Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) pschio válasza C0d3r (#2748) üzenetére


pschio
őstag

nekem csak 2-őt rakott vissza miután leabáltam z összeset.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2752) hackeeeee válasza pschio (#2751) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Játékoktól, programoktól függ... Ha 1 programnak a 2008 kell pl. akkor Neked hiába van fent a 2010, felteszi azt ami Neki kell... Sőt, ha nem olyan verzió van a 2008-ból pl. ami neki kell, akkor is felteszi.

Véleményem szubjektív...

(#2753) pschio válasza pschio (#2704) üzenetére


pschio
őstag

nos a 11.9-el pedig nem lehet rendesen kitenni a filmet tv-re. furcsán csíkozódva villódzik vagy az egyik vagy a másik képernyő vagy mind2. aztán ha az alternative dvi mode vagy reduce dvi frekvency-vel szórakozok akkor az egyik képernyő jó a másik szar. ha nem tudnám, hogy semmi baja a vga-mnak azt hinném, hogy tönkrement. most visszaraktam a 10.5-öt ismét hibátlan a win :F

hihetetlen, hogy nem tudnak egy rendes drivert összehozni. :W

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2754) hackeeeee válasza pschio (#2753) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt próbáltad, hogy az MSI oldaláról töltöd le a driver-t, és azt rakod fel?

Véleményem szubjektív...

(#2755) bobace


bobace
őstag

Sziasztok! Megint van egy kis problémám.

Szóval, annyi, hogy ha csatlakozok hálózathoz, jelzi a gép, hogy bár van kapcsolat, de egy weboldal, vagy bármilyen internethez köthető dolog, csak körülbelül 1 perc múlva lesz elérhető. Mitől lehet ez? Én első körben arra gyanakszom, hogy van fent 2 VPN szoftver, és azoktól nem érzékel valamit jól.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2756) pzstm válasza bobace (#2755) üzenetére


pzstm
titán

gyanús hogy jó helyen kapisgálsz...minek Neked két különböző VPN szoftver? illetve miért nem jó a beépített gyári? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2757) Ribi válasza pzstm (#2756) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bizonyos tűzfalakhoz csak a saját kiense jó, így kénytelen lehet azt feltenni. +1 bárhova máshova.

(#2758) bobace válasza pzstm (#2756) üzenetére


bobace
őstag

Sajnos a beépített nem működik oda, ahová kell. Kell a Cisco-s (ez tuti nem megy a beépítettel) és a Shrewsoft (ezt nem próbáltam,de megnézem..) is :( Nem tudom teljesen összekötni a jelenség kezdetét a második VPN klienssel, de akkoriban kezdődött.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2759) pzstm válasza bobace (#2758) üzenetére


pzstm
titán

lehet megérne egy uninstall+restart kombót, ha kis időre tudod mellózni :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2760) Ribi válasza bobace (#2758) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha adott hozzá plusz virtuális hálókártyát akkor próbáld ki, hogy letiltod kicsit az egyiket.

(#2761) bobace válasza Ribi (#2760) üzenetére


bobace
őstag

Az eszközkezelőben van a hálókártyáknál mindkét kliensnek, de az adaptereknél, ott csak a Cisco-s van, az is letiltva. Illetve a LAN, Wifi és 3G modem. Az eszközkezelőben távolítsam el?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2762) Ribi válasza bobace (#2761) üzenetére


Ribi
nagyúr

Adapteresre gondoltam, de ha le van tiltva alapból, akkor szerintem annak nem kellene okoznia. Akkor lehet tényleg uninstallal lehet csak megbizonyosodni a hiba okáról.

(#2763) pzstm válasza bobace (#2761) üzenetére


pzstm
titán

ha wifin csatlakozol, akkor próbáld ki, hogy az összes többi hálókártyát letiltod ideiglenesen. (értelemszerűen ha LAN-on, akkor pedig csak azt hagyd meg és a többit tiltsd le)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2764) ibazsb


ibazsb
tag

Eltűnt a hálózatom!
A hálózat ikonban piros x látható.
A tűzfal sem megy, a szolgáltatás 0x5 hibát dob, a DHCP-ügyfél szolgáltatás is.
A hálózati helyfigyelés szolgáltatás 1073741288 hibával száll el.
Az utolsó frissítés előttre visszaálltam, nem segített.
Live CD-ről bootolva van net, ESET online scanner nem talált semmit.
A gépen lévő ubuntun nincs gond.
Nincs több ötletem, az újratelepítésen kívül.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#2765) #41133696


#41133696
törölt tag

Törölte a Microsoft a Windows 7 kütyüit

Hát... ráadásul még mindig a Windows 7 a zászlóshajó. Ilyenre nem emlékszem, hogy pont a hivatalosan legújabb verziójú Windows egyik funkciója mögül hátráltak volna ki :(

(#2766) pzstm válasza #41133696 (#2765) üzenetére


pzstm
titán

előkészítik a Windows8 és metro appok melegágyát...a gyári gadgetek maradnak csak meg benne :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2767) #41133696 válasza pzstm (#2766) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nem tudom ki hogy van vele, de én frászt kapok a Metro-tol.

(#2768) pzstm válasza #41133696 (#2767) üzenetére


pzstm
titán

ezt azért jó tudni...
• There will be a way to close Metro-style applications without jumping into the Task Manager in the 'old' desktop.
• There will be a more efficient way to scroll through the list of programs using a mouse in the beta.
• There will be more details of switching through currently running applications via mice and keyboards as the beta approaches.

no meg azt hogy a WDP build alapján még koránt sem érdemes messzemenő következtetéseket levonni ;)

amúgy Win8 tpopik erre ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2769) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#2768) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a metro design olyan, mint a spenót. 10-ből 7-en utálják, ebből a 7-ből 3-an ránézésre kidobják a taccsot tőle, de szerencsére lehet másik menüt is választani... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2770) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#2769) üzenetére


#41133696
törölt tag

Te hogy vagy vele?

Hmm, most így hirtelen beugrott az a kép amikor megláttam a Vista - "laposan hierarchikus" faszerkezes startmenüjét, ami szintén újdonság volt, elsőnek azt is vissza akartam állítani, de aztán megszoktam mielőtt az elhatározásból tettek születtek volna :D

(#2771) pzstm válasza #41133696 (#2770) üzenetére


pzstm
titán

várjuk meg azért a BETA-t meg az RC-t én azt mondom ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2772) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#2770) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Utálom a spenótot (jobban, mint a törpöket...) :DDD
Ennek ellenére teljesen egyetértek pzstm kollégával, azaz egy még pre-beta alapján ne ítélkezzen/vonjoin le következtetést az ember, mert lehet, hogy egy újabb build-ben/verzióban többek számára is elfogadható kinézetet kap a dolog...

Pl Office 2010 menürendszerét is sokan a mai napig nem kedvelik, ugyanakkor akik (hozzám hasonlóan) nap, mint nap dolgoznak vele, azok tudják, hogy sokkal hatékonyabb, mint elődjei.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2773) pschio válasza hackeeeee (#2754) üzenetére


pschio
őstag

soha nem használtam gyártó félét :)

megvárom a 11.10-et hátha azzal jó lesz.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2774) hackeeeee válasza #41133696 (#2765) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm..

Nem túl korai ez még? Szerintem eléggé.. :U Én elfogadom, hogy béta még a rendszer, meg minden, de sztem a gadget-ek eléggé beváltnak tekinthetőek 7 alatt... Nameg, gondolom a Metro nem .gadget fájlokat fog használni, és ha tényleg nem, akkor miért kell elérhetetlenné tenni őket?

Nameg, most akkor talán még a 7-be is be fogják ültetni a Metro-t? Mert gondolom a 7 supportja még nem fog megszűnni, vagy igen? Meg ettől gondolom a gyári pár alkalmazás még megmarad, tehát amik telepítés után elérhetőek...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2775) mikromanus


mikromanus
veterán

Sziasztok!

Van valahol valami leírás arról, hogy a már meglévő Windows 7 telepítést hogyan lehet egyik neghajtóról egy másikra átköltöztetni? A forrás vinyón két partíció van. Az egyik a rendszer (100 GB). A teljes adattartalom ennek kb a harmada-negyede. A cél egy 96 GB-os SSD lenne. Olyan megoldást találtam ami teljes meghajtót pakol át, csak ezzel sokat nem érek mert a rendszerpartíción felül van még egy jó 1,8-1,9 GB-os majdnem teli másik partíció is. Olyan progi vagy "rendszervisszaállítás" van ami csak az érintett rendszermeghajtót/partíciót érinti vagy klónozza? Persze ha van róla korábbi bejegyzés itt, akkor elég a hozzászólás sorszáma :D

Köszi
Mikroman

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#2776) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok, nem ide tartozik de nem találtam a megfelelő topicot.

Szóval van egy Office 2010-em és azt szeretném beállítani, hogy a helyesírás ellenőrzés magyar legyen. Ezt honnan tudom letölteni? Ezt próbáltam de ez nem az!

(#2777) mikromanus válasza Regirck (#2776) üzenetére


mikromanus
veterán

A Fájl -> Beállítások -> Nyelv résznél nincs felvehető magyar/hungarian nyelv? Szerintem ha van, akkor felveszed, beállítod, kijelölöd és alapértelmezettre állítod. Aztán mindenki boldog.
Angolul talán: Files - Options - Languages

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#2778) hackeeeee válasza Regirck (#2776) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Office 2010 topic.

Akkor gondolom nem magyar Office-od van, mert alapból benne van a magyar, ha magyar az Office.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2779) Regirck válasza mikromanus (#2777) üzenetére


Regirck
senior tag

Angolul szeretném használni csak magyar helyesírás ellenőrzéssel!

Alapból benne van az, hogy English és Hungarian, viszont a hungarian-ra azt írja, hogy not installed pedig már 3x kitöröltem és az előbb linket linkből feltettem, de semmi.

Rákérdek akkor az ott lévő fórumba.

Köszönöm :R

(#2780) pzstm válasza Regirck (#2779) üzenetére


pzstm
titán

este ha lesz erőm/időm hazaérek és megnézem.
Nyelvi csomag ha még van is hozzá nem elég, külön proofing tools kell neki. (Nekem is angol van és magyar helyesírás-ellenőrzés (is) van benne)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2781) mikromanus válasza Regirck (#2779) üzenetére


mikromanus
veterán

Itt van a leírás és hogy milyen módon lehet állítani a helyesírás ellenőrzés nyelvét és honnan hogyan lehet a nem felvett nyelvi csomagokat megszerezni. Meg minden egyéb linkkel telepakolták ami kellhet:
http://office.microsoft.com/hu-hu/word-help/helyesiras-es-nyelvhelyesseg-ellenorzes-mas-nyelven-HA010354780.aspx

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#2782) hackeeeee válasza mikromanus (#2781) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott az office topic, innentől oda. :)

Véleményem szubjektív...

(#2783) Regirck válasza pzstm (#2780) üzenetére


Regirck
senior tag

:R

(#2784) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak.

Problémám a következő. Gépindításnál kiírta, hogy sérült a bootmgr, nem tud bootolni. Toltam egy resetet, helyreállítás elindít. Kiírta, hogy nem tudta helyreállítani a hibát, de a rendszer ugyanúgy feláll, mintha semmi baj nem lenne. HDsentinel 100% mindkét lemezre, semmi rendszert érintő módosítást nem csináltam. Pár napja a BF3 mellé kiadott Ati drivert telepítettem. Előző nap rendesen leállítottam.
Mi lehetett a baj, és mit kellene csinálnom, hogy ne csinálja többször?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2785) #41133696 válasza hackeeeee (#2774) üzenetére


#41133696
törölt tag

Én is ledöbbentem...

Kezdődik ? ... :U

(#2786) hackeeeee válasza #41133696 (#2785) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyen Nekem is volt pár hete, utána visszaált...

Hö, tényleg, időárás sem működik... :Y

Időjós visszajött.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2787) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#2786) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A valutás is visszajött. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2788) #41133696 válasza hackeeeee (#2786) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát az idpjárással nem volt gondom, ellenben a valuta az még most sem jó nálam :D

(#2789) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#2787) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Már Nálam is működik! :K

Véleményem szubjektív...

(#2790) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#2789) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Most nálam egyik sem. :DDD

(pzstm, nem megy a weboldalad? mert nálam nem akar bejönni)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2791) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#2790) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam jó mindkettő most... Lehet, hogy csinálnak valamit..

Nekem az oldala is bejön. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2792) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#2791) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz, majd helyre jö, ha akar. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2793) Zolás válasza Zolás (#2784) üzenetére


Zolás
addikt

up

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2794) #41133696 válasza hackeeeee (#2791) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most már az árfolyam gadget nálam is működik :k Már megakartam kérdezni van e valami tuti megbízható gadget :D

(#2795) hackeeeee válasza Zolás (#2793) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát a fene sem tudja, ezek azok a hibák, amikről nem tudni, hogy mitől jönnek.. Lehet, hogy valami HDD miatt volt, pl. a fej nem megfelelően "parkolt" a leállítás után, bár ez lehet hülyeség..

A lényeg, hogy megy.

Olyanom Nekem is volt. hogy javítást csináltam, kiírta, hogy nem csinált semmit, közben mégis, mert elindult a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2796) polonic


polonic
félisten

Vajon a minialkalmazások lehalásának köze lehet a Microsoft oldaláról való eltűnésükhöz?

(#2797) #41133696 válasza polonic (#2796) üzenetére


#41133696
törölt tag

Éppen ezen filoztunk ...:D

(#2798) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok.Fifa 12-vel játszanék online,de állandóan kidobál.AVG internet security 2011-et használok.A hiba amit találtam
"2011.10.04., 20:19:19";"C:\WINDOWS\SYSTEM32\SVCHOST.EXE";"Tilt";"HÁLÓZATI SZOLGÁLTATÁS";"1320";"Out";"UDP";"5355";"55499";"224.0.0.252";"0.0.0.0"
Mit kell engedélyeznem ahoz,hogy ne dobáljon ki és hol találom?Előre is köszi

(#2799) Sub-ZeRo válasza Lori82 (#2798) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Válj meg tőle és akkor nem fog cseszegetni. Amúgy van benne valami játék mód, vagy esetleg a tűzfalat kellene megnézni, hogy van belőve.
Ja és ez nem win7 probléma... :U

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2800) hackeeeee válasza #41133696 (#2797) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Időjós megincs nincs... :O

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.