Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) nightshadow válasza BLOODSHOT (#29200) üzenetére


nightshadow
veterán

Az utód az UE-40ES6560: [link] árak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29202) sandró60 válasza BLOODSHOT (#29200) üzenetére


sandró60
addikt

Gondolom te a-D-sorozatból vettél volna-ami tavalyi model.Az ajánlatom ugyanez csak ES6-ezer feletti sorozat számmal :K

[ Szerkesztve ]

(#29203) BLOODSHOT válasza nightshadow (#29201) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat.

Azt lehet tudni, hogy ez mivel tud többet?

A keret szélessége ennél is ugyan olyan vékony, mint annál volt? :U

Sorry, nem vagyok pro a témában.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#29204) tarkatehen válasza BLOODSHOT (#29203) üzenetére


tarkatehen
tag

Az ES 6500-tol mar tudja a full hd 3d-t mig a D6500 nem. 6800 felett pedig ketmagos proci van benne (ezt inkabb a smart funkciokban erzezheted). A keret ugyanolyan vekony.

(#29205) BLOODSHOT válasza tarkatehen (#29204) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Igazából sem a 3D, sem a smart TV-része nem érdekel. Képminőségben ugyan azt tudják?
Ami fontos még nekem, hogy gépről tudjak streamelni videókat, amiket ott nézek meg a TV-n!

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#29206) leslieke válasza BLOODSHOT (#29205) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Streamet tudsz nézni ezeken a TV-ken.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29207) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok. Nem találtam megfelelő topicot , de lehet csak én voltam vak :)

Lenne egy olyan bajom, hogy anyósnál nyaralok , és van itt egy régi Grundig TV (olyan aminel jobboldalt kinyitod a hangszoro takarót és ott lehet állitgatni a dolgokat)... namost 3 napja mnagynehezen megcsinaltam a TV-t mert NTSC-re allitotta magát, valahogy sikerult PALra attennem és ment a tv megneztem a meccset. Masnap bekapcsoltam reggel a TV-t és semmi. Namost megint eljutottam odáig , hogy megy a TV De se hangja nincs és a kép meg szaladgál. Ha valaki tudna benne segiteni, hogy mit tegyek vele légyszi privizzen rám. Gyári távirányitója sincs !!! :C

Köszi a segitsegeteket előre is ! :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#29208) tarkatehen válasza BLOODSHOT (#29205) üzenetére


tarkatehen
tag

Kepminosegrol sajnos nem tudok nyilatkozni, nem volt meg lehetosegem osszehasonlitani a D-ES modelleket. Rosszabb nem hiszem hogy lenne.

(#29209) domager2


domager2
tag

Sziasztok!
A D6100-asomon (gondolom más tévén is) van egyszer egy True Motion beállitás és van máshol egy LED mozgásjavítás. Nem ugyanaz a kettő? Ha egyik ki van kapcsolva, akkor lehet a másik bekapcsolva???
Ti hogy állítjátok be?

(#29210) utánvétel


utánvétel
aktív tag

Valaki erre?

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#29211) domager2


domager2
tag

Még egy kérdés:
mostanában már jönnek TV adások is 5,1-ben, így rászánom magam, hogy vegyek hangfalszettett (nem házimozi szettet).
Mit ajánlotok ár/érték arányra tekintettel? Igazából kis szobában van a TV, nagy teljesítmény nem szükséges.
Gondolom a digitális jel elvárás a TV adás 5,1-es élvezéséhez.
köszi

(#29212) MunezXBK válasza domager2 (#29211) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bingo. Ebből fakadóan házimozis erősítőre van szükséged, amin van optikai bemenet. KÉP

(#29213) PLaci58 válasza domager2 (#29209) üzenetére


PLaci58
őstag

A kettő teljesen másképp dolgozik és egymástól független.
A LED mozgásjavítás kikapcsolgatja a háttérvilágítást, fekete képeket szúr be.
A True Motion 2 valódi kép közé kiszámol és beszúr egy új képet.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#29214) szaba75 válasza PLaci58 (#29213) üzenetére


szaba75
tag

És ha mind a 2-ő be van kapcsolva az nem üti egymást :F

(#29215) sz.z.csicsi válasza utánvétel (#29210) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Csak a tv-n tudod vissza nézni...bár volt itt szó átkonvertálás ide-oda sztem hülyeség kinlódni vele.Mi lehet olyan fontos a tv-ből amit máson akarod megnézni.
Csak azt az adást nézed amit veszel is(sajna) De programozott felvétel műkszik..tehát nem musz. bekapcsolni a tv-t.

(#29216) PLaci58 válasza szaba75 (#29214) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#29217) sityupityu válasza szaba75 (#29214) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha jól tudom a 3D használatához szükséges pluszba a led mozgásjavítás bekapcsolása.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#29218) Soot


Soot
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok, van 1-2 kinézett darab. Most az a probléma merült fel hogy mekkora méretűt vegyek, 32" és 40" között vacillálok. Szobám mérete 25nm (5x5m), nem tudom melyik lenne az ideális méret ekkora szobába, úgy tervezem h pc-re, és tv-re is kötném, nem tudom a kép miatt melyik lenne az ideális, ezért fordulok hozzátok.
Üdv!

(#29219) leslieke válasza Soot (#29218) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkora szobába még a 46"-os is bőven belefér. Inkább a 40"-ost válaszd.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29220) rasky


rasky
senior tag

ES6100 esetén jár 3D szemüveg alapból? Szerintetek megér +30 ezret az 5 év gar? :F

(#29221) Soot válasza leslieke (#29219) üzenetére


Soot
csendes tag

Már csak az lenne a kérdésem, ha pcre kötöm a cuccot, akkor nem fog-e hamar megfájdulni a fejem/szemem, ha 1-2m távolságból böngészek, olykor játszok?? :F

(#29222) nightshadow válasza rasky (#29220) üzenetére


nightshadow
veterán

ES6100 esetén jár 3D szemüveg alapból?

Igen, jár.

Szerintetek megér +30 ezret az 5 év gar?

Szerintem meg.

[ Szerkesztve ]

(#29223) leslieke válasza Soot (#29221) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem. Haverom is egy 40-est használ ezekre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29224) rasky válasza nightshadow (#29222) üzenetére


rasky
senior tag

Köszi, viszont azt sajnálom, hogy az MM-ben már nem jár billentyűzet hozzá a samsung tájékoztató alapján.

[ Szerkesztve ]

(#29225) nightshadow válasza rasky (#29224) üzenetére


nightshadow
veterán

Az internet a saját távirányítóval ebben a formában használhatatlan. Ismerős is ezért várja a Samsung billentyűzetet, mert ezen segít valószínűleg, viszont valaki írta, hogy Logitech-es billentyűzettel is elmegy, csak a típusára nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#29226) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Senkinek semmi ötlete?

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#29227) air válasza sityupityu (#29217) üzenetére


air
nagyúr

Ezt fejtsd ki részletesebben, légy kedves!
Hogy függ össze a kettő?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29228) sityupityu válasza air (#29227) üzenetére


sityupityu
veterán

Vagy itt a fórumon mondta valaki,vagy valahol máshol olvastam,hogy úgy jön ki a 3D-hez szükséges Hz szám,ha ez a led villogtatás is be van kapcsolva. De lehet hogy nem így van. :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#29229) Soot válasza leslieke (#29223) üzenetére


Soot
csendes tag

Leszűkítettem a kört erre Samsung UE40EH5300, és UE40EH5000 a kérdés az hogy mi a kettő között a különbség a +20kn kívül? Másik dolog amivel nem vagyok tisztában, egyik helyen azt írják 100hz, másik helyen 50hz cmr ?

(#29230) sz.z.csicsi válasza attamero81 (#29159) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Nem kevés így hirtelen. Általános hiba? Vagy nagyon vegyes?

(#29231) domager2


domager2
tag

http://index.hu/kultur/media/2012/06/13/erdemes_3d-ben_nezni_az_olimpiat/
http://index.hu/tech/2012/06/13/sportkozvetites_3d-ben_a_kivalasztottaknak/

(#29232) liquivent


liquivent
csendes tag

Szerintetek melyiket érdemes választani?
- UE40EH5300 (180e)
- UE40ES6100 (230e)
- UE40ES6300 (230e)

Összehasonlító táblázat

Lenne néhány kérdésem is:
- Van jelentősége annak, hogy pl. a 6xxx sorozatnál oldalt világítja meg a panelt, az 5xxx sorozatnál pedig hátulról?

- mit jelent ez? "Személyi videofelvevő előkészítés"
- mit jelent ez? "Időeltolás előkészítés "
- RUI, RVU, MHEG 5????

köszönöm a válaszokat!

(#29233) vlevi válasza liquivent (#29232) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mit jelent ez? "Személyi videofelvevő előkészítés"
- mit jelent ez? "Időeltolás előkészítés ""
Ha van USB-s winchestered, vagy eléggé gyors pendriveod, jó nagy méretben, akkor a digitális sugárzású műsorokat fel tudod venni, megállítani. De csak azt, amit a DVB tuner vesz. Tehát settopboxból scarton, hdmi-n átküldött anyagot nem. Mindig TV-t, digi kábelt, médiacardos UPC-t, meg hasonlókat. Analóg tévé adást sem tudod felvenni.
Viszont lejátszani kizárólag azon a tévén tudod az adást, amin felvetted. Másolásvédelmi, szerzői jogi okok miatt :(

(#29234) Flashget válasza Soot (#29229) üzenetére


Flashget
félisten

mindkettőnél a CMR-t adják meg....egyik sem valós 100Hz..
a valós 100Hz-nél pedig a True Motiont adják meg csak azt a céget nem samsungnak hívják..

Realme GT Master Edition

(#29235) Flashget válasza liquivent (#29232) üzenetére


Flashget
félisten

ha nálad nem pénz kérdés a dolog akkor a 6100 vagy 6300-at válaszd.
az 5300 a tavalyi D5000 utódja amitől az LG LK530 is jobb volt képileg

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#29236) liquivent


liquivent
csendes tag

köszönöm a gyors válaszokat.
esetleg erre válasz?

- RUI, RVU, MHEG 5????

- a hátulról és az oldalról megvilágítással kapcsolatban, hogy melyik jobb?

illetve, hogy az 5300 -nál azt írják, hogy új 2012 -es modell. a 6100 és 6300 -as tavalyi? vagyis gyengébb, rosszabb valamilyen szempontból?

(#29237) leslieke válasza liquivent (#29236) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindhárom TV 2012-es modell.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29238) Tutu7030 válasza liquivent (#29236) üzenetére


Tutu7030
veterán

MHEG-5

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#29239) AttyVin válasza utánvétel (#29210) üzenetére


AttyVin
aktív tag

A felvétel konvertálásával kapcsolatban a 28203 hsz-tól van néhány ezzel kapcsolatos dolog.

Kipróbáltam (#28212), de jelenleg tényleg macerás és az eredmény eddig nem is a legjobb.

Valaki írta, hogy Linux-os rendszeren a konvertálás sokkal egyszerűbb.

Hogy miért kellene bármit is konvertálni,? Mert így nemcsak a TV-n lehet visszanézni valamit, hanem más eszközön is (NB, stb.). Meg aztán vannak olyan műsorok, amiket célszerű archiválni (olyan filmek vagy adások, amik nemigen vannak meg a net-en)....

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#29240) Flashget válasza liquivent (#29236) üzenetére


Flashget
félisten

illetve, hogy az 5300 -nál azt írják, hogy új 2012 -es modell. a 6100 és 6300 -as tavalyi? vagyis gyengébb, rosszabb valamilyen szempontból?

az 5300 a belépő szint..a 6100, 6300 a középkategória..így érthető melyik a gyengébb?
az nem számít 2011 vagy 2012-es modell..egyik 50Hz a másik kettő valós 100Hz.
egyik suzuki a másik toyota avensis :)

Realme GT Master Edition

(#29241) poczabence válasza liquivent (#29232) üzenetére


poczabence
tag

Az ES6100 elég sok helyen 210-215 ezer környékén kapható. Ahogy olvasgattam az ES6300 csak egy plusz tunerrel tud többet. Én tuti azt venném és azt is fogom venni szerintem. :)

Mennyire megbízható bolt a pc-dream? Elég pozitív visszajelzések olvastam róluk, de hátha tud valaki bővebbet. :) Ott most 4db 3D-s szemüveget adnak mellé + kábeleket, valamit ingyen beüzemelik. :))

[ Szerkesztve ]

(#29242) sz.z.csicsi válasza AttyVin (#29239) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Venni kell rögzítős dvd-t és gyönyörű minőségben felveszi ha kell kiírja és ésés sztem ennyi.Nem mindenkinek megy a konvertálósdi dolog meg a stb. Természetesen ez annak szól aki nagyon rögzíteni akar a tv műsorból. :D

(#29243) Draken


Draken
őstag

Lehetséges, hogy már fel lett téve a kérdés:
mi a különbség az es6500-6540-6560-6570-6710 között? Azt látom, hogy a 6500 a legdrágább ezek közül, legalább is a pc-dream oldalán (46"), illetőleg, hogy a 6710 fehér keretű.

szerk: ez megérné?

[ Szerkesztve ]

(#29244) poczabence válasza poczabence (#29241) üzenetére


poczabence
tag

Mármint az ES6100-at venném. :) Csak lejárt az szerkesztés idő.

(#29245) Zoty4 válasza Draken (#29243) üzenetére


Zoty4
őstag

dizájn

(#29246) Flashget válasza sz.z.csicsi (#29242) üzenetére


Flashget
félisten

néhány olcsóbb médialejátszó is pl. aki DVB-T-n mindigtvézik egy olcsóbb médialejátszó is .ts-be rögzít mint a wayteq HD-95CX..csak 1 konvertálás kell .ts-ből

Realme GT Master Edition

(#29247) attamero81


attamero81
senior tag

Megvannak a z első széria hibák az E szériában:
5000: nem indul,HDMI felbontási hiba,fül hallgatón marad,nem indul USB-ről,nem olvass USB-ről,de aktív az USB,műholdas rész nem talál csatornát (adott esetben 6-7-8-asnál egyformán)
6000: nincs kártya olvasási opció,nem lehet frissíteni,3D megjelenítési hiba (néha nincs)
7000-8000: nincs touch rész a menüben,nem hallgat a hangvezérlésre,nem indulós egy általános standby módból.Bluetooth felismerés nincs

Akinek már esetleg E szériás tv-je van annak egy info:
CI modulon frissítési kód: info -- 2 -- 4 -- 7 -- mute

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#29248) PLaci58 válasza Flashget (#29246) üzenetére


PLaci58
őstag

:K
Nem kell konvertálni. A szabadon fogható csatornákról felvett műsort a TV (LG) simán lejátsza :C
A kódolt csatornákról felvettet meg csak a 95CX tudja visszajátszani.
És ez nem DVD felvevő minőség, hanem eredeti digitális :)

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#29249) MY2K válasza nightshadow (#29225) üzenetére


MY2K
aktív tag

MK250 viszi Logitechből

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#29250) Flashget válasza PLaci58 (#29248) üzenetére


Flashget
félisten

De ha .ts-be rögzít és valaki DVD-t akar belőle kreálni vagy mkv fájlt akkor konvertálnia kell. Csak kevesebbet mintha a tv-vel rögzítene valaki.
Erre céloztam.
Csak nem értem miért nem gyártanak wayteqék DVB-C-re is ilyen asztali csodát.... :(

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.