Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42401) alphaville


alphaville
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :)

(#42402) KubanitoS válasza vzsryl (#42399) üzenetére


KubanitoS
veterán

Egy 1000 köbcentis motortól milyen lórúgásra számítasz? Meg 5000 felett pörgetni szerencsétlent? Nem jó helyen keresgélsz. :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#42403) szivacs1987 válasza vzsryl (#42399) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Nekem ilyen van.
Nálam a szívó 1.4 után (97Le) érződik az a bizonyos "lórúgás", de legyen inkább "csikórúgás". Én 95%-ban 1800,2000-es fordulat felett használom,, de ekkor is kell kb 1mp, mire a pl a padlógázból gyorsítás lesz, igaz ritkán vagyok ilyenhelyzetben, de akkor erre számítanom kell.
Egyszer kellett nagyobbat előznöm (3*90kg ember + full csomag) így 2-esben 20-ról indultam, és azt vettem észre, hogy hírtelen abbamarad a gyorsítás (igen elértem a tiltást), ekkor egy gyors 3. és ment tovább. A "3hengeres" hangja miatt nem vettem észre (érzékeltem hangra), hogy mekkora a fordulatszám. Amúgy ezalatt semmi "gyengülést" nem tapasztaltam(kivéve tiltásnál).

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#42404) pjen válasza szivacs1987 (#42403) üzenetére


pjen
félisten

Hol tilt le?nekem a 2006 os 1,2 Swift pont 100 nál tilt kettesben óra szerint.Egyszer próbáltam.

(#42405) szivacs1987 válasza pjen (#42404) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Akkor nem néztem, de táblázat szerint olyan 92-98 körül. Pontosabban nem tudom, mert nem tudom, hogy mennyi fordulatszámnál tilt le.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#42406) vzsryl válasza KubanitoS (#42402) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Több millió legyártott, megbízhatóan működő, 1000cm3 alatti motor van, ami akár 10-11 ezret is forog gond nélkül, tehát nem értem a problémát. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#42407) KubanitoS válasza vzsryl (#42406) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezzel nem tudok vitatkozni.

Még Suzukiban is van ilyen:

:DDD

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#42408) Tigerclaw válasza vzsryl (#42406) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azok jellemzően azok 2 ütemű motorok. A Wankel persze még többet is pörög.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42409) tboldi válasza Tigerclaw (#42408) üzenetére


tboldi
nagyúr

Négyüteműtől sem ritka a 10k-es vagy afölötti fordulatszám.

(#42410) hcs57


hcs57
őstag

Olvasni sok írást a Suzuki fékről.. találtam egy másik fórumon egy hozzászólás elég érthető elemzést ír:

Az a gond a fékrendszerben, hogy az olaj nem mozog csak nyomás alá kerül. A fékmunkahengerekben gyakorlatilag sosem cserélődik ki a folyadék csak utánafolyik kis mennyiség ahogy kopik a betét. Az megint mendemonda, hogy a munkahengereknél felvizesedik a fékfolyadék merthogy a csöveken kerrsztül is felveszi a vizet. Ha a csövek porózusak lennének akkor a fékfolyadék is kifelé szivárogna. A felvizesedés max a féktartály vákumszelepénél lehetséges akkor mikor a kopó betétek miatt sűlyed a folyadékszint a tartályban és a szelep utánaenged minimális levegőt. De mennyi nedvesség lehet egy meleg motortérben 3 evőkanál levegőben? A fékkocka szelepeit nem kell mozgatni, az nem fog berohadni mert nem berohadós anyagból vannak. A fékkocka akkor szarakodik amikor az évek alatt felgyülemlett gumi és fémkopadék ami lerakódott a főfékhenger elvezető csövének első kanyarjában a folyadékcsere alkalmával elmozdul a kocka felé. Ez a kis koszlerakódás magától sosem mozdulna ki a jól megszokott helyéről ha a folyadékcseréhez használt vákumpumpa bele nem szívná a kocska szelepeibe. Ahogy taposod a féket úgy kopik a gumikarmantyú a dugattyún. A dugattyú végén meg a visszanyomó rugó dörzsöli a főfékhenger belsejét. A kopadék meg leülepszik mert a fékfolyadék nem kering a rendszerben. Ha nem cserélsz fékfolyadékot az mindenkinek a magánügye, de az biztos, hogy aki tartja a papírformát annak kockája sem hosszabb életű mint annak aki sosem cserél folyadékot. Számtalan Swiftest ismerek akik nem nyúlnak a folyadékhoz mégsincs kockagondjuk. És még többet ismerek akik csere után panaszkodnak a fékre. Szal....a dolog kétesélyes, nem biztos, hogy meghosszabbítod a kockád életét ha 2 évente megbolygatod a rendszert. Az meg főleg betesz a rendszernek ha 2 évente eltérő összetételű fékfolyadékot öntessz bele. Mindenki maga döntse el, hogy akar-e papírformát. Mert csere nélkül is hibátlan marad arra az időre amíg nálad van a kocsi. Manapság 7-8 év aztán úgyis újat vesz az ember.

Kérdés: szerintetek ez mennyire igaz?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42411) Tigerclaw válasza tboldi (#42409) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azok gondolom nem átlagautók.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42412) tboldi válasza Tigerclaw (#42411) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én elsősorban a motorkerékpárokra gondoltam. :D

(#42413) Hadrianus


Hadrianus
csendes tag

Ma ellátogattam egy szalonba, megnézni az S-crosst és a Swiftet is. Jelenleg nem tudni, milyen áron és pontosan milyen autókat lehet majd rendelni januárban vagy akár most, de az 1.0-ás motor teljesen megszűnik és minden modell "gagyihibrid" rendszert kap. Végül jelen állásban az 1.2-es Swiftet néztem ki, szerencsére az marad januárban is, ahogy az 1.4-es turbó is a SUV-okhoz.

Részecskeszűrőt is kapnak az autók, de nem tudni, a Swiftbe is belenyomják-e - remélem azt nem drágítják feleslegesen ezzel, mert annak a hibrid rendszer is elég, hogy a károsanyag-kibocsátásban hozza az értékeket. Akárhogy is, az árak valamivel emelkedni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#42414) noorbertt válasza Hadrianus (#42413) üzenetére


noorbertt
őstag

Akkor ne is reménykedjünk hogy a Swift egy jobb hibrid rendszert kap?

(#42415) vzsryl válasza Hadrianus (#42413) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tehát ha jól értelmezem, akkor ez azt jelenti, hogy a modern, ezres turbóst megszüntetik azért, hogy az 1.2-eseket meghibridezzék'? De akkor legalább csinálnának rendeset, ha már a Toyotával ilyen komoly üzletet kötöttek...
Ha lenne egy "olcsó" (5 millió alatti) élhető hibrid, azonnal futnék érte a kereskedésbe. Még a számomra rondának számító Yaris is majdnem 6 millió...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#42416) Hadrianus válasza noorbertt (#42414) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

Nem tudom, szerintem egyelőre csak a Suzuki saját gagyihibridjét teszik bele az autókba, bár jó lenne, ha kaphatóak lennének a Toyota-féle rendes hibriddel is. Ha viszont rendes hibrides lenne, akkor már nem is kéne bele a részecskeszűrő, úgyhogy szerintem itt egyelőre csak a gagyihibrid rendszerről van szó.

vzsryl: Tömören igen, erről van szó. Az biztos, hogy egy rendes hibrides Suzuki-választék nagy szám lenne.

[ Szerkesztve ]

(#42417) vzsryl válasza Hadrianus (#42416) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szvsz. a következő generációban el tudom képzelni már a Toyota féle motorokat, de mivel a sajtó durván ráment a hibrid csesztetésre ("csak a sima elektromos az übercsászárság"), ezért el tudom képzelni, hogy későn lépett a Suzuki. Gondolom az mindenkinek egyértelmű, hogy amit a média mond, az volt/van/lesz.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#42418) Tigerclaw válasza Hadrianus (#42413) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Miért az 1.0-ás? Az olyan tipus volt a felkapott a kibocsájtás csökkentése miatt. 3 hengeres kis köbcentis turbós. Én 1.2-est rendeltem többek között az ára miatt is...meg hogy nem 3 hengeres és nem turbós, de ez csak az én beütésem. Szinte alig maradt a szívómotor a piacon, mert mindenhol a 3 hengeres turbó lett a befutó. Szóval nem értem ezt a döntést. Még adtak is rá komoly garanciát is.

Amúgy ezek szerint jól döntöttem, hogy nem halasztottam tovább a vásárlást. Kell a francnak az a 3 lóerő, meg extra súly, meg a komoly felár.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42419) Hadrianus válasza Tigerclaw (#42418) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

Várható volt az 1.0 megszűntetése, a kibocsátási értékei rosszabbak voltak, mimt az 1.2-szívónak vagy az 1.4t-nek, és kereslet se nagyon volt rá.

[ Szerkesztve ]

(#42420) laca891 válasza Gergőke88 (#42377) üzenetére


laca891
aktív tag

Mire vagy kiváncsi?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#42421) Gergőke88 válasza laca891 (#42420) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia
Fogyasztás (1.2 motor) van e szériáhiba, mennyit kellett várni rá rendelés esetén, első éves szerviz költsége ha már volt.
Köszi.

(#42422) kiskun968 válasza Gergőke88 (#42421) üzenetére


kiskun968
tag

1/ 6.28 l/100 km. Sok budapesti rövid táv meg országút, autópálya lendületesen.
2/ típushiba nem nagyon van.
3/ 15 ezres 41 807.- 30 ezres 44 364.- 45 ezres 55 389.- Suzuki ház

sokaknak a fogyija jóval kisebb, az enyém a rendszeres reggeli 2-3 km-el ennyi

[ Szerkesztve ]

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#42423) Gergőke88 válasza kiskun968 (#42422) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszönöm.
Melyik kereskedésben vetted? Minden rendben volt a rendelés átvétel alatt?
Melyik szint választottad?
Keszleten levő autó volt vagy rendelted?

(#42424) Napfénysüti válasza kiskun968 (#42422) üzenetére

Nekem is az 1.2-es K12C blokk van igaz nem Swift hanem Baleno, nálam ilyen 5,2 liter az átlag úgy hogy szintén sok városi rövid távot megyek (heti 10* 4 km).
Szerviznél mondjuk fura, nekem az első éves volt 21.000 Ft, nemrég a 2. éves meg 28.00 Ft. Igaz én egy kisebb vidéki szalonba járok, ahogy olvastam más csoportban Pesten jóval drágábban dolgoznak.

Més que un club!

(#42425) Dare2Live válasza Hadrianus (#42416) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Így elsőre/koncepció szinten nem tűnik rossznak a Suzuki.... féle picit nagyobb generátor + aksi "gagyihibrid" koncepció.

Az egész rendszer olcsó (picit nagyobb generátor + 10kg aksi + vezeték).
Kijön tippre max 15kgból, minimális +súly.
A nagyobb generátor fékezéskor tölt, induláskor/gyorsításkor hajt.
Mikor rossz a turbos motor hatásfoka? Tipikusan indulás, nagygáznál. Pont ott segít be az 50nmes generátor.
Persze ahogy látom a jelenlegi verziónak még vannak gyerekbetegésgei, de azt lehet javítani.

A +aksi, picit nagyobb generátor, vezeték nem hinném nagy költség, céges szinten talán 50.000Ft.
Ha ezt tudják kombinálni egy a jelenleginél jobb start/stop rendszerrel, ne adj isten légkondi kompresszort is meg tudná generátor hajtani, motort optimalizálni (nem kell motornak induláskor csilló nmet leadnia arra ott a generátor) városi rövid táv, gyorsít/fék, gyorsít/fék szakaszokon sztem elég komoly fogyi csökkenést lehetne vele elérni. BPn ilyesmi jelenleg 10-12l. Ha az lemenne 8-9lre pillanatok alatt már termelné a pénzt...

Félreértés ne essék a toyota féle full hibrid sokkal jobb... de sokkal drágább.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42426) laca891


laca891
aktív tag

A fogyasztása az zseniális az 1,2-es motornak.
Próbaként, 80-90 km/h-nál légkondi nélkül, 4 liter alá lehet vinni.

Normális, tempós autózásnál, országúton 5,2-5,3 liter/100km

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#42427) Dare2Live válasza hcs57 (#42410) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én amikor fékfolyadék cserét láttam, nem Suzukinál jól látható mikor jön már a friss fékfolyadék... a sötét és zavaros folyadék kivilágossárgul. Tehát ott vmi keveredés tuti van mert végig sötét/zavaros, nem csak egyes részein. Lehet Suzukinál nem így van x.

Viszont mivel legtöbb márkánál nem problém az ABS kocka a Suzuki igazán csinálhatna már vmit...

kis ötlet: ABS kocka tarály alatt szokott lenni közvetlenül. Egy 2éve nem cserélt Suzukinál ki lehetne próbálni, hogy tartályból fékfolyadék leszív, szín megnéz, új fékfolyadék betölt. Ezek után hajtani 2hétig. HA 2hét alatt a friss fékfolyadék elszineződött, zavaros lett akkor tuti van keveredés. Nem melllesleg ez a friss fékfolyadék azonnal eljut akkor ABS kockához hisz közvetlen alatta van.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42428) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Igen, egy ilyen KERS minden városi autóba kellene, nagyobb kapacitással kicsivel nagyobb lóerővel és talán inkább szuperkondenzátorral akkumulátor helyett, a sok töltési kisütési ciklus miatt. A Suzikunál csak a nagy felárat nem értem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42429) blokad válasza Napfénysüti (#42424) üzenetére


blokad
senior tag

A fogyasztás ennél jobb nem is lehetne. a Facebookon vannak páran, akik szerintem hármas alapjáratnál feljebb nem kapcsolnak és 3,9-4,2-vel járnak, de szerintem is inkább ez az 5 liter körüli a valós. Sok autópályával (150 tempomat) pici város nekem 5,5 minden egyéb esetben 4,9-5,2 körül.

(#42430) Napfénysüti válasza blokad (#42429) üzenetére

Én azért normálisan közlekedem, dinamikusabban gyorsítok ki. Úgy ennyi a fogyasztás hogy nem figyelek rá különösebben, nem azért vettem hogy rekordot döntsek.
Mondjuk egy 160 lovas Civic VTi-ből ültem át szóval megszoktam hogy annyira nem tötymörgök. :DDD

Més que un club!

(#42431) Dare2Live válasza Dare2Live (#42425) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nah közbe eszembe jutott spritmonitor. Balenoból van 1.2 és 1.2 hybris is.

1.2 átlag 6.3l/100km
1.2 hybrid átlag 5.4l/100km
Hozzá kell tenni Hybridből nincs sok az adatbázisban...

kb egy 20%al eszik kevesebbet Baleno Hybrid mint a nem hybrid. Pluszban a hybrid a +50nm miatt egy kicsit jobban is gyorsul. Ha ezért elkérnek 100.000Ftt már behozza benzinben 3-5év alatt...

És ez tényleg egy picit nagyobb generátor +10kg aksi +vezeték. Egész nem kerül Suzukinak beépítéssel mindennel 50.000Ftbe. (és nagy lehúzás lenne ezért +500.000Ftt kérni)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42432) KubanitoS válasza Napfénysüti (#42430) üzenetére


KubanitoS
veterán

A Civiccel összehasonlítva milyen véleménnyel vagy a Balenoról?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#42433) csaba1203 válasza laca891 (#42426) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez a tapasztalat nálam is Ignisnél 4-4,5l százon.

(#42434) sagesz93 válasza Dare2Live (#42431) üzenetére


sagesz93
addikt

Ácsi-ácsi, nézd meg azon a listán az utolsó oldalakon lévő kocsikat. Nincs megkülönböztetve a régi és az új modell... :)
Lehetetlennek tűnt nekem, hogy lehet ott 6.3as átlag az 1.2essel. Én nyugodtan vezetem a gépet, így eszik 4-4.2t, ha jobban nyomom vagy pályázok se tudom 5.2-5-5 fölé vinni.

Úgyhogy szerintem sportmonitoron az új baleno átlaga kb 4.5 liter lehet (3.39el kezdődik az első - 5,8 körül van az utolsó)

(#42435) Tigerclaw válasza Dare2Live (#42431) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ott azért a fogyasztáscsökkenés erősen városi forgalomra kell érteni, ahol gyakori a fékezés.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42436) Dare2Live válasza sagesz93 (#42434) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jogos. Durván jól eszik már a sima 1.2is.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42437) Napfénysüti válasza KubanitoS (#42432) üzenetére

Határozottan tetszik. Nyilván sportosságban sehol nincs a Hondához képest de korrekten megy, keveset fogyaszt és méretéhez képest meghökkentően tágas. Ez lett most a családi autónk kisgyerek, kutya meg bringa szállításhoz. :D

Més que un club!

(#42438) yanna válasza Napfénysüti (#42437) üzenetére


yanna
őstag

Gyermek anyja meg oldja meg ahogy tudja. :DDD

(#42439) Napfénysüti válasza yanna (#42438) üzenetére

Ő már alapból benne van az utaslistában. ;]
Sőt, feleségem egyenesen imádja a Balenót. Neki még vasalo Swiftje van de azzal mostanában nem sokat megy. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#42440) Herczi


Herczi
senior tag

Szerintetek mi okozhatja, hogy nem működik a start - stop rendszer? 2017es swift, mikor le kéne állnia idling stop unavailable felirat megjelenik, kB. Egy hete vettem észre, hogy nem áll le. Mondom lehet a klíma miatt a melegben, de a mostani 13 fokban ezt már nehéz ráfogni.

(#42441) Brogyi válasza Herczi (#42440) üzenetére


Brogyi
senior tag

A Ford-nál pl. nagy az akksi szivárgásiárama, és a CPU nem tud valamit kalibrálni. Itt is valami feltétel nincs meg. Töltés, akksi, szivárgásiáram ellenőrzéssel kezdeném. Lehet még a viz hőmérő szenzor is.
ISG-s?

[ Szerkesztve ]

(#42442) csaba1203


csaba1203
addikt

Most vettem észre az ablakmosó tartály feltöltése közben,hogy a nyestek dolgoztak a motortérben.
A klímacső szigetelésembe hagytak nyomokat rendesen.
Szerencsére kis szakaszról van szó.Kérdezném tőletek nem lehet ezt valamilyen ragasztó szalaggal kijavítani vagy hol lehet ilyen szigetelést kapni?

(#42443) Herczi válasza Brogyi (#42441) üzenetére


Herczi
senior tag

Isgs. Na majd felhívom a szervizt, ha nem javul magától.

(#42444) Brogyi válasza Herczi (#42443) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az eredményt légy szíves írd majd be. :R
Melyik városba hajtod az autót? Ha esetleg Bp. akkor belenéznék, érdekel a dolog engem is. Nem javítást ígértem. :D

(#42445) Herczi válasza Brogyi (#42444) üzenetére


Herczi
senior tag

Szolnok. Majd írok.

(#42446) Herczi válasza Brogyi (#42444) üzenetére


Herczi
senior tag

Na gyanús, hogy user error volt. Sötétben már jobban feltűnt, hogy a szélvédő "fűtés" be van kapcsolva, gondolom ez nem hagyta leállni. Ez mutatja milyen halk a kocsi, mert napokig nem vettem ezek szerint észre, hogy maxon mennek a ventilátorok, vagy nem tudom, hogy működik ennél ez a szélvédő melegítés.

(#42447) Brogyi válasza Herczi (#42446) üzenetére


Brogyi
senior tag

"user error" Azért ez messze a legjobb hiba. :D
Esőben a párásodást gátolná minden mai autóban. Nem kell találgatnod melyik a legjobb kombináció.

[ Szerkesztve ]

(#42448) Herczi válasza Brogyi (#42447) üzenetére


Herczi
senior tag

Nyilván, de én az összes kocsiban amiben ültem, ez azzal járt, hogy az összes ventit felpörgeti maxra és a szélvédőre irányítja, azért mondom, hogy fura, hogy ezt napokig nem hallottam meg.

(#42449) blakey válasza Herczi (#42448) üzenetére


blakey
titán

A legkisebb fordulat is elég a szélvédőfűtés esetében, 2 évvel ezelőtt irtam, hogy ha bekapcsolom a szélvédőfűtést akkor inaktíválodik a start-stop, ez működő dolog, így használom 2 éve télen, nyáron és nem kell minden indulásnál kikapcsolnom. Mindegy, hogy klímával vagy csak simán mennek a ventik és a fokozat sem számít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42450) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Hello,
téli gumit (gumi, felni, tpms) szetet szeretnék vásárolni SX4 S-CROSSomhoz és lenne pár kérdésem.
-milyen a gyári gumi amit a suzuki ad? tapasztalat vagy vélemény róla?
-hol érdemesebb beszerezni?(normális ár)
-ha nem a gyári akkor mit ajánlanátok?
Köszönöm a segítséget elöre, első autóm, úgy hogy pár tanács jol jön. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.