Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) vargadani válasza Fire/SOUL/CD (#2850) üzenetére


vargadani
tag

bocs, hülyén fogalmaztam. értsd a laptop képernyője (nincs semmilyen külső monitorra kötve)

Windows 7 Ultimate 32bit + Avira free 2012 + Comodo firewall

(#2852) atom87


atom87
aktív tag

Üdv!

Van valami módszer arra, hogy felhasználói profilokat át tudjak vinni másik Windows 7 alá?
32bit->64bit váltás miatt három profilt kellene átköltöztetnem.

Kawasaki z1000

(#2853) Fire/SOUL/CD válasza vargadani (#2851) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha egyből valami kék háttér jön be, és ahogy írtad is, a BIOS-ba sem lehet belépni, akkor szervíz. Egy dolgot még megpróbálhatsz (ha nem garis a gép), hogy a hdd-t kihúzod belőle. Volt már olyan laposhoz "szerencsém", aminél a HDD dőlt ki a sorból, de úgy, hogy ilyen hibát okozott.
Mint írtam, csak akkor próbálkozz ezzel, ha nem garanciális még a gép!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2854) Krystal_s válasza Krystal_s (#2838) üzenetére


Krystal_s
addikt

[#2838]
ezzel kapcs. senkinek sincs ötlete, hogy mitől lehet ? :U

(#2855) atom87 válasza atom87 (#2852) üzenetére


atom87
aktív tag

Már megvan, USMT :)

Kawasaki z1000

(#2856) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Üdv! Kérnék egfy kis segítséget multi bootolt Win7 visszaállításához.
A következő a helyzet.

1. XP-t instaltam Drive1-re
2. WIN7@64-et installtam Drive2-re, automatán megcsinálta a multi boot funkciókat.
Ez igy ok, használtam vagy 1 évig, mikor melyik kellett.

3. XP-t újra kellett telepítsem Drive1-en
Ezzel megszünt a multiboot.

Hogy tudmom újra multibootossá tenni ás elérni a korábban telepített Win7-et?

(#2857) Sub-ZeRo válasza fsb1000 (#2856) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Easybcd nevű programmal. Keress rá ebben a topikban, elég sokszor le lett írva. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2858) Fire/SOUL/CD válasza fsb1000 (#2856) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

itt az XP nem indult, de az elv ugyanaz vagy ha rutinosabb versenyző vagy és tudod, hogy mit csinálsz, akkor start->msconfig/BOOT.INI fül és szerkeszted a fájlt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2859) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Egy Win7 Home Premiummal akadt problémám. Most vettem egy laptopot. Szeretnék csatlakozni az itthoni wifimre, de nem sikerül.
Mikor rámegyek, hogy csatlakozás, utána egy windows rendszerbiztonság feliratú ablak felugrik, ahol hálózati hitelesítést kér. Be kellene írni a felhasználó hitelesítő adatait, azaz felhasználónevet és jelszót. :F

Rendszergazda fiókkal próbálom, nincsen megadva jelszó a fiókhoz, a hálózatom WEP-pel van védve, de nem a wep kulcsot kéri, hanem felhasználónevet és jelszót.

A csatlakozás hálózathoz menünél nem tudok beállítani wep kulcsot.

Ha nem adok meg ebben az ablakban semmit, akkor nem csatlakozik. Ha megadom a profilom nevét, akkor sem. Mi a fene lehet ez?

(#2860) Sub-ZeRo válasza szőröscica (#2859) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A routerben nézz szét, szerintem ott van még valami belőve.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2861) szőröscica válasza Sub-ZeRo (#2860) üzenetére


szőröscica
addikt

Soha, semmilyen géppel nem volt gond, MacBook is hibátlanul csatlakozik.
Androidos telefon, WP7-es telefon, Windows7-es laptopok hada problémamentes. Kivéve ezt az egyet.

(#2862) balcsy


balcsy
aktív tag

Sziasztok. Nagyon sajnálom magam hogy ilyen hülye kérdést kell feltennem de hát 1xüen nem tudom :D Szóval a kérdés: 3 Giga rammra felmegy 64 bit es rendszer,mert jelenleg csak az van kéznél.

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#2863) polonic válasza balcsy (#2862) üzenetére


polonic
félisten

Igen, felmegy.

(#2864) Воланд válasza balcsy (#2862) üzenetére


Воланд
titán

Fel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2865) pocokxx válasza balcsy (#2862) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A 64 bites is felmegy mindenhova, ahova a 32es... Csak a 4gb t, illetve afelett nem kezeli (32bites) /szintén leegyszerűsítve./ Ettől te még 2gb asra is felrakhatod a 64bitet, bár sok értelme nincs. És mind egy percen belül...:))

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2866) Воланд válasza pocokxx (#2865) üzenetére


Воланд
titán

Annyi értelme van, hogy későbbi ram bővítés esetén nem kell újraraknia a rendszert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2867) balcsy


balcsy
aktív tag

Kösz szépen a gyors válaszokat polonic, woland_y2k, pocokxx.
Gondoltam hogy felmegy csak azt nem tudom hogy lesznek-e tünetek . De akkor valószínű nem lesznek.Még 1x kösz :R :R

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#2868) pocokxx válasza Воланд (#2866) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Na látod, ez igaz...:R (plusz elvileg ugye jobban kihasználja a 64 bites procikat. vagy ezt rosszul tudom?)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2869) fsb1000 válasza Sub-ZeRo (#2857) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elöször is köszönöm a tanácsokat, sajnos nem adekváltak.
Valószinűsítem, nem értették meg amit a kérdésemben leírtam. Jelenleg csak az újrainstallált XP-t tudom indítani a WIN7-et nem.

Sub-ZeRo :
Ebben a fórumban az "Easybcd" szó 8 alkalommal található meg [link], és nincs túl sok hasznosítható infó hozzákapcsolva, de természetesen utánajártam, kipróbáltam. (az 1.62 és 2.1 verziót is)
Az "Easybcd" futtatásához szükséges Windows7/Vista bootloader.
Elindítható XP alatt is, de ehhez egy *.BCD registry állomány is kéne, amivel én nem rendelkezem. (a WIN7 partición sem találtam ilyet)

Fire/SOUL/CD
- Az EasyBCD ebben az esetben gyak. nem használható XP alól (lásd fent)
- Természetesen a BOOT.INI-t szerkeszteni tudom, de ez nem célra vezető, mert abban az esetben ha egy aktív XP után WIN7-et telepítünk, akkor a BOOT.INI változatlan marad.
Win7 alatt pedig nincs boot ini.

[ Szerkesztve ]

(#2870) GaborGh válasza szőröscica (#2861) üzenetére


GaborGh
őstag

Felhasználónévhez és jelszóhoz azokat az adatokat kell megadni, amiket a router telepítésekor beállítottál, ha újrahúzod a rendszert, vagy új géppel szeretnél csatlakozni, ezt minden esetben kéri, különben, mindenki a Te wifidet használná netezésre, ha nem lenne beállítva, felhasználónév és jelszó...

(#2871) szőröscica válasza GaborGh (#2870) üzenetére


szőröscica
addikt

WEP kulcs van beállítva a routerben. Ennyi és nem több.
Nem tudom, hogy milyen felhasználó/jelszó kombó kell neki, soha semmilyen eszköz nem kért még ilyet, el nem tudom képzelni, hogy mire gondol.

(#2872) Воланд válasza fsb1000 (#2869) üzenetére


Воланд
titán

Win7 cd dvd be, arról bootolsz és Indítási javítás. Aztán kell szerkeszteni a bcd-t és betenni az xp-t.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2873) fsb1000 válasza Воланд (#2872) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
Szerintem ez a jó megoldás. Rögtön kipróbálom.

(#2874) balcsy


balcsy
aktív tag

Nah akkor itt a következő (szerintem) gyenge kérdés. Elkezdtem telepíteni win7et laptopra.Mikor megkérdezi hogy hová akarom telepíteni egy kis probléma akadt.:D
Egyik partícióra sem tudom telepíteni mert nem NTFS formátumú. Valaki valami megoldás.:)

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#2875) Воланд válasza balcsy (#2874) üzenetére


Воланд
titán

Tessék. De ugye mondanom sem kell, hogy minden adat elveszik a merevlemezről.

Jah, parancssor shift + f10.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2876) Torry


Torry
addikt

Ccleaner-t meg defrag progit érdemes használni win7 alatt, vagy full felesleges?

(#2877) GaborGh válasza szőröscica (#2871) üzenetére


GaborGh
őstag

A wep kulcs a jelszó, a wifi neve pedig a felhasználónév, nem érem ezen mi olyan bonyolult... :F

Ha nem változtattad meg a router felhasználónevét, akkor a gyárit írd be!

"Ennyi és nem több"

[ Szerkesztve ]

(#2878) Воланд válasza Torry (#2876) üzenetére


Воланд
titán

Defragra jó a gyári, beépített, bár én még azt sem használom. CCleaner még a jobbik tisztító progik közé tartozik, de a registry-t azzal sem piszkálnám.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2879) GaborGh válasza Torry (#2876) üzenetére


GaborGh
őstag

Win Optimizer8, én azt használom, szinte mindent tud, tökéletesen elégedett vagyok vele...

(#2880) balcsy válasza Воланд (#2875) üzenetére


balcsy
aktív tag

Nah köszi.:) közben sikerült megoldanom a problémát:) Nah remélem többször nem kell titeket kérdezzek :) További szép estét.

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#2881) GaborGh válasza szőröscica (#2871) üzenetére


GaborGh
őstag

Ha új eszközt csatlakoztattál minden esetben kellett, hogy kérjen felhasználónevet és jelszót...

Nálam legalábbis minden esetben kéri, mert magától nem tudja kitalálni!!!

(#2882) Fire/SOUL/CD válasza fsb1000 (#2869) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudtam, hogy az EasyBCD ilyen körülményes ebben az esetben, viszont a BOOT.INI-ben 1 sort kellett volna csak beszúrni...
(Teljesen mindegy, hogy az XP avagy W7 loader-e aktív, így most futsz egy plusz kört, persze az a megoldás is működni fog)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2883) HZoli87


HZoli87
veterán

Megbízhatóságfigyelő másnál is is szokott néha hibát naplózni? Például XY program nem megfelelően állt le. Vagy csak engem szívat? :DDD

(#2884) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#2883) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen. utóbbi 3 napban ahányszor kilépek a Chrome-ból, annyiszor kapok egy X-et a listába... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2885) pzstm válasza HZoli87 (#2883) üzenetére


pzstm
titán

hülye acrobat reader. No de sebaj. Majd a Win8-as natív PDF reader ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2886) polonic válasza pzstm (#2885) üzenetére


polonic
félisten

Nem is tudom miért azt a vackot használjátok. :)

(#2887) fsb1000 válasza Fire/SOUL/CD (#2882) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Melyik az az egy sor amit a WinXP Boot.INI-jébe kéne beszúrni?
Szívesen kipróbálnám.
-------
Egyébként nem volt teljesen skeres a helyreállítási akció, mert a telepítős javítás nem sikerült, de legalább készült egy BOOT mappa BCD állományaal a XP particióra.
Innentől már müködött a EasyBCD, de az utolsó mozzanatot még nem csináltam meg (tartok tőle 50% az esély hogy elveszítsem az XP particiót) - MBR újra kell írni.

(#2888) HZoli87


HZoli87
veterán

Kösz srácok. :DDD

(#2889) Fire/SOUL/CD válasza fsb1000 (#2887) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha már ráküldted a W7 javítást, akkor mindegy. (Nem tudhatjuk, mit csinált...)
Ezt játszd végig, ha minden OK, akkor a W7 fog indulni csak, XP nem, de azután már EasyBCD-vel megoldod. [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2890) szőröscica válasza GaborGh (#2881) üzenetére


szőröscica
addikt

Soha nem kért még, csak a hálózati kulcsot, azaz a wep jelszót.
Semmilyen eszközömnél. Ne nézzél hülyének, nem ez az első gép, amit használok, és nem is az első routerem.

Végigpróbáltam minden lehetséges kombinációt, sehogy sem engedett fel. Végül kézzel adtam meg egy hálózatot, aminek az SSID-je ugyanez, és ott végre nem jelszót kért, hanem WEP kulcsot, és fel tudtam csatlakozni.

(#2891) flash-


flash-
veterán

sziasztok

lefuttattam a scandisket,addig elmentem a dolgomra
mikor visszaértem már a windows 7 desktop fogadott.

hol és hogy tudom pontosan megnézni a scandisk log-ot?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2892) fsb1000 válasza Fire/SOUL/CD (#2889) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha már ráküldted a W7 javítást, akkor mindegy. (Nem tudhatjuk, mit csinált...)

Már hogyne tudhatnánk, hiszen előtte lementettem a BOOT.INI-t.
Amely nem változott, tehát nem csinált vele semmit a javítás.

Továbbra is várom azt az 1 sort, amit szerinted elegendő beirni a BOOT.INI-be, hogy működjön a multiboot.
Tényleg szeretném megpróbálni, amit most ajánlottál továbbra is rizikósnak tartom.

------
A BOOT.INI-t bármikor visszaáállítom, de ha az XP MBR-ét elcseszem és nem indul a WIN7, akkor sok (telepítgetési, optimalizálási) munkám odavész.
Inkább beáldozom a WIN7-et, azon csak játékok vannak.
Jó lett volna megtanulni, hogy is megy ez... bár az XP lassan kihal az otthoni gépekről.

---

Ja igen... amit ajánlasz MBR helyreállítást, még mindig nem OK: nem kivitekezhető!!!
A WIN7 particon nincs Boot mappa, mert korábban az XP-n volt, ami elveszett!!

[ Szerkesztve ]

(#2893) fatal`


fatal`
titán

Nem tudja valaki hol lehet letiltani nyomtatót, úgy hogy semmilyen alkalmazás ne lássa?

Fejlesztés teszteléséhez kellene, de nem akarom a nyomtatókat folyton eltávolítgatni meg újratelepíteni.

Nem fizikai nyomtatókról van szó, hanem bullzip pdf printer és az ms xps viewere, de egyszerűen nem találok sehol ilyen funkciót. Virtuális gép nem megoldás, mert debuggolnom kellene és nem szeretnék VS-t felrakni VMWare alá is.

(#2894) Fire/SOUL/CD válasza fsb1000 (#2892) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. módszer - [link]

2. módszer (ezt XP alól)
a BOOT.INI utolsó sorát kell duplikálni és mivel 2 hdd-n van a 2 OS, ezért a disk(x) paraméteren x helyére a megfelelő lemez sorszámát kell megadni (amelyiken a W7 van)
Ahogy írtad, korábban az XP-t telepítetted először, majd a W7-et, majd ismét XP-t.
Ebből feltételezem, hogy most így néz ki a fennemlített sor

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /fastdetect

Ez annyit jelent leferdítve, hogy az XP a 0. sorszámú merevlemez (sorzámozás 0-tól indul), első partícióján (partíciók sorszáma 1-től indul) van telepítve, onnan indul

Ha a W7 az 1. merevlemez, 1. partícióján van, akkor a duplikált sor így néz majd ki

multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows Seven" /fastdetect

Hogy kiderítsd a lemez sorszámát illetve azon lévő partíció sorszámát, ahhoz indítsd a parancssort, majd DISKPART és az alábbi utasításokat add ki sorban

LIST DISK
SELECT DISK
X (ahol az X, a vinyód sorszáma, amire a W7 van telepítve, amit a LIST DISK-nél látsz)
LIST PARTITION

A List disk/list partition által visszaadott értékek kerülnek be a disk(x) és partition(y) helyre

3. módszer - Felejtsd el az XP-t, de ha esetleg valamilyen proginak csak az jó, akkor meg ennyi a megoldás

[ Módosította: Pompi ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2895) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hali!
Van egy kis gondom, tömörítve akartam telepíteni a Battlefield BETA-t és kiírta, hogy nincs Origin fiókom. Megpróbáltam még egyszer sikertelenül. Ezután sikerült csinálnom egy profilt és be is jelentkeztem, megint nekiláttam a játék telepítésének de kiírta, hogy nincs elég helyem történetesen 4Gb szabad helyem maradt a C meghajtón.
Mivel háromszor akartam feltenni, gondolom ennyiszer tette "valahova" a vinyón.
Ilyenkor valami ideiglenes helyre rakja a WinRAR a fileokat, de ha nem sikerül átmásolni valamit akkor úgy tudom törli. Így se sok helyem volt a C-n (16Gb) de így már neki se tudok kezdeni a telepítésnek.
A C:/ ilyenkor buffer, mert ezután tette volna át másik partícióra mert ott van helyem.
Újraindítottam a gépet, Lefuttattam az O&O defrag progit, CCleaner (Rendszer, alkalmazások- eszközök és kiválasztottam a WinRAR-t hátha, illetve egy rendszerleíró tisztítást is futtattam.
De mindezek után is 4Gb helyem maradt.
Mit lehet ilyenkor csinálni?
Program Files/WinRAR pár megát foglal tehát nem oda tette.

[ Szerkesztve ]

(#2896) pocokxx válasza Jamby18 (#2895) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Keresd meg melyik mappa feltűnően nagy, és nézz körül ott. (Tcben alt+shift+enter, rejtett fájlok legyenek bekapcsolva)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2897) dim dim


dim dim
tag

Üdv fórum!

Néha egy –egy programtelepítés során üzenetet kapok, hogy a program telepítéséhez szükség van az ms visual c++ runtime vmely verziójára. Ezt fel is telepítem mindig.
Csak nem értem: ha egyszer fenn van pl. a 2008-as, akkor egy program miért rakja fel a 2005-öt is? Mit tud a 2005, amit a 2008 nem?
Azt meg pláne nem értem, miért van fenn több telepítés ugyanabból? Most néztem meg revo uninstallerrel, és a 2005-ből 3 telepítés, a 2008-ből négy párhuzamos telepítés van.

De minek ennyi?
Ha letelepítem az összeset, és csak egyet hagyok fenn, pár program el se indul.
Win7 x64 alatt.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2898) Sub-ZeRo válasza dim dim (#2897) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azért van ennyi, ha egy program a 2005-öt igényli, akkor az kell neki, hiába van fent a 2008-as, vagy 10-es. Törődj bele, ez van. Az enyém így néz ki, igaz, egy program sem keres ms visualt. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2899) khron78


khron78
őstag

Sziasztok!

Találkozott valaki olyan problémával, hogy indítás után a win7 64bit alatt, aero felületet használó alkalmazást elindítva 2 másodperc erejéig feketére vált a kép?

DVB viewer tuner program is összeakad az aeróval, vagy az amd (5750)driverrel, mert valami nem válaszol hibát írogat ki ha elindítom.

Esetleg valami ötlet, a hiba korrigálására?

(#2900) Fire/SOUL/CD válasza khron78 (#2899) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Futtasd le az élményindex-et, ha eddig esetleg még nem tetted meg.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.