Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42451) Tom1939 válasza Bestspiler7 (#42450) üzenetére


Tom1939
őstag

Hello!

milyen a gyári gumi amit a suzuki ad? tapasztalat vagy vélemény róla?

A nyári kifejezetten vacak szerintem (mind majd minden eco gumi), a téli yokohama meg közepes (ha jól emlékszem hóban jó, de nedves időben gyenge).

-hol érdemesebb beszerezni?(normális ár)

Én automax-nál illetve lurdy ház mélygarázsában lévő gumistól szoktam (ez a kettő kipróbált nálam)

-ha nem a gyári akkor mit ajánlanátok?

Ha télit vennék continental ts 850/860 vagy hol tart már a sorozat lenne (4 évszakosom van)

(#42452) freaghill


freaghill
őstag

Suzuki Swift II 1.3 benzin: mi a gyári gumi méret?
Kell venni rá téli gumit, és szeretnénk gyári méretűt, vagy a váltóját.
Tanksapkában reméltem benne van, de nincs :(

Köszi

(#42453) tboldi válasza freaghill (#42452) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha jól tudom, a vezető oldali B-oszlopon van a matrica, vagy a kezelési útmutatóban is megtalálod.

(#42454) a_tesz válasza freaghill (#42452) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Ha a II alatt a 2005-től gyártottat érted, akkor 165/70 R14 81 T való rá.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#42455) freaghill válasza a_tesz (#42454) üzenetére


freaghill
őstag

Igen, azt értettem, 2006-os az autó. Köszi!

(#42456) dethroner


dethroner
veterán

Én is érdeklődnék, hogy új swiftet milyen gumival szállítják? Esetleg a GLX jobb gumit kaphat a gyárban?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42457) tm5 válasza Tom1939 (#42451) üzenetére


tm5
tag

2 éve amikor vettem az autót nem volt sajna Conti 850/860 ebben a méretben, Igy 830 lett. Hóban jó, de amúgy szeret csúszkálni sajnos.

(#42458) Tom1939 válasza tm5 (#42457) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát nem tudom mi változott benne, de ha jól emlékszem 850 óta kezdte dominálni a teszteket. Nekem éppen az a szimpatikus benne hogy melegebb és esős időben sem annyira vacak mint néhány téli (és itthon ez ugye bizonyos teleken simán játszik, ezért van nekem 4 évszakos, bár éppen le fogom váltani a CC+-t Nexen 4 évszakosra).

(#42459) hcs57 válasza Tom1939 (#42458) üzenetére


hcs57
őstag

bár éppen le fogom váltani a CC+-t Nexen 4 évszakosra - mi a bajod a CC+ gumival?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42460) Tom1939 válasza hcs57 (#42459) üzenetére


Tom1939
őstag

Második télen már nem volt az igazi (feleségem jazzén lévő nexen 4 évszakos verte, és nyáron sem volt vacak) + 3 defektje volt szegénynek mind egy gumiban (mondjuk erről nem tehet, mindegyik javítható volt, de azért nem akarok betömött ementáli sajttal járni).

(#42461) gyenesmartin válasza dethroner (#42456) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Bridgeston ecopia EP150 185/65 R16.

(#42462) dethroner válasza gyenesmartin (#42461) üzenetére


dethroner
veterán

Ez mennyire biztos? Mert a gyári méret az 185/55 R16.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42463) gyenesmartin válasza dethroner (#42462) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor elírtam telefonon. 55-ös lesz az.
Csak most vettem téli kereket (Hankook W452), aztán az 65-ös. Lehet összekevertem.

(#42464) dethroner válasza gyenesmartin (#42463) üzenetére


dethroner
veterán

Éretm. De a Bridgeston ecopia EP150 az tuti, hótbiztos?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42465) gyenesmartin válasza dethroner (#42464) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az biztos. Nekem azt tették rá a Japánok.

[ Szerkesztve ]

(#42466) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok!
Nyáron vásároltam egy Ignist. A gondom a következő vele: Elég magas 188cm emberke vagyok. A vezető ülést tökig hátratolom és leengedem a legalacsonyabbra de a belső tükör feszt a képembe lóg. Úgy értem, hogy jobbra csak úgy tudok kilátni ha bújkálok a tükör alá. Próbáltam hátha lehetne állítani rajta, valahogy feljebb emelni vagy valamit, de semmit nem lehet. Volt már valaki ilyen helyzetbe???

(#42467) tboldi válasza zolya1973 (#42466) üzenetére


tboldi
nagyúr

WagonR-rel és 194 centivel nincs semmi gondom.

(#42468) dethroner válasza gyenesmartin (#42465) üzenetére


dethroner
veterán

Olvastam hogy panaszkodsz rá a hangosság miatt. Egy Bridgestone cikk külön kiemeli hogy a Nissan villanyautóra ezt rakják a gyárban, mert annyira keveset fogyaszt és halk, és egy 2011-es ADAC teszt is azt mutatja hogy kifejezetten csendes gumi.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42469) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Új Suzuki árak vannak, ISG felárak csökkentek.

[ Szerkesztve ]

(#42470) gyenesmartin válasza dethroner (#42468) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Swift előtt egy 4-es Golfom volt. Zajt csak ahhoz képest tudom viszonyítani. Azon egy Laufenn gumi volt (ki tudja melyik típus), na az nagyon halk gumi volt (előtte BFGoodrich volt rajta, de az is hangos).
Ignisen ugyanez az EP150-es gumi valamivel halkabb volt, de lehet csak azért mert keskenyebb.

(#42472) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ma vittem egy egy hónapos szervízre az autót és rákérdeztem az olajcserére...mmint hogy mikor érdemes. Azt mondták, hogy ezek már előre bejáratott motorként kerülnek beépítésre, így nem kell extra olajcsere vásárlás után, csak a szokásos X ezer km után.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42473) gyenesmartin válasza Tigerclaw (#42472) üzenetére


gyenesmartin
őstag

1 hónapos? Nekem 1000 km-nél kelletett vinni, hogy megnézzék jó volt-e a bejáratás.

(#42474) blakey válasza gyenesmartin (#42473) üzenetére


blakey
titán

1 hónap vagy 1000 km, amelyik előbb következik be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42475) sagesz93 válasza dethroner (#42468) üzenetére


sagesz93
addikt

Pedig sajnos én is tanusíthatom, a bridstone gumi - az eddig használt autók - gumikhoz képest hangos. Majd ha kerül a kocsira másfajta gumi, beszámolok, hogy azzal milyen. (én balenot használok)

[ Szerkesztve ]

(#42476) Tigerclaw válasza Gergőke88 (#42469) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezek szerint elérhetőek lesznek a mini KERS nélküli verziók is, vagyis anélkül is átmegy az EURO 6D-n?
A felár amúgy tényleg jóval kisebb. Nagyjából ilyennek kellett volna lenni korábban is. Szerintem mindig bepróbálkozik a Suzuki egy nagyobb számmal, hogy hátha vevő lesz rá úgyis a piac, aztán kiigazítja.

Tegnap én azt hallottam, hogy jönnek fentről ukázok, hogy akár többszáz-ezer forinttal is növeljék bizonyos tipusok árát a listaárhoz képest, pl. a Jimny-ét.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42477) Tigerclaw válasza gyenesmartin (#42473) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, 1 hónap, de csak párszáz km volt benne. Ugye vagy ez, vagy az, amelyik hamarabb letelik.

1000-nél se cseréltettem volna olajat, ezért kérdeztem rá és az volt a válasz, hogy ezek a motorok már eleve be lettek járatva próbapadon Japánban, ahol és elvileg utána cserélték a szűrőt és olajat még ott.

Ugye nem is kaptunk vásárláskor semmilyen ukázt, papírt, amin a bejáratásról lett volna szó...hogy mit ne csináljunk, mit csináljunk. Szóval elég lesz a szokásos ajánlott km futás után cserélni. Remélem, hogy igazat mondott a fickó. Ez az ő érdeke is mert akkor el tudott volna adni egy extra olajcserét, ha nem így van.

Ha esetleg másnak más információja van, akkor jöhet ide, mert elég fontos dologról van szó.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42478) pigmeus


pigmeus
tag

Sziasztok, nem tudjátok esetleg, hogy most a Baleno és a Swift modellekből milyen motorválaszték less elérhető? vagy még ezt nem jelentették be?

(#42479) Napfénysüti válasza pigmeus (#42478) üzenetére

Balenóból elvileg semmilyen mivel megszüntették a forgalmazását.

Més que un club!

(#42480) Hadrianus válasza Tigerclaw (#42476) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

Nem hiszem, hogy ez már az új előírásoknak megfelelő lista, abban már elvileg nem lesz benne az 1.0 turbó és félhibrid lesz mindegyik modell.

(#42481) akos3


akos3
addikt

Hellosztok!

Szervíz témában írok, tudom nem egyszerű látatlanba :)
1-2 hete elindulásonként a jobb hátsó keréktől hallok valamilyen nyekkenő hangot ami eddig nem volt. Szerintetek mi lehet, gömcsukló adhat ilyen hangot? Vagy valamilyen tömítés? Érdekes hogy rossz úton menve nyincs ilyen hang. Nem tudom mennyire lehet komoly, most nem vinném el nagyon szervízbe...

(#42482) Tigerclaw válasza pigmeus (#42478) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Suzuki nem erős a kommunikációban, így továbbra is homályos hogy mi van, mi lesz és mennyiért. A kereskedések sem tudnak többet, vagy nem mondhatnak semmit. A hasznaltauto.hu -n még van kitéve nagyon kevés új Baleno és kicsit több Swift, amik gondolom azonnal elérhetőek a régi áron.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42483) tboldi válasza akos3 (#42481) üzenetére


tboldi
nagyúr

A legeslegfontosabb kimaradt: milyen autóról van szó?

Amúgy hátul nincs gömbcsukló, mert gondolom, nem targoncáról van szó, ahol a hátsó kerekek a kormányozottak.

Fék nem fog be véletlenül?

[ Szerkesztve ]

(#42484) pigmeus válasza Tigerclaw (#42482) üzenetére


pigmeus
tag

Használtautót még meglesem. Ahogy láttam, itt páran már írták korábban, hogy mire fog változni a motorpaletta. A suzuki oldalán még elvileg minden elérhető, de most a helyi kereskedésben is elzavartak, pedig azt hittem ilyen közös készletezés működik és át tudnak rendelni egymástól.Köszi!

(#42485) Gergőke88 válasza Hadrianus (#42480) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pedig amit kitettem az a jelenlegi helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#42486) akos3 válasza tboldi (#42483) üzenetére


akos3
addikt

Na ezzel el is arultam mennyit értek hozzá :D Akkor lengéscsillapító adhat ilyen "kotyogó-nyekkenő" hangot?
Amúgy vasaló swift

[ Szerkesztve ]

(#42487) tboldi válasza akos3 (#42486) üzenetére


tboldi
nagyúr

Még nem hallottam lengéscsillapítót nyekegni, ez lenne az utolsó, amire gondolnék.

(#42488) akos3 válasza tboldi (#42487) üzenetére


akos3
addikt

És valamit hallottál már? :)

(#42489) tboldi válasza akos3 (#42488) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondhatjuk. :D

De most komolyan, látatlanban nem lehet diagnosztizálni. Elsősorban a fékre gondolnék, de ez csak egy nagyon halvány tipp, az autószereléshez túl kevés az infó, ami a neten keresztül megosztható.

(#42490) Dare2Live válasza Tigerclaw (#42476) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ezek szerint elérhetőek lesznek a mini KERS nélküli verziók is, vagyis anélkül is átmegy az EURO 6D-n?"

Már megint kevered a dolgokat. Izé még mindig.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42491) Tigerclaw válasza Dare2Live (#42490) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Neked sajnos megint csak annyira telik, hogy beszóljál valakinek. Legutóbb és most se futotta arra, hogy elmond az igazságot, vagy legalább azt hogy mi a te verziód.

Én szívesen várom a kiigazítást továbbra is és szerintem sokan vagyunk itt ezzel. Nagyon kevés részletes és érthető információt találtam az Euro 6, 6C, 6D Temp és 6D. Ez az egyik oldal, ahol van némi info: [link]

Az EU dokumentációi között keresni is nehéz a sok köztes munkaanyag és verzió között, a jogi bükkfanyelről nem is beszélve.

Szóval jöhet a részletes válasz. Mi az igazság az Euro 6 körül?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42492) Dare2Live válasza Tigerclaw (#42491) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mar többször is leirtam. volt hogy hosszan volt hogy egyszerűen.

neked meg sokadszorra se jön össze.

keressem ki hol irtam le?sztem olyan is volt hogy direkte neked ment valasz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42493) eami válasza Dare2Live (#42492) üzenetére


eami
addikt

érdekelt volna engem is, de összvissza 2 hozzászólást látok tőled itt a témában...

(#42494) Dare2Live válasza eami (#42493) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

És elolvastad őket vagy csak kikerested?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42495) eami válasza Dare2Live (#42494) üzenetére


eami
addikt

elolvastam, sem nem részletes, sem nem hivatkozásokkal :U

(#42496) Dare2Live válasza eami (#42495) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amíg többször elöjön, hogy euro7 és hiába írom be, hogy olyan nincs és nem jön össze addig bocs nemmerem. így ius túl bonyolult.
És ezt oda is írtam.

Nem nem euro7 miatt jön ISG, hibrid mindenhova. Nem is euro6 akármi miatt. Hanem az új CO2 kibocsátási határértékek büntetés miatt. Nem részletezve csak a kulcsdátummal: 2020jan1től 95gram felett 95eur bünti lesz. És ez szakaszosan indul már és folyattódik.
Nemsokára mindenhova jön az ISG, jövőre meg már mindenhova.

Legyen on topik is: Két hét múlva már már lesz SX4 Cross is ISGvel. Tudom most még nincs. Nagyon hasonló lesz mint ami swiftben van csak 48Vos lesz, rendesen rá fog segíteni, nem csak 3le/50nm.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42497) vzsryl válasza Dare2Live (#42496) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Gondolom annak a felára is magasabb lesz, nem csak a teljesítménye.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#42498) HKorn válasza Dare2Live (#42496) üzenetére


HKorn
addikt

Az S-Cross féle új ISG még mindig nem a Toyota féle hibrid rendszer, ugye? Arról nem tudni valamit, mikor jönnek ki vele modellek?

Run&Ride

(#42499) Dare2Live válasza vzsryl (#42497) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

csak tippelgetni tudnak, +250K sim uazon felszerelésű SX4hez képest. 100.000km alatt behozza árát.

Viszont +20le/100nm az nagyon durva lenne. Nem elég, hogy kátyus az út még azokat a csiga TDIseket is kerülgetni kell. :DDD Persze ez csak tipp. (jelenlegi +3le/50nm)

@hkorn: Az tudtommal csak jövőre...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42500) Tigerclaw válasza Dare2Live (#42496) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor ezért is ISG a neve, a korábbi SHVS helyett?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.