Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) #41133696 válasza polonic (#35899) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerk: Mindjárt majd rákérdezek a biztonság kedvéért :)

(#35900) Teodor52 : Két féle HD jelzés van náluk:

http://rtlklub.hu/musorok/nezettseg/cikk/526923

A Szulejmán például üres HD jelzéssel fut, de érezhetően jobb minőségben, mint az SD adáson, látszik, hogy fel van tuningolva :) Igaz ha rákeresel a Youtube-on, már a török adások egy része is FHD-ben van fent.

[ Szerkesztve ]

(#35902) Teodor52 válasza #41133696 (#35901) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi szépen GoodSpeed az infót,hasznos volt!

Egy kérdés:Valahol olvastam hogy az rtlklub bevezet majd egy 1 eurós nagyságrendű díjat(már nem emlékszem mire hivatkoztak) ez valóban igaz,és ha igen milyen indokkal?

(#35903) djculture válasza Teodor52 (#35902) üzenetére


djculture
félisten

ja kábelszolgáltatókról volt szó hogy pénzt akar majd kérni az rtl és a tv2 is, kevés a reklámbevétel szöveggel...Miközben már a reklámokat szakitja meg néha egy egy film vagy műsor...

[ Szerkesztve ]

(#35904) #41133696 válasza Teodor52 (#35902) üzenetére


#41133696
törölt tag

:R

Na telefon megvolt T-Home irányába: tehát az a válasz, hogy a 100 Ft-os emelés azokat tényleg nem érinti, akiknek még a díj megjelenése előtt volt hűséghosszabbításuk, de akik azóta hosszabbítottak azokat már igen. Ez így logikus is, csak ugye nálunk a Hoppá is hosszabbodott amint az látható, arra viszont nem pakolták rá. Nem mintha ellenemre lenne :D A SAT TV+HD pedig egy hónappal régebbi történet tehát ott megint érthető miért nem nőtt 100 Ft-tal a díjazás.

Szerk: Annyiban érinti a dolog technológiaváltást, hogy ADSL-ről VDSL-re váltani csak úgy lehetséges, ha meghosszabbítod a hűséget. Esetemben ez mondjuk nem jelentett semmilyen gondot, de azért érdemes letisztázni. Sőt én mindig 2 évvel szoktam meghosszabbítani, ha többel is lehetne, akkor annyival tenném :)

[ Szerkesztve ]

(#35905) Teodor52 válasza djculture (#35903) üzenetére


Teodor52
senior tag

Értem, és a végét Jól mondod! :)

#35904-ez nekem jött GoodSpeed? :)

Semmi gond,legalább még egy infóval gazdagabb vagyok! :)

(#35906) #41133696 válasza Teodor52 (#35905) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja az emoticon :)

(#35907) Teodor52 válasza #41133696 (#35906) üzenetére


Teodor52
senior tag

:)

Az előző hsz-ben a szerk alatt írtad hogy lehetséges a váltás adsl-ről vdsl-re,nos ezt én is megpróbálnám mert adsl netem van,csak nem tudom hogy lehetséges-e.

Mik a feltételek?

(#35908) #41133696 válasza Teodor52 (#35907) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, lehetséges. Ha az alábbi feltételek teljesülnek:

1. Az ottani központnak támogatnia kell
2. Távolság. NetMánia L-hez 900 méternél ne legyél távolabb, M-hez pedig 1300-1400 méternél. Pl én 1200 méterre vagyok a központtól
3. Vonal diagnosztika
4. Analógról digitális vonalra való áttérés - megrendelés, és ADSL modem csere, HGW-re
5. Hűségidő hosszabbítás

A havidíjad változatlan marad, a sebességed nő, kapsz egy minőségi HGW-t, ami tudja az 5GHz-es WiFi-t, és Gbps-os LAN-ot, és USB porttal is fel van szerelve.

Csak a mihez tartás végett egy ilyen (csak router) 20-25E+ Ft-ba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#35909) Teodor52 válasza #41133696 (#35908) üzenetére


Teodor52
senior tag

Az 1-es és a 2-es kérdéses.

Ha fellépek a my-thome felületére és bejelentkezem majd megtekintem az elérhető internet díjcsomagokat akkor dsl-et dob ki az oldal. :(

A másik hogy 1,7km-re van a központ tőlem. :(
Ui: családi csomagom van 15Mb/s-os és azért nem váltottam netmánia csomagra mert a 20Mb/s-os sebességet nem tudja elérni a hálózatom,az s-es csomagról meg hallottam olyat hogy 10Mb/s-os helyett 7Mb/s-nál megáll a letöltési sebesség.
Ezzel a családi csomaggal 1,2 MB/s elérhető.

Gondolom először nálad is kijöttek felmérni úgy mond a terepet igaz?

[ Szerkesztve ]

(#35910) #41133696 válasza Teodor52 (#35909) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen kijöttek, de eredetileg ADSL hibaelhárításra, csak mellékesen derült ki, hogy lehetne VDSL is, mert a szerelő mondta, hogy itt az lenne a megoldás. Hozott egy kézidiagnosztikai eszközt is, amin látta a spektrum képet is, egyébként igen alapos és kedves szerelő volt.

Szerk: Az oldalon nem írja külön, hogy milyen DSL.

[ Szerkesztve ]

(#35911) dchard válasza #41133696 (#35908) üzenetére


dchard
veterán

Csak a mihez tartás végett a WDR3600 mindezt tudja, van hozzá teljes értékű openwrt támogatás + 2 USB és bruttó 14 bárhol. És mindezt normális antennákkal, normális rádióval.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35912) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

Jelenleg műholdas T-Home Családi csomagom van, amihez tartozik set-top box is és ezzel nézem egy hagyományos TV-n az adásokat. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e az adást egyenesen LCD TV-re "kötni" a set-trop box kihagyásával?

Üdv,
Ádám

(#35913) #41133696 válasza dchard (#35911) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja igen a TP-Link egyik új modellje, ami viszont még elég friss cucc, tényleg azt láttam is nem régen, csak az ASUS féle árak voltak bennem (Asus RT-N56U, Asus RT-N66U)
Persze, ez csak a router része a dolognak, a Speedport viszont VDSL/VDSL2 modem is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#35914) dchard válasza #41133696 (#35913) üzenetére


dchard
veterán

Legalább egy éves. Tény hogy nincs benne modem. A mondókám lényege inkább az volt, hogy mostmár egyáltalán nem elérhetetlen árúak a valóban jó kétsávos, bizonyos megkötéssel akár nasként is használható routerek.

Persze öröm látni, hogy a totális hulladék kategóriából kezdenek kinőni ezek a szolgáltatói eszközök is. Az egy másik kérdés, hogy vajon mennyire lehet ezeket beállítani, mert valljuk be itt vérzik el az összes, hogy a szolgáltatók letiltanak szinte minden értelmes funkciót benne.

Most is épp azon agonizálok, hogy újra engedélyezzem a telnetet a ZTE 931-en, mert egy frissítéssel a telekom ügyesen letiltotta, így meg nem lehet vonaldiagot csinálni. Pedig VDSL2-nél talán még fontosabb, hogy az apróbb hibákat is lássuk a frekimenteben.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35915) wmati válasza kozyadam (#35912) üzenetére


wmati
addikt

Nem lehetséges mert a kártya és a doboz össze van párosítva.

(#35916) djculture válasza dchard (#35914) üzenetére


djculture
félisten

Nekem ma mondták hogy újabb trükk hogy olyan wifis rútereket osztogat a telekom hogy 2200ft-ért mondja meg a hozzá való kódot:) Elég hihetetlennnek tünik de többen is mondták ma.

(#35917) #41133696 válasza dchard (#35914) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát a funkciók kigyomlálásának is megvan az oka.

Például ugye itt van a szereld magad koncepció. Egy laikus ha megkapja a csomagot, még csak-csak összedugdossa a kábeleket... de a beállításnál már lehetnek gondjai. Ráadásul angol nyelvű a Firmware is.

Az sem megoldás, ha benne van a sok funkció, kimegy a szerelő és beállítja neki, mert:

1. ha nem védi le jelszóval előle, úgyis elcseszheti...
2. nem védheti le jelszóval, mert jogilag nem nézheti mükinek az ügyfelet, és mert lehet nem is láma a páciens
3. bármikor beállhat a hálózatban változás, új router, WiFi eszköz etc, és akkor megint a szerelőt kell pattintani.

Ha meg túl bonyolult a felület, akkor drasztikusan megugrik a kiszállások száma, vagy az ügyfélszolgálat forgalma. Így is egy csomó ember azt sem tudja, hogyan kell levédeni a WiFi-t...

(#35918) kozyadam válasza wmati (#35915) üzenetére


kozyadam
tag

Köszönöm!

A kártya lecserélésével sem lehetséges? A TV-n van foglalat és pl. a UPC-nél is lehet CI+ kártyát kérni.
Már kb. minden TV-re ráírják, hogy alkalmas a digitális adások vételére (tudom, hogy nem ugyan az, mint a T-Home-os műholdas TV) és gondoltam, ha van rá mód, akkor valahogy kiváltanám a set-top boxot.

(#35919) wmati válasza kozyadam (#35918) üzenetére


wmati
addikt

Ez Telekom itt jelenleg ez nem lehetséges ad a szolgáltató egy dobozt és kártyát és azzal tudod nézni.

(#35920) wmati válasza #41133696 (#35917) üzenetére


wmati
addikt

Erre lehetne két menü pontot beiktatni első bekapcsolásnál a quick setup másik meg haladóknak gomb ezzel szerintem le lehet fedni általad vázolt gondokat.

(#35921) #41133696 válasza wmati (#35920) üzenetére


#41133696
törölt tag

és szerinted nem kattint bele a haladó részbe ? :DDD

(#35922) wmati válasza #41133696 (#35921) üzenetére


wmati
addikt

Hát jó de nincs hülye biztos megoldás ami mindenki igényeit kielégíti.

(#35923) dchard válasza kozyadam (#35918) üzenetére


dchard
veterán

A műholdas téma már csak azért is más, mert általában még a legújabb TV-kben is csak DVB-C illetve DVB-T tuner van, amikkel nem lehet fogni a műholdas DVB-S illetve DVB-S2 adásokat. Tehát nem elég, hogy rá van írva hogy lehet vele digitális adást nézni, szükség van még a transzport formátum támogatására (DVB-T, DVB-C, DVB-S/S2), illetve a megfelelő kodekre (MPEG-2/MPEG-4).

Tény, hogy ezt leszámítva maga a titkosítás megoldható lenne CI+ kártyával, mint a UPC-nél, mert hogy a kártya mást nem csinál.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35924) MajaG válasza #41133696 (#35908) üzenetére


MajaG
senior tag

Ezt majd a 2-3. Speedport csere utan mondd...:)

@DChard ez most a sima antennas 931-es vagy a szappan? (931 v2)Ha szappan kene a firmware...koszi!

[ Szerkesztve ]

(#35925) marcusa válasza djculture (#35916) üzenetére


marcusa
addikt

Ez így nem kerek... Az összes Telekomos routeren rajta van a hátoldalon az SSID és a wlan key, ha az Ügyfél ezt szeretné egyedire megváltoztatni, vagy a beszereléskor kérte a szerelőt, hogy állítson be egyedit, és ezt elfelejti, akkor ezen beállításokban való segítség díja 2280 Ft. Arany és Platina kártya esetén -10%, -15%.

[ Szerkesztve ]

:-)

(#35926) djculture válasza marcusa (#35925) üzenetére


djculture
félisten

Vagy valaki zsebre dolgozik. A nő aki a helyi számitzás technikai boltban mesélte ezt nem hiszem hogy saját kódot állitott állitatott volna be, akkor nem kért volna a szervizes havertól segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#35927) devil-k


devil-k
nagyúr

Lehet, hogy kissé triviális a kérdésem, de:

Ha a modem routertemet "csak" modemként használom és rákötöm a saját routerem, akkor tapasztalható bármilyen visszaesés a sebesség terén? Vagy mi lehet itt a legjobb alternatíva? (IPTV + voip + net) :U :U

- mozi bolondéria -

(#35928) kali válasza djculture (#35916) üzenetére


kali
legenda

érdekes lenne, hiszen minden eszköz esetén megtalálható a készüléken és annak dobozán is a gyárilag - és nem pedig szolgáltatóilag! - alapban beállított érték, hiába módosítja azt a szolgáltatós emberke, egy reset után visszaáll a gyári alapra, és vagy azzal van utána használva, vagy pedig módosítható, hiszen a belépéshez szükséges alapértékek is visszaállnak az ismertre.

(#35929) Arki válasza devil-k (#35927) üzenetére


Arki
tag

Szia, én egyelőre szívok vele: a TV adás szakad 2. router berakásától. Még keresem a megoldást..

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#35930) djculture válasza kali (#35928) üzenetére


djculture
félisten

Arra én is kiváncsi vagyok hogy milett a vége majd ha járok a szervizes havernál akkor rákérdezek, de én csak azt irtam le amit mondott a nő akkor ott előttem. Resetet is mondtuk neki amúgy, de már akkor a 2200ft kifizette a t-home szerelőnek az állitása szerint. Magyarán csak lehuzhatták.

[ Szerkesztve ]

(#35931) poli27 válasza Arki (#35929) üzenetére


poli27
veterán

Kapcsold ki a dhcp-t a routerben, és a lanba dugd a bejövő kábelt, elvileg jó lesz!

(#35932) devil-k válasza poli27 (#35931) üzenetére


devil-k
nagyúr

poli27! Te mit gondolsz a felvetésemről? :R

- mozi bolondéria -

(#35933) Garold válasza djculture (#35930) üzenetére


Garold
senior tag

Valószínűleg a szuperszervíz segített neki a probléma megoldásában, ott kerül 2290be egy wifi probléma megoldása (bármilyen routernél, nem csak szolg. oldali eszköznél). A gyári wifi adatokat ott is megadják, csak akkor számláznak ha a gyári jelszót nem fogadja el a hgw, vagy csak valamilyen oknál fogva módosítani kell rajta - az meg hogy gyári jelszó ki által lett elállítva nem a szolgáltató dolga kideríteni...

Az meg hogy kéri e egy szervíz szolgáltatását valaki, az mindenkinek az egyéni döntése, nem kötelező őket igénybe venni. Ha meg segítettek valakinek nem kell utána sírni. Én sem szidom az autó szerelőmet ha x ezerért megcsinálja az autómat, és rájövök UTÓLAG hogy jéé ezt lehet hogy én saját magam is meg tudtam volna TALÁN csinálni....

A reset sem a legjobb tanács (ha nem kábelnete van), mert aki nem tud jelszót módosítani a wlanhoz az hogy fogja visszaállítani egy pppoe kapcsolatot? És akkor már vezetékkel sincs nete. :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#35934) vizslakutya válasza poli27 (#35931) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Nálam hétfőn jönnek bekötni a szolgáltatást,szerintetek én már eleve kérhetem a szerelőktől,hogy 2 routert állítsanak üzembe?(van egy a tulajdonomban + amit a telekom ad)
Vagy azt is lehet,hogy az én jól bevált routerem használják? (tökéletesen lefedi a kétszintes lakásomat)
Egyáltalán mire figyeljek különösen, amikor beizzítják a netet ?

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#35935) pr0bi


pr0bi
senior tag

Adott egy D-Link DCM-704 kábel modem.
10-ből 8 esetben timeoutol böngészésnél, amilyen oldalt be is tölt lassan csinálja. Sokszor 3x kell ráfrissíteni, hogy beadja normálisan. Lehet valami állítani rajta mint user vagy mindenképpen jelentsem hibára a T-nél? Ahogy láttam elég sok beállítási lehetőség van de nem merek átállítani semmit, szerintem tuti valami ilyesmi van. Csomagütemezés stb.

(#35936) #78121280 válasza pr0bi (#35935) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ott valami akkor nem stimmel, mert nálam rendesen pörög a cucc.
Adj neki egy resetet, hátul van egy kis mélyedés toll hegyével benyomod vársz addig hogy csak a power led világítson. Megvárod míg teljesen fel áll az eszköz és utána nézd meg, hogy mi a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#35937) villamos válasza vizslakutya (#35934) üzenetére


villamos
őstag

A szolgáltató biztosít egy megfelelő eszközt számodra, amely segítségével igénybe veheted a szolgáltatást. Ez az adott kapcsolat típusától függ, különféle hálózatokhoz különféle eszközök vannak. Szépen beállítják ezt az eszközt, és kész. Azután hogy ehhez mit kötsz, és hogyan az már a saját szociális problémád.
Szebben fogalmazva, az ő hálózatuk, illetve hatáskörük az eszközükig tart, ami utána van, az már a te hálózatod, azzal ők nem foglalkoznak.
Nem várhatjuk el a szerelőktől, hogy ismerjék minden egyes a kereskedelemben kapható hálózati eszköz beállítását, karbantartását...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#35938) dchard válasza vizslakutya (#35934) üzenetére


dchard
veterán

Nem kérheted, de nem is ajánlom, mert távolról sem értenek hozzá annyira, mint gondolod. Jobban el tudják szarni, mintha te csinálnád magadnak.

Arra figyelj, hogy hová szeretnéd az eszközt, mert addig kell kábelezniük. Azt is érdemes kitalálni, hogy merre menjenek a vezetékek, mert maguktól általában elég alpári munkát végeznek. A legjobb megoldás az, ha az ember a padláson vagy a villanyóraszekrényben kéri az átadást azt minden mást megcsinál magának, de ez nem mindenkinél opció.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35939) lemusz


lemusz
addikt


Nagyobb képért katt ide.

Kb egy évvel ezelőtt a letöltési interleave a korábbi 16-ról 32-re emelkedett. Ez pingnövekedést is eredményezett nagy-nagy bosszúságomra. Azzal tudtam kordában tartani, hogy 200-asra emeltem az SNR-t, így a letöltésem 16mbitről olyan 12-re esett vissza. Minap vissza állítottam az SNR-t 100-ra, mert kellett a letöltési erő, és örömmel abszolváltam, hogy ismét 16-os az interleave érték. Gondolom látta odabent az ezt beállító rendszer, hogy minden csudajó és stabil. Namost én online FPS játékokkal játszom. Az érdekelne engem, hogy kellene-e finomhangolni valamit bitswitcherben vagy tcp optimizerben, hogy jobb legyen ilyen szempontból a net? Mármint, hogy versenyszerűbb online játékra is alkalmas legyen. Ne legyen loss, choke csökkenjen stb vagy jó-e ez így minden, ahogy van? Köszi. :)

UI.: cfosspeed 9.04-et használok, mert ha nem használnám, akkor nagy sebességű letöltésnél szakad a ppoe kapcsolat. :S

Modem: fekete 360R

[ Szerkesztve ]

(#35940) vizslakutya válasza dchard (#35938) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Köszi,ugyanoda szeretném ahol most is van,mert ez tökéletes hely a lakásban.Be van már koax kábelezve a lakás minden helyisége (ahol van tv),vagy erre akasztanak rá vagy a meglevőt kihúzzák a csatornából és mehet bele az ő kábelük.(gondolom én).
Végső soron jó nekem a hozott cucc is,csak nem tudom lesz e akkora hatótávolsága,mint a mostaninak?
De gondolom lesz egy modem és aztán jön a router,ha nem elég jó,akkor kicserélem az enyémre.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#35941) dchard válasza lemusz (#35939) üzenetére


dchard
veterán

Először is a vonal jó.

Másodszor azt teljesen és tökéletesen kizártnak tartom, hogy bármilyen villám kezű játékos képes detektálni azt a 2-3ms növekményt ami a 16 és a 32-es ID között van. Teljesen kizárt. Arról nem beszélve, hogy a teljes fordulási időben (RTT) az ADSL kapcsolat maximum 5-10%-ot jelent, a többi késést a hálózat további részei okozzák (transzport, core hálózat, esetleg nemzetközi gerinc attól függően hogy hol van a szerver), amivel semmit nem tudsz kezdeni.

A cfosspeed egyébként képes rontani ezen, hiszen a csomagok ütemezéséhez és feldolgozásához értelemszerűen idő kell.

Ez a szakadásos történet meglehetősen érdekes, más is panaszkodott már erre. Én a magam részéről azt tudom mondani, hogy az általam írt szoftvert alaposan leteszteltem. Van saját DSLAM-em, és azon akkor sem jön elő ez a probléma, ha teljes sebességgel terhelem mindkét irányba párhuzamosan. Én az MTU ésszzerű csökkentését tudom javasolni (először 1492, aztán 1480, 1472, ez alá nincs értelme csökkenteni). Amit még elképzelhetőnek tartok az a routeren futó PPP démon hibás konfigurációja, de ez kevéssé valószínű. AZ viszont biztos, hogy ezeknek a PPPoE szakadásoknak nincs köze a DSL kapcsolathoz.

Én azt mondanm hogy jó így inden ahogy van, a statisztika és a spektrum is szép. A PPPoE szakadás okára kéne rájönni. Első lépésként csökkentsd az MTU-t ahogy írtam és számolj be hogy megjavult-e.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35942) villamos válasza vizslakutya (#35940) üzenetére


villamos
őstag

Akkor ezek szerint iptv is lesz? Mert akkor minden koaxot utp -re kell cserélni. Persze létezik alternatíva a meglévő koax hálózat felhasználására, de költséges és csak bonyolítja az egészet.
A szolgáltatói eszközök wifije nem valami acélos, adott esetben érdemes lehet mögéjük tenni egy normális routert, persze ezt neked kell már beállítani, konfigurálni.
Persze jó lenne, ha tudnánk, hogy milyen a hálózat (rézdrót? koax? optika?), mert akkor több konkrétumot tudnánk...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#35943) villamos válasza vizslakutya (#35940) üzenetére


villamos
őstag

(dupla?)

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#35944) TiMoN


TiMoN
senior tag

A 1412 másnak is csak kicsöng? Automata se veszi fel.

-TiMoN-

(#35945) wmati válasza TiMoN (#35944) üzenetére


wmati
addikt

Sokadik csengetésre veszi fel nekem az automata.

(#35946) TiMoN válasza wmati (#35945) üzenetére


TiMoN
senior tag

7. csengés után foglalt jelzés. Na mindegy, akkor később próbálkozom.

-TiMoN-

(#35947) wmati válasza TiMoN (#35946) üzenetére


wmati
addikt

Nyilván valami baja van, vagy nem tudom 1430 ha hívod esetleg onnan át tudnak kapcsilni megfelelő helyre.

(#35948) vizslakutya válasza villamos (#35942) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Köszi,igen lesz családi+hd csomag,elméletileg Ed3 (ha jól írom) a hálózat.
Nos, én is így szeretném,hogyha kevés a szolgáltatói router jele,akkor raknám a jelenlegit,csak azt nem tudom,hogy duplázva lehet e,vagy csak egy darab mehet egyszerre?
Beállítani betudom,hisz a mostanit is én konfiguráltam be.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#35949) wmati válasza vizslakutya (#35948) üzenetére


wmati
addikt

Igen jól írod ed3 lehet duplázni hogy megy a szolgáltató eszközén wifi és saját routereden is csak akkor kapcsold ki a dhcp és köss mindent a lanra. Az hogy elég e a szolgáltatós vagy kel saját is az mindig terep függő mekkora lakás, miből van, milyen eszközök stb,

(#35950) #41133696 válasza #41133696 (#35851) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na, hogy ne maradjon védtelenül... meg áram nélkül sem :)

Bekötöttem a VDSL modem elé a vonali túlfesz szűrőt is, így egyszer belefut a APC BackUPS ES BE550G-GR 550VA-be plusz egyszer a szintén APC Back-UPS CS 650-be. Plusz még előttük a Belkinbe...

A sebesség meg megvan :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.