Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79151) BBéci válasza alfiboy (#79150) üzenetére


BBéci
titán

Mondd meg az ismerősödnek, hogy RTFM! Vagyis olvassa el azt a ki...szott kezelési leírást! De a menüben két perc alatt megtalálja azt az alpontot, ahol ki-be lehet kapcsolni a hangot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79152) Flashget válasza BBéci (#79151) üzenetére


Flashget
félisten

1x írtam régebben, hogy haladunk lassan afelé, hogy már azt fogják megkérdezni, hogyan lehet bekapcsolni a tévét. :)

Realme GT Master Edition

(#79153) dethroner válasza bul07 (#79146) üzenetére


dethroner
veterán

Amikor nekem volt távgyógyítós samu segítségem, én is nőtől( nagyon aranyos búgó hangú :B ) kaptam, és a javasolt teljes visszaállítás meghozta a várt megoldást.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#79154) mr.tamasbiro válasza Flashget (#79140) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Nem tudom mert a laptop tavalyi,Intel celeron n2810 van benne.
Ha nem menne vele a csatlakozás akkor eladom hiszen új csak ettől függ,hogy megtartom vagy nem.

(#79155) mr.tamasbiro válasza devil-k (#79138) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

A laptop mindig egy helyen van.Most ha elindítok egy filmet akkor felajánlja,hogy play to smart és akkor katt és megy a tv-n hálón keresztül minden segéd program nélkül.Ezért ha HP-vel ez így nem menne akkor nem kérdés eladom a HP-t.

(#79156) d@minator válasza dethroner (#79153) üzenetére


d@minator
addikt

Néha segít. Nálam sw frissítés után lassú lett a smart már el is keseredtem de megpróbáltam egy teljes visszaállítást és minden jó lett. :)

(#79157) Flashget válasza mr.tamasbiro (#79154) üzenetére


Flashget
félisten

linkelt oldalon ott van a leírás milyen hardver és szoftver szükséges hozzá.
nem biztos, hogy jól emlékszem de celeron procival nem lehet.
3. generációs intel i3/5/7-től lehet használni.

Realme GT Master Edition

(#79158) Flashget válasza d@minator (#79156) üzenetére


Flashget
félisten

Tavaly mikor a Hbbtv-t kértem, akkor nekem is egy nő távjavította romániából (lépett be a szerviz menübe) és állította be a Hbbtv-t.

Realme GT Master Edition

(#79159) alfiboy válasza BBéci (#79151) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Közben meglett, még a távvezérlőn is, de kis hazánkban nem elérhető ez a funkció.
:U
Ez normális, másnál működik?
Vak srácnak nagy segítség lenne a működése.

...

(#79160) Flashget válasza alfiboy (#79159) üzenetére


Flashget
félisten

vagy letöltöd innen a használati könyvet vagy a tv-be rakott emanualt nézed meg. Bár utóbbinak néha kell internet, mert lekell töltenie.

Realme GT Master Edition

(#79161) BBéci válasza alfiboy (#79159) üzenetére


BBéci
titán

Amit a távvezérlőn találtatok, az valami más. A hangvisszajelzést csak a menüben lehet ki-be kapcsolgatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79162) bul07 válasza Flashget (#79158) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor holnap próbálok egy visszaállítást

Gondolom ez olyan mint Androidnál a visszaállítás hogy minden törlődik, így csináljak mentést a beállításokról, papír ceruza és jegyzetelés, vagy van gyári mentés opció mondjuk pendrive-ra

Csak hogy biztos legyek
Hogy csináljam?
Hangszórót az mindenképp lekötöm
De az IPTV bokszával mi legyen azt is kössem ki?

Bár lehet a holnapi nap nem lesz jó mert hozzánk holnap fog elérni a vihar és félek hogy pont akkor lesz áramszünet(amúgy is van néha csak úgy ok nélkül)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#79163) alfiboy válasza BBéci (#79161) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Menüben bekapcsolva is ez a jelenség.

...

(#79164) dethroner válasza bul07 (#79162) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, ha van beállított/kalibrált érték azt mindenképp jegyezd fel, csatornalistát ha beállítottad mentsd el, mert olyan szűz lesz a tévé utána mintha a dobozból frissen vetted volna ki. Egy dolog kivételével. Ha volt időközben szoftver frissítés az nem áll vissza, az marad rajta ami most is fent van.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#79165) S e t h


S e t h
nagyúr

Végül UE40H6400-at vásároltam a 6200 helyett, egy helyen ugyanabban az árban adták, de végül erről le is maradtam, de mivel a döntést meghoztam így megvettem már azt.

Az üzembehelyezés pofonegyszerű volt, viszont egyből kiabált frissítésért, na az viszont kb 20-30 perc volt, addig csak nézelődtem és hallgattam az andalító demo zenét.

Maximális elégedett vagyok a készülékkel, a képernyő gyönyörű, a youtube appot viszont sikerült gyorsan kiakasztanom, fagyott, de hát istenem, a számítógép is fagyogat időnként.

Ami viszont kérdés.Próbáltam a telefonomról a 4K videókat egy android appal átküldeni wifin, én csak lestem a minőségen, oké, hogy a televízió csak fhd, de így sem láttam még a kislányomat ennyire élethűen kijelzőn.
Igen ám de jött a feketeleves, sem a netem, gondolom a routerem sem bírja a 4k videó stremelést, ezért folyamatosan dadogott, szinte diavetítéssé silányult az egész.
Utána megpróbáltam a telefon alap alkalmazásával(scree mirroring), ami viszont folyamatosan vitte, de sajnos jelentősen lerontotta a minőséget.

A kérdésem a következő, mit érdemes vennem a televízióhoz, ha ezeket a fileokat nem akarom lebutítani, viszont eredeti minőségben akarom élvezni?
Külső hdd, pendrive vagy memóriakártya?Nem tudom melyik teszi lehetővé a legoptimálisabb átvitelt.

Előre is köszönöm a válaszokat!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#79166) fradi81 válasza S e t h (#79165) üzenetére


fradi81
veterán

Hali
Vagy kábeles netet dugsz a tv-be hogy bírja az adatátvitelt, vagy pl. egy külső hdd.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#79167) Dadan01 válasza S e t h (#79165) üzenetére


Dadan01
senior tag

4k videóhoz 4k tévé a teljes élvezetért, nem is értem mit vársz. Az átméretezés meg erősen függ a programtól, hardvertől. De azt tudom, hogy 4k trailert nem játszik le usbről sem a tévé, nekem is ilyen van, és közölte hogy nem támogatott méret.

(#79168) S e t h válasza fradi81 (#79166) üzenetére


S e t h
nagyúr

Elég messze van tőle a kábel, az kiesik, de akkor jobb a hdd mint a pendrive vagy memóriakártya?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#79169) mr.tamasbiro válasza Flashget (#79157) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Akkor eladom a hp-t.
Köszi

(#79170) fradi81 válasza S e t h (#79168) üzenetére


fradi81
veterán

Ha a memóriakártya/pen már adott akkor használhatod azt, gondolom a sebességével nem lesz gond.

moto g72, Ninebot d28e

(#79171) S e t h válasza fradi81 (#79170) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#79172) Jb001


Jb001
tag

Sziasztok!

Megvan a tv (55h6200), nagggyon zsír! ☺

Persze nem tökéletes, de azért na, átlag ember aki ilyet vesz, nem fogja megbánni!

Látom pl. (éppen bl-t nézek) hogy a mozgásfelbontás nem százas, ennél a tv-nél esetleg tudtok jobb beállítást mint a "tiszta"? Mintha a led kapcsolgatás jobb eredményt hozna. Amiről beszélgettetek korábban, a teniszlabda pattogtatás pl kifejezetten jobb az utóbbival. Edit: a meccs is jobbnak tűnik!

Van egy problémám is, nem jelenik meg a pc a tv-n... Miért? Azzal a hdmivel van összekötve, amivel a régi tv is ment PC-ről (régi tv-ből ki, újba be - hdmi-dvi-be es mashova is próbáltam), gép induláskor még megjelenik a win töltődése, onnantól hogy betöltött maga a win, "nincs jel". Már próbáltam az összes kijelzőmódot, de semmi. Ötlet? Pc-részről nem stimm vmi? Kábel nem jó az újnak? 1.4 hdmi csak a fhd 3d-nek kell, nem?

[ Szerkesztve ]

(#79173) PuMbA válasza Jb001 (#79172) üzenetére


PuMbA
titán

A LED-es cucc nem biztos, hogy megmarad a TV kikapcsolása után, nekem pl. nem, de ha nálad jobb és rendesen működik akkor hagyd azt :) Az Összefoglalóban a HD filmek lejátszásánál ott vannak a PC-s teendők: kiterjesztett asztal 1920x1080 60Hz-zel :)

[ Szerkesztve ]

(#79174) Flashget válasza mr.tamasbiro (#79169) üzenetére


Flashget
félisten

Először járj utána intel oldalán milyen hardver szükséges, mert az a hivatalos nem az amit én írok!
Nem tudom mire használod a laptopot, de az aláírásomban szereplő mobil simán működik a screen mirror funkció, DLNA képes is és most potom 41K az ára! Simán ver jó pár márkát, samsung,sony,lg stb mobilt ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#79175) apszi válasza Flashget (#79129) üzenetére


apszi
őstag

Szia!
Köszönöm a választ! :)

(#79176) Flashget válasza apszi (#79175) üzenetére


Flashget
félisten

Üdv.

Itt keresgélj. [link]
Amire ügyelj kábeltv tuner kapcsán, mpeg4 DVB-C tuner vagyis HD-s legyen, kezelje az NTFS partíciót és .ts-be rögzítsen a kiválasztott tuner. Utána neten fórumokon tudsz kérdezni róla, ha van már konkrét típus.
Ez is egy hasznos oldal, tesztek leírások és a fórum része. [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#79177) apszi válasza Flashget (#79176) üzenetére


apszi
őstag

Megyek is nyálazni...köszi az ajánlásokat! :R

(#79178) Jb001 válasza PuMbA (#79173) üzenetére


Jb001
tag

Köszi, igaz, az osszefoglalot meg se néztem, csak panikba esve probalkoztam mindennel :)

A ledes cucc pedig asszem ugy maradt ki-bekapcs utan is, de most elbizonytalanitottal :)

[ Szerkesztve ]

(#79179) PuMbA válasza Jb001 (#79178) üzenetére


PuMbA
titán

"A ledes cucc pedig asszem ugy maradt ki-bekapcs utan is, de most elbizonytalanitottal "

Könnyen ellenőrizheted úgy, hogy kikapcsolod a TV-t és vissza, majd a menübe visszalépve nyomsz egy ki és bekapcsolást a LED-es cuccon és látod, hogy hogy változik a kép, mert ha sötétebb lesz, mint a TV visszakapcsolásakor, akkor elfelejtődött :)

[ Szerkesztve ]

(#79180) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok és szeretnék segítséget kérni, hogy milyen márkájú(nem muszáj Samsung) és milyen típusú TV-t válasszak. A főbb "elvárásaim": 100-120 centi átmérő, Full HD, LED, 3D, Smart.

Leginkább Playstation 4-hez és filmnézéshez használnám.

A keret plafon az kb 150-160 ezer forint.

Köszönöm előre is a segítséget!

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#79181) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Egy nagy segítséget szeretnék kérni kicsit off a téma, de hátha valaki már átesett ezen:
2éve vásárolt Samsung F6400 készülékbe tegnap este lecsapott a villám. A készülék Euronics üzletbe lett vásárolva ahol akkor lett még plusszba kötve egy 5 éves teljes körű biztosítás. Ma voltunk az üzletbe ahol vettük a tv-t, ott teljesen mást mondtak mint amikor a szerződés lett kötve ( pl: ez egy egyszeri alkalomra szól az 5 év alatt, önrészes a javítás..stb.) Akinek van tapasztalata esetleg ezzel a témával kérném ossza meg. :R

Lumia 950XL

(#79182) PuMbA válasza ImACeltic (#79180) üzenetére


PuMbA
titán

UE40H6400 Media Marktból :)

(#79183) bul07 válasza PuMbA (#79182) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy ha nem ragaszkodik a ahhoz hogy a +1év garancia a Samsunghoz szóljon akkor Samsung UE48H6400, 164e Ft körül már megvehető(egy példa [link])

Neki kiegészítés
1év garancia a Samsungnál is érvényesíthető, de nem lehet regisztrálni és ezért nem jár a +1év a Samsunghoz
A bolt vállalja a garanciát

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#79184) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!
Ülök tegnap a tv előtt nézem a meccset,közben nyomogatom a távirányítót kapcsolgatok máshová,erre bejön az asszony és a palacsintasütővel jól fejen vág ... :D kérdezem ezt miért kaptam azt mondja folyamatosan nyomkodom a tv-jét és nem hagyom hogy nézze a kedvenc műsorát. :D

Az én szobámban van egy F6400-as nálla ami 5 méterre van egy H6400 -as.

Erre nincs valami lehetőség,hogy letiltsuk az egyik távot, vagy megváltoztassuk az infra jelet?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#79185) bul07 válasza Angel2014 (#79184) üzenetére


bul07
nagyúr

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#79186) gorog67 válasza PuMbA (#79182) üzenetére


gorog67
aktív tag

Most az Extreme Digitalban is akciós a Samsung UE40H6500SLXXH 3D SMART LED Televízió 2db szemüveggel.

(#79187) nightshadow válasza Angel2014 (#79184) üzenetére


nightshadow
veterán

Becsukod a szobaajtót. ;]

(#79188) gorog67 válasza Angel2014 (#79184) üzenetére


gorog67
aktív tag

Az ősidőkben a Videoton tévék távjánál be lehetett állítani egy 4 bites azonosítót és így nem hatott más tévére. De akkor még szocializmus volt, meg elnyomás. Most meg szabad minden távirányítónak mindenre hatni a garázsnyitótól a redőnyig. :D

(#79189) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#79190) Flashget válasza Angel2014 (#79184) üzenetére


Flashget
félisten

nem nagyon..ha csak azt nem, hogy alufóliát ragasztasz oda a tévéjén ahol veszi a jelet.
nálunk egy légtérben van a tv és a samsung monitor...ha új az elem nálunk is van harc ilyen okok miatt, de amint merül egy kicsit mindkét távkapcsolóban az elem gond letudva. :)

Realme GT Master Edition

(#79191) PuMbA válasza bul07 (#79183) üzenetére


PuMbA
titán

és gorog67: :K

(#79192) Rocker1 válasza Angel2014 (#79184) üzenetére


Rocker1
tag

Használjátok az univerzális távirányítókat,mert azok csak azt a készüléket vezérlik amivel össze van párosítva.
Én legalábbis így oldottam meg.

(#79193) Rocker1 válasza ZsoltG60 (#79181) üzenetére


Rocker1
tag

Off

Az Én értelmezésem szerint az önrész csak a tulajdonos ügyetlenségére szól ami jelen esetben 25%,de minimum 8.500 Ft.
Ránk is ránk sózták sikeresen a biztosítást mivel van 2 kisgyerek és hátha leesik a tv vagy történik valami.
Az önrészt persze nem említették meg!

On

[ Szerkesztve ]

(#79194) blakey válasza ZsoltG60 (#79181) üzenetére


blakey
titán

Mi áll a dokumentumban? Az a lényeg ill. a lakásbiztosítás is segíthet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79195) Jb001 válasza PuMbA (#79179) üzenetére


Jb001
tag

Na, a led-varia kafásan működik, megmarad a beállítás ki-bekapcs után is, de visszakoznom kell, úgy néz ki adásfüggő hogy a ledes vagy a tiszta beállítás a jobb, létezik?
És úgy látom vannak olyan műsorok is amin a mindenható se tudna segíteni, eleve olyan "minőségben" adják.

A PC-s beállítás miatt pedig mostmár kétségbe vagyok esve kissé, alapban FHD 60 Hz-re volt állítva, de nem működik, már mindent próbáltam, egy beállítást találtam: 1600x900-ban jelenik meg a tv-n a PC...
Valami ötlet esetleg, hogy mit csináljak, mi a problem?

Szerk: természetesen kiterjesztett asztal módban próbálnám működésre bírni

[ Szerkesztve ]

(#79196) copaca


copaca
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék párosítani a H6500-as tvm távirányítójához két beltérit a kis infrás cuccal. Egy Humaxot (Digi - s-video) sikerült is, viszont egy Albis scenegate8000-est (InviTv - hdmi) nem akar.. Nem tudjátok hogy lehetne beállítani?

Köszi előre is!

(#79197) bul07 válasza bul07 (#79162) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem akarom elkiabálni de úgy néz ki hogy a visszaállítás sikeres volt és azóta nincs gond a hanggal(remélem nem kiabálom el :) )

Beállításokat is visszaállítottam, nem irkáltam le hogy mi hogy volt hanem egyszerűen telefonnal lefényképeztem és az alapján állítottam vissza

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#79198) PuMbA válasza Jb001 (#79195) üzenetére


PuMbA
titán

Használd azt amelyik jobban tetszik :) Ha zavaró a LED-es cucc, akkor a Tisztát szokták ajánlani mindenhol :)

Milyen operációs rendszer? Milyen videókártya? Legújabb videódriver van feltéve? Én a HDMI kábelre vagy a VGA-ra gyanakszom amúgy :)

[ Szerkesztve ]

(#79199) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

Segítséget szeretnék kérni, UE48H6400 tv vásárlás a cél, a talp méretéről valakinek infója van? Kétségeim vannak hogy elfér vagy sem a jelenlegi polcon.

الغريبة في هذا الكوكب

(#79200) Vhiktor válasza Heimdallr75 (#79199) üzenetére


Vhiktor
veterán

70 cm

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.