Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42701) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Van egy 2012 es Swift em 5 ajtos.
hallok beinditaskor valami ciripelo hangot,amit utana nem halasz. Ha berakom 2 be elindulas utan, akkor is hallani, tehat csak amikor erolkodnie kell. De utana meg mar egyaltalan nem hallani, mi lehet az?

(#42702) tboldi válasza venom8888 (#42701) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elsőre a hosszbordás szíj jutott eszembe, de bármi lehet. Így nem lehet autót diagnosztizálni.

Go to a szerelő who látott már such Swiftet.

(#42703) venom8888 válasza tboldi (#42702) üzenetére


venom8888
őstag

Az a baj hogy ez a hang csak a beinditaskor jon elo, par masodpercig, meg ha elindulok vele, es berakom 2. be. De utana ez is abba hagyja,egyaltalan nem hallani. Tehat nehez diagnosztizalni szerintem.

(#42704) Cathfaern válasza venom8888 (#42703) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazad van. Egy szerelő szervízben, diagnosztikai eszközökkel és tapasztalattal sokkal nehezebben tudja megállapítani, hogy mi a probléma, mint mi neten keresztül azzal a leírással, hogy "valami ciripel ami aztán meg nem".

[ Szerkesztve ]

(#42705) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok! Nemrég lettem tulaja egy 2010-es Swift Sportnak, nagyon bírom az autót, viszont már fel is figyeltem egy hibára. Olyan 130 kmph körül ötödikben előjön valamiféle halk vibrációs hang, mintha a műszerfal mögül jönne.. Ha ráteszem a kezemet a váltóra akkora eltűnik. Tehát csak ötödikben csinàlja, és csak gàzadásnál 130 körül.

Ti tapasztaltatok már hasonlót, mennyire legyek megijedve? :F Természetesen szerelőhöz viszem jövőhéten, csak próbálok egy kis információt gyűjteni, hogy mire számítsak.

[ Szerkesztve ]

(#42706) venom8888 válasza Cathfaern (#42704) üzenetére


venom8888
őstag

Jo igazad van tudom. De ugy felek ezektol a szarhazi szereloktol. El kellett adnom a corsamat mert 2 henger ment belole csak, neha ment mind a 4. Hidegent ment mind a 4, melegen meg 2. Es nem volt kepes megcsinalni, fizettem sokszor neki,es inkabb eladtam, vettem ezt a suzukit helyette.

(#42707) blakey válasza venom8888 (#42706) üzenetére


blakey
titán

Rossz szerelőkhöz jársz. Azzal nem sokra mész ha itt valaki netán kitalálja, hogy mi a hiba majd te szépen megcsinálod. Szerelőhöz kell vinni, távsegítség nem játszik ebben az esetben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42708) roti86 válasza venom8888 (#42706) üzenetére


roti86
őstag

Ha jó Suzuki szerviz kell és nem laksz messze Székesfehérvártól, akkor a Suzuki Bartahoz vidd. Vitara, S-Cross facebook csoportban mindenki őket dícséri, nem alaptalanul.

(#42709) rongyi válasza rongyi (#42691) üzenetére


rongyi
aktív tag

Erre valaki esetleg? :B

(#42710) pető bá' válasza rongyi (#42709) üzenetére


pető bá'
őstag

Van egy gumis topik, ott kicsit jobban tájékozottak a topiklakók szvsz. Nekem egy Barum van, semmi bajom vele, de nem is jártam még másik télivel a Swifttel.. :) kérdezz be oda is! ;)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#42711) rongyi válasza pető bá' (#42710) üzenetére


rongyi
aktív tag

Ott kérdeztem először, de nem nagyon kaptam tippeket.

(#42712) Tomics válasza rongyi (#42711) üzenetére


Tomics
addikt

Nekem téiben a Nokian bevált (WR D3, vagy WR D4), de az említett Barum is teljesen jó. Esetleg még Hankook.

PH! addikt since 2004

(#42713) r.levente75 válasza rongyi (#42709) üzenetére


r.levente75
addikt

Mégegyszer Hankook.

(#42714) rongyi


rongyi
aktív tag

Köszönöm a tippeket, ránézek mindhárom gumira :R

(#42715) hundai válasza rongyi (#42714) üzenetére


hundai
aktív tag

Én is nagyon szemezgetek mostanában a gumikkal, érett már a csere. Eddig a Hankook Winter iCept RS2 a kiszemeltem. Nekem is hasonló futásra kell mint neked, a most meglévő gumikat is inkább öregedés miatt szeretném cserélni, mert a kopás elhanyagolható kb.

-Wake up Neo!

(#42716) ncc1701 válasza rongyi (#42709) üzenetére


ncc1701
veterán

Nézz adac teszteket. Nézd meg, hogyan súlyozták, és aszerint dönts. Én az legjobb 3-ból szoktam megvenni azt, amelyik a legkevesebbet fogyaszt. :)

(#42717) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy indításkor az autó (Vitara 1,6 GL+) kiírja "A fényérzékelő koszos. Tisztítsa meg.". Ha jól tudom ebben a felszereltségben nincs ilyen érzékelő. Mi lehet a gondja?
Van valakinek bevált ablaktörlő lapátja, amit ajánl megvételre, használatra Vitarára.
Köszi!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#42718) pjen válasza bod101 (#42717) üzenetére


pjen
félisten

Bosch t vegyél,szerintem messze a legjobb.

(#42719) dethroner válasza bod101 (#42717) üzenetére


dethroner
veterán

Valeo. Olcsó és jó.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42720) csaba1203 válasza pjen (#42718) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#42721) r.levente75 válasza bod101 (#42717) üzenetére


r.levente75
addikt

+1 a Boschra

(#42722) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy valaki már tapasztalt olyat, hogy a 2018 Swift gl+, glx felszeretltségű autóban(SLDA_Software_1870_May_2019) vagy amiben már a 7"-os kijelzős "rádió" van a telefon (P20 pro) sikeresen párosítva(csak ez az teló van hozzá párosítva) van az autóval (névjegyzék, hívás minden működik). Azonban olyan probléma van(régebben ment, mostanában jött elő, hogy mikor pontosan nem tudom), hogy híváskor(mindegy, hogy hívnak vagy én hívok) a bejövő hang nagyon halk és torz(recseg), mintha valami nagyon kicsi hangszóróból szólna, de a normál hagszórókból jön a hang. Ha telefonról játszanék le bluetoothon zenét, akor sem szól semmi. A telefon érzékeli, hogy kihangosító van mert a telefon nem szól, és hangerő állításkor a bluetooth jel látszik, hogy azon megy ki a hang, de ugyanúgy nem szól a zene az autóban. Újrapárosítást pórbáltam, de semmi.

Kipróbáltam egy Samsung A9-el és egy kínai márkás telefonnal, mindkét esetben ugyanaz volt a tünet.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#42723) BigBlackDog válasza szivacs1987 (#42722) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Rádiót bekapcsolva is recsegősen szól?

(#42724) szivacs1987 válasza BigBlackDog (#42723) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Nem, csak a fent említett esetekben van gond a hanggal. Minden más esetben tökéletes.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#42725) Prodidzsáj


Prodidzsáj
tag

Sziasztok!
2007 es évjáratú Suzuki Ignisem megy műszakira a hó végén.
Toronycsapágy, első lengőkar, szélső kormányösszekötőt kell cserélni.
Hol érdemes ezt megrendelni? Ahol ha nem is prémium de elfogadható áron kapok alkatrészeket. Ti hol szoktatok rendelni? Válaszokat előre is köszönöm!

(#42726) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Tudtok jelenleg futó téli gumi, felni tpm akciót Suzukira?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42727) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Sziasztok!

Ma bejelzett a TPMS kb 60 km megtétele után , először az egyik hátsó, majd sorba jöttek az első kerekek. Benzinkuton ellenőrizve lettek többször is kb 20-30 km-enként, és mindig 2,1 bar-t mutattak, nem csökkent egyikben sem az érték. Most este megnéztem a gyári kompresszorral az 2 bar-t mutatott mindegyik kerékre, a vezető oldali ajtónál található matrica alapján felfújtam a gyári kompresszorral kb 2.3-2-4 bar-ra mindegyiket (sajnos nem túl részletgazdag a skála).

A defektet kizárnám, hacsak nem egyszerre 4 kerék lenne az. Gondolom az a 0.1 bar eltérés a benzinkutas kompresszorokhoz képest minimális, és betudható annak hogy nem pontos egyik mérőeszköz sem. Holnap kiderül ha van valami változás.
Mennyi lenne az optimális guminyomás?
Gyári continental nyári gumi (pontos méretet most nem tudok fejből irni)

(#42728) _ak_ válasza D@ny7 (#42727) üzenetére


_ak_
addikt

A Vitara, ha nem tévedek pl 1.9 bar-nál jelez, ha comfort módban van ami 2.3 bar. Szerintem jó leszel.

Lehet utálni a TPMS-t, de a héten valószínűleg megmentette az egyik felnimet. Lassú defektem volt, szemre nem is volt feltűnő, hogy ereszt a gumi, út közben jelzett be, higy bizony a bal hátsó 1 bar alatt van. Sikerült valami szög félét összeszednünk.

Let's begin, de gozaimasu!

(#42729) Brogyi válasza D@ny7 (#42727) üzenetére


Brogyi
senior tag

Amikor ki akarsz szállni a vezetőülésből akkor egy kicsit balra fordulsz kinyitott ajtónál, és az autódon meglátod a kis táblát feliratokkal amire be kell állítani. Az ajtó zár alatt lehet. Neked nem jelzi ki a nyomást a központi kijelző? Sajnos a régieken lehet. Nem ismerem azokat.
A lényeg nem külső műszerrel kell mérni, mert nem a külső műszered (mégha pontos is) fog jelezni.
Ez alapján én az autó TPMS rendszerével mérem, és állítom be a kívánt értéket. Szerintem ez ilyen egyszerű.

(#42730) D@ny7 válasza Brogyi (#42729) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Szia.

Megvan a matrica, ez alapján fújtam 2.3 bar-ra.
2018-as S-cross, de nekem ha áll az autó nem jelzi az értékeket.
Csak 3 vonal és villog téglalap alakban. Ha rendben van akkor meg csak 0 értéket mutat.

(#42731) blakey válasza D@ny7 (#42730) üzenetére


blakey
titán

Az érdekes, meg voltam győződve, hogy ua., mint a Vitara esetében, az jelzi a nyomás értékét, de ugye ha gurult néhány száz métert, álló helyzetben is mutatja gurulás után. Állóhelyzetben, indítás után nem jelzi hiszen még nem gurult.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42732) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Menet közben írja is, csak amikor leállítom már nem mutatja. De majd legközelebb nem állítom le hanem üresbe rakom+ kézifék, és úgy pumpálom a kereket :)

(#42733) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Rendeltem egy ODB2 bluetooth-os eszközt, hogy ki tudjam olvasni a hibakódokat a Swiftben.
Ti milyen szoftvert használtok hozzá?

Minden ellenállás hasztalan.

(#42734) hundai válasza szaniszlokar (#42733) üzenetére


hundai
aktív tag

Torque nevezetű programot ajánlom, nálam bevált.

-Wake up Neo!

(#42735) Tom1939 válasza _ak_ (#42728) üzenetére


Tom1939
őstag

Nekem valószínűleg a hátsóm mentette meg (+ 2 gyerek..) a nyáron a TPMS. Gödöllői dombon szedtem be egy szép nagy éles vasat a bal hátsóba és szép gyorsan eresztett, alig tudtam Gödöllői Tescóhoz behajtani. Ha buta a TPMS lehet hogy megpróbálok a pesti auchan parkolóig bejutni (de ahogy kiszálltam hallottam ahogy sziszeg a gumi, nem jutottam volna el odáig, így viszont szépen jelezte ahogy esik a nyomás).

(#42736) tboldi válasza szaniszlokar (#42733) üzenetére


tboldi
nagyúr

iOS-en szerintem a Car Scanner a legjobb.

(#42737) szaniszlokar válasza hundai (#42734) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Köszönöm, megnézem.

Minden ellenállás hasztalan.

(#42738) szaniszlokar válasza tboldi (#42736) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Androidos telefonom van. Megnézem amit néhány hozzászólással ezelőtt ajánlottak. Köszi

Minden ellenállás hasztalan.

(#42739) domojko válasza tboldi (#42736) üzenetére


domojko
senior tag

Ios-en az IOBD2-t használom. Full magyar.
P0420 hibakód törlésére tökéletes :D

[ Szerkesztve ]

(#42740) tboldi válasza domojko (#42739) üzenetére


tboldi
nagyúr

De az csak a saját olvasójával megy, nem?

Amúgy jó néhányat kipróbáltam, a Car Scanner tűnik a legokosabbnak, csak a júzer interfész lett rendkívül együgyű. :D
Amiket még említésre méltónak találok, az az OBD Fusion és a DashCommand (utóbbi létezik Androidra is).

(#42741) szaniszlokar válasza domojko (#42739) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Nekem is a P0420 hibakód törlésére kell :)

Minden ellenállás hasztalan.

(#42742) domojko válasza tboldi (#42740) üzenetére


domojko
senior tag

Nem.
Én [link] ezzel az eszközzel csatlakozok rá.

Stabilan, jól működik.

Itt lehet választani milyen eszközzel csatlakozol.

Más kérdés megy privátba.

[ Szerkesztve ]

(#42743) tboldi válasza domojko (#42742) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem is tudtam. :R

(#42744) tboldi válasza tboldi (#42743) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hehh... XS Maxon 13.2 bétával el sem indul. :D

(#42745) pető bá' válasza szaniszlokar (#42733) üzenetére


pető bá'
őstag

Suzukihoz én ezt használom: SZ Viewer Diagnostics for Suzuki

Semmi extra, de hibát törölni gyorsan és egyszerűen lehet vele.

"... and I hope you have a great day!"

(#42746) szaniszlokar válasza pető bá' (#42745) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Megnézem, köszönöm!

Minden ellenállás hasztalan.

(#42747) ncc1701 válasza kiskun968 (#42671) üzenetére


ncc1701
veterán

Megtörtént a nagy művelet, nekem 48500pénz lett a vége. 0w20 olajat kapott, kiváncsi leszek, lesz-e valami diffi az eddigi, elvileg gyári 0w16 után.

(#42748) dethroner


dethroner
veterán

Milyen TPMS szenzort lehet érdemes venni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42749) eami válasza dethroner (#42748) üzenetére


eami
addikt

gyárit :DDD ;]

(#42750) vzsryl válasza dethroner (#42748) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Lehessen érdemes legyen venni?

;]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.