Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42551) tboldi válasza BigBlackDog (#42550) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erről jut eszembe, hogy egyszer amíg várakoztam a szervizben, jött egy türelmetlen faszi, hogy nem működik a start-stop az autójában, azonnal javítsák meg neki.
Más meg pezsgőt bontana, ha így járna. :D

(#42553) SyMbioTe válasza tm5 (#42538) üzenetére

Igen, rosszul emlékeztem, valóban így működik.
De a 3310-nél valamiért ez nem oké. A híváslistát meg sem jeleníti, a névjegyzékben meg ha rábökök egyre, akkor csak üresség van a szám helyén. :F
A saját, Note8-ammal nekem is megy minden hibátlanul.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#42554) Tigerclaw válasza SyMbioTe (#42549) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tehát nem a megvalósítással van a gond, hanem maga a koncepció problémás. Amellett hogy többet használja az akkut, és az indítómotort, de jobban igénybe veheti a súrlódó alkatrészeket. Vagy épp a katalizátorba több el nem égett üzemanyag kerül ami megint nem ideális ha jól tudom.

Gondolom ez nem egy külön választható extra a Suzikinál, hanem egy nagyobb felszereltségi csomag része.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42555) BigBlackDog válasza Tigerclaw (#42554) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A startstop nem kötelező már minden autóba pár éve?

(#42556) SyMbioTe válasza Tigerclaw (#42554) üzenetére

A legalapabb 1.0 GL-ben is van Start-stop.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#42557) Tigerclaw válasza BigBlackDog (#42555) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom nem, mert az 1 hónapos autómban sincs. 1.2GL-es Baleno. Gondolom ehhez a motorhoz a hibrid vagy automata váltós verzióhoz járhat...vagy GLX szintre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42558) sagesz93 válasza BigBlackDog (#42555) üzenetére


sagesz93
addikt

Hál isten a balenoban nincs :) Szerintem egyik szívó 1.2-ben sincs (gondolom az ISG-s új modellekbe pedig már van)

(#42559) HKorn válasza BigBlackDog (#42555) üzenetére


HKorn
addikt

Én is így tudom, kötelező, mint a nappali menetfény meg a menetstabilizátor, meg most már a vészhívó rendszer is.

Run&Ride

(#42560) Dare2Live válasza BigBlackDog (#42555) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem.

jan1től a 95gr/km lesz a kötelező. És amiatt kb mindegyik autóban lesz.

szerk: Kiváncsi vagyok, hogy rakják össze jövőre gyártók a flottát, hogy összejöjjön a 95gr/km. Mert afölött csúnya lesz az adó...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42561) Napfénysüti válasza BigBlackDog (#42555) üzenetére

Szerencsére nem. :N

Més que un club!

(#42562) focvis válasza sagesz93 (#42558) üzenetére


focvis
veterán

Ignis 1.2 GL+-ban sincs.

BTW: A start-stopos autókban jellemzően más, erősebb az önindító és az akkumulátor - ennek megfelelően drágább a javításuk ha gebasz van. Pl. VW-nél más felületkezelést kapnak a csapágyak is, hogy jobban bírják a start-stop üzemből eredő gyűrődést.

(#42563) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Mindenki: Akkor ezer bocsánat, valamiért az ragadt meg bennem, hogy törvény szerint kötelező, de akkor csak ennyire "elterjedt" lett. :R

(#42564) dethroner válasza sagesz93 (#42558) üzenetére


dethroner
veterán

Úgy tudom az én 1,2-es GLX Swiftemben lesz ez a szar startstop. Ki lehet valahogy kapcsolni állandóra, nem csak az aktuális útra vonatkozóan?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42565) vzsryl válasza dethroner (#42564) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Aha

;]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#42566) dethroner válasza vzsryl (#42565) üzenetére


dethroner
veterán

Valami más esetleg? :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42567) dethroner


dethroner
veterán

Úgy emlékszem nemrég valaki linkelt egy letöltés az új swift kezelésihez. Nem találom sehol a linket, valaki nem osztaná meg velem, ha tényleg ide volt felrakva? köszi

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42568) ncc1701 válasza SyMbioTe (#42556) üzenetére


ncc1701
veterán

Negatív. Az 1.2GL-emben nincs.

(#42569) tboldi válasza dethroner (#42566) üzenetére


tboldi
nagyúr

Több lehetőség is van:
1, Klímát szellőztetésre állítani, blakey leírta korábban a menetét.
2, Egy ilyen kütyü beszerelése.
3. A motorháztető nyitott állapotát figyelő szenzor meghekkelése, amit Tom1939 említett.

Én a 2-esre szavaznék, szerintem az a legelegánsabb megoldás.

Kezelési útmutató itt, a jobb oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#42570) SyMbioTe válasza ncc1701 (#42568) üzenetére

Ehh, az kimaradt hogy Vitara/Scrosst néztem csak.:))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#42571) alphaville válasza dethroner (#42543) üzenetére


alphaville
aktív tag

Szlovéniában kötnek ki. Az indulást nem tudom.

(#42572) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

A Swiftemben egyre gyakrabban világít a check engine lámpa. A katalizátor hatásfok csökkenéssel kapcsolatosan. Nem szeretnék mindig a szervizbe szaladgálni, hogy kikapcsolják a lámpát.
Olvastam itt a fórumon egy bluetooth-os hibakód olvasóról.
Tudnátok adni valami linket, hogy melyik fajtát érdemes megrendelni?
Köszönöm!

Minden ellenállás hasztalan.

(#42573) ncc1701 válasza szaniszlokar (#42572) üzenetére


ncc1701
veterán

Én nem is tudom, de ilyenkor inkább javíttatom a hibát. Vagy ez túl naív hozzáállás, h ne közlekedjek a lehetségesnél környzetszennyezőbb autóval?

(#42574) racerx válasza tboldi (#42569) üzenetére


racerx
őstag

A 2-es a Vaterán 4000 körül van. Nálam tökéletesen megy.

(#42575) szaniszlokar válasza ncc1701 (#42573) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

A szerviz szerint nincs probléma a katalizátorral. Többen panaszkodnak itt a fórumon is, hogy típushiba, hol világít hol nem.

Minden ellenállás hasztalan.

(#42576) vzsryl válasza szaniszlokar (#42575) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Típus hiba, faterom gombóca is ezt csinálja.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#42577) ncc1701 válasza szaniszlokar (#42575) üzenetére


ncc1701
veterán

Hm. Pedig a kis benzinesekben 200e körül el szokott fáradni a katalizátor sajna.

(#42578) szaniszlokar válasza ncc1701 (#42577) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

167 ezer körül járok vele most.

Minden ellenállás hasztalan.

(#42579) ncc1701 válasza szaniszlokar (#42578) üzenetére


ncc1701
veterán

Simán lehet. használat módjától is függ, mennyit bírnak (város-pálya, rövid-hosszú távok, stb).

(#42580) dethroner válasza tboldi (#42569) üzenetére


dethroner
veterán

Ezt a szellőztetős dolgot majd meglesem miként működik. A második lehetőség is szimpi, csak kicsit húzós az ára. De emlékeim szerint a sávelhagyásra figyelmeztető marhaságot is valami ilyen közbeiktatással lehet véglegesen kikapcsolni. A hármas szenzort meg inkább nem baszkurálnám, az hasznos lehet ha tényleg nyitva az orra.
A kézikönyv tudom hogy lóolvasható a suzukinál, de nem lehet letölteni, mindig net kell hozzá. Egyszer mintha valaki felrakta volna valami letöltős oldalra, de nem találom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42581) karlkani válasza dethroner (#42580) üzenetére


karlkani
aktív tag

(#42582) racerx válasza dethroner (#42580) üzenetére


racerx
őstag

Mondom: vaterán 4000 asszem az elektronika ára. Tökéletes. Ha kell kikapcsolható, mint ha benn se lenne, ugyanúgy ki -bekacsolható a gombbal. Szervizbe tökéletes :)

(#42583) dethroner válasza karlkani (#42581) üzenetére


dethroner
veterán

(#42582) racerx Rendben, észben tartom és ha megjön az autó, akkor megkeresem, vagy megkérdezem újra :D

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42584) karlkani válasza dethroner (#42583) üzenetére


karlkani
aktív tag

Sikerült letölteni? A linkre kattintva, most nekem ezt írta ki: The specified URL cannot be found. Ellenben, ha a honlapon a kezelési útmutatóra kattintva elfogadjuk a felhasználási feltételeket, akkor letölthető. :)

Gépjármű kezelési útmutató
Multimédia rendszer kezelési útmutató

(#42585) dethroner válasza karlkani (#42584) üzenetére


dethroner
veterán

Elsőre nekem se találta a fájlt, de pár frissítés után bejött a letöltő lehetőség.
Korábban néztem a honlapon lévő könyvet, de ott csak megyitni tudtam, nem volt más lehetőség. Ahhoz is el kellett fogadni a feltételeket hogy megnyissam. De most már megvan :P;)
Köszi a linket.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42586) SirKero


SirKero
őstag

[link] Apa kezdődik :O Elindultak az árak :O

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#42587) Tom1939 válasza SirKero (#42586) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja. Automata annyiba kerül mint az allgrip (600 ezer)... Érdekes hogy a swiftnél maradt az 1.0, illetve gl-ben van hibrid nélküli 1.2-es 3.19 misiért.

(#42588) ncc1701 válasza AmunRa (#199) üzenetére


ncc1701
veterán

Mert ezeket megvétel elött kell ellenőrizni.

(#42589) Cathfaern válasza ncc1701 (#42588) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szép 14 év volt ;]

(#42590) Tigerclaw válasza SirKero (#42586) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A szalonban a múltkor azt mondták, hogy egyszer csak jött egy ukáz pár hete, hogy a Jimny listaárához csapjanak hozzá 300k huf-ot. Most legalább már tiszta lesz a helyzet. Arra tippelek, hogy fél évig rápróbálnak ezekre az árakra, hogy mit reagál a piac. Persze jó kérdés, hogy a többi gyártó hogyan fog árazni. Ha szinkronban maradnak max. azt érik el, hogy az egész újautó piac összeesik. Ha valamelyik gyártó óvatosabban áraz, az nyertese lehet annak a körnek.

Nekem az nem szimpatikus, hogy nem központilag szabályozzák a Suzukinál, hogy mit kap az ügyfél, tehát milyen élményben részesül. Van ahol ott van az ingyen téligumi szett, felnivel, máshol 6 év garancia, megint máshol meg örülhetsz ha köszönnek fizetés után. Egy autómárkának ügyelnie kellene a márka image-re. Ha adnak valami extrát, mindenkinek adjanak. Az is felmerül az emberben, hogy biztos járt volna nekem is, csak lenyúlta a szalon.
Én pl. a rövidebbet húztam anno, mert annyira semmit nem kaptam az új autóhoz, hogy még egy egyszerű gumiszőnyeg sem volt benne, se elakadásjelző háromszög, ami Kresz szerint kötelező tartozék, ahogy tartalék izzókészlet, elsősegélycsomag. Olyan extrákról meg szó se volt, hogy adjanak rá egy 3 ezer forintos üléshuzatot.

Sajnos pont olyan időszakban vettem, pár hónapja, amikor ugye nem lehetett már rendelni sem, csak ha szerencsés voltál választani a már raktárra megrendelt pár darab közül. Szóval nem tehettem meg hogy belealkudok még valamit az árba.

Amúgy az autóval abszolút elégedett vagyok, csak ugye a tüske benne marad az emberben egy ilyen eset után.

A Suzukinál az sem tetszik, hogy nincs pl. gyári üléshuzat és a tartozék-katalógusukban lévő dolgok is mintha csak valami alternatív univerzumban léteznének. Kérdezem a szalont, hogy mennyibe kerülne ez vagy az...hát ők nem tudják...ha megveszem hozzá mennyiért teszik fel...nem tudják, mert még sosem tettek fel olyat, azt sem tudják hogy lehet feltettni. Lehet-e a GL verzióhoz utólag valamit upgradelni...hát semmit, vagy nem tudják, de biztos drága.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42591) Dare2Live válasza Tigerclaw (#42590) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

automata +1xgrammot pofog ez tippre mind ado.
jimynel detto.

fel ev mulva meg mar 2020 marcius lesz nem lepne meg ha addigra minden ara meg feljebb ugrana. hogy 100kt vagy 500at az x. flottara megy a 'co2' ado es ki tudja mi jon jovore... vmilyen hibrid sx4bol is lesz...

szerk: konkurencianal detto uez lesz. ami sok co2t pofog az megszunik vagy csunya ara lesz. jonnek a mondeo meretu kocsik 1.0as motorral....
erdemes lenne figyelni mashol az 1.6-2.0as arak hogy valtoznak. raktárkészlet 1-2ho alatt mindenhol kifut.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42592) SyMbioTe válasza Tigerclaw (#42590) üzenetére

Tartalék izzó készlet nem kötelező, csak háromszög, meg elsősegély.

De azt aterzem amit írsz. Az lényegtelen, hogy az ügyintéző kicsit unott képű volt a szalonban, meg tartozékokat is tudtunk rendelni párat. Került a kocsira ilyen védelem csomag, amibe van csomagterszonyeg. Na az nem jött meg.
Kérdeztük, azt mondta nem is jár hozzá. Jó. Másnap visszamentünk, weboldalt megmutatva (mysuzuki.hu) hogy márpedig igenis az benne van. Hebegve habigva bocsánatot kért, 1000-res szervízre meglesz. Kíváncsi leszek :D

De legyen ez a legnagyobb gond, autó az hibátlan, és az a fontosabb :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#42593) Tigerclaw válasza SyMbioTe (#42592) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Talán már csak a háromszög, de megbüntethetnek ha kiment az izzó és nincs tartalék, vagy balesetbe kerülsz és nincs elsősegély csomag. Az más dolog hogy kb. 100 sofőrből 99 nem tud rendesen elsősegélyt adni...én sem.

Én is pont egy olyan City csomagon gondolkodok, amin van olyan SUV-okon megszokott műanyag védőelem a küszöbön körben, meg a kerékdobnál, illetve bumperek a lökhárítókon, ajtókon, csak se árat nem tudok, se azt hogy a szervíz fel tudja-e szerelni, ragasztani? és ha igen, mennyiért. Egy utólagos első ködlámpa szerelésre mondtak 100 ezres árat, ami sokkal olcsóbb anyagban és sokkal kevesebb munkaórát tesz ki.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42594) csaba1203 válasza Tigerclaw (#42590) üzenetére


csaba1203
addikt

Hogy mit ad ajándékba azt kereskedője válogatja.Egy dolog biztos te nem fogsz reklámot csinálni velem ellentétben,mert nálam a szőnyeg,a háromszög és kiegészítők és nem utolsó sorban a használt autó beszámítás ajándék volt.
Ráadásul kaptam egy üveg rozé bort is a kereskedés emblémájával.Ha utána nézel a neten nekik nagyon jó a reputációjuk igaz vidéki kereskedésről van szó.
Azért írtam,hogy legyen ellenpélda is.

(#42595) blakey válasza csaba1203 (#42594) üzenetére


blakey
titán

Én ezt még megtudom fejelni egy ajándék középső órával (Vitara) meg egy 40%-os kedvezménnyel adott gyári könyöklővel. :) Ez viszont Bp.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42596) dethroner


dethroner
veterán

Nézegetem a vásárolható kiegészítőket, nagyon nem olcsók a suzuki katalógus. Van más lehetőség, ahol esetleg jóval olcsóbban lehet a gyárihoz nagyon közeli minőségben és méretpontos kiegészítőket venni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42597) BigBlackDog válasza dethroner (#42596) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem jó forrás lehet pl. a Suzuparts, vagy Sumo Suzuki.

(#42598) Brogyi


Brogyi
senior tag

A "hideg" reggel miatt a jobb hátsó kerék bejelzett. A kijelző szerint 190kpa-nál van az alsó limit. 220 a jó nálam hátul, elöl 250. Ahogy melegedett felment 202, de az még kevés volt. Olyan mint a "csoró" indikátor a benzinnél.
Ha bejelzett, akkor az mutatja. :)

(#42599) csaba1203 válasza Brogyi (#42598) üzenetére


csaba1203
addikt

Szintén zenész bal eleje 223-ra jelzett :D

(#42600) r.levente75 válasza szaniszlokar (#42572) üzenetére


r.levente75
addikt

Hibakód olvasás: Ajtó kinyit beülsz (nem csukod be! ) gyújtás rá-ad helyzetjelző 3x ki-be utána a vezető oldali ajtó kis gombja (ami a lámpát is kapcsolja) 3x megnyom és ki fogja villogni a rabló riasztó lámpán a hibát illetve az OBD-s hibakódot kiírja a km számlálón!

Törlés ugyanez csak 4x kell a helyzetjelző is meg az ajtó gomb is.

Szerencsére még nem próbáltam, nem kellett. Nem tudom működik e a dolog, egy próbát megér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.