Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) mate1st válasza Bobbacsi (#57648) üzenetére


mate1st
csendes tag

Próbáltam de úgy is kikapcsol, aztán amikor visszakapcsolom a hálózat állapota résznél ipcím, alháló maszk stb minden meg van jelenítve, de amint elkezdi tesztelni ki is kapcsol... nem értem, ennyire még nem fogott ki rajtam a "technika"

(#57652) Faterkam


Faterkam
addikt

Beírom ide is, hátha van valakinek tapasztalata Media card ügyben!

Sziasztok!

UPC analóg kábelről szeretnénk váltani digitálisra, most 45 csatorna van és 4700-ról megemelik 5000Ft-ra. Gondolom azért, hogy mondjuk le és váltsunk már digitálisra. Körbenéztem, és vagy T-home IP TV, vagy UPC digitális lenne. IP-t nem akarunk. Az UPC-nél a digital Bronz lenne neten rendelve 3600Ft Media Card-al. Egy Samsung Ue32C6500-as tv-k van, amin sima CI (common Interface) van. Viszont a Upc-nél CI+ kompatibilitást írnak. Szerintetek menne? Nem akarunk még kütyüt meg távirányítót. De azért az analógért meg az 5000Ft-ot sokallom már :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#57653) Gsx-rr válasza mate1st (#57651) üzenetére


Gsx-rr
veterán

esetleg próbáld meg a routeren dmz-nél beállítani a tv ipcímét!

(#57654) sandró60 válasza Faterkam (#57652) üzenetére


sandró60
addikt

Idézlek"Viszont a Upc-nél CI+ kompatibilitást írnak. Szerintetek menne?"Nem menne.A tévéd csak sima CI.Marad a box

(#57655) kisspepe


kisspepe
tag

Ma frissítettem az F6400-as tv-m firmwerjét.

Az Ustream továbbra sem működik, csak Please Wait felírat van,és nem tölti be a videót. Erre nagyon jó lenne találni valami megoldást. Másnál akinek F6400-as TV-je van, működik?

A másik a csatornalista szerkesztése. Szeretném a földi digitális adókat átszámozni. Azonban ha bemegyek a Menu->Adás->Csatorna szerkesztése menüpontba, ott hiába jelölök ki egy csatornát, a szám módosítás ki van szürkítve. Nem tudom megváltoztatni a csatornaszámot. Mi lehet gond? A TV-re az antennán kívül egy UPC beltéri van még rákötve HDMI kábellel.

Előre is köszönöm a választ.

(#57656) Flashget válasza Faterkam (#57652) üzenetére


Flashget
félisten

Biztos, hogy nem!
D szériás tv-vel menne és megy is a UPC kártya.

Realme GT Master Edition

(#57657) Flashget válasza kisspepe (#57655) üzenetére


Flashget
félisten

Mindig tv-hez minek az UPC beltéri? Nem értem.
Egyébként átváltod a tv-t DVB-T-re behangolod a csatornákat, belépsz smart-ba ott kiválasztod a csatornák részt, majd megjelennek a behangolt csatornák megnyomod a Tools gombot és szerkesztheted a csatornák számait.
Vagy az F szériánál ez már nem így van?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#57658) Faterkam válasza sandró60 (#57654) üzenetére


Faterkam
addikt

Pont ezért írtam, mert van akinél megy a sima CI foglalatba is, és az Ő tv-je sincs a listába. Lehet megrendelem, és ha nem megy akkor marad a box tényleg :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#57659) sandró60 válasza Faterkam (#57658) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem a 2011-előtti tévék nem is lehetnek a listában,mert az utána kövekezö tipusokba van már CI+-os.Viszont van tényleg az UPC-nek olyan listája ami nem minden tipust soról fel,de azok is 2011-től gyártott tévék.

(#57660) dgabro válasza Faterkam (#57652) üzenetére


dgabro
tag

(#57656) Flashget: Szerintem meg elképzelhető, hogy menne, sőt!

Nálunk a c650-ben UPC-s kártya van, és működik annak ellenére, hogy semmilyen leírás szerint nem támogatja a CI+ -t.

Hívd ki a UPC-t, lesz náluk kártya próbáljátok ki. Ha működik, már maradhat is a TV-ben. Én is így tettem, mert azt hittem nem fog működni, aztán mégis..:)

(#57661) putyu10 válasza mate1st (#57637) üzenetére


putyu10
aktív tag

Már nem tudom. Ma első bekapcsolásnál megint csinálta!

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#57662) sandró60 válasza dgabro (#57660) üzenetére


sandró60
addikt

Az UPC-fórumban lehet,hogy előbb kapott volna egyértelmű választ a fórum társ.

[ Szerkesztve ]

(#57663) Faterkam válasza sandró60 (#57662) üzenetére


Faterkam
addikt

Írtam oda is, ott is felemás vélemény volt, van akinél megy, van aki szerint nem! Egy próbát megér!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#57664) bigdee888


bigdee888
tag

Sziasztok!
Meg karacsony elott beruhaztam egy F szerias SMART TV-re.
Beizzitottam a DLNA funkciot.
Az alap felallas az, hogy a sz.gepemen fel van telepitve az AllShare alkalmazas, ami a DLNA szerver szerepet tolti be. Itt meg van osztva ket mappa, amiben filmet, sorozatok..stb vannak.
Szepen jatsza a filmeket, videokat, de van egy eleg nagy problemam.
Ha pl. egy .mkv kiterjesztesu fajlt nezek, amiben van 2 hangsav es 10 felirat, akkor azt nem tudom valtogatni. Vagyis a hangot tudom valtani, de a feliratot csak ki vagy bekapcsolni tudom, kivalasztani a nyelvet nem.

Letezik erre valami megoldas? Lehet, hogy nagyon hulyeseget kerdezek, de meg nincsen ilyen iranyu tapasztalatom. :)

Remelem jo helyre irtam a problemamat/kerdesemet.

Mindenkinek Boldog Uj Evet kivanok!

(#57665) freemanone válasza Flashget (#57502) üzenetére


freemanone
őstag

azért ne keverjük a szezont a fazonnal! :N az sosem volt és nem is lesz 300Mbps! a UPC 250-es netét ez sosem vinné át! Legjobb esetben is max 120Mbps-re képes a 300N-es wifi. Mindegy hogy 5ghz, vagy 2,4ghz-ről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#57666) Flashget válasza bigdee888 (#57664) üzenetére


Flashget
félisten

Letezik erre valami megoldas?
azonos névvel a mkv fájl mellé rakni a feliratot.
vagy keresel hozzá neten vagy kiszeded az mkv-ból megfelelő progival.

Realme GT Master Edition

(#57667) Batib válasza bigdee888 (#57664) üzenetére


Batib
őstag

Használj másik DLNA szervert!
Nálam a Serviio kezeli a több hangsávos mkv-t és a beágyazott feliratokat is. Forum Emellett léteznek még más DLNA serverek, de ezekben nekem nincs tapasztalatom. Pl: PS3 mediaserver, Universal Media Sever, Plex
A tv ES6100-as.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#57668) Flashget válasza freemanone (#57665) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor viszont most te kevered.
3600 kapcsán nem wifiről beszéltem, hanem arról, hogy az UPC netét bírja szemben a 1043-al ami vargalex fw-vel sem tudja stabilan hozni, mert nem ahhoz a nethez készült.
Az más dolog, hogy a 3600 wifije gyenge amit nem tudtam. Nálam a router a géppel lan kábellel van összekötve, tehát letöltésnél maxon tudnám használni az upc-s netet.

Realme GT Master Edition

(#57669) Flashget válasza Batib (#57667) üzenetére


Flashget
félisten

egyébként a serviio meg az mkv mellé rakott feliratokat nem kezeli DLNA-ban.
szerencsére kevés ilyen film van ami érdekel (koreai háborúsak) koreai nyelv, angol felirat :p

Realme GT Master Edition

(#57670) freemanone válasza Flashget (#57668) üzenetére


freemanone
őstag

Jogos a pont! Megyek inkább inni, BUÉK! :)

[ Szerkesztve ]

(#57671) Batib válasza Flashget (#57669) üzenetére


Batib
őstag

" serviio meg az mkv mellé rakott feliratokat nem kezeli DLNA-ban."
Ezt nem tudom mire alapozod, nálam simán megy az mkv mellérakott srt is. (Az imént le is ellenőriztem)

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#57672) ubid


ubid
őstag

Tudok ajánlani valami lejátszó appot a tvhez ?
Nas ról szeretném lejátszani a filmeket, úgy h azok között keresni is tudjak.

-.-

(#57673) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

ue50f5000 készülékem van. Terveztem, hogy lecserélném egy ue50f6670-re. 270-ért újonnan meg tudnám venni. Sajna kicsit elkeseredtem az olvasottak alapján, hogy ennyi probléma van a smart készülékekkel. Nem nagyok de sok apró. Az enyém ugye 100hrz-es smart és 3d nélküli. A képével viszont nagyon meg vagyok elégedve az előző samsungomhoz képest sokkal szebb. Szerintetek megéri váltanom? 600hrz-es ugye az új amit vennék, képben lenne még plusz javulás sok?
Media playeres set top boxokat használok nas-ról de ha tv is frankón kezelné akkor lehet váltanék. Smart gyanánt jelenleg meg androidos sticket, :) ami frankó de a note 3-amat szeretném kihasználni a tv-vel ha jól működne.

[ Szerkesztve ]

(#57674) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Visszatérve a Skype gondokra.. gyorsan összedobtam egy accot azzal beengedett lépni de a a microsoft fiókkal (hotmail.hu) nem enged belépni..érdemes ez miatt a Samsungnál reklamálni vagy látehet valahogy a kapcsolatokat vinni az új skype névhez ?
B.U.É.K.

Lumia 950XL

(#57675) BBéci válasza ubid (#57672) üzenetére


BBéci
titán

Felejtsd el a TV beépített médialejátszóját és vegyél egy célhardvert: asztali médialejátszót!!! Azok remekül együttműködnek a NAS-okkal és képminőségben durván lealázzák a beépített vackokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57676) kisspepe válasza Flashget (#57657) üzenetére


kisspepe
tag

Van UPC előfizetésem, azt csak azért írtam. Nincs jelentősége.

A TV-n természetessen lekerestem a a földi digitális adókat. Ebbe a TV-be mivel a legújabb széria, már a legújabb Smart van. Abba én nem találtam Csatornák részt. A másik D6500-as TV-men ott még volt, és nem is volt vele gondom.

Itt viszont a TV menüjében van olyan, hogy csatornalista szerkesztése, de ott meg ki van szürkítve a szám módosítás.

Egyenlőre úgy tűnik, a D szériás TV-m sokkal jobb, mint az F szériás TV.

D széria:
- HDD-ről a képeket gyorsan lehet nézni, nem kell várni semennyit.
- Ustream pár pillanat alatt betölti a videót amit megnyitok
- Csatornákat át lehet számozni könnyen

Ezzel szemben az F széria:
- HDD-ről a képet betölti, majd várni kell vagy egy percet amíg tölt valamit és addig nem lehet képet váltani
- Ustream nem tölti be a videót, csak Please Wait-et ír, még fél óra múlva is.
- Csanornákat nem lehet átszámozni, mert a menü ki van szürkítve.

Szóval az F6400-al egyáltalán nem vagyok megelégedve, szemben a D6500-al amivel semmi gondom nem volt. hiába újabb TV, hiába erősebb a hardver, mégis szarabb.

(#57677) BBéci válasza kisspepe (#57676) üzenetére


BBéci
titán

A tapasztalataid megegyeznek azzal a véleményemmel, hogy a smart nem egyéb, mint mókusvakítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57678) attamero81


attamero81
senior tag

B.U.É.K! minden Samsung őrültnek.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#57679) ubid válasza BBéci (#57675) üzenetére


ubid
őstag

Na nemááá :D A 2kilós TV nem tudja megfelelően kezelni a filmeket ?
Nehogymár.

Két napja használom, nem volt olyan amit ne játszott volna le... NAS streameli szépen, akadásmentes WIFIN is.
Az az egyetlen bajom van, hogy nem lehet beletekerni a TV-n.... ezt meg nem értem, hogy miért.

-.-

(#57680) McLaca válasza ubid (#57679) üzenetére


McLaca
őstag

Tools/időkeresés?
Ill. a jobbra-balra nyilak? (Nem a dupla a play mellett, hanem a navigációs, középtájon.)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#57681) Batib válasza kisspepe (#57676) üzenetére


Batib
őstag

Van egy ilyen a menüben, hogy készenléti automatikus hangolás, esetleg azt probáld meg kikapcsolni.
Utána talán jo lesz a piros gombos szerkesztés.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#57682) Tegla80 válasza BBéci (#57677) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
azt kell mondjam,h ez nem így van .
sokaknál lehet,de sokunknál meg nem.
( nálam '"E" nél is tökéletes,de ezt sokszor írtam már. A "FW" a titka sztem )
Én azt mondom,h ez is olyan mint a pl a "droid" .
Ott is,ha jól lett optimalizálva a telóra akkor jó,ha nem akkor meg nem. :U
(telón annyi ,h esetleg van alternatív verza rá ami már,megint csak lehet jó. Itt még nincs,de ..... )
szóval,nem a tv a hibás vagy az általad nem kedvelt SMART :N ,
hanem a programozó aki sz@rul rakta össze a FW t.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#57683) ubid válasza McLaca (#57680) üzenetére


ubid
őstag

Toolsra nem jön be semmi sem a lejátszóban, amikor böngészem a videókat.

-.-

(#57684) Gedeon31 válasza BBéci (#57675) üzenetére


Gedeon31
addikt

Milyen médialejátszót érdemes erre a célra venni?

(#57685) kecsawi válasza Gedeon31 (#57684) üzenetére


kecsawi
senior tag

Med8er

(#57686) Atomantiii válasza kisspepe (#57676) üzenetére


Atomantiii
őstag

Most néztem, nálam jó az ustream, csatornákat is lehet rendezni csak PC-n.

(#57687) krx21


krx21
nagyúr

BUÉK mindenkinek!

Filmekben gazdag Új Évet kívánok!

(#57688) Insolent


Insolent
aktív tag

Boldog új évet kívánok minden kedves fórumozónak!

;]

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#57689) csab2 válasza ubid (#57679) üzenetére


csab2
veterán

BBéci képminőségről beszélt. Hidd el, igaza van.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#57690) kisspepe válasza Batib (#57681) üzenetére


kisspepe
tag

Kikapcsoltam, de így is szürke a csatornaszám módosítás.

Mindegy, majd megpróbálom számítógépen.

(#57691) kisspepe válasza BBéci (#57677) üzenetére


kisspepe
tag

Nagyon jó lenne a Smart, ha úgy működne ahogy kellene. A D6500-as TV-m is Smart, és minden működik rajta. Ez az F6400-as nem tudom miért ilyen, azt hinné az ember, hogy újabb, jobb hardver, új Smart szoftver, akkor jobb, de sajnos rontottak rajta elég rendesen, használhatatlan egyes funkciói.

(#57692) kisspepe válasza Atomantiii (#57686) üzenetére


kisspepe
tag

Köszi, sajnos nálam még mindig nem megy az Ustream, nem tudom mi lehet az oka.

A csatornalista szerkesztést majd megnézem én is gépen, csak azért gáz, hogy a TV egyszerűen nem engedi az átszámozást

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#57693) BBéci válasza ubid (#57679) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem fogalmad nincs arról, mit jelent a jó kép- és hangminőség. :(
Az is baj, hogy a tévéket nem annak tekintitek, amire tervezik és gyártják őket. Megkajáljátok a marketing maszlagot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57694) McLaca válasza ubid (#57683) üzenetére


McLaca
őstag

Vagy én nem értelek, vagy te nem értesz. :N Azt írtad: beletekerni. Az lejátszás alatt értelmezhető. Videók böngészése meg a mappában tallózgatás. Ott nem lehet "tekerni". Avagy mire is gondolsz pontosan? :U

BBéci#57693: valami konkrét, hogy miben rosszabb a TV médialejátszó szoftvere, és miben jobb egy dedikált médialejátszó? Szemmel látható, észrevehető dolgokra gondolok.
Nem kötekedésképp, hanem komolyan kérdem, mert nincs (vizuális) összehasonlítási alapom médialejátszó hiányában. De gondolom, PC-n lejátszva és HDMI-n TV-re kötve is kell akkor különbségnek lennie.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#57695) bigdee888


bigdee888
tag

Koszonom mindenki valaszat a kerdesemre es BUEK! :)

(#57696) devil-k válasza ubid (#57679) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor kérj kölcsön valakitől egy minőség médialejátszót és próbáld ki vele, milyen arról 1 filmet megnézni. ;) Garantálom, hogy utána fejszével vágnád szét a beépített "lejátszót". ;]

Egyébként a 420.000 vagy 1.000 000 Ft-os TV-nek is nulla a beépített "lejátszója", szóval ne gondold, hogy ez "csak" a 200.000 Ft-osra érvényes. Ha pedig nem veszel észre különbséget, akkor mindegy, hogy 200.000-es vagy 50.000 Ft-os TV-d van.

BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#57697) bumbalaci55


bumbalaci55
tag

Sziasztok! Samsung 32F6400 led tv-n sokat nézünk youtube videókat, zenéket. Az lenne a kérdésem hogy amikor hosszabb ideig nem mozog a kép mert csak a borítót mutatják (40-60 perc) akkor az nem árt a kijelzőnek? Nem aktív a kép kikapcsol funkció. Tudom ne így hallgassunk zenéket de ez a leggyorsabb.
Amúgy optikai kábellel össze van kötve egy yamaha erősítővel, hangfalakkal így a hang nem olyan rossz.
Bocs ha hülyeséget kérdeztem.
Búék!

(a világon mindenből kettő van)

(#57698) putyu10 válasza bumbalaci55 (#57697) üzenetére


putyu10
aktív tag

Nem. De van képernyő védője, de kb kettő óra mire beindul.

[ Szerkesztve ]

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#57699) bumbalaci55 válasza putyu10 (#57698) üzenetére


bumbalaci55
tag

Köszi! Ilyenre gondoltam még én is, hogy képernyő védő, de ezt be tudom kapcsolni valahol?

[ Szerkesztve ]

(a világon mindenből kettő van)

(#57700) sandró60 válasza bumbalaci55 (#57699) üzenetére


sandró60
addikt

Egy kérdés.Te el olvastad a tévében lévő e-Manualt?
Boldog Új Évet Kivánok minden fórumozó társnak :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.