Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42651) Tomics válasza hentes555 (#42650) üzenetére


Tomics
addikt

NB Laser + 130% volt az első, de ezt szerintem már nem lehet kapni.
Most ez van benne

PH! addikt since 2004

(#42652) tboldi válasza Tomics (#42649) üzenetére


tboldi
nagyúr

+1 :R

(#42653) dethroner válasza Tomics (#42649) üzenetére


dethroner
veterán

Ha a vetítési kép jó, akkor hogyan vakítja el a szembejövőt? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42654) gyenesmartin válasza dethroner (#42653) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nálunk az emberek megveszik ezeket az olcsó led-eket, berakják a 20 éves autójukba, amiknek a fényszórójuk is már teljesen be van mattulva (ahelyett, hogy felpolíroznák, hogy jobban lássanak, inkább vesznek egy erősebb led-et). A matt felület pedig szépen szétszórja mindenfelé a fényt. Hiába van beállítva jól, jó magasságba, de mégis sokkal zavaróbb, mintha egy halogén sárga színű lámpa világít a szemedbe.

(#42655) dethroner válasza gyenesmartin (#42654) üzenetére


dethroner
veterán

Én nem a legolcsóbb vackokról beszélek, hanem pl. [ezekről] 30 dezsőtől már közel tökéletes, 100 dollár környékén pedig már tényleg tökéletes a vetítési kép. Én 3 napja cseréltettem ki mindkét lámpatestet. Üvegbúrás, mattulni nem tud de gondolom a foncsor belül azért megkopott 23 év alatt. Szemmel láthatóan jobb lett a fénye de azért lehetne ez még jobb is.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42656) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni ha van itt egyáltalán Ignises hogy ezt a fejegységet betudnám v.hogy épiteni a gyári helyére? [link]

PSN - RedFoxHun

(#42657) domojko válasza redhunter (#42656) üzenetére


domojko
senior tag

Szia! Keresned kell az ignishez 2 din-es rádió beépítő keretet.

(#42659) ncc1701 válasza Dare2Live (#42647) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát, a tévedés jogát mindig fenntartom. Mintha olyasmire emlékeznék, h az izzóból x mennyiségű fényáram léphet ki, és az izzó gyártók csak abban tudnak variálni, hogy az a fényáram melyik irányban legyen erősebb.
Anno nekem is volt osram nightbrakerem, és nem vettem észre semmit, azon kívül, h hamarabb tönkrement. Azóta sima, jó minőségű izzókat használok.

(#42660) tboldi válasza ncc1701 (#42659) üzenetére


tboldi
nagyúr

Foncsor és búra hibátlan? Csak mert én igenis érzékelem a jobb fényt a Jazz-ben és a WagonR-ben egyaránt. :K

(#42661) ncc1701 válasza tboldi (#42660) üzenetére


ncc1701
veterán

Gondolom egy pár éves autón annak kellene lennie. :) De ez nem most volt, azóta lehet változott a dolog.

(#42662) domojko válasza ncc1701 (#42661) üzenetére


domojko
senior tag

Kb 4-5 éve megelégedéssel használom az emelt fényű izzókat: Osram night break unlimited, night break laser, cool blue intense.
Ha valaki nem lát különbséget a hagyományos és az emelt fényű izzók fénye között, ott a szemmel is lehet probléma. ;) :)

[ Szerkesztve ]

(#42663) Tigerclaw válasza ncc1701 (#42659) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A homogenitással szoktak játszani meg főleg a színhőmérséklettel. Kevert xenon, vagy teljesen xenonnal töltött verziók is vannak. Persze teljesen más a xenonként ismert ízzó és egy ilyen xenonnal töltött ízzó működése. A szemnek viszont fényesebbnek tűnik a magasabb színhőmérsékletű kékes fény. Néha látni olyat is hogy kékre festik az ízzó búráját, vagy egy részét, de nem tudom hogy ez funkcionális bevonat...tehát ettől lesz kékesebb a fénye, vagy csak jelzés. Van ahol azt írták, hogy felesleges szórt fényt akarják csökkenteni ezzel, hogy ne vakítson annyira szemből.

Illetve még pontszerűbbé, teszik a fényforrást úgy hogy az ízzószál kisebb méretben adja le azt a fényerőt, de csak vékonyabb szállal tudják hozni a megfelelő áramsűrűséget, ezért kiégnek hamarabb

Azok a +100, +150, akármennyi fényerőt meg csak a vetítési kép bizonyos pontjain értik, de mivel nem adják meg, hogy hol és hogyan mérnek, így ellenőrizni se lehet.

Talán egy normál élettartamú, de magasabb színhőmérsékletű kékes ízzót én is kipróbálok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42664) Dare2Live válasza ncc1701 (#42659) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link] ;)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42665) dethroner válasza Tigerclaw (#42663) üzenetére


dethroner
veterán

[Ezen] a youtube csatornán nagyon sok izzót összehasonlít valós körülmények között, és szépen látszik melyik mit tud. Pont ezen felbátorodva fogok rendelni egy készlet M-tech powertec platinum izzót. Osram árának a feléért van és szemmel alig látszik a különbség.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42666) dethroner válasza dethroner (#42464) üzenetére


dethroner
veterán

Pénteken voltam bent a Suzukinál papírokat aláírni és a szalonvezető azt mondta Pirelli gumik lesznek rajta. Többet nem tudot mondani sajnos.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42667) Hego válasza Imy (#38150) üzenetére


Hego
tag

Végül rendeltél innen? Ha igen, akkor mi a tapasztalat? Ha nem, akkor végül honnan lett téli szetted?

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#42668) ncc1701 válasza Dare2Live (#42664) üzenetére


ncc1701
veterán

Nice. :)

Jövő héten megy a vas 15ekm-es szervízre. 1.2GL, kiváncsi vagyok, mennyi lesz a vége. Másik fórumon írtak 38eft-ot, kicsit vastagnak érzem egy olajcserére, de gondolom ez van.

[ Szerkesztve ]

(#42669) Napfénysüti válasza ncc1701 (#42668) üzenetére

Hova viszed?

Més que un club!

(#42670) ncc1701 válasza Napfénysüti (#42669) üzenetére


ncc1701
veterán

Mexikói úti suzuki ház. Az van közel a céghez, 15 perc séta.

(#42671) kiskun968 válasza ncc1701 (#42668) üzenetére


kiskun968
tag

Nekem tavaly 41 807 Ft volt ott 1.2GL+

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#42672) ncc1701 válasza kiskun968 (#42671) üzenetére


ncc1701
veterán

Ó, köszi.

(#42673) Napfénysüti válasza ncc1701 (#42670) üzenetére

Pest drága, vidéken olcsóbb a szerviz. Nekem az első éves 23k volt a második éves meg 28k Tamásiban.

Més que un club!

(#42674) gaborm69


gaborm69
aktív tag

Nekem Szekszárdon 30 körülre jósolták az egy évest.Igaz még csak a jövőhéten viszem az ezresre.

Samsung Galaxy S20 FE

(#42675) dethroner


dethroner
veterán

Új autóban ugye nem lesz semmiféle szőnyeg? Ha így van, melyiket érdemesebb venni? A szebb szövetet, vagy a praktikusabb gumiszőnyeget?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42676) tboldi válasza dethroner (#42675) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én szövetpárti vagyok, utálom a gumit, mert nedvesen csúszik, nyekereg, ronda és büdös.

(#42677) BigBlackDog válasza dethroner (#42675) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Van olyan szalon, ahol ajándékként benne van egy szőnyeggarnitúra az árban. De a szövetet javasolnám. Kellemesebb és nem koszolódik olyan szörnyen, mint ahogy gondolná az ember.

[ Szerkesztve ]

(#42679) BigBlackDog válasza Penguin_ (#42678) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezek a tálcás dolgok mondjuk szimpatikusak számomra is a téli latyakos időszakra (bár nálam annyira nem számít, kocsiba külön cipőt használok általában).

(#42681) dethroner válasza BigBlackDog (#42677) üzenetére


dethroner
veterán

Ebben tuti nem lesz semmi ajándék, még ja a motor az autóban lesz :DD Nekem is szebbnek tűnik a szövet, de praktikusabbnak tűnik a gumi. A sarat kiöntöm, vízzel letörlöm és tiszta. Míg a szövetet porolni kell, a nedvesség sárrá állhat össze benne, és ha tisztítás alatt van, addig az autóban nem lesz szőnyeg. Gumira szavazok.
Másik kérdés, hogy könyöklőt érdemes-e swiftbe venni? Subaruban volt gyári, az marha széles autó volt, lehetett benne fetrengeni :) De a suzuki sokkal kisebbnek tűnik belülről, tartok attól hogy ha belerakom, szinte összenyomja majd az előlülőket.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42682) tboldi válasza Penguin_ (#42678) üzenetére


tboldi
nagyúr

Literszám hordod be a nedvességet? :D

Nálam sosem volt olyan nedves a szövet, hogy tocsogott volna. Havas időben össze szoktam ütni párszor a lábaimat, miután balra elfordulva leültem, hogy a nagyja lejöjjön. Sárba meg egyszerűen nem megyek. Nem mintha a Jazz alkalmas lenne rá. :D

Ja, és két gyári szettem is van: egy "normál" őszre-télre és egy "elegance" tavaszra-nyárra.

[ Szerkesztve ]

(#42684) tboldi válasza Penguin_ (#42683) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, én csak sima magasszárú cipőt hordok télen. Ilyet, csak konszolidáltabb színben. :D

szerk.: És csak 45-ös a lábam. :D

[ Szerkesztve ]

(#42685) ncc1701 válasza tboldi (#42682) üzenetére


ncc1701
veterán

Télen, mikor tiszta latyak minden hetekig, és minden nap beülsz 4-5x a kocsiba, akkor pedig előfordul. De én egy beteg állat vagyok, nálam a gyári gumi szőnyegen van egy jó minőségű szövet. :)

(#42686) tboldi válasza ncc1701 (#42685) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezek szerint csak nálunk takarítják rendesen az utakat? ;]
De tényleg, annyi sót el szoktak szórni, hogy májusig fehérek az utak. Nincs is hó soha, se latyak, csak víz, mintha az eső esett volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#42687) ncc1701 válasza tboldi (#42686) üzenetére


ncc1701
veterán

Az lehet, de családi házban lakok, itt az van, hogy havas minden, nem tudom kopaszra tolni a füvet, valamennyi hó mindig kerül be a cipőn.

(#42688) tboldi válasza ncc1701 (#42687) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is, de a garázsig le van betonozva. :))

(#42689) samen válasza dethroner (#42675) üzenetére


samen
tag

Én ezt tudom ajánlani!Nagyon jó!
https://www.withcar.hu/gumiszonyegek-suzuki-swift-05-2017

(#42690) dethroner válasza samen (#42689) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi, megnézem :R A könyölő dolgot meg csak azért kérdezem, mert egy ismerős cége autó kiegészítőket gyárt, és Suzukihoz is csinálnak. (pár éve még ha jól emlékszem a tesla is velük gyártatott valamit). A lényeg a lényeg, minőségi cuccnak tűnik, talán az ő termékeikből vennék. Ti ezeket ismeritek, vett valaki már belőle?
[link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42691) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

2006os Swiftre milyen téli gumit vennétek, ami ár/érték arányban jó? (Havi 700-800 kmet mennék vele téli időszakban, 165/70/R14)

(#42692) r.levente75 válasza dethroner (#42690) üzenetére


r.levente75
addikt

Hankook

(#42693) -NOKIA- válasza dethroner (#42681) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerintem a gumiszőnyeg melósbuszba meg teherautóba való.

(#42694) Napfénysüti válasza -NOKIA- (#42693) üzenetére

Nekem azt adtak a Balenóhoz, elvagyok vele. Persze az előző autómhoz a hímzett VTi feliratos szövet jobban nézett ki de hogy őszinte legyek az autoban ülve nem a szőnyeget szoktam nézegetni.

Més que un club!

(#42695) papaya69


papaya69
csendes tag

Üdv- Van egy 2002 es 16 szelepes swiftem.

A motor levegőszűrő felőli oldalán alul van valami jeladó ( ha jól tudom főtengely jeladó) és annak környéke olajos illetve a karter tömítés ezen része is olajos. hallottam olyat,hogy a főtengely szimering a ludas általában , de a ékszíjtársa alatti rész olajsáros nincs lemosódva a kosz csak a jeladó környéke tiszta az olajtól. A kérdésem az lenne,hogy mennyire jellemző a jeladó olajfolyása , vagy inkább a szimering lehet a ludas. A jeladó alatt milyen tömítés van? Illetve a karter ezeknél tömítéses vagy valami pasztával van összerakva?.

(#42696) noorbertt


noorbertt
őstag

Gömb Swift 2005 , merre találom a biztosíték táblát?

(#42697) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

[link]

Ez csak egy Fordos PR cikk, de elvileg minden gyártó ugyanabban a cipőben jár és minden leendő új autó vásárló is. Mindenhonnan tűnnek majd el motor verziók vagy akár komplett modellek.

Persze csak jövőre derül ki, hogy csak mekkora a láng a nagy füst mögött.

Mondjuk már olvastam olyan cikket is, amiben azt fejtegették, hogy a jövőnem a benzines, gázolajos autósokkal próbálják valahogy megfizettetni az e-autók ártámogatását. Ergo a szegények dobják össze a gazdagoknak a lét, hogy vehessenek csodaautót. Business as usual.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42698) hundai válasza noorbertt (#42696) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia! Kormány alatti burkolatot pattintsd le, bal oldalon fogod találni a kis fekete dobozt az ajtó zsanérja után.

-Wake up Neo!

(#42699) hundai válasza hundai (#42698) üzenetére


hundai
aktív tag

Fehér a doboz, kevertem az elsővel.

-Wake up Neo!

(#42700) noorbertt válasza hundai (#42698) üzenetére


noorbertt
őstag

Köszönöm, azóta már megtaláltam :) jól el van rejtve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.