Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78901) ChipKng válasza fradi81 (#78900) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Egy TV-n ha tenyleg TV-kent hasznalod es o maga dekodolja az adast, akkor igen szepen be lehet rendezni a csatornakat. Viszont a te esetedben a TV-n nincs semmilyen lista, mert o nem lat semmifele csatornat, csak egy STB-nek a kepet mutatja.

Miert nem hasznalsz inkabb kartyat STB helyett es akkor tenyleg minden ugy mukodne ahogy kell? :)

2B OR NOT 2B that is FF

(#78902) fradi81 válasza ChipKng (#78901) üzenetére


fradi81
veterán

Úgy rémlik digitális kábeltévénél lehetett kikerülni az STB-t egy conax kártyával, IPTV-nél ilyenről nem hallottam.

moto g72, Ninebot d28e

(#78903) dethroner válasza fradi81 (#78902) üzenetére


dethroner
veterán

Azt gondoltam hogy az egyszerű, rávezető kérdéseimtől majd leesik neked a tantusz, milyen hülyeséget vársz el a tévétől, de úgy látszik nem :P Azért mások csak kiokosítottak a végére :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#78904) ChipKng válasza fradi81 (#78902) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Upsz, azt nem vagtam le, hogy IPTV-rol van szo... Jol remlik.

2B OR NOT 2B that is FF

(#78905) BBéci válasza jani4454 (#78899) üzenetére


BBéci
titán

Persze, majd kipróbálom az összes set top boxot. Örülök, hogy megszabadultam tőle, soha többé nem szeretnék olyasmivel szívni.
Digiét lehet rendezgetni, azt is próbáltam.

(#78900) fradi81
Jól képzelted, a TV saját listája, amit a beépített tunerei fognak, az rendezhető. De a hozzá csatlakoztatott eszközökéhez semmi köze, azokat csak megjeleníti, mint egy monitor, ahogy ezt előttem már leírták.
IPTV-nél nem kerülhető ki a box.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78906) joco79


joco79
csendes tag

sziasztok! továbbra is zavar a tv elsötétedése ha sötétebb háttér van akkor elhomályosodik a kép és az isrtennek sem tudom beállitani hogy ne csinálja minden eco mod és a fényerő mozgasrá opcio is kikapcsolva a dinamikus kontraszt szintén ! most ez a tv ilyen vagy tényleg gyári hibás tv vettem 2 hete?? tipusa ue40h6200

[ Szerkesztve ]

(#78907) dethroner válasza joco79 (#78906) üzenetére


dethroner
veterán

Regisztráld be a tévét a samu oldalán, majd írj nekik egy emailt, vagy hívd fel az ingyenes telefonszámukon és add elő a problémádat. Valószínű távgyógyítással ránéznek és okosabb leszel.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#78908) Flashget válasza BBéci (#78898) üzenetére


Flashget
félisten

de azért ez is egy érdekes történet, mert vettem az Alma C2200-at a pvr funkció miatt Digikábelre és azon simán lehet rendezni a csatornalistát. De amit a Digi adott korábban beltérit a filmcsatikhoz azon sem lehetett rendezni.
Miért ilyen szutykokat adnak? Tudom legolcsóbbakat adják, de ez nem akkora őrdöngős dolog egy beltéritől elvárni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#78909) BBéci válasza Flashget (#78908) üzenetére


BBéci
titán

Anyósom Digis boxán lehet rendezni a csatornákat, mindig én vacakolok vele, amikor újítanak valamit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78910) Flashget válasza BBéci (#78909) üzenetére


Flashget
félisten

Digis topicban írtak korábban SD-s beltériről, hogy nem lehet. A fene tudja hány féle van már.
Az új HD-s valszeg már ilyen, de engem nem érint. Ez a jó a kódolatlan digis rendszeren, bármilyen beltérit lehet használni hozzá ha nem kell a HBO, Digifilm. :)
Bár a Digifilmhez adnak ingyért CI+ CAM-ot 300Ft/hó a filmcsatorna annyit megér.

Realme GT Master Edition

(#78911) BBéci válasza Flashget (#78910) üzenetére


BBéci
titán

Ha nincs a tévében megfelelő tuner, akkor nem marad más lehetőség, mint a box.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78912) polgcsabi válasza Funthomi (#78897) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Semmilyent! Van 1 egreat médiám és az szórná szét a hálón a cuccot, a pc látja a tv meg nem.

(#78913) #49935616 válasza joco79 (#78906) üzenetére


#49935616
törölt tag

A készüléked nem gyári hibás. Ez "normális" és kikpacsolhatatlan viselkedés a tv adásoknál.Nem a dinamikus kontraszt és nem is az Eco mód okozza.
A beépített médialejátszónál filmek nézésénél ez a jelenség nincs. 2013-as F szériás tv-m is így viselkedik.
Véleményem szerint ezzel próbálják az LCD panelek feketéjét feljavítani illetve a gyakori felhősödést leplezni. Van akit zavar, van aki észre sem veszi.

[ Szerkesztve ]

(#78914) PuMbA válasza #49935616 (#78913) üzenetére


PuMbA
titán

Az otthoni F szériás TV szerencsére nem ilyen :)

(#78915) BBéci válasza PuMbA (#78914) üzenetére


BBéci
titán

Nem lennék hajlandó elfogadni, az tuti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78916) #49935616


#49935616
törölt tag

PumMbA:
És beltéri egységed van vagy a tv tunerját használod?

[ Szerkesztve ]

(#78917) sityupityu


sityupityu
veterán

Ma röviddel a bekapcsolás után a c650-es samum leverte a biztosítékot és azóta se kép se hang. Még a készenléti led sem világít. Szerintetek mi szállhatott el benne? Javítható vajon még?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#78918) frank_frank válasza gboszi (#68558) üzenetére


frank_frank
újonc

Törölni nem tudok, de a problémát meg lehet kerülni... Csinálj egy kedvenc listát (1: Beletesz összes csati 2: Kivesz ami nem kell, pl Dankó Rádió vagy ATV, ízlés szerint). Utána kérd meg a Műsorújságot h csak a kedvenc listádat mutassa meg... Kikapcs/bekapcs után is emlékezik a Műsorújság szűrésére.

Nálam bombabiztosan műkszik, UE40H6400 és UE50H6400 gépeken.

[ Szerkesztve ]

(#78919) sityupityu válasza sityupityu (#78917) üzenetére


sityupityu
veterán

Közben a legrosszabbal is számolok, hogy esetleg nem lehet megcsinálni. A kiszemelt a 40H6500. Tudom, hogy van H6400 stb, ami esetleg jobban megérné, de 15-20 ezer spórolás most ebben az esetben nem érdekel ha már új tévét kell venni.
Tehát a 6500-ról érdeklődnék, hogy mi a vélemény róla, vásárláskor mire kell odafigyelni stb. Régóta nem követem már ezt a fórumot, arra meg sajnos nincs időm, hogy végigolvassak több száz vagy akármennyi oldalt.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#78920) Dave567 válasza sityupityu (#78919) üzenetére


Dave567
addikt

Fent van az összefoglaló abban megtalálod, hogy ajánlott-e vagy sem, de amúgy jó tévé szerintem. :R

(#78921) sityupityu válasza Dave567 (#78920) üzenetére


sityupityu
veterán

Abban az összefoglalóban nem igazán van szó arról, hogy pont a H6500 ajánlott e vagy sem. Egyébként olyanokra vagyok kíváncsi mint pl a felhősödés. Mennyire jellemző ez még ezekre a mostani tévékre? Mert anno a D széria idejében nagyon téma volt ez itt. Egy adott típuson belül még mindig eltérő panellal jönnek ki vagy ez már nem jellemző? Ennél a H6500 szériánál vannak valami típus betegségek? Ilyesmikre gondoltam, hogy választ kapok. Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#78922) PuMbA válasza #49935616 (#78916) üzenetére


PuMbA
titán

Mindkettő van, sőt még PC is van rákötve, de egyiken se csinálja, csak full fekete képernyőn kapcsolja ki a háttérvilágítást, de az ritkán fordul elő a műsorokban :)

BBéci: Nagyon zavaró lehet, esetleg a firmware-ek tudnak változtatni rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#78923) amadeus11 válasza sityupityu (#78921) üzenetére


amadeus11
senior tag

Inkább csináltasd meg a régi tévéd! Az új nem jobb képminőségben, mint a C650, sőt... Váltani akkor lenne értelme, ha nagyobbat veszel.

There is a star

(#78924) Lizsó válasza frank_frank (#78853) üzenetére


Lizsó
csendes tag

H6500-on sem lehet csatornát törölni. Ekkora marhaságot....

DE :
A csatornákat lemented pendrive-ra és Samsung channel editorral PC-n sokkal egyszerűbben rendezhető.
Törölsz, áthelyezel, átnevezel, stb.
A csatornalista így elmenthető, bármikor vuisszaállítható.

(#78925) Lizsó válasza BBéci (#78891) üzenetére


Lizsó
csendes tag

A szolgáltató által adott STB-on valóban nem. Vagy ha engedi, minden autoomatikus szolgáltatói frissítés után visszaáll.

De ha saját STB-ot használsz (pl. DVB-C-hez az egyik legjobb HD-s az ALMA C2200), azon sosem fog visszaállni.

(#78926) Flashget válasza BBéci (#78911) üzenetére


Flashget
félisten

Miért? Digikábelen analógon nézi a régi TV-n ugyanazt a műsort, néhánytól eltekintve amit nem raktak fel DTV-re. Ha azokat nézni akarja és nincs cash új laposra, vehet olyan beltérit amilyet akar nem a szolgáltatótól.
Ezt írtam, hogy nincs szolgáltatóhoz kötve nálunk csak ha HBO és Digifilmet is akar nézni.
Az más kérdés meddig lesz a Diginél analóg műsor, de szerintem ezt még ők maguk sem tudják.

Realme GT Master Edition

(#78927) Flashget válasza sityupityu (#78917) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem a tápegység szállhatott el a tv-ben, ha semmi nem világit azóta.
Van itt a ph-n TV szerelő kérdez rá és ő árat is tud mondani. Ha megtudja javítani és nem horror áron jobban jársz vele ha nem érdekelnek a smartos csicsák, mert képileg simán veri a mostaniakat.

D széria edge ledes volt mint az utána jövő 7000/8000-es felső kategóriás tévéi. Képileg szebb mint a backlightes, viszont gyakoribb a felhősödés. Ez ellen jó cucc a micro dimming.

Realme GT Master Edition

(#78928) sityupityu válasza Flashget (#78927) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, első a szerelő lesz. Majd meglátjuk, hogy mit mond. Én sem tervezek tévé vásárlást ha nem muszáj.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#78929) Batib válasza Flashget (#78927) üzenetére


Batib
őstag

A C650 az nem CCFL volt még?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#78930) sityupityu válasza Batib (#78929) üzenetére


sityupityu
veterán

De.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#78931) BBéci válasza Flashget (#78926) üzenetére


BBéci
titán

Nem. Digikábel, box és HD. A tévében nincs olyan tuner (DVB-C), ami fogná a Digi digitális adását.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78932) fradi81


fradi81
veterán

Beléptem az STB-be és ki vettem a pipát a nem meglévő csatornák elől, így 298-ból maradt 136. Lapozásnál a jó csatornaneveket írja ki a tv, nem is megy 136-nál tovább, de a tv csatornalistában még mindig ott vannak a nemlétező csatornák tehát ezt látni, kérdés miért, ha a tv monitorként működik? :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#78933) ChipKng válasza BBéci (#78931) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Szerintem o arrol beszelt, hogy ha parhuzamosan ugyis jon az analog adas akkor azt siman foghatna a TV-vel. Ahhoz nem kell DVB-C tuner.

@fradi81:
Mert azt nem a TV-d irja ki hanem a STB. Nem lehet?

[ Szerkesztve ]

2B OR NOT 2B that is FF

(#78934) BBéci válasza ChipKng (#78933) üzenetére


BBéci
titán

Miért nézne analógot? Nem mazochista. A TV full HD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78935) fradi81 válasza ChipKng (#78933) üzenetére


fradi81
veterán

A T-home Műsorújság jól írja ki, a tv sajátja meg nem. De van rá megoldás, csak a Guide gombot kell használni a chlist-et meg nem :). Csak a felvevős STB-ben ez elég lassú, ma hoztak egy fekete cisco 2001-est a régi tv-hez, abban viszont már gyorsan működik.

moto g72, Ninebot d28e

(#78936) zsozsofigter


zsozsofigter
csendes tag

Valakinek ezzel a tv-vel kapcsolatban tapasztalat,vélemény:
SAMSUNG UE55HU7200

(#78937) Flashget válasza Batib (#78929) üzenetére


Flashget
félisten

"D széria edge ledes volt"
én ezt írtam.

Realme GT Master Edition

(#78938) bul07


bul07
nagyúr

Van egy kisebb problémám
48H6400
Vettem hozzá GENIUS SP-HF 1250B hangszórót amit a tv fülhallgató kimenetére kötöttem rá
Szebb lett a tv hangja , sokkal testesebb, és a mély(basszus) is több lett

Csakhogy időnként valamiért halkabb lesz a hang, mintha a tv levágná a hangot
Automatikus hangerő ki van kapcsolva

Mikkor halkabb lesz a hangszórót ki be kapcsolva se változik a hang , viszont ha a tv-t kapcsolom ki be akkor újra visszahangosodik, így én biztosra veszem hogy a tv csinálja valamiért

Valami ötlet hogy mi lehet ez?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#78939) Flashget válasza bul07 (#78938) üzenetére


Flashget
félisten

Automatikus hangerő ki van kapcsolva

Nem kikapcsolni kell, hanem "normal-ra" állítani. Ez biztosítja a csatorna váltásoknál is a hangerő ne változzon.

Realme GT Master Edition

(#78940) bul07 válasza Flashget (#78939) üzenetére


bul07
nagyúr

Átraktam Normára

Viszont ezt a hang levágást akkor is csinálta ha egy csatornán volt végig

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#78941) Nerd


Nerd
aktív tag

Sziasztok,

TV-m: SAMSUNG UE32-F4500-LED

Eddig scart-tal volt rakotve a set top box, most osszekotottem hdmi-vel. A scart kabelt kihuztam. A problema, hogy a tv bekapcsolaskor nem a hdmi sourcera valt, hanem a sima TV antennas source-on keresi a jelet. Ami meg fura, hogy a scartot tovabbra is bedugottnak erzi, mert az is vilagos ugy mint a a hdmi.

(#78942) dethroner válasza bul07 (#78938) üzenetére


dethroner
veterán

Na most mondjam azt hogy úgy kell neked, meg is érdemled! Vetted ezt a pár ezres recsegőt, ahelyett hogy a béci által linkelt 160 ezres Focal minőséget választottad volna. Így most szenvedhetsz :P
Bocs, remélem érted az iróniát, ezt most nem hagyhattam ki :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#78943) bul07 válasza dethroner (#78942) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát így kell nekem

Amúgy tényleg sokkal jobb így a hang , elég sokat tesztelem hogy tv hangszóró majd ugyan az külső
Sokkal több részlet halható, és ahogy írtam testesebb is ha kell

Még tesztelem a normál-ra állítva de mintha így is elhalkulna egy idő után, kezd bosszantani

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#78944) Csabi0415


Csabi0415
csendes tag

Sziasztok.Bocsi, hogy ide írok. Tv vásárlás előtt állok, ezért kérném a segítségeteket.
Tv-zésre használnám,(meglepő módon)filmeket néznék usb-n és Xboxozásra(One) is használnám.
Fontos számomra, hogy legyen digitális műsorújság(nem txt) és az adás teljesen kitöltse a képernyőt(ne kelljen állandóan álligatni) A keretem rá 70-80 ezer(erős)forint.Ebből a pénzből szeretném a legjobbat választani.Amiket eddig kinéztem: LG 32LB5610, SAMS UE32H5000 és a PHILIPS 32PFH4309. Az LG megjelenése számomra full, csak ugye nem ez a lényeg, viszont a Samsung számomra megbízhatóbb.Esetleg érdemes lenne még egy kis pénzt rádobni?Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#78945) BBéci válasza dethroner (#78942) üzenetére


BBéci
titán

Azt a két Focal cuccot nem ajánlanám és nem is ajánlottam tévéhez, még véletlenül sem. Már az optikai bemenet hiánya miatt sem. Így a megjegyzésed nem egyéb, mint rosszindulatú gonoszkodás.

(#78943) bul07
Ne a TV hangszórója legyen a viszonyítási alap, mert az kritikán aluli!
Az enyém egészen elfogadható, van a hátlapján egy mélynyomónak "csúfolt" kiegészítő hangszóró, beszélgetős műsorokhoz annál nem kell több, jobb. De filmekhez kötelezőnek érzem a házimozi rendszer bekapcsolását. 1998-ban vettem az első házimozi erősítőmet, hozzászoktam a jóhoz. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78946) bul07 válasza BBéci (#78945) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem ez pont elég

Na újabb teszt
Ha levágja a hangot, és nem a tv kapcsolom ki be hanem a IPTV bokszát akkor is visszajön a magasabb hang

Nem értem mi lehet ez

Ha nem a fülhallgató kimenetére kötném rá a hangszórót hanem a RCA hang kimenetére akkor a tv hangszórója is szólna? Vagy mint most lenémítaná?
És a RCA hang kimenetet hangerejét is lehet szabályozni?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#78947) BBéci válasza bul07 (#78946) üzenetére


BBéci
titán

Nem hiszem, hogy van a tévédnek RCA kimenete, ezért a kérdésedre nincs válasz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78948) bul07 válasza BBéci (#78947) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor azok bemenetek?

Egyszerűen nem találok semmit a tv manualjába el se hiszem
Egy rendes kép sincs hogy melyik csatlakozó mire jó

És azt se vágom hogy a tv adatlapjáról miért kellet eltávolítani
Menjetek rá a támogatás fülre nem történik semmi

Külön kellet kikeresnem [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#78949) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Samsung UE48H6400

Ilyen TV-t vett mostanában valaki, vagy hallott róla mostanában valamit?
177e Ft-ért 2 év hivatalos magyarországi Samsung garanciával jó vételnek számít?
Olvastam a termék leírásnál, hogy a készülék 3D konvertálást is támogat. Ez azt jelenti, hogy bármilyen 2D műsort 3D-be alakít?

[ Szerkesztve ]

(#78950) BBéci válasza bul07 (#78948) üzenetére


BBéci
titán

Oda van írva a csatlakozók mellé, hogy IN, tehát bemenet.

(#78949) Daywalkerke
Az a konvertálás egy kalap kakit sem ér.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.