Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42301) Napfénysüti válasza Tigerclaw (#42298) üzenetére

Gondolom ezek a modellek inkább az ázsiai piacra lettek tervezve ami sokkal nagyobb mint az európai. A Baleno konkrétan ugye Indiában készül, elég logikátlan lett volna itt gyártani emiatt. Bár én is nagyon sajnálom hogy kikerült a forgalmazásból mert mindkét családban lévőt elégedetten használjuk.

Més que un club!

(#42302) dethroner válasza eami (#42297) üzenetére


dethroner
veterán

150-re vannak kalibrálva a pályán lévő kamerák, több emberrel beszéltem és utaztam már, akik 149-re lövik be a tempomatot.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42303) noorbertt válasza dethroner (#42302) üzenetére


noorbertt
őstag

Ügyes vagy.

(#42304) dnelb válasza dethroner (#42302) üzenetére


dnelb
veterán

így van, enis így megyek, város 65, kint 105, autóut 130, pálya 150. 10 év 0 csekk.

[ Szerkesztve ]

(#42305) eami válasza dethroner (#42302) üzenetére


eami
addikt

ez amolyan tipikus hazai kiskapu kereső mentalitás.... és az egy dolog hogy egyénileg mit csinálsz (max ha engem próbálsz úgy letolni úgy hogy kifejezetten veszélyes vagy, akkor a felvételt megkapják a megfelelő helyen), de sokaknak már rutin hogy +10-15-20 km/h "lehet" menni, aztán amikor meglátnak egy "hülye" korlátozást amire tojnak, akkor könnyen felcsavarodnak a fára.

De úgy is hiába tépem a szám, úgy hogy inkább berakom ide a "mire van kalibrálva a pénztárca csökkentő" táblát:

igen... 130-as táblánál 135el már megizélnek ha épp olyan kedvük van, szóval ennek fényében hallgass a több emberre...

[ Szerkesztve ]

(#42306) dnelb válasza eami (#42305) üzenetére


dnelb
veterán

szerencsére a felvétel semmit nem ér. wamzerek országa :)

(#42307) eami válasza dnelb (#42306) üzenetére


eami
addikt

tavaly júliustól már simán ér, és eljárást is indítanak ha belebotlanak egy megfelelő felvételbe (pl 3 méterre mögöttem jössz és nem tartod a követési távot megy a csekk... ehhez még hitelesített sebesség mérés sem kell). és nem wamzerek országa, hanem a töke tele van a normális embernek a sok idiótával esete.... de tessék magyarázd meg, hogy miért van igazad hogy tojsz nagy ívbe a szabályokra...

[ Szerkesztve ]

(#42308) dnelb válasza eami (#42307) üzenetére


dnelb
veterán

hát pedig ha óra szerint mész 130al a belsőben, ami valójában kb 122 akkor ne csodálkozz ha letolnak... Itthon sajnos 2 opció van a nyugodt pályázásra, vagy a fix 150, vagy a fix 90. Kettő között nem lehet értelmesen haladni, mert a külső sávban rengeteg autó megy 100 alatt , belső meg fix 140 - 150... Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#42309) Tigerclaw válasza dnelb (#42308) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, az autó órája lefelé szokott csalni majdnem 10%-ot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42310) tboldi válasza Tigerclaw (#42309) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jazz egész pontos 185/55R15-tel, alacsonyabb (városi, országúti) sebességnél megegyezik a km-óra és a GPS, de 130-nál is csak 131-et mutat. :))

Korábban 175/65R14-gyel egy picit nagyobb volt a különbség, valós 130-nál 132-133.
----------------------------------------------

És most már meg is fogok tudni állni, ha kivág elém egy random kamion/busz/tréleres karaván. :K
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#42311) dethroner válasza eami (#42307) üzenetére


dethroner
veterán

Mi, te hátrafelé néző kamerát is tartasz az autón? :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42312) eami válasza dethroner (#42311) üzenetére


eami
addikt

bizony, van elől és hátul is ;)

(#42309) Tigerclaw: sok mindentől függ. pl milyen nagy kerék van alatta, mennyire van felfújva. GPS szerinti km ilyen szempontból pontosabb, de ennek megfelelően közelebb is van a tényleges fix trafis bünti határokhoz. helyszíni bírságnál meg lehet szomorkodni :P

[ Szerkesztve ]

(#42313) DamianB válasza eami (#42312) üzenetére


DamianB
őstag

Ez a hátsó kamera jó ötlet megjegyzem amúgy ettől függetlenül azt mondom belső sávban GPS szerinti 133 kmh lehessen menni legutóbb M5 kettő csaj megpakolva belsőben 120 al és néztek ahogy sorba kerülgetik külsőből őket aztán jött egy agresszív suvos és letolta őket a külsőbe de biztos vagyok benne hogy még ők voltak felháborodva.

Napfénysüti ezen vagyok ki akadva nekünk ugye sikerült lőni egy 1.5 GS 2007 swiftet vezetett szervíkönyves 860k ért sztem ennyit is ér és látom emberek felraknak 1.3 as 2005 öst 1 misiert agyam elrobban .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#42314) dethroner válasza eami (#42312) üzenetére


dethroner
veterán

Ne azzal foglalkozzon a paraszt hogy mennyire büntetik meg a gyorsan hajtókat. A belső sáv nem azért van, hogy ott tökörésszen, ott azok mennek, akik gyorsabbak a külső sávnál. Tehát amint megelőzte a nála lassabban haladót, iszkirí vissza a jobbra tartás kötelezettsége miatt.
És ha most belinkeled hogy azt írtam szinte végig a belsőben toltam a wagonr-t, akkor előre megválaszolom, igen, mert amikor bent voltam végig előztem a forgalmat. De amint bejött mögém valaki, egyből engedtem az útjára, majd haladtam a kitaposott ösvényén. Aki halad, az menjen.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42315) eami válasza dethroner (#42314) üzenetére


eami
addikt

amúgy saját tapasztalatom az, hogy hétköznapi szálguldozók sokkal türelmesebbek, és kevésbé akarnak lenyomni mint hétvégén. ha valaki ésszel nyomja, azzal nincs gondom.

(#42316) dnelb válasza tboldi (#42310) üzenetére


dnelb
veterán

gyári 195 45el nekem a sport 130/122 volt, aztán felraktam egy 205 gumit na azzal 130/130 lett :D

jó is az ebc! :)

[ Szerkesztve ]

(#42317) tboldi válasza dnelb (#42316) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudtam, hogy te fel fogod ismerni! :D

(#42318) pjen válasza tboldi (#42310) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg nem lehet pontos,valahol olvastam,hogy muszáj többet mutatnia.

(#42319) cappa72 válasza dethroner (#42314) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az viszont elég zavaró, amikor a belső sáv megy 110-zel, tele van, és hátulró jön a nagyongyors autó (autómérettől függetlenül), és jobbról próbál beszúrni... persze amikor a belső már szabad, és lehet menni, akkor lemarad (megáll óra szerinti 130-nál), de addig tol és tolakszik. Nekem ezzel szokott lenni a bajom - az előre nem-nézéssel meg az előre nem-gondolkodással... az index használatról nem is beszélve...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#42320) Cathfaern válasza dethroner (#42287) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem 18 éves swifttel van olyan tapasztalatom, hogy 110-en teljesen jó, 120-on borzarlmasan berezonál és azt gondolja az ember mindjárt elkezd szétesni, viszont 130-on megint olyan, mint 110-en :)

(#42321) tboldi válasza pjen (#42318) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Japánban készült japán autók nem nagyon szoktak csalni, emlékeim szerint Qru Subaruja is pontosan mutatja.

szerk.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#42322) pjen válasza tboldi (#42321) üzenetére


pjen
félisten

A vezess.hu n nagyon szépen leírják,olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#42323) tboldi válasza pjen (#42322) üzenetére


tboldi
nagyúr

Találkoztam már vele, de mit csináljak, ha a Honda így lőtte be? :D
A 175/65R14 és a 185/55R15 is gyári méret, tehát még erre sem lehet fogni. [kép]

szerk.: Elolvastam újra és úgy értelmezem, hogy nagyobb vagy egyenlő lehet a mért sebesség a valósnál, csak kevesebb nem.

[ Szerkesztve ]

(#42324) pjen válasza tboldi (#42323) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de a lényeg,hogy egy gyártó sem kockáztat,hogy kevesebbet mutasson.Tehát ha nagyon kicsit is de elmegy pluszba.Egyébként pont tegnap próbáltam.Egy A 40 samun ment a google maps,mellette HTC M7 IGO.A haladási sebesség néha 2-3 Km/h is küönbözött.

[ Szerkesztve ]

(#42325) tboldi válasza pjen (#42324) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hondáék vakmerőek. :D

(#42326) pjen válasza tboldi (#42325) üzenetére


pjen
félisten

O.K. :) Suzukiék nem annyira,ha a GPS 130 at ír,a kilóméter óra 142- őt mutat.

(#42327) eami válasza pjen (#42326) üzenetére


eami
addikt

és a GPSed ki hitelesítette? :U

(#42328) pjen válasza eami (#42327) üzenetére


pjen
félisten

Senki,de erről egyszer beszélgettem egy radarozó rendőrrel,szerinte pontosak a aGPS ek.

(#42329) cappa72 válasza eami (#42327) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tapasztalatra is lehet alapozni a civil világban, amikor fórumon erről beszélünk.
A telefonoknál jellemzően elég jó a sebesség mérése. Kollégám szörfös gps-szel hasonlította össze. Azt meg tudni kell, hogy szörf versenyen a csak jóváhagyott eszköz használható. Tehát összehasonlította, max 2km/h volt az eltérése a telefonnak a céleszközhöz képest.

Amúgy a hitelesítés nem ad pontos értéket - viszont kereskedelmi mérésre alkalmas (pl. büntetésre :) )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#42330) eami válasza cappa72 (#42329) üzenetére


eami
addikt

na jó, bevallom, csak csipkelődtem :DDD viszont ha mindenki tojik a saját órájára, akkor jön az hogy toljuk le a köcsögöt.

nekem ez a GPS alapon még mehetek többel is kicsit olyan, hogy jajj fosok meg ne büntessenek, de azért én tudom a frankót :)) ;]

(#42331) pjen válasza eami (#42330) üzenetére


pjen
félisten

Én pályán mindíg a GPS alapján vezetek,még sosem büntettek meg.(pályán).

(#42332) cappa72 válasza eami (#42330) üzenetére


cappa72
nagyúr

na jó, bevallom, csak csipkelődtem
El is fér itt :)

nekem ez a GPS alapon még mehetek többel is kicsit olyan, hogy jajj fosok meg ne büntessenek, de azért én tudom a frankót
Nekem nem olyan.
Én akkor is 60-as óraállással megyek, ha ott a rendőr, és mér (és nem lassítok le óra szerinti 40-re). Eddig még sosem kaptam büntetést, mert 8km/h-t csal az óra. Tehát 52-vel megyek, ami a 8%-os hibahatáron belül van (54 alatt). Ez már tapasztalati tény, majd' évtizedre visszamenőleg. Nem azért mer' vagány vagyok, hanem hogy elősegítsem a forgalom haladását.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#42333) sigidi


sigidi
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Bp. és környékén karosszéria lakatost és fényezőt? Sx4 s cross (lime zöld) jobb oldali ajtajai horpadtak és lett végig húzva...
suzuki ház van legközelebb, ők milyenek?

köszi,

Expect the unexpected.

(#42334) blakey válasza sigidi (#42333) üzenetére


blakey
titán

Én tudok egyet, régimódi a fazon és ha tisztességesen kommunikálsz vele akkor megbízható és szép munkát fognak végezni. [link]
Festéket is kevertethetsz és viheted magaddal, annyival kevesebb lesz és a festék is megfelelő lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42335) pjen válasza blakey (#42334) üzenetére


pjen
félisten

Nekem mikor végig karcolták a jobb oldalt az,autó divius csinálta a 17. Ker ben.Nagyon szép lett.és a biztosítást is intézi.

(#42336) sigidi válasza blakey (#42334) üzenetére


sigidi
tag

Köszi a segítséget!

Expect the unexpected.

(#42337) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok!

2007 1.3 M13A switbe szeretnék motor-váltó olajat, valamit fékfolyadékot.

Motorolajból 2 típust néztem ki:
- Motul 8100 X-cess 5W-40 4l
- Eneos Premium Hyper 5W-40 4l

A jóváhagyások és a minősítések között oly szinten elvesztem, hogy már nem tudom, jók-e ezek az olajak.

Váltó:
- Castrol Syntrans Transaxle 75w-90 3*1L GL4+

Teljes fékfolyadék cseréhez mennyi kellene? Illetve ajánlott márka? Elég kis kiszerelésben is látom őket, nem nagyon szeretnék többet venni.

Ha lenne jobb alternatíva helyettük, azt is szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#42338) Zoleee83 válasza hundai (#42337) üzenetére


Zoleee83
addikt

Én ezt javasolnám:

Motorolaj:
Eneos Premium Hyper 5W-40 4l
(5W30 a gyári előirt, de én is 5W40-et használok, lehetne 0W is, ez hidegindítózásnál lényeg, télen leginkább)

Váltóolaj:
ENEOS 75W90 (ebből talán 3 liter kellett amiből a 3. doboz nem kellett teljesen, ha jól emlékszem)

Nem rossz a Motul sem, de az Eneos-t sokkal jobbnak találtam, a Castrol váltóolajat kerülném, Eneos ebben nagyságrendekkel jobb.
(Váltóolajat 45.000-nél kell cserélni szóval érdemes megnézni kell-e egyáltalán, mentél-e annyit, nálam is olajcsere lesz jövő héten szintén Eneos lesz a befutó)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#42339) tboldi válasza hundai (#42337) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Suzuki olyannyira nem ír elő semmit, hogy tulajdonképpen repceolajat is önthetnél bele. :D

Viccet félretéve, bár 5W30 a gyári viszkozitás, jó bele az is, amit kinéztél. Sőt, ha sok a városi rövidtáv gyakori indítgatásokkal, 0W30-at is önthetsz bele. Amúgy a kettő közül a Motult választanám, nekem szimpatikusabb.

Váltóolaj szintén oké - viszkozitás megfelelő, és a GL4 is megvan, baj nem lehet.

Fékfolyadékból bármilyen DOT4 megteszi. Pontos mennyiséget nem tudok, de egy liter biztosan elég. Egy esetleges átmosáshoz viszont kellhet több.

szerk.: Ugyanilyen motoros WagonR-ünk van, most Shell Helix Ultra ECT 0W30 van benne, ezzel nagyon csendes, de nem mintha az előző Motul 8100 Eco-nergy 5W30-cal hangos lett volna. :D
Váltóolajból Motul Motylgear van benne, szintén nincs panasz.

[ Szerkesztve ]

(#42340) hundai válasza Zoleee83 (#42338) üzenetére


hundai
aktív tag

Köszi!

Eneosból nincs gl4 váltó olaj, így sajna kiesik.

-Wake up Neo!

(#42341) hundai válasza tboldi (#42339) üzenetére


hundai
aktív tag

Köszönöm a választ, így már jobban képben vagyok :)

-Wake up Neo!

(#42342) pjen válasza hundai (#42337) üzenetére


pjen
félisten

Szia.2006 februári Swift.A szervíz a kötelezőkön mindíg Castrol 10/40 es motor olajat öntött bele.Most is azzal megy.Kétszer volt genne 5/30.Suzuki gyári,és Valvoline.Én nem éreztem különbeéget.Egyszer az Opel Gyulainál cseréltek olajat,opel gyárira,5/30,na azzal talán picit csendesebb volt.

(#42343) Terwet AH64


Terwet AH64
újonc

Sziasztok

2018 vásárolt SX4 S-Cross autóm nem ismeri fel a Samsung Note9 készülékemet sem android autóval sem mirrorlinkkel. (slda 1860.1)
Kipróbáltam a telefont más márkájú autóval ott működött rendesen.

Mi lehet a probléma valaki tapasztalt hasonlót?
Előre is köszönöm a javaslatokat.

(#42344) csaba1203


csaba1203
addikt

Azért ki lehet fogni jó állapotú Swift-et is.
-[link]

(#42345) Tom1939 válasza Terwet AH64 (#42343) üzenetére


Tom1939
őstag

Érdekes, nekem 17-es az autóm (scross) és az augusztus elején vett note 9-emmel megy az andoid auto. Igaz csak 1-2 alkalommal próbáltam.

Alapok biztos megvannak, de hátha segít:

- Android auto nincs a google playen, csak külön letölthető (de ez biztos megvan ha máshol működött).

- Kábelminőségre érzékeny, próbáld gyári kábellel

- Mikor működött más autóval? Ha régebben akkor lehet az első a probléma (nincs hivatalosan itthon a playen). Van hogy makacsul frissíteni akar, de ugye hivatalosan nem lehet. Szóval próbálj egy manuális app törlést és újra telepítést a legfrissebb elérhetőre.

Ha ezek nem jönnek be nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

(#42346) Terwet AH64


Terwet AH64
újonc

Az Android autot letöltve telepítettem abból is próbáltam párat hátha valamelyik jobb :) de nem..
Ugyan ezzel a kábellel andriod 8.0 telefon csatlakozik a kocsihoz. Az enyém meg csak a bluetooth kapcsolatot építi fel és utána felvillan az android autó az autó kijelzőjén 1 másodpercre utána eltűnik. A telefon meg USB kapcsolatnál ledobálja a fájl átvitel lehetőséget mint ha ki be húznám a kábelt a telefonból.

Neked milyen SLDA van fent a fejegységen?

(#42347) BigBlackDog válasza Terwet AH64 (#42346) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A kábel nincs megtörve (vagy a telefon csatlakozója, de erre nem sok esélyt látok)? Találkoztam már olyan kábellel, ami csak bizonyos telefonoknál volt problémás.

[ Szerkesztve ]

(#42348) Terwet AH64 válasza BigBlackDog (#42347) üzenetére


Terwet AH64
újonc

Ugyan ezzel a kábellel csatlakoztam egy skoda rapidhoz.

(#42349) Tom1939 válasza Terwet AH64 (#42346) üzenetére


Tom1939
őstag

Huh a kérdés jó, valami 8-as végű rémlik. Egyszer frissítették szalonban nem sokkal autó vétel után. Biztos van frissebb, de azóta nem nyúltam hozzá már működik (én frissítésekkel is üldözési mániás vagyok... Néha utána rosszabb).

(#42350) Brogyi válasza Terwet AH64 (#42348) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az telefon Android Auto-ban kapcsold ki a kék fogat. Az csak a telefon kihangosítónak kell.
Ha a kocsiban tartózkodsz, és a zsebedben a teflon akkor is kapcsolódik a kék fog, de az Android Auto csak dróton. Amikor startol a suzuki akkor ne legyen rádugva a teló. Ezeket vedd figyelembe, és talán menni fog.
Remélem csak ennyi volt. :)
Azt hiszem májusi frissítés van. Keress rá itt a topikban. A file helye is ott van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.