Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Fire/SOUL/CD válasza tevfik (#2950) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Próbáld meg a legújabb Azalia driverrel, ne azzal, ami a deszka honlapján van.
Vesztenivalód nincs.
(Előtte uninstaláld a feltelepített realtek drivert (csak azt!) ezzel a progival és restart, csak ezt követően próbálkozz az újjal. Bár a linkelt progit alapvetően nem erre írták a kezdetekben, de most már a realtek driverek eltávolítására is alkalmas)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2952) szezso15


szezso15
addikt

Jó reggelt!
BIOS beállítások alapon, Sata vinyó IDE módban, és újraindulunk....:( :O

Valami más ötlet? :W

*Hajrá Loki!* i15+

(#2953) Fire/SOUL/CD válasza szezso15 (#2952) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Eddig AHCI-n volt és csak úgy simán átállítottad IDE-re? Mert ha igen, akkor azért nem indul... Tedd vissza AHCI-re, akkor talán még elindul.
itt érdeklődtem az AGP-s videokari iránt, azzal mi a helyzet?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2954) szezso15 válasza Fire/SOUL/CD (#2953) üzenetére


szezso15
addikt

Nem, alapból IDE-n volt, ha default-ra állítom, akkor is IDE-n marad!
De nem az a gond, hogy nem indul, hanem hogy egy idö után csontra fagy a gép vagy magától újraindul! :W

AGP-s kari nincs benne, egy nVidia 8400GS van benne, semmi más bövítö...

*Hajrá Loki!* i15+

(#2955) Fire/SOUL/CD válasza szezso15 (#2954) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A deszka BIOS-ában amúgy van lehetőség AHCI üzemmód állításra?
(Nehogy átállítsd, csak kérdem...)
A deszka típusát meg próbáld meg kideríteni, amíg nem indul újra/fagy csontra, addig start->msinfo32 a megjelenő ablak jobb oldali listájában kellene szerepelni, a Rendszer gyártó és Rendszer modellje-nél

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2956) szezso15 válasza Fire/SOUL/CD (#2955) üzenetére


szezso15
addikt

Igen, van! :K

Most az a furcsa, hogy megy rajta a Skype abban az internetes hívás, majd ha a beszélgetöpartner rányomja a videót akkor kifagy... De valamikor meg úgy fagy ki, hogy egy ikont húznék arrébb a home-on....

A lap: Gigabyte M61PME-S2

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#2957) tevfik válasza Fire/SOUL/CD (#2951) üzenetére


tevfik
tag

Köszönöm, délután jelentkezek a fejleménnyiekkel. Esetleg erre tudnál valamit mondani, ajánlani?

A videó-kártya driver telepítése után hajlamos elszállni a kékhalálos üzenettel NLVDDMKM.sys

nvidia 196. win7 x64 driver felrakás után -

driver nélkül első körben telepítés után egyből el is ment a kép.

(#2958) Fire/SOUL/CD válasza szezso15 (#2956) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor elsőre egy új drivert tolj fel és meglátjuk mi történik: GeForce 8400GS - W7 x86 driver
(ha ez megoldaná a problémát, akkor majd foglalkozhatunk az AHCI-vel, Vista/W7 esetén melegen ajánlott volta miatt...)

tevfik
Nem tudom milyen videokarid van (ha írtad korábban és átsiklottam rajta, akkor bocsesz...), de innen töltsd le a legfrissebb/megfelelő változatot.

Mindkettőtök számára javaslom, hogy a driver telepítését követőn, futtassátok az élményindexet.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2959) szezso15 válasza Fire/SOUL/CD (#2958) üzenetére


szezso15
addikt

Úgy tünik, megvan a bünös!

Itt mobilinternet van, egy Vodás modemröl megy a net, aminek van egy programja... Na, ha ezt elindítom, akkor azután fagy le! A progi nélkül elkezdtem Test Drive-ozni, nem fagyott, benyomtam a programot = full fagyás!

Már XP-vel is furcsa volt, mert ha elindítottam ezt a programot a gép egy kék képernyövel újraindult, amin valami memóriára panaszkodott...

Szóval szvsz ez a hiba...

*Hajrá Loki!* i15+

(#2960) Fire/SOUL/CD válasza szezso15 (#2959) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ezért szeretjük, ha ki van töltve rendesen az adatlap ;] , mert akkor nem kell esetleg felesleges köröket futni és igen, a mobilnetes kütyük (főleg amiket Vista-s driverekkel tolnak fel W7 alá, mert nincs W7-es driverük), azok okozhatnak (és okoznak is) ilyen jelenséget...
Nézd meg agyártó oldalán, hátha adtak már ki hozzá W7-es drivert, nem elképzelhetetlen, típusa válogatja...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2961) Sub-ZeRo válasza Omega81 (#2949) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Más? Passz. Szerintem táp a sz@r. Nekem olyan volt hogy kikapcsoltam és 10 mp múlva magától bekapcsolt. Megint kinyomtam, 10 mp, bekapcsol. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2962) Omega81 válasza Sub-ZeRo (#2961) üzenetére


Omega81
senior tag

Nekem utána nem. Egyszer eljátssza, utána meg sem mukkan egész éjjel. :K Csak sz@r pl. asszony hív az ágyba, lekapcsolom a gépet, aztán a menet kellős közepén felsuhannak a ventilátorok. :DDD :N

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#2963) sfdrakex válasza Omega81 (#2962) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nyugi olyankor én indítom a géped távolról és webcamon keresztül rögzítem ahogy dolgozol az asszonyodon :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2964) Omega81 válasza sfdrakex (#2963) üzenetére


Omega81
senior tag

:Y :DDD :DDD :DDD

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#2965) Sub-ZeRo válasza Omega81 (#2962) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát erre a kutya sem kíváncsi. :U :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2966) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
Két problémám lenne a gépemmel. Notebookom van, és eddig még nem produkálta ezeket a tüneteket (közben megjárt két vonat utat, de ezt eddig is bírta).
Az első probléma egy torrent fájllal lenne, az asztali gépemen tökéletesen tölt, míg itt hozzáférés megtagadva címszóval leáll a letöltés 20 mp után(kényszerített/normál indítástól számolva).
A második pedig a Win7-el általánosságban lenne, minden ablak, lassan, eltűnéssel jelenik meg. Firefox, Sajátgép, bármilyen ablak hihetetlenül lassan valami furcsa effektel jelenik meg ill. tűnik el. Mással nincs baj, minden gyors csak az ablakok megjelenítése ilyen lassú.

(#2967) Sub-ZeRo válasza Vardar (#2966) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A torrent progit indítsd rendszergazdaként, a másik kérdésre a válasz a teljesítmény beállításoknál lesz. Start menü, compter jobb gomb, tul. Advanced beállítások, advanced, teljesírmény. Bocs, nem tudom hogy van magyarul. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2968) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Már sikerült minden hibát megszüntetnem a win7-emben....

És már csak egy hiba dobálja kékhalálba a gépet...de már megint egyre sűrűbben.

kép

Elvileg a lan-nál van ez a dolog...de abból is már többféle drivert próbáltam...

Ötletetek van erre?

köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2969) Sub-ZeRo válasza djyuri (#2968) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ez semmit mondó kép. Az első hsz-t olvasd el és ott le van írva, milyen progi kell a kékhalálhoz, majd azt linkeld be.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2970) Vardar válasza Sub-ZeRo (#2967) üzenetére


Vardar
tag

Az első megoldódott, egy újraindítással minden helyreállt(wtf?)
Ellenben a torrent továbbra is hozzáférés megtagadva címszóval nem hajlandó indulni.

(#2971) Sub-ZeRo válasza Vardar (#2970) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen progit használsz? A vinyóra van engedélyed írni, olvasni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2972) Fire/SOUL/CD válasza Vardar (#2970) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a torrentet nem a rendszerpartícióra telepítetted, és/vagy a torrent letöltési mappáját kihelyezted a rendszerpartícióról egy másik meghajtóra/partícióra, akkor azt a meghajtót/partíciót/mappát vedd saját tulajdonba.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2973) djyuri válasza Sub-ZeRo (#2969) üzenetére


djyuri
őstag

Nekem se mond többet..a google is csak a intel lan drivert hozza ki.....de kismilliószor felraktam újra meg mást is..meg már 3 tucat win7-t is felraktam az elmúlt hetekben. jelenleg ez a legstabilabb..itt már "csak" ez okoz hibákat.

Felraktam a progikat,de ha jól veszem ki az üzeneteikből,akkor ezek csak a következő kékhalál után fognak kiírni valamit..mert ugyanis jelenleg egyikből se tudok semmilyen infót kicsavarni.

tehát akkor megvárom a kövi kékhalált :)

(#2974) Sub-ZeRo válasza djyuri (#2973) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbáld ki, hogy törlöd a mostanit + az eszközkezelőből is törlöd, majd újraindítod és megvárod míg magának felrakja. Ha felrakta hagyd úgy, ha baja van neki, akkor windows update-ről nézz hozzá újat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2975) szezso15


szezso15
addikt

Jó estét!

Nos végre, a saját működőképes gépem előtt ülök! :)

A modemen történt egy firmware frissítés, és utána már működött ahogyan kell! :C

Viszont most lenne egy msáik problémám...:B
Mégpedig, hogye egy USB-s DVD-író/olvasó-t használok, amiről föltelepítettem a Test Drive-ot, majd szándékomban állt felrakni a Megapack kiegészítőt!

Mivel ez egy másik mappába van, szerettem volna belépni, be is léptem és elindítottam a telepítő exe-t.... Nos, nem indult el, hanem kattog az olvasó, és nem indítja el a programot, és be sem tudom zárni a Fájlkezelő ablakát, mert tölt valamit folyamatosan...:F

Csak az sgeít, ha kinyomom az explorer.exe-t a Feladatkezelőből...

Ez mitől lehet? :F

*Hajrá Loki!* i15+

(#2976) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

A rendszerem valamiért nem engedi telepíteni a flash lejátszót.

Ötletek?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2977) Inv1sus válasza Inv1sus (#2976) üzenetére


Inv1sus
addikt

Egyébként úgy általánosságban nem enged telepíteni semmi flasht.

Nem nagyon értem, mivel én nem blokkoltam semmit le.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2978) alienpapa


alienpapa
senior tag

Tudnátok mondani egy ingyenes nem időkorlátos RAR tömörítőt?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#2979) HZoli87 válasza alienpapa (#2978) üzenetére


HZoli87
veterán

(#2980) Sub-ZeRo válasza Inv1sus (#2977) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem gond nélkül települ. Amint látom használsz ilyen reg pucoló hülyeségeket. Felejtsd ha, ha jót akarsz magadnak. Nem érnek semmit, csak a rendszert vágják haza. Amúgy meg nem tudom mi a bibi nálad. Esetleg próbáld meg rendszergazdaként futtatni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2981) Vardar válasza Fire/SOUL/CD (#2972) üzenetére


Vardar
tag

Nincs más felhasználó a laptopomon, egyedül én vagyok, akkor miért kellene tulajdonomba venni bármit is? Nem automatikusan az enyém?

(#2982) tevfik válasza Fire/SOUL/CD (#2958) üzenetére


tevfik
tag

Kivettem 4x1gb 800mhz ddr2 ramból -1db -ot és minden rendben lett! A videókártyától kezdve a hangig minden szuper és kiválóan működik.

Ez micsoda, ilyen lehet? Miért van, hogy 4 memóriával nem megy ?

Hihetetlen számomra!

(#2983) pzstm válasza tevfik (#2982) üzenetére


pzstm
titán

simán lehet. Memeóriafoglalat az alaplapban vagy maga a modul is lehet hibás..... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2984) tevfik válasza pzstm (#2983) üzenetére


tevfik
tag

használva se volt az a modul!

32bites win7 tökéletes fut 4gb memóval belepakolva !

Kiprobáltam 4. slotot hogy oda rakom a 3. ramot és tökéletes tehát a slot nem lehet hibás!

[ Szerkesztve ]

(#2985) sfdrakex válasza tevfik (#2984) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A 32 bites win nem használja mind a 4 giga ramot, lehet egyikkel van valami gubanc és azt pont nem használta. Az is lehet ha visszateszed jó lesz mert csak nem volt bent rendesen, vagy a foglalattal van valami gubanc.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2986) tevfik válasza sfdrakex (#2985) üzenetére


tevfik
tag

32 bit alatt használtam a meglevő 2x1gb ramot ami tökéletesen ment, a héten vettem + 1gb amivel tovább használtam majd belekerült még + 1gb a napokban.

64-bitesen probáltam mindegyikkel és kiválóan működik 3GB pakolva, onnantól kezdve adott a probléma recsegő hang hangszoróból és videókártya csikos és néha kilövi magát. -1gb rammal tökéletes a 64bit teljesen mindegy milyen variációba pakolva.

Most pl. 1,2 foglaltva van ram majd üres majd 4. ben megint tehát 3gb most igy is jó. :( :O

(#2987) Tamás88 válasza tevfik (#2986) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Talán nézd meg a Memtest-ben, hogy ír-e hibát. A notimnál az volt, hogy önmagában a ram jól működött, de ha bent volt bármelyik memória (régi és új felváltva), akkor instabil volt a rendszer, valamint a Memtest is hibát írt ki. Szóval lehet, hogy az egyik ramod különcködik. De ahogy feljebb is írták, a foglalat is hibázhat.

(#2988) tevfik válasza Tamás88 (#2987) üzenetére


tevfik
tag

Megoldott a probléma! BIOS UPDATE! :C :R

(#2989) Tamás88 válasza tevfik (#2988) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Jah igen, arra nem gondoltam, minden esetre gratulálok, Windows, vagy Dos alól frissítetted?

(#2990) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Ma felraktam a gépre a win7 64 bit ultimate verziót,és arra lettem figyelmes,hogy néhány ikon mellett az ikonok sarkában ott van egy kék-sárga színű kis pajzs ikon,ezt hogyan tudnám eltüntetni az ikonok sarkairól?Előre is köszi.

(#2991) tevfik válasza Tamás88 (#2989) üzenetére


tevfik
tag

Windows - letöltöttem a legújabbat majd közölte velem, hogy nem tudja futtatni mert 32bites a program - majd beállítottam kompatib. de nem lett jó ( .hu gigabyte )

.com oldalon @bios programot leszedtem feltelepült egy ilyen kis program volt, le csekkolta a legújabb bios frissítést majd felpakolta, restart. Beleraktam a +1gb ramot azaz 4 és most 4gb tökéletes képpel hanggal! :C :C

(#2992) Sub-ZeRo válasza tevfik (#2991) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pedig biost nem szabad frissíteni win alol. Az csak biosban, floppy, de már pendrive-ról is megy és ott tuti nem lesz gubanc. Ha van alol csinálod, elég neki egy másodperc fagyás, vagy valami és már dobhatod a lapodat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2993) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#2992) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor szerencsés vagyok, frissítettem már többször win alól én is, szerintem új winekkel és új lapokkal már nincs gond, ez régen volt probléma amit írsz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2994) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Tudja valaki hogy a rendszer miért nem engedi meg hogy hozzátársítsam a telepített MPC Homecinemát video fájlhoz?Hiába akarom kiválasztani az alapértelmezett programot az adott fájltípushoz nem engedi a rendszer.Esetleg köze lehet a háttérben futó szolgáltatások valamelyikéhez illetve annak leállításához hogy ez a funkció most nem működik? :F

(#2995) Fire/SOUL/CD válasza creed30 (#2994) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez nem maradt ki?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2996) creed30 válasza Fire/SOUL/CD (#2995) üzenetére


creed30
aktív tag

Szia!
Épp ez a gond hogy nem,és eddig minden gond nélkül sikerült fájlt társítanom programhoz,most először nem engedi a rendszer. :Y

(#2997) Fire/SOUL/CD válasza creed30 (#2996) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És úgy csinálsz mindent, ahogy kell, leokézod semmi hibát nem ír ki és mégsem társítja?
Esetleg inaktívak az alkalmazásikonok, nem is tudsz kijelölni másik alkalmazást stb?
Ezek szerint másik társítás sem működik, azza pl egy txt fájlhoz nem tudod társítani pl a Word-öt, ilyesmi?

Ezt a módszert próbáld ki (ha gondolod), hátha azt követően már helyreáll a rend. Újraindításról nem elfeledkezni

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2998) Inv1sus válasza Inv1sus (#2977) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nem értem ezt a problémát nálam. Egyszerűen nem. Még a google se dob ki semmi ezzel kapcsolatos infomrációt, mintha ez a probléma nem is létezne. Engem meg már kezd kikészíteni, mert nem haladok a munkával.

Most gondolkodom azon, hogy esetleg uninstalláljam-e. Ennek azért nincs értelme, mert a firefoxhoz van csak telepítve elvileg a flash + lehet, hogy utána a firefoxhoz se lesz meg a flash támogatás.

Ez kész... Na ilyenkor mondja nekem valaki azt, hogy a rendszer újrarakása nélkül meg lehet oldani a Windows hülye hibáit.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2999) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

A cégnél nem tudom frissíteni a win -et, mert ezzel a hibával kidob: KÓD:80072EE2!
Mitől van ez?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3000) pzstm válasza Sickboy25 (#2999) üzenetére


pzstm
titán

első találat a hibakódot google-be írva
[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.