Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42801) tboldi válasza hundai (#42800) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az van odaírva. ;]

(#42802) hundai válasza tboldi (#42801) üzenetére


hundai
aktív tag

Annyiért ajándék :D

-Wake up Neo!

(#42803) ncc1701 válasza hundai (#42802) üzenetére


ncc1701
veterán

Suzukiba hagyományosan nem a legolcsóbb gyertya szok kelleni. Viszont ritkán kell cserélni.

(#42804) hundai válasza ncc1701 (#42803) üzenetére


hundai
aktív tag

Tudom, nemrég cseréltem én is. Keveselltem a 18e/4db árat, én hirtelenjében a Bautóban vettem 35k/4db áron, utána néztem szét a neten és koppantam egy hatalmasat hogy mennyiért vettem :(

-Wake up Neo!

(#42805) kenguru99 válasza ncc1701 (#42796) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Én nem aggódom. De nem legális eltérni a gyárilag engedélyezett méretektől. Akármit is mutatnak a netes kalkulátorok. Aztán persze a te döntésed ha ezt mégis megteszed.

(#42806) ncc1701 válasza kenguru99 (#42805) üzenetére


ncc1701
veterán

Alapvetően igazad van, de 2-2.5% eltérésig váltóméretről beszélünk. És azt józan ésszel be lehet látni, hogy miliméterek semmit sem számítanak, annyit simán okozhat egy laposabb gumi is.

(#42807) zsolt19900


zsolt19900
őstag

kicseréltük a gyertyát (ránézésre már kellett neki bőven :) ), de viszont a kicsi hiba amit érzékeltünk előtte (nagyon minimálisan 40-50km/h tempónál, alap gázon nem egyenletes a "motor érzet, fordulat"), így kutatok tovább és ezért jöttem ismét kérdésemmel:
Amikor cseréltem a gyertyákat láttam, hogy a fészke alatt elég szépen kokszos a motor.... van erre valami technológia (mint pl. a tsi-k esetében a dióhéjas tisztítás) vagy mit érdemes ilyenkor még átnézni?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#42808) bododani


bododani
senior tag

Hali! Van egy 2000-res 3 ajtós swift, elektromos ablakokkal. A jobb oldali ablak egyik napról a másikra nem működik. Próbáltam kiszerelni, másikra cserélni de semmi. Most észre vettem hogy a vezető felőli ajtón a window lock gomb be volt nyomva... Ez lehet a probléma? Ezt a gombot benyomva a vezető oldali ablak működik attól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#42809) eami válasza bododani (#42808) üzenetére


eami
addikt

ha nincs benyomva akkor működik? ha igen, akkor...

(#42810) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Swift Mk4 (EZ/MZ) mennyire ajánlott?
Pályatempót mennyire bírja (nem az lenne az elsődleges felhasználás, de lenne az is, évi 2-4)?
Főként város, sok rövid táv. Cserébe megkapná a kötelezőket mindig (jó minőségű olaj, szűrők, etc).

Típushibák esetleg? Rozsdásat nagyon nem láttam - lehet azzal gond?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42811) pjen válasza gzbotii (#42810) üzenetére


pjen
félisten

Én a navi szerint szoktam menni 130-140 között,az a saját órával 142-150,az M 3 on megy szépen.Típushibák:váltó csapágy,ABS kocka.

(#42812) gzbotii válasza pjen (#42811) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezek olyan dolgok, aminek van előjele is, így kis odafigyeléssel javítható és nem hagy az úton ezek miatt, gondolom.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42813) pjen válasza gzbotii (#42812) üzenetére


pjen
félisten

Így igaz,a csapágy már pár ezer kilóméterrel hallatszik.ABS kocka hibával is elmegy 1-2 ezret.Mindkét hiba fokozatosan erősödik.Nekem például az előírt 90K s olaj csere után jött.

(#42814) Cathfaern válasza gzbotii (#42810) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi 18 éves régi Swifttel (igaz glx erősebb motorral, nem az átlag gl+) is mentünk évi 2-4x autópályán, simán vitte a 130-140et. Szóval nem hiszem, hogy az újabbal gond lenne.

(#42815) r.levente75 válasza gzbotii (#42810) üzenetére


r.levente75
addikt

Az autópályás kérdést nem nagyon értem. Miért ne lehetne vele akár huzamosabb ideig autópályán menni?

(#42816) gzbotii válasza Cathfaern (#42814) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem azzal van baj, hogy bír-e menni 140-et (szerintem egy modern, '90 után készült autónak ez nem kéne gond legyen), hanem, hogy mekkora a motor- illetve a gördülési zaj, 4-5 óra pályázás alatt nem mindegy. Valamint ha előzni kell valakit, akkor azt mennyire tud gyorsulni 120->150kmph-ra.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42817) gzbotii válasza r.levente75 (#42815) üzenetére


gzbotii
veterán

Mert egy zajos autóban, ahol üvölt a motor, szélzaj, futászaj 3 óra múlva már fáj a fejed. Például.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42818) pjen válasza gzbotii (#42816) üzenetére


pjen
félisten

Ezt Neked kell kipróbálnod.Én haza jöttem vele két 5 perces megállással Gyergyóból,pedig nem vagyok már 20 éves,

(#42819) gzbotii válasza pjen (#42818) üzenetére


gzbotii
veterán

Gyergyói vagyok pont :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42820) r.levente75 válasza gzbotii (#42817) üzenetére


r.levente75
addikt

Így már, hogy leítad például a problémát, egy ilyen kategóriában mindig lesznek menetzajok, lehet hogy a vártnál nagyobb! Ezért kerülnek ezek az autók annyiba amennyibe. Ha ez zavar feljebb kell lépnie az embernek ha teheti, vagy ebben a márkában vagy másikat kell nézni. Szvsz.

(#42821) Cathfaern válasza gzbotii (#42816) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mi kb. 1,5 - 2 órát mentünk vele pályán egyszerre. Annyi nem volt zavaró, mondjuk tengerpartra nem mennék le vele az azért tény :)

(#42822) pjen válasza Cathfaern (#42821) üzenetére


pjen
félisten

Pedig a horvát tengerpart nincs messze.

(#42823) blakey válasza Cathfaern (#42821) üzenetére


blakey
titán

2-es Swiftel 15 évvel ezelőtt simán megjártuk a horvát tengerpartot, nem kell/kötelező 130-al menni. 110-120-al kényelmesen megjártuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42824) ncc1701 válasza gzbotii (#42816) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez egy kis autó, városra tervezve. Nyilván üzembiztosan tudja a pálya sebességet, de ha gyakran akarsz gyorsan pályázni, akkor nem ez a legjobb választás. Arra még mindig valami nagy dízel való. Viszont ha havonta 1x mész vele gyorsan sokat, akkor az szerintem kibírható.
A zaj csak egy dolog, pláne a kissebb, mert zenével elnyomod a menet zajt. Az ülés sokkal többet számít egy 4-5 órás útnál, és a kis autók ebből a szempontból sem remekelnek. Mivel városba tervezik őket, ezért sok állítási lehetősége nincs (deréktámasz, masszázs funkciók, ülőlap hossz, stb).
Ezt neked kell mérlegelned. Én világ életemben kis autót vettem, most egy 2019-es swifttel járok, de én olyan vagyok, h 2-3 óra után semmilyen autóban nem tudok ülve maradni, meg kell állnom, mert meghülyülök/bealszok.

(#42825) pető bá' válasza gzbotii (#42817) üzenetére


pető bá'
őstag

mindenképp próbáld ki, ez nagyon szubjektív!

"... and I hope you have a great day!"

(#42826) gzbotii válasza r.levente75 (#42820) üzenetére


gzbotii
veterán

Van egy 1.9 TDI Golf 4, ami maradni is fog, mellé szeretnénk valamit. Ezt keresem. B6/7 A4-ben gondolkodom, de így lenne két nagy dízel a családban. Talán jobb lenne egy kis benzines helyette városba. Megy a vacilálás. Bár autóvásár csak tavasszal lesz, ház felújítása most szépen elvitte a pénzt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42827) r.levente75 válasza gzbotii (#42826) üzenetére


r.levente75
addikt

A családi nálunk is egy Volvo, a swift 2. autó városi futkosósnak. A párom lenyúlta a Volvot, nekem meg maradt a suzi. :D Nagyon szeretem, sokszor járunk vele pályán is messzebbre.

(#42828) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

iGNIS-em van, 2005-ös évjárat.
A rádió gyári, beépített Blaupunkt.
Nem lehet-e ez úgy átalakítani hogy egy USB-csatlakozót kivezetni belőle?

(#42829) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Csak mint infó:

Fater balesetezett az 1 éves Vitarájával. Szembejövő kamionról leszakadt a pótkerék és már nem lehetett reagálni, szerencsére nem telibekapta, de a jobb eleje kapott + futómű, lengőkar, féltengely, motorvédő, küszöb és a jobb első ajtó is nehezen csukódik...

A lényeg hogy oda lett trélerezve ahol vette, márkaszervíz. Azt mondták hogy ha idén kész lesz akkor össze teheti a kezét :Y

Hiába haza gyártás, nincs szervízalkatrész mert minden a gyártásba megy. Azért ez döbbenet.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#42830) Dvix válasza Motion_Blur (#42829) üzenetére


Dvix
senior tag

ezt szomorúan halljuk :( Faterodnak remélem semmi baja, az ijedtségen kívül! Hát még a biztosítóval való ügyintézése is mernék fogadni hosszú lesz, mert az sem egy "gyors reagálású hadtest" :(( Képeket esetleg tudsz majd feltölteni? :U

[ Szerkesztve ]

(#42831) Motion_Blur válasza Dvix (#42830) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerencsére semmi baja nem lett, de úgy két kerékre állt az autó hogy boruláshatáron volt. Képet tolok majd fel, remélem fater csinált párat :U biztosítóból az értékcsökkenést lesz nehéz kiverni...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#42832) pjen válasza Motion_Blur (#42831) üzenetére


pjen
félisten

Nehogy kitalálja a biztosító,hogy GTK.

[ Szerkesztve ]

(#42833) Tomics válasza Motion_Blur (#42829) üzenetére


Tomics
addikt

Azigen. :(
Én 1 éve fogtam egy vaddisznót a swift-el, vagyis a vad jött belém oldalról, 1 ajtó cserére vártam másfél hónapot (márkaszervizben).
Persze úgy indult, hogy azt ígérték max 1 hét és kész lesz, majd minden héten hitegettek hogy jövő hétre tuti meglesz. :W
Ha tudtam volna előre, hogy ez lesz akkor inkább járok 1 hónapig horpadt ajtóval, amíg beérkezik az alkatrész mintsem autó nélkül legyek 1,5-et...mivel már lekapták az ajtót, elindult a (cascos) kárügyintézés nem volt mit tenni.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#42834) dnelb válasza Motion_Blur (#42829) üzenetére


dnelb
veterán

örülhettek ha nem veszik GTKra. :(

(#42835) eami válasza Motion_Blur (#42829) üzenetére


eami
addikt

ilyen esetben (amikor egyértelműen a másik fél a hibás) be kell vasalni mindent. akár autóbérlés, taxi árát, értékcsökkenést, mindent....

(#42836) Zoleee83


Zoleee83
addikt

2005-ös Swift-tel járt már úgy valaki hogy össze-vissza indult?
Pár hónapja kapott új, eredeti gyári gyertyasort, ma reggel indítanám, nehezen indult és ráadásul úgy mint egy rossz dízel, hangos is volt + mintha nem is ment volna minden henger. Azonnal leállítottam majd később beindult normálisan. (Tegnap gond nélkül arrébb álltam vele.)
Rátettem töltőre, az akkum 50% alá merült, akksi lett volna?
Bármilyen véleményt szívesen fogadok.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#42837) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok! :)

Barátnőm apukájának a 2003-as swiftjéhez keresnék 4 évszakos gumit. Évi 10-15k km futás, sík terepen, nagyrészt városban napi munkába járásra, gyakorlatilag autópályán soha nem megy. Most elment egy benzinkútra és eltetetett jövő hónap elejére két téli gumit, valami 9k-ért látta. Ráadásul gyakorlatilag kuka már a téli és nyári szett is, de szerintem anyagilag jobban megérné a 4 évszakos.
Ti milyen gumikat ajánlotok 13-14k környékén?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#42838) laca891 válasza hentes555 (#42837) üzenetére


laca891
aktív tag

Friss hóban a négy évszakos nem sokat ér.
Inkább téli egész éven át. Nálam a régi swift-en így van és 4-5 évente csere.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#42839) tboldi válasza laca891 (#42838) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azért nem ennyire fekete-fehér a dolog. :U
És azért éves szinten 40 fokból is egyre több van, mint hóból.

(#42837) hentes555: A Nexen 4 évszakosa szerintem jó választás lenne. De további infókat találhatsz a gumis topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#42840) csaba1203 válasza tboldi (#42839) üzenetére


csaba1203
addikt

Őszintén szólva kb 5 éve én sem tömöm egyik gumis zsebét sem.
Télen nyáron nyári gumival közlekedem itt városban és ha leesik a félméteres,akkor gyaloggalopp.

(#42841) HKorn válasza laca891 (#42838) üzenetére


HKorn
addikt

Ennél tényleg jobb megoldás egy 4 évszakos. Valszeg 1-2 nyár alatt úgy elkoptatod a télit, hogy pont télre nem fog semmit se érni.

Run&Ride

(#42842) laca891 válasza HKorn (#42841) üzenetére


laca891
aktív tag

Nálam 3 éves lesz a téli gumi decemberben és most tervezem, hogy a hátsókat előre rakom.
Tehát még 2 évet simán ki fog bírni. Eddig kb. 35 ezer km van bennük.
Volt 4 évszakos 6 évig fent és az utolsó 2 évben már olyan kemények voltak, hogy nyálkás úton szinte életveszély volt velük közlekedni. Hóban meg szart sem értek a téli gumihoz képest.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#42843) hentes555 válasza laca891 (#42842) üzenetére


hentes555
senior tag

És az milyen márkájú, típusú négyévszakos volt?

Csak azért kérdezem, mert az utóbbi években ahogy olvastam elég sokat fejlődtek ezek a fajta gumik.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#42844) laca891 válasza hentes555 (#42843) üzenetére


laca891
aktív tag

Elképzelhető, hogy már jobb minőségűeket gyártanak.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#42845) a_tesz válasza pető bá' (#42745) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Megkérdezhetem, hogy milyen adapterrel használod? Én kínai legolcsóbb elm327-tel próbáltam, de kiírta, hogy fake adapter, és nem megy sajna... Köszi!

[ Szerkesztve ]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#42846) ncc1701 válasza laca891 (#42838) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez oszt igen. A nyári 60 fokos aszfalton a puha nyikrgó téli priceless. Amúgy friss hóban meg otthon kell maradni. Van ilyen egy évben max 3x, nem nagy kaland.

(#42847) kenguru99 válasza hentes555 (#42837) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Teljesen jó döntés ilyen felhasználásra. Nexen Vredestein

(#42848) pető bá' válasza a_tesz (#42845) üzenetére


pető bá'
őstag

Jogos, a filléresre nekem is ezt írta - az autóval együtt kaptam egy [Konnwei] bt adaptert, azzal megy szépen.
A filléreshez a Torque-ot használom :)

@téli gumi téma - hó van mondjuk 2-3 hétig, amikor egy négyévszakossal jobban kell figyelni, de egy közepes télivel sem lenne nagyságrendekkel jobb a helyzet.
40+ fokos aszfalt van mondjuk 2-3 hónapig, amikor a téli semmire nem való.. 4-5 évente öregedés miatt amúgy is megfontolandó újat venni,mindenből. Szerintem.

"... and I hope you have a great day!"

(#42849) tboldi válasza pető bá' (#42848) üzenetére


tboldi
nagyúr

Éppen ezért vettem nyáriasabb négy évszakost, Michelin CrossCliamte+-t, eddig nem csalódtam. :)

(#42850) pető bá' válasza tboldi (#42849) üzenetére


pető bá'
őstag

Egyre inkább én is ilyen irányba nézelődök, a nyári 4 éves lesz, még talán el lehet adni, a téli 2 szezont futott, szinte új.. A két szett árából kijönne több mint a fele a 4évszakos árának, aztán nem kellene cserélgetni, tárolni.. De a télivel még megyek egy szezont, az még tényleg fasza :)

"... and I hope you have a great day!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.