Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42601) Brogyi válasza csaba1203 (#42599) üzenetére


Brogyi
senior tag

Akkor kb. -30kpa-t enged a rendszer. Reggel, hidegben fújtam fel. :)

(#42602) csaba1203 válasza Brogyi (#42601) üzenetére


csaba1203
addikt

Nekem 2 és fél hónapig hozzá sem kellett nyúlnom.Ma reggel megijedtem kicsit,mert azt hittem defektet kaptam.Leparkoltam elmentem dolgozni.Lejárt a meló és indultam de ugyanazt az értéket mutatta.Most felfújtam körbe 2.5-re.

(#42603) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Sziasztok,

Adott egy 2008-as Németországból importált Suzuki Swift. Az autót beindítva, egy másodperc késleltetéssel automatikusan felkapcsol a tompított fényszóró. Ezt szeretném valahogy kikapcsoltatni.
Megoldható otthon valamilyen módon?

Köszönöm!

(#42604) tboldi


tboldi
nagyúr

Ezt csak úgy. :))

(#42606) tboldi válasza Penguin_ (#42605) üzenetére


tboldi
nagyúr

Brazzers ;] :DDD

(#42607) sagesz93 válasza tboldi (#42604) üzenetére


sagesz93
addikt

Én is jövööök!
[kép] :K

(#42608) tboldi válasza sagesz93 (#42607) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#42609) sagesz93 válasza tboldi (#42608) üzenetére


sagesz93
addikt

és ez mióta suzuki :F
:DDD :))

(#42610) tboldi válasza sagesz93 (#42609) üzenetére


tboldi
nagyúr

Suzuk...ában készült. :DDD

(#42611) Dvix


Dvix
senior tag

Sziasztok, egyre többet olvasom h drágulnak majd az új autók. Merta forgalomba helyezett járművek kibocsátása átlagosan nem haladhatja meg a 95 g/km-es CO2 értéket, az új WLTP 2 szerint. Minden plusz gramm után 95 Euró bírságot kell fizetniük az autógyáraknak. :U DE mikor is jön ez a NAGY WLTP2? Mert először olcsóbb új autó(ki kell szórni a raktárakat :U ) majd drágább új autók lesznek, logikusan ha ez így áll. Mikor lesz ez? a közeljövőben? Minek riogatnak ezzel engem egyes cikkek? :P

[ Szerkesztve ]

(#42612) Tigerclaw válasza Dvix (#42611) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A WLTP2 talán az Euro 6D -t jelentheti.

Az Euro 6 határértékei 2014-ben meg lettek határozva és ma is ugyanazok az értékek, csak közben már máshogy mérnek.

- Euro 6B - NEDC módszer szerinti tesztpados mérés
- Euro 6C - WLTP módszer szerinti tesztpados mérés
- Euro 6D temp - WLTP tesztpados és RDE valós forgalomban való mérés. A kettő között max. 110%-os eltérés engedélyezett
- Euro 6D - WLTP és RDE, de már csak 43% -os különbség lehet a kettő között. Ez jön 2020 január 1.-től, illetve 2021 január 1.-től. Az első dátum a tipusengedélyekre, a második a forgalmazásra vonatkozik.

Szóval nem csak a CO2 adó miatt várható emelt ár a jövőben, hanem hogy az RDE mérés során is hozni kell jobb számokat, ahogy én látom. Hogy ez most jövő januártól lesz kötelező, vagy csak 2021 januártól azt nem tudom.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42613) Dare2Live válasza Tigerclaw (#42612) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

WLTP2 most szeptemberben lépett életbe. Mostantól e szerint kell tejlesíteni az aktuálus EURO normát.

egyszerűen: WLTP, WLTP2, RDE a hogy mérünk. A pl EURO 6D pedig az elöbbi méréskor mennyi pm,nox... engedélyezett.

CO2 adó tudtommal/remélem NEDC alapján lesz kivetve. WLTP, RDE alapján lenne hát még az 1.2 ISG Swift se ugraná meg.

Amúgy nagyon pöpec amit írtál! :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42614) Dvix válasza Tigerclaw (#42612) üzenetére


Dvix
senior tag

(#42612) Tigerclaw
(#42613) Dare2Live
Köszi fiúk! :R :R :R :R

(#42615) dobati


dobati
csendes tag

sziasztok!
17-es swift 15-ös lemezfelnijéhez nem tudjátok, milyen kerékanya méret kell?

(#42616) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Szüleim szeretnének vásárolni maguknak autót, a keret 2.5 millió Ft. Nem szeretik cserélgetni az autókat, amit használnak, azt próbálják minél tovább megtartani, rendszerint 20-21 éves korú lesz az autó mire eladják.

Emiatt az adott pénzből minél fiatalabb autót szeretnék nekik ajánlani. Ennyi pénzből már kapnak 5-6 éves Swiftet, így szerintem ez jó lenne nekik.

A kérdésem az, hogy ezeknek az MK5-ös Swifteknek van valami ismert típushibájuk? Annyit olvastam, hogy volt egy visszahívás, mert a fékcső hozzáérhetett a motorblokkhoz. Más egyéb ilyen van?

Mik az autó gyenge pontjai? A karosszéria hajlamos valahol a korrózióra?

Köszi előre is!

(#42617) ncc1701 válasza Qtya123 (#42616) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem akarok kötekedni, meg más zsebében turkálni, de 2.5M egy 5-6 éves használtra, vagy ~3.1 egy újra... Akkor már azt hozzátenném, az 1.2GL elég baba kocsi lett, jó kis pörgős mocival.

(#42618) Dvix válasza ncc1701 (#42617) üzenetére


Dvix
senior tag

+1 :U

(#42619) Tom1939 válasza ncc1701 (#42617) üzenetére


Tom1939
őstag

Szerencsére és sajna jól tartja az árát a suzuki. Szerencsére mert nekem is van, sajna mert valakinek a családba kellene. És egyszerűen nehéz arra rávenni magát az embernek hogy pl. 1.6 milliót adjon egy 8 éves splashért ami újonnan volt 2.5 milla körül...Ezért nézegettem én is ezt az alap gl swiftet. Ahogy itthon mennek a dolgok 8 évesen fog érni 2,5 millát...

(#42620) Qtya123


Qtya123
őstag

3.2 millióért valóban jónak tűnik az új Swift. Köszi a tanácsokat. Látom szerencsére az alapfelszereltség része a klíma is, igazából ennyi lenne az igényük. Viszont akkor még gyűjtögetniük kellene, mert ez 700ezerrel több, mint a tervezett keret. Az tény, hogy új és ez előny lenne hosszú távra.

(#42621) Dare2Live válasza Qtya123 (#42620) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hasznaltautoban mindig benne az xakta akarmennyire megnezed.

en is nezegettem nemreg elképesztő mennyi kiglancolt rom van a piacon. az x edik utan vegul uj lett.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42622) HKorn válasza Qtya123 (#42620) üzenetére


HKorn
addikt

Már ha még kapni annyiért, esetleg készletről. Mert rendelni már csak az ISG (lágyhibrid) verziókat lehet tudtommal, az meg +200K Huf és brutál hosszú szállítási idő.

Run&Ride

(#42623) Gergőke88 válasza HKorn (#42622) üzenetére


Gergőke88
addikt

Van továbbra is 1.2 gl isg nélkül. 3.190e.

(#42624) csaba1203 válasza Dare2Live (#42621) üzenetére


csaba1203
addikt

Főleg a magyar piac tele xaktával.
Kedvenc sorozatom a Yt-on:
- [link] :D :DD

(#42625) Herczi


Herczi
senior tag

TPMS szenzort honnan érdemes venni? Jófogaás?

(#42626) tboldi válasza Herczi (#42625) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valamelyik Suzuki-only webshopból rendelném.

(#42627) roti86 válasza Herczi (#42625) üzenetére


roti86
őstag

Facebook. Komolyan. S-CROSS és Vitara csoportban érdemes rákérdezni. 5-6000 Ft/db áron megy.

(#42628) Herczi válasza roti86 (#42627) üzenetére


Herczi
senior tag

Akkor meg kell emberelnem magam és használni a facebookot.

(#42629) roti86 válasza Herczi (#42628) üzenetére


roti86
őstag

Szerintem érdemes: link

Igaz ez márciusi bejegyzés, de most kérdezték egy napja és még elérhető nála.

[ Szerkesztve ]

(#42630) Herczi válasza roti86 (#42629) üzenetére


Herczi
senior tag

Már más is ajánlotta, úgyhogy majd rá is írok, köszi neked is. (csak először érjen ide a felni is, mert aztán nézegethetem magában a szenzort.)

[ Szerkesztve ]

(#42631) dethroner


dethroner
veterán

Sose volt még új autóm, így nem foglalkoztatott eddig a casco kérdés, de most hogy lesz új autó, szerintem szeretnék casco-t is. Aki köt ilyen biztosítást köztetek, mondhatna pár tanácsot, melyik biztosító javasolt és melyik nem, milyen áron milyen szolgáltatást kínálnak, stb. köszi

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42633) blakey válasza dethroner (#42631) üzenetére


blakey
titán

A biztosítás egyénre szabott, autó, kor, település (kerület) függő is, volt-e káresemény, mennyi idős a jogsi, stb., sok tényezős. A normális (ismert) biztosítók közül válassz de megvételkor lesz a kereskedésben is ajánlat illetve megnézheted valamelyik alkusz oldalon is. Többnyire az ismert biztosítók közül választok és a legolcsóbbat vagy ha van épp aktuális jó ajánlat ami nekem megéri azt a kis felárat akkor azt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42634) eami válasza dethroner (#42631) üzenetére


eami
addikt

casco kicsit olyan mint a lakásbiztosítás... lehet baromi olcsón is meg lehet úgy is hogy neked megfeleljen ha gond van.

én a legelső gyakorló autómra is kötöttem ami 10+ éves volt, mert úgy voltam vele, hogy amíg nálam lesz ha hülye vagyok jobban járok hogy van, mint sem. A következő autóm 9 éves volt és arra is kötöttem, mert havi szinten inkább megbékéltem az árával, mint sem ne legyen. Annál parkolásnál csináltak is olyan kárt, hogy ha tök véletlenül nem lett volna egy korrekt szemtanú, akkor szívtam volna a fogam rendesen ha nincs casco....

nézz körbe, hogy hol mit ajánlanak. tuti tipp: az a biztosító ahol több más biztosításod is van, adni fog kedvezményeket még pluszba. önrészt is nézd, és az apró betűket is... suzuki casco pl csak 100k alap önrészig felezi az önrészt 50re, afelett már lehet rosszabbul jársz egy gazdasági totálkárnál (vagy ha 1 milliónál több a kár).

szóval nézz szét, és pénztárcádnak megfelelően válassz valamit.

(#42635) Herczi


Herczi
senior tag

TPMS ismét:

Ebayel próbálkozott már valaki?

(#42636) dethroner válasza eami (#42634) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi neked is és blakey kollégának is. Még sose volt semmiféle balesetem 24 év alatt, mióta vezetek. suzuki casco pl csak 100k alap önrészig felezi az önrészt 50re, afelett már lehet rosszabbul jársz egy gazdasági totálkárnál (vagy ha 1 milliónál több a kár). Ez mit jelent, nem tudom értelmezni :B

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42637) eami válasza dethroner (#42636) üzenetére


eami
addikt

suzuki casco azzal reklámozza magát hogy felezi az önrészt. viszont ez csak 100 ezer forintig érvényes. azaz, ha van egy 1 milliós károd, akkor 5 ezret kell fizetned. Ha 1 milliónál nagyobb, akkor az 50k + az 1 millió feletti rész önrésze.

(#42638) dethroner válasza eami (#42637) üzenetére


dethroner
veterán

Tehát az önrész az nem fix? Pl nem 50K minden esetben és e fölöti összeget a biztosító fizeti?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42639) eami válasza dethroner (#42638) üzenetére


eami
addikt

alapból minimum 100k amiből 50k átvállal a biztosító de csak 100k önrészig. afelett fizetheted az 50k + %.

(#42640) hentes555


hentes555
senior tag

Szép hétvégét mindenkinek! :)

Barátnőm apukájának születésnapjára szeretnék venni valamit kb. 5k értékig és az jutott eszembe, hogy veszek neki valami hasznos kiegészítőt a 2003-as swiftjéhez, például emelt fényerejű izzó jutott eszembe, mostanában már úgyis rövidebben a nappalok, lehet jól jönne. Ti használtatok már ilyet, van értelme?
És esetleg pontos típust tudtok ajánlani, ami viszonylag kiegyensúlyozott a fényerő/élettartam közt?

Vagy ha van más ötletetek ilyen autós kiegészítők terén, akkor azt is szívesen fogadom. :R

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#42641) Tigerclaw válasza hentes555 (#42640) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amennyire követtem a témát, nem érdemes várni nagy különbséget ezektől, de az emelt színhőmérséklet segít valami elvileg. Vannak nagyon részletes és profi magyar tesztek ezekkel kapcsolatban. Jellemzően drágábbak, rövidebb az élettartamuk és kétséges a valódi hatásuk. Persze azért nem voodoo az egész, de tesztek megnézése nélkül ne vegyél szerintem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42642) Tomics válasza hentes555 (#42640) üzenetére


Tomics
addikt

Osram Night Breaker.
Nekem bevált, 1,5 év után égett ki, pedig sokat mentem az autóval (~30.000km, nincs DLR)

PH! addikt since 2004

(#42643) tboldi válasza hentes555 (#42640) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak ilyet használok már. Igaz, hogy kevesebb az élettartamuk, de biztonságosabbnak érzem velük a sötétben való vezetést.
Most Osram Night Breaker Laser 150-esek vannak bent lassan egy éve, a valaha volt legjobb izzóim, szép fehér fényük van.

Persze az sem hátrány, ha a búra és a foncsor is hibátlan.

(#42644) ncc1701 válasza hentes555 (#42640) üzenetére


ncc1701
veterán

Totalcar végigtesztelte az összeset anno, a nagyokat is, műszerrel. Parasztvakítás, de szó szerint. Nézz neki mást, jobb jégkaparó, páramentesítő, akármi.

(#42645) Dare2Live válasza ncc1701 (#42644) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

link?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42646) ncc1701


ncc1701
veterán

(#42647) Dare2Live válasza ncc1701 (#42646) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pont azért kértem mert amit google kidob aszerint nincs igazad.

[link] vagy [link]

más: saját tapasztalat sokat nem ér egyszer én is beruháztam rá és sztem is jobb. Más kérdés kb nem vezetek este és miután 2év után kiégett ment bele vissza a long lifeos ami nálam 4-5év. De ha vkinek ez fontos megértem rászánja azt a +2*1500Ftt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42648) dethroner válasza hentes555 (#42640) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
Igaz nem Suzukiban, de én is lámpa gondokkal küzdöttem/küzdök. Kicseréltem a fényszórókat, azzal elértem ezt az eredményt [link]
Most pedig nézegetek magasabb fényerejü halogéneket és talán még ledet is. [link]
Ahogy nézem az Osram kedvelt Night Breaker 7 ezer körül megy, ennyiért kb két készlet M-tech powertec vehető, ami a youtube videók alapján jobban világít.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42649) Tomics válasza dethroner (#42648) üzenetére


Tomics
addikt

Szerintem H4-be night breaker-nél nincs jobb és tartósabb ahhoz képest amit tud (és legális).
Én nem gányolnék LED-et egy H4-re tervezett foncsorba, egyrészt ha jó is lesz a vetítési kép a szembejövőt megvakítod, másrészt ha észreveszi a rendőr/kpm ugrott a forgalmi...

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#42650) hentes555


hentes555
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget! :R

Tomics: Neked pontosan melyik fajta Night Breaker volt?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.