Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78651) fradi81 válasza devil-k (#78650) üzenetére


fradi81
veterán

Még nincs meg a tv csak tájékozódom. Tehát a 3D szemüveggel csak gyári 3d blueray lesz 3d? Úgy érted a felezett 3d filmhez szemüveg sem kell?

moto g72, Ninebot d28e

(#78652) PuMbA válasza fradi81 (#78651) üzenetére


PuMbA
titán

"Úgy érted a felezett 3d filmhez szemüveg sem kell?"

De kell :)

(#78653) fradi81


fradi81
veterán

Tehát a felezett(half sbs vagy Half-OU) és rendes blueray 3d-hez is jó ez a szemüveg? A tv usb-n keresztül viszont ezeket a filmeket nem játssza le?

moto g72, Ninebot d28e

(#78654) PuMbA válasza fradi81 (#78653) üzenetére


PuMbA
titán

Olyan nincs, hogy mihez jó a szemüveg :) Bármi, ami a TV-n megjelenik, mint 3D, ahhoz jó :)

"A tv usb-n keresztül viszont ezeket a filmeket nem játssza le?"
Felezetteket tuti lejátssza :)

(#78655) devil-k válasza fradi81 (#78653) üzenetére


devil-k
nagyúr

blueray

Blu-ray

Mivel a Samsung aktív 3D technológiát használ, ezért erősen ajánlott a BD 3D nézése. :)

- mozi bolondéria -

(#78656) fradi81


fradi81
veterán

Köszi

Tehát gondolom ha jó 3d-s képminőség kell BD25 3D, amihez kell egy lejátszót venni ami hardveresen dekódolja, az alábbival mkv fájllal pedig megbírkózik a tv usb-n?

Video Formatum....: x264 (2 pass)
Video Bitrata.....: 16766 Kbps
Felbontas.........: 1920x1080
Keparany..........: 2.35:1
FPS...............: 23.976

moto g72, Ninebot d28e

(#78657) PuMbA válasza fradi81 (#78656) üzenetére


PuMbA
titán

Mindennel megbirkózik a TV és ha hiszed, ha nem a TV is hardveresen dekódolja :) A 3D hatást nem befolyásolja a képminőség, xvid-del is ugyanolyan a 3D hatás, csak nem olyan részletes.

[ Szerkesztve ]

(#78658) fradi81 válasza PuMbA (#78657) üzenetére


fradi81
veterán

Magyarul egy usb hdd-ről még a blu-ray-t(bda-exodus3d-bluray.iso
43.52 GB) is viszi? :)

moto g72, Ninebot d28e

(#78659) PuMbA válasza fradi81 (#78658) üzenetére


PuMbA
titán

ISO-kban lévő ssif fájlokkal nem biztos, de az összes mkv-val tuti, amik 3D-ben ugye csak felezettek lehetnek :)

[ Szerkesztve ]

(#78660) Olynor


Olynor
csendes tag

Sziasztok!

Na tegnap bedöglött a hagyományos TV-nk (kislányom besegített, mer pofára ejtette) így új tv-t vennénk. Tudnátok ajánlani?
Első körben maradnék a Samsungnál, (azért is írtam ide), de a többitől sem zárkózom el. Elsősorban analóg kábel tv-s tévézésre (tudtommal nincs HD csatornánk (EuroCable)) és letöltött filmek (mkv) nézésére használnánk, nagy ritkán konzolt is csatlakoztatnánk rá, de ez elenyésző.
Smart-ot szeretnék, 3D nem kell/nem fontos, hacsak a 2D-sek kijelzője rosszabb minőségű, UHD-t sem tudnánk kihasználni. 42-48-as méret között ingadozom, nagyobb nem fér el.
Tudnátok konkrét típust ajánlani (nem fontos csak samu), nézegettem az első hozzászólást és a középkategória érdekelne 6xxx.
Köszi a segítséget. Üdv, Olynor

(#78661) devil-k válasza PuMbA (#78659) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább azt erősítsd a kérdezőben, hogy szükséges valamilyen külső lejátszó használata. :U

- mozi bolondéria -

(#78662) gyeniko válasza bul07 (#78645) üzenetére


gyeniko
őstag

Ha így volna, akkor miért adnának el hatalmas számban 30 m+ Ft-os autókat dízel motorral? Pontosan azért, mert a gazdáikat igenis érdekli a fogyasztás.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#78663) fradi81


fradi81
veterán

Még valami, ha már van a tv-ben wifi, lehet-e egy számítógépen megosztott mappából filmet lejátszani, usb helyett?

Tehát a számítógép kicsit messze van a tv-től így nehéz lenne összekötni, wifi vajon megoldható? :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#78664) PuMbA válasza fradi81 (#78663) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább a számítógépet kösd össze HDMI kábellel a TV-vel és nem kell venned külső lejátszót :)

devil-k: Kész :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78665) fradi81


fradi81
veterán

Találtam egy videót, úgy látom lesz rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#78666) devil-k válasza PuMbA (#78664) üzenetére


devil-k
nagyúr

:C Hasznosabb irány szerintem.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#78667) Funthomi válasza fradi81 (#78663) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Nemrég itt a fórumon a Plex-et ajánlották. Le kell szedni TV-re + gépre. Nekem eddig nagyon bejön, ajánlani tudom.

YOLOska

(#78668) blakey válasza fradi81 (#78663) üzenetére


blakey
titán

DLNA-n keresztül minden további nélkül, Plex-et letöltöd és gyakorlatilag minden platformról tudod használni, szerintem a legjobb DLNA alkalmazás. Van még serviio, UMS, stb. Bármelyiket használhatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78669) fradi81


fradi81
veterán

Köszi mindenkinek :R

moto g72, Ninebot d28e

(#78670) dethroner válasza bul07 (#78642) üzenetére


dethroner
veterán

Ha a 240K-s telefont eladod 180-ért, máris "csak" 550-ben fáj a 730 ezres tévé. Így azért van benne értelem.

(#78647) Funthomi Hát ezekért a csodákért marhára felesleges külön app-ot letölteni, ezt minden android telefon alapból tudja a screen mirror funkcióval.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#78671) Danesz94


Danesz94
senior tag

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni tv választásban. Ma reggel 15 év után először elromlott szüleim batár nagy tévéje. Melyiket ajánlanátok az samsungok közül? 32 collos lenne az ideális illetve max 100000 ft környékén. Köszönöm szépen!

(#78672) gorog67 válasza Danesz94 (#78671) üzenetére


gorog67
aktív tag

A 32"-os lapos tv alacsonyabb, mint a 72cm-es hagyományos. Ha elfér, akkor nagyobbat vegyél!

(#78673) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Szasztok, van arra valami lehetőség hogy a régi tv-m nek a le mentett csatornáit valahogy az új tv be importáljam?
Chanel editorral mentettem le a régit, egyébként.

Üdv, István.

(#78674) andatti


andatti
senior tag

Köszi a korábbi segítségeket... Már eljutottam oda, hogy 1 távirányítót használok a tv-vel felvett videók törléséhez... :DDD :DDD
De ez ismét rávilágított egy rég meglévő hibára... Nevezetesen, hogy a tv-k előszeretettel vannak csúszásban, ami miatt ha az ember nincs tv közelben felvételkor, akkor lemarad az eleje és a vége...
Egy időben árultak olyan tv-ket, vagy videókat, amik ezt ki tudták küszöbölni...

Kérdés, hogy ezek a samsung okos tv-k tudják-e ezt, mert ezt (sem) találtam meg... :( Így egy jó pár felvételnél bosszankodhattam... igaz nem kereskedelmi adóról vettem fel, ahol nem ritka a 15-20 perces csúszás sem, de akkor is bosszantó.
Kár, hogy nem lehet úgy megoldani, mint egy okostelefonnál, (ha valami nincs rajta, vagy nem tudja) hogy felmegy az ember a play-re és leszedi a megfelelő app-ot hozzá...

Szóval meg lehet oldani valahogy? Vagy ne álmodozzak?

(#78675) Danesz94 válasza gorog67 (#78672) üzenetére


Danesz94
senior tag

Szélességre nem fér nagyobb sajna.

(#78676) zjuhasz válasza Lizsó (#78608) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

nekem egy egyszerű vezeték nélkül sony fejhallgatóm van.
A TV scartba dugtam az adójának a csatlakozóját, így nem kell álandóan ki-be dugdosni. Ha fejhallgatóra vágyom, akkor bekapcsolom és a fülemen van hangerő állítás. A tv saját hangszórója is szól persze ilyenkor, de ha a családot zavarja, akkor az le lehet venni nullára, a fejhallgató hangerejét nem befolyásolja

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#78677) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Fogas kérdésem lenne. Belőttem az általános rész szerint a tv-t. 40 H6500. Ha filmet nézek, tv, pendrive, úgy néz ki, mint egy dokumentumfilm. Ha érthető a hasonlat.
Ezzel lehet kezdeni valamit? Eléggé zavaró, hogy az eddigi "smooth" filmek alig élvezhetők emiatt

[ Szerkesztve ]

(#78678) BBéci válasza zjuhasz (#78676) üzenetére


BBéci
titán

Úgy csak a tévéadások hangja megy ki (3-4 éve) és az nem mindenki számára elegendő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78679) M3cK


M3cK
tag

Üdv!
Samsung UE55H6200 vagy Samsung UE55H6203-ről mi a véleményetek? Jól látom, hogy a 2 TV között annyi a különbség h egyik 100, a másik 200Hz?
Észrevehető egyáltalán a 100 és a 200Hz között a különbség?
Esetleg milyen más modellt ajánlanátok, hasonló árkategóriában (200-230k) 55-ösben?

(#78680) dethroner válasza M3cK (#78679) üzenetére


dethroner
veterán

Jó eséllyel a 6203 50Hz-es, míg a 6200 valódi 100Hz-es. Többi csak a gyártó által kitalált kamu érték.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#78681) gorog67 válasza andatti (#78674) üzenetére


gorog67
aktív tag

Ehhez az adónak kell sugároznia a műsor kezdete és vége jeleket. Ez az analóg korszakban volt használatos talán Németországban, szerintem már nincs ilyen.

(#78682) BBéci válasza dethroner (#78680) üzenetére


BBéci
titán

Miért kamu a BFI? Inkább az működjön, mint az artefaktokat okozó interpoláció.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78683) hugi0


hugi0
őstag

Sziasztok !

Hasznaltan keresek 26" vagy ennel nagyobb FHD TV-t, semmi extra nem kell.
2 kitetel van.

1. lehetoleg alacsony fogyasztas, mert a "mama" 0-24 ben alszik elotte.
- sajnos mashogy mar nem is tud aludni csak ha "zummog" a tv.
2. lehetoleg az also arszegmensbol.

Aki tudja milyen tipust erdemes vennem, vagy esetleg tud eladot, mert eppen latta az aproban . . .
az batran jelezze. - akar itt, akar privatban.
(nem fontos, hogy samsung legyen)

Elore is koszonom a segitsegeteket.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#78684) Stevenstyle válasza t.imi (#78677) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Úgy néz ki mint egy Dokumentumfilm? Ezt definiáld kérlek. Gondolom nem arra gondolsz, hogy hirtelen elkezdett érdekfeszítő sztorikat mesélni a Tv :D

[ Szerkesztve ]

(#78685) sandró60 válasza hugi0 (#78683) üzenetére


sandró60
addikt

Itt nézd meg! 26"led tévé ;)

(#78686) PuMbA válasza t.imi (#78677) üzenetére


PuMbA
titán

Mi az, hogy smooth film, mert ilyen nincs.... A filmek "szaggatottabbnak" tűnnek a TV adásnál, hiszen nem 50fps-esek, hanem csak 24 és így kell megjelenniük, a moziban is így van, ha elmész :) Egyébként a filmlejátszóban, 3D-ben és az összes HDMI bemeneten külön be kell állítani mindenhol a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#78687) Funthomi


Funthomi
aktív tag

@dethroner: Az lehetséges, bár nem tudom, a telón mit kell ehhez beállítani...

[ Szerkesztve ]

YOLOska

(#78688) Funthomi válasza t.imi (#78677) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Helló!

Nem biztos, h erre gondolsz, de előfordulhat, ha külső eszközről játszod le a filmet, akkor mintha annak sebessége 1,1x lenne. Ki kell kapcsolni a Motion Plust és nem lesz gond vele :D

YOLOska

(#78689) pinkcc


pinkcc
tag

Van egy samsung ue40h6200 3d smart tv-m, egy hónapja lett vásárolva.
Az lenne a problémám, hogy a film módot nem tudom használni ha a laptoppal kötöm össze a tv-t, és ha pendrive-ről nézek filmet, akkor sem.

A képi beállításoknál már szórakoztam nagyon sokat, ha a tv-t nézem az upc boxal, akkor pedig ott a film mód... Továbbá melyik az ideális kép mód?
Régebben egy sima orion full hd tv-m volt, már annál is sokat szenvedtem a képi beállításoknál, és azt gondoltam, hogy egy ilyen okos tv-nél már nem kell ennyit állítgatnom.

(#78690) PuMbA válasza pinkcc (#78689) üzenetére


PuMbA
titán

Fent a lap tetején a téma Összefoglaló Általános beállítások részt el kell olvasni :) Ezt minden bemenetre, a USB-s lejátszáskor és 3D-ben is külön állítani kell :)

[ Szerkesztve ]

(#78691) t.imi válasza PuMbA (#78686) üzenetére


t.imi
addikt

Filmeket eddig is néztünk, lehet a CRT miatt, de nem tűnt fel ilyenféle zavaró jelenség.
Tv, usb lett belőve leírtak szerint.
Funthomi tippjét kipróbálom. Szemkímélő módban volt a Motion Plus.

Stevenstyle #78684 neeeem :) Ilyen esetekben valóban dokufilmeket kell néznem.

Úgy értem, hogy folyamatos. Pl eddig X akták, Csillagkapu-t nézte mama esténként. Akciójelenetek pörgősek voltak crt-n, most meg [link] 0:40-től nézd. Kis túlzással, de hasonlít :)
TV film, DVD, USB-ről dettó. A híradó folyamatosabb képet ad, mint egy film.

Funthomi #78688. Köszönöm, ezt kipróbálom :R Motion Plus-t kikapcsoltam, szemkímélő módban volt.

[ Szerkesztve ]

(#78692) PuMbA válasza t.imi (#78691) üzenetére


PuMbA
titán

"Funthomi tippjét kipróbálom. Szemkímélő módban volt a Motion Plus."

A kérdést megspórolhattad volna, ha rápillantasz fent a téma Összefoglaló Általános beállítások részére :)

[ Szerkesztve ]

(#78693) BBéci válasza PuMbA (#78692) üzenetére


BBéci
titán

Érdekes, amikor tévét keresnek az itt érdeklődők, akkor fontos a "valós" 100 Hz, aztán otthon, használat közben kikapcsolják az interpolációt. Hogy is van ez? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78694) havri1 válasza BBéci (#78693) üzenetére


havri1
félisten

Mit kapcsolnak ki?:-) Az hol van? :DDD A moton plus..?
Én vegyesen használom..ha tiszta, vagy szemkímélő, akkor nagyon látványos, de nem élethű, viszont érdekes, és ezért magávalragadó..

[ Szerkesztve ]

havri

(#78695) BBéci válasza havri1 (#78694) üzenetére


BBéci
titán

Motion Plus a neve. :K
Minden tesztkészüléken Egyedi (Egyéni?) állásba teszem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78696) havri1 válasza BBéci (#78695) üzenetére


havri1
félisten

Érdekes tesztet végeztem itthon.
Megvétel után alapban ki volt kapcsolva (mindehol). Szép szép, de nem volt különösebb reakció.
Aztán bekapcsoltam, és a nejem, aki aztán képzelheted mennyit ért ezekhez, megállt, és azt mondta, olyan szép a kép. :DDD
Nekem úgy tűnik, mintha egy számítógépes játéknál 20 fpsről 100-ra váltott volna.
Egyedi-t még nem próbáltam, jelenleg tiszta (mintha ez erősebben működne) és Normáűl van beállítva, ez olyan épphogy mintha..

[ Szerkesztve ]

havri

(#78697) Flashget válasza Olynor (#78660) üzenetére


Flashget
félisten

Elsősorban analóg kábel tv-s tévézésre (tudtommal nincs HD csatornánk (EuroCable))

Továbbá 36 digitális SD csatorna
sebaj helyetted megnéztem. ;)

Realme GT Master Edition

(#78698) Flashget válasza havri1 (#78696) üzenetére


Flashget
félisten

régebbi D,E szériánál egyedire kellett állítani a csúszkát 10/3 vagy 10/0, 9/3 állítani.
Nálam 10/3-on van F szériásnál is, ha tv adást nézek.
minden más gyári beállítás a használhatatlan kategória volt az szappanopera effekt.

Realme GT Master Edition

(#78699) havri1 válasza Flashget (#78698) üzenetére


havri1
félisten

Most, hogy mondod, valóban. Ha túl sok effekt aktív, pont olyan, mint amilyen a best brazil sorozatokban :D
Kipróbálom a 10/3 - at, köszi

[ Szerkesztve ]

havri

(#78700) pinkcc válasza PuMbA (#78690) üzenetére


pinkcc
tag

Köszönöm az infót. :D

Elolvastam és már értem mi lehet a gond. :)

De ezt nem értem a Motion Plus akkor ki kell kapcsolni ha pc-ről filmezel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.