Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok, kaptam egy hiba üzenetet, segítsetek! :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2452) harylmu


harylmu
őstag

sziasztok.
mi lelte a windows-omat? egyik napról a másikra, egyszerűen nem keres. pedig az indexelt helyeken indítom a kereséseket egy tök egyszerű szóra, de azt írja hogy nincs a keresésnek megfelelő elem. köszi

(#2453) ku-cu


ku-cu
tag

Hello,
(Linuxról visszavérve) Telepítettem win7-et. Sajnálattal kellett konsatálnom hogy nem látja az egyik partíciómat (hajdanán ntfs). Nem támogatott fájlrendszer, formázást kínál... Most itt tart a dolog:[link]
Tud valaki segíteni mit kéne tennem hogy használható legyen a partició?
Köszönöm :R

(#2454) ChRiS_RS válasza Lenry (#2413) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Legfrissebb driverek most épp catalyst 11.7 legközelebbinél beírom a kódot is.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2455) ChRiS_RS válasza sfdrakex (#2415) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

4GB ram (1 modul) Mivel 2 gépen is ez a helyzet áll fent, emiatt nem gyanakszom memória hibára, bár mint tudjuk, az ördög sosem alszik... :O

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2456) BullZeye


BullZeye
veterán

Windows 7 nézőkéje (F3) total commanderben pár média fájlnál, avi, mp3, m3u, megnyílik, de mintha a monitor és a tálca alá nyílna meg. Ha fölé viszem az egeret a tálcán, akkor látom pici thumbban, hogy meg van nyílva, és van UIja, viszont ha rákattolok párszor, akkor tálca alá tűnik el a főablaka.

Van valami tippetek ez mitől van? XP-ben régen tökéletes volt, csak W7-ben hibázik.

(#2457) Krystal_s válasza ChRiS_RS (#2412) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia, ha kikapcsolod a flash playerben a hardveres gyorsítást ,akkor nem lesz jó ?

(#2458) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Win7 alatt hol tudom megnézni a gépem mac címét?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2459) Laccoss válasza adamssss (#2458) üzenetére


Laccoss
addikt

Ugyanott mint xp alatt...

Futtatáshoz beírod hogy ipconfig /all

(#2460) sfdrakex válasza ku-cu (#2453) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lehet, hogy a linux által használt partíciót nem látja a w7?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2461) Fire/SOUL/CD válasza ku-cu (#2453) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az adatok nem érdekesek, azaz elveszhet minden arról a partícióról, akkor tedd ezt
töröld azt a 7,8megás partíciót
töröld a logikai meghajtót
töröld az extended kötetet
majd hozz létre egy elsődleges, NTFS partíciót és formázd.

(a 48G-s partíciót egyik művelet sem érinti)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2462) hackeeeee válasza sfdrakex (#2460) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

NTFS-nél elvileg mindegy, hogy linux, vagy win...

Véleményem szubjektív...

(#2463) sfdrakex válasza hackeeeee (#2462) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

De nem ntfs-nek látja a rendszer, és azt írta, hogy hajdanán ntsf- azóta lehet volt vele babrálás.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2464) hackeeeee válasza sfdrakex (#2463) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én azt úgy értelmeztem, hogy linux alatt ntfs volt.. :)

Véleményem szubjektív...

(#2465) jeni


jeni
félisten

Szia
A saját eredeti win 7premium pro 64 bites lemezemről egy 4 gigás pendrive-ra kiírva,hogy írjam meg?
Nem fog nagyon belassulni arról való telepítésnél?
Biztonsági mentés céljából gondolkodom így, meg aztán a gyári lemezt kímélem ezzel.

Valahol olvastam,hogy előbb utóbb ezen a hordozható 2-4-8GB pendrive egységeken lesznek majd kiadva a win op.rendszerek.

[ Szerkesztve ]

(#2466) sfdrakex válasza jeni (#2465) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezzel tudsz létrehozni usb eszközre W7 telepítőt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2467) hackeeeee válasza jeni (#2465) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4GB-sre simán lehet csinálni a lentebb/fentebb linkelt szoftverrel. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2468) jeni válasza hackeeeee (#2467) üzenetére


jeni
félisten

köszönöm :R

(#2469) jeni válasza sfdrakex (#2466) üzenetére


jeni
félisten

még 1x :R

(#2470) adamssss


adamssss
veterán

Megnéztem a mac-et. Wifi reg-hez, mindegy hogy kettős ponttal vagy kötőjellel választom el a számokat?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2471) hackeeeee válasza adamssss (#2470) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem ugyanúgy kötőjellel válaszd el.

Véleményem szubjektív...

(#2472) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hm... Annyi történt, hogy pár napja állítottam a Cleartype-ot, de ezen nem kéne egy keretnek lennie?!

Megnéztem másik gépen, elvileg kéne.. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2473) hackeeeee válasza hackeeeee (#2472) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na meg mondjuk bizonyos ablakoknál is kicsit furcsa az aero.. De nem értem, hogy mitől kezdett el így szenvedni..

Próbáltam, hogy átállítottam az egészet egyszerű témára, majd vissza, de akkor is megmaradt a jelenség.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2474) adamssss válasza hackeeeee (#2471) üzenetére


adamssss
veterán

Elfogadta kettős ponttal is. Az ért nem semmi ez a BME... 36mbps le és 37 fel :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2475) hackeeeee válasza adamssss (#2474) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, akkor oké. :)

Közben Én meg lefuttattam ezt, és közölte, hogy nincs gond. :D Szal a fene sem érti ezt, pedig valami miatt b@szakszik az aero, ez biztos..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2476) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv.

A notimon 64 bites Windows 7 HP fut. Az lenne a gondom, hogy az utóbbi napokban több mint 1 percig tart, míg alvó állapotba kerül a készülék, pedig semmilyen komolyabb változtatást nem eszközöltem a szoftverkörnyezetben. Internetkapcsolat meglététől sem függ a dolog: ha kihúzom a kábelt, ugyanolyan hosszú marad az altatási idő. :F
A kérdésem az volna, hogy nincs-e valami belső windowsos (vagy nem túl invazív külső..) segédprogram, amivel determinálhatnám, majd az információ segítségével eliminálhatnám az okát ennek a problémának?

:R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#2477) hackeeeee válasza Goatman (#2476) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom néha kap egy normális restartot is, és nem csak mindig sleep-ben van...

Véleményem szubjektív...

(#2478) Goatman válasza hackeeeee (#2477) üzenetére


Goatman
aktív tag

Igen, szokott kapni, bár rendszerint sokáig bírja a szimpla altatósdit is. Most hogy jelentkezett ez az anomália, többször is próbálkoztam restartokkal. Frissen bebootolt, max. pár percig használt rendszer esetében sincs változás. :(

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#2479) BullZeye válasza hackeeeee (#2472) üzenetére


BullZeye
veterán

Finoman szólva, ölni tudnék, hogy eltűnjenek a vastag idegesítő keretek, úgyhogy most irigy vagyok :P

(#2480) hackeeeee válasza BullZeye (#2479) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De csak ezen az ablakon nincs... A hangerőnél pl. már ott van. :U Ezért nem értem, hogy mitől bugzik.. Egyre jobban kezd zavarni...

Bizonyos ablakoknál is látom, hogy valahogy nem olyan az aero, mint amilyennek lennie kéne.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2481) Laccoss válasza BullZeye (#2479) üzenetére


Laccoss
addikt

Használj másik témát, ennyi a megoldás:)

(#2482) hackeeeee válasza hackeeeee (#2472) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csináltam egy rendszerviszzalállítást, és helyrejött... :U

Érdekes.

Véleményem szubjektív...

(#2483) jeni válasza sfdrakex (#2466) üzenetére


jeni
félisten

megcsináltam de ez a kép fogadott engem.mi lehet az oka?

(#2484) sfdrakex válasza jeni (#2483) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Leformáztad a pendriveot mielőtt neki álltál rátenni a w7 telepítőt ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2485) jeni válasza sfdrakex (#2484) üzenetére


jeni
félisten

igen
sőt úgy is ,hogy ő is felkínálta a formázást arra ami elsőre sem sikerült ugyanazzal a hibával üzenve

(#2486) Fire/SOUL/CD válasza jeni (#2485) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Csináld magad mozgalom", hátha így összejön. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2487) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#2451) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Senki?! :F

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2488) hackeeeee válasza jeni (#2483) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is jártam már így... Még régebben, most ugyan azt a pendrive-ot viszont megcsinálta minden gond nélkül.

(#2484) sfdrakex: A program le is formázza, szal nem kell, vagyis Én csak letakarítottam, mást nem csináltam vele.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2489) gego


gego
csendes tag

Sziasztok
Ha nem jó hejen tenném fel a kérdést akkor bocsánat.
Lenne egy olyam kérdésem hogy be akarom kapcsolni a bitlockert,Pendrive-rol sikerül indittanom. De azt nem tudom hogy hogyan tudom simán kóddal indittani.
Esetleg ott is a házirendben kell valamit bekapcsólni?
És ha igen akkor mit?
Köszi előre is a válaszokat :R

(#2490) hackeeeee válasza gego (#2489) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hátha segít.

Ha nem, akkor sry. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2491) gego válasza hackeeeee (#2490) üzenetére


gego
csendes tag

Köszi :R Megnézem :-)

(#2492) BullZeye válasza Laccoss (#2481) üzenetére


BullZeye
veterán

Annó elég sokat keresgéltem, mind bugzott valahol, azóta nem hiszem, hogy okosabbak lettek volna a téma készítők, de majd lehet ránézek.

Fő probléma az volt, hogy W7 nem szeretné, hogy ne legyen border. Ennek köszönhetően, ha el is tüntették, akkor kinagyítva ugyanúgy ott maradt a border helye, és nem lehetett full screenben használni rendesen az ablakos módot, mert a vetett árnyék miatt azaz 5 pixel üresen maradt minden szélen.

(#2493) ku-cu válasza Fire/SOUL/CD (#2461) üzenetére


ku-cu
tag

Az a baj, hogy nagyon kellenének az adatok.
Elolvasva a hsz-em, rosszul fogalmaztam. Látja a partíciót, de kezelni nem tudja. Formázást ajánl. A "hajdanán"t arra értettem hogy most Invalid a valaha ntfs fájlrendszer, és nem tudom miért.
Nincs valakinek ötlete? hsz
köszi

(#2494) s.malacka válasza ku-cu (#2453) üzenetére


s.malacka
tag

Szia.
Számítógép kezelés / lemezkezelés és elvileg itt látszik a partició amit a Win nem lát mivel linux partició itt elvileg tudod formázni.
Ha mégsem akkor próbáld meg ezzel: MiniTool Partition Wizard

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#2495) jeni válasza Fire/SOUL/CD (#2486) üzenetére


jeni
félisten

"Csináld magad mozgalom" bejött :C
Köszi :R
most végig ment a 4GB pendrive egységre az írás ( amúgy az a Corsair volt amit korábban írtam,hogy a gép telinek látta,vagyis valamiért lefogta- a wint újra telepítettem és azóta semmi gond nincs a Corsair Flash Voyagerrel- érdekes,hogy a Hollandiai cégtől kaptam ingyen záró sapkát mikor írtam nekik,hogy valami gubanc van a Corsair 4 GB egységgel ) és gépet újra indítva USB-ről bootolva elindította win 7-t,igaz csak addig néztem míg ahol a magyar felületet kell beállítani. ott elbontva kiléptem a gépből.

(#2496) katt777


katt777
félisten

Kérdés: Dirt 1 jó ideje crash-t dob (már 3 konfig óta). Egyszer csak elkezdte a The Cartel is, pedig először az is jó volt a mostanin. Hard reset megint csak crash. Rendszerben nem változott semmi. Régi partíciót visszatettem, újratelepítettem, hibák dettó. Ua. programok vannak fent, most miért nem mennek? (VC++, PhysX, minden szarság fent, win hotfixekkel és azok nélkül is ua. probléma.) Neten néztem, xp-mód, tűzfal letiltás, egyik sem segített. Tipp? :F Cartel-re olvastam, hogy bios-érzékeny. Lehetséges-ez? Win-hiba?
Haver gépén mindegyik megy (hasonló konfig), viszont nála meg nem megy a Shift 2! :Y

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2497) Drughi


Drughi
addikt

Olyan problémám akadt, hogy:
friss win install után, épp megy a frissítés és kapok egy ilyen üzenetet:

Ez egy kicsit váratlanul ért. Eddig semmi baja nem volt az akkuval.
3hónapos laptop, hibátlan.
Ugyanezt kiirja, ha akkuról, vagy hálózatról megy. Ha kiveszem az akkut és úgy megy hálózatról, akkor nincs baja.
Ha az üzenetet nem okézom le és akkuról megy, akkor sincs különösebb baja, emgy a gép tovább. Ebből kiindulva ez a windowsnak egy f@szsága.
Csökkentett módban nem jön elő és gond nélkül megy a gép telepről.

Mi lehet a gond?
Eredeti, laptophoz adott win7 home premium x64, friss telepítéssel, driverekkel.
Az akkut kivettem, megtisztogattam.

(#2498) ku-cu válasza s.malacka (#2494) üzenetére


ku-cu
tag

hello,
Ezek szerint nem sikerült megértetnem magam, bocs.
Itt egy screenshot. Látja, de nem tudja kezelni.
Nem szeretném leformázni, mert kellenének róla az adatok.
Mit lehet ezzel kezdeni?
köszi

(#2499) s.malacka válasza ku-cu (#2498) üzenetére


s.malacka
tag

Szia.
Nem tudom menyi adat van rajta ami kéne de ha nem sok és ráfér pendrivera vagy mondjuk van külső vinyód akkor a következőképpen letudod menteni az adatokat róla:
Fogsz egy linux lemezt mondjuk pl.: ubuntu és kiválasztod : Ubuntu kipróbálása a számítógép módosítása nélkül lehetőséget.
Ha kész és felállt a linux akkor elvileg fogja látni a partíciót és letudod menteni ami kell.

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#2500) sfdrakex válasza katt777 (#2496) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hardver hiba esetleg? Bad sector vagy memória hiba? Tuningolva nincs a gép?

(#2498) ku-cu

Get data back vagy valami más hasonló adatmentő program?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.