Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) reechyke


reechyke
tag

Sziasztok, a következő kérdésem lenne a hozzáértőktől:
Van egy ismerősöm, akinek én ajánlottam a T-home-ot, mert meg vagyok vele elégedve nagyjából.
Az ismerősöm megkért, hogy rendeljük meg neki, mert vett egy lakást,ahonnan 22.én költözött ki a régi lakó, ezért szeptember elsején jó előre megrendeltük a 30-as optinetet, iptv hd (2 boxxal) csomagot telefonnal, hogy kb 22.-e körül tudják ütemezni a bekötést, mivel akkor legyen meg a lakásfelújítás előtt a kábelezés...
Mivel 24.én még csak egy telefont sem kaptam, hogy majd jönnének a szerelők, ezért felhívtam az üzletkötőt, hogy mi a helyzet, akitől azt a választ kaptam egyszerüsítve, hogy a van egy új rendszerük, ami egy kalap szar, ezért nem megy át rajt a megrendelés, és már nem is mer semmit ígérni, mert már egy hete minden nap próbálkozik, de nem megy sajnos... Érdeklődtem az UPC-nél, ott a bekötést max 5 napra ígérik, de általában 1-2 nap alatt megtörténik 95%-ban, amit ismerősök is megerösítettek...

Szerintetek érdemes rá várni, vagy hagyjam a francba?? jövő hétre mindenképp be kellene kötni a netet...
Ha beköttetjük az UPC-t, akkor simán vissza lehet mondani nem?
Amugy Sopronról van szó helyileg.

(#47752) Teko001 válasza reechyke (#47751) üzenetére


Teko001
őstag

Ha van optikai internet, én semmiképp nem mennék a UPC-hez. De egyébként vissza mondhatod amennyiben nem vállalsz rá hűséget. Amit én javasolnék, hogy hagyd ki az üzletkötőt, és rendeld meg közvetlenül a Telekomtól a 1412-n, vagy személyesen.

[ Szerkesztve ]

(#47753) kisapa válasza Teko001 (#47749) üzenetére


kisapa
senior tag

Azzal a címmel próbálkoztam ami gyárilag van benne. Ez a 192.168.1.254 Az eredeti kérdés arra is vonatkozott,hogy ha modem módba teszem akkor mi lesz az ip címe.

(#47754) club1 válasza kisapa (#47753) üzenetére


club1
veterán

Én még csak a 192.168.100.1-el találkoztam ilyenkor.

(#47755) Sasos válasza kisapa (#47753) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha modem módban van, akkor gondolom ül mögötte egy router, aminek a WAN portjára csatlakozik. Amíg a WAN porton van az eszköz, nem fogod elérni belső hálóról. Dugd át egy LAN portra akkor tudod konfigolni az eredeti IP-címén.

(#47756) club1 válasza Sasos (#47755) üzenetére


club1
veterán

Ez nem feltétlenül így van, sőt többnyire nem így van...

(#47757) kabelmania27 válasza Razermazer (#47750) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ahogy gondolod, szerintem ha elérhető a kábelnet akkor felesleges ADSL-el szenvedni...

(#47758) reechyke válasza Teko001 (#47752) üzenetére


reechyke
tag

Csak üzletkötö nelkül dragabb lenne, es akkor mar olcsobb az upc. Meg az optika lehetösegehez kepest majdnem, hogy jobb az upc internete, a tvnel pedig nem kellenenek boxok, es egyszerre lehet több hd adast is nezni. Na mindegy, ha tovabb szerencsetlenkedik a t-home akkor -1 leendö ügyfel...

(#47759) club1 válasza reechyke (#47758) üzenetére


club1
veterán

UPC-nél kellenek boxok digitális tv-hez, akkor tudod csak őket kiváltani médiakártyával, ha CI+-os foglalatú modernebb tv-id vannak. És UPC-nél is maximum 3 boxot/médiakártyát adnak, igaz, mind a 3-an tudod nézni a HD adásokat.

(#47760) reechyke válasza club1 (#47759) üzenetére


reechyke
tag

2 tv lenne csak, es szerintem 6-700 euros tvkhez mär csak nem kell box :-D
Bar, most hogy igy vegiggondolja az ember talan jobb is az upc... :-D

[ Szerkesztve ]

(#47761) spiritex válasza dchard (#47705) üzenetére


spiritex
veterán

Biztosan amatőr a kérdésem, de miért gond az, ha a saját router nem tud kapni külső publikus IP címet?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47762) Sofian


Sofian
őstag

Már az online csatornasorrend állítás sem működik? :O

(#47763) StSanya


StSanya
őstag

Üdv!

Azt már lehet tudni, hogy akiknek lekettyen az analóg telefonra a hűségidő, vagy új szerződésesek, azoknak a digitális telefon milyen eszközt jelent? Hoznak valami buzi HGW-t, vagy hogy?

Jelenleg analóg Hoppá és ADSL NetMánia M-em van, tehát ha a Hoppá hűsége lejár mik a lehetőségek?

Még egy kérdés: A havi számlán nem kéne feltüntetni a hűségidőket? A Hoppáé ott van, de a NetMániá-é nincs...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#47764) #41133696


#41133696
törölt tag

Új funkció a TVGO applikációban:

(#47765) Razermazer válasza kabelmania27 (#47757) üzenetére


Razermazer
őstag

Ezt teljesen igaz amit mondasz, csak én dchardal értek egyet, és amit mondott biztos az is van a hátterében.
Gyakorlatilag a mostani jól bekonfigurált routeremet betehetem a szekrénybe, mert ahogy olvasom a topikját a cisconak lehet, hogy a 10mbit-ből csak 5 lesz ezzel a csodával, ha mögé rakom a routeremet. Ha nem akkor lehet hogy meglesz a sebesség, de a wifije az borzalmas, nálam minden eszköz azon van mert nem fúrom össze a lakást kábelezés miatt. Menedzselése a nullával egyenlő, halálozási aránya igen nagy, hetente, naponta bejelentést tenni, hogy nem megfelelő a szolgáltatás nem szeretnék.
Dslam központ itt van két utcával lejjebb tehát az adsl nekem soha nem volt probléma a sebességem és pingem is igen jó volt mindig is.
Upc lenne még opció 2 km-re vannak tőlem de közölték, hogy az agglomeráció öreg ezért nem hozzák ide a szolgáltatásukat. Akiket be kéne szervezni, azoknak pedig megfelel a mostani tcomos is kb 8-embernek van az utcában internetje.
Meglátom még bemegyek úgyis közeli T pontba, aztán megkérdezek mindent összegszerűen, technikai lehetőségeket(bár ugye tudom mire számíthatok).

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#47766) club1 válasza reechyke (#47760) üzenetére


club1
veterán

Hiperszuper tv-khez is kötelező upc-nél az előfizetői kártya (mert az összes csatorna - kivéve M2 - kódolt), amit ráadásul csak a saját eszközükben használhatsz. Azaz második tv-től legalább médiakártyát használnod és bérelned kell.

(#47767) kabelmania27 válasza Razermazer (#47765) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

10Megabitből általában megvan a 10Megabit még wifin is, routert kábellel összekötöd a modemmel vagy a hgw 1-es portjával.

[ Szerkesztve ]

(#47768) Razermazer válasza StSanya (#47763) üzenetére


Razermazer
őstag

Ugyanabba a cipőbe jársz mint én, igen sajnos ha minden igaz azt a hgw-t kapod maradhatsz analógon de idővel úgyis átraknak mindenkit digitálisba.
A dsl-t megtarthatod ha akarod, de biztos hogy kábelre fognak terelni, ezt természetesen te döntöd el.
Nekem náluk tripla kedvezményem van még, ezért is kell kábelre váltani mert csak úgy biztosítsák a kedvezményem tovább.
Nálad egyszerűbb a képlet mert ezek szerint csak telefon, és net van a tcomnál.
Ha maradsz analógon mert megfelel neked, akkor kapsz egy hgw-t, azon jön a kábelneted majd adsl-helyett a telefonod meg megmarad ott ahol van azon a kábelen ahol van, de a dsl-t lelövik ahogy aktiválták a kábelnetet.
Ha jól gondolom! majd kiegészítenek a többiek a szakik, ha valamit hülyén írtam.
Ha digitálisra kéred akkor minden a hgw-ből jön majd, mind telefon, mind kábelnet.

A hűségidőt fel kéne tüntetni mindegyiket de most nagy a katyvasz átállás van már egy jó ideje.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#47769) Razermazer válasza kabelmania27 (#47767) üzenetére


Razermazer
őstag

Modemnél oké a modem wan portját kötöm ösze a router wan portjával mint adsl-nél és bridge mód.
Cisconál ha lehet, mert már ahány modell annyiféle variációt láttam, dmz mód, a wan portját kötöm össze a router egyik lan portjával.
Olyan verzió nincsen esetleg hogy ott is a wan-t kötöm össze a routerem wan porjával? Ahogy olvastam akkor nincs net nem is lehet!
Akkor nagy esélyes, hogy 20mbitet is áttol? ha netalántán bővítenék wifin? dupla naton keresztül?

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#47770) kabelmania27 válasza Razermazer (#47769) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor is megvan a sebesség ha a saját routeren bekapcsolva van a dhcp, sőt ajánlatos lanadatátvitelt saját routeren keresztül végezni.

(#47771) Razermazer válasza kabelmania27 (#47770) üzenetére


Razermazer
őstag

dhcp-t nem szoktam használni minden gép és telefon ami most mondjuk nincsen fix ip-t kap. Jobban szeretem és szerintem ebben az esetben jobb is.
Ez is megoldható nem? cisco megy dhcp-vel az asusom meg a mögötte lévő gépeknek fix ip-t oszt ki?
Vagy mindegyiket fixre kell állítani?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#47772) the_one


the_one
tag

VDSL2-őn van valakinek 30 megabitnél gyorsabb csomagja? Vagyunk páran, "szerencsések", akiknek a központ közelsége, és a vonal minősége miatt lazán menne az 50 megabites (XL) csomag. Külföldi szolgáltatók ajánlataiban akár 100/15-ös csomag is fellelhető VDSL2 technológiával. Nem tudom a T-Com miért nem teszi ezt lehetővé ott, ahol műszaki fejlesztés nélkül minden feltétel adott hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#47773) Gedeon31 válasza the_one (#47772) üzenetére


Gedeon31
addikt

30 Mbit /s a max amit adnak VDSL-en. Sajnos.

(#47774) #41133696 válasza the_one (#47772) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez már egyébként bennem is felmerült, mert többeknél látszódott a VDSL2-es HGW-jükben, hogy a vonali maximumuk lényegesen több 30 Mbps-nál.

(#47775) StSanya válasza Razermazer (#47768) üzenetére


StSanya
őstag

Nincs mifelénk kábel-re (se VDSL-re) lehetőség, sajnos. Csak sima ADSL. Persze, azért az IP TV-t próbáltak elnyomni, egy-két szerencsétlen be le is ment. (Sat TV-vel most nem foglalkozva).

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#47776) Teko001 válasza Razermazer (#47769) üzenetére


Teko001
őstag

A Cisco-n nincs WAN port. Én használtam duplán NAT-olva is, illetve saját eszközzel mögötte, és a sebességet mindig hozta, beállítástól függetlenül. Az egyetlen hátránya a dupla NAT-nak, hogy két helyen kell portot nyitni. Az egyetlen problémám pedig ami volt a Cisco eszközzel, a WiFi minősége volt, de azt kikapcsoltam, és használok sajátot. Egyébként mindent megtudtam oldani vele.

(#47777) OldMike válasza Teko001 (#47776) üzenetére


OldMike
őstag

Hogyan oldottad meg a wifi-t a cisco helyett? Egyébként EPC3925 van?

42LM660S

(#47778) Teko001 válasza OldMike (#47777) üzenetére


Teko001
őstag

Igen, az van. Mögé van dugva egy saját router, az szórja a wifi-t.

[ Szerkesztve ]

(#47779) supertech


supertech
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. Cisco EPC3925 van. A számítógép kábellel a többi eszköz (mobil,tablet) WIFI-n keresztül csatlakozik, a pc-n WIN7 van. Ha megnézem a hálózati kapcsolatokat csak az árjárót látja. Nem látja a többi (wifi-n keresztül csatlakozott ) eszközt. Ez beállítási probléma ? Próbáltam a tűzfalat a pc-n kikapcsolni, akkor se látta a többit. Van valami megoldás ?

(#47780) OldMike válasza Teko001 (#47778) üzenetére


OldMike
őstag

Privát ment.

42LM660S

(#47781) club1 válasza supertech (#47779) üzenetére


club1
veterán

A tűzfalnak ehhez semmi köze, mivel a LAN-on belüli forgalom nem megy át rajta. Ha van az eszközeid között androidos, tedd fel az airdroid-ot, az indításakor megadott ip címen el fogod érni az eszköz felületét...

(#47782) Bajusz2010 válasza club1 (#47766) üzenetére


Bajusz2010
tag

Abban van különbség a "T " IPTV-je és a UPC MC kártyáinak a működése között felhasználó szinten, hogy a UPC-nél kicsit lassabb a csatornaváltás, (kb. 2-3 mp) , megy a HD adás több TV-n egyszerre, jobb a képminőség!! Bekapcsoláskor megjelenik egy felirat a TV-n hogy ellenőrzi az előfizetést, utána gond nélkül bármikor használható. A frissítésekről külön soha nem jelez
A T-nél a frissítéskor használhatatlan a rendszer akár napokra! Igaz gyorsabb a csatornaváltás.

(#47783) Teko001 válasza Bajusz2010 (#47782) üzenetére


Teko001
őstag

"A T-nél a frissítéskor használhatatlan a rendszer akár napokra!"

Ilyen probléma nálam sose volt az IPTV-vel

(#47781) club1: A LAN-os forgalom miért ne mehetne keresztül a PC tűzfalán?

[ Szerkesztve ]

(#47784) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

Kérdezném, hogy használ valaki Sony Z (1,2,3) sorozatú mobilt?
Lehet-e már a telefonszámot sim kártyára másolni , vagy csak a készülék memóriájába lehet menteni?
A számítógépen a PC Companion alkalmazással átmásolható-e már a telefon készülék memóriából mentve a telefonkönyv a számítógépre?( biztonsági mentés)
Nem másik telefonra .
(Xperia T-nél nem lehet)
A hangerő külön szabályozható?( média, csengés, beszéd) vagy még mindig azonos.. egy nyomás és mindent elnémíthatok..
Igaz eredetileg is szolgáltatófüggő készülék a Sonytól..Gondolom a 007-es ügynök nem így használta!

(#47785) C.Brigante


C.Brigante
veterán

halihó!
egy nagyon noob kérdés. ha a netes net speed teszt (kábelnet) 6Mbit/s mér, akkor a max. 750kbit/s effektív letöltési sebesség az normális? köszi

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#47786) Teko001 válasza C.Brigante (#47785) üzenetére


Teko001
őstag

Igen, mivel az utóbbi nem kbit hanem kbyte, így át kell váltanod (6*1024/8)

[ Szerkesztve ]

(#47787) #41133696 válasza the_one (#47772) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként még hozzá:

"VDSL2 permits the transmission of asymmetric and symmetric aggregate data rates up to 200 Mbit/s downstream and upstream on twisted pairs using a bandwidth up to 30 MHz. It deteriorates quickly from a theoretical maximum of 250 Mbit/s at source to 100 Mbit/s at 0.5 km (1,600 ft) and 50 Mbit/s at 1 km (3,300 ft), but degrades at a much slower rate from there, and outperforms VDSL. Starting from 1.6 km (0.99 mi) its performance is equal to ADSL2+.[3]"

Forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/Very-high-bit-rate_digital_subscriber_line_2

(#47788) C.Brigante válasza Teko001 (#47786) üzenetére


C.Brigante
veterán

köszönöm! :)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#47789) headhunter


headhunter
addikt

Telekom-nál hamarabb jött a "karácsony"?!

Hiányzó (1 hetes késésben) számla reklamáció után, megjelent az online felületen az aktuális számla a Befizetett számlák között... :Y

(#47790) dchard válasza #41133696 (#47787) üzenetére


dchard
veterán

A 30MHz-es profil vakítás, nem több. Maximum olyan távolságokon működik rendesen, mint az ethernet, vagy attól csak alig hosszabbakon. Nem véletlen, hogy a legtöbb CPE és CO berendezés is csak 17a-ig támogat, annak meg 100/70-nél van a vége (US0 és bandplan 998 esetén) laborban 2 méter vezetékkel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#47791) #41133696 válasza dchard (#47790) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi a pontosítást :R

(#47792) dchard válasza #41133696 (#47791) üzenetére


dchard
veterán

Igazán nincs mit, azt gondolom a többség a 17a-t közelítő sebességekkel is kibékülne, főleg ami a feltöltést illeti :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#47793) spiritex


spiritex
veterán

A 1412-n keresztül meghosszabbítottam a csomagomat 2 évvel. A rögzített telefonbeszélgetésnek lekértem a 16 számjegyből álló számát, most vissza szeretném hallgatni (az automata be is mondta, hogy erre lehetőség van), de nem találok ilyen menüpontot hiába hallgattam végig mindent. Nem tudjátok mi a módja a visszahallgatásnak?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#47794) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Van valakinek ötlete, hogy kívülről miért nem érem el a IP kameráim képét?
Amióta kicserélték a modememet Technicolor tc7200-re, hiába állítom be a port forwardot, nem működik.
Port forward test oldalakon azt mondja, hogy a port zárva van. Bentről a külső IP-vel működik, de az internet felől nem.
Pedig így van beállítva:
kép
Rossz a router? Vagy valamit kihagytam?

Köszi, Zoli :R

(#47795) dptrsk válasza bzoly (#47794) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Biztos, hogy csak a TCP-t kell engedni nem a TCP és UDP-t is?

(#47796) bzoly válasza dptrsk (#47795) üzenetére


bzoly
aktív tag

Kiengedtem azt is, a helyzet változatlan :W

(#47797) Sasos válasza bzoly (#47794) üzenetére


Sasos
senior tag

External IP-nek 0.0.0.0-át adj meg. Az jelenti nála, hogy minden IP. Ha a külső IP-nek beírod a te külső IP-det, akkor csak a te IP-dről érkező (megadott portra vonatkozó) kéréseket dobja tovább.

Szerk: Elég lesz csak a TCP is neki.

[ Szerkesztve ]

(#47798) Teko001 válasza spiritex (#47793) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem csak kikérni tudod, visszahallgatni nem

(#47799) Sasos válasza bzoly (#47794) üzenetére


Sasos
senior tag

Amúgy egy kamerára irányítod mind a két portot...

(#47800) bzoly válasza Sasos (#47797) üzenetére


bzoly
aktív tag

Óóóóó, szuper, működik. Nagyon köszönöm. :R

Mi a fenének bonyolították túl ennyire? A régi Cisconál sokkal egyszerűbb volt beállítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.