Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) hackeeeee válasza Dilikutya (#2599) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy frissíteni kéne...

A másik, hogy régebbi konfiguráción találkoztam már olyannal, hogy az office csomag miatt volt 100%-os svchost.exe cpu terhelés...

Véleményem szubjektív...

(#2602) Dilikutya válasza Воланд (#2600) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szóval ez a fos frissítés nélkül nem is működőképes? Kérdezem ezt úgy, hogy én nem használok Win7-et, a munkahelyemen is XP/2003 rendszer van, mindössze 1-2 gépen van Win7, a kb. 200-ból.

A frissítéssel csak egy bajom van, hogy nem kérdeztem meg, eredeti-e a Win7. Mert ha az, akkor semmi gond, de ha nem, akkor egy frissítéstől csak használhatatlan lesz 30 napon belül. Legalábbis hívtak már olyannal, hogy a nem egészen bolt Vista pl. letiltani készült, mert rátették valamelyik Service Packot. És én most nem akarok mentegetni, meg új Windowst telepíteni, az előzőt nem én raktam rá, úgy láttam nincs is külön a rendszerpartíció az adatoktól.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2603) hackeeeee válasza Dilikutya (#2602) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha fos, akkor minek használod?

Nem viccből vannak ajánlott, fontos és sürgős frissítések... Ugyan úgy, mint az XP esetében.. Cégen belül lenne illegális rendszer? Az gáz.

Öhm, ha régebbi a gép, akkor előfordulhat, hogy a régi office okozza, asszem tán 2003-alvolt ez a hiba, de nem vagyok benne biztos...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2604) Dilikutya válasza hackeeeee (#2603) üzenetére


Dilikutya
félisten

Fos. Nem én használom, ismerős gépe. És nem céges. Nem 2003-as Office. Mellesleg annál biztosan nincs ilyen gond, mert én azt használok, soha nem volt vele gond.
És továbbra is: ha valameddig jó volt, mi a ráknak frissíteni, hogy újra jó legyen? Értelmes megoldás nincs az ilyen hibákra?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2605) hackeeeee válasza Dilikutya (#2604) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De, ha régi gép, akkor xp...:DDD Vagy egy újratelepítés.. Bár ez csak a legvégső esetben.

Vagy megvenni a rendszert, és frissíteni rendesen...

Amúgy ha rákeres guglival, akkor van 1 rakat találat a jelenségre, hátha.

Mint mondtam én régi gépnél futottam bele ebbe a hibába, régi 478-as cerkával.. Összességében szoftver is okozhatja, a kérdés az, hogy melyik... :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2606) rt06 válasza rt06 (#2504) üzenetére


rt06
veterán

erre semmi otlet?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#2607) Воланд válasza rt06 (#2606) üzenetére


Воланд
titán

Hirtelen ezt talaltam.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2608) rt06 válasza Воланд (#2607) üzenetére


rt06
veterán

sem ebben, sem a netsh msdn-es leirasaban nincs megoldas arra, amit keresek (ugye nem jol gondolom, hogy beirtad google-be a wireless hosted network szavakat, es belinkelted az elso talalatot?)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#2609) Dilikutya válasza hackeeeee (#2605) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondtam, annyira nem régi :). Pontos számra nem emlékszem, de Athlon X2 van benne, DDRII RAM-os. Egy éve vették, hogy új-e, nem tudom, de boltban rakták össze. Win7-et bírnia kell elvileg. Igaz, csak 1Gb RAM volt benne, mikor átmentem megnézni, de azóta már 3 van benne, annyinak elégnek kell lennie.

Pár fórumot megnéztem, egyik sem igazán használható. Van, akinél az Nvidia kártyával volt gond, itt ez kizárt, valamilyen Radeon HD 4xxx van benne.
Mondjuk egy valamit nem próbáltam, a Windows Defender még fut (bár pont nem ennek az scvhost-ja kavar).

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2610) Воланд válasza rt06 (#2608) üzenetére


Воланд
titán

Nem, konyvjelzok kozott volt (biztos googlebol mentettem le, nem kozvetlenul), es ugy remlett, hogy ebben benne van. Majd ha otthon leszek megnezem, hogy milyen dokumentumaim vannak errol a temarol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2611) hackeeeee válasza Dilikutya (#2609) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én mindenképp valami szoftveres dologra gyanakszom.. Főként úgy, hogy gondolom, hogy csak egyszer előjött a tünet.

Véleményem szubjektív...

(#2612) Ribi válasza Dilikutya (#2602) üzenetére


Ribi
nagyúr

"A frissítéssel csak egy bajom van, hogy nem kérdeztem meg, eredeti-e a Win7"
Erre csak a topik címében szereplő mondatot tudom idézni:
"Warez tilos!"
Valami buggantott széthaxolt xart rak fel akkor annak senki sem találja ki mi a baja.
Ha nem akkor pedig frissítsen.
Update tartalmazhat olyan kompatibilitási frissítést is.

(#2613) Dilikutya válasza Ribi (#2612) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt, hogy talán nem legális, azért írtam, hogy első körben ne frissítésen gondolkodjunk, hanem a probléma más okán esetleg. Nem akarok warezolni, nem is tettem rá célzást, ha te láttál ilyet, mutasd meg nekem. Senki se mondta, hogy hackelt szar, mezei Windows 7, akár eredeti, akár nem. Az illegálisak sincsenek szarrá hekkelve. Nem kell önjelölt moderátorkodni, senki sem akarta megkárosítani Billy fiút, ha eredeti Win, akkor azért nem, ha meg illegális, akkor azért nem, mert már el van lopva, fent is van a gépen. De jelen esetben ez a kérdés lényegtelen, mivel a probléma biztosan nem ebből adódik.De ha gondolod, keresd meg a "moderátort keresek" topikot, és ott is add elő, hogy warezolás tényállása forog fenn.
Tehát: ha esetleg nem eredeti a Win, akkor tutira nem akarok frissíteni, ergo nem kell ahhoz segítség, egyéb technikai gondnál meg tudtommal nincs kikötve, hogy nem lehet segíteni illegális másolatokat futtató egyéneken. Gondolom te sose kérdeztél még meg senkit, hogy a crackelt játékodban elakadtál az egyik pályán, és hol a kijárat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2614) Dilikutya válasza hackeeeee (#2611) üzenetére


Dilikutya
félisten

A szoftveres probléma eddig sem volt kérdéses :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2615) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Tehát nincs logikus magyarázat arra, hogy ha 4 hdd van a gépbe miért nem a rendszer hdd-re kerül a 100mb-os particio..
most lehúztam a másik 3 hdd-t így kénytelen jó helyre rakni.

(#2616) Ribi válasza Dilikutya (#2613) üzenetére


Ribi
nagyúr

*keptin körk facepalm*
Mint írtam, ha nem haxolt, akkor frissítsen.
Párszor már belefutottam én is olyan esetbe, hogy azért volt valami bug játékban/oprendszerben, mert valami haxolt verziót használt. Játéknál nem kicsit más, hogy valahol hogy lehet továbbjutni, mint hogy kitalálni, hogy mi okozza a hibás működést az amúgy is haxolt programban, de hagyjuk ezt.

(#2617) mefistofeles

Skacok!
Gyakorlatilag a megjelenése óta Win 7 van a gépemen minden gond nélkül.
Mostanában viszont azt tapasztalom, hogy ha pár parancsikont az asztalról átrakok a tálcára akkor pár gépindítás után egyszer csak eltűnnek az ikonok és az az általános fehér izé ikon kerül a helyükre. Pár "átváltozik" pár meg nem. A funkciója természetesen megmarad csak nem értem miért van ez. ...ja és ronda.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2618) rt06 válasza mefistofeles (#2617) üzenetére


rt06
veterán

nekem anno xp alatt az ikonok cache file-janak torlese oldotta meg a hasonlo problemamat
a google azt mondja, hogy win7 alatt ehhez a c:/users\<teneved>/appdata/local/iconcache.db file-t kell torolni (ezutan lehet kell egy restart az explorer.exe-nek)

ez rendbeteszi a feher ikonokat, de a problema okat nem szunteti meg (arra ugy remlik regebben sem talaltam megoldast)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#2619) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok

vannak programok amelyeket újratelepítenék de ez a hibaüzenet fogad. Pedig ezek azelőtt fent voltak a gépen.
an installation on a server system of this product is not possible. The setup vill be canceled.

Mit tudok tenni? Rendszergazdaként vagyok pedig bejelentkezve......
win7 ultimate 64 bit

"HONDACRX4EVER"

(#2620) pschio válasza mefistofeles (#2617) üzenetére


pschio
őstag

nem véletlenül az office programcsomag részei? word, excel azok az ikonok?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2621) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Üdv!
Lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy új HDD-t. Beraktam a régi mellé, majd kihúztam az újat és csak a régi van most is bent. Viszont csomó program bugos lett. pl. az asztalon egy csomó ikon kép nélkül jelenik meg és ha meg akarom nyitni, azt írja, hogy helyezzek be egy lemezt a F meghajtóba.
Még annyit, hozzá fűznék, hogy szerintem azok (vagy azok mindenképp) a programok adták be a kulcsot, amiket akkor nyitottam meg amikor bent volt az új HDD is. Az lett a system majd a régi winyóra rámentem előkerestem benne az asztali ikonokat és elindítani őket. A Thunderbird az után romlott el, hogy az új HDD-t lekötöttem, aztán van olyan, hogy a játékot csak akkor tudom futtatni, ha csak a régi winyó van bent, és az új nincs be kötve.
Szóval mi ez az egész????? :F :F (remélem egyáltalán érthető voltam :) )

[ Szerkesztve ]

(#2622) hackeeeee válasza Blood Mage (#2621) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sima F5 valszeg nem elég, klónozni kellett volna.

Véleményem szubjektív...

(#2623) Blood Mage válasza hackeeeee (#2622) üzenetére


Blood Mage
senior tag

ahamm... ebből nem sok jött át XD egyébként a nem induló progik úgy elindulnak a régi hdd-ről (ha csak az van bekötve), hogy megkeresem a gyökérkönyvtárat, ahova telepítettem és onnan indítom. Ez rendben is van, de ha hozzá dugom a géphez az új hdd-t is, akkor meg baromira nem működi szinte semmi a régiről lemezről :S
Ez a klónozás mit is takarna??

(#2624) hito


hito
nagyúr

Tudna valaki segíteni? Beleszaladtam egy problémás eszközbe Win7 alatt. Home Premium van fönn és nem tudom telepíteni az UMPC-m wifi-jét (Marvell SD8686). Órák óza túrom a netet, de semmi biztos infót nem találok. Annyit sikerült kimazsolázni, hogy valamelyik win update tartalmazza ennek az eszköznek a driver frissítését és külön nem elérhető. De hogy a manóba frissítsem a win-t ha nincs netkapcsolatom. Ezt még megoldanám, de a nagyobb baj az, hogy nem tudom, hogy melyik win7 frissítés tartamazza ezt a drivert, mert akkor értelemszerűen csak azt tölteném le. Valakinek esetleg van ötlete erre nézvést?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2625) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok
"Linux helyett Windows7"
Mivel nem találtam ilyen vagy ehhez hasonló topikot, itt teszem fel a kérdésem.
Mint a címből is kiderül Linux helyett menne a Win7, azonban telepítésnél hibát ír mondván,hogy ntfs fájlrendszer szükséges. Találtam többek közt egy ilyen videót , kérdésem hogy ez alapján telepíthetek, illetve mivel mindent törölni kell, a meglévő recovery partíció is mehet a poroson?
És esetleg ha lényeges, egy HP4535-ről van szó.

b.lajos

(#2626) hackeeeee válasza Blood Mage (#2623) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Namost, ha csak csatlakoztatod a vinyót, akkor már nem indul el semmi, vagy átmásoltad a régiről az újra, és úgy nem működik?

Véleményem szubjektív...

(#2627) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Ha kitörlök egy hálózati kapcsolatot és utána újra létrehozom, mért számozza? A neve mögé rak egy sorszámot pl: usb modem #1 majd #2. De ha kitöröltem az előzőt akkor minek? Vagy valahol ő még tárolja? Mert a mobilnetemet néha újra be kell állitani és idegesít hogy már a 25.dik kapcsolat lesz!
Előre is köszi!

(#2628) hackeeeee válasza Charx (#2627) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mert valahonnan mégis tudja, hogy az már létezett.. (talán reg-ből).

Véleményem szubjektív...

(#2629) Blood Mage válasza hackeeeee (#2626) üzenetére


Blood Mage
senior tag

nem, nem semmit nem másoltam sehova. A régi winyón van 300 Gbnyi ez-az és miután bekötöttem a gépbe az újat, majd kivettem, az után problémázik a rendszer a régivel. Meg ha bent van az új is, akkor se igazán akartak elindulni a dolgok a másik lemezről

(#2630) Воланд válasza Charx (#2627) üzenetére


Воланд
titán

A képen látható helyről is törölted?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2631) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Mi okozhatja ezt a hibát?

Szűz telepítés még be sincs driverezve a gép, de driverezés után is minden indításnál bekerül az alkalmazás eseménynaplóba:

Forrás: WMI
Eseményazonosító 10

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

Microsoft oldalán csak egy programozási rajzot találtam de nekem nem sokat mond.

[ Szerkesztve ]

(#2632) Ibituba


Ibituba
aktív tag

helo. van egy toshiba notebook-om eredeti win7-el. de egyszerűen olyan szar hangja van mint az állat. ez a win7 hibája lehet vagy a notebook-omé. egy noname hangkártya van rákötve de lófasz az egész. a 4éves fuji laposomon marha szép hangja van. xp alatt. nem értem mi a bánat köze van egy usb-n csatlakoztatott hangkártyának esetleg a géphez vagy op rendszerhez. pedig ahogy látom van. ha valaki másnak is volt hasonló kínja , hogy oldotta meg?

(#2633) Sub-ZeRo válasza Ibituba (#2632) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Telepített hozzá drivert mondjuk.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2634) Charx válasza Воланд (#2630) üzenetére


Charx
senior tag

Szia!
Itt van az összes törölt kapcsolatom, na majd kipróbálom, hogy ezeket kitörölve is számozza-e, de szerintem ez lesz amit kerestem!
Köszi szépen!

(#2635) hackeeeee válasza Blood Mage (#2629) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

IDE-s?

Véleményem szubjektív...

(#2636) Jocy válasza Sz.Miki (#2631) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia.
Nekem is volt ilyen bejegyzésem,el is készítettem a scriptet,amit az MS oldalán találtál,és az megoldotta ezt a problémát.Elküldöm neked,ha adsz egy email címet priviben.

(#2637) flash-


flash-
veterán

érdemes feltenni a windows 7 et az alábbi gépre?

Intel Celeron M Processor 410*(1.46-GHz, 533-MHz FSB, 1-MB L2 cache)
1024-MB 533-MHz DDR2 Ram
80-GB 5400 rpm Primary SATA HDD

most xp van rajta és az gyors.
a windows 7 lassan indulna,futna rajta?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2638) Lenry válasza flash- (#2637) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem fölösleges. semmi pluszt nem adna a gépnek, az 1GB RAM meg bár nem annyira vékony, de azért nem is túl sok.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2639) flash- válasza Lenry (#2638) üzenetére


flash-
veterán

értem.

és egy Intel Core Duo T2400 proci már elég a windows 7 hez?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2640) pschio válasza flash- (#2637) üzenetére


pschio
őstag

hugom hp laptopja ilyen paraméterekkel rendelkezik. egész szépen elszalad rajta a win7.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2641) sfdrakex válasza flash- (#2639) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem feltétlen a proci a fontos, bár az se árt ha nem gyenge, de a memória mennyiségét ha dupláznátok, többet dobna rajta szerintem.

Van egy netbookom atom n270 es single core procival, 1,6 Ghz-s 2 giga rammal, és gyorsabb rajta a W7 mint ismerős gépén akinek n450 es atom procija van ami dual threades-es 1,6 Ghz-s de a gépben csak 1 giga ram van.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2642) Blood Mage válasza hackeeeee (#2635) üzenetére


Blood Mage
senior tag

nem, sata II mind kettő

(#2643) BullZeye válasza BullZeye (#2456) üzenetére


BullZeye
veterán

Erre valaki?

És +1 kérdés, W7 hangerőkeverő méretét hogy lehet növelni, hogy úgy is maradjon? Na meg hogy alapértelmezetten bal gombbal ne csak a főhangerő, hanem az alkalmazások hangja is látszódjon. (és ennek a méretét kéne növelni)

(#2644) hackeeeee válasza Blood Mage (#2642) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát akkor nem tudom... Érdekes a dolog...

Esetleg bios-ban a HDD-k sorrendje?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2645) mefistofeles válasza flash- (#2637) üzenetére

Elmenne rajta a Win 7 de, hogy lassabb lenne az tuti! Ha én lennék a helyedben mindenképp egy rendberakott XP-t tolnék.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2646) alienpapa


alienpapa
senior tag

Hogyan tudok egy teljes meghajtót megosztani? Írás - olvasás engedély is kellene. Előre is köszi!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#2647) föccer válasza alienpapa (#2646) üzenetére


föccer
nagyúr

Saját gépben jobb klikk a lemezre, majd tulajdonságok, megosztás fülön megadod a megosztási neveket és a megosztott jogokat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2648) alienpapa válasza föccer (#2647) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm a gyors választ de nem sikerül a dolog. Xp alatt 3 kattintás volt az egész... :(

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#2649) hackeeeee válasza alienpapa (#2648) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt is annyi.

Ott ahol írták, plusz még a hálózati beállításokban a speciális beállításoknál is engedélyezve kell lennie a fájl és nyomtatómegosztásnak.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2650) alienpapa válasza hackeeeee (#2649) üzenetére


alienpapa
senior tag

Így csinálom: jobb klikk c-re -> tulajdonságok -> megosztás fül -> itt a megosztás gomb nem aktiv, hanem alatta van egy olyan h speciális megosztás -> engedélyek -> mindenki ->adok irás olvasás jogokat ->OK éééés nem működik

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.