Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131101) pjen válasza KBL001 (#131100) üzenetére


pjen
félisten

Nekem már párszor igen.

(#131102) gduck válasza KBL001 (#131100) üzenetére


gduck
addikt

Pedig milyen jó is az, mikor nem érsz haza a meccs elejére :K

(#131103) KBL001 válasza gduck (#131102) üzenetére


KBL001
tag

Nem tudom,nem érint :)

(#131104) cocka válasza pjen (#131092) üzenetére


cocka
veterán

Kb. egy kezemen meg tudom számolni, hogy mely ismeretterjesztő csatornákon megy értelmes műsor. Pl. a Da Vincin, a Viasat Nature-ön (ami tényleg természetfilmes csatorna és nemcsak állatkórházi cirkuszok mennek a macskás manusszal az élen), néha Spektrum.., egyszer mintha találtam volna egyet a Discovery-n is, de már nem emlékszem mi volt az. Amíg még volt Brainiac a Discovery Science-en az volt a kedvencem.

A többinél rohadtul unalmasak ezek a végtelenségig ismételgetett műsorok: zálogcsillagok, raktárvadászok, autók, motorok "pimpelése", gyűjtögetők, légi katasztrófák, repteres drogfogások stb..

Szerintem aki dokumentumfilmeket néz, azért nézi, mert érdekességeket vár. A fentiekben semmi érdekes nincs, uncsi, időkitöltő szarok, amikben ráadásul még csak semmi szép sincs.

(#131105) cocka válasza pjen (#131099) üzenetére


cocka
veterán

A reklámoknak tényleg van egy ilyen "félpozitív" hozadéka, hogy közben ki tudsz menni pisilni, viszont ha nem visszatekerhető adásról van szó, akkor kvázi a csatorna osztja be az idődet, hogy mikor mehetsz ki. Legalábbis abban az esetben, ha nem akarsz lemaradni és nem vetted fel. (végül is a timeshifting is egyfajta felvétel) Legjobb lenne ha az összes műsor reklámok nélkül vagy áttekerhető reklámmal visszanézhető lenne, mert akkor én döntöm el, hogy mikor megyek ki és nem egy csatorna. :D

(#131106) cocka válasza KBL001 (#131100) üzenetére


cocka
veterán

Sport engem se érdekelt soha... illetve amit esetleg sportcsatornán néznék az is ritka, mint a fehér holló, szóval..

De azért vannak olyan műsorok, amiket nem találsz meg se torrenten, se streamingen, csak TV-ben. Kevés, de van és a TV adás azért kicsit össze is gyűjti a különböző műsorokat és nem kell 86-féle streamingre előfizetni, amiken szintén nem találsz meg mindent, ami egy TV adásba kerül.

(#131107) pjen válasza cocka (#131104) üzenetére


pjen
félisten

Mindig jusson eszembe, hogy nem vagyunk egyformák. Ha mindenki szeretné a spenótot már régebben kipusztult volna. Mondjuk én csak örülnék. ;]

(#131108) ballazol válasza gduck (#131102) üzenetére


ballazol
senior tag

az egész La Vueltá-t felvételről nézem
most tartok csütörtöknél (vasárnap este van) :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#131109) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Ezek rendben vannak?

Igazából a TV ami sz*rakodik, idővel akad a hang, és reset segít csak. A boxon a jel erősség low, a minőség az viszont magas.

(#131110) kabelmania27 válasza [CS]Blade2 (#131109) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az értékek rendben vannak.
A 100Mhz-s letöltési csatornáknál több a hibás csomag, feltöltés lehetne 50 alatt.
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lehet-e javítani az értékeken.

[ Szerkesztve ]

(#131111) [CS]Blade2 válasza kabelmania27 (#131110) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Padláson van az osztó, de úgy rémlik, hogy az utolsó az volt, hogy az sima, más meg nincs, csak a modem előtt egy toldó közcsavar.
TV hangja akadozhat ettől? A nettel nincs gond.

(#131112) kabelmania27 válasza [CS]Blade2 (#131111) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben másik tévén is probléma van lehet gyenge a jel vagy más probléma van.
Ha nem változott a bekötés érdemes lenne olyan (technikusok használnak ilyet) osztót bekötni a meglévő helyére amelynek egyik kimenete kevesebbet csillapít, erre mehetne a modem. Mindegyik csatornán előfordul szakadozás vagy csak bizonyos frekvenciáknál?

(#131113) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Üdv!
Nyomtatós kérdéssel jöttem Hozzátok.
1 gigás Voda otthoni netet használok a Vodás router-el. Nemrég vettem egy Brother nyomtatót,.amit wifi-n keresztül használok. Amíg a nyomtató el nem "alszik", minden OK. Amint viszont ez megtörténik (max. 1 óra ébrenlétet lehet beállítani rajta), elveszti a kapcsolatot, olyan mintha ledobná a router, megpingelni sem lehet. Ilyenkor csak a nyomtató ki/bekapcs segít....
En a router-re gyanakszom, szerintem az a ludas a dologban. Valami tipp, trúkk létezik,.amivel a kiosztott IP címet megtartja az eszköznek a router és nem dobja le a hálózatról, ha az alvó üzemmódba kerül?
Előre is köszönöm az ötleteket! :R

BÚÉK!

(#131114) KBL001 válasza cocka (#131106) üzenetére


KBL001
tag

Biztos velem van a baj,de semmi nincs a tv-ben,ami engem érdekelne. :)

Most is rá akartak beszélni,hogy a net mellé kössem vissza,mert olcsóbb úgy,de nem sikerült nekik. :D

(#131115) zzola válasza KBL001 (#131114) üzenetére


zzola
félisten

Nem vagy egyedül. Nekem sincsen TV előfizetésem. A propaganda csatornák garmada nem játszik, sport meg nem érdekel...

(#131116) cocka válasza zzola (#131115) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem akinek van TV előfizetése, az se a közmédia miatt tévézik. :D Néha van egy-két érdekesség az M5-ön, de amúgy...valóban egy hulladék vagy gyakorlatilag dögunalom. :D

És egyébként ha már itt tartunk, pont az ismeretterjesztő csatornák műsorai nem kerülnek fel a netre vagy ha fel is kerülnek, nagyrészt hiányosan.

Tehát nagyon gyakran szó nincs arról, hogy minden letorrentezhető vagy megnézhető valamilyen streamingszolgáltatással.

(#131117) NB2 válasza cocka (#131116) üzenetére


NB2
aktív tag

Az egyik kedvenc műsorom volt régen a világ madártávlatból. Már nem is tudom hányadik évadnál tartanak, de torrentre azt hiszem csak 4 évad került fel. De sorolhatnám tényleg a spektrum, NG, Disco sorozatait, az se mind kerül fel. Mondjuk ott is csak a HD amit nézek, sajnos a Vodánál szörnyű milyen minőségű ismeretterjesztő csatornák futnak 2023-ban.

(#131118) kenwood


kenwood
veterán

Az mitol lehet, hogy a Compal modemen az 5 Ghz ssid parhavonta lehal? Ilyenkor tovabbra is megjelenik a wifi halozatok listajan, de csatlakozni nem lehet ra amig ujra nem inditom a modemet. A 2.4-es viszont mukodik mar az ujrainditas elott is.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#131119) kabelmania27 válasza kenwood (#131118) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nevezd át az egyik hálózatot, néha érdemes újraindítani a modemet, ha nem javul a helyzet érdemes venni gigabites routert a compal modemet pedig átállítani modem üzemmódra. Modem értékek rendben vannak?

(#131120) viktorhu válasza NB2 (#131117) üzenetére


viktorhu
veterán

Rengeteg természetfilm és ismeretterjesztő film van YouTube-on, Netflixen... Történelmi csatornákból pl. sokkal jobbakat találsz YouTube-on, mint bármelyik tévében.

(#131121) viktorhu válasza Ukraan (#131113) üzenetére


viktorhu
veterán

Fix IP cím beállítása segíthet.

(#131122) TomMusic válasza Ukraan (#131113) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia!
Szerintem a nyomtató a ludas. :D
Alvó állapotban szerintem lelövi a wifijét, vagy legalábbis lecsatlakozik a hálózatról. Én valami olyasmi beállítást keresnék a nyomtatón, hogy ne csatlakozzon le sose a wifiről.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#131123) Ukraan válasza viktorhu (#131121) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Köszönöm, rápróbálok! :R

TomMusic: Gondoltam erre én is. Áttúrtam többször a beállításait, ilyet sajnos nem találtam...

BÚÉK!

(#131124) tPedro_


tPedro_
őstag

Ma délután megjött az új számla.
TV+Net+Telefon előfizetésem van, hűség nélkül.
A TV 23%-kal dárgult, a net pedig 60%-kal. :Y
A telefon ára nem változott.

(#131125) MiZo1990 válasza tPedro_ (#131124) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A júliusban kapott számlán volt tájékoztatás a TV Comfort/Premium és internet 150/300/500/1000 csomagokat érintő drágulásról.
A kimondatlan cél a jelenleg értékesített csomagok felé terelés és új hűség vállalása.

(#131126) Rage47 válasza MiZo1990 (#131125) üzenetére


Rage47
veterán

Nálam még1 emelés és a Telekom jobban megéri, szóval grat nekik.

(#131127) tomp válasza tPedro_ (#131124) üzenetére


tomp
félisten

Találós kérdés!
Ha nálam a TV előfizetés 1000Ft-al drágult akkor az össz számlám miért csak 556Ft-al lett több? :D

(#131128) cocka válasza MiZo1990 (#131125) üzenetére


cocka
veterán

Tudtommal nüansznyi különbségek vannak a csomagok tartalma közt, tehát kb. csak az ár az egyetlen ok, hogy újraszerződjenek az emberek, de pl. én is csak azért kössek újabb hűséget, hogy csak nekem legyenek kötelezettségeim? Ráadásul az a szöveg, hogy hűség alatt nem szüntethetem meg kötbérezés nélkül. Most viszont bármikor. Akkor minek kössek hűséget, ha az is ki van téve az áremeléseknek?

Még pár ilyen áremelés és vége a dalnak.

(#131129) zzola válasza cocka (#131128) üzenetére


zzola
félisten

Áremelés mindenképp lesz, ha hűséges vagy, akkor egyszer évente, ha nem, akkor akárhányszor is...

(#131130) SzGee válasza tomp (#131127) üzenetére


SzGee
aktív tag

Nálam pld az internet olcsóbb lett, mint volt a mostani "áremeléssel" :D

If you leave me, can I come, too?

(#131131) kabelmania27 válasza Ukraan (#131113) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#131132) Ukraan válasza kabelmania27 (#131131) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Helló!
A fentebb javasolt fix IP cím sajnos nem segített...
Fix 2.4g hálózatot, illetve fix mac-et is kiosztottam a router menüjében a nyomtatónak, de a hibajelenség ugyanúgy fennáll...

Ha hazaérek, megpróbálom az ipv6 kikapcsoltatását.

Ennek milyen köze lehet a nyomtatóhoz egyébként?

BÚÉK!

(#131133) tomp válasza SzGee (#131130) üzenetére


tomp
félisten

Nekem is. :DD

(#131134) kabelmania27 válasza Ukraan (#131132) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kikapcsolt ipv6 esetén stabilabb az oldalak betöltése.

(#131135) Ukraan válasza kabelmania27 (#131134) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Emiatt kérdeztem vissza. Erről már sokat olvastam itt. A nyomtatóhoz nem értem, hogy mi köze lehet.

BÚÉK!

(#131136) kabelmania27 válasza Ukraan (#131135) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ipv6 dual stack lite miatt ipv4-es csomagok ipv6-ban vannak továbbítva, ITT és ITT részletesen ki van fejtve a téma.

(#131137) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Sziasztok
Nem járok ide gyakran. De most felment a pumpa. :)

A csomagunk:
TV Premium
Internet 300

2020 szept (ekkor kezdtünk) - 6290,-
2023 március - 6881,- (áremelés erről szóltak is)
2023 augusztus - 8725,-

Egyik napról a másikra minden értesítő nélkül. Tudom hogy 4ig és stb de ez akkor is sokk..

Lehetséges hogy ismét árat emeltek? 27% azért elég merész.

Internetre 31%-ot dobtak rá: +1013,-
TV-re 23%: +803,-

Gondolkozok hogy szolgáltatót váltok, van értelmes alternatíva ezért az árért? :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#131138) Mozaart válasza MiZo1990 (#131125) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Most olvaslak.. az remek.. Köszi!

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#131139) kenwood válasza Mozaart (#131137) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem nem a szolgaltatot kene levaltani, mert a kaja meg ugy kb. minden ara hasonlo mertekben, sokszor meg ennel is durvabban emelkedett. Persze ha van jobb ajanlat, akkor erdemes megfontolni a valtast,es remenykedni benne, hogy naluk nem 1 honap mulva lesz az emeles. Az arak viszont egyediek, fuggenek attol is, hogy milyen konkurencia van a lakcimeden,igy ezt neked kell kinyomoznod.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#131140) kabelmania27 válasza Mozaart (#131137) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1270-es számon kérjél ügyfélmegtartó csomagot.

(#131141) Mozaart válasza kenwood (#131139) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Köszi! ha személyesen intézném, melyik Vodafone-ba tudok bemenni? Allee ban tudok ilyet intézni?
11 kerben vagyok. :R

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#131142) kenwood válasza Mozaart (#131141) üzenetére


kenwood
veterán

Ha a konkurencia araira vagy kivancsi, akkor mehetsz barmelyik Voda uzletbe, egyik sem fog tudni segiteni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#131143) Mozaart válasza kabelmania27 (#131140) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Köszi! Van ennek menete? Vagy csak mondom hogy fontolgatom hogy szolgáltatót váltok és van e esetleg ügyfélmegtartó csomaguk? Még sosem csináltam. :) :R

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#131144) kabelmania27 válasza Mozaart (#131143) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit. Elvileg a lemondás vagy szerződésmódosítás gombot kell megnyomni, ezután az ügyintézőnek megemlíted, hogy szeretnéd lemondani de ha tudna ajánlani számodra elfogadható csomagod megfontolod.

(#131145) NoOne1976 válasza Mozaart (#131137) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nem vagy egyedül. Nálam 2022. decemberhez képest 38 % az emelkedés. Erősen gondolkodok a váltáson. Ugyan nem lesz olcsóbb (picivel drágább), de Telekom 2000/1000-es net lenne, ami nem mérhető a koaxos dolgokhoz,a tv meg kb. ugyanaz.

Vodafone boltban egyedi árat nem tudnak adni, azzal csak telefonon lehet próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#131146) tomp válasza Mozaart (#131137) üzenetére


tomp
félisten

Nálam tavaly év végén még 6900Ft volt aztán 7388 most pedig 7944Ft.
TV Premium+HBO Pak+Mediacard+Internet 1000
Decemberben a net még 2000Ft volt most az "emeléssel" pedig 1765Ft. :DD

(#131147) fokukac


fokukac
nagyúr

na hát én augusztus közepén jutottam oda, hogy felmondtam az otthoni upc-s szolgáltatást.
Kérdeztem, hogy mi a teendő. Azt mondták, hogy pár napon belül küldenek egy elszámoló számlát, és azzal készen vagyunk.
Két nap múlva jött egy teljes számla. Befizettem.

Eltelt egy hónap. Jött az értesítés, hogy új számlám érkezett, összege 0 Ft. Hurrá - gondoltam magamban. De aztán csak ráklikkeltem a linkre, és látom, hogy 7100 Ft túlfizetésben vagyok.

Ilyenkor mi a teendő? ezt vissza fogják utalni? Vagy nekem kell kérnem?

Gondoltam, előbb itt kérdezem meg, minthogy fél óráig zenét hallgassak megint...
köszi

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#131148) Mozaart válasza NoOne1976 (#131145) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Megnéztem a Telekom ajtóig jönne. 500/150 és TV M együtt 7900,- No Komment. :D

Valami nagyon jót kell mondaniuk..

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#131149) zzola válasza Mozaart (#131137) üzenetére


zzola
félisten

Júniusi vagy júliusi számlán rajta volt az értesítés az emelésről, csak el kellett volna olvasni és nem azt mondani, hogy "mindenféle értesítés nélkül"...

(#131150) SzGee válasza zzola (#131149) üzenetére


SzGee
aktív tag

Na igen... :) meg azért itt is szóbakerült jónéhány alkalommal... :U

If you leave me, can I come, too?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.