Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79401) fisco válasza Flashget (#79396) üzenetére


fisco
csendes tag

Köszönöm a választ, csak erre voltam kíváncsi,mert mint írtam még most vettem a tv-t és ezért érdekelt ennyire a dolog hogy csere vagy nem.Megegyszer köszönöm hogy megnézted.

(#79402) apszi válasza zooeyglass (#79399) üzenetére


apszi
őstag

Csak, hogy, nehogy félreértés legyen, összegezve tehát:
50" H6400 AUO 2 év gari, ha hivatalos.
48" H6400 Samu panel, 2 év gari, ha hivatalos.
48" H6500 Samu panel 3 év gari, ha hivatalos.

Elvileg... :)

(#79403) fisco


fisco
csendes tag

Sziasztok! A testvérem vett egy UE40H6500SLXXH típusú tv-t az mm-ben a nagy akció keretében, de minden megegyezik a címke jelölésen tehát elvileg Magyarországra szánt tv mégis Szlovák volt benne az elfogadó nyilatkozat bekapcsolás után, és a smart hub részbe is .cz jelölésű appok vannak,és a kábelnél is csak Szlovák Upc-t hoz fel. Beregisztráltuk és megadta a samsung a 3 évet, de nem írta ki az oldal azt hogy helyszíni javítás igénylés (ingyenes).Távsegítségben tudnak rajta állítani valamit?Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#79404) Flashget válasza fisco (#79403) üzenetére


Flashget
félisten

Alapból bekapcsolás után ezeket ajánlja fel, de ezt nem kell elfogadni, hanem beállítani területileg Magyarországot, szolgáltatónak amit felajánl, vagy ha nincs a listában Egyébb-re katt.

Realme GT Master Edition

(#79405) fisco válasza Flashget (#79404) üzenetére


fisco
csendes tag

Az enyém UE48H6400-as alapból behozta a magyar szolgáltatokat, nem is az a baj mert egyébre állítottuk a szolgáltatott, csak így nem működik pl: az On tv ami nálam megy.Minden magyarra van állítva a tv-n.

(#79406) Flashget válasza fisco (#79405) üzenetére


Flashget
félisten

az On tv? Tudtommal azzal leálltak már F szériánál, mert kb szart sem ért..nálam most sem úgy és azt mutatja amire beállítom. Olyan csatornákat ad ki amiket nem is nézek...pedig elvileg az lenne a lényege, hogy ez a nagyon okos smart figyeli a tévés szokásainkat.

Egyébb beállításon kívűl szolgáltó esetében felajánlja az egész országot. Asszem a Digit így adta ki majd Budapestet lehetett beállítani. De teljesen mindegy mert amire hivatott lenne az nem működik.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#79407) BBéci válasza Stevenstyle (#79397) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.

(#79404) Flashget
Tapasztalatom szerint minden esetben jobb Egyéb-re állítani, mint UPC-re. A többi szolgáltatóval nincs ilyen irányú ismeretem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79408) dolbyman válasza fant0mi (#79366) üzenetére


dolbyman
tag

köszönöm, megnézem, közben megtaláltam az utódját a samtoolbox-nak samsung chanel editor néven...

Bandi

(#79409) dolbyman válasza Flashget (#79385) üzenetére


dolbyman
tag

Köszönöm, bejött :)
én is erre tettem át a D-s samu csatornáit is, úgy látszik ez mindent visz :)

Bandi

(#79410) samu2062 válasza havri1 (#79379) üzenetére


samu2062
aktív tag

40 F 6400-asom van.
Frissítettem manuálisan.(Az automata ki van kapcsolva.)
Megmondom őszintén semmi változást nem tapasztaltam,ugyanúgy megy minden mint azelőtt.
És mivel semmilyen hibát nem okozott,így legalább friss a firmvare rajta.
Egyébként lehet hogy javított bizonyos dolgokat,csak még nem jöttem rá,erről a hozzáértők többet tudnának mondani.
Egyébként nem 2107-et akartál írni??

[ Szerkesztve ]

(#79411) Flashget válasza dolbyman (#79409) üzenetére


Flashget
félisten

én ezt használom 2012 óta, 3 különböző szérián is bevált.

Realme GT Master Edition

(#79412) Flashget válasza samu2062 (#79410) üzenetére


Flashget
félisten

samsung hivatalosan nem ad ki changelog-ot, mert mint írták nekem "annak tartalma nem publikus"
az más kérdés, hogy ezt főleg a samygo miatt van. van amelyik javít de többnyire tílt valamit a kiadott fw.
és az sem ritka, hogy bizonyos dolgok amik addig jók voltak, elromlanak frissítés után. visszarakni a régebbit nem lehet, szívás.
ezért szoktuk javasolni, ha a tv-nek nincs baja ne frissítsen senki, mert új funkciót nem fog kapni vele. max. a Hbbtv lenne ami alapból le van tíltva az fw-ben, de tisztán látszik a samsung nagy ívben szarik rá, hogy menjen ez a funkció, így nem ad ki hozzá tilalmat feloldó fw-t. Inkább állítsam át szerviz menüben német területre és akkor van Hbbtv-m. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#79413) #94529552 válasza zooeyglass (#79399) üzenetére


#94529552
törölt tag

Félreértetted, de mindegy. Samsung panelest kellene választani, mert az a jobb. Például a 48H6500-at a +1 év gari miatt is.

gyeniko Ez volt a kérdése: Sziasztok! A múlt héten vetem online egy Samsung UE48H6400-as tévét a probléma az lenne bár már rákerestem itt a fórumon, és nem találtam választ.A kérdésem hogy az Indavideo miért csinál olyat kb:5 perc után hogy hang van, de kép nincs, van rá megoldás vagy ez ilyen alapból, vagy a tv-vel van valami? A válaszokat köszönöm.

(#79414) Sárpac


Sárpac
nagyúr

SAMSUNG UE40H6400 TV-nek valaki meg tudná mondani nézni, hogy a talpa pontosan hány cm hosszú és széles?

Köszi! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#79415) gyeniko válasza #94529552 (#79413) üzenetére


gyeniko
őstag

Köszi, megnézem nemsokára az enyémeken.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#79416) samu2062 válasza Flashget (#79412) üzenetére


samu2062
aktív tag

Húú.Köszi,akkor legközelebb nem frissítek ha nem muszáj.Így most jó minden az a lényeg. :)

(#79417) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

78 éves nagymamámnak keresek Samsung LED TV-t. Médiába kinéztük a Samsung UE40H6200-át. Ez tetszik is neki.

Ti mit ajánlanátok? A Smart nem lényeg mivel nincs net, a 3D úgyszintén felesleges. Inkább a képminőség számítana. 102cm-ben gondolkodunk. Van most a Samsungnak a 102cm-s kategóriában smart és 3D nélkülije vagy ezek már alapok?

(#79418) nightshadow válasza Gabesz1019 (#79417) üzenetére


nightshadow
veterán

Van most a Samsungnak a 102cm-s kategóriában smart és 3D nélkülije

Van: 40H5000 [link] árak: [link], de a képe is sz@rabb.

[ Szerkesztve ]

(#79419) Gabesz1019 válasza nightshadow (#79418) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszi. Akkor a H6200 jobban megéri? Tehát ennél "lejjebb" nem érdemes venni?

(#79420) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Samsung ue40d5520 tv-n ma Youtube-ot akartam nézni,és egy ablakban magyar nyelvű üzenet is olvasható volt. A lényeg,hogy valamiért automatikusan törölte a Youtube app-ot. Ez másnál is így történt? Mit lehet feltenni helyette,vagy friss verziót kell keresnem? De ha helyette más lesz,akkor gondolom a mentett videók azok elvesztek?
Köszi előre is a válaszokat!

Üdv: Attila

(#79421) nightshadow válasza Gabesz1019 (#79419) üzenetére


nightshadow
veterán

Tehát ennél "lejjebb" nem érdemes venni?

Alapesetbe azt mondanám hogy nem, de egy 78 éves ember esetében nem merném egyértelműen kijelenteni. Gondolom sima tévénézésre kell, ott annyira nem jön ki a két tévé közötti különbség szerintem. Szerintem nézzétek meg élőben.

[ Szerkesztve ]

(#79422) BBéci válasza tillatrilla (#79420) üzenetére


BBéci
titán

A YouTube átállt HTML5-re (ha nem tévedek), a régi tévék nem alkalmasak annak megjelenítésére. Nézd PC-n.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79423) tillatrilla válasza BBéci (#79422) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Köszi az infót! Ezek szerint ,,öreg" a tvm? Ez szép. 3,5 éves. Persze a technika gyorsabban halad,mint a vásárlóerő. Marad a pc akkor.

Üdv: Attila

(#79424) PuMbA válasza tillatrilla (#79423) üzenetére


PuMbA
titán

Ez teljesen rendjén van, azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy a TV-jét az örökké valóságig fogják támogatni, frissíteni, mint egy PC-t és már vásárláskor tudni lehet, hogy hamar el fognak avulni, szóval berendezkedni rá nem nagyon érdemes :)

[ Szerkesztve ]

(#79425) Flashget válasza tillatrilla (#79420) üzenetére


Flashget
félisten

Korabban linkeltem egy cikket amiben az volt a 2012 elotti yt apokat nem tamogatjak tovabb..

Realme GT Master Edition

(#79426) gyeniko válasza #94529552 (#79413) üzenetére


gyeniko
őstag

Megpróbáltam, mindkettő "H" szériás TV-m folyamatosan játssza az Indavideo-t böngészőből képpel és hanggal, 10 percen túl is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#79427) tyotyiga


tyotyiga
tag

Sziasztok!
Egy kèrdès!
48H6400-as tv-m van,van e rá valami megoldás hogy a hangerőállìtáskor ezt a folyamatos pittyegő hangot kikapcsoljam?
Köszi.

(#79428) odipapa válasza tyotyiga (#79427) üzenetére


odipapa
senior tag

Van. Találd meg a menüben.

(#79429) tyotyiga válasza odipapa (#79428) üzenetére


tyotyiga
tag

Merre keressem? Hang? Rendszer?

(#79430) Flashget válasza tyotyiga (#79429) üzenetére


Flashget
félisten

Rendszer--Általános
ott megtalálod.

Realme GT Master Edition

(#79431) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! a samu ue32f5300 led tv max mekkora külső vinyót ismer fel?

Battletag: hojszi#2983

(#79432) Flashget válasza Intel fan11 (#79431) üzenetére


Flashget
félisten

általánosan elmondható H szériáig, hogy 2TB amit kezelni tudnak.
én egy 500GB-os 2,5" Hitachit használok tv-hez, beltérihez.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#79433) Zoulfly


Zoulfly
tag

Sziasztok!
Samsung H6200 belső lejátszóját használom.MP4 kiterjesztés lejátszásakor szeretnék hozzá srt feliratot.Sajnos nem jelenik meg.Menüben nem is ajánlja fel a felirat kezelést.Esetleg valami tanács?
Köszönöm előre is!

(#79434) tyotyiga válasza Flashget (#79430) üzenetére


tyotyiga
tag

Köszönöm,meglett!

(#79435) tyotyiga


tyotyiga
tag

Helló! A Plex-ről hol találok infót? Ha a tv csak wifin dolgozik,működik rendesen a Plex?

(#79436) Intel fan11 válasza Flashget (#79432) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tehát, akkor a 2 TB-s jó az F szériásomhoz?

Battletag: hojszi#2983

(#79437) Flashget válasza Intel fan11 (#79436) üzenetére


Flashget
félisten

De max. ennyi! ha nagyobb a HDD particionálni kell.
Bár nem tudom miért kell ekkora, de mennie kell.
Amire háklisak a tévék az a külső ház amibe beraknak HDD-t. Ott szokott gond lenni, nem mindegyiket ismeri fel, de ott sem a HDD a gond.

Realme GT Master Edition

(#79438) Intel fan11 válasza Flashget (#79437) üzenetére


Intel fan11
őstag

szóval akkor olyan külső vinyót vegyek ami 1be van és nem külső házból meg 1 sima vinyóból áll?

Battletag: hojszi#2983

(#79439) Willie válasza Intel fan11 (#79438) üzenetére


Willie
őstag

Én ilyet használok egy 2 terás HDD-vel minden gond nélkül.

(#79440) dolbyman


dolbyman
tag

mivel érdemes lejátszani pc-n 3d tartlamakat, úgy, hogy a pc-re rákötött samsung (6500) tévén tudjam nézni 3d-be?
(igazából, csak kipróbálni szeretném, hogy milyen is a 3d itthon, egyenlőre nem győzött meg :))

Bandi

(#79441) Flashget válasza dolbyman (#79440) üzenetére


Flashget
félisten

kell hozzá;
1. 3D lejátszásra képes VGA
2. Powerdvd 11 (nincs benne még Cinavia védelem)
3. Hihg Speed HDMI kábel
4. valóban 3D film mérete 50GB és nem felezett felbontású MKV

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#79442) dolbyman válasza Flashget (#79441) üzenetére


dolbyman
tag

Köszönöm.

eljátszok vele ...
R7 260X vajon tudja ezt?
1,4-es kábel van.
Jöhet a powerdvd :))

Bandi

(#79443) PuMbA válasza dolbyman (#79442) üzenetére


PuMbA
titán

"R7 260X vajon tudja ezt?"

Alap tudás már minden VGA-nak :) Amire figyelj, hogy a film igazi 3D-s legyen és ne átkonvertált, kezdetnek pl. Avatar :) Ha nem közelről nézed a TV-t, akkor egy 15GB-os SBS mkv is elegendő és ahhoz nem kell PowerDVD-vel szemetelni a géped :)

(#79444) dolbyman válasza PuMbA (#79443) üzenetére


dolbyman
tag

Köszi!

Most telepítettem újra a gépet, jelenleg csak a gyári winplayer van a gépen, így egyenlőre bármilyen lejátszó jöhet, amit javasoltok. (a gyári rögtön kiírta, hogy ez nem támogatott forátum :)

de nem akarom ilyennel szét offolni a topikot, persze ha belefér, szívesen veszek egy két lejátszó tippet.
régen a classicMP volt fen + matrioska + ac3 nem 3d-hez teljesen jó volt, csak most hogy új szelek fújnak, egy tutit szeretnék feltenni a pc-re :)

Bandi

(#79445) tyotyiga


tyotyiga
tag

Sziasztok!
Szeretnèm megtudni,hogy 48H6400-as tv esetèn a kèpmèret beállìtáson belül nem èrhető el a kèpernyőhöz igazìtás funkció? Mi lehet ennek az oka?
A másik kèrdèsem pedig,hogy hd tv adásnál a motion plus-t mire állìtsam?
Köszönöm.

(#79446) Flashget válasza dolbyman (#79444) üzenetére


Flashget
félisten

Írtam miért azt a verziót rakd fel powerdvd-ből..biztos megvan még a neten valahol.

Realme GT Master Edition

(#79447) dolbyman válasza Flashget (#79446) üzenetére


dolbyman
tag

sajnos egy 11-est találtam, de az nem müxik, a későbbi kiadásokból rengeteg van....

keresgélek még....

Bandi

(#79448) Flashget válasza dolbyman (#79447) üzenetére


Flashget
félisten

a 11-től jó BD-hez! 10-es még csak DVD-t tudta úgy emlékszem.

Realme GT Master Edition

(#79449) PuMbA válasza dolbyman (#79447) üzenetére


PuMbA
titán

14, 15-tel is jól ment nekem minden, nem muszáj a 11 :)

[ Szerkesztve ]

(#79450) Flashget válasza PuMbA (#79449) üzenetére


Flashget
félisten

Olvastad miert a 11? Bar nekem midegy de ne csodalkozzon ha jelez a vedelem viragbolti filmnel. :)

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.