Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Fire/SOUL/CD válasza ku-cu (#2498) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Paragon Rescue Kit Free Edition
Töltsd le, hozz létre vele egy boot CD-t/DVD-t (telepítéskor igényelhetsz ingyenes kulcsot, szinte azonnal, max 1-2 perc alatt megjön a kulcs), erről a bootlemezről indítsd a masinát és használd a File Transfer Wizard opciót.

Természetesen a korábban javasolt GetDataBack is jó, csak az fizetős...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2502) Fire/SOUL/CD válasza Drughi (#2497) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Windows Update-et nézted már, nem jött hozzá valami? (nem kötelező frissítések közt keresgélj) Ha igen és az sem oldja meg a problémát, akkor itt találtam egy módszert: [link]

A figyelmeztetést elolvasni, csak azt uninstalálni, amit írnak!

(A linkben egy Sony Vaio VGN-SZ430N esetén jelentkezett ugyanez a jelenség)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2503) ku-cu válasza Fire/SOUL/CD (#2501) üzenetére


ku-cu
tag

sfdrakex, Fire/SOUL/CD köszönöm! :R

(#2504) rt06


rt06
veterán

wireless hosted network-ot hogyan pakolok at masik csatornara?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#2505) RAiN91


RAiN91
őstag

Az integrált hangkártyám mellett van egy AMD HD Audio Device, ez mi? VGA-n van hang? Nem tudom valahogy használni?

(#2506) Fire/SOUL/CD válasza RAiN91 (#2505) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gondolom ATI videókarid van, HDMI csatival és azon audio és videoadatok is sűvítenek... ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2507) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyannal hogy - sajnos nem tudom melyik program - de a C meghajtó főkönyvtárát teleszemeteli cdtxxx.tmp file-okkal (az xxx betű és szám is lehet)
A probléma az hogy a c egy ssd és ez a valami 3-5 naponként vagy 1200 ilyen vacak file-t odatesz :F :F
Valakinek valami ötlet, vagy hogy miként lehetne ez beazonosítani?

Eki - az eredeti

(#2508) Drughi válasza Fire/SOUL/CD (#2502) üzenetére


Drughi
addikt

Köszi.

Egy szintén Sony notebooknál jelentkezett ez a hiba.
Csökkentett módban megy a gép. Win8 developer-ben szintn gond nélkül megy akkuról, ahogy linux-on is.
Most letakarítottam a rendszert és visszament a recovery partícióról (csak az 32 bites)
Eddig jó.

Az eredeti x64es telepítőmről viszont kijön ez a hiba.
Még próbálkozom.

(#2509) ddameinx


ddameinx
csendes tag

Sziasztok,
Egyik ismerősöm ma jelezte, hogy a notijan a windows 7 a Kijelentkezés.. képernyővel indul, viszont ezután nem történik semmi, csak áll ez a képernyő. Mintha előtte mobilnetet telepített volna, de ez nem biztos, eddig nem volt vele baja.Ötlet?Mit lehetne tenni(win 7 reinstall..)?
Köszönöm.

(#2510) sfdrakex válasza ddameinx (#2509) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

W7 lemezről bootolva visszaállítás egy korábbi időpontra?

(#2507) EkSYS

Egy vírus/trojai/spy kereső hármast engedj rá a gépedre szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2511) HZoli87


HZoli87
veterán

Magányos frissítés, így szeptember 28-án.

(#2512) EkSYS válasza sfdrakex (#2510) üzenetére


EkSYS
senior tag

köszi!

Spyware terminator és a microsoft sec.ess nem talált semmit, trojan remover lefagy amikor indulna, a trojan killer talált pár trójait, azokat letöröltem egy kivételével (amit nem tudok)
Van esetleg olyan proggi ami állandóan figyeli melyik proggi akar a c-re írni és engedélyt kér mindennek?

Eki - az eredeti

(#2513) hackeeeee válasza HZoli87 (#2511) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Előfordulat...

Bár Nekem ezt nem ajánlja fel, mert ugye MSE van.

Tévedtem. :D Pedig úgy rémlett h ezt nem pakolja már fel, de megnéztem az előzményeket, tévedtem. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2514) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#2511) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kíváncsiságból Én is megnéztem, pár darabbal több van.
(W7 x64 HP, SP1 nélküli és nem is telepítettem fel az SP1-et külön, az IE9 meg nem lényeg...(teszteléshez használt OS))

EkSYS
MBAM Free-t még futtass le.
(Letölt, frissít, teljes ellenőrzés)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2515) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#2514) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is csak a rosszindulatú szoft. eltávolító jött.

Véleményem szubjektív...

(#2516) bobace


bobace
őstag

Lenne egy érdekes jelenségem: ébresztésnél, hibernálásból visszatérve illetve bekapcsolásnál is csinálja minden esetben 0-5 percen belül.
A jelenség annyi, hogy a HDD visszajelző ledje "beakad" (folyamatosan világít), és vele együtt a gépen sincs tovább 1-3 percig. Aztán egyszer csak magához tér, és megy minden tovább, a következő indításig nem is csinálja.
Valaki látott/tapasztalt már hasonlót? Mitől lehet?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2517) Fire/SOUL/CD válasza bobace (#2516) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

AHCI módban lett telepítve az OS?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2518) freestailo


freestailo
őstag

Sziasztok! Mappáról a lakatot hogyan lehet eltüntetni? segítsetek plz fontos!

(#2519) bobace válasza Fire/SOUL/CD (#2517) üzenetére


bobace
őstag

Őszintén, nem tudom. Kiírtam az image-t DVD-re, és feltelepítettem, semmit nem állítottam át/el.
amúgy egy Asus K50ie laptop.

Találtam Googleben egy linket:
Navigáljunk ide:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services \ Msahci
Jobb oldalt kattintsunk duplán a Start elemre, módosítsuk a bejegyzés értékét 0 -ra.

--> ez a bejegyzés 0-án van a gépen.

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2520) Fire/SOUL/CD válasza bobace (#2519) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elméletileg akkor AHCi van, de megnézheted az eszközkelező/IDE ATA/ATAPI eszközök-nél, ha ott Szabványos......AHCI 1.0 vezérlőt látsz, akkor AHCI-ben van. (laposoknál ez gyakran alapbeállítás)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2521) bobace válasza Fire/SOUL/CD (#2520) üzenetére


bobace
őstag

Nvidia Nforce Serial ATA contorller. AHCI-nak nincs nyoma. Újraindítom a gépet és megnézem mi van beállítva BIOSban, már ha lesz benne ilyen beállítás.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2522) Fire/SOUL/CD válasza bobace (#2521) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, hát akkor felpakoltad az Nvidia chipset-et úgy egyben... Öreg hiba. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2523) EkSYS válasza Fire/SOUL/CD (#2514) üzenetére


EkSYS
senior tag

megvolt. semmi. viszont megfigyeltem hogy ha letörlöm őket akkor a következő újraindításnál legyártja őket azonnal.

nem tudom mi lehet..mindegyik tmp. mindegyik 0 byte

Eki - az eredeti

(#2524) Fire/SOUL/CD válasza EkSYS (#2523) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem vagyok biztos benne, de mintha valami ilyesmi nevű fájlokat is szokott létrehozni a hibaellenőrzés... Futtass le egy hibaellenőrzést a meghajtón, ha az nem talál hibát/nem írja ki, hogy javított hibát, akkor passzolom...

Még valami, bár lehet hülyeség, de nekem a CDT-ről a Corel Draw Template-ek is beugranak, szóval ha van Corel Draw telepítve, akkor az is lehet....

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2525) bobace válasza Fire/SOUL/CD (#2522) üzenetére


bobace
őstag

A BIOSban eleve AHCIban volt.
Mert az Nvidia driver miatt van ez a jelenség? Megoldható valahogy?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2526) Fire/SOUL/CD válasza bobace (#2525) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

általános tapasztalatom a chipsetekkel...
Utólag "levakarni" egy komplett chipset-et, az mindig szerencsejáték, vagy túl éli a rendszer vagy nem, ha túl is éli kérdés nem okozol-e nagyobb "kárt", mint előtte (pl lehet, hogy ez a hiba eltűnik, de helyette meg véletlen előforduló BSOD lesz a jutalmad...)

Ez a progi NVidia Chipset-et (is) le tud elméletileg takarítani: Driver Sweeper

Csak saját felelősségre használd!

Sajnos 100%-ra nem tudom megígérni Neked, hogy ha újratelepíted a W7-et (és a hsz elején adott linkben leírtakat is betartod), akkor eltűnik ez a hiba. Annyi viszont biztos, hogy a chipset-ek okoznak/okozhatnak ilyen hibát (meg még más egyebet is) és az NVidia chipsetek nem örvendenek nagy népszerűségnek...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2527) EkSYS válasza EkSYS (#2523) üzenetére


EkSYS
senior tag

ebből új windóz install lesz :W

Eki - az eredeti

(#2528) bobace válasza Fire/SOUL/CD (#2526) üzenetére


bobace
őstag

Egyelőre leszedtem a Nvidia Sata drivert és kicseréltem a Win7-esre, és nem akadt be. Kíváncsi vagyok, hogy jó lesz-e.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2529) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#2524) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az *.chd-t csinál, nem?

Véleményem szubjektív...

(#2530) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#2529) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, de nem véletlenül húztam alá a korábbi hsz-omban egy szövegrészt... :DDD
Utóljára akkor futott Nálam automatikusan a checkdisk az OS indulásakor, amikor a szomszédságba bevágott a ménkű, de akkor még XP-t használtam. :))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2531) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#2530) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó na. :D

Én NTFS-nél nem nagyon látok chdsk-et, csak akkor, ha már valami komoly gond van.. FAT32-es időszakban szinte minden napos volt.. Onnan rémlik, hogy az tán chd-t csinál, a tmp az más lehet.

Véleményem szubjektív...

(#2532) RAiN91 válasza Fire/SOUL/CD (#2506) üzenetére


RAiN91
őstag

És az milyen minőségű lehet, jobb mint a soundmax alaplapi?

(#2533) hackeeeee válasza RAiN91 (#2532) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sanszos...

Véleményem szubjektív...

(#2534) Fire/SOUL/CD válasza RAiN91 (#2532) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

8 csatornás, 192KHz, 24bit az alaplapi kártyák is ezt tudják. A HDMI lényege, hogy arra alkalmas kijelzőre/TV-re stb dugva a videokarid, Full HD-ben nézheted a filmet, akár Dolby TrueHD vagy DTS-HD Master Audio stb hanggal, a HDMI kábelen sűvít a kép és a hang...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2535) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kicsit bugos az új CCleaner... Elindítom, közli, hogy zárjam be a firefox-ot, közben nem is fut. :D

Véleményem szubjektív...

(#2536) HZoli87 válasza hackeeeee (#2535) üzenetére


HZoli87
veterán

Én tegnap óta úgy 50X ( :D ) futtattam a legújabb CCleanert, de még nem találkoztam ilyen hibával. Nem lehet, hogy beragadt a folyamatok között a firefox.exe (ez általában gyakori probléma, bár ez is elkerül engem szerencsére)?

(#2537) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#2535) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak hiszed, hogy nem fut. indítsd el az eszközkezelőt, aztán ott fog figyelni a listában. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2538) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#2537) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem látom. :D

Nincs firefox.exe... Csak ha elindítom.

Most frissítettem 3.11-re.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2539) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#2538) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És akárhányszor takarítasz vele, mindig feldobja?
(uninstaláld az FF-t... :DDD )

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2540) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#2538) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 7.x-es verzió kijött, az is jó, munkahelyen teszteltem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2541) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#2539) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgyis Chrome-ot használok. :DDD

(#2540) Sub-ZeRo: Nekem 7.0-val csinálja a 3.11-es CCleaner.
Újraraktam a firefox-ot, mostmár jó.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2542) gabo9201


gabo9201
senior tag

Hello!

Nekem olyan gondom jött elő, hogy újraraktam a Win7 rendszeremet és az újratelepítés után az op. rendszer nem látja az egyik partíciót (vagyis látja mert a lemezkezelésnél megjeleníti de a Számítógépben nem jelenik meg). A gépen a Win7 mellett van egy XP is és XP alól simán olvasható minden, rendesen működik.

Teszek fel pár képet a dologról. Nekem az elég gyanúsnak tűnik, hogy a Win7 által nem látott patíciót (Adat "E") "Rendszer"-nek jeleníti meg, miközben ezen a partíción sohasem volt rendszer.

Az XP ezt írja ki:

A Win7 pedig ezt:

Szóval a kérdésem az lenne, hogy valaki találkozott-e már ilyennel? Hogyan lehetne megoldani (lehetőleg az adatok mozgatása nélkül), hogy a Win7 újra megjelenítse a partíciót.

A segítségeket előre is köszönöm! :R

Mod:

Közben rájöttem, hogy hamarabb kérdeztem, mint gondolkodtam :)
Annyi volt a megoldás, hogy hozzá kellett rendelni egy betűjelet a partícióhoz. Mondjuk azt nem értem, hogy a Win7 miért ne rendelt hozzá automatikusan egy betűjelet, mint az XP.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2543) CoolMan válasza gabo9201 (#2542) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Adj a partíciónak betüjelet és látni fogja. Látom közben rájöttél... :)

[ Szerkesztve ]

(#2544) gabo9201 válasza CoolMan (#2543) üzenetére


gabo9201
senior tag

Köszönöm így utólag is :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2545) Fire/SOUL/CD válasza gabo9201 (#2542) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk lehet, hogy megoldottad, de az a "partíciószerkezet" úgy néz ki, mint a Don-kanyar... :DDD
# Logikai partíció az elsődleges előtt
# Az adat címkés partíció az aktív partíció (amin nincs is OS...)

Remek.

UI: Amúgy Ármester titulus-t kinek adnak? (Arcképgyáros, az elég egyértelmű, de ezzel a ranggal még nem találkoztam)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2546) gabo9201 válasza Fire/SOUL/CD (#2545) üzenetére


gabo9201
senior tag

"Mondjuk lehet, hogy megoldottad, de az a "partíciószerkezet" úgy néz ki, mint a Don-kanyar..." Hát ez egyébként tényleg :DDD

Nem tudom, hogy alakult ki ez a "Don" szerkezet :)
Én is furcsának találom, nem tudom hogy lett elsődleges az "Adat" címkéjű partíció. Sohasem volt rajta rendszer és mikor először telepítettem erre a lemezre rendszert azt hoztam létre utoljára.

Ezt meg lehetne oldani adatmozgatás nélkül? Ez okozhat valami gondot?

Egyébként az Ármester áraz :)

Mod:

(#2547) hackeeeee:

Igen lehetséges. Először azt hiszem XP volt a HDD-n.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2547) hackeeeee válasza gabo9201 (#2546) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez tényleg kicsit érdekes.. :D Gondolom még Xp alatt lett csinálva, fénykorában.. Mert Vista meg 7 alatt már nincs logikai partíció.

Véleményem szubjektív...

(#2548) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#2547) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én írtam csak el, logikai meghajtó akart az lenni, nem logikai partíció (ez utóbbi értelmetlen).
Kiterjesztett kötet és azon belül logikai meghajtók vannak, az meg minden Windows-ra érvényes.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2549) gabo9201 válasza Fire/SOUL/CD (#2548) üzenetére


gabo9201
senior tag

És ezzel lehet valamit kezdeni vagy csak úgy ha újra particionálom? Okozhat ez valami gondot?

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2550) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#2548) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igaz.. De pl. win7-ben nem tudod már létrehozni, mert az is csak egyszerű kötetet hajlandó létrehozni egy üres meghajtóra.

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.