Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) krystman


krystman
őstag

Üdv! Elkezdtem feltelepíteni a Net.4 keretredszert. De install közben, megszakítottam, és egyszerűen nem tudom eltüntetni, a Programok Hozzáadásánál és Eltávolításánál. Elkezdi leszedni, végig is megy, hogy sikerült, de továbbra is ott marad, mintha nem történt volna semmi sem. Próbáltam már a javítást is mert azt is felkínálja a Net.4 de ugyan az a helyzet. Mi lehet ezzel a gond?

(#2902) fsb1000 válasza Fire/SOUL/CD (#2894) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszönöm a kimerítő választ sokat segítettél. Kipróbáltam tesztgében és aztán a sajátomat helyre állítottam. (igaz, nem multiboottal megy most, de tökéletesen müxik.)

Az 1. pont működik.
A 2. pont sajnos nem müxik. A disk(1)-en lévő Win7 nem indul el így.
A 3. pont nem rossz.... csak én fordítva csinálom. XP alatt mennek a VirtualBox-ok.

Hogy miért használok 80%-ban XP-t azt inkább ne kérdezzétek, de hasonló indokok miatt a környezetemben mások is igy tesznek.
Amúgy semmi gondom a Win7-el. Szép gyors, okos, stb.

(#2903) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Az office 2010-hez tartozó Msocache mappát szeretném törölni.Utána néztem a neten hogy lehetne.Sima törlés nem ajánlatos,két lehetőséget ajánlottak.Egyik a lemezkarbantartó általi törlés,a másik egy erre a feladatra specializálódott LISTool nevű fájl.
A lemezkarbantartó nem jeleníti meg a törlendő mappát,a LISTool progi meg a 2010-es office-al nem tud mit kezdeni.
Lenne valakinek ez ügyben tapasztalata?
Előre is köszönöm! ;)

(#2904) Krystal_s válasza creed30 (#2903) üzenetére


Krystal_s
addikt

itt nem kaptam választ erre (#2838) a kérdésemre, ezért rákérdeztem egy másik fórumban, ahol egy fórumtárs segítségével kiderült, hogy jelenleg nálam úgy érzékeli a Win7, mintha a mappabeállításoknál be lenne kapcsolva az ismert kiterjesztések elrejtése. és az utolsó "." utáni számokat kiterjesztésként kezeli. ha az utolsó "."-ot átírom "_" jelre, akkor ismét elrejti a "." jel utáni dolgokat.
csináltam képeket és bővebben is leírtam itt. légyszi egy segítsetek mitől lehet !

(#2905) Krystal_s válasza Krystal_s (#2904) üzenetére


Krystal_s
addikt

jah és ez a jelenség nem rendszeres, most pl látni minden mappa teljes nevét. aztán egy újabb restart és ismét elrejti a pontok utáni számokat...és ha jól látom, akkor csak a D: partíción.

[ Szerkesztve ]

(#2906) Fire/SOUL/CD válasza Krystal_s (#2905) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Az alapértelmezett mappabeállításokat állítsd vissza
2. lemezellenőrzést futtass le a D meghajtón
3. adminként indítsd a parancssort és add ki a sfc /scannow parancsot
4. Vedd saját tulajdonba a D meghajtót

Értelem szerűen, ha pl az első pont segít, akkor a többit nem kell eljátszani... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2907) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!
Valaki használja a ReadyBoost-t?
Notebookom van, és gondolkodok, hogy veszek bele egy SD kártyát. Class 6 vagy class 10-es kártyát.(4Gb)
Jelenleg 3Gb RAM van a gépemben.
Érdemes ezzel kísérletezni, hoz valami gyorsulást?
Vagy nagyobb kártya kellene?

(#2908) Sub-ZeRo válasza Imy (#2907) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én használom asztali gépen. Egy 4g-s pendrive van rá. Az erőforrásfigyelőben szoktam látni, hogy szokta használni. Azt nem tudom mennyire gyorsabb így, mert első perctől fogva így van a rendszer. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2909) Imy válasza Sub-ZeRo (#2908) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm!
És valaki más?
Mekkorát érdemes, s milyen class osztályút?

(#2910) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom jo helyre irok-e, valaki tudja hogy lehet megoldani hogy sztereo hang mindenik hangfalban szoljon(ugyanugy), egy 5.1-es rendszer eseten.
Mar regen Windows 7 Ultimate 64-et hasznalok, es nem tudtam megoldani(Realtek alaplapi hangkartya).
Windows xp-vel mukodott. A hangszorokitoltes a Realtek progival nem vmi nagy dobas, ugyanis csak a kozepso es elso hangfalakban van tiszta hang.
Koszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#2911) mikromanus


mikromanus
veterán

Sziasztok!

Win7-ben lehet olyan programokat fájltipusokhoz (pl .rar) rendelni, amik nem az adott oprendszerben lettek telepítve, vagy "portable" verziók? Például van a gépemen xp és win7 is. Win7 alatt a WinRart külön nem telepítettem, de jól működik az xp alatti is. Viszont a rar fájlokhoz nem tudom hozzárendelni, mert nincs benne a választható programokban. Kitallózni lehet, csak a kiválasztás után megnyitásnál eltűnik a hozzárendelhető programokból. Vagy valami módon rendszergazdaként kellene indítani a "Társítás" menüt?

előre is kösz a válaszokat (ha lesznek)!

Mirkoman

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#2912) Fire/SOUL/CD válasza Csaby25 (#2910) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Engedélyezd a Stereo Mix-et, talán segít...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2913) Csaby25 válasza Fire/SOUL/CD (#2912) üzenetére


Csaby25
senior tag

Koszi!
Kiprobaltam de semmi :(

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#2914) Fire/SOUL/CD válasza Csaby25 (#2913) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ugyan nem írtam, de gondolom a hangkari kimenete is stereo-ra van állítva ugye? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2915) Csaby25 válasza Fire/SOUL/CD (#2914) üzenetére


Csaby25
senior tag

Igen, de sajnos csak igy is a ket elsoben van hang :(

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#2916) Fire/SOUL/CD válasza Csaby25 (#2915) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

összegezzük: Engedélyezted a Stereo mixet és alapértelmezetté tetted és se 5.1-re állítva a hangkari kimenetét, se stereo-n nem működik? Több lejátszóval is próbálkoztál? Azokban nincs valami beállítva?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2917) Csaby25 válasza Fire/SOUL/CD (#2916) üzenetére


Csaby25
senior tag

Igy van, a Winamp-el es a VLC playerrel probaltam.
A Winamp-nel Nullsoft Directsound Output plugin van bellitva a kimenetnel, azon belul a Primary Sound driver, de a High definition audiot is probaltam.
A VLC-nel pedig alapertelmezett hangkimenet.

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#2918) Sub-ZeRo válasza mikromanus (#2911) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. Telepítsd fel hozzá a winrart.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2919) Imy válasza Imy (#2907) üzenetére


Imy
veterán

Valaki még ezzel kapcsolatban tud valami tanácsot/tapasztalatot megosztani?

(#2920) Fire/SOUL/CD válasza Csaby25 (#2917) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát esetleg még Winamp-nál tedd WaveOut-ra a kimenetet, ha úgy sem oké, akkor sajnos passzolom a kérdést...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2921) camalot


camalot
tag

Win7ultimate64. Sonicstage progit akartam feltenni de azt írja ki hogy UcaComplp.dll miatt nem tudja feltenni. Rákerestem az UcaComplp.dll-re de magyar nyelvü találat nincs, viszont angol nyelvű igen és valamilyen vírusként kezelik [link]. Csak a sonicstage telepítésénél írja ki, bármilyen egyébb proginál nem és a vírusirtók (avira, MAM, Superantispyware) sem talált semmit. Van ötlet mi lehet? Futtassam a link alatti progit?

(#2922) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Üdv
Itt már kértem segítséget, de ide irányítottak, így itt is feltenném a kérdésem:

Adott egy Toshiba L500-14Z lapi Intel® Core™2 Duo T6500-as processzorral.

Virtuális Op rendszert szeretnék telepíteni, de sajnos nem megy, mert hardvare virtualizationt kér. Ha minden igaz, ezt a BIOS-ban kéne engedélyezni, de ott nincs rá mód. Se Virtual PC-vel se VMWare-rel nem tudom így felrakni se a MAC Liont se a WIN 8-ast.

A kérdésem az lenne, hogy ha a BIOS-ban nincs rá mód, akkor nem is támogatja ezt a technológiát a lapi, és így lőttek a virtuális telepítősdinek?
Win 7 x64 van fent és elsősorban win 8 x64-et szeretnék futtatni.

Mivel a CPU-m nem támogatja a HW-s virtualizációt, ez megoldható valahogy softwaresen is?

Köszi

(#2923) Fire/SOUL/CD válasza D@reeo (#2922) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

VirtualBox-ot avagy VmWare Player-t használj (mindkettő ingyenes), azoknak nem kell, hogy a hardveres virtualizáció engedélyezve legyen.
(Mondjuk a CPU-d, amúgy sem támogatja a virtualizációt: [link])

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2924) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#2923) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Király az avatárod. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2925) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!

Légyszi segítsetek óriási gondban vagyok! :O

Felraktam nagyanyám gépére is a W7-et, telepítésnél töröltem az összes partíciót, majd elöjött az a probléma, hogy néha megállt a telepítés, de ha kihúztam majd visszadugtam a billentyüzetet (usb), akkor ment tovább...

Felment a Windows, majd driverek felrak stb. és kifagyott... Rebootolotam egyet, oké, majd újra teljes lefagyás!
Most fagyott le 5-ödjére, és csak akkor kapcsol ki, ha hosszan nyomom a power gombot, utána megy pár percig majd újabb fagyás! :O

Most épp 10 perce áll a gép, nem mozdul ctrl + alt + del se mükszik...:(

Légyszi segítsetek, mert ez így nagyon nem jó...:W

*Hajrá Loki!* i15+

(#2926) sfdrakex válasza szezso15 (#2925) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biosban lődd ki az usbről bootolást. Ha van régebbi ps2-t billzeted telepítsd azzal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2927) dim dim


dim dim
tag

Üdv fórum!

Emlékszik még vki a dos-ban levő drivespace v doublespace programokra?
Kérdésem: van ezeknek alternatívája win-es környezetben? Az ntfs-ben levő compressiont ismerem, ezen kívül érdekel más megoldás.
Most ne kérdezzük, mi értelme van ennek-csak a technikai része érdekel.

Köszönöm

(#2928) szezso15 válasza sfdrakex (#2926) üzenetére


szezso15
addikt

Sajnos nem oldódott meg a probléma, pedig úgy csináltam, ahogy írtad! :(

Állandóan lefagy, nem javult meg...:O

Más ötlet nincs esetleg?

*Hajrá Loki!* i15+

(#2929) Fire/SOUL/CD válasza szezso15 (#2928) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amúgy milyen konfigja is van a nagyidnak? (Alaplap típusa/CPU típusa/RAM mérete)
Előtte milyen OS volt rajta? Azzal nem volt semmi gond?
Most W7 x64 avagy x86-os változattal próbálkozol? Eredeti/érintetlen a W7 telepítő?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2930) szezso15 válasza Fire/SOUL/CD (#2929) üzenetére


szezso15
addikt

AMD Athlon 64 X2 5200+

Az alaplap valamilyen Gygabite sajnos az EVEREST nem tudja...

2GB DDR2 Kingmax RAM

Előtte XP volt rajta, tökéletesen működött...

Most néztem, nincs túlmelegedve semmi... W7 x86 Ultimate EREDETI van fönn. Ugyanez ment föl az én gépemre probléma nélkül..:(

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#2931) sfdrakex válasza szezso15 (#2930) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tuning? Vinyó milyen üzemmódban megy?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2932) szezso15 válasza sfdrakex (#2931) üzenetére


szezso15
addikt

Tuningra egyáltalán nincs szükség, minden gyári :)

A vinyónál Master/ Slave-re gondolsz?

*Hajrá Loki!* i15+

(#2933) sfdrakex válasza szezso15 (#2932) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

IDE-s a vinyó ? Vagy SATA? Ha SATA akkor IDE módban van?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2934) Fire/SOUL/CD válasza szezso15 (#2930) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Húzva ne legyen semmi, a BIOS-t állítsd alapra (Load BIOS Defaults vagy hasonló opció), szépen állítsd be, amit kell (ha nincs floppy meghajtó akkor tiltsd le, ha külön hangkari van, akkor az alaplapi letilt ilyesmik, bootsorrend stb stb feltételezem ez nem jelent gondot, mert ha igen, akkor ne bántsd a BIOS-t!)

Amivel gond szokott lenni, az a régebbi AGP-s videokarik pl FX5200-es. Ha véletlenül ilyen van a masinában, akkor az a gond...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2935) tevfik


tevfik
tag

Üdv,

A hét folyamán a gépembe belepakolásztam 4GB -ramot ezért 32bites windowsról - 64 bitre kellet váltanom...

Gigabyte GA-MA69G-S3H lapról van szó - telepítés és driver felrakás után is borzasztóan recsegő hangot hallok a hangszóróból. Valakinek valami ötlete? :R

(#2936) sfdrakex válasza tevfik (#2935) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Te raktál drivert, vagy winre bíztad? Ha te töröld és engedd a winnek feltenni amit akar, ha a win tette nézz szét a lapgyártó/chipset oldalán szedd le a legújabbat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2937) tevfik válasza sfdrakex (#2936) üzenetére


tevfik
tag

Felállt a rendszer, beírtam a user nevet majd...

Egyből rábíztam a winre ( update ) újrainditás és recseget!

Töröltem majd manuálisan a gigabyte oldaláról leszedtem a megfelelő drivert -t és ugyan úgy recseget.

:O

(#2938) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Benn volt a laptopba egy 500as vinyó win7+chrome. Most vettem egy SSD-t és újra feltettem a win7+chrome-t.
Szeretném a régi OS-ről átmenteni a chrome könyvjelzőimet+ jelszavakat. Semmi jelszó nem volt a gépen.Megtalálom rajta valahol most usb-s rackbe beleraktam.Vagy bootoljak be arról és marad a papír-ceruza?

(#2939) zoo8800 válasza mokus1 (#2938) üzenetére


zoo8800
veterán

Miért nem szinkronizálod a Chrome-ot?

rip and tear, until it is done

(#2940) mokus1 válasza zoo8800 (#2939) üzenetére


mokus1
addikt

Hogyan kell? Be van dugva rackbe hogy csináljam ? :D

(#2942) Fire/SOUL/CD válasza mokus1 (#2941) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ment priv

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2943) mikromanus válasza Sub-ZeRo (#2918) üzenetére


mikromanus
veterán

Az már megvolt. XP alatt. Kétszer telepíteni meg olyan "mainstream" lenne :DDD
Amúgy ez esetben megoldható volt, csak kicsit ellustult az agyam mikor írtam. Simán társítottam a kiterjesztéseket a WinRarból közvetlenül. Így már a jelölt kiterjesztésű fájlok megnyitására WinRart használ a Win7 és látszik a javasolt/társítható programokban is.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#2944) camalot válasza camalot (#2921) üzenetére


camalot
tag

Erre senki? Nehéz vagy hülye volt a kérdés?

(#2945) sfdrakex válasza camalot (#2944) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A hivatalos oldala szerint a 4.3 as még nem kompatibilis a W7el, Vistáig jó, ha nincs újabb verzió akkor ez lehet gond.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2946) sfdrakex válasza tevfik (#2937) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gép volt mozgatva? Csatlakozó nincs kicsúszva ? Egyfolytában recseg, vagy csak ha játszol le valamilyen hangot?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2947) Omega81


Omega81
senior tag

Sziasztok!

Volna egy olyan gondom, hogy amikor lekapcsolom a számítógépet (főkapcsoló megnyomásakor alvó állapot), rá 5 percre (nem mértem pontosan) mindig bekapcsol fél percre, majd utána lekapcsol. Mitől lehet?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#2948) Sub-ZeRo válasza Omega81 (#2947) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Talán a táp az örök vadászmezőkre akar menni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2949) Omega81 válasza Sub-ZeRo (#2948) üzenetére


Omega81
senior tag

Vadonat új Corsair, tegyük fel, hogy hibátlan. Ha nem ez, akkor okozhatja más?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#2950) tevfik válasza sfdrakex (#2946) üzenetére


tevfik
tag

Volt mozgatva, de nincs ilyen probléma mert :

Nincs kihúzva semmi! Win 32bit Win 7 felrakás után tökéletesen működik! Kiváló a rendszer minden driverrel használható mint mindig csak ugye a 4gb memóriából + videó-kártyából összesen 3,25 " használható "

Itt driver probléma lesz! :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.