környezetet szeretnék kialakítani amivel a lehető leginkább megóvhatom a windowst és a saját filejaimat. Ugyanis egy olyan rendszert kellene összeraknom amin viszonylag sok hardver és program változás lenne, de leginkább program. Gondolok itt ilyenre, hogy nyomtató telepítés amíg kipróbálom, hogy megy e rendesen. Idegen merevlemezről file másolás/vírus irtás, programok kipróbálása és törlése. Viszont a saját filejaimat biztonságba szeretném tudni és hetente a friss win se opció.

(#2190) Воланд válasza macimeister (#2189) üzenetére


Воланд
titán

Két, vagy több felhasználói fiók, rendszeresen frissítve, vírusirtó + tűzfal, rendszeres (szvsz hetente) biztonsági mentés.

Egyik felhasználói fiókba lennének a te cuccaid, másik lenne a tesztelős, harmadik meg a rendszergazda (első kettő sima user), ha valamit telepíteni kell akkor csak a rendszergazda jelszavát kell megadni, de fontos, hogy ne alóla végezd a műveleteket.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2191) macimeister válasza Воланд (#2190) üzenetére


macimeister
aktív tag

Ettől függetlenül a windows még veszélyben van olyan szempontból, hogy a rendszerben megmaradnak a telepítések "nyomai" és a vírusok is tudnak vándorolni. Gondoltam sima virtualboxra, de akkor is érzékeli mindkét oprendszer, hogy rádugtak valami akár usb szinten is. Returnil féle megoldásoknál pedig minden restartkor tiszta wint kapok és csak az lesz fent véglegesen amit engedek neki. Legegyszerűbb a win guest modja lett volna, de persze ami értelmes azt ki kell venni.

(#2192) C.Brigante


C.Brigante
veterán

a napokban feltettem egy kérdést (#2140) és közben utána olvastam ennek a random fagyásnak, ahogy elnézem jelenleg nincs is rá megoldás! [link] esetleg valaki többet tud erről? Csak a 64 bites win 7 fagyogat.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2193) sfdrakex válasza C.Brigante (#2192) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Amiket google-el találtál, vagy legalább is maiket linkeltél mások mint nálad, mert ott teljesen lehal a rendszer, nálad pedig "csak" belassul. Vírusod, vagy más szemeted nincs? Bad sector a rendszer vinyón, esetleg töredezett?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2194) Fire/SOUL/CD válasza C.Brigante (#2192) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amikor leírtad, hogy milyen laposod van, egyből erre "gondoltam", viszont ez esetben minden OS esetén előjön a probléma.

Chipset drivert telepítettél? (Ha igen, akkor az a gond)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2195) bobsys


bobsys
addikt

Meglehet valahogy mondani a windowsnak, hogy a csatlakoztatott usb hdd-hez mindig ugyanazt a betujelet rendelje? Mindennap mas disk

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2196) Fire/SOUL/CD válasza bobsys (#2195) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A fix eszközök betűjelei legyenek sorban (abcdef) és akkor az első szabad betűjelet ossza ki (elméletben)...
Ha ez valamiért mégsem hozná a várt eredményt, akkor meg a management console-al lehet opereálni...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2197) bobsys válasza Fire/SOUL/CD (#2196) üzenetére


bobsys
addikt

Ok, koszi

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2198) C.Brigante válasza sfdrakex (#2193) üzenetére


C.Brigante
veterán

nem nem, átolvastam az összes külföldi fórumot ezzel kapcsolatban. Az én hibajelenségem megegyezik a google-ban találtakkal: megnyitok akármit, beragad, majd 20-30 mp múlva ismét működik, mindegy milyen alkalmazás. Ha a beragadás alatt rányomok 10 másik alkalmazásra, akkor a fent írt idő után az összeset megnyitja. Ez nem fagyás. Ezenkívül már újra telepítettem a rendszert (most kihagytam a frissítéseket direkt) és a helyzet változatlan. (ezáltal a vírus is kizárt. 2x nem kaphattam be ugyanazt)

Fire/SOUL/CD:Ezelött egy 32-es win7 volt fent a gépen, teljesen hibátlanul működött. Ezáltal az alaplap hiba is kizárt! Egyébként nagyon tetszik ez a 64bites, ezt a jelenséget leszámítva (ami ki fog nyírni egy idő után) sokkal stabilabb(lenne) mint a 32-es.

Amiket egy angol fórumon írtak, az alapján jegyeztem meg, h ők sem találtak megoldást pedig kismillió dologgal próbálkoztak, hál' istennek leírták mindegyik mellé, h "nem jött be ez sem." így már én neki sem álltam. Microsoft-tól várják a megoldást.... agyam eldobom itt a win8 de még a 7-essel is komoly gondok vannak. (legalábbis a 64-essel biztosan)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2199) Fire/SOUL/CD válasza C.Brigante (#2198) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oké, és mi helyzet a chipset driverrel? (kérdeztem...)
Ha felpakoltad, akkor telepítsd újra a W7-et és ne rakd fel, ha meg nem raktad fel a chipset driver-t, akkor próbáld meg felpakolni...
(Ha meg esetleg SSD-d van, akkor a W7 telepítővel le kell törölni a partíciót róla és újra létrehozni, SSD-knél a partíció eltolás alapkövetelmény, ellenkező esetben belassulnak, mint atom) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2200) C.Brigante válasza Fire/SOUL/CD (#2199) üzenetére


C.Brigante
veterán

igen bocsi,
nem tettem fel semmit, csak vga drivert. szted segítene csipi driver?
nincs SSD :D

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.