Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok, nem tudjátok hogy tudom visszahozni legegyszerűbben a nemrég törölt dokumentumokat a lomtárból?

(#2652) hackeeeee válasza alienpapa (#2650) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vezérlőpult->hálózati beállítások->speciális megosztási beállítások

Itt a fájlmegosztás engedélyezve van?

Nálam is azt mondja, hogy hozzáférés letiltva, hm, érdekes... Mappával minden gond nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2653) hackeeeee válasza B-L-A-C-K (#2651) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Get data back, vagy speccy?

Véleményem szubjektív...

(#2654) alienpapa válasza hackeeeee (#2652) üzenetére


alienpapa
senior tag

Mappával nekem is. Nem kell valami otthoni csoportot beállítani hozzá?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#2655) hackeeeee válasza alienpapa (#2654) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próbáld meg így.

Véleményem szubjektív...

(#2656) föccer válasza B-L-A-C-K (#2651) üzenetére


föccer
nagyúr

ntfs undeleter. pl.

Rengeted megoldást dob googel az undeleter keresésre....

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2657) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Köszi a tippeket, most Recuva progival próbálkozom, ha nem szuperál megyek a mondottakra...

(#2658) hackeeeee válasza B-L-A-C-K (#2657) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na vagy recuva-t akartam mondani, nem speccy-t, bocsi... :B

Véleményem szubjektív...

(#2659) B-L-A-C-K válasza hackeeeee (#2658) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem nagyon akar összejönni, ma töröltem ki egy mappát, és mappákat egyszerűen nem jöttem rá egyik progival sem hogy kell visszahozni....Valami ötleted lenne?

(#2660) hackeeeee válasza B-L-A-C-K (#2659) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ha get data back sem oldja meg, akkor passz..

Ugye főként ha azóta volt írási művelet, akkor sanszosan felül is írta már a vinyó, akkor szinte lehetetlen.. úgymond otthoni körülmények között.

Véleményem szubjektív...

(#2661) föccer válasza hackeeeee (#2660) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha felülírás történt, akkor szakember sem igazán tudja visszaállítani. A mai vinyók túl keskeny sávban képesek írni, így még a "szórt" jelekből sincs esély a visszaállításra.

:(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2662) hackeeeee válasza föccer (#2661) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk ez igaz..

Csak olyanról már hallottam, hogy ilyen helyzetben cégek képesek visszaállítani fileokat, tehát még felülírás után is.. Mondjuk ott is gondolom ez bizonyos %-ban sikerül..

Véleményem szubjektív...

(#2663) föccer válasza hackeeeee (#2662) üzenetére


föccer
nagyúr

Réges-régen, amikor még az adatsűrűség a tányéronkénti 1 gb-ot sem érte el, akkor az adatok elhelyezésére szánt sávszélesség jóval szélesebb volt. Ráadásul Az írófejek nem is voltak ilyen közel a felülethez, mint mostanában, és nagyobb elektromágnessel is dolgoztak. Ennek eredménye az volt, hogy az adatoknak fenntartott sávon kívül is sikerült megmágnesezni a felületet. De mivel ezt nem tervezett, mondhatni csak zaj volt, így ha véletlen felülírták az adatsávot, még jó eséllyel vissza lehetett nyerni az adatokat ezekből az elszórt jelekből. Ilyen szempontból a mostani, nagy adatsűrűségű lemezek használata a pontosság és a szűkös hely megköveteli, hogy ne legyen meg ez az elszórt adat. Így ha egyszer megtörtént a felülírás, nincs esély a régi állapot visszaállítására :(

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2664) B-L-A-C-K válasza hackeeeee (#2660) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát nem nagyon akar összejönni.

Ugye get data back proginál ha elindítom és "i want to recover deleted files" re megyek, ezen kívül más opcióra felesleges rákattintanom az elején?

(#2665) hackeeeee válasza föccer (#2663) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ennyire részletesen azért nem tudtam.. :B

Tehát, valamilyen szinten előnyös a nagyobb HDD méret, valamilyen szinten viszont hátrányos, mert nagyobb az adatsűrűség.

(#2664) B-L-A-C-K: Asszem igen, de pontosan nem emlékszem régen kellett használnom, szerencsére, lényegében csinál egy ellenőrzést, régebben több órán keresztül tartott, aztán kilistázta a törölt file-okat, és ha szerencse volt, akkor vissza lehetett hozni őket, sérülésmentesen..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2666) föccer válasza B-L-A-C-K (#2664) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen opciók vannak még? Életemben nem kellett még használnom ezt a programot. (kop-koppkoppp)

hackeeee: liksoft-tól tanultam mindezt :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2667) hackeeeee válasza föccer (#2666) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, így már értem. :R

Véleményem szubjektív...

(#2668) B-L-A-C-K válasza föccer (#2666) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

[link]

A lomtárat milyen néven találhatom meg ezekben a programokban? RECYDE.BIN mappa?

(#2669) sfdrakex válasza B-L-A-C-K (#2651) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csak a lomtárba tetted a fájlokat, vagy onnan is törölted? Ha lomtárban vannak akkor kijelölöd és simán jobb klikk majd vissza állítás, és vissza teszi őket az eredeti mappába.

Bár gondolom teljesen törölted, de akkor meg nem jól tetted fel a kérdés szerintem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2670) föccer válasza sfdrakex (#2669) üzenetére


föccer
nagyúr

De a kérdést jól tette fel, csak jó pár kommettel ezelőtt. :) És igen, a probléma az, hogy megtörtént a lomtár ürítése is. :)

Black: Maga alomtár könyvtárát igen, azon a néven találod meg. A problem az az, hogy a lomtár valójában nem tartalmaz tényleges fájlokat, csak úgymond linkeket, a törlésre kijelölt fájlokhoz. Így azzal nem vagy előrébb, hogy azt megtalálod. Egyébként úgy látom, hogy azt a pontot kell választani. Ha minden igaz (és ebben kell reménykedni), akkor a "ténylegesen" törölt adatok sem kerülnek ténylegesen törlésre. Rendszer úgy oldja meg, hogy a fájlok fizikai címét tartalmazó adatsor elejének 3 karakterét felülírja, így a OS számára értelmezhetetlenné téve. Ha a maradék informácóból sikerült az összetartozó fájldarabokat azonosítani, akkor nyert ügyed van. Ha a lemez túlságosan töredezett volt, akkor a mentés esélye drasztikusan csökken. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2671) sfdrakex válasza föccer (#2670) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

"Sziasztok, nem tudjátok hogy tudom visszahozni legegyszerűbben a nemrég törölt dokumentumokat a lomtárból?"

Ez volt az eredeti kérdés, szerintem és ez nekem, bár lehet későn van, de azt jelenti, hogy a lomtárban van a cucc. :D

Bár lehet csak a szórendel van gond, és így lenne: Sziasztok, nem tudjátok hogy tudom visszahozni legegyszerűbben a nemrég a lomtárból törölt dokumentumokat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2672) föccer válasza sfdrakex (#2671) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaja, itt van a kutya elásva. :R Nekem már fel sem tűnt :B

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2673) B-L-A-C-K válasza sfdrakex (#2669) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért ennyire nem nézhetsz hülyének...:D

Azért kérdeztem így mert, úgy tudom annak is van valami neve ha fájlokat hozok vissza a progival...

föccer: Köszi, szerintem hagyom is a picsáb@ mert semmivel nem találom...

sfdrakex: Vissza olvasva a kérdést valóban nem jól tettem fel, de ettől függetlenül csak lehetett belőle következtetni mit akarok...:)

[ Szerkesztve ]

(#2674) sfdrakex válasza B-L-A-C-K (#2673) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Dehogy nézlek hülyének, csak furcsáltam a kérdést, de gondoltam, hogy a megfogalmazás sikerült rosszul.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2675) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok az autoplay menüből, hogyan tudom eltüntetni az eszközöket?
Kugliztam utána de nem igazán jártam sikerrel.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2676) Fire/SOUL/CD válasza Sub-ZeRo (#2675) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A sehogy és minek kielégítő válasz? ;]
Nem teljesen értem, hogy miért is zavar ez, amikor nem is látod ezt a felületet, csak ha tudatosan elindítod... :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2677) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#2676) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Háááát, nem. ;]
Mert kíváncsi vagyok, hogy törölhető e, onnan azok az eszközök. Meg 1000 éve törölve vannak azok az mp3 lejátszók, driverileg és ott vannak. Ne legyenek ott. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2678) Fire/SOUL/CD válasza Sub-ZeRo (#2677) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]
XP-hez van, de olvastam, hogy Vista-naál is működött, meg most kipróbáltam és végül is megy. Van benne egy unused fül, taléán ott megtalálod ezeket a rossz bejegyzéseket.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2679) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#2678) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na ez nem jött be. Nem is találta meg a device részt. Azért köszi.
Akkor marad, így járt. Legalább az eszközök driverei nincsenek, mert azokat uninstalláltam, legalább nem lassítja a rendszert.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2680) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék több RAM-ot tenni a gépbe, nevezetesen 3GB-ról 4GB-ra bővítenék és ha jól tudom, ha szeretném ezt kihasználni akkor ahhoz már 64bit-es Win7 kell. Viszont nekem tök homály van a 64bit-es témában valaki rá tudna nézni az adatlapomra, hogy a vas alkalmas-e a 64bit-es Win7 futtatására? Illetve ha lenne pár jó tanácsotok, hogy mit érdemes tudni egy ilyen váltás előtt, gondolok itt driverekre illetve különböző programokra? Lesz-e valamilyen hátrányom a váltásból (pl.: játékok közül mindegyik megy 64 biten amivel játszom: Company Of Heroes, Crysis, Crysis WARHEAD, Crysis Wars, Battlefield Bad Company 2)? :F

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2681) föccer válasza ///Krisz\\\ (#2680) üzenetére


föccer
nagyúr

Semmi hátrányod nem lesz a váltásból. A géped bőven elkalmas a 64 bit Win7 futtatására.

Annyira érdemes figyelni, hogy a driverek lehetőleg 64 bit-re fordított verziók legyenek. A felhasználó programoknál ez nem annyira lényeges. Elvileg az x64 es rendszert gond nélkül tudják használni a 32 bit.re fordított x86-os programok. Max nincs kihasználva a gépben rejlő teljesítmény.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2682) Воланд válasza ///Krisz\\\ (#2680) üzenetére


Воланд
titán

Adatlapod alapján a driverekkel nem lesz gond (ellenőrzésképpen az adott hardver gyártójának oldalára érdemes felnézni).

Programokat meg itt tudod megnézni, de az újabb programokkal szintén nincs gond.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2683) ///Krisz\\\ válasza föccer (#2681) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

+ (#2682) woland_y2k:

Értem így már nyugodtan váltok. Köszönöm a segítségeteket! :R

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2684) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok!
Ezt a chkdsk-et hogyan lehet kikapcsolni véglegesen?
Köszi

Logitech hardware tester

(#2685) Sub-ZeRo válasza gabipaci (#2684) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Úgy hogy lefuttatod, vagy javítod, esetleg formázod a vinyót.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2686) gabipaci válasza Sub-ZeRo (#2685) üzenetére


gabipaci
addikt

Oké, de nekem az a problémám volt már többször is, hogy a rendszer teljes tartalmát a chkdsk mappába tette, így nem indult el a gép.
Újra kellett telepítenem.
És ezt szeretném elkerülni.
Rendszer vertex ssd-n van

Logitech hardware tester

(#2687) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Felraktam a win7-et, de van egy olyan gond, hogy az egyik particíóm eltünt( pont a legfontosabb ,márt is ne másik...)

Megnéztem nem-e véletlen azt formáztam le, de nem, mert a windows a telepítés előtt ezt írja:

Lemez:0 Partíció:1 mérete és ,hogy Logokai (ezen van most a friss win7)
Lemez:0 Partíció:2 mérete és ,hogy Rendszer (ez nem látszik)
Lemez:0 Partíció:3 mérete és ,hogy Elsődleges
Lemez:0 Partíció:4 mérete és ,hogy Dinamikus

Nah most előtte xp volt és ott ami most nem látszik az volt a D meghajtó, win reinstalnál pedig az elsőt formáztam csak és oda is pakoltam a windowst.

Valaki tudja mért nem látom vagy ,hogy hav tünhetett?

BANZAII

(#2688) Воланд válasza MaciG (#2687) üzenetére


Воланд
titán

Futtatásba diskmgmt.msc beír, enter, jobb klikk az adott partíción és adj neki betűjelet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2689) Fire/SOUL/CD válasza MaciG (#2687) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát úgy látszik, mostanában gyakoribbak az ilyen totálkáros partíciószerkezetek, nagy spillerek vagytok. :DDD :R

Bár elképzelhető, hogy woland_y2k javaslata megoldja a problémád, de Én az ilyen állapotban lévő HDD-ről letörölnék minden partíciót és normálisan újratelepíteném a W7-et... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2690) Sub-ZeRo válasza gabipaci (#2686) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor ott más baj van. Itt elolvastad az ssd-s írást, hogy mire kell ügyelni, ha azt akarsz rendszernek használni? IDE v. AHCI-ben telepíted?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2691) gabipaci válasza Sub-ZeRo (#2690) üzenetére


gabipaci
addikt

Itt elolvastad az ssd-s írást, hogy mire kell ügyelni, ha azt akarsz rendszernek használni?

Hol? :U

Logitech hardware tester

(#2692) MaciG válasza Воланд (#2688) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi, ez volt a gond. :R

Viszont még van egy olyan kis probléma, hogy mikor bekapcsolom a gépet akkor felkínálja ,hogy a win7-et indítom vagy az "Előző Windows-rendszer"-t. Ez nem tudom mi, mert én telepítés előtt formáztam a "C"-t. Ezt el lehet valahogy tüntetni, hogy egyből a win7 induljon?

BANZAII

(#2693) sfdrakex válasza MaciG (#2692) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpult/rendszer/speciális rendszerbeállítások itt indítás helyre állítás, és beállítod hogy csak a W7 legyen, ne legyen pipa a rendszerek listájának mutatása előtt.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2694) Sub-ZeRo válasza gabipaci (#2691) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link] Egyszer, meg van kereső is. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2695) gabipaci válasza Sub-ZeRo (#2694) üzenetére


gabipaci
addikt

Köszönöm, sokkal okosabb lettem, csomó mindent átkapcsoltam.

IDE v. AHCI-ben telepíted?
Na, ezt nem találtam sehol, hogy melyikben kellene telepítenem.
Mi a válasz?
:R

Most IDE módban van telepítve

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#2696) Sub-ZeRo válasza gabipaci (#2695) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

AHCI-ben kell. Akkor lesz alignálva, meg az jó az ssd-nek is. :) Amúgy meg biosban találod meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2697) MaciG válasza sfdrakex (#2693) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi ez is megvan.

Az másnál is úgy van ,hogy az egér a képernyő jobb szélén kimegy képből? De a kép nem lóg ki. Illetve ,hogy tudom azt beállítani ,hogy a totalcommandert rendszergazdaként futtass úgy hogy csak az ikonra kattintok? Mert így akármit állítanék kiírja, hogy a wincmd.ini írásvédett...

BANZAII

(#2698) pschio


pschio
őstag

A következő hiába futottam bele:

Gondoltam felrakom a Battlefiled 3-at. Leszedtem, telepítettem, majd kiírta, hogy biza az én 10.5 catalystom régi, rakjak fel 11.7nél újabbat. Ok. Leszedtem a 11.9-et de telepítés közben ezt dobja nekem:

Gondoltam szar a csomag, leszedtem a 11.8-at. Azzal is ezt csinálja. Gondoltam, hogy esetleg bezavar a HDMI-re kötött TV. Kihúztam a kábelt de ugyan az az eredmény.

Ha pedig hagyom, hogy tovább települjön a hiba ellenére elkékhalálozik:

Már vagy 6x állítottam vissza a rendszert.

Megpróbáltam a windows update által javasolt frissítést feltenni, hogy majd arról frissítek a legújabbra. Gondoltam azzal csak jó lesz, de nem. Azzal is kékhalál.

Konfig adatoknál. Egyedül a procim van húzva. De az áprilsi rendszertelepítés óta full stabil. Soha nem fagyott. Soha semmi baja nem volt. Szvsz nem ez a baj.

Van valakinek megoldása?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2699) gabipaci válasza Sub-ZeRo (#2696) üzenetére


gabipaci
addikt

maga a kapcsoló tudom, hogy hol van, csak azt az infót nem találtam, hogy miben kell lennie.
Na, akkor reinstall (ma harmadjára :) )

Logitech hardware tester

(#2700) Воланд válasza pschio (#2698) üzenetére


Воланд
titán

Próbáltad úgy, hogy teljesen letörlöd az eszközillesztőt, újraindítod a gépet és úgy teszed fel az általad letöltött drivert? Újraindítás után a win7 telepíteni fog egyet (nem update-ről), de arra nyugodtan mehet a telepítés szerintem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.